I een kavel Bouwland NgcL Hsr v. Ksrk G. J. Balkenstein, „HULP IN NOOD." Yoorloopig Bsricht* tandelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Eenige lidraaten der Yoornoemde gemeente. Uitkeeringsfoiids bij ziekte GEMEENTERAAD VAN HOEK. GEMEENTERAAD VAN AXEL. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Het was mijn bepaald voornemen geweest verdere stukken van den heer Yorsterman van Oyen onbeantwoord te laten, het schrijven van genoemden heer d.d. 31 Aug. j. o. m. ook in Uw blad opgenomen, noodzaakt mij evenwel tot het geven van eene kleine opheldering. Uit de voorstelling, die de heer Vorsterman van Oyen van het voorgevallene geeft, zoude blijken, dat het mij te Goes reeds bekend was, dat meer- genoemden heer voor zijne overkomst te Axel de eisch, dat hem daarvoor f 50 zoude worden uitgekeerd, niet had gesteld. Niets is evenwel minder waar, te Goes werd mij, staande de ver gadering, medegedeeld, dat genoemde heer niet naar Axel had willen komen voor hij van dat bedrag verzekerd was. Eerst later vernam ik van den heer Van Hoeve, in het bijzijn van den heer Wolfert, en hierop doelt waarschijnlijk het telegram van laatstgenoemde, dat die voorwaarde niet gesteld was, doch dat aan meergenoemden heer 50 voor zijne moeite was gegeven. Dat ik te Goes den heer Wagtho met het mij medegedeelde dadelijk, en ik erken dit gaarne wel wat voorbarig, in kennis stelde, was het gevolg van mijne groote verwondering, en, ik mag dit niet ontveinzen van mijne niet minder groote verontwaardiging. Hoewel -ik toegeef dat de zaak een eenigzins ander karakter krijgt, wanneer de 50 niet be paald geeischt, doch vrijwillig gegeven zijn, mag ik niet verhelen dat het mij steeds ten zeerste blijft verwonderen dat de heer Vosterman van Oyen een betrekkelijk zoo hoog bedrag heeft aan- vaard om te Axel het woord te komen voeren over de oprichting eener in de door hem zelf ge- zondene circulaires aanbevolen vereeniging. U dank zeggende voor de verleende plaats- ruimte, heb ik de eer mij hoogachtend te teekenen, Uw dw. dienaar, K. J. A. G. Collot d'Escuky. De bladen, die liet stuk van den heer Vorsterman van Oyen opnamen worden beleefd vereocht, oo/c dit over te nemen.) Hulst, 6 Sept. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,85 h 47,95 Engelsch per 12,05 12,09 D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 9 Sept. 0.32 12.55 Vrij dag 10 1.16 1.36 Zaterdag 11 1.53 2.10 Zondag 12 n 2.26 2.43 Mftandag 13 2.58 3.14 Dinsdag 14 3.29 3.43 W oensdag 15 n 3.58 4.12 ZEETIJ DINGEN, Van 6 tot en met 7 Sept. a Van 6 tot en met 7 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 14 binnenvaartuigen op- en 16 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 3 afgeschut. Op a. s. Zaterdag 11 September hoopt onze geachte moeder, behuwd- en grootmoeder JANNA DIELEMAN, echtgenoote van C. D. Kleine, haar 60sten ge- boortedag te herderiken. Namens kinderen, behuwd- Ter Neuzen. en kleinkinderen, M. SLAGBOOM. Op Zaterdag 11 September hoopt onze geliefde grootvader en behuwd grootvader CORNELIS PLATTEEUW JOHz., te Hoek, zijn 80»ten geboortedag te herdenken. Zijne liefhebbende kleinkinderen, E. C. HERREBOUT. M. L. HERREBOUTVan der Vliet. M. C. HERREBOUT. Ter Neuzen, 8 September 1897. Heden overleed mijne vrouw AANTJE DE LEGE, in den ouderdom van 59 jaar en zes maanden. J. TOLLENAAR. Ter Neuzen, 7 September 1897. Heden oyerleed na een kortstondig maar smartelijk lijden onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder AANTJE DE LEGE, in den ouderdom van 59 jaar en zes maanden. J. LEUNIS en Kinderen. J. TOLLENAAR. J. S. TOLLENAARDe Masier. W. S. BONDEWEL. C. BONDEWELTollenaar. J. DE SM1DT. J. DE SMIDTTollenaar. J. TOLLENAAR. J. TOLLENAAR. A. TOLLENAAR. Ter Neuzen, 7 September 1897. Ondergeteekende betuigt zijn dank voor de deelneming en de vrieudschap op zijn 20!ten jaardag ondervonden. Ter Neuzen. P. A. BEDET. TER NEUZEN. Voor de verkiezing van een Notabele wordt ten zeerste aanbevolen de heer verkiezing Donderdag 9 September van 10 tot 2 uren. ALGEMEENE VERGADERING op Zaterdag 11 September a. s., des avonds 8 uur. Te behandelen onderwerpen Rekening en verantwoording d. d. Penningmeester. Ingekomen stukken. Oprichting eener cooperatieve broodbakkerij. Opkomst verplicht. Namens het Bestuur, A. LEUNIS Jz., Secretaris. