Gernengde berichten. Telegrafische berichten. TER NEUZEN, 13 December 1897. Gemeenteraad van Sas van Gent. aan het hooger onderwij's, waarvoor ook hij 4 unirersiteiten financieel en intellectueel te groot acht. Hij gaf in bedenking den post voorloopig terug te nemen. Door handhaving van den post werd over het amendement gestemd, dat aangenomen werd met 50 tegen 34 stemmen. In de Vrijdag te Goes gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging van landbouwers, die suikerbeeten verbouwen, waren twintig afdee- lingen aanwezig, benevens eenigeheerenuitUpolder en Haarlemmermeer. Besloten werd voorloopig geen publiciteit aan het in deze vergadering be- sprokene te geven. Heden wordt te Roozendaal eene vergadering gehouden van fabrikanten, waarop het hoofdbestuur der bovengenoemde vereeniging is uitgenoodigd, ten einde eene bespreking te houden omtrent het contract 1898. Aan bedoeld hoofdbestuur zijn nog eenige afgevaardigden, leden der vereeniging, toegevoegd. In de op Donderdag 16 Dec. a. s., des voor- middags 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Suppletoire kohieren hoofdelijken oinslag en honden benoeming voorzitter en leden Commissie van Fabricage idem onderwijzer school C wijziging begrooting 1897 aanhangige zaken wijziging herhalingsonderwijs, brieven en teeke- ningen marktwezen, ziekenhuis; ingekomen stukken. Hoek, 11 Dec. In de heden alhier gehouden raadszitting werd overgegaan tot de benoeming van een gemeente secretaris. De door Burgemeester en Wethouders ingediende aanbeveling, bedoeld by art. 95 der gemeentewet bestond uit de heeren D. Waverijn te Wateringen en M. L. Westfaal Quadekker te Arnemuiden. Bij de eerste stemming verkregen de heeren J. M. Dregmans te Axel drie stemmen, D. Waverijn twee stemmen en J. J. van Doeselaar te Hoek een stem, terwijl een briefje van onwaarde werd verklaard als zijnde niet behoorlijk ingevuld. Bij de tweede vrije stemming verkregen de heeren Dregmans vier en Waverijn drie stemmen, zoodat eerstgenoemde werd benoemd. 's Gravenhage, 13 Dec. Tweede Kamer. Bij afdeeling onderwijs wees de heer Lohman op de toenemende uitgaven voor het openbaar onderwijs, zonder dat de klachten worden weggenomen. Hij wilde de vrije school en invloed van het volk op de keuze der onderwijzers. Hij bestreed leerplicht, die slechts zal leiden tot verscherping van den strijd. De heer Travaglino wenschte drankbestrijding op de lagere school, de heer Waal Malefijt vrije examens en verhooging subsidies voor bijzondere scholen. Door den heer Ketelaar werd aange- drongen op wetsherziening ter voldoening aan de wenschen der onderwijzers. Te Amsterdam is een persoon, na het eten van te veel bittere amandelen, overleden. In een vergadering van bieteuverbouwers uit IJ- en Haar- lemmermeerpolders is in beginsel besloten tot oprichting van een afdeeling van den Bond van bietenverbouwers, waarvan het hoofdbestuur, dat vooral dit voorjaar, met het oog op de lage contract- prijzen, zooveel werkte, in Zeeland zetelt. Te Stadskanaal kon men dezer dagen eengeheele familie met beugels bij de draaibruggen zien visschen naar centen, die bij het betalen der bruggelden ffover boord" vielen. Te Bolnes is verleden week een negenjarig meisje door het spelen met lucifers in brand geraakt. Geheel in vlam vluchtte zij uit 't huis en met moeite werden de vlammen gesmoord. Hevig gebrand aan aangezicht en handen, verkeert het kind in een treurigen toestand. Een schoolknaap uit Lippenhuizen ging in plaats van naar school een bezoek brengen aan zijn oom te Suarneer. Den afstand, ongeveer 5 uur, ging dus moeten openbreken. Waar is de sleutel, beste man wOp den bodem van de rivier," antwoordde Small kortaf. //Hum Gij hadt ons deze onnoodige moeite kunnen besparen. Wij hebben reeds genoeg werk door u gehad. Eevenwel acht ik het niet over- bodig u te waarschuwen, om voorzichtig