Kiesvereeniging „de tfrijheid." B ERICH T. ISO site KIMABODII, Leger des Heils. VERSLAG Y olksvsrgadsring Ruim 100 Olmsnboomsn Telegrafische berichten, Gemengde beriehten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. VAARWELSAMENKOMSTEN van Adjudant VISSER. Openbare Vergadering J. C. M. HARTMAN, Entree vrij. Gelegenheid tot debat. Openbare Verkooping 40 K ana da- en 12 Esschenboomen, OPEBBABE VERKOOPING. Openbare Verkooping. 100 Olmenboomen, Openbare Verkooping. 135 KANADAB00MEN en 3000 bossen SPARRENSN0EI, Paardenstamboek omtrent de uitkeering van het subsidie uit de Prov. fondsen ter bevordering en aanmoediging der paardenfokkerij. (Aangenomen met 37 tegen 1 stem die van den heer Hombach, die hoofdelijke stemming ge- vraagd had.) Een motie van den heer Huvers om de ver- gadering te verdagen tot Vrijdagmorgen, werd met 23 tegen 15 stemmen aangenomen. (Zie verder telegrafische bericliten.) Kantongerecht te Ter Neuzen. Middelburg, 12 Nov. In de heden voort- gezette zitting der Provineiale Staten werden alle voorstellen van Ged. Staten aangenomen, waaronder dat tot afwijzing van het verzoek van den ge- meenteraad van Hoofdplaat om deze gemeente op te nemen onder de aanlegplaatsen van den provin- cialen stoombootdienst. Aan Ged. Staten werd overgelaten de beslissing op het adres van H. Nieveen te Lemmer om concessie tot het leggen van een tramweg van Hoedekenskerke over 's Gravenpolder tot Goes enz. Met 24 tegen 13 stemmen werd besloten eene nieuwe boot voor den dienst op de Wester-Schelde, tot een maximum van f 130,000, aan te schaffen na een langdurige discussie en verwerping van verschillende amendementen werd aangenomen het voorstel hiervoor eene geldleening tegen 3£ nit te schrijven. De wintervergadering is daarna gesloten. Middelburg, 12 Nov. Heden werd aan het gebouw van het Prov. bestuur alhier aanbesteed 1". Het onderhoud van de Rijkszeewering en havenwerken te Vlissingen, gedurende de jaren 1898, 1899 en 1900. (Raining per jaar /"8750. Hiervoor werd het minst ingeschreven door de heeren C. van der Hooft te Ter Neuzen en C. de Wilde te Kattendijke, elk voor f 8800. 2°. Het onderhoud gedurende 1898, 1899 en 1900 van de havenwerken te Breskens. (Raining f 6500 per jaar.) Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer J. de Jonge te Middelburg, voor f 6600. Te Bergen op Zoom is alweder een valsche rijksdaalder uitgegeven, dragende de beeltenis van Z. M. Willem III, jaartal 1862. Men is den verspreider niet op het spoor. Dinsdag zijn te Breda door de rijkspolitie gearresteerd twee Duitschers, die in het bezit waren van breekwerktuigen en verdacht worden inbraak te hebben gepleegd in de protestantsche kerk te Ginneken en in de protestantsche en katholieke kerken te Terheijden bij Breda. Uit het gesticht De Goede Herder te Ambt- Almelo is een der verpleegden, de 18jarige J. H., uit Enschedd, terwijl zij zich met andere meisjes op de speelplaats bevond, door haren vroegeren beminde en drie andere personen geschaakt. De scbakers verschaften zich toegang tot den tuin door met een bootje den Hollander Graven op te varen en over een schutting te klimmen. Hoewel het meisje niet mede wilde en om hulp riep, wist de hoofdschuldige, door met zijn mes te zwaaien, de toegeschoten medeverpleegden van zich af te //Door de opening in het plafond riep ik. z/Wel zekerdat moetIndien gij zoo goed wilt wezen om de lamp voor mij vast te houden dan zullen wij nu ons onderzoek voortzetten in het geheim vertrek hierboven, waar de schat gevonden werd." Hij liep de treden op en met elke hand een lat grijpende, haalde hij zich door de opening omhoog. Toen legde hij zich voorover, waarop ik hem de lamp overreikte en hem volgde. De kamer waarin wij ons thans bevonden, was omstreeks tien voet lang en zes voet breed. De vloer bestond uit de latten van het plafond met een riunne laag pleister er tusschenin, zoodat men als men liep, van den eenen balk op den andere moest overstappen. De zoldering liep