Kerk te Sluiskil. oieuwe pencil HOUTWARIN, H UID ENZO LITER I J. J. de Smidt-Pothoven. IJsclub „TsrnGuzGn." Onderwijzer, Bonkers, Overjassen en Traien Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handelsberichten. Advertentien. Fotograaf VAN 0VERBEEKE, voor Heeren- en Jongenspakken. Openbare Verkooping zeetijuiingeiy. Groote Schouwburg te Gent. DAGEN. Yoorm. Nam. Donderdag 11 Nov. 2.36 2.52 Vrij dag 12 3.7 3.23 Zaterdag 13 3.39 3.55 Zondag 14 4.12 4.29 Maandag 15 H 4.50 5.10 Dinsdag 16 5.34 6.1 Woensdag 17 6.30 7.4 Aanstaanden Zondag hoopt Ds. KNOTT- NERUS, predikant te Zaamslag, alhier 's morgens om half tieD, een daukstond voor den oogst te houden. te TER NEUZEN. Sollicitanten naar de betrekking van Ter Neuzen. H. HARTOG. TER NEUZEN. in verschillende soorten, alsmede eene schoone sorteering van een bediende, die de flesch openmaakte, was schuld aan het ongeval en de rechter nam aan dat de eigenaar van het caf6 voor die onhandigheid moest boeten. De schilder was door de kwetsuur ettelijke weken verhinderd geweest het penseel te hanteeren en had duizend pond schadevergoeding geeischt. Te Middelburg gleed Zaterdagmiddag op de Beestenmarkt een aldaar wonende jonge vrouw op de stoep harer woning uit. De gevolgen van den val waren zoo ernstig,, dat zij Maandag overleed Men meldt uit Kapelle a/d IJsel Vier dames maakten Donderdag een tocht per rijwiel van Rotterdam naar hier. Even buiten de kom onzer gemeente had een der dames het onge- Ink te vallende tweede, die dicht achter haar was, viel over haar heende derde wist aan het gevaar te ontsnappen en de vierde reed van schrik in 't water. Na verschillende mislukte pogingen slaagde de drenkelinge er in aan de overzijde van het water aan wal te komen, waardoor zij aan een wissen dood ontsnapte. Deze dame is moeder van drie kinderen beneden de zes jaar Haar fiets werd met inspanning van alle krachten na veel moeite op het droge gehaald. De vriendelijke echtgenoote van den bnrgemeester nam de haar geheel oubekende drnipende dame liefderijk in haar huis op, verschafte haar droge kleederen en verzorgde haar tot een rijtuig haar naar Rotterdam terug kon brengen. Men meldt uit Emmen Alweer is er in deze gemeente een afschuwelijke moord gebeurd. Thans werd te Muusterscheveld een meisje van 16 jaren, Hendrikje Hummel genaamd, het slachtoffer. Maandagavond van Weerdingermond komende, werd ze aangesproken door zekeren J. N., arbeider te Munsterscheveld, 19 jaar oud, die, toen hij geen gevolg kon geven aan zijne afschuwelijke bedoelingen, het arme meisje de slagader aan den hals doorsneed. Hendrikje overleed kort daarop. De dader is gevangen ge- nomen. Zondagnacht is uit de Leidsche vaart nabij het station Yogelenzang opgehaald het lijk van een 27jarig ougehuwd persoon. Vermoedeljjk is hij door de duisternis misleid in de vaart geloopen. Een twee en twintigjarige koemelkster te Avekorn (N.-H.) ging Zondag in den vroegen morgen naar de weide, om de koeien te melken. Door nevel misleid, geraakte zij in eene sloot en werd later dood opgehaald. Op een drijfjacht onder Maurik (Neder- Betuwe), waarbij door 12 jagers 93 hazen, 25 fazanten-hennen en 31 fazanten-hanen, 6 patrijzen en 3 snippeu werden geschoten, is verscheidene malen op een witten fazant geschoten, dochzonder gevolg. Ook 't vorige jachtseizoen kwamen in die jacht witte fazanten voor. Hoe gevaarlijk het is een speld te gebruiken bij het doorsteken van een zweer is dezer dagen weder gebleken te Aalten. De weduwe R. had een zweertje op haar aangezicht en stak dit door met eene speld, waardoor het gezicht spoedig opzwol. De dokter constateerde bloedvergiftiging, en de ongelukkige is na hevige pijn overleden. Te Havelte (Dr.) stonden de jongelingen A. 0. en J. K. gereed om over Meppel naar Duitsch- land te vertrekken, om daar als boerenknecht te gaan werken. J. K., die een revolver bij zich had gestoken, had het ongeluk bij het opnemen van dat wapen het schot te doen afgaan, waardoor zijn metgezel A. 0. boven het oog getroffen werd. De kogel is diep in 't hoofd gedrongen en de getroffene verkeert in zeer bedenkelijken