BIJVOEGSEL Tsr KouzGnschs Courant Zaterdag 18 September 1897. No. 3511. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. POLITIEK OVERZICHT. 't Is nu weer de beurt om te vertellen, dat de vredesonderliandelingen te Konstantinope] nog niet zijn afgeloopen (morgen hooren we wellicht, dat ze bijna zijn afgeloopen, tot op een onverwacht oogenblik de beslissende tijding uit de lucht komt vallen). Te Londen werd het volgende bericht verspreid De uiededeeling, dat tusschen de mogeudheden eenstemmigheid zou zijn verkregen op de basis van lord Salisbury's voorstellen, wordt officieus voorbarig genoemd. De regeering is niet in staat, meer besliste verzekeringen te geven dan dat de onderhandelingen worden voortgezet en de vorderingen daarvan voldoende worden beschouwd. Uit Athene seint men, dat de koning voor- nemens is, dadelijk na het teekenen van den vrede, in een manifest aan het volk aan te dringen op 't bijeenroepen van een nationale vergadering, ten einde middelen tot verbetering van den fman- cieeleu toestand te beramen. De blokkade op Kreta wordt gehandhaafd. Een compagnie Italiaansche infanteristen heeft eergister Galata bezet. Te New-York wordt een oorlog met Spanje wel waarschijnlijk geacht. De betrekkingen tusschen Spanje en de Ver. Staten zijn eene nieuwe phase ingetreden bij de aankomst van generaal Woodford te Madrid, men gelooft dat een ernstige crisis op handen is. Dinsdag is te New-York een belangrijke ver gadering van zee-officieren gehouden om een vol- ledig operatieplan vast te stellen voor het geval de oorlog met Spanje uitbreekt. Nu heeft de bemeestering van Victoria, door de regeering onveranderd geheeten onbeduidend en van geen invloed op de pacificatie van het eiland, de kwestie feitelijk in een nieuwe phase doen tredensteeds is te Washington hulp en steun toegezegd aan de insurgenten zoodra dezen een plaats van eenige beteekenis in handen kregen. Duitschlands Keizer heeft dit gemeen met ge- wone menschdom, dat met verbazing en ongerust- heid soms, kennis neemt van zijn rethorische kunstverrichtingen, dat hij maar op een plaats tegelijk kan zijn. Hij is nu in Hongarije bij zijn collega en bondgenoot Frans Joseph van Oosten- rijk reden waarom den doop te Kiel van het nieuwe oorlogsschip dat zijn naam draagt, moest geschieden door 's Keizers broeder Prins Ileinrich. 't Schijnt dezen ook wel toevertrouwd hij heeft Wilhelm's manie voor uitbreiding der vloot tezamen met het leger, nadrukkelijk betoogd. De Prins sprak het volgende ,/Hartelijk heet ik u op dezen dag welkom, gij trotsche bouw, getuigenis van menschelijken geest en vlijtigen handenarbeid, waaruit gij de hooge bestemming tegemoet gaat, om de eerste gevechts- linie vaD Duitschlands weerkracht ter zee te ver- sterken. Uw ontstaan heeft het Duitsche volk te danken aan den Duitschen Keizer, die, met helderen blik in de toekomst ziende, onvermoeid werkzaam is om de eer van het Duitsche volk te beschermenvoorwaar een hoog en edel doel. Onovertroffen sterk te land, weerbaar ter zee, zo6 zou het Duitsche rijk in onafhankeiijke duurzaam- heid moeten zijn. Gij zult een gedenkteeken zijn voor komende geslachteu, gij zult een merk- teeken zijn voor de ontwikkeling onzer marine; gij zult heden een naam ontvangen, waarop de Duitsche marine een eererecht heeft. Ik weet, dat ik het met de marine eens ben omtrent dezen hoogen naam, dien hij in het vervolg met eere zult dragen, die onze kreet zal zijn in den oorlog en bij het sterven, den naam, waarmede ik u met allerhoogste goedkeuring doop//Kaiser Wilhelm II". 