BIJVOEGSEL Tsr Ksazsnschs Courant Zaterdag II September 1897. f No. 3508. Gemengde berichten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 10 Sept. de volgende vonnissen uitgesproken J. B. v. G., oud 19 j., klompenmaker te Clinge, is wegens vernieling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. N., oud 21 j., landbouwersknecht te Axel, is wegens mishandeling veroord. tot 2 maanden gevangenisstraf. A. A. d. P., oud 33 j., arbeider te Axel, is wegens wederspannigheid veroord. tot 1 maand gevang. Kantongerecht te Hulst. Op de schorren voor den Noordpolder (gem. St. Maarteusdijk) is een vreemde visch komen aandrijven en verebt. Hij behoort tot de walvisch- achtigen en wordt door sommigen voor een dolfijn gehouden, wat echter *aan twijfel onderhevig is, aangezien de kaken tandeloos zijn zijne lengte is 4,75 M., bij eene hoogte van 0,70 M. De zwaarte wordt geschat op ruim 1000 K.G. Eenigen tijd geleden verkocht een Roer- mondenaar een paard aan iemand te Venloo. Het dier wilde echter bij zijn nieuwen eigenaar niet etenalle pogingen om het daartoe te bewegen faalden. Men liet toen uit Roermond den knecht komen, die het paard vele jaren had gevoerd, en werkelijkhet dier at weer, toen het door zijn onden oppasser werd bediendmaar toen de knecht weer vertrokken was, at het paard weer niet. De verkooper besloot nu, den kooper zijn geld terug te geven en het paard terug te nemenhij zond zijn knecht met het geld en deze toog met bruin huiswaarts, maar onderweg viel het dier dood neerhet was van heimwee gestorven. Naar het Centrum verneemt is tegen negen en dertig gedetineerden in de strafgevangenis onder Amstelveen, naar aanleiding van het opstootje aldaar, een vervolging ingesteld wegens zaakbe- schadeging. Een agent van politie te Rotterdam bracht Dinsdagavond een dronken schildersknecht naar zijne woning in de Adrianastraat, door hem in de nabijheid daarvan aangetroffen. Toen de man binnenshuis kwam, keerde hij eenige oogenblikken later op straat terug, gewapend met een geopend scheermes, waarmede hij dien agent bedreigde. Op tegenweer bedacht, maakte de politieagent aanstalten om zijn sabel te trek ken, waarop de schilder wederom binnenshuis ging. Maar enkele oogenblikken later kwam hij weer naar buitennu beloofde hij den agent hem met een bijl de hersens te zullen inslaan. Opnieuw werd hij naar binnen gedragen en toen hij daarop met geiijke bedoelingen op straat kwam was het geduld van dien agent uit. Hij pakte hem in den kraag en bracht den beschonkene naar de politiewacht. Wegens weder spannigheid wordt nu een strafvervolging tegen hem ingesteld. Met welke buitengewone honneurs het ver- blijf van den Koning van Siam in de residentie begroet wordt, blijkt o. m. uit het feit, dat officieren en mindere van het garnizoen zich tot des avonds 6 uur niet anders dan in groot-tenue op straat mogen vertoonen. Ook de wachten trekken in groot-tenue op en in de laatste dagen kon men zelfs zware corveeen zien verrichten door man- schappen van het regiment grenadiers en jagers in groot-tenue en witgehandschoend. Gisteravond werd een aanzienlijk gedeelte der met groot verlof vertrekkende miliciens van dat regiment, buiten de stad om naar de stations ge- leid.