IIH, Landbouwers! Schuttevae r." Twee HUIZEN en ERF I landelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Afdeeling Ter Neuzen. Openbare Verkooping;. Aan de ,/Zw. Ct." wordt bericht, dat de fabrikant Hedeman besloten heeft, geen besturen van werk- liedenvereenigingen meer te ontvangen en geen pogingen van den burgemeester van Ambt-Almeloo ineer te beantwoorden. Daardoor is alle mogelijk- heid op een schikking weggenomen. Men meldt uit Amsterdam Wegens plaatsgebrek in de gebouwen der Rijks- postspaarbank is tbans een der kleine zalen van het Paleis voor Volksvlijt in gebruik genomen voor den omvangrijken arbeid der berekening van renten, welke de bank op 31 December 1897 aan de inleggers verschuldigd was. Voor dit werk zijn een lOOtal onderofflcieren en korporaals van verschillende korpsen in dienst gesteld; trouwens niet minder dan 625,000 rekeningen-courant moeten bewerkt worden. Te Parijs is een gauwdief gesnapt, die zijn werk op de volgende wijze verrichtte. Hij kwarn zeer haastig en met een druk air een vollen kapperswinkel binnen, waar hij een pakje dat hij in de hand droeg, neerlegde op het blad, waarop de klanten hun nieuwjaarsfooien plegen neer te leggen. Ziende dat hij niet dadelijk geholpen kon worden, ijlde de man dan weer weg zeggende dat hij geen tijd had om te wachten en nam het pakje mee. Maar dit was van onderen dik met lijtn bestreken, en zoo bleven er allicht een paar zilverlingen aanhangen. Toen de lijm echter niet vasthoudend genoeg bleek en er een paar munt- stukken op den grond vielen, ontdekte men de list. De mannier is haast te vernuflig voor zoo kleine winst en zoo groote straf. Men bericht uit Deventer, dat daar in de omstreken de graslanden eruit zien als in de lente, en boomen en heesters beginnen te knoppen. Dit merkwaardige maar, met't oog op waar- schijnlijke weersverandering voor de lente er wer- kelijk is, niet verblijdende verschijnsel behoeft men niet in de buurl van Deventer te gaan zoeken. In llaagsche tuinen doet 't zich evenzeer voor. Ilortensias staan op opengaan, en de rozen groeien door alscf 't geen winter ware. Sommige rozen hebben zelfs hare bladeren van 1897 niet verloren, en op 1 Januari plukte iemand daar een rozeknop van den kouden grond. Dezer dagen was te Laaghallen, behoorende tot de Drentsche gemeente Beilen, de dienstbode van een landbouwer, wijl er dien morgen een koe geslacht zou worden, zeer vroeg op. Terwijl zij nu alleen in de keuken was, is zij voorover met het aangezicht in het haardvuur (van zoden, dus nog veel erger dan turf) gevallen. Toen de knecht in de keuken kwam vond deze haar vreeselijk met brandwonden overdekt. De ongelukkige, wier toe stand zeer ernstig is, lijdt aan zenuwtoevallen. Een vreeselijke ramp is te Glasgow gebeurd. Vrijdagochtend vroeg brak er brand uit in een magazijn van chemicalien. De brandweer was er spoedig bij en de spuitgasten waren alras op het dak om van daar uit de vlammen te blusschen. Eenigen tijd later, om half vijf, had er in het brandende gebouw een ontploffing plaats, en het dak stortte in, een half dozijn brandweermannen met zich mee voerende. De andere hadden zich nog net weten te redden. Twee van de zes werden er nog levend uitgehaald, de een met gebroken ruggegraat, de andere. inwendig ook zwaar gekwetst. De vier overige kwamen in de vlammen om. De verbijstering van de spuitgasten en de menigte, die de ongelukkigen zagen vallen, en niets te huuuer redding doen konden, moet vreeselijk zijn. Te Bern zijn alle honden aan een genees- kundig onderzoek