Handelsbericbten. BURGERL1JKE STAN D~ Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De misdaad is ontdekt door een melkmeisje uit Hoboken, dat twee dagen te vergeefs had gebeld, doch dat eerst geen argwaan had opgevat, daar de beide zusters naar de Brusselsche tentoon- stelling zouden gaan. Vrijdag kwam zij terug en daar er weer niet geopend werd, en zij niet kon gelooven dat de twee oude vrouwen zoo lang in Brussel zouden blijven, ging zij achter het huis om en zag dat de aehterdeur open stond. Binnen komende, ontwaarde zij een vreeselijk schouwspel. Daar lagen de twee vrouwen in eenen plas geronnen bloed, met wonden aan het hoofd, die aantoonden, dat hier eene verschrikkelijke misdaad had plaats gehad. Maandagmiddag heeft men Elisabeth het laatst gezien. Omstreeks 4 uur heeft men twee nonnen de woning zien binnengaan en kort daarna kwam een meisje om eieren en boter te brengen. Bij het onderzoek in loco vond men in de eetkamer de tafel aangerecht voor 4 personen, die koffie hadden gedronkennog twee boterhammen lagen op de tafel. Men zou dus kunnen onderstellen, dat de twee personen, die als nonnen gekleed, waren binnengekomen, door de bewoonsters waren uitgenoodigd om mee koffie te drinken, en dat gedu rende dit maal de oude vrouwen overvallen werdeu. De slachtoffers waren zeer rijk. Twee kastjes waren opengebroken, en hieruit waren juweelen, goud en zilverwerk gestolen. Een andere koffer, waarin voor eene waarde van 40,000 fr. aan papieren lag, bleef onaangeroerd. Bij de justitie zijn nog verschillende aanwij ziging ontvangen. In een herberg van het dorp heeft een fatsoenlijk gekleed man gevraagd, of de oude juffrouwen nog altijd in hetzelfde huis woonden. Ook heeft men twee verdachte personen, waarvan een een groote wond aan 't voorhoofd had, zien rondloopen. Ook loopt het gerucht, dat de moord gepleegd is door twee Duitschers, die, na den gevangenbewaarder vermoord te hebben, uit de gevangenis van Arlon ontsnapt zijn. Een paar stukjes uit een beschrijving van de aankomst en ontvangst van Faure te Kroonstad, voorkomende in het Nowoje Wremja van Dinsdag. Men moet weten dat de schrijver met een gezel- schap dames en heeren den President op een stoombootje was tegemoetgevaren en daarmee de Pothuau gevolgd had tot op de reede. Nadat Faure het schip verlaten had, kwam het stoombootje langs het boord van Pothuau te liggen, en de Russen met hun dames klauterden de trap op naar boven. De verslaggever van het Nowoje Wremja bracht den gezagvoerder de uitnoodiging van de Russische pers aan de officier van een middag- maal over. De commandant beloofde te komen Maar", gaat de verslaggever voort, //achter ons aan kwamen onze dames. Zij drukten de matrozen de hand, vlogen de officieren om den hals en be- strooiden ze met bloemen In de kajuit van admiraal Gervais, waar al manden met bloemen staan, strooien onze dames een massa bloemen. Zijn pet, tafel, kanape, bed worden met bloemen bestrooid. Allen begroeten ons als oude kennissen. Men hoort vragen als //Hoe was de reis, was het weer mooi wanneer komt u in Petersburg Het regent uitnoodigingen, men hoort vroolijke uitroepen als //Eindelijk is u bij ons Allen zijn in hun schik, alien glimlachen van plezier. De matrozen, niet wetende hoe en waarmee hun dankbaarheid te betuigen, rukken de linten met het opschrift Pothuau van hun inutsen en verdeeleu ze aan iedereende officieren geven bevel aan alien ter gedachtenis blauwe en roozenroode linten met hetzelfde opschrift te geven, en drinken een glas champagne met het gezelschap. Men kan haast niet scheiden van de lieve, goede vrienden." En op dien toon gaat het voort, drie kolom- men lang Een verschrikkelijk schouwspel heeft zich onlangs aan de oogen