te zijn, Docter. Breng de kist weder terug op onze katrr'jrs in de Baker-Street. Als gij u naar het bureau begeeft zult ge ons daar kunnen vinden Zij zetten mij met mijn zware ijzeren kist, in gezelschap van een inspecteur van politie op Yauxhall aan walen een kwartier later stapten wij voor de woning van Mrs. Cecil Forrester uit ons rijtuig. De dienstbode scheen wegens een zo6 laat bezoek ten zeerste verbaasd. Zij deelde ons mede dat Mrs. Cecil Forrester den avond elders doorbracht en eerst zeer laat zoude tehuis- komen. Maar Miss Morstan bevond zich in de huiskamerik begaf mij dus met de kist naar de huiskamer, terwijl ik den beleefden inspecteur in het rijtuig achterliet. (Wordt vervolgd.) hij geheel te voet afleggen. De ouders werden over zijn wegblijven ongerust, maar gelukkig, een zusje van den knaap wist iets van zijn plannen. De ouders gingen op stap, kwamen middernacht in Suameer aan en vonden daar den verloren zoon. Nog dienzelfden nacht werd de terugreis aanvaard. Te Haarlem heeft een paardenhandelaar een persoon, met wien hij ruzie had, zoodanig aan het hoofd gewond, dat de man voor dood bleef liggen. Door een wissellooper der Geldersche Crediet- vereeniging te Nijmegen is dezer dagen een valsch bankbiljet van f 25 in betaling aangenomen. Waarschijnlijk is het een van de onlangs in Duitschland vervaardigde en zeer bedriegelijk nage- maakte biljetten. Bij aandachtige beschouwing valt de onechtheid dadelijk in 't oog omdat de kleur donkerder is dan die der echte bankbiljetten, de cijfers grooter zijn, het watermerk ontbreekt, en in de bekende waarschuwing tegen namaak aan den onderkant van het biljet staat gefangenis in plaats van gevangenis. Yrijdagmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in de weverij van en onmiddellijk grenzende aan de Deventer Tapijt- fabriek te Deventer, toebehoorende aan den heer Maurits Prins aldaar. Daar de wind krachtig en bij de ververij veel brandbaar materiaal geborgen was, was het gevaar nogal groot. De spuitgasten uit die gemeente, die met eenige spuiten aanrukten, hadden handen vol werk voor het gevaar bezworen was. Het gebouw bleef behouden, zoodat de schade daardoor niet zoo groot is. Bij een gehouden drijfjacht in den Mijdrechtschen polder op jachtter- reiu van den heer Bastert, werden door 6 geweren geschoten 103 hazen, 3 patrijzen en een snip. Wei een bewijs, dat die streek zeer rijk aan wild is. De Italiaansche millionair Facohini, groothande- laar in hennep, is op zijn landgoed bij Boulogna, waar hij jaagde, vermoord door iemand, die uit een schuilhoek een schot op hem loste. Zijn jagermeester, die hem vergezelde, werd door een tweede schot zwaar gewond. Op den Elbrus in den Kaukasus, 14000 voet boven de zee, laat het aardrijkskundig genootschap van Petersburg een meteorologisch station bouwen, zooals reeds eenige jaren zich een op den Mont-Blanc bevindt. Uit Wesel is gevlucht een 27jarige kantoor- bediende, H. Jacapi, geboren te Bremen, die ten nadeele van zijn patroon 93,000 mark ontvreemd heeft. Men vermoedt, dat hij naar Nederland is uitgeweken. Te Garnsee (West-Pruisen) zijn in het Brauhausmeer eergisteren zes jouge lieden door het ijs gezaktdrie werden met moeite gered de overigen verzonken. Een visscher die aich tijdens het ongeluk aan den oever van het meer bevond werd dringend om hulp gesmeekt. Zonder gevaar voor zijn leven had hij misschien ook nog bijtijds de ongelukkigen kunnen redden. De hardvochtige ellendeling bleef echter kalm staan en zei //Wie betaald mij daarvoor?" Zaterdag bemerkte een politieagent in de Hillelaan te Rotterdam 4 mannen, die ieder een zak droegen. Het gelukte hem een dier leden te grijpen, die zich echter weer losrukte, zijn zak voor de voeten van den agent nam en aan den haal ging, het vrije veld in, welk voorbeeld ook door de andere mannen werd gevolgd, die even- eens- hun zakken