BURGERL1JKE STAND. Gemeenteraad van Zaamslag. Gemeenieraad van Sas van Gent, INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte voor onderstaande in uw veelgelezen blad waarvoor ik u bij voorbaat mijnen dank betuig. Zooals van algemeen bekendheid is hebben vooral de landbouwers die suikerbieten zaaien dit jaar erg te kampen tegen de machtige suiker- fabrikanten. Niet alleen landbouwers nemen ze goed onderhanden door lage prijzen der bieten en onoverkomelijke voorwaarden van levering, doch ook eigenaars van weegbruggen worden het door hen lastig gemaakt. Niet alleen bij het contro- leeren der bruggen (ik erken ten voile dit een billijke eisch is doch de fabrikanten moesten dit onderzoeken zelf betalen, daar dit hun van meer der waarde is dan voor eigenaren van bruggen zelf) maar ook de onkosten voor het beeedigen van sommige wegers vail en op de schouders van som- raige eigenaren. Is het niet een wonder de eene weger wordt beeedigd en de andere niet Zouden de fabrikanten niet weten dat het beeedigen op zich zelf niets beteekend Ziehier eene opheldering. Een inzender in een Zeeuwsch blad vroeg ,/l. Wat beteekend een beeedigd weger aan een weegbrug 2. 3. 4. die Door wien wordt zoo'n weger beeedigd Met welk recht of op welken grond? Wat is het verschil tusschen een weger, beeedigd is en een, die niet beeedigd is, en welke waarborgen geeft een beeedigd weger?" Hierop zond men ons de volgende antwoorden //Vraag 1. Is duidelijk genoeg. 2. Door niemand. h 3. Er bestaat geen recht of grond voor. 4. Geen. Art. 8 Wetboek van Strafvordering wijst de ambtenaren aan, die beeedigd kunnen worden, o. a. veld- en boschwachters en alle andere beambten in zaken, bij bijzondere wetten en wettige verorde- ningen aan hunne waakzaamheid toevertrouwd. Er bestaat dus geen grond om een weger of andere parti culiere personen te doen beeedigen, tenzij bijzondere wetten en wettige verordeuingen tfaan hunne waakzaamheid toevertrouwd zijn." Daarvoor bestaat mogelijkheid, dus ook om zulk een weger beeedigd te krijgen, als hij b. v. eerst benoemd wordt tot onbezoldigd rijks- of gemeente- veldwachter. Maar wat zou dan nog een dergelijke aanstelling geven Wanneer hij als weger niet eerlijk handelt, kan hij toch niet als beeedigd persoon, maar slechts als particulier worden vervolgd, daar het wegen zelf niet onder bijzondere wetten of wettige ver- ordeningen begrepen is. 355ate STAAT SLOTERIJ. ZEETUDINGEN. Van 29 tot en met 30 Sept. a «l Van 29 tot en met 30 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op- en 42 afgeschutdoor de Westsl. 5 op- en 2 afgeschut. I c I De heer Van der MoerHet kan natuurlijk. Men kan het doen klasse voor klasse. De heer Harte vindt het nogal bezwarend om dit werk aan Bnrg. en Weth op te dragen, men moet daarvoor ook veel tijd disponibel hebben. De heer Van der Moer zegt, dat het aan het Dag. Best, wordt opgedragen, omdat dit, nu er geen schoolcommissie bestaat, met het toezicht op het onderwijs is belast. Spreker meent echter dat het reel of weinig tijd eischeu ook niet de vraag moet zijn, maar wel of het nuttig is. Wanneer men er echter zooveel bezwaar in ziet, laat het onderzoek dan 6ens in plaats van tweemaal 'sjaars geschieden. De heer Van IJsselsteijn heeft er geen bezwaar tegen. Het Dag. Best, behoeft ook niet altijd in zijn geheel tegen- woordig te zijn. De heer Van den Hoek heeft van onderwijzers gehoord dat zij van meening zijn dat het niets zal