taeiriengde berichten. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Omstreeks 4 ure arriveerde een sleepboot bij de Zeeuwsch-Vlaanderen en nam deze op sleeptouw; toen het evenwel bleek dat men naar Vlissingen zou terugkeeren, zonder hier de passagiers af te halen, nam de heer Van Rompu het besluit, om dezen met de Giesendam aan boord te laten brengen. Dit besluit werd z66 vlug uitgevoerd, dat eenige passa giers, hoewel direct gewaarschuwd, nog te laat kwamen. Volgens bericht uit Vlissingen zou verder een boot op den gewonen tijd vertrekken om den dienst uit te voeren. Maandagnamiddag werd in tegenwoordigheid van vele belangstellenden de Christelijke school op het gehucht Driewegen ingewijd, waarbij door verschillende heeren het woord werd gevoerd. Ook de leerlingen, die de school zullen bezoeken, een veertigtal, waren aanwezig. Gisterennamiddag passeerde hier, opvarende naar Antwerpen, Hr. Ms. pantserschip //Kortenaer. Aldaar zal naar men verneemt Z. M. Leopold, Koning van Belgie, een bezoek aan boord brengen, terwijl de commandant en de officieren van het etat mayor der Kortenaer" tot een diner ten hove te Brussel zijn uitgenoodigd. Toen de /Kortenaer" gistermorgen van het Nieuwediep ter reede van Vlissingen kwam, werd aan dien bodem een bezoek gebracht door den consul van Belgie aldaar, de heer Benier, aan wie bij het van boord gaan het voorgeschreven saluut met kanonschoten werd gebracht. De varkensziekte heeft te Groede veel offers geeischt. Niet minder dan 17 vette varkens zijn de laatste week gestorvenook te Schoondijke en in den omtrek zijn velen dezer dieren aan die ziekte gestorven. Door wijlen den landbouwer C. te Cadzand zijn aanzienlijke sommen vermaakt aan de Ned. Herv. kerk te Cadzand en de weesinrichting te Neerbosch. Philippine. In de gemeenteraadszitting van Dinsdag j.l. zijn de nieuw gekozen ledeu geinstal- leerd en mej. M. van Vooren alhier tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de open bare school benoemd. Sas van Gent, 7 Sept. De veemarkt van heden, was goed bezet. Aangebracht waren: 21 stieren, 72 ossen, 173 koeien en vaarzen en 1 schaap, samen 267 beesten. Alles was spoedig verkocht, waarvan vele aan de Antwerpsche slagers, die in groot getal waren opgekomen. Het gemeentebestuur alhier, heeft een besluit genomen ten voordeele van handel en landbouw, door aan het bestuur der Provinciale Stoombootdienst op de Wester-Schelde aan te vragen, des Maandags een particuliere veeboot te laten varen, om het vee, in de verschillende havens van Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren op te laden en rechtstreeks naar hier te vervoeren. IJzendijke, 7 Sept. Zondag avond is J. Maat uit Biervliet onder die gemeente door een boeren- knecht, V. genaamd, verraderlijk aangevalleu en eene belangrijke verwonding in het voorhoofd toege- bracht waardoor hij veel bloed heeft verloren. Heden zijn alhier tot wethouders gekozen de heeren P. A. Bekaar en T. J. Calon. Aan de rijwielfabriek //Wilhelmina" te Zeist hebben dezer dagen ruim 60 van de 120 werk- lieden tijdelijk ,/gedaan" gekregen. Deze maatregel is het gevolg van vergrooting en uitbreiding der inrichtingen en werktuigen, en zal hoogstens een week of zes duren, zoo schrijft men nit Zeist aan het //Utr. Dbl. dat 't echter blijkbaar nog al vreemd vindt, dat daar- voor een 60tal werklieden ,/hoogstens een week of zes" werkeloos zijn, waaronder men toch pleegt te verstaan, dat ze van den fabrikant geen loon ontvangen. Te Voorburg liep eene koe, welke door een boer door het