toestand. Te Oudenbosch werden in den laatsten tijd bij de leden van den gemeenteraad om de beurt de ruiten ingeworpen. Eergisteravond was dit het geval bij het nieuw gekozen raadslid den heer P. van der Bom, doch hier werd de dader, de knecht van den burgemeester, op heeterdaad be- trapt en aan de rijkspolitie overgeleverd. Uit Gennep wordt gemeld Een arme drommel wandelde dezer dagen in den namiddag over de Hollandsche grenzen en kocht een stuk gerookt spek om daarmede bij zijne thuis- komst vrouw en kinderen te verrassen. Welgemoed spoed hij zich terug, tot hem op eens het halt van een douanier in de ooren klinkt. Wat heb je daar? dat is meer dan 4 pond, voorwaarts, mee naar het kantoor. Hoewel de familie zit te wachten, volgt de man goedwillig het gegeven bevel, hij voorop, de beambte eenige passen achter hem. Intusschen is het avond geworden, de man wandelt als 't ware droomend voort, en zint en peinst op middelen, hoe hij de op te leggen boele zal ontloopen, zonder dat zijn voorraad gekonfis- keerd wordt, daar hij in elk geval onmachtig is om te betalen. Op eens schiet hem een idee te binnen. Hij begint aan 't spek te knabbelen en peuzelt net zoo lang door tot hij, aan het kantoor gekomen, nog ongeveer een ons over heeft. Dat de beambte 'alles behalve in zijn schik was, dat hij zoo fijn was beetgenomen, laat zich begrijpen. Van naweging werd begrijpelijkerwijze afgezien. Te Goudriaan is iemand tengevolge van het overmatig gebruik van sterken drank, het slacht- offer geworden van eene onzinnige weddenschap om twee flesschen jenever na elkander op te driuken. Bij het begin van de tweede flesch zakte hij echter ineen en gaf den geest. Zaterdag is de stoomtram Oldambt-Pekela aan een groot gevaar ontkomeu. Toen de eerste tram van Winschoten naar Pekela de brug pas- seerde bij de in aanbouw zijnde cartonfabriek, lag die brug oogenschijnlijk goed. Nauwelijks echter was deze over de as, of de brug zakte met het einde naar beneden. Door de activiteit van den machinist werd gelukkig een ontsporing of mis- schien erger, voorkomen, en de passagiers kwamen met den schrik vrij. De brug was even te voren door een arbeider afgedraaid om een schip in de vaart te halen. Deze had de brug wel weer gesloten, maar vergeten de exeentriek vast te zetten. In het heideveld te Buinen (Dr.), waar thans vele keisteenen gedolven worden, zijn in den' laatsten tijd herhaaldelijk steenen voorwerpen, merkwaardig voor de oudheidkunde, gevonden. Thans is een soort strijdbijl gevonden, met scherpen kant die ruim 3 d.M. lang is en er zeer fraai uitziet, benevens een paar keisteeDen beitels. Door de politie te Maastricht is aangehouden en ter beschikking der justitie gesteld P. J. N., oud 22 jaren, wonende te Echt, verdacht van oplichting en valschheid in geschriften. De aan- gehoudene zou namelijk met valsche papieren zich bij den agent eener militie verzekering maatschappij te Maastricht als plaatsvervanger hebben laten aanwerven, niettegenstaande hij wist, dat hem bij gerechtelijk vonnis het dienen bij het Nederlandsch leger tot 1900 is ontzegd. Te Wageningen is Zaterdag gearresteerd zekere G. H., uit Amsterdam, wiens aanhouding door zijn vader werd verzocht in het Algemeen Politieblad. H. bekende zich schuldig te hebben gemaakt aan inbraak met diefstal van ongeveer 200, uit de woning van zijn vader, te Amster dam, in den nacht van 25 op 26 October. Met zijn vrouw had hij daarna een reisje gemaakt naar Antwerpen. Om niet herkeud te worden had hij zijn roode haren zwart geverfd. Yan de 200 had hij nog slechts een klein gedeelte in zijn bezit. Zaterdagavond werd hij, na verhoord te zijn, naar Amsterdam overgebracht. In zijn eel heeft hij tweemaal getracht zich van het leven te berooven de eerste maal door worging, de tweede maal trachtte hij zijn hoofd te plotter te loopen tegen de deurpost. Ook werd een flesehje vergift op hem gevonden. De Brusselsche tentoonstelling is Maandag definitief gesloten. Zij is dezen zomer door onge veer zes millioen kijkers bezocht. De tentoon stelling van Tervueren werd door 1,800,000 personen bezichtigd. Op den naam