zware KOPPEN van Olmciloii, If. STilllMiS 1IJM BREUKLIJDERS. Inboedel en Landbouw-alm, BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adverlentien. Zeeuwsche Stoombakkerij. Den eersten Woensdag* DE AFBRAAK van een bouwmanstiuis ONTVANGEN: 1 8 9 8, Ter Neuzen. P. J. van de Sande. I landelsbericbten. is Dr. HIRSCHEL, Openbare Verkooping Openbare Verkooping. 9 Olmenstammen. Openbare Verkooping schoten op hen, maar zonder hen te raken, en schoot toen zichzelven voor het hoofd, maar zonder zich gevaarlijk te verwonden. Hij viel bewusteloos neer en werd naar het gasthuis gebracht. Toen hij daar tot bewustzijn kwam, waren zijn eerste woorden //ik heb de geldzakken niet leeggestolen", een rerklaring, welke zoo goed als een bekentenis was. Men vond nog een aanzienlijke som gelds in zijn bezit. Een dame, die te Saint Etienne zeer gezien is, is het slachtoffer geworden van een brutale zwendelarij, een variatie op het thema van den schat in Spanje. Zij werd te Parijs gevangen genomen wegens het aanbieden van een valschen wissel groot 850,000 frs. aan de kas der Societe Generate. Voor den rechter van instructie gebracht, ver- haalde zij onder welke omstandigheden zij in het bezit van den wissel is gekomen. Zij ontving een brief van een Cubaausche patriot, die in Spaansche gevangenschap leefde. Hij vertelde daarin dat zijn koffer, staande aan het douane- kantoor, een wissel aan toonder, ter waarde van 850,000 frs. inhield, maar hem ontbrak de som van 3000 frs., die noodig was om den koffer uit de handen der douanen te krijgen. Indien de dame deze som wilde voorschieten, zou zij de helft van het bedrag van den wissel als belooning ontvangen. In een postscriptum werd opgemerkt dat bij de Societe Generale een depositie tot dit bedrag aanwezig was. De dame schreef aan de bank en ontving een week later een telegram dat de inededeeling van den //Cubaanschen patriot" bevestigde. Toen draalde zij niet langer. Zij ging naar Madrid en werd aan het station opgewaeht door den //bediende" van den schrijver van den brief, aan wien zij de 3000 frs. ter hand stelde. In ruil daarvoor ontving zij den wissel. Toen zij te Parijs was teruggekomen, bood zij den wissel ter betaling aan. Deze bleek valseh te zijn en het telegram een verdichtsel. Zij werd in hechtenis genomen, doch na haar verhaal werd zij op vrije voeten gesteld. Zij kon ongemoeid naar huis gaan, maar is 3000 frs. en de reiskosten naar Madrid heen en terug kwijt. Een juffrouw van 52 jaar te Frankfort a/M., had onlangs een ongetrouwd man van 65 jaren voor het gerecht gedagvaard, om haar te trouwen of een sehadeloosstelling van 5000 mark te geven. Hij had in een vroolijk gezelschap haar in de wang geknepen en gezegd //met jou zal ik toch nog trouwen." De juffrouw had die woorden opgevat als een trouwbelofte, en toen haar //aanstaande" geen aanstalten maakte tot het huwelijk en daartoe niet geneigd scheen, diende zij haar eisch tot sehade loosstelling in. De gedaagde verklaarde echter onder eede, dat hij die woorden alleen als scherts had bedoeld en er niet aan had gedacht, dat zij als ernst zouden worden opgenomen, en de rechter ontzegde den eisch, zoodat de juffrouw geen man en geen schade- vergoeding kreeg en nog de kosten moest betalen op den koop toe. De Chineezen