^Hun mouwvest-tenue was hiervan de oorzaak. Door een ODtslagen machinist der's Graven- haagsche stoombootreederij is Dinsdagnacht de machinekamer van een der te Delft liggende booten, opengebroken. Uit wraak heeft de man den ketel laten leegloopen, peilglas gebroken en meer schade aangericht, zoodat de boot niet voor des namiddags 4 uur kon varen. In de Zandstraat en omstrekeii te Rotterdam komt het nog al eens voor dat buitenlandsche zeelieden, die aan het passagieren zijn, in handen vallen van vrouwen, die er niets in zien om die mannen met behulp van hare ,/vrienden" geheel uit te schudden. Het bewijs is in den regel, trots het strengste onderzoek, niet te leveren, aan gezien het gestolene in weinige oogenblikken in de derde of vierde hand is overgegaan. Thans is het evenwel aan de politie gelukt de hand te leggen op twee vrouwen, beruchte sujetten, die in de Trouwsteeg, waar zij, wonen, een Finsch zeeman hebben beroofd van 27. Beide vrouwen zijn naar de gevangenis over- gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Zondagavond smeulde de kerk te Rheuen nog sterkmaar de felle regen, welke op de rookende massa viel, voltooide het blusschingswerk, en Maandagmorgen waagde de opzichter Hinting zich met een paar stadswerkers boven op den toien. Hij bevond, dat de muren van den toren nog even sterk als vroeger waren, zoodat niets omver- gehaald behoeft te worden, uitgenomen enkele stukken der bovenste balustrade, waarop de bran- dende koepel was gevallen. Op de plaats, waar het prachtige orgel heeft gestaan, dat voor f 13,000 was verzekerd, is niets dan een open ruimte over, en de kerk heeft vooral aan het dak zeer vee! geleden. Banken, preekstoel en het eenig schoone oksaal zijn echter geheel behouden gebleven, evenals de van kunstig snijwerk voorziene banken uit het midden der 16" eeuw in de consistoriekamer. Het schoone oksaal is een op zuilen of bogen rustende tribune, waarop de kerkzangers in vroegere eeuwen hunne plaats haddenalleen in de St.-Janskerk te 's-Hertogen- bosch en in de St.-Joriskerk te Amersfoort kan men nog zulke oksalen zien. Dat in de kerk te Rhenen rust op vier schoon bewerkte zuilen van rood geaderd marmer. Te oordeelen naar den renaissance-stijl van het beeldwerk, is het uit het begin der 16e eeuw en misschien, evenals het vroegere orgel, dat in 1527 naast dit oksaal ge- plaatst werd, een geschenk van paus Adriaan VI. Van dat prachtige orgel is totaal niets overgebleven. Een paar dagen geleden werd uit Den Haag melding gemaakt van een te Schiedam wonend spoorwegbeambte, die aan het station te's Graven- hage was aangehouden op aanwijzing van eene ietwat zenuwachtige juffrouw, die beweerde, dat hij haar in den trein had bestolen en mishandeld, van welk laatste haar gelaat de sporen scheen te dragen. Gelijk men weet, is deze man, na een verhoor te hebben ondergaan, weder op vrije voeten gesteld. Van zijn wedervaren gaf hij zelf aan een der medewerkers van het Nieuws een verhaal. Hij was uit Amsterdam gekomen, doch was te Haarlem even uit zijn waggon gestapt. In zijn haast om nog intijds weer in den trein te komen, was hij bij vergissing in een andere coupd terechtgekomen. In die coupe aldus zegt hij zat eene juffrouw alleen. Zoodra de trein weer in beweging was, maakte deze juffrouw vreemde manoeuvres, welke mij deden vermoeden, dat zij iets verloren hadalthans ik begreep dat zij iets zoekende was. Op mijne vraag of zij iets miste, kreeg ik een niet duidelijk antwoord. Teneinde haar behulpzaam te zijn, ontstak ik een paar lucifers en keek onder de zitplaatsen, doch vond niets. Bij die gelegen- heid kwam ik tot de overtuiging, dat de juffrouw in ,/kennenlijken staat" was. Zij wilde de nood- rem in beweging brengen, hetgeen ik haar ontried. Ik gevoelde mij met die ,/dame" alleen niet op mijn gemak en nam mij voor te Leiden van coupe te veranderen, waaraan ik bij aankomst aldaar gevolg gafzij volgde mij en stootte zich bij die gelegenheid aan de stijlen van het portier. In Den Haag aangekomen werd ik minder aangenaam verrastik werd verzocht den trein te verlaten en naar het politie-bureau gebracht. Aldaar werd ik gefouilleerd de gelden, ongeveer 24 gulden, welke ik bij mij