BIJVOEGSEL Tsr Nsuzsnschs Courant Zaterdag 22 Januari 1898. No. 3565. (iemengde berichten. 't Is aan de marechauss^e te Heusden gelukt, het kind van den kermisreiziger op te sporen, dat, terwijl de vader in de gevangenis zat, door de moeder was afgestaan aan een rondreizende familie, waarvan zij den naam vergat. In ,,de Soc.-Dem." deelt Mr. Troelstra mede, dat hij in staat is, met het getuigenis van meer dan 20 personen het juridiek bewijs te leveren, dat Allard Dijkstra, Paulus van Dijk en Sybout Alberda de inbraak hebben gepleegd, waarvoor de Hoogerhuizen sinds twee jaren gevangen zitten. /Hebben de personen, wier verklaringen mij die orertuiging schenken, gelogen schrijft hij. //Zoo ja, dan is voortaan ieder mensch, hoe eerlijk hij spreke, hoe trouwhartig hij schijne, voor mij onge- loofwaardig. ,/Maar zij worden thans verhoord, naar alle waarschij nlijkheid eerlang onder eede, en dan is het to eh niet aan te nemen, dat er personen zijn, die, zonder hoop op een cent voordeel, hunne beste vrienden in en andere, verder van hen af staande personen uit de gevangenis zullen willen halen en voor die onverklaarbare liefhebberij des- noods een paar jaren gevangenisstraf wegens mein- eed overhebben." Zooals men weet, heeft Mr. Troelstra zijne hoop gevestigd op een vervoiging van Haitsma, wiens woning dezer dagen is afgebrand, die brand wordt algemeen aan kwaadwilligheid toegeschreven. z/Wanneer het de toeleg mocht zijn geweest, Haitsma in den rook te doen stikken of in de vlammen te laten verbranden dan schrijft Mr. T. is het voor de Hoogerhuizen maar ge- lukkig, dat die toeleg niet is gelnkt. Immers dan ware de geheele zak tegen Haitsma vervallen en ons dit wapen, om de ware schuldigen te doen ontdekken, uit de hand geslagen. Wie weet welk nieuw licht uit deze vlammen zal opgaan. Het is te hopen, dat de brandstich- ters want blfjkbaar is de brand moedwillig aangestoken zullen worden ontdekt, al mochten ook de mannen van het lijdelijk verzet en van de individueele vrijheid (ook om brand te stichten daarover tranen met tuiten schreien." Te Veen (bij Heusden) hadden ernstige ongeregeldheden plaats. De bevolking van eene zekere buurt, bekend onder den naam van //Vlaas" en //Klein Amsterdam," heeft deze ongeregeldheden gepleegd tegen de meer gegoede burgerij, naar aan- leiding van de niet-toelating van enkele jongens uit genoemde buurt tot eene aldaar bestaande zang- vereeniging, in verband met de niet-bedeeling der armen op Nieuwjaarsdag. Eerst bepaalden zich de ongeregeldheden tot het inwerpen der ruiten van het gebouw, waar de zangvereeniging hare gewone oefeningen hield. Doch de baldadigheden werden elken avond van ernstiger aardvooral Vrijdag-, Zaterdag- en Maandagavond. De bevol king der genoemde buurt belegde vergadering in de open lucht, waarin werd besloten om al de woningen der gegoede burgerij te beschadigen. Dat is dan ook Zaterdag- en Maandagavond geschied. Het was een formeele opstand. On- geveer 60 personen, onder wie ook vrouwen, trokken Zaterdag- en Maandagavond onder ketel muziek het dorp in. Geen enkele woning werd gespaard, vooral die van den loco-burgemeester en den secretaris moesten het ontgelden. De twee rijksveldwachters waren niet bij machte de onge regeldheden tegen te gaan. Het regende steenen tegen en op de huizen. Wijl men bevreesd was voor herhaling dezer ernstige baldadigheden, zijn ter handhaving der rust in het dorp gestationneerd 1 luitenant benevens 5 marechaussees te paard en 4 te voet. Wei was er Dinsdagavond veel volk op de been, doch het bleef vrij rustig. Het Belgisch departement van spoorwegen, zoo bericht //La Elandre libdrale," zal eerlang een hervorming in de plaatsbenamingen invoeren. Aan de Vlaamsche plaatsen zal uitsluitend hun Vlaamsche en aan de Waalsche hun Eransehe