zien de toekomst donker in. Zij zijn in gewone gevallen al niet erg gerust, als er een zonneclips aan den gang is, omdat zij dit aldus verklareu, dat de nijdige draak zijn klauw uitsteekt om de zon naar beneden te halen maar de zonsverduistering, die in Januari ten deele ook in China zichtbaar zal zijn is nog heel wat onrustbarender want zij komt juist op den Chineeschen nieuwjaarsdag. In Europa zal men weinig van die eclips zien alleen in het zuiden en oosten van ons wereld- deel is nog een aanzienlijk deel van de zonneschijf verduisterd bij het opgaan van de zon, op 22 Januari. Maar in het grootste gedeelte van Azie kan men het verschijnsel tamelijk goed waarnemen. En het Chineesche jaar begint met den aanvang der maanmaand. De verduistering is totaal voor een smalle strook aan de Afrikaansche kust en dwars door Voor- Indie, tot aan het Himalaja-gebergte. Naar de gunstig gelegen plaatsen in Voor-Indie begeven zich verscbeiden Engelsche en Amerikaansche expedities van wetenschappelijke mannen. Fran- sche waarnemers zullen een paar punten aan de Afrikaansche kust bezetten. De maanschaduw treft de aarde 't eerst aan de Niger en verlaat den aardbol in den omtrek van Peking; ze doorloopt dien afstand in slechts 5 uren en 7 minuten. Het ,/Handelsblad van Antwerpen" deelt over de nieuwigheden in de inrichting van de Belgische spoorwagens het volgende mee z/De eerste klasrijtuigen zullen niet geheel worden afgeschaft. Zij zullen blijven rijden in de groote internationale treinen en in de bin- nenlandsche treinen tusschen plaatsen van groot verkeer, als AntwerpenBrussel, BrusselLuik, Brussel—Ostende, enz. Niets is echter hierover nog beslist. z/Iets nogtans is zekerde rijtuigen le klas in gezegde treinen zullen al het wenschelijk ge- mak aanbieden. Zij zullen gemaakt worden in den zin der rijtuigen van de bed-wagons, het is te zeggen dat zij aan de gegoede reizigers al de pracht van de kleine salons en de gemakkelijk- heden, welke de personen van zekeren ouderdom vooral wenschen te vinden, zullen verschaffen. De prijzen zullen in alle geval niet veel verhoogd worden, indien men zelfs de bestaande niet behoudt. ,/De tweede klasrijtuigen zullen verbeterd worden zij zullen voorzien worden van rugleuningen en banken met opgevulde kussenszij zullen behalve de pracht, zoo gemakkelijk worden ingericht, als de tegenwoordige 1' klasrijtuigen, welke op de kleine lijnen onder dit opzicht te wenschen laten. De reizigers zullen ook meer op hun ge- mak zijn in die nieuwe 2e klasrijtuigen, waut men zal maar acht reizigers in plaats van tien, in elke afdeeling toelaten. Meer dan waarschijn- lijk zal de prijs der 2e klas niet verhoogd worden." Rotterdam, 3 Januari 1898. Binnenl. Granen. Het gewone verschijnsel deed zich wederom voor, dat wegens het nieuwjaar de beurtschippers meerendeels thuis waren gebleveu en de aanvoer van Granen, Erwten en Boonen gering was. De handel was daardoor zoo beperkt dat de officieele noteering achterwege bleef. Men noteert als verleden week Tarwe naar kwaliteit f 6,25 a 8,25; Canada- Tarwe 6,20 a 6,60 Rogge 4,75 a 5,50 Wintergerst 4,70 a 5,30; Zomergerst 4,10 a 4,75; Chevaliergerst 5,50 a/ 5,80; Haver 2,25 a 3,25, alles per hektoliter. Paardenboonen /5,25a/5,75; Witte Boonen 7,a 9,50; BruineBoonen 