Fotograaf Van Overbeeka hsels en gedeelten van loten, BURG ERlTjKE~ST A N D. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. NICOLAAS HENRI GABRIEL MALOTAUX, Groote Schouwburg te Gent. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 4 Nov. 10.17 10.49 Vrijdag 5 11.18 11.44 Zaterdag 6 12.5 Zondag 7 0.25 12.44 Maandag 8 1.11 1.17 Dinsdag 9 1.34 1.50 Woensdag 10 2.5 2.21 Axel. J. K. VINK. leden zijn aan zware verwondingen, hem aan het hoofd toegebracht. De politie doet ijverig na- vorschingen, en moet iemand, vau de misdaad verdacht, hebben aangehouden. Een hoofdagent van politie te Rotterdam passeerde Zondagmorgen omstreeks 5 uur de Jodensteeg aldaar. In die steeg trok een krassend geluid, dat kwam uit de richting van de Glashaven, zijne aandacht. Er op afgaande, zag de agent langs den gevel van een huis aan de Glashaven, waarin een Skandinavisch zeemanshuis is gevestigd, iets zwarts naar beneden glijden naderbij gekomen, zag hij dat 't een man was, die, na op straat te zijn gespronken, rustig zijn weg verrolgde. De agent volgde hem, maar nu zette de man't op een loopeu, en toen ving een wedloop aan. Hij liep in een cirkel en kwam ten laatste weder in de Jodensteeg, waar hij in de val liep, toen hij een doodloopend slop binnenschoot. De agent, wetende dat zijn man hem niet meer ontkomen kon, vatte voor dat slop post, om wat op adem te komen, en toen er een tweede agent aankwam, liepen beiden het slop in, waar zij den man van onder een wagen te voorschijn haalden. Onder dien wagen werd tevens een portefeuille met bankpapier ge- vonden en voorloopig in beslag genomen. Uit het onderzoek bleek, dat de aangehoudene zich langs een ijzeren spijl had opgewerkt tot de eerste verdieping op de Glashavendat hij op die verdieping de ruit van een kantoor had verbrijzeld en daardoor naar binnen gekropen was, om ver- volgens een rondte door het geheele huis te maken. Op die rondte werden door hem o. m. bezocht het slaapvertrek van den directeur der inrichting, een logeervertrek, waar een 12tal zeelieden ter ruste lagen en de op den zolder gelegen meidenkamer. Op den zolder stal hij een gouden horloge; in het vertrek waar de zeelieden sliepen een zilveren horloge, eenig geld en een mes, op de slaapkamer van den directeur haalde hij uit diens broekzak een portemonnaie met geld en een ring met sleutels, terwijl hij uit het vestzakje van dien heer een zilveren horloge kaapteen vervolgens, gebruik makende van de gestolen sleutels, stal hij op het kantoor uit een lade van een lessenaar f 800 aan bankpapier en zilvergeld, en verdween vervolgens langs denzelfden weg, zonder dat een der bestolenen iets gemerkt had. De dief is een Deensche zeeman, 26 jaar oud, die in het buitenland reeds met de justitie kennis maakte. Hij zou eergister naar Brazilie vertrokken zijn, als de politie hem niet voorkomen ware. Doordat de goederentrein te laat was, stond deze Zondag te Oisterwijk (N.-B.), in plaats van te Tilburg. Toen een trein komende van Venlo, juist wilde passeeren, werd men eerst op het laatste oogenblik gewaar, dat er een trein stondnog juist kon de hoofdconducteur de noodrem overwer- pen. Daardoor werd een groot onheil voorkomen. Alleen de machine werd beschadigd. Zondagochtend bemerkte een loopwachter nabij Oudenbosch dat een rail was gesprongen, juist toen een trein van Parijs naar Amsterdam in aan- tocht was. Door handgebaar maakte hij het perso- neel daarop opmerkzaam, en werd