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op nader te bepalen dag, in het openbaar ver- pacliten voor 6 jaar, naast en achter de gemeenteschool te Hoek, groot 9 hektaren, verdeeld in verschillende perceelen van verschillende grootte. opmerkelijk, dat Oorlog, die toch de beate bescheiden daarom- trent bezit, huiverig schijnt te zijn om aan haar voorneraen gevolg te geven. Er kan echter nil niets meer worden aan- gevoerd; met het kadaster van '34 kunnen wc niets doen want dat was toen nog maar in wording en niet betrouwbaar. Zooals spreker reeds zeide, is het opmerkelijk, dat de Minister niets weerlegt, van al hetgeen door het gemeentebestuur reeds is aangevoerd, en niets anders zegt dan dat er betere gronden moeten worden aangevoerd. Als hij zoo zeker van de zaak was had hij toch eenvoudig kunnen verklaren dat de Staat alle rechten bezit. De heer Van der Moer kan zich met de opinie van den Voorzitter niet vereenigen. Hij is van meening dat de grond van school A enz. moet afgescheiden worden van dien aan den Smidswal. De Voorzitter heeft in de vorige vergadering medegedeeld dat laatstgenoemde grond onder dezelfde voor- waarden De Voorzitter Pardon, dat heb ik juist niit gezegd. Die gronden z\jn overgegeven op een bijzonder contract, waarin de clausule van de in '33 uitgegeven gronden, dat deze weer aan de gemeente terugkwamen wanneer Oorlog ze niet meer noodig had, niet is opgenomen. De heer Van der MoerOorlog heeft in '34 aan de ge meente gevraagd de oude werf, in gebruik bij Kamerik; de gemeente zou dan krijgen de grond voor een nieuwe werf en een vergoeding voor Kamerik. De Raad besloot toen de grond op die voorwaarden aan Oorlog ten gebruike af te staan. Toen echter den Minister dit besluit ter kennis werd gebracht heeft hij gezegd niet zoo, niet ten gebruike, maar in vollen eigendom wensch ik den grond te bezitten. Daaruit zou men dus kunnen afleiden dat de Minister juist van de voorwaarden van '33 niets wilde weten. Spreker is tot de conclusie gekomen dat de Staat dien grond werkelijk in vollen eigendom bezit en als hij daarvan de stukken bezit, behoeft de Minister niets te bewijzen, maar dat moeten wij doen, daar van wege de gemeente beweerd wordt dat 't niet zoo is. Als men nu echter aanneemt dat de gemeente op dien grond geen rechten bezit, is het nog een andere vraag of zij er op rechts- en billijkheidsgronden geen aanspraak op zou kunnen maken. Dit meent spreker toestemmend te kunnen beant- woorden, omdat de gemeente voor de overdracht van den grond niets heeft genoten. De Voorzitter blijft van meening dat de grond ook rechtens aan de gemeente behoort. De heer Van IJsselsteijn vraagt den heer Van der Moer of deze er kwaad in ziet om den voorgestelden brief te verzenden. We kunnen zegt hij toch licht probeeren. De heer Van der Moer zou willen te kennen geven dat de Raad tot het besluit is gekomen dat de gemeente werkelijk geen recht op den grond bezit, maar dat zij uit hetoogpunt van billijkheid meent er aanspraak op te mogen maken. De heer Van IJsselsteijn vindt dat men dan het standpunt der gemeente zou verzwakken, wat ook de Voorzitter beaamt. De heer Van der Moer merkt op dat het toch nietaangaat, als men van het tegendeel overtuigd is, tegen alle recht en billijkheid in, te blijven beweren dat men wel recht heeft. Geef de zaak dan zegt hij in handen van een advocaat. Van den Smidswal kan men alleen bij de Regeering billijk heidsgronden aanvoeren. Evenzoo zou hij voor de Zandstraat willen aanvoeren, dat de gronden verbeterd zijn en daardoor in waarde gestegen, en verzoeken de recognitie te verminderen tot 25 of 20 gulden. Naar aanleiding eener opmerking dat de Minister ook nog al een hooge atkoopsom heeft gesteld voor de Zandstraat, n. 1. 