sc KRONINGSFEEST Utrechtsch WA6ERSMEER. BURGERL1JKE STAND? 1 Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Te koop gevraagd: Landbonwers Gebruik het prima lichtbruin llandelsberichten. 1 Groote Schouwburg te Gent. 47,70 A 47,75 12,12,05 a a DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 21 Oct. 10.00 10.36 Vrijdag 22 11.6 11.32 Zaterdag 23 M 11.54 Zondag 24 v 0.14 12.33 Maandag 25 H 0.52 1.11 Dinsdag 26 v 1.29 1.48 W oensdag 27 2.7 2.27 TE 8LUISKIL. 000 J. D. TH I ELM AN, den vermoedelijken dader op het raadhuis te laten komen om daar verhoord te worden. Dit kwam den ouders van den verdachte ter oore en niet alleen zij, maar ook de buren en overburen en op het laatst alle, meest vrouwelijke, bewoners der geheele straat kwamen uit hunne huizen en maakten voor het raadhuis een ver- schrikkelijk leven en getier. De moeder van den in verhoor genomen knaap viel voor het raadhuis van haar zelve en de andere buurvrouwen deden haar best om de deur in te trappen en op hoogen toon de loslating van den knaap te eischen. De burgemeester stoorde zich echter hieraan niet en ging met zijn verhoor door, Het daarop den knaap gaan en maande de altijd nog oproerige bevolking aan om ook kalmpjes naar huis te gaan. Hieraan werd dan ook langzamerhand gevolg gegeven. De menigte droop af en nog enkele groepjes sehoolden samen om 't ongehoorde feit nog eens te bespreken, dat men een inwoner van Marken in het verhoor durfde nemen en van zoo'n snoode misdaad te verdenken. z/Eigen Haard" verhaalt de geschiedenis van Catherine Coombes, die 43 jaren achtereen als man in de wereld verkeerde, maar nu als vrouw werd herkend, na hare opneming in het werkhuis van West Ham. Daar werd zij uitgevraagd door eene mede- werkster van de //Daily Telegraph," die haar vond in de eenvoudige kleeding van //het huis" blauwe japon, wit voorschoot en een mutsje op het kortgeknipte grijze haar. Mrs. Coombes is nog flink en vlug in hare bewegingenofschoon zij 63 jaar is, zou men haar nauwelijks 50 jaar geven. Zij is niet groot van gestalte. Haar stem is voor een vrouwestem onge- woon diepzij heeft zich namelijk aangewend, steeds in de laatste tonen te spreken. Catherine Coombes is te Axbridge in Somer- setshiere geboren. Hare ouders, die welgestelde liedeu waren, lieten haar eene goede opvoeding gevenzij bezocht het //Ladies College" te Chel tenham, dat destijds voor een der beste meisjes- scholen doorging. Een neef van haar, die onder- wijzer was, wist haar over te halen tot een vroeg- tijdig huwelijk, omdat hij meende, dat zij hem met haar kundigheden in zijn beroep behulpzaam zou kunnen zijn. Dit huwelijk was haar ongeluk. Haar echtgenoot was lui en brutaal en mishandelde haar zoo, dat zij besloot hem te verlaten en voor hem ieder spoor van haar bestaan uit te wisschen. In een bescheiden hotel te Birmingham verwisselde zij ongemerkt haar kleeding. Zij verhuurde zich eerst als leerling bij een huisschilder en verdiende 4 schillings in de weekdaar zij even handig als ijverig was, werd haar loon reeds na drie weken verhoogd en na enkele maanden kon zij ruim in haar behoeften voorzien. Gedurende eenige jaren was zij meest in Yorkshire werkzaam en hielp menige practische woning versieren. Later kwam zij in dienst van eene groote stoom- vaartmaatschappij, en schilderde dertien jaren lang z/interieurs" van kajuiten en hutten. Haar kame- raden waren zeer onder den indruk van haar stille eenigzins teruggetrokken houding en noemden haar schertsend //the gentleman painter". In de nabijheid van Charley Wilson werd