Fotografische Inrichting BURGERL1JKE STAND. Handelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Openbare Vergadering J. C. M. HARTMAN, Entree Yrij. Gelegenheid tot debat. YEEHANDEL in BELGIE. a DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 16 Nov. 5.34 6.1 Woensdag 17 6.30 7.4 Donderdag 18 7.42 8.21 Vrijdag 19 9.— 9.35 Zaterdag 20 H 10.9 10.39 Zondag 21 11.7 11.33 Maandag 22 11.56 J. P. MA AS, hun 25jarige eclitvereeuiging te herdenken. Tholensstraat G 59, Ter Neuzen. een kunstbeen deelt men ons uit Schiedam mede De hier door ieder gekende Kees Nap is zonder handen en voeten geboren. Nu zou men zoo denken, dat is een mensch die zich niet bewegen of iets'aan kan pakkken. Mis deze Nap, zonder handen en voeten, kan evenals alle andere jongens van zijn jaren, knikkeren, tollen, piano- en harmonica spelen. Tevens beoefent hij het vak ran klokken repareeren, alles zonder handen. In t rechten is niemand hem de baas. Yroeger heeft men met hem de kermissen afgereisd maar waarschijnlijk leverde dit te weinig op zoodat hij nu op andere wijze aan den kost tracht te komen. Aangaande de schaking der jonge Enschede- sche deerne uit het gesticht //de Goede Herder" diene nog het volgende Dit gesticht, gewoonlijk //het Klooster genoemd, is in de laatste jaren ten gevolge van de meer voorgekomen weglooperijen van jonge meisjes, die meer aan het vrijend levend dan aan de strenge tucht de voorkeur schenken, aanmerkelijk //ver- sterkt" geworden. Min of meer hebben de 4 jongelieden, die met medewerking van enkele Ameloschen de schaking ten uitvoer braehten, een kunststuk begaan, dat, als noodanig, wel geslaagd mag heeten. Desniettemin schenke men aan het niet mee- willen en het hulpgeschrei der geschaakte jonge- dochter geen groote beteekenis. Zij heeft haar z/Jang Heendrik" of ,/Heendrik Jang" met open armen ontvangen, en is welgemoed over de aardig hooge schutting geklommen Te Amsterdam woedde Yrijdagavond weer eens een ernstige brand, die velen angstige oogen- blikken bezorgde, en waarbij, zoo er al geen dooden te betreuren vallen, toch persoonlijke ongelukken voorkwamen. Tegen 8 uur werd de hulpbrandwacht aan de Haarlemmerpoort gealar- meerd voor een uitslaanden brand aan de 2e Nassaustraat, een dwarsstraat aan de Wittenkade, het hoekhuis, een vrij groot perceel met een dubbel bovenhuis, drie woningen aan de straat en drie aan de kade. Was de brandweer snel, nog sneller waren de vlammen en de rook, die zich in een oogwenk door het lichte gebouw verspreidden en de boren- bewoners in gevaar braehten. In hoever dit gevaar zoo dreigend was, dat velen der bewoners niet meer langs de trappen konden ontkomen, is moeilijk te zeggen, schrijft de //Tel,"want alleen de trap, die naar de bovenwoningen aan de kant der kade leidt, is verbrand, die van de woningen aan de Nassau straat zoo goed als onbeschadigd ook heeft het vuur betrekkelijk geringe schade aangericht, want slechts een van de zes bovenwoningen is geheel uitgebrandde woningen aan de Nassaustraat hebben zelfs zeer weinig van het ruur geleden. Toch had het weinig gescheeld, of verscheiden menschen waren omgekomen. Verschillende per- sonen zijn uit de ramen gesprongen. Er heerschte een vreeselijke opgewondenheid onder de menigte en van de bewoners van het in brand geraakte huis had zich blijkbaar een paniek meester ge- maakt. Een bewoner van de 2e dtage aan de Nassaustraat wilde zijn tweejarig zoontje naar beneden laten zakkenhij had hem daartoe de heide einden van een laken onder de armen ge- bonden, doch de knoopen