UIT VOORZORG SIGARBN. StoomzuivelfalDriek :(AN 110 DIM Een Woonhuis, Yoor YaderlandenKoning", „Eben Haezer" is Dr. HIKSCHEL, ii Telegrafische berichten. (iemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Algemeene vergadering De Jongedocliters-vereenigiiig Begrafenis-Maatschappij Den eersten W oensdag- Openbare Verkooping. 30000 puike F. S. P. WIJNMAN, Commissionair in Effecten, Assurantien enz. HONTENISSE. Openbare Verkooping 40 Kanada- en 12 Esschenboomen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. buur, een agenl van politie, inrieptoen deze verscheen was bij het ingesleld onderzoek niemand te bespeuren en projectielen werpen had opgehouden. Natuurlijk worden de feiten ook weer zeer overdreven, want al wat verteld wordt omtrent flauw gevallen of van schrik ziek geworden per- sonen is ouwaar, evenals de verhalen omtrent honden en kattenbezoeken. Niet onmogelijk is het dat er iemand, op 't bijgeloof speculeerende, met bangmakerij bezig is, wat hem bij ontdekking wellicht minder goed zou bekomen. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Naar wij vernemen is door de Onderlinge Verzekerings-Maatschappij tegen Hagelschade in het voormalig Ve district van Zeelaud, in het loopende jaar aan hagelschade uitbetaald eene som van ongeveer negen duizend gulden, aan 19 deelge- nooten woonachtig in de gemeenten Hengstdijk, Hontenisse, Koewacht, Ossenisse en Stoppeldijk. Verschillenden daarvan ontvingen een zeer aan- zienlijk bedrag. Deze jeugdige vereeniging begonnen zonder kapitaal heeft gedurende haar kort bestaan reeds aan hagelschade betaald f 13888,52 haar maatschappelijk kapitaal bedraagt thans toch nog ruim f 11000,en zij telt 341 deelgenooten, die ruim 14630 Gentschegemeten hebben verzekerd. Bovenstaande cijfers toonen glashelder hoe nuttig dergelijke vereenigingen zijn. Deze rereeniging verheugt zich dan ook in het jaarlijksch toenemen van haar ledental. Meerdere toetreding blijft niettemin gewenscht, daar toch bij vermeerdering van deelgenooten het kapitaal aanzienlijk grooter wordt en de draagkracht der maatschappij ver- meerdert. Tot onderwijzer in het teekenen bij de nor- maallessen te Oostburg is benoemd de heer H. Hoekstra, hoofd van school A te Bierrliet. 's Gravenhage, 19 Nov. Tweede Kamer. Bij behandeling der Uitgaven Indische begrooting werd de post voor vestiging op Nederl. gedeelte van Nieuw Guinea sterk bestreden door de heeren Van Kol, Basterd en Pijnacker Hordijk uit vrees voor financieele en staatskundige gevolgen en zijnde onnuttig om ons in avonturen te begeven. De heeren Pyttersen, Mackay, Bahlman eri de Minister verdedigden het ontwerp met het oog op het internationaal belang en om de zendelingen te steunen, die er zelf om gevraagd hebben. De post werd aangenomen met 49 tegen 23 stemmen. Met 34 tegen 24 stemmen werd verworpen het amendement-Kuyper om f 130 te schrappen voor offerfeesten op Lombok. Middelburg, 19 Nov. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur alhier, had heden de aanbesteding plaats van Het bestorten van een gedeelte zeewering te Vlissingen, behoorende tot de zeewerken in de provincie ZeeJand. Hiervoor werd het laagst ingeschreven door de heer P. A. van de Velde te Ter Neuzen, voor 3935. RECHTSZAKEN. Arrowlissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 19 Nov. de volgende vonnissen uitgesproken 1°. P. D. A., oud 19 j., bierbrouwersknecht. 2°. E. A. B., oud 21 j., fabrieksarbeider. 3°. E. E. R., oud 17 j., fabrieksarbeider. 