356ste STAATSLOTERIJ. ZEETIJDINGEN. Van 15 tot en met 16 Dec. a a Van 15 tot en met 16 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 11 binnenvaartuigen op-en 19 afgeschut; door de Westsl. 1 opgeschut. ran de drie hoogsta klassen, in het lokaal der klasse, in tegen woordigheid van Burgemeester en Wethouders, schrifte- »l\jk en mondeling proeven geven van hunne vorderingen. »De leden ran den Raad kunnen daarbij tegenwoordig zijn." Ongewenscht werd geacht het idee dat de heer Van der Moer nog aangaf, dat Burg, en Weth. zich bij het examen door een desknndige kunnen doen bijstaan. 5. Brieven en teekeningen marktwezen. De Voorzitter geeft lezing van het volgende schrijven van den heer M. van den Hoek, gericht aan den Raad Naar aanleiding der door den heer C. Klaassen, marktmeester alhier, gedane verweringen op mijne gezegden in de raads- vergadering van 26 Augustus j.l. h3b ik de eer u het navolgende te berichten. Zooals u uit bijzijnden schets blijkt kon er door het plaatsen van de stoomcarougel van Vinke geen ruimte verlies, hoegenaamd, ontstaan. Het middengedeelte van het marktplein wordt daar toch niet gebruikt, 8 k, 10 M. breedte blijft daar onbezet. De door den heer Klaassen gemaakte berekening, overgelegd In de vergadering van 7 September j.l., houdt derhalve ook geen stand, hetwelk u uit de volgende cijfers zal blijken. De stoomcarousel van de wed. Schildmeijer heeft eene diepte van 17,50 M., het vorige jaar stoDd daar achter eene tent diep 2 M., samen 19,50 M. Dit jaar een oliebollenkraam diep 2,85 M., dus te samen 20,35 M. en nu restte er nog eene passage, ter breedte van 5.50 M. Aangenomen nog (hetwelk ik evenwel zoo vrij ben te betwijfelen) dat het noodig was er een kraam van 2,85 diep te plaatsen in plaats van een van 2 M. dan blijft altijd nog eene passage over van 5,15 M., m. i. ruim voldoende en toch zeker wel geen reden van den heer Klaassen om te wijzen op het gevaar om •ventueel met eene brandspuit te passeeren. Verder wil ik er nog even op wijzen dat door het plaatsen van slechts een draaimolen die ruimte verminderd met pi. m. 20 M2. van de stoep van den heer Keersemaker ook disponibel kwam. Het cijfer van de schade welke het Dag. Best, door hare handelwijze aan de gemeente heeft berokkend zal ik nu maar niet nader aantoonen. Over het verdere schrijven van den heer Klaassen zal ik evenmin iets meer zeggen. Het oordeel daarover laat ik aan den Raad." Daarna deelt de Voorzitter mede dat van den marktmeester nog het volgende rapport is ingekomen Onder toezending van bijgaande plattegrond teckening, van de stoomcaroussel van de wed. J. Schildmeijer, heb ik de eer UEd. Achtb. te berichten, dat ik bij mijn vroegere opgaven, (zooals uit die teekening blijkt), heb aangetoond, dat het plaatsen van die tent financieel voordeel voor de gemeente ople verde. Als er een tent van grootere afmetingen (diepte) had moeten staan, dan hadden om de boomen vrij van het draaiwerk te houden, die tent veel vooruit (en dit is haast onmogelijk) of achteruit moeten komen, en dan kon in den hoek aan de waterkeerende muur, evenmin als achter de teot meer iets geplaatst worden, men kan toch geen tenten of kramen plaatsen als er geen toegangsweg is, en de ruimte tusschen de kramen voor de woningen van P. A. van de Velde, was dit jaar vier meter 20 centimeter, de boomen staan zoodanig dat er van nog nauwer inpassing geen sprake kan zijn. Zooals op bijgaande teekening is aangeduid is die tent over eene lengte van 10 meter vierkant, en het achterste gedeelte een halve cirkel van 7,50 M. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Best, in deze zaak geen advies geeft en stelt voor den heer Van den Hoek dank te betuigen voor zijn belangstelling ten opzichte van de ge meente, doch verder de zaak te laten rusten. De heer Van den Hoek wijst er op dat de overblijvende ruimte 5,50 M. was en niet 4,20 M. zooals er in het rapport van den marktmeester staatspreker heeft dit met den bouw meester uitgemeten en hij meent dat hunne meting toch wel betrouwbaar is. De doorgang voor de woningen van Van de Velde was dus niet zoo nauw. Toevallig is het nu uit- gekomen dat er een boom juist achter tegen de tent viel, die bij Vinken in de tent zou hebben moeten vallen, doch ten tijde van de behandeling der zaak was het den markt meester niet bekeod of er een boom in den weg zou staan, de Voorzitter zeide dit althans. Dit laatste wordt door den Voorzitter beaamd. De Voorzitter heeft met enkelen er over gesproken, en de marktmeester heeft ook bij de laatste kermis wel aan ver- schillende personen gevraagd of het mogelijk was de kermis anders in elkaar te zetten. Maar dezen, zoowel als spreker, waren overtuigd dat het moeilijk anders kon. De heer Visser betoogt dat daar eigenlijk de kwestie niet over loopt, maar wel over het aannemen van de tent van de wed. Schildmeijer, terwijl een grootere tent, die het hoogst had ingeschreven, geweigerd werd. De Voorzitter brengt in herinnering hoe de loop der zaak geweest is, hoe de wed. Schildmeijer absoluut beslissing wilde hebben en nadat de marktmeester had voorgerekend dat hare tent het voordeeligst voor de gemeente was de plaats aan haar gegund is. Daarbij kwam dat zij gereed zat om het geld te storten, terwijl dit met Vinken niet geval was het had dus, evbnals op andere plaatsen, kunnen voorkomen, dat de andere niet opgekomen en dat zou voor de gemeente een schadepost geweest zijn van 140. Burg, en Weth. hebben dus naar hunne meening gehandeld in het belang der gemeente. De heer Visser zegt dat de wed. Schildmeijer in ieder geval minder had ingeschreven dan Vinken. De heer Van den Hoek herinnert den Voorzitter dat hij en een drietal andere heeren direct hebben voorgerekend dat in het nadeel der gemeente gehandeld is. Alle vier kwamen zij tot dezelfde conclusie. Spreker wil toegeven dat Burg, en Weth. onder den indruk der onderhandelingen en van de mededeelingen van Klaassen, hebben gemeend in het belang der gemeente te handelen, maar zou dan nu ook willen dat men tegenover de gemaakte berekeningen niet door dik en dun zou blijven volhouden dat men gelijk had. De Voorzitter stelt voor, onder waardeering van de belang- itelling van den heer Van den Hoek, in de zaak te berusten. De heer Visser Ja, onder voorwaarde dat zoo iets zich in het vervolg niet meer zal voordoen. Ook de heer Wieland zou wenschen dat maatregelen werden genomen om zoo iets in het vervolg te voorkomen. Ook hij is van meening dat men aan d^n hoogsten inschrijver had moeten gunnen was deze niet opgekomen, voor welk denkbeeld men niet de minste aanwijzing had dan zou de Raad er niets van gezegd hebbeD, want dan was er recht- matig gehandeld. De heer Harte merkt op dat Vinken dan ook maar had moeton opkomen, waartegen de heer Van den Hoek aanvoert dat de opening der brieven eerst op Dinsdag was bepaald, maar reed9 's Maandags heeft plaats gehad. De heer Visser stemt toe om de zaak te laten rusten, maar zou voor het volgend jaar een andere regeling wenschen getroffen te zien, en de marktmeester niet alleen willen laten beslissen. De heer Van IJsselsteijnDe bouwmeester zou er aan kunnen worden toegevoegd. G. Ziekenhuis. Ingekomen zijn een tweetal plannen met begrooting voor het inrichten van een ziekenhuis. De heer Van den Hoek stelt voor dit aan te houden, want zegt hij er zijn toch geen centen. De heer Van der Moer zou liever beproeven om tot een oplossing te geraken vele zaken worden maar steeds