Dreyfus rust een vloek. Een nieuw geval Dreyfus, nauwelijks minder verschrik- kelijk dan dat van den balling, heeft te Parijs ontsteltenis gewekt. In hun woning in de avenue Marceau zijn eergisterenochtend de financier Dreyfus, oud 40 jaar, zijn vrouw, geboren gravin O'Hecuerty, oud 32 jaar en hun drie dochtertjes van 7, 11 en 13 jaar, gestikt gevonden. Zij hadden zelfmoord gepleegd door middel van kolendamp. Men is natuurlijk begonnen met deze zaak in verband te brengen met het geval vandenex-kapiteiu. De zwager van deze heeft echter verklaard dat de gestorvene, voor zoover hij weet, niet van dezelfde familie is. En een brief aan de Temps, dien Dreyfus kort voor zijn dood geschreven heeft, heft alle twijfel op. In dezen brief zegt Dreyfus dat hij en zijn vrouw niet krankzinnig zijn, nooit iemand kwaad gedaan hebben, maar door de meuschen en het leven tot hun wanhoopsdaad gebracht zijD. vMijn theorie is dat het eenige voorrecht van den mensch op aarde is, dat hij een eind aan zijn bestaan kan maken en daarvan maak ik gebruik." Zijn vrouw volgt hem vrijwillig. Wat de kinderen aangaat, de vader heeft lang overwogen wat hij doen moest. e/Daar zij het leven niet kennen, kunnen zij niet voor zichzelf kiezen, en daar ik dus een beslissing moet nemen, meen ik dat ik hun een dienst bewijs door ze niet alleen op de wereld te laten. De dnderen, waarvan ik veel houd, zijn altijd heel gelukkig geweest. Ze hebben enkel geluk gekend en ik wil niet dat zij het ongeluk leeren kennen" Yolgens de verklaring van zijn compagnon, ver- ceerde Dreyfus, hoewel hij niet rijk was, in ruime geldelijke omstandigheden. Zijn zaak ging vrij goed hij bezat een villa bij Marny waarvoor hij juist een bod had geweigerd. Wel had hij dikwijls aan zijn compagnon zijn verachting voor het leven te kennen gegeven en wist deze te vertellen dat Dreyfus bittere teleur- stellingen had ondervonden en treurige ervaringen omtrent personen opgedaan, die hem somber van aard gemaakt hadden. Op het gebied der broodbakkerij schijnen in Madrid zonderlinge toestanden te bestaan. let brood wordt niet gekocht rechtstreeks van den bakker, maar van den tusschenhandelaar, uit de depots als 't ware evenals dat hier ook wel gebeurt. In Madrid evenwel zijn er maar weinige bakkerijen, en daar is men niet heel geneigd om, ofschoon er winkels aan verbonden zijn, rechtstreeks aan het publiek te verkoopen. Het gevolg ran dit gebruik is natuurlijk, dat de broodprijzen hoog zijn, want ook de depothouders moeten worden rntaald. Maar nu zyn die prijzen in Madrid jijzonder hoog. Een brood van 800 gram bijv. heeft daar steeds gekost 25 cts. Het publiek morde tegen dezen hoogen prijs en gaf zoo duidelijk zijn onwil te kennen, dat de burgemeester van Madrid, de graaf van Romanones, korte wetten maakte en den bakkers aanzegde, dat zij het brood op 20 cts. moesten stellen. De bakkers haastten zich daaraan te gehoorzamen, zij zouden anders gevaar hebben geloopen, dat hun fabrieken werden gesloten, want geen van alien voldeed aan de vereischten in de politieverordeningen gesteld. Maar de schade droegen nu niet de bakkers, doch en het publiek en de arbeiders. Het eerste kreeg brood van mee] van slechter qualiteit en de laatstgenoemden werden beknibbeld op hun loon. Nu mort niet alleen het publiek, maar ook de werklieden in de bakkerijen en het eenig gevolg der verlaging van den broodprijs was, dat de algemeene ergernis steeg. De broodfabrikanten gaven wat toe, maar beknibbelden nu weer de depothouders op hun provisie. Nu schreeuwden dezen, dat zij moesten verhongeren, en zij maakten gemeene zaak met de knechten. De beide par- tijen staakten het werk en eenige dagen was er geen brood, of zoo goed als geen brood te ver- krijgen in Madrid. Te Londen is dezer dagen een Duitscher aan hondsdolheid overleden. De man, die eene goede betrekking aan de bank bekleedde, was eenigen tijd geleden door zijn eigen hond, zonder eenige aanleiding in zijn oor gebeten. Hij liet de wond uitbranden, verrichtte toen op de gewone wijze zijn werk en volgde niet den raad van een der bankdirecteuren, om zijn verlof, dat