naam worden gegeven. Antwerpen zal b. v. geen Anvers, Brugge geen Bruges en Gent geen Gand meer heeten, enz Een Pruisisch officier, kapitein Pfeil, van het 8i»te regt die onlangs in de kazerne zijn degen trok tegen een jongen burger, door wien hij zich beleedigd achtte, is deswege door den krijgsraad veroordeeld tot 2 maanden vestingstraf. Hij zit reeds te Wesel gevangen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 356ste ST AATSLOTERIJ. ZEETIJDIINGBN. Van 19 tot en met £0 Jan. a s a Van 19 tot en met 20 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 21 afgeschut; door de Westsl. 3 afgeschut, VAN DH TAN Vergadering ran Donderdag 20 Jan 1898. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Van IJsselsteijn, De Feijter, Moes. Wieland, Van der Hooft, De Koeijer, Van der Moer, Grenu Van den Hoek en Dees. Na opening der vergadering leest de secretaris de notnlen der voorgaande, welke z. h. s. worden goedgekeurd. De Voorzitter oppert de vraag of het niet wenschelijk ware dat de notulen wat werden bekort, waar het lezen daar- van zoo veel tijd vordert. Hij gelooft dat men een tweede gemeente waar ze zoo uitvoerig worden gemaakt zou moeten zoeken. De heer Van der Moer herinnert aan het reeds vroeger geopperd denkbeeld om een afschrift van de notnlen aan de leden ter lezing te zenden dan kan men het v<5dr de ver gadering nazien. De heer WielandDan kon ieder die iets aan te merken had daarvan nota nemen en het in de vergadering zeggen. Dan behoefden de notulen niet- meer te worden voorgelezon. De Voorzitter zou dit toch noodig achten omdat de notulen offieieel worden vastgesteld, en wijst op andere college's waar de notulen zeer beknopt worden opgemaakt en men heeft hier toch de verslagen der couranten. De heer Moes noemt het geen kleinigheid om een beknopt verslag te makenop de verslagen der couranten kan men zich niet beroepen, zoolang de leden daarover niets te zeggen hebben. Men ziet dat de officieele kamerverslagen ook niet altijd met de andere verslagen overeenkomen daar de leden wel eons een scherpe uitlating, die hun in het vuur hunner rede ontsnapt is, wijzigen. De heer Van der Moer zegt dat men dan zooals b.v. ook in Middelburg een offieieel verslag zou moeten hebben, waarop men zich kan beroepen. De Voorzitter zegt toe het ter inzage geven van een af schrift der notulen in overweging te zullen nemen. De heer De Feijter deelt mede dat de heer Visser hem verzocht heeft te willen mededeelen dat hij niet aanwezig kon zijn wegens uitstedigheid. De Voorzitter zegt hierna dat ook de heer Harte met kennisgeving afwezig is en de heer Tazelaar wegens onge- steldheid zijn woning niet kan verlaten. Daarna komt aan de orde 1. Reclames hoofdelyjken omslag. De openbare zitting wordt geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat gehandhaafd is den aanslag van F. L. A. van de Bilt op 600verminderd is de aanslag ran Corn" M* van der Peijl van 800 naar f 400van het kohier afgevoerd zijn P. Dees en N. M. Harte, resp. aange- slagen voor f 500 en f 400. Buiten beschikking bleef, als zijnde te laat ingekomen een reclame tegen zijn aanslag op het primitief kohier van J. D. Wolfgang. 3. Ligger wegen en voetpaden en toegangsweg station Ter Neuzen. Door Burg, en Weth. wordt aangeboden den ligger der wegen en voetpaden met de nieuwe kaarten. Hiertegen is een bezwaarschrift ingekomen van den hoofd- ingenienr van 's rijks-waterstaat te Middelburg, die in over weging geeft den benedenberm van den oostelijken kanaaldijk van het stationsemplacement tot aan den Ond-Zevenaarpolder van den ligger af te voeren, daar die weg door vergunningen aan de spoorwegmaatschappij enz. toch reeds als vervallen kan worden besehouwd. Over deze zaak ontspon zich eene breedvoerige discussie. Verschillende leden maken bezwaar