dorp gedreven werd, bij een kruidenier den winkel in, achter de toonbank langs, naar het kantoor, waar zij nogal schade veroorzaakte. Toen men het dier uit huis zou verwijderen, kon het niet keeren, zoodat, daar de eigenaar van het beest niet helpen wilde, de timmerman gehaald moest worden, die het raam wegnemeu moest, waardoor het dier vervolgens op straat kwam. De eigenaar, die intusschen op straat den grootsten schik had, wilde zicb nu met zijne koe wegpakken, doch allereerst moest hij de gemaakte schade betalen. Aangezien hij hierin geen zin bad, is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. In de Van-Speykstraat no. 105 te Rottterdam woedde in den vroegen morgen van 29 Augustus een felle binnenbrand ten huize van zekeren v. G. Naar aanleiding van verschillende omstandig- heden achtte de politie het noodig, naar de oorzaak een streng onderzoek in te stellen, wat nu tot de arrestatie van den bewoner geleid heeft. Het onderzoek moet aan't licht gebracht hebben, dat door de buren op den bewusten vroegen morgen een dikke rook bespeurd werd, welke uit de woonkamer van bedoeld pand kwam, waarop zij ijlings naar buiten gingen om hun buurman, die naar zij meenden, in gevaar verkeerde, te wekken. Onmiddellijk nadat zij op de deur ge- klopt hadden, werd deze geopend en stapte buurman geheel gekleed naar buiten, meedeeleude dat de lamp van de zoldering gevallen was. Bij huiszoeking moet gebleken zijn, dat eenige voorwerpen van waarde op den zolder waren ge- borgen, die voor het oogenblik gevaar liep. De vrouw en de kinderen van v. G. waren eenige dagen te voren naar Brabant vertrokken. Naar men mededeelt was in Mei de inboedel voor f 800 verzekerd. Wat zal er van lerland worden als de aard- appeloogst dit jaar mislukt P Het eiland wordt bedreigd met groote ellendemen vreest een winter als sedert 1847 niet is doorgemaakt. In de graafschappen Cork, Kerry en Clare zijn door de hevige regens van de laatste weken geheele velden aardappelen waardeloos gemaakt. Het gewas rot in den grond. Te Winschoten haastte de koopman D. van de Buitenvenne zich naar huis met een paar zakjes op den rug. Maar hij deed dit op een manier, die de achterdocht der uit den aard nieuwsgierige dienaren van de Heilige Hermandad opwekte. Ze wilden eens zien wat onze vriend zoo haastig thuis wilde brengen. En jawel Acht en twin- tig patrijzen, nog voor de jacht geopend was Dat werd zwart op wit geconstateerd en D. zal er nog wel wat van hooren. Te Utrecht kwam een vrouw bij een der slagers in de volksbuurten vleesch koopen, dat zij in een pannetje deed, waarom haar schort was geslagen en dat zoo op haar linkerheup rustte. Toen zij betalen moest, zeide zij geen geld bij zich te hebben, en zette daarom het pannetje met vleesch en al op de toonbank neder, terwijl zij even geld zou gaan halen. Maar wie er terugkwam, het vrouwtje niet. De slager wilde toen het vleesch maar weer oppakkeu en uit het pannetje verwijderen. Tot zijne ver- wondering was daarin echter geen bodem en het vleesch dus in de schort der vrouw gegleden, die natuurlijk nog steeds bezig is het geld te zoeken. Een nieuwe vorm van oplichting alzoo Bij Joure (Fr.) was Zondagmiddag de heer H. Polman, uit Apeldoorn, met nog drie andere heeren een predikant gaan hooren. Toen zij huis- waarts wilden keeren, werd hun gezegd gelijk later bleek ten onreehte dat de tram op den 4 uur-trein niet liep, waarop zij besloten naar Heeren- veen te wandelen. Het weder was slechts, met regen en wind, doch zij liepen voor den wind. De heer P. liep