1650, merkt de heer Wieland op dat dit wel berekend zal zijn op de recognitie van f 50, als 3 pet. van het kapitaal, een rente die ook de Staat betaalt. De heer Van der Moer gelooft dat het maar hetbestezou zijn om vermindering van recognitie te vragen en de Smidswal te laten rusten. Dat beteekent toch eigenlijk ook zoo veel niet en bewijzen kunnen we niets. De heer WielandOf vermindering van atkoopsom. De Voorzitter acht het aanbevelenswaardig het voorstel van het Dag. Best, aan te nemen. De heer Van IJsselsteijn: We kunnen er niets bij ver- liezen. De heer Van der Moer: Men loopt alleen gevaar dat de Regeering zich ten slotte van onze vertoogen niets meer zal aantrekken. De heer Van IJsselsteijn gelooft dat niet, omdat er ook personen zijn die een voor de gemeente gunstige opinie ointrent de zaak hebben buitendien, waar Oorlog betere stukken dan wij, zegt hij schijnt te bezitten, kunnen we inmiddels van die stukken inzage verzoeken. Het voorstel van het Dag. Best, wordt hierna aangenomen met 8 tegen 1 stem, die van den heer Van der Moer. 3. Adres G. van der Peijl, onderhoud Walstraat. Adressant kan van de genie geen nitweg voor zijn woonhuis over die straat verkrytjen, dan op voorwaarde dat hij die straat van af die woning tot aan de gemeentebestrating bestraat en dan den dijk aan de overzijde der straat afrastertterwijl hij ook voor het onderhoud moet zorgen. Adressant is genegen om een en ander uit te vocren, doch verzoekt aan de gemeente den onderhoudsplicht te willen over- nemen. Uit verdere mededeelingen van den Voorzitter blijkt dat het rasterwerk aan Van der Peijl f 370 zou kosten en ook dat de aan den ingang der straat bij de V loos wij kstraat staande palen zouden worden verplaatst tot naast de woning van adres sant, bij school B, zoodat de straat van daar tot aan de Vloos- wijkstraat voor rijtuigverkeer zou worden opengesteld. Er wordt van den adressant zeer veel gevergd en de Voor zitter is van meening dat, waar hij al het werk wil uitvoeren, het voor de gemeente geen bezwaar kan zijn om het onderhoud over te nemen. Voor school B heeft de gemeente indertijd van de genie uitweg verkregen en toen ook met onderhandsche vergunning dat geheele gedeelte Schelpenpad bestraat, zoodat zij dit nu eigenlijk toch al in onderhoud heeft. Het vereischt echter bijna geen onderhoudskosten. De heer Van IJsselsteijn meent, dat zulks wel het geval zal worden als het verzoek wordt toegestaan hij voorziet dat men dan ook wel zal trachten den weg voor rij- en voertuigen opengesteld te krijgen. De heer Visser zou, daar de gemeente de weg en het daar- staande rasterwerk nu toch reeds onderhoudt, het verzoek willen inwilligen onder voorwaarde dat er geea rij weg komt. De Voorzitter maakt de opmerking dat het onderhoud der bestrating bijna niets kost en dat het rasterwerk door de eigenaars der aanpalende gronden wordt onderhouden. De heer Van den Hoek zegt dat er dan tweeerlei gehandeld wordt, daar het hek vroeger langs de Grenulaan staande steeds door de gemeente is onderhouden. De heer Grenu licht den heer Van den Hoek in dat de gemeente daar over de geheele lengte een strook grond ter breedte van 3,50 M. heeft gekregen, en dat daarvoor het hek geplaatst en onderhouden werd. De Voorzitter zegt het op 'toogenblik niet juist te weten, maar dat het ook mogelijk is dat het rasterwerk aan de Walstraat door de gemeente wordt onderhouden, hij kan dit eveuwel onderzoeken. De heer Van der Moer vraagt welk voordeel of er voor de