onderworpen. Eene commissie van veeartsen heeft er 1 100 onderzocht. Bij geen van de dieren kwamen sporen van dolheid voor. Daarom is besloten, de verordening, bepalende dat alle honden altijd muilkorven moeten dragen, voorloopig in te trekken. De //N. R. Ct." voegde hierbij het volgende, waarvan de geestigheid zeker naar waarde zal worden geschat ,/Het vrije Zwitserland begint ook aan zijn viervoetige Bondsburgers recht te laten wedervaren Afschaffing van de slavernij, kiesgerechtigheid, verpliehte deelneming aan de Staatsverzekering tegen invaliditeit en ongelukken, dus ook tegen dolheid en de gevolgen van overrijden, pension- neering op den ouden dagwat een toekomst voor de Zwitsersche honden. Honden van alle Zwitsersche gemeenten, vereenigt u, want om van 't recht van initiatief, van 't beslissen over wets- ontwerpen, van grondwetsherziening te genieten, komt 't op 't aantal aan. Een eigenaardige rechtzaak werd onlangs in een Duitsch stadje behandeld. Een koopman had zijn zoontje tijdelijk van de school genomen, om- dat het schoolbezoek volgens hem met levens- gevaar gepaard gmg. Daar in Duitschland leerplicht is, werd den koopman boete opgelegd. Hij hracht echter de zaak voor het gerecht. Door een getuige h decharge, een deskundige, liet hij aantoonen dat men bij" den bouw de school voor ongeveer tien jaren geen kalk had gebruikt, maar modder ver- mengd met zand. Hij achtte het schoolbezoek voor de kinderen, nu er nog een verdieping boven- op werd gebouwd, daarom levensgevaarlijk. Een van stadswege ingesteld onderzoek bevestigde dit en door het aanbrengen van ijzeren pijlers was men aan het euvel tegemoet gekomen. De rechtbank stelde den man er nu niet alleen vrij van om de boete te betalen, maar sprak mede als haar oordeel uit, dat ook de tegenwoordige toestand, waarin de school zich bevond nog levens gevaarlijk was voor de kleinen. De revolutiebouw is dus internationaal. Te Londen zijn dezer dagen bij een binnen- brand vier kinderen gestikt. De moeder was even om een boodschap. De kinderen hadden met lucifers gespeeld. In den naclit van Woensdag op Donderdag brak te Ciplij, in Henegouwen, de dijk van een met phosphaatafval en fabriekwater gevulde groote groeve door, en de vloeistof stroomde met ver- vaarlijke kracht den weg op, dwars door de rivier de Bij heen, alles op zijn weg omverwerpende en meesleurende. Een jonge boer, die bezig was met het bemesten van de diiken werd meegesleurd en verpletterd. De stroom' plofte tegen een huis aan en wierp het omvereen meisje in het huis, de zuster van den boer, werd verstikt, de geheele stal met vier paarden werd vernield en de oogst in den omtrek verwoest. De velden zijn beinde en ver met een dikke, witte brij bedekt, de boomen ontwortelt, de weg is versperd en in de Bij drijven massa's phosphaat. Voor twee jaar was een dergelijk ongeluk gebeurd, maar van minder ernstigen aard. De groeve was 35 meter diep en had een oppervlak van honder- den vierkante meters. De dijken waren door den regen ondermijnd. Een rechtsgeding in Boelgarije heeft een zonderling licht doen opgaan over de praktijken van een professor aan een der hoogere scholen. Deze professor, Jordan geheeten, maakte in den afgeloopen zomer met zijn leerlingen een uitstapje in het gebergte. Onderweg werd het gezelschap door roovers overvallen, die een der leerlingen, den zoon van een rijk koopman, met zich voerden. Voor de vrijlating van den gevangene moest een hooge losprijs worden betaald. Het gelukte later eenige der roovers te snappen en het onderzoek leverde