had, moest ik overgeven. Den geheelen nacht verbleef ik aan het politie- bureau 's morgens 10 uur werd ik voor den commissaris gebracht, die mij allerlei vragen deed en ook de herkomst vroeg der bij mij gevonden geldenhierop kon ik gereedelijk antwoorden, daar mijn broer te Amsterdam mij geld had mede- gegeven als een cadeautje voor de kinderen en overigens om eenige commission te doen voor hem in Vlaardingen, als het aankoopen van keelen, lippen en haring. (Deze commissies zijn intus- schen uitgevoerd geworden.) De commissaris gaf mij spoedig daarna de gelden en mijne vrijheid terug. Mijne vrouw had den geheelen nacht in groote ongerustheid verkeerd. Door het plotseling uitbreken van een gele- koorts-epidemie te Ocean Springs, een gezochte zomerverblijfplaats aan de kust van den Ameri- kaanschen staat Mississippi, dreigt daar in den omtrek een paniek te ontstaan. De regeering neemt voorzorgsmaatregelen. De besmette stad wordt door een cordon omgeven, om het verspreiden van de ziekte tegen te gaan. Sommige plaatsen nemen ook maatregelen op eigen hand. Te Bilori o. a., de dichtst bij Ocean Springs gelegen stad, hebben de burgers gewapende pa- trouilles gevormd, die dag en nacht de wacht houden, om vluchtelingen uit de besmette plaats te weren, en in een bekendmaking is medegedeeld, dat die patrouilles last hebben, ieder, die het cordon tracht door te breken, te dooden. Vele welgestelde lieden uit de zuidelijke steden trekken al naar het noorden, en het is te vreezen, dat de alge- meene ongerustheid in een groote paniek ontaardt. Intusschen schijnt de epidemie niet eens van den ergsten aard te zijn. Er kwamen toch te Ocean Springs wel 600 ziektegevallen voor, maar slechts 12 met doodelijkeu afloop. Op reis wordt men in de latere jaren wee van de briefkaarten met plaatselijke prentjes, die niet alleen veeal slechts zeer weinig plaats over- lateu om er iets op te schrijven, maar ook meestal den goeden smaak kwetsten. Door den Saksischen Minister van binnenlandsche zaken is nu eene prijsvraag uitgeschreven voor ge'illustreerde briefkaarten, op grond dat zij een tak van kunstnijverheid kunnen zijn en werkelijk aan een behoefte voldoen, doch thans vaak door de leelijke wijze van uitvoering den smaak van het publiek bederven. Er zijn twaalf prijzen en twaalf premien, van 30 en 15, uitgeloofd voor de 24 beste origineele ontwerpen, in een of meer kleuren. Zij moeten voor- stellen landschappen of plaatsen uit het koninkrijk Saksen of nationaal Saksische gebouwen, volks- drachten of volksgewoonten in Saksen. Plaatsen, die veel bezocht worden, moeten in de eerste plaats in aanmerking komen. In het theatre del Solo, te Bologna, heeft voor eenige dagen een vreeselijk tooneel plaats gehad. De Piemonteesche jongeling Alberto Rignon, een der leden van het gezelschap dat het tooneelstuk Clara Monnier zou opvoeren, vervolgle sedert langen tijd tevergeefs de jonge blondine Blanche Gerette, een lievelinge van het publiek van Bologna, met zijn liefde. Even voor het ophalen van het scherm ontmoette hij haar en vroeg nogmaals, of zij hem het jawoord wilde gevenop haar weigering stak hij haar een dolk in de borst, tot tweemalen toe. Levensgevaarlijk verwond werd zij weggedragen. Het publiek wilde den moordenaar te 1 ijfmaar hij ontkwam op straat gegrepen, trachtte hij zich met een revolver te verweren. Doch men maakte zich van hem meester en hij werd achter slot en grendel gezet. Een sedert langen tijd gestorven inwoner van Madrid, de heer Soler Y. Duran, had de Koningiu-Regentes, met voorbijgaan van zijn familie, tot erfgenaam van zijn zeer groot vermogen benoemd. Er is evenwel een kink in de kabel gekomen, waardoor H. M. de erfeuis waarschijnlijk niet