in den steek lieten. De agent slaagde er niet in een der mannen te achterhalen. Later vond de politie aan de Rijnhaven een roei- boot, waarin tien tien zakken tarwe geladen waren. Deze boot was van een in de Rijnhaven liggend vaartuig weggenomen zonder dat de schipper het merkte. De 10 zakken tarwe en de 4 andere zakken die eveneens tarwe bleken in te houden werden naar het politiebureau overgebracht. De politie te Feijenoord schijnt de daders reeds op het spoor te zijn. In een herberg in de Schans bij Leeuwarden is in een paardenruif het lijk gevonden van een veedrijver. Het stond onderst boven. Het bloed vloeide nog uit mond, neus, ooren en oogen. Men vermoedt, dat hij stil den stal was binnengeslopen om den nacht op het hooi door te brengen, en met het hoofd naar beneden in de ruif is gevallen zonder zich weder te hebben kunnen oprichten, en op deza wijze is gestikt. Bij een boterhandelaar te Amsterdam werd een van de employe's verdacht zoo nu en dan kluiten boter mede te nemen en nu werd hij door den chef op de volgende niet onaardige manier gestraft. Zaterdagavond, toen onze maat weer een aantal flinke kluiten //Meppeler" tusschen zijn vest had gestopt en hij op 't kantoor kwam om te vragen voor hij heenging //of meneer nog wat had" vroeg meneer hem om nog even binnen te komen. De verdachte kwam binnen en meneer zette een stoel neer vlak bij de kachel, die gloeiend stond, met een goedig *ga daar maar even zitten, meneer X." Meneer X kreeg het natuurlijk erg warm, maar durfde even natuurlijk niet weg. Toen eindelijk dc kluiten boter verdacht slap begonnen te worden, durfde meneer X niet langer te blijven en vroeg bedeesd //meneer, ik wou wel weg, want ziet u Ja, dat kan wel, zei de patroon, maar hij moest meneer X nog noodzakelijk even wat zeggen, hij was zoo dadelijk klaar aan zijn loket. Er bleef meneer X, die weldra de gesmolten ymassematte" (gestolen goed in de dieventaal) langs zijn broekspjjpen zag en voelde loopen, niets anders over, dan zijn misstap te bekennen. Daar de man overigens een goed bediende is en de patroon een zeer menschkundig man, werd hij na den doorge- stanen angst niet ontslagen; hij beloofde beterschap. Over een dag of acht zullen de Parijzenaars storm loopen voor de loketten van het departement van financien. Morgen ontvangt de Minister van financien de nieuwe stukken van vijftig centimes, die ten spoe- digste in omloop gebracht zullen worden. Men begint heden met het slaan en zal zestig duizend stukken aanmunten, zoodat van de nieuwe stukken slechts dit geringe aantal het jaartal 1897 zal dragen. Natuurlijk verhoogt dit zeer de waarde voor verzamelaars. Er zijn dan ook heel wat aanvragen bij het departement van financien ingekomen. In een dorp in de provincie Malaga had een arbeider een jong meisje getrouwd, maar kort na de huwelijksvoltrekking moest hij naar Cuba. Maanden gingen voorbij zonder dat er bericht kwam van hem. Maar na den slag van Manzanillo kwam bij de autoriteiten in het dorp de ambtelijke tijding van zijn dood. Een harde slag voor het jonge meisje, maar na tien maanden liet ze zich troosten door een anderen jongen man in dezelfde plaats. Juist waren zij uit de kerk gekomen en zou het bruiloftsmaal beginnen, toen de besteller een brief bracht van den volgenden inhoud z/Lieve vrouw Ik zal blij zijn, als het je alien goed gaat. Mij gaat het in het hospitaal ook zoo tamelijk. Spoedig zal ik geheel hersteld zijn, eu weldra kom ik terug om je te omhelzen, lieveling." De huwelijkspartij viel in 't water. Iedereen was geroerd. De jonge echtgenoot no. 2 was woedend niemand moest het wagen hem zijn jong vrouwtje te ontrukken Zij snikte op hartbrekende wijze en zeide maar aldoor//Ach, ach, ik ben zoo ongelukkig 1" Hoe zal het conflict worden opgelost? Men kan er nieuwsgierig naar zijn In den storm der vorige week werd op de Fransche kust een