opleveren. De Voorzitter heeft dat ook gehoord. De heer Van der Moer vraagt hoe't dan in andere plaatsen mogelijk is en waar ook met prijsnitdeelingen enz. den ijver der leerlingen wordt aangewakkerd. De heer Harte herinnert dat dit laatste hier vroeger ook werd gedaan, maar dat meu er, om de kosten, mee uitge- scheiden is. De heer De Feijter merkt op dat de schoolbibliotheken daarvoor in de plaats gekomen zijn, van welke de heer Van der Moer zegt dat zulks geheel iets anders is. Z.h. s. wordt besloten het voorstel-Van der Moer te stellen in handen van den districts-schoolopziener. b. Ingekomen is een brief van de weduwe J. Dieleman, waarin zij kennis geeft van het overlijden van haren echtge- noot, gedurende veertig jaren secretaris dezer gemeente. Besloten wordt hierop met een adres van rouwbeklag, namens den Raad, te antwoorden. o. Overgelegd wordt het proces-verbaal van kasopneming bij den geraeente-ontvanger, waarbij alles in orde werd be- vonden. d. Wordt aangeboden een nieuwe instructie voor den secretaris. De tegenwoordige dateert van 1851, en behoefde op enkele punten wijziging. Besloten wordt de oude en nienw voorgestelde instructie bij de leden rond te zenden. e. Ingekomen is een Kon. besluit van 3 Sept. waarbij aan de gemeente ter tegemoetkoming in de kosten van het onderwijs een snbsidie verleend wordt van f 3500. Opgemerkt wordt met tevredenheid dat er nn dus niets is afgetrokken. f. Voor kennisgeving wordt aangenomen de begrooting voor de schutterij. g. Is door Ged. Staten de opmerking gemaakt, dat verkoop der inschrijvingen op het Grootboek werd gevraagd voor het bekeien van de Molen- en Koedijken, geraamd op elf dnizend en dat het ten slotte i9 aanbesteed voor ruim acht duizend gulden. Dat het bedrag der inschrijvingen echter ten voile is verkocht en dat de opbrengst daarvan dus strekken zal ter bestrijding van gewone uitgaven, wat geheel tegen de bedoeling van Ged. Staten is. De Voorzitter geeft lezing van het daarop gezonden ant- woord, dat de begrooting terecht was opgemaakt, zooals geschied is, en dat de lage aannemingssom buiten aller ver- wachting was. Buitendien wordt het overschietende aange- wend voor uitgaven die niet tot de gewone gerekend kunnen worden. Daarop is nog geen nader bericht ontvangen. 11. Omvraag. a. De heer Grenu vraagt, of het niet mogelijk zou zijn, dat de koeien die hier worden aangevoerd, waarvan velen om naar de markt te Sas van Gent te worden gebracht, werden gekeurd door een Provincialen veearts. Hij vraagt dit met het oog op het heerschen van 't mond- en klauwzeer. Wan- neer daaraan lijdende dieren worden doorgevoerd, wordt de besmetting verbreidt. Dit is reeds reeds gebleken. Eenige discussie wordt gevoerd over het al of niet uitvoer- bare van dien maatregel, waarna besloten wordt zich tot Ged. Slaten te wenden met het verzoek de koeien die te Borssele worden ingeladen eerst aan eene keuring te onder- werpen en zieke dieren niet aan te voeren. b. De heer Moes vraagt hoever 't staat met de herziening der politieverordening. De Voorzitter deelt mede dat de Commissie nu met haar werk kan gaan beginnen. De heer Van der Moer merkt op dat de commissie wel al een jaar bestaat, maar dat de Voorzitter hen nog niet heeft samengeroepen, waarop de Voorzitier antwoordt dat hij er dan een vasten dag voor zal moeten bepalen. c. De heer De Feijter deelt mede dat de bnizen onder den weg aan den april te Sluiskil zijn gelegd en dat de ge