de trein tot staan gebracht. Door zeer langzaam te rijden had deze eenige vertraging, doch een ernstig ongeval was voorkomen. Op de werf van den heer F. van Duijven- dijk te Lekkerkerk had Zaterdag een der nagel- heeters, een knaapje van 13 jaar, het ongeluk vlakbij zijn vuur het evenwicht te verliezen. Niets anders nabij zich ziende, greep hij den rand van zijn vuur, dat daardoor kantelde en zijn geheelen gloeienden inhoud over den armen knaap uitstortte. Deerlijk met brandwonden overdekt, vooral aan het gelaat, werd hij opgenomen. Het bleek daarbij dat gelukkig zijn oogen gespaard zijn. Te Vlaardingen is Zondagavond, bij afwezig- heid der bewoonster, bij eene alleen wonende wed uwe weer een diefstal gepleegd. Een zakje met geld was bij hare thuiskomst verdwenen. In de laatste dagen komt. dat, evenals het vorige jaar, meer- malen voor. De aldaar versterkte politiemacht schijnt de lieden, die daarvan hun beroep maken, niet af te schrikken. De diefstallen komen niet voor des nachts in afgelegen woningen, maar juist in de bebouwde kom en in den vooravond. Ook schijnen de dieven meer het oog te hebben op eenvoudige lieden, dan op bezitters van brandkasten. Door den dikken mist misleid, geraakte Zondagavond te Hillegersberg een rijtuig te water. De inzittenden, zijnde de voerman en 3 meisjes, wisten zich over het paard heen, te redden, daarop werd ook het paard zonder letsel op het droge gebracht. De wagen kwam zwaar beschadigd boveu water. De te Zwolle welbekende 48jarige Geertruida de Kamper, door haren man verlaten, en door het kantongerecht en de rechlbank reeds 20 maal wegens droukenschap veroordeeld, waarvan 7 maal tot opzending naar een rijkswerkinrichting, werd Zondagochtend opnieuw wegens openbare dronken- schap opgebracht en na hare vrijlating des avonds wederom in arrest genomen, toen wegens bedelarij In de vorige week werd te Deventer in twee dagen tijds driemaal procesverbaal tegen haar opgemaakt Zondagavond heeft te Berkenwoude een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij J. G. de Jong uit Zuidbroek (gemeente Bergambacht) met een messteek zwaar verwond werd. Toen zijn kameraden, die het hazenpad moesten kiezen, De Jong vermisten, vonden zij hem in de wetering _iggen. De gewonrie werd dadelijk naar het ge- meentehuis gebracht, waar hij Maandagmorgen 2 uren overleed. Bij de komst van den burgemeester werden ver- scheidene personen gehoord. Maandagmorgen 7 uur werden 3 personen los- gelaten en 3 in voorloopige bewaring gehouden. Naar men verneemt moet het slachtoffer kort voor zijn sterven den persoon genoemd hebben, die hem in het water gegooid heeft. De verslagene was 20 jaar en een oppassend jongmensch. De steek is achter bij de 12e rib ingegaan en aan den onderbuik uitgekomen. De van Amsterdam komende trein der Noord-Hollandsche stoomtram kwam Zondag in botsing met den van Alkmaar komenden en wel in de Schermer, nabij den zoogenaamden Omval. De locomotieven raakten beiden een weinig be schadigd, doch zonder dat ze door anderen ver- vangen behoefden te worden en de passagiers kwamen alien met den schrik vrij. De mist was oorzaak van het ongeval. Een vreeselijke ramp heeft in den nacht van Zondag op Maandag te Antwerpen plaats ge had. fn het cafd-concert Eden in de Breydelstraat, vlak bij het Ooster-station, was alles iu vollen gang, toen de ster van het gezelschap, juffrouw Laureani, te dicht bij het voetlicht kwam. In een oogwenk stond haar