matroos, Thomas Rice, van het wrak van een vaartuig gered door een Noorsch stoomschip. Hij was de eenige, die nog van de bemanning in leven was. Rice vertelde, dat hij en de stuurman Mackenzie zich aan het want vastbondenden tweeden dag echter kon Mackenzie het van dorst niet meer uithoudenhij daalde uit het want, om zeewater te drinken, en klom toen weer naar zijn plaats; na eenigen tijd moest hij echter weer zijn onleseh- baren dorst met zeewater stillenden volgenden dag begon hij te ijlen, hij schreeuwde en gilde en na een periode van razernij stierf hij. Yier en twintig uren lang had Rice het lijk onder de oogen, heen en weer geslingerd door de golven op het ondergeloopen dek, tot een groote golf het eindelijk over boord spoelde. Den vierden dag was Rice zelf zoo door dorst overmeesteed, dat hij ook zout water dronk. Een paar uren later werd hij gered. Zitting van 9 December 1897. Voorzitter de heer Joh. Verschaffel, burgemeester. Aanwezig de heeren Schili, Oole, Stevens, Wanters, Malotaux en Verhaak. Afwezig de heer Warrens. De notulcn van de twee vorige vergaderingen worden ge- lezen en goedgekeurd. De VoorzitterOmtrent de in de vorige vergadering aangehouden regeling van jaarwedde en presentiegeld der wethouders kan ik eenige inlichtingen gavenik heb van eenige gemeenten opgaven ontvangen, als van Hulit waar /150, Axel waar f 150 en Westdorpe waar f 60 voor jaarwedden en presentiegeld van de beide wethouders begroot is. De heer VerhaakIk ben er voor evenveel als te Hulst te betalen. In grensgemeenten is meer wark dan in andere plattelandsgemeenten, niet alleen voor den burgemeester en den secretaris maar ook voor de wethouders Dj heer Wauters vindt het voldoende als de thans uitge- trokken som verdubbeld en dus op f 80 gebracht wordt. De heer Steven steunt het voorstel van den heer Verhaak. Het voorstel wordt nader toegelicht dat 75 zal zijn voor jaarwedde en f 75 voor presentiegeld en wordt met 3 stemmen tegen 1, die van den heer Wauters, aangenomen. De beide wethouders hielden zich buiten stemming. De heer Verhaak wenseht de beide wethouders geluk met die verhooging en hoopt nu van hen mededeelingen te ontvangen die den Raad tot leiddraad kunnen dienen. De heer Verhaak vraagt den Voorzitter hoe het staat met het dak op de Pottenbakkerij en of er reeds naar gezien is men klaagt toch nog dat het doorregent. De VoorzitterDe gebroketi pannen zijn door nieuwe vervangen en de gaten zooveel mogelijk gestopt, doch het dak is zoo slecht dat herstellen bijna niet helpt. De heer Verhaak Het dak is wel is waar slecht maar het ware toch te wenschen dat de bewoners droog blijven met het voorjaar zou men er goed naar moeten zien. De heer Verhaak vraagt nog hoever het met de instructie en regeling jaarwedde der onderwijzers staat. De Voorzitter vraagt den heer Schils hierover eenige mededeelingen te doen. De heer Schils heeft de instructie der onderwijzers nagezien en daarin slechts weinig te veranderen of toe te voegen gevonden, wat de heer Wauters met meer werk bedoelt kan alleen betrekking hebben op herhalings-onderwijs daar de andere uren in de instructie aangegeven zijn. Omtrent de verhooging der jaarwedden. vindt de heer De Lauwere het doelmatiger bij het vijfde dienstjaar 25 verhooging te geven en bij het tiende weer f 25, daar onderwijzers die vooruit willen nooit langer dan 5 of 6 jaar in dezelfde gemeente blijven. De heer Verhaak is voor de verhooging met f 25 tot een maximum van f 700 en vraagt of deze regeling ook terug- werkende kracht zal hebben. De heer Wauters vraagt of de heer Schils de instructie niet bij zich heeft, daar hij het moeilijk vindt erover te handelen zonder ze te hebben gelezen. Hij heeft den Burgemeester reeds dikwijls erover gesproken maar die steekt het in den doofpot. De heer Verhaak stelt voor eene afzonderlijke vergadering ervoor te beleggen daar het