4°. C. D., oud 18 j., arbeider, alien 1e Sas van Gent, zijn wegens feitelijke aanranding der ecrbaarheid ver- oordeeld ieder tot 1 maand gevangenisstraf. mmmmrnrnammi in a gij nu eens bij dat vensterluik willen gaan, en ruiken aan den hoek van het houtwerk Ik zal hier blijven staan, met dezen zakdoek in mijn hand." Ik deed wat hij mij verzocht en ontwaarde onmiddellijk een sterke teer-lucht. Daar plaatste hij zijn voet bij het heengaan. Indien gij zijn spoor kunt vinden, zal Toby er naar ik denk geen moeite mee hebben. Ga nu spoedig naar beneden, maak den hond los en zie uit naar Blondin." In den tijd dat ik mij naar beneden begaf, was Scherlock Holmes op den zolder, en zag ik hem als een glimworm zeer langzaam langs het latwerk kruipen. Achter een schoorsteen-uitstek verloor ik hem uit het gezicht, doch onmiddellijk daarna kwam hij weder te voorschijn en verdween toen weder aan de tegenovergestelde zijde. Toen ik mij ook naar boven begaf vond ik hem zittend op de hoek-balken. //Gij daar, Watson?" riep hij. ,/Ja." Dit is de plaats. Wat is dat zwarte ding daar beneden z/Een regeupijp." z/Een bak aan het einde ,/Ja." z/Geen bewijs van een ladder z/Neen." z/Een verwenschte kerel Het is een hals- brekend werk. Ik diende toch in staat te zijn naar omlaag te komen waarlangs hij naar boven kon klauteren. De regenpijp lijkt stevig. In elk geval, daar ga ik (Wordt vervolgd.) E. T., oud 24 j., zonder beroep, geboren te Graauw, laatst zonder bekende woonplaats, gede- tineerd te Middelburg, is wegens landlooperij veroord. tot 12 dagen hechtenis en 3 jaar op- zending naar een rijkswerkinrichting. Als men iemand iets schuldig is en geen geld bezit om die schuld af te doen, wordt er menigmaal uit aardigheid gezegd Heb je terug van een bankje van honderd welke grootsch- klinkende vraag in den regel beantwoord wordt met een //Betaal liever en houd je aardigheid voor je." Dit antwoord meende een kastelein in de War- moesstraat, te Amsterdam, ook te geven aan den werkman, die hem een halven cent schuldig was. Welke verbaasde oogen zette hij op, toen de man echter werkelijk hem een bankje van f 100 onder den neus hield en vriendelijk verzocht om negen en negentig gulden negen en negentig en een halven cent terug. Des middags kreeg de man trek in een hart- versterking, doch had maar 4£ cent om te betalen en men weet, dat kasteleins onverbiddelijk vijf centen eischen. Na eenig heen en weer gepraat kreeg de werkman voor zijn 4£ cent het begeerde bittertje en vertrok Met een kleur als vuur en schitterende oogen kwam hij 's avonds terug en met de bovenge- noemde vraag stond hij zegevierend voor den kastelein, hem het bankje van //honderd" voor de oogen zwaaiend. Wat bleek Dat de werkman, thuiskomend en de courant lezend, had gezien, dat op zijn twintigje de 20,000 was gevallen Dat vijf geleerde mannen ook te zamen nog wel eens wonderlijke fouten kunnen maken, leert het voorloopig verslag van het afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer over hoofdstuk V der begrooting, welk verslag onderteekend is door de heeren Ver- meulen, Van Basten Batenburg, Nolens, Kerdijk en Mulsaers. Op de 4e bladzijde, waar sprake is van de toepassing der kieswet leest men //In enkele Friesche gemeenten genoemd werden o. a. Finsterwold en Beerta"(welke genoemde plaatsen tot de prov. Groningen behooren.) In het stations-koffiehuis aan de Kansel- poort te Gorinchem heeft men zich op voorzichtige wijze toegang weten te verschaffen door de stop- verf rondom eene glasruit uit te snijden, waarna eene ruit gemakkelijk kon weggenomen en ver- volgens het geheele raam geopend worden. Er worden vermisttwee gouden horloges met gouden kettingen, eenige gouden en zilveren voorwerpen, en tweehonderd gulden in geld, benevens een heeren-kostuum. Twee loterijbriefjes der Staatsloterij hadden de dieven blijkbaar in handen gehad, doch voorzichtig- heidshalve maar achtergelaten. Nadat de indringers hun slag hadden gestagen, hebben zij zich naar de gelagkamer begeven en daar het overschot gebruikt van een biefstuk en een flesch wijn. De bewoners zijn niet in hun slaap gestoord geworden en hadden alzoo niets gehoord. Als een bewijs, hoe groot te Zevenbergen (B.