meente den april nu dus kan begrinden. De Voorzitter zal het laten opnemen. d. De heer Van der Moer wijst op de slechte handhaving van de verordening op de honden. voornamelijk het voorschrift dat ze niet zonder geleide op den publieken weg mogen komen. Hij ziet echter meermalen honden van den Oostkant aan den Westkant en omgekeerd, zonder dat er iemand bij is. De Voorzitter zegt dat die bepaling niet te handhaven is, of er zouden dagelijks talrijke processen-verbaal moeten worden opgemaakt. De heer Van der Moer zegt dat men dat dan ook maar moet doen. Als iemand een paard of koe onbeheerd laat loopen krijgt hij ook proces-verbaal. Men stuurt s nachts de honden expres naar buiten, die dan bij anderen de stoep bevuilen. Onlangs was er een bij de woning van spreker een geheelen nacht aan het blaffen, wat natuurlijk niet aangenaam is, en de eene hond maakt den andere aan den gang. Hij ziet daarin ook het bewijs dat de politie dien nacht de Noord- straat in het geheel niet is gepasseerd. De Voorzitter noemt dit laatste een punt van aanbelang, waarnaar hij een onderzoek zal instellen. e. De heer Van den Hoek maakt den Voorzitter opmerk- zaam op het plan om bij de feestviering van het volgend jaar een cantate te laten uitvoeren door de kinderen van al de scholen. Hij acht het niet wenschelijk om, wanneer dat plan doorgaat, vergunning te geven voor het aanleeren daar van in de gewone schooluren. De tijd die men thana heeft kan te goed worden gebruikt, om daar voor dat doel nog wat af te nemen. Spreker althans heeft het er niet voor over. De Voorzitter zal daaraan deDken. De vergadering wordt gesloten. Zitting van 30 September 1897. Tegenwoordig de heeren J. Barendregt AzVoorzitter, A. Riemens, J. van de Ree, L. JGeelhoedt, K. de Kraker, F. de Ruijter en W. de Mul, leden van den Raad, P. J. Wortman, secretaris. Afwezig de heer C. van Dixhoom Lz. De Voorzitter opent de vergadering en noodigt de heer De Ruijter uit in zijne handen de bij de wet voorgeschreven eeden af te leggen. De heer De Ruijter dacht dat zulks niet meer noodig was, daar de beeediging van raadsleden toch moet geschieden den eersten Dinsdag der maand September. de heer Van de Ree deelt de meening van den heer Ruijter, er is toch, zegt spreker, een Koninklijk besluit, dat van 12 Oct. 1869, dat duidelijk zegt dat de beeediging raadsleden wel op den eersten Dinsdag der maand September moet gebeuren, en z. i. moeten Koninklijke be- sluiten toch uitgevoerd worden. De Voorzitter kent dit besluit niet; de heer Van de Ree zegt dat men het duidelijk kan zien in Staatsblad no. 158. De Voorzitter wil toch tot de beeediging overgaan, waarop de heer Van de Ree antwoordt dat er dan niet aan de wet voldaan is, wat de Voorzitter evenwel niet inziet, waarom hij de heer De Ruijter nogmaals uitnoodigt hem te beeedigen, waartoe deze zich bereid verklaard. Na de beeediging wenscht de Voorzitter hem geluk met het vemieuwd bewijs van vertrouwen dat de kiezers getoond hebben in hem te stellen en hoopt dat hij steeds met onpartijdig- heid de zaken in den Raad zal helpen behandelen. 