aange- houden en er wordt niets afgedaan. Er is wel geld geweest voor het aanleggen van een weg en er zal nu weev een f 4000 hesteed worden voor het verbeteren van de Noord- straatzou er dan geen geld te krijgen zijn voor het maken van zoo'n nuttige inrichting, waarvan de kosten op f 2300 h f 2400 worden geraamd Zeg dat het f 3000 zou kosten, zou de gemeente die niet kunnen krijgen door een rentelooze leening bij de ingezetenen Zou men voor het tot stand brengen van zoo'n nuttige inrichting niets over hebben De heer De Feijter zou er dan nog tegen zijn, omdat de gemeente financieel onloereikend is. De heer Van der Moer noemt de kosten niet zoo bezwarend, wanneer 15 personen ieder f 200 gaven was men er. Werd jaarlijks f 200 afgelost dan waren de gewone middelen toe- reikend. Het is toch nogal erg dat men voor ziekenhuis niets anders bezit dan zoo'n hok. De heer Van den Hoek meent dat de behoefte aan een ziekenhuis niet zoo groot is, er wordt toch geen gebruik van gemaakt. De heer Van der Moer gelooft dat er dan wel gebruik van gemaakt zal worden. De Voorzitter vindt de lokalen van het tegenwoordige zieken huis nog zoo kwaad niet. De inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht maakte hem een compliment over de inrichting, wat de heer Van der Moer doet opmerken dat dit, zooals hij reeds meer heeft gezegd, niet bedoeld was in den zin zooals de Voorzitter het opneemt. De heer Wieland gevoelt wel iets voor hot denkbeeld van den heer Van der Moer en wil ook wel een steentje bijdragen, maar hij voorziet dan dat men na de stichting voor blijvende uitgaven zal komen te staan, want dan moeten er toch ook mcnschen aangesteld worden. De heer Van der Moer meent dat die, wanneer ze in het ziekenhuis niet noodig zijn, andere diensten voor de gemeente zouden kunnen verrichtenbuitendien, nu zijn er ook zieken- oppassers aangesteld. De heer Visser meent dat men zou kunnen probeeren om te slagen overeenkomstig 't denkbeeld van den heer Van der Moer. De heer Wieland geeft in overweging de zaak nog aan te houdenlokt men thans een beslissing uit dan loopt men gevaar dat het onder de tegenwoordige omstandigheden ver- worpen wordt en geheel van de baan is, terwijl men er anders nog eens over denken kan. Na nog eenige opmerkingen wordt aldus besloten. 7, Suppletoir kohier hoof deli j ken omslag. Dit wordt vastgcsteld, zooals het in geheime zitting is besproken, op een bedrag van f 810,86 met 63 aangeslagenen. Het hoogste inkomen dat aanleiding gaf tot het plaatsen op het kohier was 12,500 (aanslag 625), het laagste 400 (aanslag f 2). Suppletoir kohier hondenbelasting. Vastgesteld op een bedrag van 8. Ingekomen stukken. a. Een verzoek van de lantaarnopstekcrs om verhooging van loon, wegens toename der werkzaamheden. Wordt ter afdoening gerenvoyeerd naar het Dag. Best. De heer De Koeijer vraagt of er op Driewegen een lantaarn geplaatst zal worden. De Voorzitter zegt dat er twee zullen worden geplaatst. Er is daarover een adres gekomen van het Bestuur der Ver- eeniging voor Chr. onderwijs aldaar, wat hij voorstelt voor kennisgeving aan te nemen, daar door het Dag. Best, in overeenstemming met het advies der Comm. van Fabricage besloten i3 om een lantaarn te plaatsen bij de brievenbus en een bij C. Frederiksen. Z. h. s. aldus besloten. Een adres van de afdeeling Ter Neuzen van het Nederl. Onderw. genootschap en van de afd. Ter Neuzen van den Bond van Nederl. Onderwijzers, waarin verzocht wordt van gemeentewege een tegemoetkoming aan de onderwijzers te verleenen voor het deelnemen in het pensioenfonds voor weduwen en weezen, daar hun salarissen niet toelaten de daarvoor vereischte uitgave te dragen. Adressanten rekenen te eerder op een goedgunstig