tegen het vervallen van een voor het publiek toegankelijk pad langs den oostelijken kanaalarm aan de loskaden en zien in de vanwege de spoor wegmaatschappij geplaatste borden»verboden voetpad de bedoeling om daartoe te geraken. Zij verklaren zich sterk voor het behond van de gelegenheid voor het publiek om daar te passeeren. Na ingelicht te zijn dat de in het bezwaarschrift van den hoofd-ingenieur bedoelde weg alleen betreft den vroeger benedendijks bestaan hebbenden, wordt de ligger, zooals die is aangeboden, voorloopig vastgesteld. De heer Grenu verlaat de vergadering, verklarende niet langer te kunnen blijven daar hij eene vergadering van den calamiteuzen Eendragtpolder moet bijwonen. Na eenige discussie wordt verder aangehouden het over- nemen van den nieuwen toegangsweg naar het station, dit in verband met een nader van de maatschappij Mechelen- Ter Neuzen te verwachten adres. 3. Verzoek ontslag gemeente-bouwmeester. Ingekomen is een schrijven van den heer J. Bertel, waarin deze beleefd verzoekt hem tegen 1 Febr. a. s. ontslag te verleenen als gemeente-bouwmeester. De heer Van IJsselsteijn vindt het jammer, en gelooft dat wel alle leden dit met hem zullen doen, dat de heer Bertel zich door gezondheidsredenen genoodzaakt ziet zijn ontslag te vragen. Hij stelt daarom voor dat ontslag eervol te ver leenen onder dankbetuiging voor de diensten aan de ge meente bewezeneerlijk en trouw heeft hij de gemeente steeds gediend en zij verliest in hem een goed ambtenaar. De heeren De Feijter, Wieland en Van den Hoek betuigen hnnne instemming met het gesprokene. Den heer Wieland komt dit verzoek onverwacht, adres- sant zal natuurlijk wel weten wat voor hem 't beste is, maar hij had misschien toch nog wel eenigen tijd kunnen afwachten. De heer Van IJsselsteijn deelt mede den bouwmeester te hebben aangeraden nog eerst eenigen tijd verlof te vragen, maar deze antwoordde bij zijn voornemen te blijven, daar hij rust moet nemen: Z. li. s. wordt daarna het voorstel van den heer Van IJsselsteijn aangenomen, en het ontslag tegen 1 Febr. a. s. eervol verleend. De heer Van IJsselsteijn vraagt of het Dag. Best, dadelijk tot een oproeping van sollicitanten kan overgaan, verder heeft hij al eens meenen te bemerken aan verschillende uitlatingen, dat men er tegen is dat de bouwmeester der gemeente ook particulier werk verriclit. Wil men dit verbieden, dan zou een kleine verhooging der bezoldiging wellicht noodig zjjn. De heer Van den Hoek is het daarmede niet eens en meent dat men voor f 1000 wel een goed ambtenaar krijgen kan. De heer Van der Moer zou vooraf de instructie willen vaststellen, opdat men de sollicitanten daarmede in kennis kan stellen. De heer Wieland vraagt of men van de sollicitanten ook niet zou kunnen vragen bekwaamheid in handteekenen eenige schilders hadden daarover met hem gesproken, als zijnde dit voor hun vak van belang. Spreker was van meening dat de heer Bertel daarin geen onderwijs geven kon. De lieer Van IJsselsteijn merkt op dat de geringe ont- wikkeling der leerlingen ook oorzaak is dat van het teeken- onderwijs niet voldoende kan geprofiteerd worden 'tis wel ongelukkig, maar met eenvoudige regels der meetkunde zijn ze soms in 't geheel niet bekend. De Voorzitter meent dat het dus de bedoeling van den Baad is sollicitanten op te roepen onder de voorwaarde dat ze geen particulier werk mogen verrichten. Zddver zou de heer Moes nu ook weer niet willen gaan men kon er aan toevoegen dan met toestemming van den Raad Besloten wordt de volgende week de instructie vast te stellen en inmiddels sollicitanten op te roepen op een jaar- wedde van f 1000, die men voor deze gemeente genoeg acht, en waarvoor men wel een flink vakman zal kunnen krijgen 4. Verzoek ontslag commissarissen brandweer Van den heer J. Wiskerke