driehoekig omhoog en was blijkbaar de binnenzijde van het dak. Er bestond niet het minst meubilarr, en het stof lag zeer dik op den vloer. (Wordt vervolgd.) houden en met zijn buit over de heining het bootje te bereiken. De politie heeft de daders nog niet in handen kunnen krijgen. Terwijl Dinsdag eenige kinderen te Gameren zich vermaakten met pijl en boog te spelen werd een der kleinen, het zoontje van B., bij ongeluk in het oog getroffen, met het treurig gevolg, dat hij het gezicht daaruit rerloren heeft. Bij een twist te Amsterdam tusschen een vader en zijn schoonzoon ontstaan, door inmenging in huiselijke aangelegenheden, bracht de vader zijn schoonzoon een gevaarlijke messteek toe, zoodat deze in het gasthuis moest worden opgenomen. De vader werd in hechtenis genomen. Zondagavond werd ten huize van den heer J. v. d. Heuvel, te Haarlemmermeer uit eene in de keuken hangende jas vermist een bankbiljet van 1000 gulden. Door de nasporingen van den rijksveldwachter Lameijer is het biljet gevonden in het bezit van M. S. te Aalsmeer, die dien avond bij den bestolene een bezoek had gebracht. Door den burgemeester van Haarlemmermeer ondervraagd, bekende zij den diefstal gepleegd te hebben, waarna zij onmiddellijk ter beschikking van den officier van justitie te Haarlem is gesteld. Te Zwolle overleed, in den ouderdom van 87 jaar, de metalen-kruiser Gonstantijn Huigen. Langzamerhand zal nu toch het getal der over- gebleveneu wel klein genoeg worden, zoodat niet langer de dubbeltjesquaestie het //dankbare vader- land" behoeft te beletten, zijn eereschuld aan de gebreklijdende onder die mannen van'30 aftedoen, Te Lisse werd 24 Oct. j.l. in een herberg een partijtje gehouden, waarbij ook iemand was, die in geen beste verstandhouding stond met den gastheer. Weldra was men des gasten gezelschap rnoede, wierp hem de deur uit en schopte en trapte hem zoodanig dat hij den volgenden dag bewusteloos, badend in zijn bloed en met wonden aan 't hoofd voor de herberg werd gevonden. Bijgebracht ging de jongen huiswaarts, en als gewoonlijk aan zijn w«rk, zonder zijn ouders iets te vertellen. In het laatst der vorige week werd hij ongesteld en stierf plotseling. De ouders vernamen eerst later een en ander omtrent de mishandeling waarna op aangifte bij de justitie het lijk is geschouwd en een onderzoek is ingesteld. Nader wordt gemeld dat bij de schouwing van het lijk is gebleken, dat de dood geen gevolg i* geweest van een ondervonden mishandeling. Deze week hebben dieven ingebroken bij den landbouwer J. Goossens, te Mortel, onder Gemert. Zij hebben medegenomen 50 gulden aan geld, eenige gouden sieraden, de beste kleedingstukken van de vrouw en van den kneeht. Van de dieven is nog geen spoor ontdekt. Uit Groningen schrijft men aan de N. R. Ct., dat dit jaar het getal zeevogels buitengewoon groot is. In Groningen en Friesland zijn lieden die hun bestaan vinden met deze zeevogels te vangen door middel van lokvogels of lokeenden. Tamme eenden krijgen bezoek van de wilde en zoo geraken de laatste gevangen. Dat geschiedt in eendenkooien en de houders er van heeten kortweg kooikers. Als een voorbeeld, wat er ge- vangen wordt, kan dieuen, dat een kooiker op het eiland Amaland in eene week twaalfhonderd zeevogels heeft gevangen, welke verkocht werden voor zevenhouderd gulden. Het behoeft waarlijk niet te verwouderen, dat de kooikers ach en wee roepen over den Engelscnen lord, die jaarlijks met een kanon op onze kusten en den Dollard jaagt, vele vogels doodt en nog meer verschrikt doet opviiegen, wat natuurlijk het vangen uiterst be- moeilijkt, zoo niet onmogelijk inaakt. Als er ooit iemand eene reddingsmedaille verdiend heeft, dan is het de hond van zekeren bakker te Veendam. De kastelein uit de tram- remise aldaar ging met zijn keeshond over een bruggetje, maar de hond gleed uit en tuimelde in de vaart. Daar het beest in het geheel niet kon zwemmen, poogde men op allerlei manieren het op het droge te halen, maar 't lukte