't Kammelt wel een beetje en 't riekt nogal sterk naar Keizersvergoding, vleierij, opschroeverij enz. enz. doch Prins Heinrich is volkomen in den gebruikelijken toon gebleven, wat ook zijn ver- dienste heeft Uit Simla wordt bericht, dat de colonne onder generaal Yeatman Biggs er in geslaagd is de door den vijand bedreigde posten in de Samanabergen te ontzetten. De post Saragari, die door de Afridis en Orakzais vermeesterd was, is stormenderhand hernomen. Fort Lockhart werd Dinsdagmorgen ontzet en fort Gulistan 's avonds. De vijand werd door geschutvuur uiteengedreven. Een troep Shiwaris, die behoorde tot de bezetting van Landi Kotal, den post, welke in het laatst van Augustus door de Afridis genomen en verbrand werd, zijn met hun geweren te Jamrud aangekomen. Blijkens een telegram uit Kohat heeft de colonne, tot ontzet van fort Lockhart afgezonden, de vijande- lijke posities bij Goghan stormenderhand ingenomen. De Engelschen hadden een doode en vijf gewonden. Het heet, dat er 59000 man met 90 stukken geschut gemobiliseerd zijn. De marine-matroos P. Schouten, die de vorige maand aan de Texelsche hors van Hr. Ms. kanon- neerboot //Sperwer" over boord geraakte en toen door den luitenant ter zee Boldingh werd gered, is aan de gevolgen van dat ongeval in het inarine- hospitaal te Nieuwediep overleden. Door de marechaussees te Arnhem zijn Maandag 3 personen gearresteerd, die Zondagavond van de algemeene ver warring, door den brand op het tentoonstellingsterrein, gebruik hadden gemaakt om eenige muziekinstrumenten van de Arnhemsche orkestvereeniging mede te nemen. De instrumenten zijn in beslag genomen en de brutale dieven achter slot, Uit Venlo schrijft men aan de L. K. In een bekend veesmokkelproces, waarin tal van personen uit de omliggende Duitsche plaatsen betrokken zijn, is de hoofdgetuige en verklikker, zekere G., die ook gevangen zat, den dans ont- sprongen. Ter verkrijging van nadere aanwijzingen ter plaatse, had men hem onder de hoede van den Ober-controleur langs de grenzen medegenomen. G. maakte van deze gelegenheid gebruik om te ontsnappen en wist het Nederlandsche grondgebied te bereiken. Men denkt dat door deze ontsnapping het geheele proces wel in duigen zal vallen. De hotelhouder Botjes te Midwolda is door het kantongerecht te Zuidbroek veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag gevangenisslraf, wegens het schenken van sterken drank in het klein in de raadszaal aan een der raadsleden. In eene weide van den landbouwer P. Wink, aan het Klaphek, bij Vreeswijk, waren eenige heeren, vergezeld van den jachtopziener A. Sukkel, op de jacht. In die weide liep jong vee, dat op het zien van de jagers en honden zeer onrustig werd. De jachtopziener, die den loop van zijn geweer in schuinsche richting naar beneden hield, kreeg van een der hollende koeien een duw tegen zijn geweer, het schot ging af, en een prachtige vaars werd zoodanig in de zijde verwond, dat men het dier terstond moest afmaken. De landbouwer is voor zijn verlies schadeloos gesteld. Te Eksloo hebben eenige keiendelvers het hunnebed ten noordwesten van dat dorp gelegeu tot een hut of verblijfplaats bij slecht weer ingericht. Daartoe werd onder den grooten deksteen van dit hunnebed eene uitgraving gedaan, waarbij behaive veel aarde ook asch en houtskool werden opgedolven. Om de hut, waarin nu 3 of 4 personen in zittende houding verblijf kunnen houden, te voltooien, werden de holten tusschen de rechtopstaande keien met heidezoden aangevuld. Het is de vraag zegt de Pr. Gr. Ct. of de duurzaamheid van dit hunnebed, het eigendom der provincie Drenthe, niet benadeeld wordt door deze opgraving. Door een bakker te Amsterdam werd bij de politie aangifte gedaan dat Maandagmiddag een knecht met zijn zoontje was uitgegaan om met hem een kar