is een schrijven ingekomen waarin hij uithoofde zijner benoeming tot gemeente-secretans verzoekt om ontslag als commissaris der brandweer. Naar aanleiding liiervan is van de beambten bij de brand weer een adres ingekomen waarin zij verklaren van den lieer Wiskerke vernomen te hebben dat, hij zijn ontslag moet vragen omdat zijne instructie als gemeente-secretaris hem de verdere waarneming van de betrekking van commissaris der brandweer onmogelijk maakt. Zij verzoeken daarom die bepaling in de instructie te wijzigen, daar door het ontslag van den heer Wiskerke de belangen der brandweer ten zeerste zouden worden geschaad en er onmogeljjk een bekwamer persoon zou te vinden zijn om die functie waar te nemen, en het ontslag niet te verleenen maar den heer Wiskerke voor den dienst te behouden. De heer Van der Moer is er tegen om toe te geven. De instructie is pas vastgesteld en daarin ligt de bedoeling van den Raad dat de secretaris zich zooveel mogelijk mot net secretariaat zal bemoeien. Er is ook bepaald dat bij gevallen van brand de secretaris zich ter beschikking van den burge- meester moet stellen en dienjten verrichten wanneer dit noodig mocht zijn. Spreker acht dus de betrekkingen onvereenig- baarhij onthoudt zich echter om een oordeel uit te spreken over verdiensten van personen. De Voorzitter acht het van veel belang iemand te hebben die goed op de behandeling van het bluschmaterieel let en dit deed de heer Wiskerke steeds. Al die ambtenaren vragen nu om den heer Wiskerke te behouden en zeggen dat het niet gemakkelijk is om andere personen te vinden. Het zou dus een verkeerden indruk kunnen maken als men tegen het verzoek besliste en oorzaak kunnen zijn dat er nog meer uit het bestuur gaan. De heer Van der Moer zou het bestuur der brandweer willen zien vereenvoudigd en de commissarissen weg laten, de brandmeesters kunnen het bestuur uitmaken. De heer Van IJsselsteijn vraagt den secretaris hoe het staat met zijne betrekking tot de Vrijwillige brandweer, waarop deze antwoordt dat, wordt hem het gevraagde ontslag bij de gemeente-brandweer verleend, hij ook bij de Vrijwillige brandweer zijn ontslag neemt. Dit hangt van elkaar af. De heer Van den Hoek zou er toch sterk voor zijn dat de heer Wiskerke bij de Vrijwillige brandweer bedankt, nu hij secretaris geworden is. Verder deelt de Voorzitter mede dat ook de andere com missaris, de heer Adr. H. Donze, zijn ontslag vraagt. Gevraagd naar de reden van dit ontslag deelt de secretaris mede, dat deze Voorzitter is geworden van de Vrijwillige brandweer. De heer Van der Moer vraagt of het bezwaar kan ople- veren om geen commissarissen te benoemen. De heer Van den Hoek gelooft dit niet. Het bestuur komt dan bij de brandmeesters onder voorzitterschap van den oppar-brandmeester. De heer Van der Moer vraagt nog of de brandmeesters zichzelf dan een brevet van onbekwaamheid willen uitreiken door te kennen te geven dat de open te vallen plaatsen niet ronden te varvullen zijn. De Secretaris deelt nog mede vernomen te hebben dat de opperbrandmeester het voornemen had te kennen gegeven eveneens zijn ontslag te zullen nemen indien de commissarissen den dienst verlieten. Met algemeene stemmen wordt daarna de heer Wiskerke eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de lang- durige en vele diensten aan de gemeente bewezen in ver schillende functie's bij de brandweer. Eveneens wordt aan den heer Adr. H. Donze eervol ont slag verleend als commissaris hoewel deze bij de brandweer nog dienstplichtig blijft. 5. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Door dat college worden ter benoeming voorgedragen Jacob de Bruijne en Floras Verlinde. Met 8 stemmen wordt benoemd de heer De Bruijne; de heer Verlinde verkreeg 1 stem. 6. Af- en overschrijving begrooting 1897. Goedgekeurd wordt eene overschrijving ten bedrage van f 26,29 wegens hoogere jaarwedde van de keurmeesters, ontstaan door meerder ontvangen keurloon, waarvan zij eene percentsgewijze vergoeding ontvangen. 7. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den heer Van Dixhoorn, hoofd van school B, waarin deze naar aanleiding dor opmerking van den heer Wieland, als zoude aan zijne school slordig met boeken zijn omgegaan, te kennen geeft, dat men alvorens zulk een beschuldiging uit te spreken zich behoorlijk zou moeten vergewissen omtrent de waarheid. Hij is zich niet bewust ooit boeken in een vuilnisbak te hebben geworpen of doen werpen, en zal niet dulden dat anderen zich daaraan schuldig maken. Ook van onbruikbare boeken zou hij zich op die wijze niet ontmaken. Er wordt steeds zuinig met de boeken omgegaanten bewijze daarvan kan dienen dat er nog voorhanden zijn, aangischaft bij de opening der school. Evenwel is aan zijn school nog niet het volmaakte bereikt en is het niet onmogelijk dat er eens iemand zorgeloos met een boek omgaat Hij verzoekt daarom roededeeling welk boek in de vuilnisbak zou gevonden zijn door den heer De Ridder, door den vuilnisman of wie ook, opdat mogelijk kan worden nagegaan wie de gemeente met het wegmaken van een boek schade veroorzaakte en de kosten tot dekking daarvan kunnen vergoed worden. De heer Wieland geeft te kennen niets uit zijn duim te hebben gezogen en niets te hebben gezegd dan wat hem zelf medegedeeld, of zijn zegsman zal kunnen zeggen welk boek 't was weet hij niet. De heer Van IJsselsteijn: Het is een goede waarschuwing om voor het vervolg zoo maar niet op losse praatjes af te gaan. De heer Wieland zegt gewoonlijk toe te zien wie het vertelt, als hem iets wordt medegedeeld. Het kwam over een of ander te spreken en hem werd gezegd: »man kijk jij daar naar."' Als nu menschen als notaris De Ridder geen woord meer hebben De heer Van den Hoek wil er in openbare zitting niets van zeggen, maar zou in geheime vergadering mededeelingen kunnen doen, waarbij de heer Van Dixhoorn er schittarend uit te voorschijn zon komen. Op voorstel van den Voorzitter wordt het schrijven van den heer Van Dixhoorn voor kennisgeving aangenomen. b. Overgelegd wordt het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in orde is bevonden er was 6824,911, wat met de boeken overeenkwam. c. Naar aanleiding van een opmerking van den Burgemeester aan den kapitein eerstaanwezend-ingenieur der genie te Bergen op Zoom, dat op enkele plaatsen bij de genie in onderhoud, door de steeds hooger wordende stormvloeden gevaar voor overstrooming begint te bestaan, is bericht inge komen dat het aanbrengen van voorziening zal worden voor- gesteld. d. Bericht van Ged. Staten dat de beslissing op do be grooting is verdaagd tot 1 April en het bestuur inmiddels kan beschikken over de helft van de daarop voorkomende gewone posten. e. Bericht van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. f. Een schrijven van den gemeente-ontvanger waarin deze naar aanleiding van het in zijne handen gestelde adres van K. de Smidt, mededeelt, dat deze eenige weken geleden in eenigszins opgewonden toestand bij hem op het kantoor kwam en vroeg of hij van al zijne perceelen niet een afzonderlijke nota kon krijgen, daar hij nu nog vijf cent zegelrecht voor een kwitantie ook moest betaleu. De gemeente-ontvanger deelt verder mede aan De Smidt daarop te hebben gezegd dat de herinneringen door hem worden afgegeven naar de door hem zelf ontvangen lijst en dejuistheid van het bedrag kan gecontroleerd worden met de contracten van de verschillende perceelen, die wel in zjjn bezit zouden zijn. "Verder sprak niemand van hen een woord en verliet adressant daarop met eenig gebrom het kantoor. Het is derhalve geen zachte onwaarheid, maar