-Br.) de schaarschte aan goed zuiver drink- water is, kan dieneu, dat het regenwater tegen 3 a 4 cts. per emmer verkocht wordt. Zij, die zich de weelde van regenwater niet willen ver- oorloven, bedienen zich van helder polderwater. Zoo ziet men hier dagelijks honderden menschen, gewapend met juk en emmers of kruiwagen en ton, zich naar eene vliet begeven, ongeveer 10 minnten buiten de kom der gemeente, om zich daar den noodigen voorraad te verschaffen. Geen wonder dan ook, dat door zeer velen de regert met ongeduld verbeid wordt. Te Amsterdam hebben zich 2693 ingezetenen aangemeld, om bij eventueele sneeuwruimiug door den stadsreinigingsdienst aan het werk te worden gesteld. Door Burg, en Weth. is nu kennis ge- geven, dat niet meer dan 1200 personen kunnen worden aangenomen, en daarom de sneeuwkaarten zijn uitgereikt aan diegenen der aanvrager, die twee of meer kinderen beneden den 12jarigen leeftijd te hunnen laste hebben. Toen na afloop van de jongste verkiezing de verslaggever van een liberaal Londensch blad tegen middernacht huiswaarts ging, ontmoette hij aan het station een conservatieven collega, wien hij gelukwenschte. Allemaal goed en wel zeide de conservatief, maar ze hebben mij mijn horloge ontrold. Werktuigelijk naar zijn vestzak grijpende, moest de ander er op laten volgeu En het mijne warempel ook Zoo kwam het dat beide partijen dien dag ver- loren hadden. Uit St. Paul (Noord-Amerika) dd. 5 Nov. Een zeer romantisclihuwelijk werd hier voltrokken, waar de bruid Hawaii en de bruidegom Holland vertegenwoordigde. De bruid was mevr. de wed. Eleanor Kaikilani Graham van Honolulu, van een Honolulusche dynastiede bruidegom de heer J. H. Yos van Den Ilaag, een bekend portret- schilder. De eerste man der weduwe was zeer rijk en de positie der getuigen was daarmee in harmonie. Groote Schouvvburg te Gent. Zondag 21 November 1897, om 2 uur precies, opvoering van LES HUGUENOTS, groot opera in 5 bedrijven, muziek van Meyerbeer. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 20 Nov. 10.9 10.39 Zondag 21 11.7 11.33 Maandag 22 11.56 - Dinsdag 23 0.19 12.41 Woensdag 24 H 1.4 1.25 Donderdag 25 1.48 2.11 Vrijdag 26 2.34 2.58 Ondertrouwd E. J. L. NOLSON K. BRENDEL. Ter Neuzen Rotterdam 18 November 1897. Geen receptie. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onzen oudste zoon en broeder betuigen wij onzen harte- lijken dank. Wed. P. G. MAANDAG Ter Neuzen. en Kinderen. De Heer en Mevrouw A. DE LAUWEREKORN betuigen hun dank voor de deelneming ondervonden bij't onver- wachte overlijden van hun innig geliefd dochtertje Jeanne. Sas van Gent, 20 November '97. Scherpschutters- vereeniging op Zondag 21 November a. s., nam. 5 uur, ten huize van den heer J. Michielsen. Punten van behandeling Verkiezing bestuurslid, enz. HET BESTUUR. te Ter Neuzen, maakt aan belangstellenden bekend, dat de goederen door haar vervaardigd ten behoeve van de armen der Herv. kerk, te be- zichtigen zijn op Dinsdag 23 November a. s., van 3 tot 5 uur, in de Consistoriekamer achter de Pastorie. Namens het Bestuur, R. VAN STRIEN, Presidente. E. J. DE ZEEUW, Secretaresse. 99 te MIDDELBURG. 