brood te bezorgen en het verschul- digde daarvoor in ontvangst te nemen. Op weg naar huis plaatste de knecht den J2jarigen knaap op de kar, en reed kar en knaap in de Over- toomsche vaart, waarna hij zich met het geld van zijn baas, ongeveer f 36, uit de voeten maakte. De knaap werd gered. De man wordt gezocht. Onlangs werd, naar men zich zal herinneren, aan de N. R. Ct." meegedeeld, dat de zoon van den vroegeren postdirecteur te IJmuiden, den heer Massink, te Amsterdam in hechtenis was genomen, onder verdenking van den diefstal van f 2600, die in October '95 ten nadeele van zijn vader is gepleegd. Thans echter schijnt 't, dat de juffer, op wier mededeelingen de verdenking en arrestatie steunden, haren vroegeren minnaar valsch beticht heeft, door wraakzucht gedreven. De heer Massink jr. toch is, na eenige dagen in de gevangenis te hebben doorgebracht, gister weer in vrijheid gesteld. Door den barbier A. B. Dirckx te Rotter dam, bij wien onlangs brand uitbrak, is aan de spuitgasten die bij het blusschen behulpzaam waren een jaar lang vrij scheren toegezegd, terwijl zij mede zijn uitgenoodigd tot een feest door hem eerstdaags te geven ter gelegendheid van een door hem te vieren jubile. Verleden week heeft de politie te Parijs gedurende een stroomenden regen des nachts jacht gemaakt op de vagebonden, die onder de bruggen hunne nachtrust plegen te zoeken, en nam er een vijftigtal in hechtenis. Daaronder bevond zich een zekere Emile Schwartz, die ratten en witte muizen langs de oevers tot zich lokte. Maar hij speculeerde niet, zooals zijn veel bezongen collega in Hameln, op ideale aandoeningen in de muizenziel, maar op lage materieele beweeggronden, want hij lokte zijne lievelingen met muf brood, kortjes kaas en restjes van allerlei ooft, die hij in zijn zak droeg, en de dieren trokken achter hem aan naar het politiebureau. Eenige waren in zijn zakken ge- kropen, en toen deze geleegd werden, vluchtten ze niet, maar omringden hun weldoener. Gedurende het verhoor in het cabinet van den politie- commissaris verzamelden zij zich achter de deur en wachtten, onrustig heen en weer loopend en snuffelend, tot hij kwam. Geroerd door deze aan- hankelijkheid, veroorloofden de beambten Schwartz ratten en muizen in zijn hechtenis mede te nemen, opdat hij zich daarmee zou vermaken op de wijze van vele beroemde gevangenen, die in de looden kamers van Venetie, de kerkers van de Spaansche inquisitie en andere in sagen gehulde gevangenissen smachtend, de troostelooze verveling verdreven met muizen en ratten te temmen of toch minstens vriendschapsbetrekkingen met een spin aanknoopten. Blijkens mededeeling van het Maandblad tegen de vervalschingen zal weldra in het groot vleesch uit Australia naar Europa worden aan- gevoerd. Daarbij zal niet' het stelsel van bevriezing, maar van verstijving worden toegepast, waardoor het vleesch den aangenamen smaak behoudt en minder ruiinte bij transport wordt ingenomen. Het ruudvleesch en schapevleesch zal aan groot- handelaren tegen 12 cent het halve kilo kunnen geleverd worden. In de noordelijke staten van Amerika komt het //lynchen" zelden voor. Groote sensatie is daarom gewekt door het feit, dat te Versailles, in Indiana, 400 ruiters eergisternacht naar de ge vangenis reden, zich van den cipier meester maakten en vijf roovers naar buiten sleepten en ophingen. Reeds jaren lang werden Duitsche farmers in het district geplaagd door allerlei bandieten, die zelfs bejaarde vrouwen martelden om haar te dwiugen, de plaats aan te wijzen, waar haar geld verborgen was. En de Amerikaansche justitie is soms heel laks. Te Seattle in den Amerikaanschen Staat Washington is op een groote