van het laken lieten los en het knaapje kwam vrij onzacht op de straat terecht. Min of meer gekneusd moest het naar 't gasthuis worden gebracht. Gelukkig hadden de buren, die den menschen toeriepen naar beneden te springen, dekens op den grond gelegdanderen hielden dekens uitge- spreid om de bovenbewoners op te vangen. Op de derde etage aan de Nassaustraat woonde een werkman, die op het oogenblik van den brand niet tehuis was. Zijn vrouw was met een klein kind op den arm naar beneden geloopentwee meisjes, een van 13 en een van 15 jaar en een jongen van 9, waren op de kamerlangs de trap konden of durfden ze niet meer naar beneden op het geroep van de menigte in de straat lieten ook zij zich naar beneden zakken, om zich in de dekens te laten opvangen de beide meisjes werden gewond, een zelfs vrij ernstig, doordat zij in haar val tegen den in uur bonsde en toen niet precies op de dekens terecht kwamde jongen kwam ongedeerd beneden. Met den timmerman Knol en zijne 30jarige vrouw is het niet best afgeloopen. De vrouw sprong uit het raam en werd aan een der beenen en vrij ernstig aan het achterhoofd gewond. Haar man bekwam brandwonden aan gezicht en handen. Onder het publiek vertelde men, dat uit een derde etage aan de Nassaustraat een vrouw naar benedeu willende springen, met den hak van haar schoen achter het raamkozijn bleef haken en toen met het lioofd op de steenen terecht kwam. Deze vrouw zou dan juffrouw Knol geweest zijn. Van andere zijde werd dit echter tegengesproken. Zeker is het dat ook verscheiden bewoners langs de dakgoot ontsnapt zijn. Toen de kommandant van de hulpwacht aan het Haarlemmerplein en eenige van zijn manschappeu naar boven waren geklauterd, vonden zij in de dakgoot een bejaarden ziekelijken man, zijn vrouw en twee meisjes van 10 en 17 jaar. Aan twee kanten waren zij door vlammen inge- sloten, zoodat zij niet vodr- of achteruit konden. De brandweermannen hielpen hen over de vorst van het huis en zoo werden zij in veiligheid gebracht. En dan werd ook nog een zeer jong kind gered door den hoofdbrandmeester Nieuwenhuis. Toen men met het blusschingswerk bezig was, hoorde hij een vrouw op de eerste verdieping aan de Nassaustraat jammeren, dat er nog een kind binnen was. De heer Nieuwenhuis ging de trap op en vond in een kribje een kindje van nog geen jaarhet lag te schreien dit geluid wees den heer Nieuwenhuis den weg. In Georgia is het voetbal-spel bij de wet verboden. In andere Amerikaansche staten wordt een dergelijke maatregel overwogen, als gevolg van de vele ongelukken. In het laatste jaar werden drie kampioenen gedood, dertien voor hun leven verminkt en een honderdtal zwaar gekwetst. Het mag wel verwondering baren, dat men zich daarover in het land der bokspartijen, die toch ook niet zonder ongevallen afloopen, bekominert. Bij vergissing werd Woensdag te Liverpool bij het tellen van de stemmen in de verkiezing voor het Engelsche Parlement een pak van vijftig stemmen van den unionistischen candidaat bij die van den liberalen gevoegd, zoodat aanvankelijk als de uitslag werd medegedeeld, dat de liberaal gekozen was. Dit bericht was al door de opge- wonden menigte geloopen, er was al geredevoerd en gejuicht op de liberale club, een paar kranten hadden al duizenden exemplaren verkocht met het nieuws van de liberale overwinning en daarbij passende artikelen, toen het tegeubericht kwam. Schietoefeningen op een levende schijf. De Zwitsersche bladen laten zich heftig uit tegen de militaire autoriteiten te Thun, naar aanleiding van het volgende