SNEEUWWITJE, Een Woonhuis, N.-H. Graskalveren Regenwater te koop Tabaks- en Sigarenpijpen. SI G A K E N, Draineerbuizen. GRAANZAKEEN. BON T i\ MATRASSEN, osipapicr met Mve op Zangvereeniging„GEDULD OYERWINT." la afloop 1 AL 2 Paarden, Likstirsn zondsr vsrgtinning, M. J. VAN DIXHOOBN. - Ter Hem. ADR. H. DONZE-POTHOVEN als; Moffen, Kragen, Boas, enz. J. de Smidt-Potlioven, I), I lande!sbericblen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Openbare Y'erkooping. Huishoudelijke Groederen, van 9 tot 41 uur en van 3 tot 4 uur, II Hookers O HI T V A N E HI Bij den heer L. MICHIELSEN, uit de fabriek van K. J. DE YOS. ^t©©3i2I -&S3)!333 a Groote Schouwburg te Gent. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 25 Nov. 1.48 2.11 Vrij dag 26 2.34 2.58 Zaterdag 27 3.22 3.47 Zondag 28 4.12 4.38 Maandag 29 5.4 5.31 Dinsdag 30 6.1 6.32 Woensdag 1 Dec. 7.4 7.39 allerpuikste Voorts eene partij D. VAN DEN OUDEN, wiukelier te Hoek, zijn ook te bekomen Nieuwstraat, Ter Neuzen. ONTVANGEN een groote sorteering in groote verscheidenheid. Ter Neuzen. P. J. van de SANDE. In Antwerpen is een historie voorgevallen, waar van men alleen dacht, dat zij in Amerika kon voorkomen. Een jonge barones uit een der oudste geslachten Tan de Belgische koopstad was verliefd op den kamerdienaar haars vaders, en liet zich door dezen scbaken. De ouders wendden zich tot de rechtbankhet jonge meisje werd met geweld naar het ouderlijk huis teruggebracht en daar streng bewaakt. Nil hebben echter de ouders toegestemd in het huwelijk hunner dochter met den kamerdienaar. Het paar is in Londen getrouwd. Een Hollandsch veehandelaar, die te Brussel de markt bezocht, werd Vrijdagmiddag door een man zijn beurs, inhoudende ongeveer f 350, ontrukt. Hoewel nagezet, wist de dief in de menigte te ontkomen. Te Athene is een groote diefstal Tan post- zegels gepleegd. Inbrekers hebben uit het kantoor van de hoofddirectie der posterijen Toor f 150,000 aan postzegels gestolen. Het waren echter geen nieuwe, maar afgestempelde, die men alleen, be- waarde, om aan de verzamelaars te verkoopen, o. a. vele onverkocht gebleven postzegels Tan de Olympische spelen. Dezer dagen is te Madrid een bekend bedelaar, die zich gewoonlijk op de Puerta del Sol en de Carrera de San Jeronimo ophield en daar het medelijden wist te wekken van de voorbijgangers, in hechtenis genomen, omdat gebleken was dat hij schatrijk en eigenaar van verscheidene eigendommen was. In de geschiedenis van het Spaansche be- delaarswezen staat dit geval niet op zich zelf. Een zeer zonderling verloop had te Londen de behandeling van een eisch tot schadeTergoeding wegens verbreking van trouwbelofte, door een moeder ten behoeve van hare dochter ingesteld en waarbij zelfs de rechter (de Engelsche rechters zijn anders nogal aan vreemde zaken gewoon) niet meer wist hoe hij het had. Toen de gedaagde n.l. werd opgeroepen verklaarde hij tot groote verbazing van den rechter en de advocaat der eischeres, dat hij reeds geruimen tijd met de dochter der eischeres was gehnwd, welke verklaring door bedoelde dochter bevestigd werd. Daar de moeder zelf bezwaren tegen het huwelijk had ingebracht waren de jongelui maar in het geheim getrouwd. Na hun verklaring te hebben afgelegd, die zoo'n zelfs voor Engeland zonderlingen loop aan het proces gaf, verlieten de echtgenooten de zaal, en bleef de verontwaardigde moeder alleen achter, verklarende den gedaagde nimmer als haren schoonzoon te zullen erkennen. Het blijkt dat de raming der schade, door den grooten brand te Londen veroorzaakt, over- dreven is geweest. Het totaal bedrag der schade is l3/4 millioen p. st., waarvan 1/3 millioen niet door assurantie gedekt. Het aantal vernielde huizen is 106. Niet minder dan 4000 personen zijn door de ramp zonder werk. Er