5,25 a 7,25 Blauwe Kookerwten 6,50 a 7,niet kokende 5,50 h, f 6,10 Kanariezaad 4,50 a 6,25, alles per hektoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g. op levering Maart 230 h 229, Mei 220. Rogge per 2100 kg. op levering prijshoudend, Maart 132, Mei /129; Mais per 2000 k.g. /98 a 102Petersburger Haver 7,Gerst f 7,40 a 8,10 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch f 14,a /15, 1° soort 13,a 13,75; le soort Duitsch 14,a 14,25 extra puik Hong. 18,50 a 19,50 le soort 17,h. 18,Prima Amerik. patent 14,50 h 15,50; le soort 13,25 it 13,75; 2« soort 11,75 it 12,75; Zeeuwsche Tarwebloem 13,50 a 14,Duit- sche Roggebloem 10,it 10,75 alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 45 a 60; Stieren 30 a 50Kalveren 60 a 80Schapen 40 46 Yarkens 38 a 44 cent alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien /170 a 200 Stieren 70 h 130 Graskalveren 20 i, f 40 Yaarzen 70 a 110Biggen /7 a /15; nuchtere Kalveren 8 it 15 per stuk. Aardappelen. Spuische jammen 3,30 it 3,75; Zeeuwsche 3,it /3,25; blauwe 3,10 a f 3,40 Overmaasche 4,it 4,25 Champions 2,80; Poters f 2,10 alles per mud. Boterprijzen in vaten 54, 50 a 46 stukken van een half kilo 55 it 70 cent. Zeeuwsche Eieren 5,Buitenl. 4,per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin geen aanvoer. L ij n - en K a r w ij z a a d onveranderd. V 1 a s goede soorten tot vorige prijzen verkocht, mindere weinig gevraagd. Am erik. Petroleum onveranderd in vaten 7,25 per 100 kilo en 6 cent per liter. Java-Koffie in balen 37£ cent voor ge wone soorten en dito Santos 22 cent per half kilo. Handel ter Beurze stil. ZEETUDHNdEN. Van 31 Dec. tot en met 2 Jan. a Van 31 Dec. tot en met 2 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 18 afgeschut; door de Westsl. 4 op- en 1 afgeschut D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 4 Jan. 11.41 Woensdag 5 0.8 12.31 Donderdag 6 0.54 1.14 Vrijdag 7 1.33 1.51 Zaterdag 8 2.8 E.25 Zondag 9 2.42 2.58 Maandag 10 <r 3.15 3.31 Heden overleed, na een langdurig en pijnlijk lijden, onze geliefde zoon en broeder PIETER CORNELIS GAZAN, in den nog jeugdigden leeftijd van 19 jaar en twee maanden. I. GAZAN. J. GAZANMielen en Kinderen. Ter Neuzen, 28 December 1897. Tot onze diepe droefheid overleed heden na ee'ne korte ongesteldheid onze geliefde echtge- noot, vader, behuwd- en grootvader de heer M. J. VAN VESSEM, in den ouderdom van 74 jaren. Uit aller naam, T. C. LEIJSENNAAR, wed v. Vessiu. Axel, 2 Januari 1898. Onder dankbetuiging voor de ont vangen blijken van belangstelling, bied ik bij deze wederkeerig mijne beste wenschen voor 1898 aan. Ter Neuzen, 3 Januari 1898. J. A. VAN BOVEN. De Heer en Mevrouw GRENU, hunnen hartelijken dank betuigende voor de blijken van belangstelling op 1 Jan. jl. ondervonden, bieden alien wederkeerig hunne beste wenschen aan. Ter Neuzen, 3 Jan. 1898. Met wederkeerige heilbede betuigen de Heer en Mevrouw TIMMERMAN hunnen vriendelijkeu dank voor develegeluk- wenschen bij den aanvang van het jaar ontvangen. Alle belangstellenden wederkeerig mijne Nieuwjaarsgroet. Havenmeester, J. C. A. WISSEL. Voor de vele blijken van belang stelling op 1 Januari ontvangen, betuigt ondergeteekende zijn dank en wederkeerig zijn heilgroet aanbiedende bij 't aangevangen jaar. Ter Neuzen, 3 Januari 1898. H. C. E. VAN IJSSELSTEIJN. De Heer en Mevrouw COLLOT d'ESCURY—VAN DOORNINCK be tuigen hunnen hartelijken dank voordegeluk- wenschen op 1 Januari j.]