tusschen de boomen en de buitenrail, terwijl hij de parapluie op had en over den schouder, daar de wind van achteren kwam. Opeens hoorden zij de tram aankomen P. wilde oversteken, doch ongelukkig te laatde treeplank stiet tegen hem aan en hij werd ongeveer 5 meters meegeduwd. De machinist deed terstond stilhoudeu eu de heer P., op het oogenblik zelf schijnbaar ongedeerd, nam plaats in de tram. Onderweg echter betrok zijn gelaat meer en meer en bij de aankomst te HeerenveeD, was zijn toestand zoo bedenkelijk geworden, dat terstond dokter Rinkes gehaald werd. Toen deze kwam, was het reeds te laat. De heer P., een man van 70 jaar, was reeds bezweken aan de gevolgen eener zware inwendige beleediging. Het onweer van Zaterdag heeft buitengewoon veel schade aan gebouwen aangericht. Niet alleen is de mooie kerk te Rhenen door den bliksem in de asch gelegd, maar ook de Hervormde kerk te Hem, gemeente Venhuizen (N.-Holland). Het hemelvuur sloeg in den toren en weldra stond ook de kerk in brand. Tegen de vuurzee was de brandweer nagenoeg machteloos. Ongeveer 7 uur waren de vlammen uitgeslagenom ruim half 9 stortte de torenspits naar beneden, en om 11 uur waren kerk en toren geheel uitgebrand. De pastorie, welke vlak naast de kerk staat, is gespaard gebleven. Nog een derde kerktoren werd getroffen die te Lunteren, gemeente Ede; maar daar liep't met wat schade aan de leien af. De toren te Rhenen was niet verzekerdwel het dak der kerk, voor f 40,000, en het orgel voor 20,000. Nochtans was de toren ook niet van een bliksemafleider voorzientoen voor een tiental jaren een voorstel daartoe in den raad kwam, werd dit met oj» 1 na algcmeene stemmen verworpen. De Deventer politie kwam dezer dagen aan een der fabrieken aldaar een 13jarig meisjeopeischen, dat met haar lOjarig zusje naar Amsterdam moest worden gebracht, omdat de aldaar vertoevende vader dit verlangde. Die vader is een bekend dronkaard, die wegens openbare dronkenschap al eens te Hoorn heeft gezeten en daarna nog weer eens tot hechtenis was veroordeeld. Na zijne invrijheidsstelling had hij toen zijne kinderen verlaten, wat door velen als een geluk werd beschouwd, daar zij dikwijls aan het allernoodzakelijkste gebrek hadden en geheel aan haar lot werden overgelaten. Zij werden nu door een oom en tante in huis genomen en de oudste op een fabriek geplaatst. Eenigen tijd daarna kwam echter de vader terug reeds den avond van dienzelfden dag werd hij door de politie wegens dronkenschap weer in be waring genomen, en den volgenden dag vertrok hij naar Amsterdam. Daarheen heeft de politie nu, daar de lap 't eischt, de arme kinderen moeten overbrengen. Ieder erkent, dat aan zulke toestanden een einc moet komen. Maar de langzaamheid van den Nederlandschen wetgever is oorzaak, dat zelfs algemeen erkende gebreken jarenlang blijven bestaan voordat men er toe kornt, ze weg te nemen. De voortreffelijke, onvolprezen tramdienst tusschen Amsterdam en Laren doet weer van zich spreken, zegt het //Hbl." Zaterdagavond is de aatste tram van Amsterdam bij Naarden in voile vaart ontspoord. Van een der passagiers, die zelf gelukkig niet gekwetst werd, veruameu wij, dat de machine op haar kop op den weg kwam te staan (en eergister nog zoo stond), dat een wagen over den kop duikelde in de sloot, dat een dame te water raakte, dat vier soldaten, die naar Naar den reden, zoo gekwetst werden, dat ze in't hospitaal moesten worden opgenomen, en dat de machinist eveneens zulke kwetsuren bekwam, dat opneming in een hospitaal noodig bleek en hij eergister nog