volksvergadering besloten, de regeering te verzoeken om het uit- zenden van een reddings-expeditie, als eenig middel om de bevolking van 't goudland Klondike voor hongerdood te bewaren. Naar men ons meedeelt, zegt de //Tel.", zou bij de manoeuvres der Duitsche troepen dezer dagen in Westfalen een militair zijn doodgeschoten. Zulk een ongeluk is zeker zeer te betreuren, maar onvermijdelijk verbonden aan 't omgaan met geweren; ook op de jacht komt 'tjaarlijks voor. Belangwekkender ware 't dan ook, als men door een of ander blad kon vernemen, hoeveel menschen (soldaten) er, direct en indirect, tengevolge van die afmattende manoeuvres met spoedmarschen enz. zijn overleden aan vermoeienis. Nog onlangs ver- telde ons een jonge Duitscher, die een paar jaren geleden //Keizermanoeuvres" had meegemaakt, dat zijn regiment toen in twee dagen 19 uren had gemarcheerd en een achttal soldaten van uitputting waren bezweken. Zulke gevolgen van het Duitsche militarisme ziet men maar uiterst zelden vermeld want Duit sche kranten leeren, daarover te zwijgen, als't al uitlekt. De Duitsche Keizer heeft twee Beiersche geneeskundigen tot chef vanPruisische regimenten benoemd. Deze zonderling schijnende onderscheiding vindt hare verklaring hierin, dat die artsen tevens Beiersche prinsen zijn. Zeker een zeldzaam verschijnsel echt fin-de-siecle dat twee leden van een vorstelijk geslacht zich aan de geneeskunde hebben gewijd en hun kundig- heden ook toepassen. De een is hertog Karel Theodor, die tot de bekwaamste hedendaagsche oogartsen behoort en in Juli ijlings naar Noorwegen trok, toen Keizer Wilhelm door het neervallen van een scheepstouw aan het oog werd gewond. In het vorige jaar verleende de universiteit te Pest hem het eere-doctoraat. De ander is zijn neef prins Ludwig Ferdinand van Beieren, die te Munchen practiseert en be- paaldelijk vrouwenziekten behandelt. Dagelijks houdt hij aldaar spreekuren in het gasthuis van het Roode Kruis. Twee jaren geleden was hij voorzitter van het geneeskundig congres dat toen in de Beiersche hoofdstad werd gehouden. Een bijna ongeloofelijk verhaal doet Dr. Berdoe in de //Daily Chronicle". Hij vertelt dat Amerikaansche doctoren op ongeneeslijke krank- zinnigen proeven zouden hebben genomen omtrent de werking van een bijzonder vergif op het menschelijk organisme. In het //Bulletin" van het John-Hopkins-hospitaal te Baltimore schrijft, volgens den heer Berdoe, Dr. Berkley het volgende over deze proefnemingen z/Het eerste deel van het onderzoek werd gedaan op acht verpleegden uit het stedelijk krankzinnigen- gesticht, die, met uitzondering van een, het tijds- verloop, waarbinnen men nog op genezing mag hopen, reeds lang of juist voorbij waren." Aan deze stervende of ongeneeslijke patienten werd het vergif toegediend, tot vermindering van gewicht, verzwakking van den hartslag en koorts intradentwee hunner begonnen te ijlen en van deze stierf er een voordat de prikkeling voorbij was. Met ijzingwekkende kalmte maakt Dr. Berkley dan uit deze proeven de gevolgtrekking, dat de behandeling met het beproefde vergif //niet zonder gevaar is voor de gezondheid en het leven van den patient." In Frankrijk oppert Richefort het denkbeeld om de militaire bakkerijen voor het volk te laten jverken, ten einde op die wijze de broodprijzen te doen dalen en de armen voor honger te bewaren. 