zelden een onvertogen woord geuitwie het beproefde kreeg van de medewerklieden dadelijk een waar- schuwing//doe het niet: Charley Wilson wil zoo iets niet hooren Mrs. Coombes verdiende zooveel, dat zij een huisje kon betrekken bij de Yictoria-dokken. Slechts hare moeder en eene nicht, die twee-en-twintig jaren lang haar huishouden deed, waren met haar geheim bekend. Na den dood van deze nicht vervolgde haar het ongeluk. Bij een val brak zij eenige ribbenzij kwam onder geneeskundige be- handeling, maar wonderlijk genoeg werd haar sekse niet ontdekt, evenmin als bij eeu vroegere gele- genheid, toen zij haar knieschijf had gebroken destijds had de dokter alleen gezegd vGe hebt voor een man bizonder kleine handen." Het gelukte Catherine niet meer werk te vinden, en ten slotte bleef haar niets anders over dan in het werkhuis een toevlucht te zoeken. Te Gent is groote sensatie verwekt door de gevangenneming van een jeugdig fabrikant in het naburige Bellem. Zijn vrouw stierf in Maart van dit jaar en het gerucht Hep, dat hij aan haar dood niet vreemd was, en dat hij intieme betrek- kingen onderhield met een fabrieksmeisje. De justitie, gewaarschuwd, deed het lijk der vrouw opgraven, en er moet gebleken zijn van arsenik- vergiftiging. Uit Rrussel wordt aan het //Berl. Tbl" gemeld, dat Koning Leopold's reis naar den Congo thans een uitgemaakte zaak is. 't Zou in't voor- jaar gebeuren. Ook wordt medegedeeld, dat de Koning aan de Marokkaansche kust een stuk grond kocht om er een herstellingsoord voor ambte- naren uit den Congostaat te stiehten. Dat is eenige jaren geleden ook al verteld. De Koning van Siam heeft bij het feestmaal, dat men hem te San Sebastian aanbood, den wensch te keunen gegeven, een echt Spaansch stierengevecht bij te wonen. Men had zulk een schouwspel niet op het programma der feestelijk- heden gebracht, om de godsdienstige gevoelens van den Koning niet te kwetsenmaar Chula Longhorn verklaarde, dat het hem geen aanstoot zou geven, daar zijn godsdienst alleen het dooden van koeien verbiedt." En nu door die subtiele onderscheiding het bezwaar is opgeheven, maakt men te Madrid de noodige toebereidselen voor een stierengevecht, ter eere van den Koninklijken gast. De Spaansche kustboot Triton die Zaterdag- morgen aan de noordkust van de Cubaansche provincie Pinar del Rio is vergaan, was Vrijdag- avond bij zwaar weder uit Havana naar Bahia Houda vertrokken. Het schip had een twee- honderdtal passagiers aan boord met een bemanning van dertig koppen. Yerder een groot aantal muilezels en dertigduizend dollars voor de Spaansche oorlogskas in de Pinar del Rio. De Triton was zoo zwaar geladen dat het benedendek slechts een paar voet boven water was. Reeds bij het vertrek vreesde men zeer dat de reis niet goed zou afloopen, maar de kapitein was vol vertrouwen. Zaterdagmorgen werdeu tusschen Dominico en Mariel door een onbekende oorzaak de machines onklaar, het schip was aan de woede der zee prijs- gegeven en werd naar de kust gedreven. Het stootte op een rots en zonk vijftien minuten later in 120 vademen water. De booten werden uit- gezet maar bewezen weinig dienst. De eerste sloeg onmiddellijk om en alien die er in zaten verdionken. Ook de tweede boot sloeg om. Er waren 28 menschen in, waarvan acht er in slaagden de boot om te keeren en zich te redden, de overigen kwamen in de golven om. Een kanonneerboot en een sleepboot die uit Havanna waren atgezouden om te zien of er nog iets te redden viel, keerden terug met 44 geredden. Men vreest dat honderd- vijftig opvarenden van de Triton