het verassende resultaat op, dat de professor zelf een lid der bende was en dat hij met een deel van het losgeld was gaan strijken. De professor werd dezer dagen tot vijf jaar, zijn medeplichtigen tot twee h drie jaar tuchthuis- straf veroordeeld. De Britsche vereeniging tot onderzoek van Palestina heeft een belangrijke ontdekking gedaan. Bij de pogingen om den geheelen muur aan de zuidzijde van Jeruzalem terug te vinden, is een prachtige groote trap bloot gelegd, nadat grond en gruis van 18 eeuwen weggeruimd waren. Deze trap bestaat uit 34 breede massieven treden, leidende naar den poel van Siloam. Er bestaat haast geen twijfel, of deze zijn de trappen, waar Nehemia van meldt, //die afgaan van Davids stad" (Neh. 3: 15). Ook zou het kunnen zijn dat, daar deze trappen naar den tempel-oppervlakte leiden, zij //de opgang zijn geweest, waardoor de Koningin van Scheba zoozeer weid aangegrepen bij haar bezoek aan Salomo. De Londensche correspondent van de Berliner Lokal Anzeiger deelt het volgende romantische verhaal mede van een trouweloozen bruidegom, die in Engelaud zooals teen weet civiel- rechlerlijk vervolgd kan worden en dikwijls wordt. Een jonge dame van aanzienlijke familie te Exeter had zich verloofd met een rijken Engelsch- man, die te Parijs woonde en het huwelijk zou voltrokken worden, nadat de bruidegom met zijn moeder uit Parijs waren aangekomen. Alle gasten waren bij elkaar, toen een woedende Fransche met een geladen revolver de zaal binnen- drong en op den bruidegom aanlegde om zich te wreken wegens haar geschonden oudere rechten. Op het zien van den revolver maakte de ge- lukkige bruidegom zich uit de veeten, maar de Nemesis vervolgde hem in de gedaanten der beide breeders van de nu in den steek gelaten bruid. Zij namen onmiddellijk den trein van Exeter naar Londen en vonden daar weldra den ex- bruidegom aan eeu goed ontbijt in een der beste hotels. Een Eranschman ware nu waarschijnlijk zonder zich een oogenblik te bezinnen op den verrader losgestormd om wraak te nemen, doch niet alzoo de beide Engelschen, bij wie de stelregel geldt z/eerst zakeu en dan plezier." Volgens dat principe gingen zij zoo spoedig mogelijk naar de rechtbank en deden daar den eisch tot betaling van 5000 pond schadevergoeding wegens verbreken van trouwbeloften. Met het exploit gingen zij vervolgens naar Dover in de juiste veronderstelling, dat de vluchteling op zijn weg naar Parijs //durch diese hohle Gosse moest komen. Zoo geschiedde. Een der beide broeders reikte hem het document over dat de vluchteling in de meening, dat het een brief van zijn ex-bruid was, in goed vertrouwen aannam. Hiermee was voldaan aan het wettelijk voorschrift van officieele dagvaar- ding, de //zaken" waren afgeloopen en nu kwam ,/het plezier" in den vorm van een pak slaag, van welke gevolgen de Don Juan nog niet hersteld is. Te Dieaenhoven (in het Fransch Thion ville) in Lotharingen is een 21 meter hooge schoorsteen van een ijzersmelterij ingevallen. Op denzelfden dag van het ongeluk waren reeds zes personen dood en drie zwaar gewond uit het puin gesjord. - Op een der lijnen tusschen New-York en Chicago komt eerstdaags een trein in gebruik, die den afstand in 24 uren aflegt en uit 7 wagens bestaat, die zeer weelderig zijn ingericht. Een dient, met buffet, als rooksalon, een tweede als eetzaal, een derde als leeszaal, een als //uitzicht- wagen" en drie voor slaapwagens. Allen zijn door breede gangen met elkaar verbonden en hebben electrische verlichting. De trein bevat ook bad- kamers, een scheerkamer en