wordt in Mansion House een inschrijving voor hen geopend. De brand heeft in 17 straten en stegen gewoed natuurlijk niet in alle even erg en het overschot van een der belangwekkendste deelen van oud Londen vernield. Men denkt, dat het wel een week zal duren voor het puin is weg- geruimd en de straten er weer voor het verkeer zijn geopend. Het is nu zeker, dat eene gasontplofflng den brand deed ontslaan. Dat geeft des te meer recht van bestaan aan het //Comite ter voorkoming van brand", dat te Londen is gevormd, kort na den brand van den Parijschen Liefdadigheidsbazar. Het denkbeeld der stichters daarvan, waartoe de acteurs Sir Henry Irving en Beerbohm Tree behooren, is, dat er veel minder groote branden zouden zijn, als er met meer zorg werd gebouwd, als b.v. te Parijs, waar een brand meestal blijft beperkt tot eene kamer, door de stevigheid der mnren, vloer en zoldering van steen en ijzer. Vele onzer nieuwste en stevigste gebouwen, zegt /Daily News" en de opmerking geldt misschien ook voor elders zijn stapelplaatsen van brand- bare waren en hunne houten trappen en vloeren zijn als met zorg uitgekozen, om een brand binnen den kortst mogelijken tijd van den kelder naar den zolder te verspreiden. Te Vincennes werd door dieven een sterk stukje uitgehaald. Ondanks het toezicht der schildwachten, menigvuldige ronden en de stal- wachten, zijn deze dieven er in geslaagd, bij nacht de chambreds in de kazerne van het twaalfde regiment artillerie op het fort daar te bezoeken, waar zij alles wat van waarde was stalen. Ver- volgens haalden zij gereedschap uit de werkplaatsen en de hoefsmederij en braken daarmee de deuren der magazijnen van levensmiddelen open, waar zij hun plundering voortzetten. Ook een rijwiel namen zij mee. Met behulp van een ladder verlieten zij het fort. De Petersburgsche correspondent van de N R. Ct. schreef Donderdag Door dfen storm van eergisteren en gisteren is zeer veel schade berokkend. Vooral de arme lieden aan de Galeerenhaven op Wassili Ostrow zijn tot diepe ellende gebracht. Hun laaggelegen woningen zijn geheel door 't water vernield, hun huisraad is weggespoeld, zoodat honderden dakloos geworden zijn. Menschenlevens zijn, zooals tot dusverre bekend is, niet te betreuren. De doema heeft tot voorlopige leniging van den nood een crediet van 10,000 rbl. aan een weldadigheids- commissie toegestaan. Gisteren heeft het gemeente- bestuur reeds voor een bedrag van 1400 rbl. spijzen en kleedingstukken onder de noodlijdenden verdeeld. Ook in het centrum der stad heeft een watersnood groote schade aangebrachtalle kelders, rijke magazijnen, zijn geheel overstroomd. De kelderbewoners konden 't water met pompen niet keeren, en moesten hun have en goed in den steek laten. Op de kfust van Esthland bij Baltischport en bij Reval zijn verscheidene schepen gestrand. Voor zoover zeker te constateeren is, zijn de gestrande schepen twee Noorsche driemastschoeners, de Deensche stoomboot Castor en de Engelsche stoomboot Lesly (bij Hungerburg gestrand). Op 'toogenblik is 't weer stil weder met dreigende sneeuwlucht. Het nieuwste materiaal, dat thans voor de confectie wordt verwerkt, is gesponnen glas. Een firma te Venetie fabriceert van deze stof hoed- vormen, die er zeer elegant uitzien en die het voordeel hebben dat zij, zoodra zij eenigszins vuil beginnen te worden, met water en zeep kun- nen worden schoon gemaakt. Aan de Koningin-Regentes van Spanje werd onlangs een kostbaar kleed van zeldzaam fijn ge sponnen wit glas ten geschenke aangeboden ieder, die in de gelegenheid is geweest, dit kleed te zien, was geheel en al bewondering. De glasdraadjes zijn zoo fijn gesponnen, dat de stof, die daarvan geweven wordt, buigzaam is als zijde. De naden van een kleed worden vast- geplakt met een bijzonder