gemeente inzithij vraagt niet welke nadeelen het opleveren zal. Naar hij meent is het voor de gemeente beter dat het blijft zooals het nu is, daar zij er toch geen voordeel van heeft. De heer Van den Hoek wist niet dat het de bedoeling was om de thans aan den ingang staande palen weg te nemen en dus de weg voor voertuigen vrij te maken, en was er daarom voor, in 'tidee dat alles bleef zooals het was. De Voorzitter vindt het zeer bezwarende bepalingen die door de genie aan Van der Peijl worden gesteld. hnkele leden merken op dat de gemeente daaraan niets kan doen, en zij daarin ook geen reden zien om tusschenbeide te komen. Het Dag. Best, stelt thans voor aan adressant te kennen te geven dat de Raad geen termen vindt om in zijn verzoek te treden. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren Visser en Van den Hoek. Brief spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen bouwen privaten op spoorwegterrein. De Voorzitter: Zooals men weet wordt 300 fr. gevraagd van de gemeente voor het bouwen van 2 privaten ieder met 3 zitplaatsen, waarvan de kosten zijn geraamd op 900 franc. Het Bag. Best, stelt voor het verzoek in te willigen. De heer Van den Hoek denkt niet dat men daar zulke mooie gebouwtjes zal willen zetten en vindt daarom de kosten veel te hoog; hij zou inzage van bestek en teekening willen ver zoeken. De heer Van der Moer zou dan wel eerst in beginsel willen uitgemaakt zien of men tot het verleenen eener bijdrage zal overgaan. Hij is er tegen, op grond dat het een particulier belang is. Spreker is er wel erg voor dat het gebeurt, maar is de meening toegedaan dat het door de meest belnnghebbenden moest worden gemaakt. Het is daar geen publieke plaats. De heer Van IJsselsteijn zegt, dat het wel degelijk een alge- meen belang betreft. Het werk van de menschen die aan 't spoor werken, strekt tot bloei van de plaats in het algemeen. De heer Van der Moer houdt staande dat het een belang van de werkgevers is. Een timmerman die met veel knechts werkt kan ook wel aan de gemeente verzoeken een privaat op zijn erf te plaatsen, met evenveel recht. De heer Wieland vindt het hier toch een ander geval en zou er wel wat aan willen doen. Ook de heer Visser is daar voor, onder toevoeging dat de gemeente aan het spoor toch ook veel te danken heeft. De heer Van der Moer herhaalt nogmaals, het een bijzonder belang te achten. Als de heer Van der Hooft een werk uitvoert moet hij toch ook zelf voor privaten zorgen. Hij vindt het overigens kinderachtig van de maatschappij om voor zoo'n kleinigheid bij de gemeente aan te kloppen. De heer Van der Hooft beaamt, dat hij daar zelf voor moet zorgen. De heer Van IJsselsteijn merkt op dat de maatschappij in haar recht is, daar zij privaten voor haar eigen person eel geplaatst heeft. De heer Van der Moer: Doet u het dan. De heer Van IJsselsteijn: Het is mijn grond niet; ik mag dat niet doen. De heer Van der Moer J Wil de maatschappij dan van u die 300 franc niet hebben De heer Van IJsselsteijn Neen. Het voorstel van den heer Van den Hoek, om aan de maatschappij bestek en teekening te vragen, wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen, nadat de heer Van der Moer nog had opgemerkt dat aanneming van dit voorstel het beginsel van subsidieering in zich hield. Voor stemden de heeren Visser, Van den Hoek, Harte, Van IJsselsteijn en Wieland, tegen de heeren Van der Hooft, De Koeijer, Van der Moer en Grenu. Ingekomen stukken enz. a. Een verzoek van den Waterstaat om aan haar over te dragen een stukje grond aan den Zuidbeer, door de gemeente van het departement van Oorlog in bedeleen bezeten wordende, daar het voor het onderhouden van de bestrating beter is dat ook bedoelde grond onder beheer van Waterstaat komt. Z. h. s. wordt besloten het verzoek in te willigen, daar de gemeente het niet noodig heeft en dan ook van het