mousseline kleeding in vlam, en was de ongelukkige aan alle zijden door het vuur omringd. Allen vluchtten, en een onbe- schrijfelijke paniek ontstond, welke nog grooter werd, toen de brandende vrouw onder het uiten van hartverscheurende kreten in de zaal vloog. Gelukkig, dat een der bezoekers zijn tegen- woordigheid van geest behidld, en de ongelukkige te hulp kwam. Hij scheurde de dame de kleeren van het lijf. Hij bekwam daar bijzelf ernstige brand wonden, maar had toch de voldoening, dat de ongelukkige behouden bleef, en er hoop op herstel bestaat. De naam van den redder bleef onbekend. Te Rome heeft de politie den beruchten rooverhoofdman Menichetti en twee zijner hand- langers in de val gelokt. Menichetti zelf werd, hoewel gewond, levend gevangen genomende twee anderen werden in de worsteling gedood. De hekende tn gevreesde bandiet was zeer langen tijd de schrik van Rome's omstreken. Aan de Oostkust van Engeland is in de laatste dagen zooveel makreel gevangen, dat men er geen raad mede weet. De booten raakten zoo vol visch, dat men al de netten niet durfde inhalen en hulp moest inroepen, om de vangst aan land te brengen. De vangst van eenige vaar- tuigen besomde f 2400. Nooit te voren is de vangst zoo groot geweest als thans. Een merkwaardige tocht legde een jong Londenaar af, die vau een vroolijk gezelschap naar huis keerde. Toen een nachtelijke goederen trein het station Anerley, bij Londen, naderde, zag de baanwachter een eigenaardig donker iets tusschen twee waggons heen en weer schommelen. Men deed den trein stilhouden en *ond een jongen, fijn gekleeden heer, met een hoogen cjlinderhoed op, die op een buffer zat. Nadat men hem met veel moeite van zijn gevaarlijke plaats had gelokt, verklaarde hij aan den stationschef, dat hij uit de Chity kwam en op het station New-Gross een trein naar Brockley had afgewacht. Dit was de eerste geweest en aangezien hij daarin geen plaats binnen-in kon krijgen, had hij er een buiten-aan genomen. De gevaarlijke en vooral luchtige tocht was den ietwat aangeschoten heer volstrekt niet kwaad bekomen. De Engelsche spoorwegbeambten verwonderden zich ten zeerste, dat hem geen onge luk is overkomen. Cocaine, het bekende middel om zenuwen tijdelijk ongevoelig te maken, werkt zoo is, volgens de ,/Pharm. Centralhalle" ontdekt veel sneller en over een grootere uitgestrektheid, als men de oplossing verwarmt tot 50 h 55 graden. Het stadje Torquay in Engeland, verheugt zich in het bezit van een politiecommissaris, die zijn plicht zonder aanzien des persoons vervult. Die magistraat reed dezer dagen op zijn rijwiel uit en verloor onderweg zijn lantaarn. Niettemin reed hij door, en daar hij geen polietagent tegen- kwam, begaf hij zich den volgenden morgen naar den rechter en klaagde zichzelven aan van over- treding van de politieverordening. De rechter zag zich genoodzaakt, den delinquent tot 3 boete te veroordeelen. Maar tegen dit vonnis heeft nu de commissaris appel aangeteekend. Eindelijk schijnt er toch aan de konijnen- plaag in Australia paal en perk gesteld te kunnen worden. Toen alle proeven, om deze dieren uit te roeien, mislukt waren, kwam een vindiDgrijke kop op de gedachte dat zij misschien, naar het hongerend Europa uitgevoerd, daar wel zulk een prijs zouden kunnen maken, dat de jacht er op en de handel er in nog eene winstgevende zaak zou kunnen worden. Dus werden, om te beginnen, eenige ladingen afgezonden, die zich door hare