't Is beter zegt de roode markies, de soldaten te bezigen om 't volk te voeden dan om er op te schieten. Z. i. konden de officiereu best het deeg kneden; waarom vraagt hij zou men ze niet voor //burgerlijke diensten" gebruiken, nu de toosten te Kronstadt toch de zekerheid geven dat de vrede van Europa niet zal worden verstoord Keizer Wilhelm wierp dezer dagen op het terrein der manoeuvres het eindje van eene cigarette weg. Als een bende woestelingen grabbelden honderden omstanders op dit kostelijk voorwerp. Een boer wist het te bemachtigen en er bij een hartstochtelijken rariteiten-verzamelaar, een En- gelschman natuurlijk, eenige goudstukken van te maken. VAN DE VAN Hulxt. Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Petrns Jan-en. ouil 29 j., jm. en Johanna Maria de Kok, oud 36 j., wed. 6 Sept. Thriphonus Ludovieus Dias, oud 23 j., jm. en Maria Margaretha de Kort, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Sept. Alphonsus Maes, oud 26 j., jm. en Christina van Stevendaal, oud 23 j., jd. Emanuel Verstraeten, oud 22 j., jm. en Maria de Pesseroij, oud 18 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Johannes, z. van Francies Wullaert en van Willemina Jacoba Adriaansen. Dolphina Maria Ca rolina, d. van Maria Francisca Strobbe. 14 Sept. Maria, d. van Johannes Thomas Vermeersen en van Maria Ludovica van Overmeeren. Overlijden. 3 Sept. Josephus Franciseus de Boij, 'oud 31 j., echtg van Sophia Bruijns. Emma Louisa de Nijs, oud 3 m., d. van Alphonsus en van Johanna de Caluwe. 7 Sept. Johanna Persijn, oud 7 m., d. van Adrianus Josephus en van Maria Ferkct. 8 Sept. Louisa Joeephina Verberckmoes, oud 1 m., d. van Josephus en van Apolonia Mangnus. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Karel Lodewijk Pissoort en van Juliana During. Axel. Huwelijks aangiften. 1 Sept. Pieter Hercules Esselbrugge, oud 22 j., jm. en Christina Vink, oud 20j.,jd. 3 Sept. Joost Paules de Smit, oud 29 j., jm. en Martha Elizabeth Heijnsdijk, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Sept. Ferdinandus van Taten- hove, oud 20 j., jm. en Jshanna Balkenende, oud 18 j., jd. Pieter Cornelis van Bendegem, oud 22 j., jm. en Elizabeth Riemens, oud 19 j., jd. 9 Sept. Cornelis den Hamer, oud 32 j., weduwn. en Cathariua de Visser, oud 40 j., wed. Geboorlen. 1 Sept. Janneke, d. van Pieter de Feijter en van Janna Dieleman. 5 Sept. Daniel Joost, z. van Aarnout Pieter Freekenhorst en van Pieternella 't Gilde. 8 Sept. Adolf Gabriel Sebastiaan, z. van Bastiaan Trouw en van Jacomina Maria Gunning. 9 Sept. Margaretha Maria, d. van Joannes Franciseus Verschelden en van Fidelia de Bruijn. Maatje, d. van Willem de Bruijne en van Sara van Drongelen. 13 Sept. Pieter Marinus, z. van Marinus den Engelsman en van Dingena Zegers. 14 Sept. Levinus, z. van Cornelis van de Velde en van Francina Hamelink. Overlijden. 6 Sept. Janneke Jacomina 't Glide, oud 7 w., d- van Mechiel en van Jacomina Sol. Uoek. Huwelijks-aangiften. 9 Sept. Jacob Deij, oud 21 j., jm. en Catharina Adriana Vinke, oud 18 j., jd. Pieter Dekker, oud 19 j., jm. en Levina Pieternella de Jonge, oud 20 j., jd. Geboorten. 5 Sept. Jan, z. van Jan Helmendag en van Janna Tollenanr. 8 Sept. Adriaan, z. van Jacobus de Blaeij en van Tanneke Dubbeldam. 9 Sept. Jannis, z. van Petrus Franciseus Lantsheer en van Adriana Vinke. 11 Sept. Elisa beth Gazina, d. van Joost Robijn en van Sara Gazina van Doeselaar. 15 Sept. Adriaan, z. van Leendert Herrebout en van Levina Donze. Overlijden. 4 Sept. Maria Jacoba van Hoom, oud 3 m., d. van Abraham en van Elizabeth Hamelink. 13 Sept. Cornelis Keukelaar, oud 48 j., echtg. van Janna Wieland. Hoiitenisse. Huwelijks-aangiften. 10 Sept. Petrus van Watersehoot, oud 25 j., jm. en Rosalia de Sehrijver, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Leunis Jan, z. van Kornelis Roelse en van Sara Overbeeke. 10 Sept. Rene Jacobus, z. van Petrus Maes en van Cornelia de Waal. Anna Maria, d. van Petrus Bogacrt en van Cornelia Sarneel. 