een boekerij. Ook voor een stenograaf en een bediener van schrijf- macbines is gezorgd. Wie het betalen wil, kan een eigen woon-, slaap- en eetkamer krijgen, met afzonderlijk privaat. Dus een rijdend hotel. De laatste modegril van de Parijsche mondaine is om een levend schildpad, een kleine natuurlijk, te dragen. Het schild is met juweelen bezet en het dier wordt met een gouden ketting aan de corsage van de draagster bevestigd. De vereeniging ter bescherming van dieren beweert, zooals men begrijpen kan, dat het beest zulks onmogelijk aangenaam kan vinden en dat men dit te recht een groote wreedheid kan noemen. Zij heeft daarom stappen gedaan om langs wettelijken weg een einde aan deze dwaasheid te maken. De ver- vaardigers van deze levende juweelen willen echter evenmin als de scboone draagsters toegeven dat de schilpad er iets tegen kan hebben robijnen en paarlen in haar schild gezet te krijgen en dit zelf als een groote eer beschouwt, en zeggeri, dat het ongemak dat aan de bevestiging van het gouden kettinkje verbonden is opweegt tegen de voordeelen aan de zachte behandeling en het kos- telijke voedsel verbonden. Een inspecteur van politie te Parijs heeft dezer dagen op zeer slimme wijze een gevaarlijken misdadiger ingerekend. Hij vond hem in een koffiehuis en vreezende dat de schelm, die steeds van een geladen pistool voorzien was, hem zou neerschieten, als hij hem wilde in hechtenis nemen, bedacht hij er het volgende op. Op een briefje dat hij daarna in zijn portefeuille stak, schreef hij //Ik zit in een koffiehuis vlak bij L. tegen wien ik een bevel van inhechtenisneming in mijn zak heb, maar dien ik in mijn eentje niet kan aanhoudendaarom zal ik hem zijn beurs ont- futselen en mij door hem naar het commissariaat laten brengen. Men zorge als men dit briefje vindt, dat L. niemand leed kan doen Nu wacbtte hij tot L. heenging, volgde hem op straat en rolde hem zijn beurs uit den zak, zoo dat de man hem betrappen kon en hulp van een politieagent inriep. Deze bracht beiden naar het bureel, waar men den gewaanden dief onderzocht en o. a. de porte feuille vond met het briefje. Toen wisten de agenten wat hun te doen stond zij grepen snel den aanklager, die natuurlijk zeer verbluft stond te kijken. Rotterdam, 10 Januari 1898. Binnen 1. Granen. De handel ter Beurze was heden nog van weinig beteekenis. Men noteert Tarwe per hektoliter f 6,25 a 8,25; Canada 6,20 a 6,60 Rogge 4,75 h 5,50; Win- tergerst J 4,90 a J 5,40; Zomergerst f 4,10 a 4,75 Chevaliergerst 5,50 ft 6,Haver 2,25 a 3,25. Paardenboonen f 5,25 a 5,75; Witte Boonen 7,a 9,50; Bruine Boonen f 5,25 a f 7,25 Blauwe Kookerwten 6,50 a 7,met kook- soorten f 5,90 a 6,Kanariezaad 4,50 a 6,25, alles per hektoliter. Buitenl. Granen. Tarwe op levering per 2400 k.g. Maart J 226. Rogge op levering per 2100 kg., Maart 130, Mei f 121 a 126 Gerst 7,25 a f 8,40. Haver Amerik. 6,85 en Petersburger 7,per 100 kilo. Amerik. Mais /95 a 98 per 2000 k.g. Me el. Prima inlandsch f 14,a 15, le soort 13,a 13,75; le soort Duitsch 14,a 14,25 extra puik Hong. 18,50 a 19,50 1" soort 17,it 18,Prima Amerik. 