1. Na voorlezing der notulen merkt de heer Van de Ree op, dat er in staat dat de Voorzitter gezegd heeft dat de vergadering niet voltallig was, hij eveDwel heeft er niets van gehoord en meent dat de vergadering wel voltallig was, welke Ook De n.l. van meening ook de heer Geelhoedt deeltspreker meent dat de heer De Ruijter geen lid van den Raad was en dat dus dat voorstel ook niet meer aan de orde is. De Voorzitter zegt haast met den heer Van de Ree te kunnen meegaan, doch het staat toch in de notulen. De heer Van de Ree stemt er niet mee in en zou het er uit willen hebben. Met alge- meene stemmen wordt besloten uit de notulen te schrappen dat de Voorzitter gezegd heeft dat de vergadering niet vol tallig was, waarna deze worden goedgekeurd. 2. De heer Van de Ree merkt op dat de heer De Ruijter niet in de gelegenheid is geweest om zijn gedachten uit te spreken over die verhooging, de heer De Ruijter kon het toch niet helpen dat hij geen lid van den Raad was. De oorzitterdat is een kwestie die op het oogenblik niet aan de orde is. 3. De heer Van de Ree heeft nog een vraag, n.l. of deze vergadering ook wett g is, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. De heer Van de Ree meent van niet, art. 49 der Gemeentewet toch zegt dat er 24 uren behoeven te verloopen tusschen de rondzending der oproepingsbrieven en het uur der vergadering. De Voorzitter zegt dat de vergadering spoedeischend was, hij achtte zulks noodig. De heer Van de Ree zegt dat het eenvoudig een uitvloeisel is omdat Burg, en Weth. niet tegenwoordig waren, bovendien hebben we meer te doen dan raadslid te spelenwe hebben ruim een kwartier gewacht, Burg, en Weth. konden wel drie uur wegblijven. Do Voorzitter zegt Diet zoolang te zijn weggebleven en dan bovendien nog niet zonder reden. De heer Van de Ree zegt een groot kwartier gewacht te hebben en het komt hem zoo voor. De Voorzitter zegt dat het hem voor kan komen zooals gij wil, doch de raadsleden waren te haastig ze konden best nog een paar minuten gewacht hebben, hij beschonwt het dan ook louter als moedwil. De heer Van de Ree zou wel de oorzank willen weten waarom Burg, en Weth. niet tegen woordig waren, waarop de Voorzitter antwoordt, dat zij de kas van den ontvanger waren gaan opnemen. De heer Van de Ree vraagt waarom ze dit niet vroeger gedaan hebben. De Voorzitter antwoordt dat hij dat niet precies kan zeggen maar dat ze z. i. vroeg genoeg begonnen zijn. De heer Van de Ree merkt op, dat hij niet wist waar ze naar toe waren, en dat ze wel hadden kunnen blijven wachten, hij beschouwt daarom deze vergadering als onwettig en kan het niet op zich nemen besluiten te helpen nemen, bovendien is hij niet van plan tegen de wet te handelen, waarna hij de vergadering verlaat. 4. Geschiedt mededeeling van de navolgende ingekomen stukken a. Van een besluit van Ged. Staten, waarbij den aanslag van Herm. Klaassen in den hoofdelijken omslag wordt ge- handhaafd. De heer Geelhoedt vraagt of hij eens even art. 49 der gemeentewet mag hooren. b. Van een schrijven van de wed. A. DielemanDe Feijter dat ze geen vergunning verleend om binnen de heining om den waterput bij het Zaamslagsche Veer haag- doornen te planten. De heer Geelhoedt meent dat de vergadering niet kan doorgaan. De heer De Ruijter is er tegen om besluiten te nemen, wanneer er toch tegen op gekomen wordt. De Voorzitter gelooft niet dat ze er tegen op zullen komen, daarenboven is een vergadering nog niet onwettig al is hij binnen den tijd belegd. Do heer Geelhoedt zegt dat art. 42 der gemeentewet zegt dat de brieven 2 X 24 uren v<5or het houden der vergade ring, spoedeischende gevallen uitgezonderd, aan de raadsleden moeten bezorgd zijn, hij meent dat art. 49 hiermede in ver- band staat en zou daarom liever de vergadering verdagen. De Voorzitter wil