voorval. Eenige dagen geleden heeft de artillerie daar les gehad in het schieten op een levende schijf. Het doel was n. 1. een heel oud paard, dat het land jaren lang in het leger ge- diend had. Het beest was opgesloten in een omheining van een vijftien vierkante meter; daar kon het zich vrij bewegen. De artillerie vuurde nu herhaaldelijk op dit dier, en niet met kogels, die, goed gericht, dadelijk den dood tengevolge hebben, maar met granaatkartetsen, kogels die kort voor het doel uiteenspringen, waarvan het arme dier verschil lende metaalsplinters met groote hevigheid in het lichaam kreeg en die hem de stukken vleesch uitrukten. Toch stierf het paard nietdol van angst draafde het in het perk rond. Toen er na verloop van een half uur zes schoten waren gelost, waarvan men telkens de uitwerking ging opnemen, was het beest nog in leven, maar over het geheele lichaam bloedige wonden, en ook de kop was zwaar gekwetst. Toen was de bevelvoerende officier wel zoo goed, door een revolverschot aan het vreeselijk lijden een einde te maken. De bladen eischen een voorbeeldige bestra fling. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Berlijn ingebroken in het gebouw van de rechtbank voor crimineele zaken, en wel in de afdeeling, die als bewaarplaats diende voor de in beslag genomen voorwerpen. De concierge vond 'smorgens het hek van den kelder open en het slot vcr- broken. Toen men aan 't zoeken ging vond men ook den dief, die zich in een donker hoekje had verscholen en een klerk van het Amtsgericht bleek te zijn. Uit een boek van Maurice Leudet//Guil- lame II Intime", dat Vrijdag te Parijs verscheen Op zekeren dag 't was in den tijd dat de tegenwoordige Keizer nog prins was kreeg Prins Wilhelm plotseling een neusbloeding. Toen de officieren van zijn staf zich vol hovelingenbelang- stelling om hem verdrongen, stelde hij hen gerust met de woorden Mijne heeren, 'tis niets'tis alleen de laatste droppel Engelsch bloed, die uit mijne aderen wegvloeit." De te Pretoria versehijnende Volksstem meldt Te Port Elizabeth heeft men een hond gevangen die een stuk arm van een kleurlingkind in den bek had. Men meent een verberging van geboorte in een tuin in een der deftigste wijken op het spoor te zijn. Bij een brand in de Lythranda-mijn in Boven-Silezie zijn acht delvers om het leven ge- komen. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Zooals wel meer gebeurt kwam gisteren avond de laatste trein van Gent alhier meer dan een uur te laat aan. Ik was ook onder de gelukkige passagiers, wiens familie thuis met ongeduld en in spanning mijn arrivemenl verbeidde. Dit te laat aankomen van de treinen op deze lijn nu is geene zeldzaamheid en als zoodanig, zal u mij kunnen tegenwerpen, behoefd de angst der huisgenooten niet zoo groot te zijn. De thuisge- blevenen echter behoorden tot het vrouwelijk ge- slacht, die in 't algemeen in dergelijke omstandig- heden nimmer gerust zijn. Maar wat verder de zaak m. i. wel bedenkelijk maakt, is het veelal terugkeerend antwoord der ambtenaren, wanneer men naar den langen duur der reis vraagt//de machine (locomotief) is kapot" of //geen pressie genoeg te verkrijgen." Het eerste was gisteren avond 't geval met den laatsten trein, die uit Ter Neuzen vertrok en het laatste met den trein, waarin ik een van de gelukkige reizigers was, zooals men mij mededeelde. Nu schijnt de breuk der machine aan een station ontstaan of ontdekt te zijn, zoodat ongelukken niet plaats hadden, terwijl ook geene ongelukken kunnen ontstaan, wanneer men op reis is met eene