een brutale leugen dat de gemeente-ontvanger zou gezegd hebben»we zullen ze voor je laten bakken." De door den ontvanger ontvangen lijst was volkomen gelijk aan die welke hij sedert 36 jaren ontving en evenzoo zijn door hem steeds de herinneringen uitgereikt, waartegen in al die jaren nimmer een erfpachter reclameerde, dan thans De Smidt Ten slotte is de ontvanger van meening dat de erfpachters geen recht hebben op herinneringen van ieder perccel afzonder- lijk, vermits van de grondbelasting van ieder perceel afzonderlijk ook geen biljet wordt uitgegeven en voor de grondbelasting zou het evengoed noodig kunnen zijn om Jbij verkoop de kwitantie te toonen als dit om reclame te maken voor erfpacht kan noodig zijn, Wel zouden de erfpachters recht hebben op een afzonderlijke kwitantie, doch die kan hij hen niet geven omdat hem daarvoor het meerendeel der noodige gegevens ontbreekt, zooals ieder bij inzage van de betrekkelijke lijst zal moeten toestemmen. De Voorzitter deelt mede, dat op de lijst die den ontvanger wordt verstrekt de kadastrale aanwijzing en nummers ontbreken en hij dus niet in de gelegenheid is om de afzonderlijke perceelen op te geven. Spreker ziet de nuttigheid daarvan ook niet in. De heer Van der Moer zegt dat men erfpacht met grond belasting niet kan gelijkstellenerfpacht is geen belasting maar huur. Men moet het de menschen dus niet te lastig maken, ze moeten al genoeg betalen. Spreker zou dus gaarna zien dat men den ontvanger de volledige lijst verstrekt, zooals men die op de secretarie heeft, daar kunnen geen bezwaren tegen bestaan. In de kwestie tusschen den ontvanger en De Smidt wil hij niet treden. Wat de opmerking betreft dat de herinneringen steeds zoo zijn uitgegeven, het is een oude toestand, en die zou maar bestendigd moeten worden? Wordt den ontvanger de volledige lijst verstrekt, dan kan hij afzonderlijke briefjes uitgeven, en hij is geroepen de besluiten van den Raad uit te voeren. Met algemeene stemmen wordt in dien geest besloten. g. Ontvangen is het kon. besluit waarbij is goedgekeurd het raadsbesluit tot de heffing der opcenten op de personeele belasting. h. Nog is ontvangen een schrijven van de fivina Van Kekem en Heusdens te Rotterdam, meldende dat zij het plan hebben een stroohulsenfabriek en daaraan verbonden perserij op te richten, welk werk kan worden verricht door kinderen van 1317 jaar en door vrouwen. Zij zouden dit in deze gemeente willen doen en verzoeken hen te willen berichten of de gemeente geschikt is voor het vestigen van zoo'n gele genheid en of er een localiteit is waarin het bedrijf kan worden uitgevoerd of wel een terrein waarop deze kan worden gebouwd. Zij verzoeken verder de medewerking van den Raad. De heer Van den Hoek zou zich willen houden buiten het uitspreken van een oordeel in dezen, hij betwijfelt ook ofde Raad in dezen wel de bevoegde adviseur is. Advies in handels zaken zou meer bij de Kamer van Koophandel thuis hooren. De heer Van der Moer ziet er geen bezwaar in om te antwoorden dat de Raad de oprichting gaarne zou zien en de firma op hare medewerking voorzoover mogelijk rekenen kan. Ten slotte wordt besloten, daar verschillende leden bezwaar maken zich tot iets te verbinden, zonder kennis van de zaak, hoewel zij gaarne de vestiging der nijverheidsonderneming zouden zien aan adressanten te berichten dat de Raad gaarne de oprichting alhier zou zien, maar zich verder ont houdt van het uitspreken van een oordeel. Daarna wordt de vergadering gesloten. Trekking van Woensdag 19 Januari. 5de klasst. 6dc lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 3845 5326 5402 13047 18834 19773 1000. No. 3397 18612 20417 20570 400. No. 1635 2035 4816 10970 11695 16420 f 200. No. 2859 4474 4511 8315 8697 10839 15737 15798 16555 19765 100. Prijzen van 70. 