doorgaan, er is toch zooveel niet te be handelen de heer De Ruijter merkt op, dat het niet in 't vele werk zit doch in het onnoozele besluiten nemen, de vergaderiug kan makkelijk verdaagd worden ook hij gelooft dat het niet in orde is. De Voorzitter zegt dat er geen kwestie van is of de vergadering is wettig. c. Van een brief van het raadslid C. van Dixhoorn Lz., dat hij vevliinderd is de heden gohouden vergadering bij te wonen. d. Van de op 29 dezer gedane opneming der boeken en kas van den wd gemeente-ontvanger, waarbij een en ander in orde is bevonden. De stukken vermeld onder sub a b c en d, aangonomen voor kennisgeving. 5. Adres van den onderwijzer H. W. Odink om verhooging zijner jaarwedde met f 50. De Voorzitter zegt dat, daar de stemmen hieromtrent in de vorige vergadering staakten, de behandeling van het adres is uitgesteld tot deze zitting, doch dat hij bij nader inzien het eens is met den heer Van de Ree dat de vergadering voltallig was, zoodat het toch niet voor de tweede maal kan behandeld worden. Ook de heer Geelhoedt is van meening dat de vergadering voltallig was, waarna dit punt voor afgedaan beschouwt wordt. 6. Verhooging der jaarwedde van den burgemeester en van den secretaris. Na voorlezing van den brief van Ged. Staten waarin wordt voorgesteld het tractement te brengen op f 730 deelt de Voorzitter mede dat het voorstel van Burg, en Weth. is, om gevolg hieraan te geven. De heer De Ruijter is hier tegen en zou het willen laten zoo het is, dat een derde kan de gemeente schrikkelijk goed gebruiken, daarenboven gelooft hij niet dat burgemeester en secretaris het zoo hard noodig hebben ook. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt daarna met 5 stemmen tegen 1, die van den heer De Ruijter aangenomen. 7. Wordt besloten van den ligger der wegen en voetpaden af te voeren het Krommepad van de Groenstraat naar den Molenweg en het pad van den Molenweg naar den Reuzen- hoekschen dijk over de hofstede van W. de Mul, terwijl op de overige adressen tot afvoering der paden als het Kwakkel- sche pad loopende van af de weide van Anth. Dekker tot den Zaamslagschen dijk, het pad van de Axelsche straat naar de Steenovans, het pad van de Veerstraat naar den Andijke- polder en het voetpad naar Othene over de weide van F. de Putter afwijzend werd beschikt. Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering gesloten. Zitting -van 28 September 1897. Voorzitter de heer Joh. Verschaffel, Burgemeester. Aanwezig de heer Schils, Oole, Wauters, Stevens, Warrens en Verhaak. Afwezig de heer Malotaux. De notulen van de vorige zitting worden gelezen en goed gekeurd. Punten van behandeling: 1. Wordt gelezen een schrijven van den heer President- Kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente, dat te laat was inge komen om op het convocatiebriefje voor te komen, waarin wordt voorgesteld op de scheiding tusschen de gemeente en het oude Kerkhof eene haag en palen met prikkeldraad te plaatsen, wat op f 80,geraamd wordt, waarvan elk de helft zou dragen. De heer Wauters Wanneer is dat schrijven maar inge komen dat het niet op het convocatiebriefje vermeld is Zoo weet men van niets en kan men niets onderzoeken laat ons het aanhouden tot eene volgende vergadering. De Voorzitter: Het schrijven heb ik eerst gisterenavond om 6 uur ontvangen. Het kerkbestuur zou gaarne alles laten opruimen. Mijn gedacht is echter het werk aan te besteden. De heer Wauter9Is de scheiding