voortreffelijke qualiteit zeer spoedig eene plaats op de Britsche markt veroverden. Uit dit kleine begin heeft zich nu een handel ontwikkeld, die in Victoria alleen dagelijks 12,000 konijnen vraagt, welke alle naar het buitenland worden verzonden. De grootste zorg moet daarbij aan de reiniging en verpakking besteed worden, terwijl men het vrachtruim der schepen op de temperatuur van ongeveer 0 graden houdt. Het verzenden in blikken heeft men hierbij afgeschaft daar dit den exporteur naar verhouding te veel kost. De koelruimte in de schepen is voldoende om versch vleesch van het zuidelijk halfrond der aarde naar het noordelijke goed te kunnen overbrengen. Zaterdag of Zondag hebben dieven ingebroken in een goudsmidswinkel in Piccadilly, Londen, en hebben er voor ongeveer f 1,800,000 aan kostbaarheden gestolen. Alweder worden twee spoorwegongelukken gemeld. In het station Eilenburg is bij Merseburg Zondagavond een machinist met een losse locomo- tief een personentrein in de flank gereden, waardoor twee wagens uit het spoor geworpen, de locomotief en vijf waggons beschadigd, verder 4 reizigers en de machinist van den aangereden trein zwaar en 23 menchen licht gekwetst werden. De machinist, die het onheil veroorzaakte, heeft erkend, dat de seinen op onveilig stonden. Voorts is de sneltrein tusschen Bazel en Keulen in het station Landau op een leegen goederenwagen ingereden. Vier goederenwagens werden verbrijzeld. In dit geval was een rangeermeester de schuldige. Kort daarop vond men hem met gekneusde ribben op een andere plaats van het station liggen. Waarschijnlijk was hij met opzet tusschen de buffels van de twee rangeerende waggons gaan staan. Te Schkeuditz bij Leipzig is een lederfabriek door een ontploffing vernield. Vier menschen zijn gedood en even zooveel worden vermist. Een advocaat William Holleway, had een boek geschreven. De Pall Mall Gazette had er een ongunstige recentie van gegeven, en Holloway daagde het blad voor den rechter en vroeg ver- oordeeling wegens smaad. De zaak kwam Maandag voor, Holloway droeg zijn eigen pleii voor. Hij noemde het smaad, in die critiek beschuldigd te zijn van ijdelheid, onedelmoedigheid, van slecht Engelsch en slecht Latijn schrijven, van gebrek aan humor. Het ongeluk wilde, dat zoo'n knap en geestig advocaat als Sir Frank Lockwood de Pall Mall Gazette verdedigde, en Holloway zou nu rechtbank, jury, balie en publiek wel kunnen vervolgen, zoo als hij uitgelachen werd. Dejury ontzegde ten slotte den eisch. Axel. Hnwelijks-aangiften. 30 Oct. Albertus Dirk Hendrik Nieboer, oud 27 j jra. en Louisa van den Broeke, oud 32 j., jd. Geboorten. 16 Oct. Adriana, d. van Pieter Schuitvlot en van Sara van Drongelen. 17 Oct. Ema Cornelia, d. van Bellarminus de Jonghe en van Seraphina de Vliegher. Petrus Laurentius, z. van Norbertus Seraphinus Martens en van Cornelia Jasperina Bom. 18 Oct. Wilier^ Arie, z. van Jacobus Egbert Blansaart en van Debora Adriana Dieleman. 19 Oct. Camiel Theophiel, z van Alphonsius Josephus Lodewijkus van Wiemeersch en van Mathilda Verschuren. Susanna, d. van Frederik Bakker en van Susanna Hooglander. 23 Oct. Anna Catharina, d. van Cornelia Overdulve en van Pieternella Clazina Missu. Jan, z. van Jaspert de Feijter en van Catharina Scliieman. 26 Oct. Laurens Sandert Jo hannes, z. van Laurens Pieter Ortelee en van Elisabeth Wijna. 30 Oct. Hendrik Pieter, z. van Abraham van Cruijningen en van Levina Neeltje Verijzer. Overlijden. 