eene zaak van langdurige bespreking is. Wordt aangehouden. De heer Verhaak merkt nog op dat de Polderstraat tegen- woordig »oo slikkerig is dat men er bijna niet kan gaan. Hij stelt den Burgemeester voor langs de borduren een greppel te makcn voor de afwatering. De Voorzitter: Om de Polderstraat in orde te brengen bestaat er slechts een middel, n.l. de keien uitbreken en er nieuwe plaatsen an met de uitkomende keien de zijden te bestraten. Nog merkt de heer Verhaak op dat de ingang van den Stationsweg erg vuil is, vooral tusschen het paarden spoor van (R nrma Verschaffel en Mechelinck. Waarom zijn daar geen keien tot aan het Schoolstraatje De heer StevensDie firma zal daar wel keien tusschen willen leggen, daar de kosten niet hoog zijn. Punten van behandeling 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Een schrijven van den Raad van toezicht op de spoor- wegen, mededeelende dat de spoorwegmaatschappij Gent ler Neuzen voor het verrolg over een voldoend getal vee- wagens zal kunnen beschikken. b. Een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende goed- keuring der heffing van 50 opcenten op de Personeele belasting. Worden voor mededeeling aangenomen. c. Een verzoekschrift van M. de Jonge te Ter Neuzen om tegen concurreerende prijzen drukwerk, school- en bureau- behoeften te mogen leveren. d Een verzoekschrift van A. Storme—De Boever om den kruitkelder weder aan den gewonen prijs, 25,per jaar, te kunnen pachten. Aan te houden tot het einde der vergadering. 2. Beslissing te nemen omtrent de afsluiting begraafplaats. De oorzitterIn de vorige vergadering hebben de stem- men over dit voorstel gestaaktdaarom breng ik het weder ter tafel. De heer Oole De Voorzitter van het Kerkbestuur is niet genegen den in uur te laten staan tot hooger opbouwen is hij te bouwvallig wajit als men er tegen stampt beweegt hij. heer Wauters: Maar hoe zal op dien steilen kant eene haag kunnen geplant wordende gemeentegrond ligt wel een halven Meter hoogsr. De heer Oole: Men kon den grond wat afroeren. -^e heor Schils Nu loopt het weer op dezelfde besprekingen uit als in de vorige vergadering toen de stemmen staakten over het voorstel van den heer Stevenshet kan nu gerust in stemming gebracht worden want iedereen is zeker goed ingelicht. De heer Stevens: Myn voorstel was het af broken van den muur en het planten eener haag op gezamenlijke kosten. Dit voorstel wordt thans met 4 stemmen tegen 1, die van den heer Wauters, aangenomen. De heer Verhaak onthield zich van stemmen. 3. Voorstel tot invoering heffen van marktgelden. De Voorzitter: Ik heb de voornaamste koopluigesproken en die hebben verklaard niet tegen het heffen van marktgeld ad f 0,25 per kop te zijn, maar dan moet de gemeente de eerste keuring voor hare rekening nemen. Op eene vraag van den heer Malotaux deelt de Voorzitter mede dat de keuringskosten /0,15 per kop bedragen. De heer Stevens is tegen het heffen van marktgeld zoo- lang het niet blijkt dat de markt bestendig is, want als de grenaen geopend worden is het gedaan thans aijn de slagers met de kooplui mondeling overeengekomen hier hun vee te komen koopen. De Voorzitter: De slagers hebben mij medegedeeld bij opening der grenzen hun vee hier te zullen blijven koopen als er voldoende vee wordt aangevoerd en de verkoopers willen dit. De heer Wauters is voor het heffen van marktgeld al was het maar om de kosten te dekken. De heer Schils vraagt den Voorzitter het voorstel van Burg, en Weth. ter tafel te brengen, welk voorstel strekt tot het niet heffen van marktgeld. De heer VerhaakEerst was ik ook tegen heffing maar nu de slagers aan den Voorzitter verklaard hebben gaarn© marktgeld te willen betalen, ben ik er voor. De heer Oole vindt dat van heffing niets goeds kan komen. De heer Stevens In andere plaatsen, zooals Hulst, geeft men premies en wij zouden bij eene pas opgerichte markt reeds staangeld heffen Het voorstel van Burg, en Weth. om geen marktgeld te heffen wordt met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Wauters en Verhaak, aangenomen. 