buiten kennis was. Aldus wordt gemeld door een medepassagier van de gekwetsten. Dit is in de laatste veertien dagen alweer het tweede ongeval. Voor de Koning van Siam zijn land ver- iet, beloofde hij onder eede eewige trouw aan zijne wettige gemalin, die hij tot koningin-regen- tes gedurende zijne afwezigheid benoemd heeft. Hij heeft van haar echter een plechtigen eed gevorderd van dezelfde strekking, evenals van zijne overige vrouwen. Z. M. mag zich verheugen de gelukkige vader te zijn van 147 kinderen (56 zoons en 91 doch- ters) alien in leven, en is vast besloten hun alien een degelijke Europeesche opvoeding te geven. Hij is voornemens een aantal dikke boekdeelen te vullen met notities van zijn reis, waarvoor hij een half dozijn secretarissen in zijn gevolg heeft. De Koning van Siam heeft naar Europa mede- gebracht een 200tal koffers, waaronder zes van ijzeren banden voorzien. Zij bevatten de geschen- ken voor de verschillende Europeesche vorsten. Daaronder zijn kostbare sabels met edelgesteenten versierd en met gouden lemmeten, sigaren-etuis, gouden vazen, theeserviezen in gedreven goud met robijnen en diamanten bezet, bonbonnieres, canda- labres, enz. Men beweert, dat de Koning van Siam in Europa een blanke prinses zoekt voor ziju troon- opvolger, den kroonprins schrik nietClow Fa Mahavajiravudh, die thans 16 jaar oud Maar dan is hij in Nederland heelemaal niet aan het goede adres De tegenwoordige Koning van Siam is geboren 20 September 1852 en dus bijna 45 jaar oud. Hij geniet een inkomen van ongeveer 24 milli- oen gulden. Een sensationeele inbraak is te Karlsblad gepleegd. In de hoofdstraat, de Alte Wiese, is de winkel van den Prager juwelier Dombrowsky geplunderd. Er is voor een waarde van 50,000 florijn gestolen. In de zoldering van den winkel is een gat van een halven meter breedte, uit- komende in de kamer van een vermeenden badgast die eerst den avond voor den diefstal was aan- gekomen. De kamer was gesloten. Toen de deur was opengebroken, vond men van den inbreker nog slechts een bruine reistasch, een overjas en een zakdoek. De man zelf is waarschijnlijk door het venster gevlucht. Vergadering van Dinsdag 7 Sept. 1897. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Harte, Van IJsselsteijn, Wieland, Visser, Van der Hooft, De Koeijer, Van der Moer, Grenu en Van den Hoek. Afwezig met kennisgeving de heeren De Feijter, Moes en Tazelaar. Een vacatnre. Na opening der vergadering leggen de herbenoemde leden, de heeren Wieland, Van der Hooft, De Koeijer en Grenu, in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, en worden door den Voorzitter gelukgewenscht. Daarna worden gelezen de notulen der vorige zitting. De heer Van den Hoek zou daarin wenschen opgenomen te zien, dat de Voorzitter hij de bespreking der staanplaatsen gezegd heeft dat het toelaten van de andere stoommolen 10 schade aan de gemeente zou berokkcnd hebben daarop was de door spreker gemaakte herekening gebaseerd. De Voorzitter zegt naar aanleiding dezer kwestie van den marktmeester het volgende rapport ontvangen te hebben Naar aanleiding van de voor mij kwetsende uitdrukkingen, gebezigd door het raadslid den heer M. van den Hoek, in de openbare raadsvergadering van 26 Aug. j.l., heb lk de eer UEd. Achtbare met betrekking tot de tot mij door UEd. Achtbare geriehte vragen het navolgende te berichten 1°. Dat door de plaatsing van de stoomcaroussel van de Wed. Schildmeijer de gemeente aan marktgeld meer kan en zal ontvangen 8,20. De tent van Schildmeijer is groot 17.5 bij 15.5 M., maakt na afirek der ronde hoeken 244 M3. 