18 Oct. Maatje de Bruijne, oud 5 w., d. van van Willeni en van Sara van Drongelen. 20 Oct. Cornelis Jansen, oud 80 j., weduwn. van Catharina van Hoorn. 23 Oct. Anna Catharina Overdulve, oud 11 uren. d. van Cornelis en van Pieternella Clazina Missu. 27 Oct. Maria de Kraker, oud 53 j echtg. van Jacob den Engelsman. Hnxcliknpelle. Hnwelijks-aangiften. 29 Oct. Theo- phile van Vlieberghe, oud 31 j., jm. en Cornelia Kurfmaker, oud 39 j., jd. Geboorten. 5 Oct. Florentina Maria, d. van Petrus Lambert en van Angelina Vaal. 9 Oct. Johanna Louisa, d. van Petrus Johannes de Waal en van Elisabeth van Meelen. 10 Oct. Petrus Johannes, z. van Macharius Maas en van Stephanie de Moor. 23 Oct. Maria Johanna, d. van Josephus Vaal en van Anna Catharina de Waal. 29 Oct. Albertus, z. van Johannes Franciscus de Rooij en van Paulina van Damme. Overlijden. 4 Oct. Willem Ambrosius Albertus de Bruijn, oud 66 j., echtg. van Regina Wilhelmina Gelderland. (wrnttuw. Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Jan Francies van Gimst, oud 48 j., weduwn. van Phelomina Vleeskens en Paulina Maria Dorothea Arnold, oud 43 j., wed. van Judocus Heijdens. 15 Oct. Wilhelm Pieters (van Vlissingen), oud 26 j., jm. en Anna Maria Asselman, oud 24 j., jd. Hawelijks-voltrekkingen. 22 Oct. Jan Francies van Gimst, oud 48 j weduwn. en Paulina Maria Dorothea Arnold, oud 43 j., wed. 29 Oct. Wilhelm Pieters, oud 26 j., jm. en Anna Maria Asselman, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Aloisius Constantinus, z. van Theodorus Goossens en van Paulina Pauwels. 18 Oct. Rene, z. van Pieter Jacobus van Troost en van Anna Maria de Rijck. 21 Oct. Victor, z. van Josephus van de Vijver en van Apolonia van Walle. 25 Oct. Hendrik, z van Izaak de Ruijsscher en van Maatje van Hanigem (van Biervliet). 30 Oct. Aloisius, z. van Pieter van Kruijssen en van Judoca de Koster. Overlijden. 2 Oct. Maria Seraphina van de Vijver, oud 2 j., d. van Alphonsius en van Petronella van de Voorde. 5 Oct. Alphonsus Petrus Maas, oud 2 m., z. van Eduardus on van Rosalia Goossens. 6 Oct. Een als levenloos aange- geven kind van het m. geslachl van Jacobus Andries Bogaert en van Louisa Blondina Rosier. ■leek, Geboorten. 24 Oct. Dingetje Adriana, d. van Jozias de Jonge en van Paulina Catharina Haak. Catharina, d. van Pieter Donze en van Maria Adriana Perrels. Cor nelia, d. van Lodewijk Antoon Jan Deijer en van Cornelia Jozina de Groot. 28 Oct. Magdalena Perschina, d. van Jacobus Paulus van den Ende en van Pieternella de Bree. Overlijden. 26 Oct. Josina de Zeeuw, oud 90 j., wed. van Job Blok. 31 Oct. Jacobus Verlinde, oud 82 j., weduwn. van Elena Buijze. Hoewacht. Hnwelijks-aangiften. 29 Oct. Josephus Carpentier, oud 26 j., jm. en Clementina Boon, oud27j,jd. Geboorten. 21 Oct. Alouisius, z. van Augustinus Rotthier en van Marie Louise Verschraegen. 25 Oct. Augusta Coleta, d. van Albertus de Caluwe en van Maria Josephina Coone. 31 Oct. Petrus Joannes, z. van Alphonsius Sturtewagen en van Emma van Hoeije. Overlijden. 18 Oct. Albertus Joannes de Maeijer, oud 6 j., z. van Benignus en van Maria Louisa de Bruijne. 21 Oct. Martha Valent, oud 1 m., d. van Joannes en van Maria Pauline van Damme. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Josephus Verschelden en van Maria Lndovica Ringoot. 27 Oct. Alphonse de Bruijne, oud 9 j., z. van Edmond en van Maria Prudentia Onghenae. 28 Oct. Helena Maria Elegeert, oud 1 m., d. ran Phara'ilda. Wesfrforpe. Geboorten. 