machine, die gedurig aan //te weinig pressie heeft", maar waar moet het toch heen, wanneer dergelijke dingen gedurig voorkomen P Zou het geen tijd worden bevoegde autoriteiten op de m. i. onvoldoende uitoefening der exploitatie te wijzen Met dit doel nu, Mijnheer de Redacteur, verzoek ik u beleefd plaatsing van dit stuk in uw veelgelezen blad, in de hoop dat het aanleiding zal geven tot zeer spoedige verbetering. Ter Neuzen, 16 Nov. 1897. X. AANBESTEDINGEN. Op Vrijdag 26 November 1897, des voormiddags 11 ure, aan het gebouw van Provinciaal bestuur te Middelburg, van I. Het maken en inhangen van twee paar ijzeren deuren voor de oostsc'hutsluis te Sas van Gent en het verrichten van bijkomende werkzaamheden. (Raming f 14,300.) II. Het begrinden van den weg op den binnen- berm van den oostelijken kanaaldijk tusschen de Post- en de Bonzijbrug, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid- Beveland. (Raming f 2,275.) Ter Heuzen. Huwelijks-aangiften. 11 Nov. Jacobus van Damme, oud 24 j., jm.en Framboise Magdalena Dieleman, oud 21 j., jd. Geboorten. 7 Nov. Reina Jozina Jacoba, d. van Reinier Levinus de Witte en van Danetta Janna Verlinde. Johannes, z. van Cornells Harms en van Johanna Drabbe. 8 Nov. Maria Magdalena, d. van Jan Machielsen en van Janneke Kotvis. 10 Nov. Andre, z. ven Christiaan Frederik Keerse- maker en van Marie Victoire Busquet. 12 Nor. Jan Joseph z. van Jan Joseph Dooms en van Jacoba Johanna Sponcefe. Johanna Tanncke, d. van Jan Koster en van Tanneke Esther Pladdet. 13 Nov. Henri Remy Rozalie, z. van Augustus vau Ooteghem en van Mathilde de Maet. Adriaan Jacob, z. van Daniel Willem Cornelis de Jonge en van Johanna Verschelling. Overlijden. 6 Nor. Kors Verschoor, oud 83 j., weduwn. van Neeltje Leunis. Elisabeth Wingender, oud 76 j., d. van Johan en van Anna Maria Merz, beiden overleden. 8 Nov. Janna Elisabeth Dooms, oud 7 j., d. van Jacobus en van Jacoba Dieleman. 12 Nov. Maatje Dees, oud 3 m., d. van Krgn en van Jacoba Verstrate. 13 Nov. Maria Magdalena Kelle, oud 80 j., wed. van Pieter Leunis. Rotterdam, 15 November 1897. Binnen 1. Granen. Jarige Tarwe en Wintergerst waren niet ruim aangevoerd en ge- vraagd terwijl Rogge en haver werden aangeboden. Witte en bruine boonen in puike soorten onver- anderd mindere kwaliteit blijft moeilijk te plaatsen. Puike erwten konden vorige prijzen opbrengen. Kanariezaad als voren. Nieuwe Tarwe, Rogge, Chevaliergerst en Haver 10 a 20 cent Boonen en Erwten 25 h 50 lager. Men noteert Jarige Tarwe f 7,50 a f 8,40; nieuwe f 6,40 a 8,05; Rogge f 4,90 a f 5,40Wintergerst f 5,25 a f 5,60 Zomergerst f 4,50 a f 4,90 Chevaliergerst 5,40 a 5,80 Haver 2,40 a f 3,20 per hektoliter. Witte Boonen f 6,75 a f 9,Bruine Boonen f 6,25 a f 7,50; Paarden'ooonen f 5,30 a 5,50; Blauwe Kookerwten 6,25 a f 6,90; niet kokende f 5,75 a 5,85; Kanariezaad 4,50 a f 6,50, per hektoliter; Karwijzaad jarig f 10,87% a /ll,nieuw 10,50 a 11,per 50 kilo. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo op levering traag Nov. 230, Maart 224; Rogge per 2100 kilo onveranderd Maart f 130 h 131, Mei /129; Gerst Zwarte zee 98 a 112 Mais Amerik. 94 a 97 Cinquantin /112 a /115 per 2000 kilo; Boekweit 133 per 2100 kilo; Haver Petersburger 7,a f 7,25Tarwe 10,— a 10,50 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch f 14,25 a 14,75; le soort 13,25 a 13,75; le soort Duitsch 13,50 a 14,extra puik Hong, f 18,50 it 19,50 1= soort 17,— it 18,— Prima Amerik. 