nu al bepaald en is dit volgens het kadaster geschiedt? De heer Oole. De Secretaris heeft dit met den President- Kerkvoogd gedaan. De heer Wauters Het is nu toch den tijd niet om eene haag te planten. Wij kunnen het voorstel nog wel tot eene volgende vergadering aanhouden. Hiertoe wordt besloten met 5 tegen eene stem. Tegen stemde de heer Oole, die vond dat de zaak wol dadelijk kon afgehandeld worden. De heer VerhaakMag op den grond, die aan de gemeente komt, reeds gebouwd worden. De VoorzitterDe grond mag enkel tot eene zekere diepte omgespit worden voor beplanting. 2. Voorstel tot wijziging begrooting 1897. De Voorzitter stelt voor de begrooting voor 1897 to wijzigen door de posten voor onderhoud von wegen, straten, markten, beplantingen enz. te verhoogen met f 300 en ook de ontvangsten te vermeerderen met een prelevement op het goed slot van 1896 ad 300. De heer WautersKunnen dan geene posten verminderd worden De VoorzitterDit is nog niet met zekerkeid te zeggen omdat het jaar nog niet ten einde is. Zoo is het echter het eenvoudigste, vooral nu het goed slot 600 bedraagt. De heer VerhaakDat werk dat nu op de veemarkt gedaan is, is niets waard. Als het nu slecht weer moest zijn, zou het vee in de slik staan. De heer WautersWaarom wordt geen marktgeld ge- heven, al was het maar 5 cent per kop. De overige leden kunnen zich hiermede vereenigenhet marktgeld zou dan dienen om de kosten te dekken. Het nemen van een besluit hierover wordt aangehouden tot eene volgende vergadering, terwijl het voorstel tot wijziging der begrooting met algemeene stemmen wordt aangenomen. 3. Voorstel regeling jaarwedden burgemeester en secretaris. De secretaris leest een schrijven van Ged. Staten, meldende dat, daar door het Rijk een vierde van de jaarwedde van den burgemeester en den secretaris aan de gemeente wordt uitgekeerd er geen bezwaar voor de gemeentekas bestaat die jaarwedden met een derde te verhoogen en dus te brengen op 500. Zij wenschen hieromtrent het gevoelen van den Raad te hooren. De heer Verhaak Heeft de Raad hierover te beslissen of kan hij alleen adviseeren. De heer StevensAlleen het gevoelen van den Raad wordt gevraagd, maar ik geloof dat er niets aan te doen is; trouwens de gemeente heeft er geen nadeel bij. De heer VerhaakAls de Raad niet wilde verhoogen kreeg de gemeente toch een vierde uitbetaalddat is 187,50. De heer WautersHet valt soms moeilijk over zooiets te beraadslagen als de betrokkenen zelf er bij zijn. Ik voor mij durf mijn gedacht wel openbaar maken, maar ik acht het toch wenschelijker dat de burgemeester en secretaris de zaal verlaten en de regeling in eene geheime vergadering wordt besproken. De heer Verhaak Maar ik zou hun inlichtingen willen vragen, bij v. den secretaris hoeveol en welke uren hij op de secretarie is. De burgemeester en de secretaris verlaten de vergadering en de zitting gaat over in eene met gesloten deuren, onder voorzitterschap van den heer Oole. Na heropening der deuren wordt met algemeene stemmen besloten aan Ged. Staten te antwoorden dat de Raad met hun voorstel omtrent de verhooging der jaarwedden instemt. De Voorzitter en de secretaris komen weder ter vergadering de eerste neemt weder het presideum op zich. 4. Gewone omvraag. a. De heer SchilsIk heb twee afschriften van verzoek- schriften ontvangen die door hier op de markt komende veehandelaars verzonden zijn, een aan den Raad van toezicht op de spoorwegen betreflfende het