besluit, waar door den Raad het beginsel van steun voor pensioen aan de gemeente- ambtenaren is aangenomen. De Voorzitter zegt dat dit laatste niet door den Raad is aangenomen, maar het lag in de bedoeling van het Dag. Best, om daartoe te geraken. Toen er echter met de ambtenaren over gesproken werd, en hun gezegd dat de gemeente voor een gedeelte zou tegemoetkomen, waren zij er eerst mee ingenomen, doch kwamen er later op terug en deden er liever niet aan mee. De heer Van IJsselsteijn wijst er op dat pien in de Kamer over arbeiderspensioenen bezig is wordt dat geregeld, dan vanzelf die van de onderwijzers ook. De Voorzitter: De onderwijzers zelf krijgen pensioen en nu is het Dag. Best, van meening dat, hoe gaarne men ook zou willen helpen, zoolang de gemeenteambtenaren zelf geen pensioen genieten, er geen sprake van kan zijn om steun te verleenen voor pensioenen aan weduwen en weezen, en stelt dus voor op het adres afwijzend te beschikken. Aldus besloten z. h. s. c. Kennisgeving van D. E. Wolfert, dat hij zijne be- noeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur niet aanneemt. Zal worden gesteld in handen van dat college. d. Kennisgeving van Ged. Staten dat door hen gehand- haafd zijn de aanslagen in den hoofdelijken omslag van C. F. Keersemaker, C. J. "Berwald en Jac. de Kok en dat is teruggebracht tot de klasse van f 600 de wed. R. Dees. e. Een schrijven van K. de Smidt dat hij van de gemeente in erfpacht bezit 9 perceelen grond, tegen verschillende canons, en dat hij gaarne van elk perceel afzonderlijk een kwitantie zou willen ontvangen, wat niet het geval is, daar al de perceelen op een kwitantie worden gesteld. Toen hij er den gemeente-ontvanger om gevraagd heeft antwoordde deze: »we zullen ze voor je laten bakken." Adressant brengt dit ter kennis van den Raad, onder opmerking dat erfpacht geen belasting is, en het dikwijls van belang is om de erfpacht van ieder perceel afzonderlijk te wetendaarbij komt dat voor de gezamenlijke kwitantie zegelrecht verschuldigd is, wat niet het geval zou zijn wanneer de vordering voor ieder perceel afzonderlijk werd gekwiteerd. Op voorstel van het Dag. Best, wordt besloten dit schrijven te stellen in handen van den gemeente-ontvanger. De heer Van der Moer vindt hierin echter aanleiding om voor te stellen ook de instructie van den gemeente-ontvanger te herzien, waar alle andere instructie's thans zijn herzien. Hij acht het verzoek om afzonderlijke kwitantie gegrond en merkt op dat de ontvanger in de gelegenheid is die te geven, waar hij de gegevens van de secretarie ontvangt. Ook andere leden deelen dit gevoelen. f. Wordt voor kennisgeving aangenomen een mededeeling van de Nederl. fabriek van fijne plastiek- en kunstwerken van Van Hasselt Co. te 's Gravenhage, die er de aandacht van het bestuur op vestigt dat in hare fabriek in bewerking is de levensgroote buste van H. M. de Koningin. De prijs der buste is in prima Carra-marmer gehouwen f 780 en in ivoorgietstof 30 per exemplaar. Men is algemeen van meening dat de financien niet toe laten tot aankoop over te gaan. g> Kennisgeving van Ged. Staten, waarbij is goedgekeurd de wijziging der begrooting voor 1897, onder mededeeling dat hunne opmerking niet betrof de verhoogde jaarwedde van den bode, maar alleen het pensioen voor d©n gewezen bode, dat als nieuvre post op de begrooting moest worden gebracht. UO. Omvraag. n. De heer Van der Moer deelt mede dat hem klachten zijn ter oore gekomen dat tengevolge van de slechte bediening van het sluisje aan de Westsluis Zaterdag en Zondag ge- deelten van het Dijkje onder water zijn geloopen en de menschen tengevolge daarvan water in hunne kelder hebben gekregen. Indien dat waar is noemt hij het treurig, omdat