van de bezoekers aan den Niagara-waterval voorgedaan. Twee rnannen en een jongen waren in een bootje aan het roeien op het Erie-meer, juist boven den waterval. Plotseling werden zij door den stroom medege- voerd en ofscboon zij alle krachten inspanden om uit den stroom te" geraken en den oever te be- reiken, werden zij medegesleept door den stroom, die daar een vaart heeft van 28 mijl per uur. Duizenden waren aan de oevers samengestoomd onmachtig om hulp te bieden. Zij moesten zien, hoe het ranke vaarfuig over den waterval vloog en in de diepfe verdween. De lijken der onge- lukkigen zijn nog niet ontdekt. Op de boot van Swinemunde naar Stettin bevond zich een opzichter met een gevangene, die naar de gevangenis te Stettin moest worden over- gebracht. Het was een oude landlooper, een kreupele op krukken. In de haven wierp de gevangene zijn krukken op zij en sprong overboord, naar t scheen om een in de nabijheid liggende visschersboot zwemmende te bereiken. Hij ver dween weldra in de sterke golven en aan redding kon niet worden gedacht. De vier gekken, die in eene race-giek van Dover naar Calais wilden roeien, hebben er Donder- dag bijna het leven bij ingeschoten. 's Ochtends om 7 uur gingen zij op weg. Een sleepboot volgde hen, tot hun geluk. Het was mooi weer en een kalme zee. Maar toen zij een eind op weg waren, kwamen zij in een zware deining en welhaast in een zware zee. Herhaaldelijk moest gestopt worden om de boot uit te hoozen. Ein- delijk werd de boeg zoo moe, dat op de sleepboot moest gehaald worden en vandaar stapte een andere roeier in de giek. Men ging voort en de zee werd al onstuimiger, tot omstreeks half tien de giek vol liep en zonk. Twee van de roeiers waren goede zwemmers, maar de twee anderen niet, en deze werden groote moeite gered. Drie werden geheel uitgeput door de sleepboot te Dover teruggebracht. Men was bijna op de helft gekomen. Wielrijders en wielrijdsters hebben veel last van honden, die het naloopen, aanblaffen en soms bijten. Om die dieren af te weren, heeft men reeds allerlei middelen verzonnen. Thans heeft zekere heer Railey te Colorado (Vereenigde Staten) een instrumentje uitgevondon, door hem genoemd //ammoniak-kanon" maar eigenlijk een spuitje Men kan het gemakkelijk aan het rijwiel beves- tigen, het is gemakkelijk te vullen en te richten, om de honden, van welken kant zij ook komen, zich van het lijf te houden. Men kan dit spuit- instrument 20 tnalen achter elkaar afschieten. Zooals de naam reeds aanduidt, wordt voor dit spuitje ammoniak gebruikt. Kwaad doet men er de honden dus niet mee. (Huisvrouw.) Te Parijs is op 69jarigen leefdtijd Dr. Luys overleden, eerste-geneesheer van de Charity en beroemd door zijn aan het wonderbaarlijke grenzende genezingen. Hij was een der eersten die zich met hypnotisme en suggestie bezig hield en bezat zulk een groote macht over zijn patienten, vooral zenuwzieken, dat hij hen geheel naar zijn wil kon zetten en daardoor merkwaardige gevolgen verkregen. Hij heeft op zijn lievelingsgebied, o. a. ook over erfelijke ziekten vele werken uitgegeven. Dat zij, die niet aan de ergerlijke speculatie meedoen, verstandig zullen handelen door zich niet ongerust te maken over de tijdelijke opdrij- ving van de graanprijzen, waardoor speculanten in Amerika en Engeland eenige millioenen uit de zakken der broodverbruikers trachten te kloppen, bewijst een telegram uit Buenos-Ayres, dd. 22 dezer, waarin wordt gemeld, dat volgens officieele berichten in Argentinie een zeer groote graanoogst wordt verwacht, dewijl een grootere oppervlakte in verbouw is dan ooit te voren. De vrees voor een wederverschijning der sprinkhanen in het volgende seizoen is veel ver minderd, voegt het telegram er bij, doordien