soort lijm. Een club te Warschau heeft het nieuwste op 't gebied van handen geven in toepassing ge bracht, namelijk den kunst handdruk. Bij groote festiviteiten en samenkomsten vonden de heeren het te lastig om iedereen met een handdruk te begroeten. Daarom plaatste men aan den ingang der hoofdzaal een kunstarm, geheel aangekleed met mouw, manchet en handschoen. Iedereen die binnenkwam reikte dezen kunstarm allervriendelijkst de hand en bekenden die zich reeds binnen be- vonden, waren daar erg tevreden mee. Of de kunsthand ook fooien aannam wordt niet vermeld. Dezer dagen bemerkte een der geneesheeren van het Clerkenwell hospitaal te Londen, dat een der ziekenverpleegsters aan de vingers der rechter- hand de eigenaardige nicotine-vlakken had, die men in den regel opmerkt bij personen, die veel cigaretten rooken. Door den dokter ondervraagd, erkende de juffrouw, 's avonds na afloop van den dienst in haar slaapkamer eenige cigaretten te rooken. Van deze erkentenis was een onderzoek het gevolg, waaruit bleek, dat verreweg de meeste verpleegsters zich aan het genot van een cigaret hadden gewend. De dokter zeide niets, maar gaf van het feit kennis aan den raad van administratie, die den dames ten strengste het rooken verbood. Maar nu had men het lieve leven gaande Alle ver pleegsters dienden onmiddellijk haar ontslag in en de verpleegsters van andere hospitalen, van een en ander onderricht, verklaarden zich //solidair" met de staaksters, die thans aan den raad van administratie een korten ,/bedenktijd" hebben toe gestaan. In geen geval zullen zij echter toegeven geen cigaretten, geen verpleegsters. Intusschen hebben de dames, na onderling be- raad, maatregelen genomen om tegen dergelijke willekeurige besluiten van de hospitaaldirectie in Hyde-Park of op Trafalgar square een groote protest-meeting te beleggen, waarbij alle inanifestee- renden cigaretten zullen rooken Dat moet een kostelijk gezicht opleveren In de kerk te Khmelew, een plaatsje in de Russische provincie Tambow, heeft een afschuwe- lijke ramp plaats gehad. Bij gelegenheid der inwijding van bedoelde kerk was een enorme menigte samengestroomd, zoowel uit de stad zelf, als uit de naburige plaatsen. Zelfs uit Kozlow, een stad, die op 12 kilometer afstand van Khmelew ligt, waren honderden kerkgangen opgekomen, zoodat niet alleen in het kerkgebouw, maar ook in den tuin daaromheen de menschen dicht opeengepakt stonden. In de kerk werd de warmte spoedig zoo groot, dat de menschen het benauwd kregen en alle ramen geopend moesten worden, waardoor een vrij sterke tocht ontstond. Op hetzelfde oogenblik werd de groot lichtkroon door middel van pyrotechnische draden ontsloken. Het schijnt, dat men, niet gewoon aan deze manier van ver- lichten, een onheil vermoedde, achter in de kerk althans hoorde men //brandroepen. En nu ontstond een geweldige paniek. Razend van angst drong de menigte naar de uitgangen, die den menschenstroom niet konden verzwelgen en weldra door een samengedrukte vleeschmassa versperd waren. Het was een onbeschrijfelijk jammer- tooneel en de gillende angslkreten der vertrapten en gewonden verdubbelden de inspanning der ongedeerden om hun leven te redden. Eindelijk kwam men tot bezinning en nu stelde men pogingen in het werk om de slachtoffers ter hulp te komen. Onder den indruk van den doorstanen angst ging dit echter zoo ondoordacht, dat men ver- scheidenen personen armen en beenen uit het lichaam scheurde bij de pogingen om hen van onder de verwarde hoopen slachtoffers te voor- schijn te brengen. Vijf minuten had de paniek geduurd en in dat korte tijdsbestek waren 74 personen gedood en 160 anderen verwond. De lijken waren vreeselijk verminkt. Men zag lijken met totaal vertrapte gezichten, opengespleten schedels, verpletterde en uitgescheurde ledematen, op en door elkander uitgestrekt in kleverige bloedplassen, de kerk met een afschuwelijke lucht vervullend. Een tooneel om nooit te vergeten. Onder de dooden bevonden zich 15 vrouwen wien een familiegebeurtenis te wachten stonck en 3 klcine kinderen. De stad Khmelew is door deze ramp in rouw gedompeld. Zondag 28 November a. s., om 2 uren precies, opvoering van EAUST, groot opera in 5 bedrijven, muziek van Gounod. Hulst, 23 Nov. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 9,75 a f R°g£c ^>00 fWintergerst f 7,50 a f Zornergerst f a fHaver f 6,00 a f Erwten 7,50 a f Paardenboonen f 6,50 a f Duivenboonen f 7,50 a fWitteboonen f 9,50 a fBrnineboonem f 8,50 a fBoekweit f Lijnzaad j a fAardappels f Koolzaad per zak ran 106 liters f Boter per kilo 0,85 a Eieren per 26 stuks f 1,25 a f Er waren ter markt te koop gesteld29 stuks hoornyee en 39 varkens, Verkocht 15 stuks hoornvee eu 29 varkens. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,70 h, 47,75 Engelsch per 12,12,05 ZEET1JDINGEN. Van 22 tot en met 23 Nov. VLAG. NAAM. Van en naar. Lading, 22 22 22 Eng. g.s. Duits. s.s. Eng. s.s. Deens. s.s. Eng. i.s. Ian Ter Neuzeni Cattersty I 1389 Skinningrore ledig Voor Genl I Kielzeng Sea Belle 4501 1 2152 Londen Vim Uent i Amalienborg 3803 Stokholm Spindrift 2003 Londsn hout stukg. ijzergrond stukg. Van 22 tot en met 23 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 9 binnenvaartuigen op- en 16 afgeschutdoor de Westsl. 1 afgeschut. De Heer en Mevrouw NELEMANS VAN DAM betuigen hun hartelijken (l.nik voor de blijken van belangstelling onder- vonden bij gelegenheid van de geboorte hunner dochter. Ter Neuzen, 23 Nov. 1897. Dinsdag 30 November a. s., 's avonds te 8 uur, opvoering van op de bovenzaal van den heer Th. Acke alhier. le rang 75 cent, 2e rang 50 cent per persoon. Toegangskaarten zijn te bekomen bij de Be- stuursleden J AC3 DE ZEEUW. J. A. RIJNBERG. M. DEES en bij den Directeur J. BIERLlL De Notaris P. Dregmans, te AxeJ, zai ten verzoeke van P. J. TH. BRUGGEMAN te Ter Neuzen, in het //Hotel de Commerce" bewoond door J. Michielsen te Ter Neuzen, op Woensdag den I December 1897, des namiddags ten 2 ure, verkoopen verdere gebouwen en aanhoorigheden en het recht van gebruik op den grond eigendom van den Staat (departement van Oorlog), alles op het zoogenaamde Zandplein te Ter Neuzen, kadastraal bekend in seetie C N°. 1774 als huis en erf, groot 2 aren 21 centiaren. Te aanvaarden 1 Eebruari 1898 of zooveel vroeger als de verkooper de goederen ontruimt. Deurwaarder Adriaause, te Hnlstj zal op Woensdag 1 December a. s., voormiddags 9 uur precies, ten verzoeke van de Aannemers aan de Directiekeet van den nieuw bedijkten polder Saeftingen, publiek verkoopen een groote partij KRUIWAGENS, KEPERS, SPARREN, SCHUIERDEELEN, DEUREN enz., 3 cement-ijzeren REGENBAKEN, 3 houten met zink beslagen WATERBAKKEN, WATERVATEN, BIELS enz. Voorts een zeer groote partij als 7 Ledikanten, o. a. 5 met Ressorts, 6 Waschtafels, 9 Kapokbedden, 20 Dekens, 30 Lakens en Sloopen, 10 Spreien, 36 Stoelen, 14 Tafels, 5 Kasten, 6 Spiegels, 3 Kachels, Wekkers, geemailleerde en porceleinen Goe deren Glas- en Aardewerk, en al wat meer zal worden gepresenteerd. Bij biljetten uitvoerig omsehreven. A. s. Zaterdag zal ondergeteekende aan de Statie te Axe 1, weder eenige aan civielen prijs verkoopen. K. BROEKHOVEN. bij 0. ItlEMENS in de Laagte bij de Axelsche brug, Ter Neuzen. eene prachtige collectie Meerschuimen en Houten in kistjes van 100, 50 en 25, zeer gescliikt voor St. Nicolaas-cadeaux. Noordstraat, Ter Neuzen. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren en aanleggen van J. VAN HOEVE, Metselaar te Axel. TER NEUZEN. PRIMA KWALITEIT. H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3