4. Mededeeling bespreking onderhoud uurwerk. De Voorzitter deelt mede bij den Voorzitter van het R. K. Kerkbestuur te zijn geweest, doch geen afdoend antwoord te hebben ontvangende heer pastoor deelde mede dat de Raad maar eerst een besluit moest nemen en het als een gunst moest beschouwen een uurwerk in den toren, als eenig geschikte plaats, te mogen hangen. In alle geval znllen er door het Kerkbestuur toch reeds klokken worden ingehangen. Eene jaarlijksche uitkeering van 60 zou door den heer pastoor wel worden aangenomen. De heer Stevens Ik ben er meer voor een bedrag van f 1000 in eens uit te keeren die eeuwigdurende jaarlijksche post op de begrooting is een last en kan later aanleiding geven tot gedurige twist met het Kerkbestuur, evenals vroeger. De heer Oole Het Ned. Herv. kerkbestuur ziet van de plaatsing eener klok af. De heer Wauters is voor f 60 per jaar, dan heeft men bij slechte nakoming nog altijd het recht in handen, of als de kerk eens afbrandde dan hoeft men niet meer uit te betalen en geeft men ineens f 1000, dan is men alles kwijt. De heer Stevens vindt f 1000 voor een uurwerk wel een beetje veel, ^wat door andere leden wordt tegengesproken. De heer Verhaak: Maar men kan voorwaarden steilen alvorens het bedrag te geven. De heer Stevens stelt voor eene commissie, bestaande uit de heeren Schils en Verhaak, te benoemen om met den heer pastoor te onderhandelen. Die heeren, tot de commissie benoemd, nemen de be noeming aan. De heer Wauters verwacht nu wat beters te zullen vernemen dan van den burgemeester. 5. Verzoek van H. W. Vollenhoven van Dalen tot be- koming van grond in koop of erfpacht. Uit voorlezing van het verzoekschrift blijkt dat genoemde heer voor zijn principaal 1000 M2. grond in erfpacht of koop vraagf, gelegen volgens teekening ten Zuiden van den Stationsweg en grenzende aan den grond van A. Kamoen er zou aan de Oostzijde een huis gebouwd worden en verder naar het Westen eene bloemkweekerij worden ingericht. Het plan van den heer Stevens tot verlenging van het Schoolstraatje komt hierdoor ook ter tafel. De heer Wauters: Zoo zullen de huizen niet aansluiten en er een open plek komenook is er nog niet volgebouwd in de Polderstraat. De heer Stevens Daar is aanvraag voor maar men moet wachten op de beslissing der scheiding. De heer Verhaak vindt het wel mooi als een bloementuin tusschen twee huizen komt te liggenmen kon de scheiding afmaken met een ijzeren hek. De VoorzitterOok heb ik den verzoeker medegedeeld dat daar alleen huizen met eene verdieping mogen gebouwd worden. De heer Verhaak Zoo men langs den nieuw geprojecteerden weg ook huizen wil bouwen zal de gansche Ezelwal moeten worden afgevoerdheeft het steenpuin nog eenige waarde Daar dit alles nog al eenige bespreking zal uitlokken zou ik gaarne hiervoor eene afzonderlijke vergadering belegd zien. De Voorzitter en de heer Stevens meenen dat nogal een groot gedeelte van den Ezelwal zal kunnen blijven. De heer Schils vraagt alleen het verzoekschrift te behandelen. Met algemeene stemmen wordt het verzoek toegestaan en de grond in erfpacht afgestaan op de gewone voorwaarden tegen /0,10 per M2. en tot 1930. 6. Schetsteekening aanleg van straten. Wordt aangehouden. 7. Verzoek van J. Verschaffel tot berging van materialen op de gepachte gronden. Door de herverpachting der gronden is eene nieuwe ver- gunning noodig. De heer VerhaakIk zou de andere pachters ook in de gelegenheid steilen op hunne gepachte perceelen hooioppers te plaatsen als men het rerbiedt tot netheid van de gemeente, moet men bekennen dat een verroeste ketel en oude rommcl daartoe ook niet kunnen bydragen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 2