99 Aan de leden wordt bn deze kennis gegeven dat de Vrijdom van Contributie een aanvang neemt op Maandag 29 November a. s. De waarn. Directrice, A. S. HOUPT. Tot deelneming vervoege men zich bij C. J. DHONT, Vlooswijkstraat 43 Ter Neuzen, en M. J. B. KIEBOOM te Westdorpe. van iedere maand Chirurgijn en Tamlmeester, te spreken bij den heer H. L'ECLUSE, te Axel, van 9 tot 12 uur 's morgens, en bij den heer I. GOUDSTIKKER, Nieuwstraat, Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur's nam., speciaal voor het inzetten van Itunsttanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en ge- garandiseerd. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. De Deurwaarder Iluineman, te Ter Neuzen, zal op Woensdag 24 November 1897, des voormiddags te elf uren, in het //Hotel d e C o m m e r c e", bij den heer J. Michielsen te Ter Neuzen, tegen contante betaling, veilen en verkoopen Heerengracht (5, Ter Neuzen. Koopt en verkoopt Effecten, desverlangd met dadelijke afrekening tegen midden koers van den. vorigen dag; erzilvert Coupons, lossingen en dividenden geeft Zichtwissels op Amsterdam en op het buitenland. Sluit Verzekeringen tegen brandschade en op het leven. Lijfrenten. Individueele verzekering tegen ongevallen van allerlei aard in en buiten Europa. erzekering tegen ongevallen op reis in alle combinatien. Collectieve Verzekering van beambten, vereenigingen en corporation (turners, wielrijders enz.) Collectieve verzekering van werk- lieden. urtegenwoordigf de eerste Maatschappij van verzekering van KINDEREN tegen ongelukken (invaliditeit en doodelijken afloop), gevestigd te Weenen. Door deze heb ik ondergeteekende de eer aan H.H. Slagers enz. bekend te maken, ik van af heden tegen de lioogste markt alle soorten HUIDEN en VELUEN opkoop. L. P. DE VRIES, Handel in leder fournituren, huiden en vellen. Kloosterzande, November 1897. Gevraagd 2 gescliikte personen om melk te venten te CLING E, BOSCHKAPELLE en omstreken. Zich in persoon aan te melden bij den Directeur. TE TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Maandag 22 November 1897, des voor middags te 10 uur, in het openbaar verkoopen a ten verzoeke van den heer M. DE GHELLINCK DE WALLE te Gent waaronder eenige zware, staande op de hofstede nog bewoond door mej. de wed. E. Martens, in den Oud Zevenaarpolder. bten verzoeke van den heer JOZIAS DE FEIJTER te Ter Neuzen, als dijkgraaf van den Kleine Zevenaarpolder, onmiddellijk na bovenvermelde verkooping aan den dijk des polders. Onbekende personen moeten contant betalen of borgtocht stellen. Zij die nog ten kantore van den Notaris te betalen hebben worden niet als koopers aangenomen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder BE- OOSTEN- EN BEWESTENBL1J, op Dinsdag den 23 November 1897, des voormiddags 11 ure, verkoopen waaronder zware geschikt voor werkhout en leverantie, staande op den Sasdijk loopende van de Sassing naar den Zwartenhoek, ge meente Axel. Te vergaderen bij Aug", van de Abeele op de Sassing. De Notaris P. Dregmans, te AxeJ, zal ten verzoeke van P. J. TH. BRUGGEMAN te Ter Neuzen, in het //Hotel de Commerce" bewoond door J. Michielsen te Ter Neuzen, op Woensdag den 1 December 1897, des namiddags ten 2 ure, verkoopen verdere gebouwen en aanhoorigheden en het recht van gebruik op den grond eigendom van den Staat (departement van Oorlog), alles op het zoogenaarr.de Zandplein te Ter Neuzen, kadastraal bekend in seetie C N°. 1774 als huis en erf, groot 2 aren 21 centiaren. Te aanvaarden 1 Pebruari 1898 of zooveel vroeger als de verkooper de goederen ontruimt. EN TB

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 2