14,50 a 15,50; le soort 13,25 a 13,75 2e soort 11,75 a 12,75 Zeeuwsche Tarwebloem 13,50 a 14,—Duitsche Rogge- bloem 10,a 10,75 per 100 kilo netto. Runderprijzen 45 a 62; Stieren 30 a 52Kalveren 62 a 84Schapen 40 a 46; Varkens 36 a 44 cent alles per kilo. Melk- eii Kalfkoeien /170 a 220 Stieren 60 it f 130; Graskalveren 25 a 35 Vaarzen 70 a /HO; Biggen /8 h /15; nuchtere Kalveren f 7 a 16 per stuk. Aardappelen. Spuische jammen 3,30 a 3,75 Zeeuwsche 3,a 3,25 dito blauwe /3,10 a /3,40; Geldersche 3,a f 3,25 Overmaassche f 4,it 4,25 Cham pions 2,80 it 3,— Poters 2,10 a 2,30. Boterprijzen 54, 50 a 46 in vaten en per half kilo stukken 60 a 70 cent. Zeeuwsche Eieren 5,en Buitenl. f 4,per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin als voren. Lijn- en Karwijzaad onveranderd. Y 1 a s Weinig handel in mindere soorten. Amerik. Petroleum in vaten 7,70 per 100 kilo en 6 cent per liter. Java-Koffie in balen gewone soorten 38 cent en Santos 22 cent per half kilo. VEEIIANDEL in BELGIE. Middenprijzen van de vette slachtbeesfen op de voornaamste markten van Belgie gedurende de week van 3 tot 8 Januari 1898: ossen 70 tot 83, stieren 53 tot 64, koeien en runders 53 tot 61 centimen, alles per kilo levend gewogen. Markten overvloedig bezet. Handel goed. Prijzen on veranderd. Yette kalvers 70 c. tot 1 fr. 10; vette varkens 80 tot 90 centimen vaste prijzen. E T U 1J I N Gf E IN. Van 7 tot en met 9 Jan. a Van 7 tot en met 9 Jar i. werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 6 afgeschut^ DAGEN. Dinsdag 11 W oensdag 12 Donderdag 13 Yrijdag 14 Zaterdag 15 Zondag 16 Maandag 17 Jan. Yoorm. Nam. 4.5 4.39 5.16 5.58 6.45 7.43 8.55 Jl. Zaterdag trof ons een gevoelige slag door het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, broeder en behuwdbroeder CORNELIS JOZIAS MICHIELSEN. Hij bezweek na een kortstondig doch smartelijk lijden op den leeftijd van 41 .jaar, nalatende 4 kinderen, te jong om dit verlies te beseffen. Mede namens wederzijdsche familie, Wed. C. MICHIELSEN geb. Mareels. Ter Nenzen, 10 Januari 1898. Bij ondergeteekende bestaat van nu af weder gelegenheid voor coutmcteeren van bieten op suikergelialte. Walsoorden, 10 Januari 1898. J. F. ADRIAANSENS P.Az. Schippersvereeniging VERGADERING op Zaterdag 15 dezer, des avonds te 7 ure, op de bovenzaal van het /Hotel de Commerce", bij den heer J. Michielsen. HET BESTUUR. De Notaris De Ridder, te Ter Neuzen, zal voor de erven van KORS VERSCHOOR, ten huize van M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, genaamd ,,'a Lands welvaren", op Woensdag den 20 Januari 1898, 's middags te 2 ure, in het openbaar veilen te Ter Neuzen, aan de Molenstraat, kadastraal bekend onder sectie C n°. 1947 en 1948, ter grootte van 1 are 26 centiaren. Eigen grond. Om terstond aan het gebruik te komen. Inlichtingen te bekomen bij gemelden Notaris, 111 VLAG. NAAM. M:1. Van en naar. Lading. Q Voor Ter A'enzen l Eng. s s. G. M. B. 1684 Middlesbro ijzer idem Anglia 2469 Leith stukg. Duits. a.s. Rocklands 2697 Chriatiansand hout Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. Van Ter lemen i Eng. s.s. G. M. B. 1684 Grimsby ledig idem Hailing 2199 Londen stukg. Voor Gent Rus. brik Suomalaine 1179 Helzingfors hout Deens. s.s. Skjold Olga 4380 Libau vl. hout Rus. 8.8. 4673 Riga idenr Deens. s.s. Nordpol 4038 Reval idem Eng. s.s. Ralph Creyke 1944 Goole stukg. idem Dynamo 1364 Hull idem Belg. s.s. Stad Nieuport 1551 Amble kolen Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. idem Warkworth 1862 New-Castle idem idem Bittern 2493 Liverpool idem idem Sea Belle 2152 Londen idem idem Derwent 2349 Goolt idem Van Gent Eng. s.s. Ptarmigan 3492 Antwerpen stukg. idem Casos 6339 Cardiff ledig idem Arcyle 3352 Hull idem idem Sea Gull 2100 Londen stukg. idem Ralph Creyke 1944 Gool# idem idem Dynamo 1364 Hull idem Voor Seliaete! Eng. s.s. Commercial 321 Caen creosoot V an Selzaete Era. brik Marie Bertho 692 Cette creosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3