voor de bediening van het sluisje nogal f 25 extra is toege- kend. Spreker vraagt of daarover bij den Voorzitter ook geen klacht is ingediend. De Voorzitter antwoordt ontkennend men is niet bij hem geweest, doch daar hem er iets van bekend was, heeft hij de zaak doen onderzoeken en daarover van den bouwmeester een rapport ontvangen, dat hij mededeelt. Daaruit hlijkt dat de hooge waterstand niet zou moeten toegeschreven worden aan nalatigheid van den bedienaar van het sluisje, maar aan een hevige aanhoudende regenbui, na langdurige regens, op een tijdstip dat de waterstand buiten, belet het sluisje te openen. De heer Van der Moer maakt hieruit op dat de toestand dan nu eigenlijk verergerd is in plaats van verbeterd, wat de Voorzitter ontkent, betoogende dat omstandigheden als genoemd wanneer het water ook niet meer in den grond zakt, steeds overstrooming veroorzaken. Opgemerkt wordt dat 't wenschelijk zou zijn 't sluisje open te houden zoolang 't water het toelaat. De heer Moes vraagt of het niet zelfwerkend zou kunnen gemaakt worden, evenals aan de polders. De heer Visser antwoordt toestemend, hoewel de waterloozing dan minder zou worden, naar hij meent echter nog voldoende. Daar de duiker bij het rijk in onderhoud is mag de gemeente er echter niets aan veranderen. De heer Moes merkt op dat men het toch zou kunnen verzoeken, ti. De heer Van der Moer vraagt of de Voorzitter nog een onderzoek heeft ingesteld omtrent het weg maken van schoolboeken, door den heer Wieland meegedeeld de Raad heeft daar niets moer van gehoord. De heer Van den Hoek betoogt, dat het mogelijk is dat een kind een boek zoek maakt, maar dan moet 't betaald worden, er zou dus eerst dienen onderzocht te worden of het geld er voor teruggegeven is. Dan is geen school genoemd en er zijn er 4 het kan dus op alien toegepast worden. De heer Wieland wil niets terug nemen van helgeen hij heeft gezegd. Men deelde hem mede dat de boeken op de vuilsbak van de school zelf lagen en het was aan de school van Dixhoorn. De Voorzitter zal, nu zoo'n duidelijke aanwijzing wordt gedaan een onderzoek instellen, maar waarschuwt dat men met dergelijke dingen omzichtig moet te werk gaan. De heer Visser merkt op dat het slechte boeken kunnen geweest zijn die niet meer te gebruiken waren. De heer Grenu gelooft niet dat de heer Van Dixhoorn zich aan slordigheid met de boeken zou schuldig maken, wat de heer Wieland ook niet gelooft. De Voorzitter acht het toch niet goed om zich op die wijze van oude boeken te ontmaken. Ook de heer Dees acht het afkeurenswaardig, al was het alleen voor den schiju. c. De heer Van der Mo^j* vraagt of men nog niet zou kunnen overgaan om nainen aan verschillende nieuwe straten, zooals b.v. de Visser-Donzestraat, te geven. Het heeft nu dikwijls last in de omschrijving, b.v. met verkoopingen, ter wijl dezelfde straten meerdere nainen krijgen. De heer Van den Hoek is er tegen, omdat de gemeente dan de straten erkeut en ze zijn nog niet overgegeven. Hij is er ook tegen om de Visser-Donzestraat over te nemen, omdat deze.nog niet geheel in orde is gebracht. De heer Van der Moer achtte het toch gewenscht dat er namen bepaald werden, het is een publieke doorgang. De heer Visser zegt er niets om te geven of de gemeente al of niet de straat overneemt. De heer Grenu heeft reeds dikwijls op overname zijner straten aangedrongen, maar hij hoort er niets van. d« De heer Van den Hoek herinnert dat bij de behande ling der begrooting voor dfen griffier f 7 50 werd uitgetrokken, daar dit zoo blijven zou als de heer Wiskerke niet tot secre- taris werd benoemd. Er werd echter ook gezegd dat, indien dit het geval zou zijn een nieuw te benoemen titularis dit salaris niet zou krijgen, met de