onderhoud is ontslagen. b. Deelt de Voorzitter mede, dat naar aanleiding van opmerkingen de politie bij al de bakkers het brood heeft gewogen, waaruit bleek dat het gewicht nogal uiteenliep niet- tegenstaande het voor denzelfden prijs werd verkocht. Hij zal het desbetreffende rapport bij het Dag. Best overleggen. Een bezadigd, eerlijk man, die hij over deze kwestie sprak, raadde aan, om maar alles zoo te laten. Er is evenwel een verordening die voorschrijft dat 't gewicht op het brood moet uitgedrukt zijn. c. De Voorzitter vraagt of men nog zal overgaan tot het bestraten van den grond in het Vlooswijk naast de woning van Moggre. De heer Visser zou het met klinkers willen bestraten. De heer Van IJsselsteijn vraagt of het noodzakelijk is. Dat kan de heer Visser nu juist niet zeggen, maar het zal netter staan. De heer Van den Hoek: Als men het daar doet zal men het aan W. Verlinde ook moeten doen en daar is het een groote oppervlakte. De Voorzitter zegt, dat de kosten zijn geraamd op f 50, en dat het dan de bedoeling der Commissie van Fabricage was dat Moggr£ de verplichting op zich nam bij de daar te ontstane steile kant een ijzeren hek te plaatsen. Met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren Van der Hooft en Van den Hoek, wordt besloten tot bestrating over te gaan. d. Een brief van den heer J. Dieleman, gemeente-secretaris, waarbij deze zijn dank betuigt voor de blijken van waardeering door hem van den Raad ondervonden bij gelegenheid van zijn 40jarig jubiU. e. Brieven van Ged. Staten waarbij wordt goedgekeurd de beschikking op den post voor onvoorziene uitgaven en de af- en overschrijvingen in de begrooting voor 1897. f. Een adres van H. Hartog, waarin deze te kennen geeft tot zijn verwondering in de courant te hebben gelezen dat op zijne reclame tegen den hoofdelijken omslag afwijzend is be- schikt, als zijnde dit te laat ingekomen. Hij ontving zijn biljet den 2!Bten Mei en meent toch drie maanden tijd te hebben om te reclameeren. Hij verzoekt dus als nog op zijn reclame te willen beschikken. De Voorzitter deelt mede dat de bedoelde reclame, van 31 Juli gedagteekent, en eerst den 248ten Augustus is ontvangen, dus na het verstrijken van den wettelijken termijn. g. Worden overgelegd de nieuwe tableaux voor de wegen en voetpaden. tt. De openbare vergadering wordt geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting deelt de Voorzitter mede dat in de vergadering met gesloten deuren zijn behan- deld de volgende reclames tegen den hoofdelijken omslag, en daarop de daarbij vermelde beschikkingen zijn genomen Jac. Loekemeijer aan si. /1100 gehandhaafd. C. J. Berwald 1800 id. J. P. van Ilerp 1650 verminderd tot yi500. Jan van Vijven 600 van hetkohierafgevoerd. J. B. de Smet 400 id. J. Spaanstra 2250 gehandhaafd. W. Vijverberg 800 verminderd tot f 700. F. A. de Doelder 1800 1000. Jac. Meslier 600 gehandhaafd. P. van Alten 1800 verminderd tot f 1650. Abr. Tholens Danz. 900 gehandhaafd. B. C. L. van Wiemeersch 1300 id. Jos. de Clerck 3000 id. Jac. van Doeselaar 600 verminderd tot 500. P. van der Bent 900 gehandhaafd. J. H. van Oost 600 verminderd tot f 500. Jan Looij600 450. A. C. van der Peijl 450 400. W. Verlinde 1400 1200. C. F. Keersemaker1650 gehandhaafd. C. H. Engels2500 verminderd tot f 2250. Jac. van Pienbroek. 1950 1800. I. S. Standaert 2100 1950. H. Allaart700 600. Iz. Meijer500 gehandhaafd. P. C. van Hecke 400 van hetkohierafgevoerd. Wed. P. G. Maandag 600 gehandhaafd. Jac. J. Koiijn 1400 verminderd tot f 1300. C. D. Leunis700 gehandhaafd. M. H. van Doeselaar 500 id. Jac. de Kok 1800 id. Jan de Kok 1650 id. K. Wieland 1000 id. D. van den Berge Mz. 500 verminderd tot f 400. Adr. Wisse 400 van hetkohierafgevoerd. Jac. Kouwijzer 500 verminderd tot f 400. Wed. R. Dees 800 gehandhaafd. J. van de Ree 3000 verminderd tot f 2750. J. F. Audenaerde 700 gehandhaafd. De reclames van P. J. de Deckere, Jan de Regt en H. Hartog worden afgewezen, als zijnde ingekomen na het ver- vallen van den termijn van reclame. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. Vergadering van Dinadag 7 September 1897. In de heden alhier gehouden raadszitting werden de nienw gekozen leden, de heeren J. Jurrij en W. G Dieleman beeedigd, terwijl de heer Jurrij werd herbenoemd als ambtenaar van den burgerlijken stand. Met vier tegen drie stemmen, die van de heeren Jurrij, de Feijter en Wolfert, werd besloten geene vergunning meer te verleenen aan het zanggezelschap tot het gebruiken van een lokaal van het oude schoolgebouw, bestemd voor ziekenhuis. Nog werd goedgevonden bij de premie van den heer P. Scheele voor de hnlp bij den op zijne hofstede plaats gehad hebbenden brand groot f 25 aan het bestuur der brandweer eenzelfde soni uit te keeren om die gelden onder de manschappen te verdeelen, met de bcpaling evenwel dat ieder persoon niet meer dan f 0,50 toelage zal genieten. Vergadering van Dinsdag 7 September 1897. Aanwezig de heeren P. Koster, C. N. Jansen van Rosen- daal, G. Weijns, P. van Fraaijenhove, L. Lamaitre, M. A. Smies, P. Dekker, M. Wolfert, P. van Hoeve en D. J. Oggel, leden, en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig de heer P. Dregmans. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De Voorzitter opent de vergadering. De heeren P. van Hoeve, M. A. Smies, M. Wolfert en P. Dekker Fz. leggen in handen van den Voorzitter de ver- eischte eeden af en nemen daarna als lid van den raad zitting. De Voorzitter wenscht de herkozen en gekozen leden geluk met hunne benoeming daarbij den wensch uitsprekende dat het hun gegeven mogen zijn tal van jaren de belaDgen der gemeente te behartigen. Hierna worden de notulen van de vorige vergadering ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt mededeeling gedaan van een brief van den heer J. Verijzer te Axel, houdende kennisgeving dat hij zijne be noeming als president van het algemeen burgerlijk armbestuur alhier aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. Een verzoekschrift van enkele veehandelaars om de vee- markt die alhier op den laatsten Dinsdag van de maand October wordt gehouden te houden op den laatsten Maandag dier maand om reden Dinsdag naar hun oordeel niet meer de geschikte dag is daar deze samenvalt met een dag waarop het tevens te Sas van Gent veemarkt is zoodat het te Axel gekochte vee alsdan niet voor den volgenden Dinsdag te Sas van Gent ter markt kan worden gebracht, wat naar hun bescheiden meening noch in het belang van de veehandelaars, noch in dat van de landbouwers kan worden geacht. Met algemeene stemmen wordt besloten aan het verzoek van adressanten te roldoen. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting gesloten. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 9,00 a f R°gge vWintergerst /7,00 a f Zomergerst a Harer 5,50 a Erwten f 7,75 a fPaardenboonen f a f Duivenboonen fa f Witteboonen f a Bruineboonen fa fBoekweit f Lijnzaad f a f Aardappels f Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1,05 a fEieren per 26 stuks f 0,97| a f Er waren ter markt te koop gesteld29 stuks hoornvee en 27 varkens, Verkocht 10 stuks hoornvee en 15 varkens. n H H VLAG. NAAM. M\ Van en naar. Lading. Voor Ter 1'enzen 6 Eug. s.s. River Derwent 2272 London stukg. idem Egret 8492 Liverpool idem idem Ethel 2932 Pyteriaks hout idem Anglia 2169 Leith ijzer Voor (went 6 Eng. s.s. Alice Taylor 832 Hull stukg. idem Ouse 2158 Goole idem idem Calder 1992 idem idem 7 Duits. s.s. Spica 1824 Hemosand hout Deens. s.s. Urania 3897 Kemi idem Eng. s.s. Ibis 3024 Manchester stukg. Van (went t 6 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 7 idem Calder 1992 Goole idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3