juist inviel, te gebruiken om een bezoek te brengen aan de inrichting-Pasteur te Parijs, alhoewel het onderzoek van den intusschen gedooden hond aan leiding tot verdenking gaf. Yan zijn verlof terug gekeerd, gevoelde hij zich geheel wel tot hij eenige dagen geleden plotseling over moeilijkheden in de spijsvertering klaagde. Den volgenden dag verscheen hij door twee vrienden ondersteund, met aschgrauw gelaat aan de bank, om afscheid te nemen, daar hij zich naar het ziekenhuis begeven moest, waar hij reeds den volgenden nacht onder hevig lijden bezweek. De verzekeringsmaatschappij, die het grootste deel van de schade van den juweelendiefstal te Londen te betalen heeft, looft 6000 uit op het vinden van de dieven. Het is gebleken, dat de brandkast, waarin de kostbaarste kleinoodien bewaard werden, alle pogingen om haar open te breken weerstaan heeft. Van hetgeen in de winkelkasten en verder in den winkel achter glas lag, is het voornaamste meegenomen. Het is nog niet te schatten voor hoeveel waarde de dieven geroofd hebben. Van 8 tot en met 9 Nov. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,65 2t 47,70 12,— u 12,05 VLAG. NAAM. Van en naar. Lading. Eng. a.s. Eng. s.s. Eng. 8.8. idem Eng. 8.9. Noor. s.s. Noor. brik Eng. s.s. Vi»or Ter Wenien i Bittern I 2493 Liverpool Van Ter Memen i Abertawe I 3886 I Cardiff Voor Lent Altona 1901 t Goole Daylesford 3979 Riga Van Gent i Spindrift Marna 2003 Londen 2634 iGrangemouth Voor Selzaete Thule 860 Porsgrund Alchymist 1079 Nice stukg. ledig stukg. hout stukg. ledig hout creosoot Van 8 tot en met 9 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 49 binnenvaartuigen op- en 36 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 3 afgeschut. Zondag 14 November a. s., des namiddags te 2 ure precies, opvoering van LE PETIT 1AUSI, tooverachtig tooneelspel in 3 Dednjven en 5 tafereelen van Herve, 3 GROOTE BALLETTEN, gedanst door het geheele Ballet-korps. Hnlst, 7 Nov. Midd«nprij» p«r 100 kilo: Tarwe 10,50 a Rogge 7,00 a Wiatergersl /7,40 a Zomergarat a Havar 6,00 a Erwten /7,80 a Paardenboonen /6,00a/ Duivenboonen f 8,00 a Witteboonan 8,00 i f —iBruineboonea 8,00 a Boekirait Lijmaad a/—,— Aardappela Koola'aad per aak van 106 litera Boter per kilo 0,95 a Eieren per 26 stnki 1,40 a Er waren ter markt te koop geateld49 staks hoornTsa en 43 rarkena, Verkocht 21 stuka hoornree en 27 rarkena. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen zoo innig geliefden echtgenoot en vader, den heer J. L. de Weille, betuigen wij onzen oprechten dank. Mevr. de Wed. J. L. DE WEILLE—Dank. J. H. DE WEILLE. W. K. DE WEILLE. ALIDA C. J. J. DE WEILLE. Hilvarenbeek 8 Nov. 1897. Ondergeteekende betuigt zijn warmen dank aan alien die hem van hunne helangstelling blijken gaven bij gelegenheid van zijne benoeming tot Secretaris dezer gemeente. Ter Neuzen. J. WISKERKE. DE REG ELINGS-COMMISSIE. Sluiskil, 10 Nov. 1897. Zij die nog lid wenschen te worden van boven- genoemde vereeniging gelieven zich vdor Dinsdag a. S., op te geven aan den Secretaris-Penningmeester, YAN BORSSUM WAALKES. ZONDAG en DINSDAG14 en 16 Novem ber aanstaande, is werkzaam ten huize van de kinderen Taelman te Philippine. Notaris Yan der Moer, te Ter Neuzen, zal op Woensdag 17 November 1897, des namid dags te 1 uur, ten verzoeke ran dhr K. DE VOS, aannemer aldaar, op het terrein aan de Axelsche brug te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen EENE PARTIJ als: PLANKEN lang 3—6 Meter, BAT TINGS 4—6 Meter, SCHROOTEN, BAL- KEN, POETRELS, PANLATTEN, 180 Riga SPARREN, alles van alle afmetingen, alsmede eene partij BRANDHOUT. Koopen tot en met 5,— contant. Het overige met 6 weken crediet. aan de openbare lagere school C te TER NEUZEN, jaarwedde 500,na 2 jaar dienst, zonder onderscheid of die in deze dan wel in eene andere gemeente is bewezen 550,en na 5 jaar dienst, als voren, f GOO,worden uitgenoodigd hunne stukken ten spoedigste in te zenden aan den Burgemeester. Ondergeteekende maakt bekend dat door hem HUIDEN worden ingekocht aan sterk concur- reerende prijzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3