zal aanvaarden. De geldigheid van het testament wordt door een bloedverwant nog wel een in den 6den graad betwist en wel naar aanleiding van een klein gebrek in den vorm. Terwijl de Spaansche wet voorschrijft, dat testamenten moeten geschreven zijn op gezegeld papier van hetzelfde jaar, waarin het testament gemaakt wordt, was dit stuk geschreven op papier, waarvan het zegel een jaar vroeger aangaf. Dit verschil zal nu het voorwerp van een juridischen strijd uitmaken tusschen de Koningin en de familie van Soler. Te Chiswick in Engeland heeft men een stoomvuilniskar ingevoerd, waardoor de gemeente jaarlijks 500 pond 6000) denkt te besparen. Volgens de beschrijving is het een log en lomp voertuig en draagt het er heel weinig toe bij om der straat een aardig aanzien te geven. Het heeft een machine van 9 paardenkrachten en kan 3 ton stof en vuil vervoeren. Het werk van 3 gewone karren wordt door die stoomkar gedaan. Een schat die tusschen zes en zeven jaren in zee heeft gelegen, is thans boven water gebracht. Het is de lading zilverstaven van het schip Skyro, dat bij Kaap Finistere op een klip stiet en zonk. Die lading had een waarde van f 108,000. Men trachtte in 1891 het zilver te redden; maar die pogingen moesten worden opgegeven. Verleden jaar beproefde men het opnieuw met betere duikertoestellen. Toen werden er 59 staven zilver boven gebracht, en thans heeft men al het overige zilver opgedoken. Als men de groote diepte, waarop het schip lag 30 vademen in aanmerking neemt, de sterke stroomingen, het ruwe weder, de noodzake- lijkheid voor den duiker om herhaaldelijk dyna- miet te gebruiken tot het wegruimen van al wat hem den weg versperde naar de kajuit waar het zilver lag, dan krijgt men eenig denkbeeld van de gevaren, welke verbonden waren aan de thans gelukkig volbrachte onderneming. Gemeenteraad van Sas van Gent. ZEETIJDINGEN. Van 8 tot en met 9 Sept. Van 8 tot en met 9 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 44 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 3 afgeschut. VAN DK VAN Zitting van 6 September 1837. Veroordeeld zijn Wegens visscherij-overtreding P. C. V., 17 j., touwslager te Clinge en D. J., 62 j., workman te Boschkapelle, ieder tot f 0,50 boete, subsidiair 1 dag hechtenis. Wegens jaehtovertreding P. Ph. v. d. J., 14 j., koewachter te Overslag, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag heeht. Wegens trekdieren onbeheerd laten staan op denopenbaren wegP. C., 34 j., koopman te Kieldrecht, J. A., 46 j. en A. R., 23 j., beiden bierbrouw rsknecht te St. Jansteen, alien tot 5 boete, subs. 2 dagen hecht. Wegens vee laten loopen op eens anders weiland B. v. L., 54 j., landbouwer te Boschkapelle, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht; S. Th. H., landbouweter te Graauw, tot 3 boete, subs. 2 dagen hecht. Wegens een openbaren weg berijden met twee aan elkaar gekoppelde bcladen voertnigen E. S., 67 j., landbouwer en Th. S., 26 j., landbouwerszoon beiden te St. Jansteen, ieder tot f 5 boete, snbs. 2 dagen hecht. Wegens aangespannen honden niet muilkorven P. J. v. d. B., 18 j., koopman te Hulst, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht: J. L. P., 20 j., slager te Hulst, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht; C. L. W., 61 j., vischkoopman te Clinge en J. M., 28 j.. koopman Kieldrecht, ieder tot f 1,50 boete, subs 1 dag hecht. Wegens een openbaren weg berijden met een mallejan, waar van de velgen minder dan 12 c M. breed zijn: A. J., 26 j., roerman te Overslag, tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens overtreding herbergreglement BoschkapelleJ. F. K., 25 j., P. A. Dh., 28 j., en Th. M, 23 j., alien polderwerkers te Boschkapelle