vervoer van vee per spoor en een aan den Minister van Binnenlandsche zaken betreffende de keuring van uit Belgie teruggezonden vee en stel den Raad voor daaraan adhaesie te verleenen. Nadat de verzoekschriften voorgelezen zijn wordt met algemeene stemmen besloten hieraan adhaesie te verleenen. De heer Schils stelt nog voor Gedeputeerde Staten te verzoeken den Provincialen veearts aan te wijzen om op kosten van de provincie of van het rijk elken Dinsdag op de veemarkt alhier tegenwoordig te zijn en kosteloos al het vee te keuren. De heer Stevens: Ik heb gisteren de heer Van Waesberghe- Janssens, lid van Gedeputeerde Staten gesproken, die mij verklaarde dat de burgemeester bevoegd is den Provincialen veearts te requireeren om vee, tot uitvoer naar Belgie bestemd, te doen keuren. Het voorstel van den heer Schils wordt met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering wordt gesloten. Axel, Huwelijks-aangiften. 17 Sept, Willem Riemens, oud 23 j., jm. en Magdalena de Fegter, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Sept. Joost Paulus de Smit, oud 29 j., jm. en Martha Elisabeth Heijnsdyk, oud 27 j., jd. Pieter Hercules Esselbrugge, oud 22j.,jm. en Christina Vink, oud 20 j., jd. 30 Sept. Willem Riemens, oud 23 j., jm. en Magdalena de Feijter, ond 19 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Johannes, z. van Jan Scheele en Sara Koster. Marinus, z. van Jan Lourens en van Santina van Dixhoorn. Pieter, z. van Pieter Hamelink en van Catharina Wieland. 20 Sept. Petrus Franciscus, z. van Jan Francies Vettenburg en van Maria Louisa Lauwens. 21 Sept. Levina, d. van Krijn Witte en van Elisabeth Wolfert. 22 Sept. Janneke, d. van Adriaan Verschelling en van Catharina Goossen. Aaltje, d. van Hermanus Dieleman en van Pleuntje Jansen van Roscndaal. 26 Sept. Cornelia, d. van Jan Oppe en van Geertriu Riekwel. Frederik, z. van Willem Zegers en van Pieternella de Bruijne. 28 Sept. Alphons, z. van Desiderius de Schepper en van Solvie Marie Wauters. Overlijden. 23 Sept. Petrus Johannis Wiest, oud 4 w., z. van Petrus Johannes en van Anna de Bree. Hoscliknpelle. Geboorten. 10 Sept. Petrus Augus- tinus, z. van Ludovicus de Bakker en van Maria Louisa van Meelen. 14 Sept. Christina Isabella en Seraphina Maria, dochters van Constantinus Eeman en van Carolina van Campen. 23 Sept. Orphelia Elisa, d. van Eduardus Bernar- dus Modde en van Seraphina Catharina Schillemans. Overlijden. 10 Sept. Anthonins Lambert, oud 7 w., z. van Alphonsus en van Philomena Pieters. 13 Sept. Albertus Lambert, oud 7 w., z. van Alphonsus en Philomena Pieters. 27 Sept. Ferdinandus de Dijker, oud 11 m., z. van Petrus Franciscus en van Judoca Coolsen. A. te W. Trekking van Woenidag 29 September. 5de klasse. Ude lijst. Prijzen ran 100 on daarboven. No. 1038 13716 1000. No. 15771 400. No. 1638 8080 6121 10182 10477 /200. No. 3508 4044 5660 7488 15023 15767 16198 16302 16637 18462 20955 100. Prijzen van 70. 