244 X f 0,40 zz. 97,60 die van Vincken is groot 17 X 18 M. of in't gjheel volgens opgaaf 267 M3. 267 X 0,40 106,80, maakt een verschil van f 9,20. Door de meerdere diepte van laatstge- melde tent vermeen ik, na juiste opmetingen te hebben ge- daan, dat het onmogelijk zou zijn, om achter die tent nog een regel kramen of tenten (zooals andere jaren) te plaatsen aangezien de ruimte voor de kramen, staaode tegenover de woningen van den heer P. A. van de Velde, tot aan de waterkeerende muur zeer eng en met het oog op het passeeren van brandbluschmiddelen bij brand, reeds zeer beperkt is, zoodat dat gedeelte onbezet zou moeten blijven, zooals mij bij vroegere regelingen steeds is gebleken. Bij inzage van de door mij ingediende staat van de opge- brachte marktgelden in 1896, zal blijken, dat op de hiervoren gemelde ruimte (achter Schildmeijer) heeft gestaanW. Overmeer met een tent (marktgeld f 14,40), H. Roels (galan- terie f 2,40), J. Lauwers (vischtent 2,40), M. Belet (olie- bollen 1,35), te zamen 20,55. Rekent men hier nu af het meerdere dat Vincken zoude betalen, f 9,20, benevens /3,15 hoogere inschrijvingssom, dan blijft er voor de ge meente een voordeelig saldo van f 8,20. 2°. Dat de inschrijving is geschied, zonder mijne tegen woordigheid ik bevond mij sedert 's morgens op onderzoek naar aanleiding van een ernstige mishandeling, aan t spoor- wegstation te rnim 12 ure des middags kwam de agent van politie J. Hamelink mij roepen, en deelde mij mede, dat ik in de vergadering van Burg, en Weth. moest komen. Daar gekomen was de wed. Schildmeijer daar sedert geruiuien tijd, ten 10,30 was zij met de Prov. stoomboot aangekomen. Van UEd. Achtb. vernam ik, dat, daar de tijd voor het aanbieden van inschrijvingen verloopen was, bedoelde vrouw verzocht den uitslag terstond te mogcn weten, (ofschoon u mij des morgens nog had gezegd de ingekomen biljetten niet te willcn openen voor den volgenden dag in tegenwoordigheid van de wethouders) daar zij, zoo zij geen plaats had in Per Neuzen, haar verder reisplan moest wijzigen. Op de door UEd. Achtb. aan mij gedane vraag, (daar de inschrijvingen zoo weinig verschil hadden), welke van de beide aanbiedingen mij voor de gemeente het voordeeligst voor- kwamen, heb ik geantwoord, in aanmerking genomen de berekening aan ommezijde verineld, die van de wed. Schild meijer, daar kwam nog bij dat zij persoonlijk hier was, en terstond kon deponeeren, terwijl Vincken hier niet was, en getuige het gebeurdc met de inschrijving voor de laatst gehouden kermis te Middelburg, waar als hoogste inschrijver voor een stoomcaroussel was J. Xhaffelairc, toen er werd getelegrafeerd dat er moest gedeponeerd worden, liet de inschrijver niets van zich hooren, zoodat er de volgende week opnieuw eene onderhandsche toewijzing aan de wed. Schild meijer heeft plaats gehad, zoodat om dat alles te voorkomen, en er nog voordeel, toch nooit geen schade voor de gemeente in kan worden gezien, door Burg, en Weth. besloten werd aan de wed. Schildmeijer de plaats aan te wijzen. 3°. Wat. betreft mijne reis naar Vlissingen, deze is geschied met voorkennis van UEd. Achtbare, niet om kermisreizigers na te loopen, maar om opnemingen te doen, teneinde bij aan biedingen van onbekenden te weten of hunne inrichtingen hier konden staan, om op die wijze de gemeente te vrijwareu voor onaangenaamheden. Men vergete niet dat de gemeente over weinig en dan nog wel zeer beperkte terreinen kan beschikken. 