ieder tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. Wegens naehtrumoer makenE. B., 24 j., dienstknecht te Hulst, tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht.A. v. G., 19 j., J. v. H., 25 j. en E. S., 23 j.. werklieden, alien te St. Jansteen, ieder tot f 1 boete, snbs. 1 dag hecht. Wegens dronken zijnde, in het openbaar de orde verstoren L. B., 22 j., landbouwerszoon te Graauw, tot f 2 boete, subs. 1 dag hecht. Wegens openbere dronkenschap J. F. V., 27 j.. werkman te Boschkapelle, L. H 22 j., polderwerker te Graauw, J. Ph., 25 j., zwervend polderwerker, J. d. R., 27 j., polder werker te Stoppeldijk, J. D., 39 j., voerman te Clinge (Belgie), P. J. B., 26 j., werkman te Graauw, alien tot f 0,50 boete, subs. V dag hecht.; C. L. D., 32 j zwervend venter, P. v. E., 18 j., koopman te St. Jansteen, A. B. v, D., 24 j., sigarenmaker te Hulst, C. P., 18 j., klompenmaker te St. Jansteen, A. T. M., 28 j., landbouwerszoon te Graauw, alien tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Ontslagen van reclitsvervolsrinjg zijn: P. A. C., 15 j., te Stekene en C. F. R., 13 j., te Clinge, beklaagd van visscherij-overtreding. Zitting van 7 September 1897. Voorzitter de heer Joh. Verschaffel, bnrgemeester. Tegenwoordig de heeren Oole, Stevens, Sehils, Malotaux, Warrens en Verhaak. Afwezig de heer Wauters. De heeren Schils en Malotaux worden beeedigd en nemen zitting als leden van den Raad. De notnlen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Punten van behandeling 1. Benoeming van een Wethouder. Bij stemming verkreeg de heer Schils vier stemmen en de heeren Malotanx en Verhaak elk eene stem, zoodat de heer Schils tot wethouder benoemd is. Genoemde heer verklaart de benoeming aan te nemen, maar zoo de heer Directeur der posterijen hiertegen bezwaar heeft, zal hij moeten bedanken. 2. Benoeming Ambtenaar van den Bnrgerlijken Stand. De X oorzitter deelt mede dat door het aftreden van den heer Malotaux als raadslid, deze ook heeft opgehouden Ambtenaar van den Burgerlijken Stand te zijn, zoodat een nienwe benoeming moet plaats hebben. De heer MalotauxDaar ik zoover afwoon en drukke bezigheden heb, verzoek ik voor eene benoeming niet meer in aanmerking te komenmijns inziens was het beter dat een lid benoemd werd die dicht bij het stadhuis woont. Bij stemming verkreeg de heer Malotaux vier en de heeren erhaak en Schils elk eene stem, zoodat de heer Malotaux was benoemd. Op verzoek der leden verklaart deze de benoeming aan te nemen, onder voorwaarde dat nog een derde Ambtenaar zal benoemd worden. De Voorzitter zal in de volgende vergadering die benoeming aan de orde brengen. 3. Wijziging verordening heffing opcenten personeel. De X oorzitter Door Gedeputeerde Staten wordt bezwaar gemaakt de verordening den Minister ter goedkenring aan te bieden, omdat in de verordening op de invordering een paar artikels der geineentewet te veel aangehaald zijn, zoo dat het wenschelijk is dit te wijzigen. De heer VerhaakDe opcenten worden immers verhoogd omdat de hoofdsom verminderd is Hoeveel werd vroeger. en zal nu ontvangen worden De X oozitterDaar de hoofdsom bijna de helft verminderd is moeten de opcenten verdubbeld worden om hetzelfde bedrag te ontvangen. Vroeger werd ongeveer 760 ontvangen en voor nu wordt de ontvangst op 800 geschat. Met algemeene stemmen wordt besloten de verordening te wijzigen zooals door Gedeputeerde Staten wordt voorgesteld. 