bedoeling dat dit salaris dan door den Raad zou worden bepaald. Hoe komt het nu dat het Dag. Best, het tractement op 600 heeft bepaald, waar dit volgens de bedoeling door den Raad zou worden vast- gesteld De Voorzitter: Het Dag. Best, heeft overwogen dat het de bedoeling was om het aan haar over te laten en meende dit aldus te kunnen bepalen omdat de som van f 600 in den Raad was genoemd. De heer Van den Hoek ipreekt pertinent tegen dat er een cijfer is genoemd en is van meening dat dit salaris nog door den Raad moet worden vastgesteld. llct Dag. Best, had er het recht niet toe dit te doen. Eenige leden verklaren zich niet juist meer te herinneren wat er gezegd is, maar zijn ook van meening dat er geen som genoemd is. De heer Van den Iloek zegt dat de heer Van der Moer op dien post gewezen heeft, onder opmerking dat de Raad later zou beslissen. De heer Van IJsselsteijn merkt op dat men dan een formeel besluit had moeten nemen. De begrooting is door den Raad vastgesteld en Burg, en Weth. moeten haar uitvoeren. De heer Van der Moer gelooft ook dat er van remaindering gesproken is. De heer MoesDe commissie die de begrooting heeft onderzocht had er ook hare aandacht op gereitigd, maar de heer Van der Moer was ons voor, waarom wy het er by lieten, in de meening dat er later een besluit zou vallen. De heer Van der Moer dacht dat het aan Burg, en Weth. was overgelaten te bepalen, mits niet zoo hoog als de uitge trokken som. De heer Van den HoekDe Raad had het moeten be palen Burg, en Weth. hadden het gemakkelijk aan den Raad kunnen voorstellen er is tijd genoeg voor geweest. Het gaat echter niet aan om iemand te benoemen en dan maar te schrijven je krijgt f 600. De heer Van IJsselsteijn: We hadden de voile /750 kunnen geven. Die waren op de begrooting uitgetrokken en had de Raad het anders gewild dan had zij een geformuleerd besluit moeten nemen. De heer Moes moet dit beslist tegenspreken en is van meening dat na de benoeming van den heer Wiskerke tot secretaris het salaris door den Raad moest vastgesteld worden, dit was duidelijk de bedoeling. Dt Voorzitter zegt dat waar f 750 was uitgetrokken, het Dag. Best, van meening was dat de Raad er niet op tegen zou hebben dat het salaris op f 600 werd bepaald en dat f 50 verhooging aan den ambtenaar Vos De heer MoesJa, dat is een pleister op de wonde De heer Van der MoerDat is toch vooral niet gezegd, dat men De Vos f 50 meer zou geven. De heer Wieland Wat krijgt die als secretaris van het Burgerlijk Armbestuur Ik geloof 125 en ben van meening dat het genoeg is en hij geen verhooging noodig heeft. De heer Van IJsselsteijn wijst er op dat de belooning van het Armbestuur niet mag gerekend worden, daar dit staat buiten zijne betrekking als ambtenaar ter secretarie. De heer Wieland: Neen, neen, je bent tweemaal je boekje te buiten gegaan, en als je eerlijk wilt zijn zul je het moeten bekennen. De Voorzitter Waar de heer Wieland van eerlijk spreekt moet ik zeggen, dat ik eerlijk dacht dat de Raad het aan ons had overgelaten. De heer Van den HoekMaar mijnheer de Voorzitter, hoe kunt u zo<5 spreken U, die zoo doorkneed is in de wet weet toch wel dat art. 136 der Gemeentewet voorschrijft dat de Raad de salarissen der gemeente-ambtenaren bepaalt, hoe kunt u dan denken dat de Raad het aan het Dag.