72 2420 4785 6879 8839 11320 12541 14416 16983 18733 8944 11378 12602 14701 18016 18813 9233 11385 12681 14826 17133 18857 9410 11413 12877 14881 17196 19031 9532 11448 12893 15173 17205 19110 9609 11471 12952 15328 17307 19469 9611 11581 12961 15373 17388 19495 9837 11595 13151 15817 17423 19608 9906 11765 13437 15865 17443 19691 883 3302 5235 7616 10134 11802 13466 15867 17521 19893 889 3463 5407 7728 10322 11835 13650 15949 17569 19968 1026 3528 5619 7762 10358 11900 13725 16009 17700 19992 1033 3577 5620 7765 10533 11930 13787 16031 17739 20126 1165 3656 5675 7834 10736 11969 13903 16124 17766 20342 1311 3828 5737 7965 10889 11988 1399i 16127 17780 20392 1424 3920 5847 8001 10971 12052 14142 16284 17858 20500 1437 4005 5905 8075 11070 12072 14178 16406 17868 20583 1559 4018 6030 8086 11085 12145 14233 16741 18009 20593 1871 4076 6392 8323 11219 12177 14239 16813 18144 20598 1872 4239 6485 8361 11222 12229 14276 16828 18419 20684 1911 4391 6597 8417 11275 12312 14S41 16848 18621 20686 2285 4489 6698 8582 11315 12533 14368 16943 18729 20713 2293 4640 6852 Trekking van Donderdag 30 September. 5de klasse. 12de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 11672 150C0. No. 15537 1500. No. 1649 6805 10590 15617 17572 20129 1000 No. 11735 14365 15427 17768 20004 400. No. 3778 10561 200. No. 3505 6668 6963 8566 1331413385 13842 14707 15280 18880 100. Prijzen van f 70. 13 2528 4109 6606 8506 10313 1238814855 16937 19035 8823 10323 12415 13912 17042 19375 8983 10490 12571 14990 17053 19412 9012 10546 12583 15118 17134 19430 9082 10649 12668 15181 17140 19467 9158 10732 12760 15260 17286 19694 9220 10805 12808 15494 17327 19759 9232 10845 12936 15535 17517 19808 9295 11052 13017 15566 17529 19852 9319 11133 13062 15749 17571 19879 9357 11233 13133 15953 17686 19982 9416 11328 13262 16185 17730 20009 9501 11363 13409 16192 17991 20154 9528 11401 13613 16243 18097 20178 9565 11435 13624 16261 18204 20195 9583 11439 13631 16332 18209 20288 9647 11553 13667 16345 18261 20292 9713 11618 14103 16385 18526 20588 9764 11859 14186 16394 18654 20736 9900 12214 14272 16621 18822 20848 2363 3810 6458 8160 10084 12292 14466 16766 18884 20856 2394 3833 6473 8258 10175 12303 14739 16800 18913 20886 2526 3854 6554 8405 10281 12335 14775 16829 18966 20940 135 2457 4787 6935 184 2464 4875 7003 231 2478 4932 7154 373 2684 4941 7159 452 2773 5035 7214 477 3001 5104 7273 583 3094 5224 7454 728 3226 5229 7479 28 2581 4256 6700 280 2609 4313 6738 314 2723 4414 6786 318 2844 4658 6851 524 2989 5070 6904 1266 2990 5169 6943 1473 3046 522t 7043 1497 3146 5308 7095 1531 3153 5444 7114 1549 3218 5484 7161 1556 3266 5688 7215 1644 3298 6739 7351 1716 3305 5865 7739 1812 3365 5957 7759 1864 3567 6061 7930 2025 3708 6161 7981 2045 3763 6261 7985 2048 3786 6295 8091 2206 3795 6317 8149 g VLAG. NAAM. Ms. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzen I 30 Deens. s.s. Skodsborg 5386 Frederiksham hout Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Eng. sch. Vixen 532 Pentowan pijpaurde Van Ter Weuzen i 29 Eng. s.8. River Derwent 2272 London stukg. Voor Gent i 29 Eng. s.s. Bittern 2493 Manchester stukg. Zweed. s.s. Omen 3431 Hernosand hout Eng. bark Izabel Browne 3751 Iquique sal peter 30 Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stukg. idem Kosa 1308 Goole idem Deens. s.s. Rusland 2417 Rusland vl. hout Eug. s.s. Faraday 2525 New-Castle stukg. idem Abbotsford 2979 Leith idem Deens. s.s. Hafnia 4331 Riga hout Eng. s.s. Calder 1992 Goole stukg. Rus. bark Guido 1050 Bjorneborg hout Van t ient t 29 Eng. s.s. Gotha 1976 Goole stukg. Belg. s.s. Stad Nieuport 1551 Kingslynn macadam Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. 30 Deens. s.s. Dana 2897 Grangemouth ledig Eng. s.s. Fulmar 3007 Antwerpen stukg. Noor. brik Nava Scotia 672 Frederikalad ballast Noor. bark Astred 748 Drammeu idem Eng. s.s. Ouse 2158 Goole stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 6