zijn omgekomen. Te Londen is in de vorige week een bijbel verkocht voor f 50,000. Het boek is een exem- plaar van den eersten bijbeldruk met metalen letters van Gutenberg, 14501455. Het is ver- sierd met 123 fraaie hoofdletters en evenzoo vele bewerkte randteekeningen. Mr. Charles Pollock, een neef van den Eugelschen justitieambtenaar Pollock, steeg den 12 dezer, des morgens te 10 uur van het zuidelijk strand der Engelsche badplaats Eastbourne per luchtballon op om het Kanaal over te steken en tusschen Diepe en Boulogne te landen. De ballon, 70 voet hoog en in omtrek 120 voet metend, was in drie uur gevuld. Het weder was prachtig, de lucht helder en de dampkring zuiver. Pollock steeg alleen op, voorzien van een reddingsgordel en ankers. Hij is een man van 30jarigen leeftijd en heeft reeds herhaaldelijk luchtballonreizen onder- nomen. Hij schatte den duur van den overtocht op 4£ uur, doch tot 6 uur 's avonds was er te Londen nog geen bericht van hem vernomen. Later, toen men zich reeds ongerust begon te maken, meldde de reiziger telegrafisch, dat hij te Bommard, 20 kilometer van Abbeville, behoudeu was neergekomen. Een pijnlijk drama is dezer dagen in Saint- Denis afgespeeld. Eenige bewoners van een //hotel ineuble" in de Avenue de Paris bemerkten een dikke rook, die uit de kamer kwam, bewoond door een arme vrouw, Marie V. 26 jaar oud. Gezamelijk trapten zij de deur in en kwamen nog vroeg ge noeg om de ongelukkige hulp te verleenen, die reeds half gestikt was, naast een kachel liggend, gevuld met houtskool. Marie V.werd dadelijk naar buiten gedragen en door de noodige zorgen werd zij wederom spoedig bijgebracht, en dadelijk buiten gevaar. Ziet hier de vreeselijke beweegredenen voor deze poging tot zelfmoord. Moeder van 4 kinderen, werd Marie V. eenige maanden geleden door haar man verlaten. Deze nam de beide oudste kinderen mede en Het tot last der arme vrouw een meisje van 6 jaar en een kleintje van 18 maanden. Om aan deze dubbele last tegemoet te komen, zonder nog haar eigen onderhoud te rekenen, ver diende de verlatene door hard werken slechts 50 francs per maand. De wanhoop nabij, niet kunnende voldoen aan de behoeften harer kinderen en van zichzelve, had Marie V. dezer dagen tot de administrate van z/Tot Nut van het Algemeen", een bede om hulp gericht, waarop zij ten antwoord ontving, dat geen hulp buiten Parijs geschonken werd. Terneergeslagen hierdoor, had de arme moeder aan den procureur der Republiek een smeekschrift gericht om gerechtelijke hulp in het verkrijgen van een levenslang pensioen, door haar man te betalen, die 12 francs per dag verdient. Toen zij als antwoord een bulletin voor vragen om inlichtingen ontving, meende zij wederom een teleurstelling te moeten verwachten. Zij wist toen geen andere oplossing dan een einde te maken aan haar ellendig bestaan. Deze poging tot zelfmoord heeft een groote ontroering in de buurt te weeg gebracht, waar Marie V. beschouwd wordt als een onvermoeide werkster en een uitstekende huismoeder. Een zekeren Erasmus Corning bracht te New-York veel geld bijeen door een grooten ijzer- handel. Voor ongeveer 25 jaar erfde de zoon dan ook twaalf millioen dollars of 30 millioen gulden. Deze bracht daarvan in vijf jaren reeds vijf millioen dollars door. Doch dat was maar een begin. Hij gaf feesten, zooals de wereld nooit gezien had, gooide honderdduizeuden weg in de politiek, legde een paardenstoeterij aan, die overal bekend was, en verkwistte op vele manieren zijn geld. Gelukkig gaf hij toen hij trouwde, zijn vrouw een millioen