14,75 a 15,50; le soort 13, a 13,252e soort f 11,25 a f 12,Zeeuwsche Tarwebloem f 13,50 a 14,Duitsche Rogge- bloem 9,75 a 10,per 100 kilo netto. Runderprijzen 40 a 58; Stieren 30 a 50; Kalveren 50 a 70; Schapen 40 a 44; Yarkens 35 a 43 cent per kilo. Melk- en Kalfkoeien /160 a 210 Stieren 65 a 140 Graskalveren 15 a 45 Pinken 60 a 70 Yaarzen 70 a f 120 Biggen en nuchtere Kalveren 6 h 15 alles per stuk. Aardappelen. Spuische jammen 3,25 a 3,75; Zeeuwsche blauwe 2,60 Zeeuwsche jammen 2,90 a 3,Overmaasche jammen 3,75 a 4,Champions 2,80 a 3, Poters 1,90 h 2,per mud. Boterprijzen in vaten 46, f 50 a f 54; stukken 60 a 70 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas als voren. Zeeuwsche Eieren 5,80 a f 6, Buitenlandsche 4,50 per 100. Aanvoer gering. Zeeuwsche Ajuin 1,per 50 kilo. V 1 a s met meerderen aanvoer en vraag voor puik nieuw vlas evenals voor Lijnzaad. Amerik. Petroleum onveranderd in vaten f 7,25 per 100 kilo en 6 cent per liter. Java-Koffie in balen 45 cent en Santos- koffie 22 cent per half kilo. De vorige week is er weinig verandering van prijs in de verschillende takken van den handel gekomen. De veemarkten waren sterker bezet dan ooit en daardoor was de gang der zaken weerhouden en de prijs wat gedrukt. ZEET1JDINGEN. Yan 12 tot en met 14 Nov. 5 Q YLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Terl'enzen t 13 Eng. s.s. Hailing 2199 1 Londen stukg. Von Ter I'ewzen i 13 Noor. s.s. Ring 2824 Cardiff ledig Duits. s.s. Venus 3461 New-Castle idem Eng. s.s. Don 2658 Goole idem Voor Kent s 12 Eng. s.s. Dynamo 1364 Hull stukg. idem l'orgorm 4742 Wilmington katoen idem Antiquari 2915 Leith stukg. Deens.s.s. Svend 3777 Riga idem 13 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen idem 14 Eng. sch. Cimbri 423 Charlestone pijpaarde Eng. s.s. Echo 2719 Rotterdam ledig idem Sea Belle 2152 Londen stukg. Van (Sent i 12 Noor3m.sch. Pederanns 1180 Drammen ballast idem Risk 608 Lillisand idem Noor. bark Bravo 1317 Frederikstad idem Eng. s.s. Rossini 3839 New-Castle ledig 13 Zw. brik Flandem 1365 Avontnur ballast Eng. s.s. Albertina 1947 Londen stukg. idem Rallns 3015 Antwerpen idem idem Zoppof 1115 idem ledig idem Sea Gull 2100 Londen stukg. 14 idem Ouse 2158 Goole idem idem Faraday 2525 New-Castle idem idem Dynamo 1364 Hull idem idem Daylesford 3979 Burntisland ledig Voor Selznete s 13 Eng. s.s. Commercial 321 Caen creosoot Yan 12 tot en met 14 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 69 binnenvaartuigen op- en 64 afgeschutdoor de Westsl. 5 op- en 2 afgeschut. Op morgen, 16 November, hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders L. D E F O U W EN T vj Hunne dankbare kinderen, -L Gr li cuzcn. 1 i -1 11 i i behuwd- en kleinkinderen. Heden overleed na een kortstondig en smartelijk lijden, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Mejuffrouw MARIA MAGDALENA KELLE, weduwe van P. Leunis, in den ouderdom van 80 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, C. VAN DER HOOFT. Ter Neuzen, 13 November 1897. Heden overleed na een langdurig lijden, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Mejuffrouw de Weduwe R. POTHOVEN-SCHEERHOUT, in den ouderdom van ruim 82 jaar. Namens de familie, ADR. H. DONZE. Ter Neuzen, 15 November 1897. Rouzuvisites kunnen niet afgewacht worden. Bovengenoemde inrichting is van af lieden tot en met Zaterdag DAGELIJKS GEOPEND. op Donderdag 18 Nov. a. s., 's avonds 8 ure, in het ffH6tel de Commerce" te Ter Neuzen. Spreker de heer Yoorzitter van het Centraal Bestuur. Onderwerp„Het nut van samenwerking op Staatkundig gebied."

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3