4°. Het ten eten vragen van kermisreizigers, gedurende den tijd dat ik als marktmeester werkzaam ben, sedert 1889 is er 2- of 3malen een kermisreiziger bij mij in huis geweest- JaDvier is hier in den loop van den zomer geweest. en kwam mij spreken over plaats op de kermis, ik kon toen niets anders zeggen dan dat er inschrijving zoude worden gehouden, hij is toen bij mij in huis geweest, en zal vermoedelijk wel iets ge- bruikt hebben, maar of dat -ten eten vragen is betwijfel ik, ofschoon ik vermeen te mogen opmerken, dat zoo lang mijne haudelingen strikt eerlijk en rechtvaardig zijn, en mijn gedrag niets te wenschen overlaat, de gemeent.eraadsleden de bevoegd- heid missen mijne persoonlijke vrijheid aan te rauden. 5°. Dat het vorige jaar met de kermis, mijne tussehenkomst werd ingeroepen voor een geschil tusschen het overleden raads lid den heer A. H. Donze, en de carousselhouder F. Janvier. Bedoeld geval had zich volgenderwijze toege drag' II. Janvier had de kinderen van Donze, (die een abonnement hadden om gedurende de kermis te rijden) geweigerd om te rijden, des avonds ongeveer 9 ure. Donze kwam zich daarover beklagen, en ik ben mede naar de caroussel gegaan. Janvier verklaarde alstoen, uithoofde er een gezelschap jong volk in den molen was gekomen. die nogal een borrel op hadden, hij tot die kinderen had gezegd, 't is nu al 9 ure, je hebt nu heel den dag gereden ik zou nu maw naar huis gaan, hij voegde er aan toe, ikdeed dat hoofdzakelijk in 't belang von die kinderen, omdat ik dacht, als ze een duw of stoot oploopen, dan krijg ik er de lastmee, doch liet er opvolgen, ik beken dat ik ongelijk heb. Ze hebben voor de ganmhe kermis betaald en zoo lang ik open ben hebben ze recht om mede te rijden, zoodat ik mij van verdere be- moeiingeu heb omhouden, dus volstrekt geen parlij getrokken. 6". Dat in aanmerking genomen de beperkte ruimte tus schen de hotels Commerce en Centraal, getuige de weinige ruimte van het vorige jaar, nu er twee meter grond voor de plaatsing van een stoep en hek voor 't Hotel Centraal aan den publieken dienst is onttrokken, ik niet anders heb kun- nen adviseeren als er dit jaar slechts een te plaatsen, met het oog op ongelukken die daaruit zonden kunnen voort- spruitenbehoudens dat de gemeente het recht voorbehoudt nog caroussels op andere terreinen buiten de markt te plaatsen- Ik kan bewijzen dat ik aan meer dan een of twee caroussel- houders bericht van de inschrijving htb gedaan, dus is het mij niet te wijten dat Janvier de hoogste en eenigste in schrijver is. Ten slotte vermeen ik UEd. Achtb. nog te moeten mede- deelen dat eenigen tijd geleden, het raadslid M. van den Hoek, mij aanraadde de kermis zoodanig te regelen dat de spellen of tenten met de achterschotten voor de ramen van de woningen van den heer J. A. de Jonge, P. Scheele e. a. werden geplaatst, opdat die de kermis niet zouden zien. In de vergadering van de Commissie van Eabricage heeft hij mij dat De Voorzitter: Daar de marktmeester zich door uitdruk kingen in de vorige zitting persoonlijk beleedigd gevoeldt, vervalt hij hier in een toon die ik niet kan goedkeuren en die ik dan ook niet verder zal voorlezen, doch ik zal het rapport ter visie leggen. Het rapport was onder dagteekening van 31 Aug. gericht aan den B.urgemeester. De heer Van den Hoek is het met het in het rapport aangevoerde in het geheel niet eens. Die meerdere grootte van de andere stoommolen kan nooit dat verschil aan ruiinte- verlies opleveren. De Voorzitter zegt dat alles nauwkeurig is nagegaant Spreker heeft aan den marktmeester uitdrukkelijk