359 2812 5396 7424 10063 11723 13991 15859 17766 19081 383 2841 5485 7785 10095 11725 14238 16030 17767 19249 428 2886 5558 7806 10134 11827 14290 16143 17772 19268 448 2960 5689 7814 10170 1194014343 16263 17794 19325 465 3028 5722 7969 10217 1201614387 16288 17831 19603 537 3234 5845 8393 10279 12139 14420 16345 17857 19748 689 3323 5862 8442 10395 12158 14422 16415 17922 19937 1000 3494 5904 8453 10434 12216 14429 16449 17943 20045 1081 3509 5939 8648 10537 12247 14507 16452 17991 20060 1155 3597 5988 8849 10579 12373 14552 16629 18002 20066 1171 3873 6441 8948 10672 12436 14578 16873 18058 20147 1243 4121 6544 8988 10715 12512 14600 16903 18110 20159 1307 4212 6667 9079 10790 12701 14655 16926 18172 20203 1410 4220 6672 9148 10818 1283414666 17049 18337 20236 1433 4256 6690 9246 10870 12846 14959 17063 18405 20392 1492 4323 6712 9348 10872 1292:< 15020 17087 18419 20458 1571 4365 6720 9403 10874 13010 15208 17123 18515 20476 1630 4374 6742 9585 10913 13132 1521417129 18516 20575 1707 4422 6823 9620 10919 13155 15220 17295 18609 20603 1718 4636 68 5 9791 10980 13380 15333 17314 18639 20806 1800 4807 6919 9813 11313 13395 15427 )6389 18729 20475 2133 4941 7104 9846 11410 13472 15539 17486 18793 20907 2251 5028 7106 9954 11430 13537 15606 17508 19029 20922 2345 5205 7160 9987 11549 13650 15648 17585 19077 20939 2590 5310 7332 11573 13748 15729 Errata der vorige lijst: 15558 f 70 m. z. niet Trekking van Donderdag 20 Januari. 5de klasse. 7de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 18939 1500. No. 14436 15650 1000. No. 5957 6445 7169 12018 15449 /400. No. 6266 11944 16040 18510 20758 200. No. 4007 6678 7786 8007 8226 11192 11592 13072 17050 17866 100. Prijzen van f 70. 1655 3288 5508 7829 9573 11707 14459 16649 18833 9574 11975 14528 16775 18896 9716 12064 14562 16813 18997 9759 12196 14626 16973 19009 9784 12235 14689 17157 19196 9871 12330 14715 17185 19235 9935 12485 14737 17245 19499 10135 12498 14884 17264 19508 262 2349 3940 6117 8283 10139 12524 15237 17265 19533 452 2395 4076 6267 8290 10251 12677 15240 17351 19570 685 2448 4114 6416 8467 10307 13353 15363 17451 19594 743 2480 4145 6514 8538 1030S 13389 15426 17494 19960 860 2550 4272 6534 8596 10379 13530 15556 17518 19887 921 2575 4296 6589 8945 10436 13762 15597 17533 19959 1011 2613 4403 6629 8970 10465 13836 15617 17711 19991 1037 2685 4525 6786 9085 10855 13850 15809 17746 20065 1124 2800 4625 6806 9259 10897 13938 15996 17975 204^6 1242 2835 4644 7293 9294 11124 13982 16053 18114 20416 1251 3008 4866 7520 9329 11143 14050 16315 18125 20456 1375 3016 4927 7612 9376 11367 14095 16329 18262 20472 1414 3048 4977 7678 9424 11407 14135 16407 18270 20598 1428 3228 5191 7721 9428 11448 14380 16445 18365 20663 1573 3243 5286 7812 9458 11578 14393 16528 18734 20903 1601 4 55 60 70 1656 3303 5511 7992 1798 3450 5551 8005 1814 3490 5645 8024 177 1931 3594 5830 8073 206 1970 3703 6012 8083 211 2126 3779 6066 8173 230 2261 3805 6070 8251 3 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Vnor Ter Teuzen 20 Eng. s.s. Antiquari 2915 Leith stukg. idem Hailing 2199 Londen idem Van Ter Keuzen 19 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. 20 idem Ella 3175 Sunderland ledig Eng. barge Lord Iddesleich 232 LondeH glas Vuur (went t 19 Duits. s.s. Carlos 2664 Danzig hout Eng. s.s. Ptarmigan 3492 Manchester stukg. idem Albertina 1947 Londen ledig idem Sea Gull 2100 idem stukg. idem Derwent 2349 Goole idem 20 idem Faraday 2525 New-Castle idem idem Dynamo 1364 Hull idem Van 4 went s 19 Eng. s.s. Atalanta 3293 Sunderland ledig idem Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Tadorna 3730 Antwerpen idem 20 idem 1 Ptarmigan 3492 idem idem 1 idem 1 Albertina 1 1947 Londen idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 5