12 Sept. Maria Margaretha, d. van Ferdinandus Seraphinus Brassel en van Aureliana Pieters. 14 Sept. Anna Catharina, d. van Jacobus Maas en van Victoria Ludovica Arens. 15 Sept. Ludovieus, z. van Cornelis Sponselee en van Anna Maria van der Walle. Overlijden. 4 Sept. Adriaan Martinus de Zeeuw, oud 14 m.,z. van Cornelis en van Maatje Bareman. 6 Sept. Joannes van Puijenbroeck, oud 54 j., echtg. van Ida Vioen. 7 Sept. Carolina Maria Catharina Ifint, oud 6 j., d. van Petrus Johannes Benedictus en van Marianna van der Velpen. 12 Sept. Mathilde Maria Hoefeijzers, oud 4 j., d. van Ludovieus en van Leonie Steijaert. 14 Sept. Edmondus de Booij, oud 16 d., z. van Judocus en van Anna Maria van Zwaal. 15 Sept. Jacobus de Jong, oud 74 j., z. Overslag. Geboorten. 1 Sept. Vitalis, z. van Jose phus de Neve en van Maria Apolonia Moerman. 3 Sept. Hortensia, d. van Aloysi us Bracke en van Virginie Carnoy. Overlijden. 7 Sept. Vitalis de Neve, oud 6 d., z. van Josephus en van Maria Apolonia Moerman. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 8 Sept. Theo- philus Timmerman (van Assenede), oud 23 j., jm. en Louisa Maria Dumez, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 Aug. Arthur, z. van Jacobus Franciseus van Oteghem en van Julie de Boever. Alphons Charles Emil, z. van Pieter Theodorus van de Voorde en van Albina Leonia van Acker. Overlijden. 9 Sept. Augustinus de Nocker, oud 73 j., echtg. van Rosalia van de Rostijne. Sint Jansteen. Geboorten. 1 Sept. Augusta Maria, d. van Desiderius van Bunderen en van Maria de Witte. 2 Sept. Joanna Maria, d. van Pieter Francies Stevens en van Leonia Maria van Gassen. 3 Sept. Florentius Josephus, z. van Petrus Smet en van Stephania van der Sijpt. 6 Sept. Christina Maria, d. van Petrns Moens en van Maria de Later. 13 Sept. Franciescus, z. van Aloijs Franckaert en van Joanna Catharina Timmerman. 15 Sept. Lucia Eugenia en Con- stantinus, d. en z. van Hijpolitus Vergauwen en van Maria Louisa van Loij. Overlijden. 1 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Desiderius Martens en van Marie Leonie Martens. Stoppeldijk. Geboorten. 1 Sept. Petrus Jozef, z. van Petrus Johannes Vioen eu van Mathilda Johanna Meer- schaert. 4 Sept. Maria, d. van Mathilda Lafeber. 12 Sept. Coleta, d. van Josephus Boeijkens en van Coleta van de Voorde. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 4 Sept. Eduardus de Tollenaer, oud 28 j., jm. en Maria Francisca van Laere, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Richard Petrus, z. van Leander Kalle en van Levina Maria Hemelsoet. 5 Sept. Caesar Carolus, z. van Augustus Augustinus Talboom en van Emerentia de Craene. 12 Sept. Prudent, z. van Pieter Johannes van de Putte en van Maria Meijvaert. Magdalena Maria Stephanie, d. van Levinus Anthonius Selis en van Mathilda Kindt. Overlijden. 3 Sept. Hendericns Josephus Philips, oud 64 j., echtg. van Josephina de Maertelaere. 15 Sept. Bertha Maria van Hecke, oud 3 w., d. van August en van Leonarda Craene. Kaamslag. Huwelijks-aangiften. 16 Sept. JandeVos, oud 22 j., jm. en Adriana Cornelia Bareman, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Sept. Pieter Wissel, oud 20j., jm. en Martha Geelhoedt, oud 26 j., jd. Geboorten. 7 Sept. Andries, z. van Johannes de Visser en van Jacomina Cornelia van de Voorde. 13 Sept. Maria, d. van Joost Hamelink en van Sara Hamelink. 10 Sept. Abraham, z. van Catharina van Es. Overlijden. 11 Sept Krijn de Blaeij, oud 81 j., weduwn. van Adriana Meeusen. Kuiildorpe. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Joannes Antonius Lijppens, oud 27 j., jm. en Helena Hubertina Otten, oud 27 j., jd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 5