verzoch. alles goed op te geven en er niet lichtvaardig mee om te gaan, kortom, om de toestand zoodanig weer te geven dat hij zijne verklaring onder eede zou kunnen berestigen. Meerdere zorg kon er dus door het Dag. Best, niet aan besteed worden. De heer Van den HoekDat wordt ook niet gezegd, De Voorzitter licht in het breede toe hoe de toewijzing van de plaats van een stoommolen aan de wed. Schildmeijer heeft plaats gegrepen. Desgevraagd gaf de marktmeester als zijn meening te kennen dat die tent meer was in voordeel der gemeente. daar door de meerdere ruimte die de andere tent noodig had, de rij kramen tegenover de huizen van den heer Van de Velde niet kon geplaatst worden er ook niets meer achter kon staan. De heer Van den Hoek betwist dat die 50 c. M. meerdere breedte zon veroorzaken dat daar een geheele rij kramen niet meer zou kunnen geplaatst worden. Het scheelt toch maar een halve meter. Waar het meten van oppervlakten betreft meent spreker voor den marktmeester niet behoeven onder te doen. De heer Grenu beaamt dat er toch ook open ruimte voor de passage moet overblijven. De Voorzitter zal het rapport deponeeren en verzoekt den heer Van den Hoek met hem ter plaatse de zaak te onder- zoeken. Hij vraagt of de notulen kunnen worden vastgesteld. De heer Van den Hoek zou er dat van die f 10 gaarne in opgenomen zien. Besloten wordt het door den heer Van den Hoek verlangae aan de notulen toe te voegen en deze worden daarna i. h. s. goedgekeurd. Daarna komt aan de orde 1. Benoemm ambtenaar Burgerlijken Stand. Met 8 stemmen wordt herbenoemd de heer A. C. N. Grenn. De heer G. Wieland verkreeg 1 stem 3. Overnemen gronden domein. De Voorzitter deelt mede dat van den ontvanger van de registratie en domeinen, naar aanleiding van het vernieuwd verzoek om uitstel, van den gestelden termijn waarop zou moeten worden beslist, bericht is ontvangen dat die termijn verlengd wordt tot 1 October, doch dat hij hoopt dat alsdan door den Raad definitief zal beslist zijn. Er is dus nog tijd om te wachten. De stukken hebben evenwel ter vi-ie gelegen en de leden gelegenheid gehad om er inzage van te nemen, waarvan door enkelen gebruik is gemaakt. Het Dag. Best, stelt dus voor om de zaak af te handelen, en aan den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulat mede te deelen dat de raad Da de onderhavige zaken nauwkeurig te hebben onderzocht, als zijn gevoelen uitsprcekt, dat voor haar ver zoek om vermindering van de door den Minister van Oorlog, voor overname van de Zandstraat enz., door de gemeente, bepaalde som van 1650, wel deugdelijke gronden zijn aangevoerd, en dat zij thans vooralsnog met bij machte is daaromtrent nog meer gronden bij te brengen; Ook omdat de gemeente voor het ophoogen en verbeteren van dien grond, waarop thans het schoolgebouw en vele woningen staan en straten liggen, en vroeger er als een moeras uitzag, zooveel heeft uitgegeven, wat alles ten voordeele van het Rijk is gekomen, wenscht de gemeenteraad nu tus schen de beide zaken (Zandstraat en erven achter Smidswal) verband te houden. Ilij hoopt dat Z.Ex. de Minister bij nadere overweging op het gedane verzoek, dat ongetwyfeld met het rechts en billijkheidsgevoel geheel in overeenstemming is gunstig zal gelieven te beschikken. De Voorzitter is rechtens overtuigd dat de gemeente vol- komen gelijk heeft. De grond achter de Smidswal, is van de gemeente. De Minister splitst het echter en zegt neen, slechts een gedeelte was van de gemeente. Het is echter

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 2