., ontvangen. Weder keerig wenschen zij alien een gelukkig jaar. J. VAN GROOTHEEST, p. f. Hofleverancier. A. s. Donderdag, (J Jandes avonds te half zes ure, hoopt Ds. DE JONG van Ter Neuzen in de Chr. School te Driewegen (Ter Neuzen), eene spreekbeurt over het Chr. Onderwijs te vervullen. De ondergeteekende H. VAN AKEN, apotheker fe Selzaete, maakt het achtbaar publiek bekend, dat hij alle Woensdagen van 8 tot 12 uren voormiddags, bij den heer J. Michielsbn, //Hotel de Commerce," Markt te Ter Neuzen en alle Zaterdagen van 9 tot 12 uren bij den heer Waelput te Axel, kosteloos zal te raadplegen zijn voor het plaatsen van alle soorten van BREUK- BANDEN, EL ASTIEKE KOUSEN en alle andere ORTHOPEDISCHE STELSELS enz., alles aan zeer matige prijzen. van ledere maand Chirurgijn en Tandnveester, te spreken bij den heer H. L'ECLUSE, te Axel, van 9 tot 12 uur 's morgens, en bij den heer I. GOUDSTIKKER, Nieuwstraat, Ter Neuzen, van 1 tot uur's nam., speciaal voor het inzetten van Kunsttanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en ge- garandiseerd. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, te Ter Nenzen, zal op Dinsdag 4 Januari 1898, des voormiddags te 9£ uur, ten verzoeke van de heeren GEBROEDERS BAARS te Hoofd plaat, in het openbaar verkoopen -. EENE PARTIJ liggende aan den Molendijk, en op de hofsteden van de heeren Jan en Aarnout de Feijter, alles in de gemeente Ter Neuzen. Te beginnen aan den Molendijk. De Notaris P. Dregnians, te Axel, zal ten verzoeke van den heer CH. DE VOS te St. Nico- laas, op Zaterdag 8 Januari 1898, des namiddags 2 ure, op de hofstede bewoond door P. H. de Jonge van den Broeke, in den Vogelschorpolder, gemeente Ter Neuzen, verkoopen EN ten verzoeke van den prov. bewindvoerder over A. SUY, te Koewacht (St. Andries), van diens op Woensdag 5 Januari a. s., des namiddags half 2 uur. Deurw. ADRIAANSE. in leer en linnen. Ter Xemen. Geboorten. 26 Dec. Pieter, z. van Egbert Verbrugge en van Dina Maria Faas. Maria Magdalena, d. van Jan Cornelia Faas en van Maria Adriana van Cadsand. Gustaaf Francisens, z. van Aloijsius D'hert en van Maria Louisa Verschuren. Joanna Elisabeth, d. van Jannis Pieter Fokke de Goede en van Joanna Elisabeth Dooms. 27 Dec. Johannes Karel, z van Cornelis Johannes de Smidt en van Hester de Dunne. 28 Dec. Abraham Cornelis, z van Pieter Willem de Feijter en van Jaeoba Jolijt. 29 Dec. Elisabeth, d. van Jan Jnnsen en van Tanncke Bakker. Reinier, z. van Jacobus Reinier Platteeuw en van Elisabeth van Tatenhove. Overlijden. 28 Dec. Pieter Cornelis Gazan, oud 19 j., z. van Isaak en van Jacomin* Mielen. (iraauw. Geboorten. 11 Dec. Maria Paulina, d. van Jan Francies Bracke en van Paulina Crombeen. Cyrillus Petrus, z. van Alphonsius Staal en Maria Silvia Vael. 20 Dec. Maria, d. van Cornelis van Sikkelerus en van Phelomina van Heese. 21 Dec. Franciscus Gustaaf, z. van Dominicus van den Berghen en van Apolonia Boudewijn. 27 Dec. Dorothea, d. van Alphonsius d'Hondt en Paulina de Rooy. Overlijden. 2 Dec. Anna Catharina van Denderen, oud 70 j., wed. uit het eerste huwelijk van Jan Francies Romijn en uit het tweede van Jan Francies Tielen. 