dollars, deze bleven hem nog alleen over, toen zij strief. Thans is de voormalige millionnair als bedelaar gestorven. Op een Italiaansch schip met landverhuizers, naar Brazilie bestemd, zijn 400 passagiers ziek geworden na het eten van soep, die vermoedelijk vergiftigd was. Tien verkeeren in levensgevaar. Te Montreal in Canada zou een standbeeld van Koningin Victoria onthuld worden. Maar de studenten waren het wachten op de officieele plechtigheid moe geworden, en besloten de ont- hulling zonder plechtigheid te laten plaats hebben. 's Avonds, na een bezoek aan den schouwburg, trokken 500 studenten naar de plek waar het monument opgesteld wasvlak daarvoor vormden zij een pyramide, en de vlugste klom naar boven en maakte de touwen los die het omhulsel vast- hielden. De klok sloeg twaalf en onder oorver- doovend gejuich zakte het doek. Daarop drie cheer's voor hare majesteit en het God save the Queen. Het is waarschijnlijk dat het bestuur van de universiteit de belhamels zal straffen, voegt het bericht er bij. Laten wij maar hopen dat ze niet te vinden zijn. Een grondbezitter te Nagyenyi (Hongarije) vermoordde zijn 80jarigen vader, die een effect had verkocht en de daarvoor verkregen som niet aan zijn zoon wilde afgeven. Merkwaardig is de omstandigheid, dat het slachtoffer jaren geleden eveneens zijn vader en een zijner broeders vermoord had, waarvoor hij een groot gedeelte van zijn leven in de gevangenis geboet had. Een Engelschman, William Oldham, zal dezer dagen het waagstuk ondernemen, in een miniatuur vaartuig, van 3 meter lengte en nog geen meter breed en diep, geheel alleen den Atlantischen Oceaan over te steken. Het scheepje, dat geheel uit staal is vervaardigd, kan aan alle zijden lucht- en waterdicht afgesloten worden, zoodat de reiziger bij hevig stormweer zich rustig in zijn vaartuig opsluit en zich om de golven niet bekommert. De noodige lucht wordt hem door eene auto- matische luchtpomp toegevoerd. Oldham heeft voor 50 dagen proviand bij zich, maar hij denkt de afstand tusschen Liverpool en New-York in korter tijd af te leggen, daar hij berekend heeft, dat zijn bootje een snelheid van 7 K. M. per uur heeft. De beweegkracht bestaat uit een twee- bladige schroef, die de reiziger door middel van pedalen, ongeveer als van een fiets, zelfs in werking brengt. De portier der hooge Porte. Mustapha Muharrem Aglia, de//kapudschi" (deurwachter) der z/hooge Porte," heeft dezer dagen het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Met hem is een man van het tooneel verdwenen, die een eindelooze serie Turksche Ministers en beambten, alsmede vreemde, bij de Porte geaccrediteerde diplomaten heeft zien komen en gaan. Hij was een man die iedereen kende en door iedereen gekend werd. Zijn functie bestond hierin, degenen, die bij den grootvizier op audientie kwamen, aan te dienen en voordat hij hiertoe overging, hun schoenen of laarzen met een conscientieuze nauwgezetheid te reinigen. Musiapha bekleedde deze betrekking gedurende vijftig jaren en het vertrouwen, dat zijn lieer in hem stelde, was zeer groot. Dikwijls was een blik van verstandhouding met zijn heer ge- wisseld, voldoende om de buiten wachtenden onver- richter zake weg te zenden. Bijna niemand verliet de Porte, zonder een blijk van waardeering in de van het aannemen der fooien vereelt geworden hand te drukken. De grootste bakschischen ontving hij echter van de vreemde gezanten, in wier budget Mustapha een niet onbelangrijken post vertegen- woordigde. De dorpelwachter Het dan ook ongeveer f 240,000 aau contanten