|Best. wilde overlaten De Voorzitter zegt dat het Dag. Best, het niet gedaan zou hebben als er in den Raad niet over gesproken was om 't salaris zoo te bepalen. De heer Van den Hoek: Die verhooging van De Vos is niets anders dan een pleister op de wonde, omdat hem beloofd was dat hij ambtenaar. zou worden. De Voorzitter blijft er bij dat er in den Raad zoo over gesproken is. De heer Wieland: Maar niemand sprak toch van De Vos Ik heb er overigens geen bezwaar tegen dat hot tractement van Dieleman op 600 is bepaalddat is niets te veel. Ook de heor Van den Hoek heeft niets tegen de som, maar houdt vol dat de Raad had moeten beslissen. De Voorzitter stelt aan de wethouders voor om dan maar het voorstel te doen, dan kan de Raad een besluit nemen. De heer Van IJsselsteijn is daar tegen hij ziet niet in dat het Dag. Best, verkeerd gehandeld heeft en waarom het dus door dit voorstel te onderwerpen aan de beslissing van den Raad ongelijk zou moeten erkennen. Hij doet daar niet aan me£. De heer Wieland En hoe zit het met die f 106 van 't schoolgeld Ik heb tegen Vos gezegd dat ik het goed vond dat hij die f 125 van 't Armbestuur had; ik heb daar ook voor gewerkt. Maar 'k heb hem verder gezegd dat je niet benoemd bent tot ambtenaar kunt u niet helpen, maar om f 50 meer te krijgen kun je op inij niet rekenen. Dat heb ik ronduit gezegd. De heer De Koeijer is er voor dat De Vos die verhooging krijgt hij verdient dat wel. De heer Van den Hoek: Maar moeten wij hem dan f 50 geven omdat een wethouder belooft hem als ambtenaar te stemmen en het 't niet doet. De heer Van IJsselsteijn: Welke wethouder was dat? De heer Van den HoekHarte heeft het hem beloofd en 't ook tegen anderen gezegd De heer Harte: Heb ik dat beloofd. De heer Van den HoekIk kan de personen noemen tegen wie 't gezegd is. En moeten wij dan nu een pleister op de wonde leggen De heer Wieland wil, als er nog iet« aan te doen ig, mee- werken om die beslissing in te trekken. Een buste van de Koningin kunnen we zegt hij niet aankoopen en langs een anderen kant gaat er een J 50 zoo maar weg. De heer De Feijter zou 't zoo maar willen laten. De heer WielandMij goed ik wil er welkin berusten. De heer Van IJsselsteijn De beslissing van Burg, en Weth. geldt ook maar voor de begrooting van dit jaar, voor'97 De heer Moes noemt dat een praatje voor de raak. De hoer Van den Hoek beaamt dit, zeggende dat de nieuwe ambtenaar toch maar met Januari in dienst treedt. Do heer Van IJsselsteijn zegt dat de heer Van den Hoek dit niet weet, hot Dag. Best, weet niet beter of hij komt zoo spoedig mogelijk. De heer Van den Hoek weet van buiten af dat het niet voor Januari zal zijn. De heer De Feijter stelt voor het zaakje maar gedekt te laten. De heer Van der Moer merkt op dat al zou de traktements- bepaling van den nieuwen ambtenaar op f 600, bij stemming goedgekeurd worden, het toch zeer twijfelachtig is of eene verhooging van het salaris van De Vos er zou doorgegaan zijn. De heer Wieland meent dit, te oordeelen naar al wat er gezegd is ook sterk te moeten betwyfelen. Bij het zeer gevorderd uur zijn inmiddels do leden van hunne zetels opgestaan. De heer Van den Hoek verklaart niet in de zaak te be rusten. daar de Raad in deze moet beslissen, waarop de heer Van IJsselsteijn zegt dat de zaak dan maar aan het oordeel van Ged. Staten moet worden onderworpen, om uit te maken wie gelijk heeft. Dit schijnt te worden goedgevonden, daar niemand meer iets in 't midden brengt. De Voorzitter sluit de vergadering. Trekking van Woen«dag 15 December. 3de klasse. 3de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 9098 2000. No. 16333 19780 1500. No. 15908 ICOO. No. 1776 400. No. 8047 9032 200. No. 492 13888 13898 f 100. Prijzen 133 2009 4159 6237 8570 142 2022 .4167 6326 8573 151 2065 4183 6347 8590 252 2078 4185 6378 8634 268 2085 4215 6430 8687 365 2223 4389 6480 8688 412 2259 4485 6509 8727 425 2281 4509 6552 8773 469 2289 4533 6676 8863 500 2317 4576 6692 8867 556 2328 4592 6696 8878 558 2331 4594 6716 8902 600 2379 4607 6718 9099 635 2540 4632 6743 9122 725 2599 4674 6818 9153 813 2663 4767 6830 9200 850 2693 4787 6865 9209 899 2737 4813 6927 9244 