4. Bezwaarschrift aanslag hoofdelijken omslag 1897. XVordt gelezen een bezwaarschrift van P. Gilson tegen zijnen aanslag. De VoorzitterHet is, zooals ook uit het bezwaarschrift blijkt, reeds de derde maal dat Gilson reclameert; de eerste maal heb ik het bezwaarschrift niet aangenomen omdat het met potlood op een klein stukje papier geschreven was en de tweede maal niet omdat het achter op het aanslagbiljet stond nu is het ook geen jnweeltje. De heer Oole Naar welk inkomen is Gilson aangeslagen De Voorzitter: Gilson is aangeslagen in de tiende klasse naar een inkomen van f 600 h. f 800. De heer OoleNu Gilson niet meer in de suikerfabriek werkt zijn zijne inkomsten veel verminderdde laagste klasse is nu nog te hoog voor hem. De heer VerhaakIk vind ook dat Gilson, nu hij die verdiensten van vroeger niet meer heeft, recht heeft op ver- mindering. De heer Stevens Maar Gilson zal toch wel spoedig ander werk hebben dus moet hij niet geheel van aanslag vrij zijn. De heer Warrens Hij heeft toch ook nog cigendommen. De heer OoleIk zon Gilson geheel ontheffenhij heeft geen inkomen om te moeten betalen. Er zijn er die wel het dnbbele verdienen van dat waarnaar zij zijn aangeslagen en toch nog vermindering krijgen. De Voorzitter: Het is regel alle herbergiers minstens in de laagste klasse aan te slaan. Met vijf stemmen tegen eene, die van den heer Oole, wordt besloten de aanslag van Gilson eene klasse te verlagen. 5. Mededeeling ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring der ge- meenterekening over 1896. Wordt voor mededeeling aan genomen. 6. De Voorzitter Zou het niet wenschelijk zijn het perceel grond gelegen voor den kruidkelder met dezen als den perceel te verpachten, dan verviel het geven van uitweg naar den kruidkelder. Ook zou ik het opgevoerde perceeltje naast het Schulpenpadje, dat vroeger bij de vest verpacht werd afzonder- lijk willen verpachten er kan een flinken tuin van gemaakt worden door het met grond van den Ezelwal op te hoogen en het Schulpenpadje recht door te trekken. Beide voorstellen worden, na eenige beraadslaging, met algemeene stemmen aangenomen. 7. Gewone omvraag. a. De heer SchilsWeten de leden van den Raad dat zich terzijde van het oude Protestantsche kerkhof eene strook grond bevindt die aan de gemeente behoort en waar best nog twee huizen kunnen gebouwd worden De VoorzitterDat is ons bekend en de grens tusschen die strook en het oude kerkhof is reeds bepaald. b. De heer Schils stelt voor aan Ged Staten te verzoeken om, daar de veemarkt van Sas van Gent meer en meer toeneemt, elken Maandag eene veeboot te laten varen van de aan de Wester-Schelde gelegen havens naar Sas van Gent om zoo den landbouwers gelegenheid te geven hun vee voordeelig aan den man te brengenmet het oog op de vele veefokkers die in Zeeland wonen mag dit toch zeker een Provinciaal belang genoemd worden De heer Verhaak Kunnen de Provinciale booten wel door de sluis te Ter Neuzen Een der leden meent dat raderbooten op het kanaal niet mogen varen. De heer SchilsDe kleine Provinciale boot zal wel door de sluis kunnen. Ook mag tegenwoordig met raderbooten op het kanaal gevaren worden. Met algemeene stemmen wordt besloten aan Ged. Staten zulk een verzoek te richten. De vergadering wordt gesloten. 0 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter lieuzen t 8 Deens. s.s. Guldborg 4496 Borga hout 9 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Vim Ter Vieuzen 8 Eng. s.s. River Derwent 2272 Londen stukg. Voor (went I 8 Eng. s.s. Grodno 4693 Riga hont idem Sea Gull 2100 Londen stukg. 9 Deens. s.s. England 2870 XVindau hout Eng. s.s. Dynamo 1364 Hull stukg. Van (went 8 Eng. sch. Fruit Girl 354 Ipswich phosph. Eng. barge Meteor 258 Folkstone idem Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Ouse 2158 Goole idem idem Egret 3492 Antwerpen idem idem Ibis 3024 idem idem 9 idem Alice Taylor 832 Hull stukg. Noor. sch. Vesta 632 Frederikshald ballast

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 5