na. Daar hij er geen erfgenamen op na houdt, komt zijn vermogen te vervallen aan het Bakuf-ministerie (vrome stichtingen). Uit den Figaro Bij den kapper. Een bediende, een klant inzeepend z/Ja, meneer, de baas is niet gemakkelijk telkens als we iemand snijden, krijgen we een frank boete." En hij voegt er bij, zijn scheermes zwaaiende z/Maar vandaag kan het me niets schelen ik heb juist acht en twintig frank op de wedrennen gewonnen I" AANBESTEDING~ Op Yrijdag 29 October 1897, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, van Het maken en inhaugen van twee nieuwe- en het herstellen en verwisselen van de bestaande buitenvloeddeuren van de kleine schutsluizen van het kanaal door Walcheren te Vlissingen en te Veere. (Raming f 8250.) II ii 1st. Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Karel Cristiaan Weegenhausen, oud 26 j., jm. on Philomena Verschuren, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Emilius Alphonaius, z. van Jan Francies de Blok en van Marie Paulina van den Branae. Gustaaf, z. van Seraphinns Antheunis en van Barbara Vaal. 15 Oct. Charles Jalius Marie, z. van Josephus Franciscus Rottier en van Maria Louisa Fricot. Overlijden. 4 Oct. Amelia de Blicck, oud 78 j., d. van Franciscus en van Johanna Janssen. 11 Oct. Leon Pierre Burm, oud 14 d., z. van Angnstinns Levinus en van Christina Kindt. 15 Oct. Wilhelmus Waelpoel, ond 70 j., i. Zondag 24 October a. s., des namiddags te 2 ure precies, opvoering van MISS IIELYETT, opera komiek in 3 bedrijven, door Maxine Boucheron, muziek van Audran. Hulst, 18 Oct. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 10,00 a Rogge f 7,00 a fWintergerst f 8,00 a f Zomergerst a Haver 5,50 a f Erwten f 7,75 a fPaardenboonen f 7,00 a f Duivenboonen f a Witteboonen a J Brnineboonen fa fBoekweit f Lijnzaad f a fAardappels f Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,77* a Eieren per 26 stuks 1,25 a Er waren ter markt te koop gesteld39 stuks hoornvee en 33 varkens, Verkocht 25 stuks hoornvee en 29 varkens. KOEItS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per Z E E T 1J D I N G E IN. Van 18 tot en met 19 Oct. 3 B VLAG. NAAM. M1. Van en naar. Lading. Voor CJent 18 Eng. 8.8. Ouse 2158 j Goola stukg. 19 Duits. 6.8. Riga 1830 Pernan lijnzaad Van 4 •Sent 18 Rus. bark Waja 1437 1 Abo ballast Eng. i.s. Altona 1901 Goola stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem Van 18 tot en met 19 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 54 afgeschut; door de Westsl. 3 opgeschut. Zondag 24 October a. s. hopen onze geliefde ouders JACOBUS VERLINDE E N WILHELMINA STOFFIJN, hunne 25jarige echtTereeniging te mogen vieren Namens hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkiuderen, J. F. VERLINDE. Ter Neuzen, 20 October 1897. Bevallen van eene dochter Mevrouw VAN BOVEN, geb. Rijnbende. 's Gravenhage, 18 October 1897. De ondergeteekende, weduwe Wil- lemse, verklaart, dat haar advertentie niet op Bouwman bedoeld is, deze heeft mij nooit beleedigd, maar op zijn vrouw. Ter Neuzen, 20 October 1897. Weduwe WILLEMSE. op Zaterdag 23 October, des avonds te 6 uur, in de Openbare School. Getrouwe opkomst zeer gewenscht. kunnende tot het overzetten van goederen gebruikt worden, alsook eene STEEKKAR, deze laatste in goeden staat en kunnende minstens 500 K.G. dragen. Adres bureau van dit blad onder n°. 4520. Wordt niet hard en loopt niet van de assen. Verkrijgbaar in kistjes van 1 kilogram en in vaatjes van 10 kilogram, bij aan de Roomsche Kerk, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3