6 Dec. Anna Catharina Magnus, oud 74 j., wed. uit het eerste huwelijk van Pieter Buijs, uit het tweede van Pieter Francies van Walle en uit het derde van Francies Reinier Schelfhout. 7 Dec. Floren tine Botmans, oud 79 j., echtg. van Johanna Isabella Nonneman. 19 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Bernardus Johannes Boerjan en van Christina van Vlierbergen. 23 Dec. Apolonia Veras, oud 61 j., echtg. van Cornelis de Feber. 28 Dec. Alphonsus Johannes Mattheijssen, oud 16 j., z. van Pieter en van Paulina van Zwaal. Ovcrslng. Geboorten. 21 Dec. MariaRosalia, d. van Carol us Ludovicus van Gracfschepe en van Cidonia Paulina Timmerman. S«* van Client. Geboorten. 16 Dec. Maria Magda lena, d. van Eduardus van Hijfte en van Clementia Angelina Taelman. 20 Dec. Maarten, z. van Aren van der Vliet en van Johanna de Klerck. 23 Dec. Alice Alina, d. van Lode- wijk Gregorius Renique en van Maria Sophia Vereecke. 31 Dec. Julienne Johanna Hendrika, d. van Christiaan Fre- derik Wilbelm Ammon en van Florentina Francisca de Betue. Overlijden. 19 Dec. Julienne Wauters, oud 5 j., d. van Ferdinandus Johannes en van Emma Jacoba Christina Pauwels. 28 Dec. Maria Francisca de Meijer, oud 60 j., echtg. van Lodevicus Carol us de Pauw. Knamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Dec. Reinier Dieleman. oud 25 j., jm. en Wilhelmina Comelissen, oud 21 j., jd. Christiaan van de Vrede, oud 30 j., jm. en Catha rina de Meesler, oud 25 j., jd. 23 Dec. Martinus Kempe, oud 28 j., jm. en Janna de Fever, oud 24 j., jd. Geboorten. 19 Dec. Willem Abraham, z. van Willem Dekker en van Adriana de Mul. 23 Dec. Adriaan, z. van David Bareman en van Cornelia de Koeijer. 29 Dec. Pieter, z. van Ferdinandus van Tatenhove en van Johanna Balkenende. Overlij'leu. 18 Dec. Maria Dieleman, oud 73 j., wed. van Reinier Boeije. 25 Dec. Janna Cornelia Scheele, oud 3 m., d. van Jan Scheele en van Janna Cornelissen. 30 Dec. Anthonie Jacob van de Vrede, oud 66 j., echtg. van Anna Maria van Langevelde. 2Eui<i)lorpe. Geboorten. SO Dec. Anna Emilie, d. van Henricus Robertus Karstel en van Amelia Maria Puijlaert. Overlijden. 19 Dec. Maria Wilhelmina d'Hert, oud 28 j., d. van Carolus Ludovicus en van Prudentia IJsebaert (beiden overleden.) a Q VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. Voor Ter lenzen 31 Eug. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. idem G. M. B. 1684 Middlesbro ijzer 1 idem Johannes Brun 1982 New-Castle idem 2 Belg. Benmacdui 1623 Middlesbro idem Eng. s.s. Egret 3492 Liverpool stukg. Voor l-CIlt 31 Eng. s.s. Dynamo 1364 Hull stukg. idem Ralph Creyke 1944 GooU idem idem Casos 6339 Port Tampa phosph. Duits. s.s. Cressida 3199 Reval vl. hout 1 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Derwent 3499 idem idem idem Spindrift 2003 Londen idem idem Astrologer 2580 Leith idem 2 idem Wark worth 1862 New-Castle idem idem Sea Belle 2152 Londen idem Rns. s.s. Vera 4088 Riga idem Van flient 31 Eng. s.s. Ibis 3024 Antwerpen stukg. idem Anglia 2469 Leith idem 1 idem Castlefield 6381 Middlesbro ledig idem Draco 4848 Newport idem idem Dynamo 1364 Hall stukg. idem Ralph Creyke 1944 GooU idem idem Sea Gull 2100 Londen idem K H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3