19 Oct. Hermina Maria, d. van Cijrillus Josephus van Waes en van Maria Theresia van Acker. 27 Oct. Coralie Julie Marie, d. van Josephus Theodorus Dierick en van Joanna Livina Francisca van Hoije. Overlijden. 31 Oct. Pieter Jacobus D'haene, oud 85 j., weduwn. van Rosalia Zeghers. Kaanislag. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Oct. David Francis Dieleman, oud 19 j., jm. en Elizabeth van de Wege, oud 21 j., jd. Jacobus Rouw, oud 31 j., jm. en Elisabeth Wienand, oud 27 j., jd. Geboorten. 17 Oct. Framjoise, d. van Jacobus Schoonakker en van Pieternella Oppeneer. 18 Oct. Pieter Egbert, z van Jan Bakker en van Elizabeth Hamelink. 23 Oct. Geertruida, d. van Cornelis Pinne en van Janna van Tatenhove. 21 Oct. Catharina, d. van Christiaan de Meester en van Aaltje de Krijger. 25 Oct. Jan Jacobus, z. van Adriaan Jacobus Verpoorte en van Adriana van de Ree. 26 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Jan Bavekoo en van Cornelia Jacoba de Vos. Overlijden. 19 Oct. Lodewijk Dobbeldam, oud 79 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Elizabeth de Koeijer, echtg. van Martina Cove. 23 Oct. Hermanus Riemens, oud 91 j., echtg. van Sara de Mul. 29 Oct. Martina Hamelink, oud 3 j., d. va-i Jacobus en van Neeltje Goossen. Zondag 7 November a. s., des namiddags te 2 ure precies, opvoering van LA FAVORITE, groot opera in 4 bedrijven en 5 tafereelen, rnuziek van Donizetti. In het l,te tafereel en in het 2de bediijf BALLETTEN. Hulst, 2 Nov. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 10,50 a f Rogge 7,00 a fWintergersl f 8,00 a f Zomergerst fa fHaver f 5,50 a f Erwten f 7,50 a fPaardenboonen 7,00 4 f Duivenboonen f 8,00 a f Witteboonen f a fBraineboonen J 8,00 a fBoekweit f Lijnzaad j 8,00 a f Aardappela f Koolzaad per zak vau 106 liters f Boter per kilo 1,00 a fEieren per 26 stuks f 1,35 a f Er waren ter markt te koop gesteld: 29 stnks hoorave* en 46 varkena, Verkocht 20 stuks hoornvee en 39 varkens. KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,70 47,75 v 12,n 12,05 ZEET1JDINGEN. Van 1 tot en met 2 Nov. 3 3 a i Q VLAG. NAAM. M:l. Van en naar. Lading. Voor Ter \euzeu I 1 Noor. s.s. Bjorn 1494 Kragero hout 2 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. idem Egret 3492 Liverpool idem Vau Ter I'euien t 2 Eng. barge Lord Alcester 408 Londen phosph. Eng. s.s. Kronos 3031 1 Sunderland ledig e (went I 1 Eng. s.s. Sea Belle 2152 1 Londen stukg. Noor. s.s. Marna 2634 Borga hout 2 Eng. s.s. Calder 1992 Goole stukg. Van (went 1 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 2 Belg. s.s. Stad Nieuport 1551 Kingslynn idem Duits. s.s. Stern 2196 Burntisland ledig Van 1 tot en met 2 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 17 binnenvaartuigen op-en 33 afgeschutdoor de Westsl. op- 1 en 1 afgeschut. Heden overleed tot onze diepe droefheid in den ouderdom van 66 jaar en 3 maanden onze innig geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader dp WelEdelp Hppt in leven Directeur-Administrateur van de Beet- wortelsuikerfabriek ,/Sas van Gent." Uit aller naam, Wed. N. MALOTAUX, geb. Ruffin. Sas van Gent, 2 November 1897. WERKT DEZE WEEK Donderdag, Vrijdag en Zaterdag te Ter Neuzen, Tholensstraat G 59. Poseertijd 's morgens 9 tot 's nam. 3 ure. Te bekomen voor de aanstaande 356«te Staatsloterij waarvan de trekking begint op Maandag 15 November aanstaande.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3