920 2828 4827 6992 9277 926 2911 4997 7077 9305 979 2923 5013 7141 9388 1024 2978 5045 7186 9399 1047 2982 5081 7218 9413 1076 3069 5096 7323 9521 1102 3154 5105 7430 9545 1134 8213 5131 7468 9571 1135 3214 5144 7474 9644 1152 8246 5177 7497 9714 1191 3252 5202 7543 9745 1234 3284 5208 7652 9834 1310 3363 5255 7675 9881 1333 3365 5304 7736 9923 1352 3452 5400 7776 9993 1489 3464 5450 7788 10058 1493 3472 5490 7979 10086 1509 3518 5533 7998 10099 1512 3552 5561 8006 10163 1557 3553 5631 8100 10137 1595 3565 5691 8109 10212 1682 3611 5693 8220 10215 1693 3623 5717 8232 10378 1705 3656 5751 8274 10384 1714 3659 5761 8324 10483 1767 3725 5935 8329 10562 1792 3756 6029 8346 10580 1816 3916 6150 8(06 10645 1892 3980 6173 8485 10662 1923 4047 6197 8520 10682 1974 4095 6226 8550 10830 van f 10836 10848 10856 10971 10975 10991 11028 11084 11168 11254 11266 11275 11295 11312 11318 11353 11360 11379 11426 11450 11570 11595 11644 11721 11739 11764 11832 11914 11952 11987 12084 12098 12170 12227 12287 12296 12311 12313 12339 12349 12383 12400 12404 12414 12461 12593 12612 12617 12644 45 1269114546 1270014593 12723 14717 1276914741 12793 14779 12879 14800 12890 14825 12909 14868 12967 14895 12990 14947 1300814970 13032 15052 13041 15103 13043 15104 13090 15143 13153 15148 13163 15307 13186 15372 13193 15473 13260 15480 13288 15541 13329 15551 1334315577 1349315581 13524 15616 1353515651 13579 15709 1362115712 13623 15726 13642 15767 1365615790 13680 15835 13699 15935 1378016003 13807 16007 1388016012 13998 16015 14002 1602! 14008 16072 14074 16095 1413916144 14336 16299 1427616400 14312 16521 14348 16582 14426 16779 14537 16881 14614 16897 14642 17046 17133 19022 17152 19036 17158 19054 17229 19241 17248 19305 17339 19313 17360 19362 17459 19375 17461 19394 1746819414 17493 19418 17510 19476 1755119489 17588 19492 17599 19504 1771419514 17850 19517 17862 19545 17881 19635 17936 19660 18014 196S4 18079 19690 18083 19708 1815019733 18217 19768 1823819774 18247 19787 1826S19827 18311 19847 1834619969 18479 20019 18491 20057 18506 20072 18553 20115 18637 20178 18665 20240 18687 20255 18701 20520 18716 20547 18790 20549 18805 20594 1883.3 20612 18836 20681 18871 20706 18881 20791 18915 20886 18929 20908 18984 20950 19006 20977 Trekking van Donderdag 16 December. 3de klasse. 4de lijst. Prijzen ran f 100 en daarboven. No. 6535 200. No. 13384 20081 /100. 607 724 930 1356 1372 1896 1947 2347 2648 3140 3216 3282 3555 3802 3810 3860 4528 4858 5404 5883 6102 6252 6513 6585 6734 6899 7020 7105 7239 Prijzen 7254 9337 7376 9382 7928 9600 7932 9743 8032 9747 8060 9348 8898 10250 8946 10435 9151 10757 9157 10961 van f 45. 10977 12454 11087 12514 11193 12622 1163112647 11792 13070 12080 13154 12145 13375 12184 14422 12222 14786 12315 14905 15058 15501 15538 15838 16137 16395 16410 16736 16747 17076 17842 17580 17588 18287 18863 19126 19137 19236 19790 19832 19835 20090 20421 20443 20556 20561 20840 3 VLAG. NAAM. M3. V an en naar. Lading. Voor Ter lenzen 15 Duits. s.s. Juno 3921 Riga hout Eng. s.s. Bivouac 3244 Bristol landb.zout 16 idem Altona InOl Goola stukg. Van Ter Keuzen: 15 Eng. s.s. Anglia 2469 Leitk steen 16 idem Bivouac 3244 Antwerpen stukg. idem Ann Webster 2241 Londen idem Voor Gent 15 Eng. s.a. Ibis 3024 Manchester stukg. idem Sea Gull 2100 Londen idem 16 Dnits. s.s. Gntrune 3884 Riga hout idem Zar 2485 Reval vl. zaad Eng. s.s. Marshal Keith 1303 Liverpool stukg. You Gcut 15 Deens. s.i. Dana 2897 Grangemouth Iedig Eng. s.s. Sea Bella 2152 Londen stukg. idem Aire 1763 idem idem 16 idem Tadorna 3730 Antwerpen idem Dnits. s.s. Maia 3405 Burntisland ledig Voor Selzaetel 15 Eng.3m.8ch. Alembic 721 Havre creosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 6