niet, en Kees scheen ten doode opgeschreven. Inmiddels trok het de aandacht van eenige omstanders, dat de onder de broodkar van bedoelden bakker gespan- nen hond heftig blafte en aan den inspan rukte en men kwam op het idee dat dit dier het gevaar besefte, waarin zijn natuurgenoot verkeerde. Men maakte het los, de trekhond sprong regelrecht in het water, pakte Kees zoogenaamd //bij het nekvel" en zworn met hem naar den wal. Geen wonder dat alien deze eigenaardige redding met verbazing aanschouwden. Terwijl een bediende van de Berlijnsche firma Meizner Co., in een der lokalen van het bankgebouw van Julius Bleichroder Co. zat te wachten op een cheque voor 100,000 mark, die door de klerken in gereedheid gebracht werd en in de Rijksbank moest uit.betaald worden, nam zekere Lowy, die naar het schijnt lang op eene gunstige gelegenheid geloerd had, de cheque in ontvangst. Toen de bediende zelf na eenige oogen- blikken vroeg of de cheque al klaar was werd het bedrog ontdekt. Men zette den bedrieger dadelijk na en smaakte de voldoening hem te arresteeren op het oogenblik dat hij de cheque wilde innen. De deftige, officicele Duitsche //Reichsanzeiger" gaat zich met huwelijkszaken bemoeien. Door het mir.isterie voor eeredienst enz. in Pruisen is niet minder dan 3000 aan prijzen uitgeloofd vooreen huwelijksmedaille. De prijsvraag bedoelt te krijgen een ontwerp voor //een huwelijks medaille of plaque, geschikt om als huwelijks- geschenk te worden uitgereikt of die voor de familie der gehuwden als blijvende herinnering aan het huwelijksfeest kan dienen". ZEETIJDINGEIN. Van 10 tot en met 11 Nov. Van 10 tot en met 11 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 54 binnenvaartuigen op- en 42 afgeschut; door de Westsl. 2 op-en 1 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 13 14 15 16 17 18 19 Nov. 3.39 4.12 4.50 5.34 6.30 7.42 9.— 3.55 4.29 5.10 6.1 7.4 8.21 9.35 Voorspoedig bevallen van een zoon M. V. KEERSEMAKERBtjsque^ Ter Neuzen, 10 November 1897. Den 9 dezer overleed te Vlissingen mijne geliefde behuwdzuster Mejuffrouw J. YAN SPRANG, in den ouderdom van 63 jaar. Ter Neuzen, November 1897. Ook namens kinderen en behuwdkinderen, Wed. J. C. VAN SPRANG. Hartelijk dank aan alien, die mij deze week blijken van belangstelling gaven bij mijne benoeming tot Hoofd der school te Kruisdijk. Zaamslag, 11 Nov. '97. C. P. GEELHOEDT Pz. De Heer en Mevrouw BUIJZE CRUCQ, betuigen, ook namens weder- zijdsche familie, hun liartelijken dank, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Stavenisse, 10 November 1897. i Ondergeteekende betuigt ook namens w zijn vrouw zijn innigen dank aan een ieder uit Ter Neuzen, zonder onderscheid, voor de dadelijke hulp aan hen verleend bij het ongeval op j.l. Dinsdag aan het kanaal hen overkomen. CH. VERMEULEN, Vrachtrijder van Philippine op Ter Neuzen. ZONDAG laatste en groote KOMI1 ALLEN! Kapt. JANSEN. De SECRET ARIS-PENNINGMEES- TER van het Bestuur der Vissckerijen op de Sclielde en Zeeuwsche Stroomen maakt bekend, dat het omtrent den toestand dier Visscherijen over het jaar 1896 verschenen en tegen betaling van f 1.— ten zijnen kantore verkrijgbaar is. Bergen op Zoom, 11 November 1897. De Secretaris-Penningmeester voornoemd, J. A. FOKKER. op Donderdag 18 Nov. a. s., 's avonds 8 ure,. in het //Hotel de Commerce" te Ter Neuzen. Spreker de heer Voorzitter van het Centraal Bestuur. Onderwerp„Het nut van samenwerking op Staatkundig gebied." voor alle belanghebbende ingezetenen van Sluiskil en omstreken ter bespreking hunner belangen met 't oog op de verbreeding van 't Kanaal Zaterdag des namiddags om 6 uur zal de vergadering ten huize van Brakman geopend worden. Een buitengewone opkomst is zeer gewenscht. JOZ». DEES. A. SCHEEPELAAR KLOTS. Jb. LIJBAART. Sluiskil, 11 Nov. 1897. De verkoop BOOMEN van den heer C. P. J. DIERICK te Koewacht, op Donderdag 18 Nov. a. s., zal aanvangen bij de WILGEN, daarna het BRANDHOUT van ALLEFS en vervolgens de SNOEI. Notaris DREGMANS. TE TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Maandag 22 November 1897, des voor- middags te 10 uur, in het openbaar verkoopen a ten verzoeke van den heer M. DE GHELLINCK DE WALLE te Gent waaronder eenige zware, staande op de hofstede nog bewoond door mej. de wed. E. Martens, in den Oud Zevenaarpolder. bten verzoeke van den heer JOZIAS DE FEIJTER te Ter Neuzen, als dijkgraaf van den Kleine Zevenaarpolder, onmiddellijk na bovenvermelde verkooping aan den dijk des polders. Onbekende personen moeten contant betalen of borgtocht stellen. Zij die nog ten kantore van den Notaris te betalen hebben worden niet als koopers aangenomen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den polder ZUIDDORPE NOOR- DEEL, op Dinsdag 16 November 1897, des voormiddags 11 ure, verkoopen: staande op den dijk in voormelden polder en gemeente. Te vergaderen ter plaatse. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ADRIAAN DIELEMAN WGz., landbouwer te Hoek, op Donderdag 25 Novem ber 1897, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande op den dijk zijner hofstede in den Lovenpolder, gemeente Hoek, nabij de Knol. Te vergaderen op de hofstede. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder MOERSPUI te Zuiddorpe, op Dinsdag den 7 December 1897, des voormiddags 11 ure, ver koopen alles staande en liggende op de plaat van genoemden polder. Te vergaderen ter plaatse. Zitting van 12 November 1897. Veroordeeld zijn A. V zonder beroep te Axel, ter zake van straatschenderij, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hechtenia. A. J. H., J. A. H en J. G. K., zonder beroep, alien te Ter Nenzen, ter zake van strooperij, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. E. v. d. B., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. J. H., zonder beroep, P. O., schippersknecht, P. G., leurder, A J. W., schippersknecht, J. M. v. D., werktnan, alien te Ter Neuzen, ter zake van verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust kan worden verstoord, ieder tot eene boeta van f 1, subs. 2 dagen hecht. J. v. D., werkman te Sluiskil, ter zake van zonder recht kippen laten loopen op bezaaiden grond, tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. J. G., winkelier, N. L., winkelierster, A. M., bakker, alien te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der ijkwet, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. met verbeurt- verklaring en vernieling der maten en gewichten. C. v. C., schoenmaker te Wachtebeke (Belgie), ter zake van jachtwetovertreding, tot eene boete van 6, subs. 4 dagen hecht. met verbeurdverklaring en vernieling der netten. P. O., werkman te Axel, ter zake van visscherij overtreding, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. Vrijgfespoken G. W., zonder beroep te Axel, ter zake van straatschenderij. 08 Q VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. Voor Ter Keuien t 10 Eng. s.i. Ann Webster 2241 London ledig 11 idem Maitsland 3031 Bjorneborg hout idem Don I 2658 Goole stukg. Van Ter tenieni li Eng. s.s. Ann Webster 2241 London stukg. ledig idem Jem 2842 New-Castle Duits. 8.8. Hebdomos 3562 idem idem Voor Kent 10 DuitS. 8.8. Spica 1824 Gefle hout idem Zoppof 1115 Dantzig idem Eug. 8.8. Rallus 3015 Manchester stukg. Noor. bark Spekulation 825 Arnba phosph. Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stukg. 11 idem Albertina 1947 Brugge ledig Noor. s.s. Hermod 1336 Drammen papier Rus. s.s. Mary 2714 Riga hout Eng. s.s. Ouse 2158 Goole stukg. idem Faraday 2525 New-Castle idem Van Kent! 10 Zweed. s.s. Gevalia 1438 New-Castle ledig Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stakg. 11 idem Sea Belle 2152 Londen idem idem Altona 1901 Goole idem Duits. 8.8. Minna 2727 Sunderland ledig Deens.s.s. Rozenborg 4432 Blyth idem idem Kamma 4285 Sunderland idem Eng. s.s. Bittern 2493 Liverpool stukg. Van Selzaete 11 Eng.3m.sch. Alembic 721 Dieppe creosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 2