het winterachtig weder groote zwermen dezer vraat- zuchtige dieren heeft vernietigd. De meening, dat men de zaak voorshands althans kalm kan afwachten, wordt bevestigd door het bericht, dat de Fransche ministerraad, in antwoord op de verschillende klachten en ver- zoeken, heeft beslist, dat er voor het oogenblik geen reden bestaat om de graanrechten te vermin- deren. In de vergadering, welke den lst'n Sep tember zal worden gehouden, zal echter het vraag stuk opnieuw overwogen worden. Een Hongaarsch Graaf en grondbezitter in het Komorner comitaat had een vrij onbeduidend proces voor de rechtbank te Budapest en belastte een advocaat aldaar, die zaak voor hem in orde te brengen. De advocaat voldeed aan de opdracht en zond terstond daarna een rekening van f 300. De Graaf werd woedend daarovermaar hij nam tocli ten slotte drie bankjes van honderd en zond die aan den rechtsgeleerde met de veelbeteekende woorden,/hierbij ontvangt u 300 voor het koopen van een strop." Eenige dagen daarna werd de Graaf verrast door de aankomst van een grooten wagen vol stroppen. De advocaat schreef hem daarbij een briefje, dat hij hierbij de partij stroppen zond, welke hij, //ingevolge de opdracht" van den Graaf, had gekocht. Hij herinnerde tevens aan zijn rekening van 300, waarbij nu nog 50 kwamen voor de thans genomen moeite. De aldus //met den koorde gestrafte" Graaf past nu wel op geen nieuwe lompheden te plegen tegen den slimmen rechtsgeleerde. Een Amerikaan wil de personen die hooge ambten bekleeden, zien doen, hooren en spreken als een //eenvoudig man." Geen Amerikaan is opgeklommen tot een eere-post, als hij niet in het openbaar getoond heeft zich te willen en te kunnen bewegen als de meest gewone burger. Het doen net als iedereen is een aanbeveling bij een candidatuur. Men ziet dan ook in deze dagen, nu de strijd begonnen is om het mayoraat van Greater New-York, tusschen den president van Columbia University Seth Low en den tegenwoor- digen mayor van New-York Strong, eerstgenoemde in de bladen geteekend bij zijn inspectie van den nieuwen bouw der universiteit, zich bewegende onder de werklui en //als een matroos" klimmende op een ladder. President Mac Kinley heeft op zijn terugreis van het Champlain meer, waar hij zijn vacantie doorbracht, Buffalo bezocht om er de feesten der oudgedienden uit den burgeroorlog bij te wonen. De trein werd ditmaal bestuurd door den minister van oorlog, generaal Alger, die op de machine stond en den trein deed rijden met een snelheid van 100 kilometer per uur. Mac Kinley werd op zijn reis overal toegejuicht, maar hartelijker nog de berookte minister-machinist, die de bladen verzuimen niet dit juist te melden, bij het afstappen van de locomotief #bedekt was met stof en zweet." Een jonge Engelsche sportsman ging onlangs op een plaats nabij Graaff-Reinett (Zuid-Afrika) op de jacht uit. Na lang rondgeloopen te hebben, kwam hij eindelijk een baviaan op het lijf en gaf daarop vuur, maar de baviaan bleef zitten. Zijn kameraad trok eveneens af, maar met geen beter resultaat. Toen liepen zij nader en bevonden dat het een dood dier was, dat de baas van de plaats had laten opzetten om zijn gasten tenminste iets onder schot te laten krijgen Men heeft dezer dagen in het Turksche leger een meisje ontdekt, dat als soldaat heeft meegevochten. Zij werd in den slag bij Domokos zwaar gewond aan den voet en ligt in het hospitaal te Salonica. De geneesheer, die haar daar behan- delde, kreeg achterdocht tegen den zonderlingen baardeloozen soldaat. Hij liet hem nauwlettend bewaken, en toen kwam het uit, dat de gewonde eigenlijk een meisje was en Chadidje Hanum heette. Zij was niet, als de heldin van zoo menig romantisch verhaal, onder dienst gegaan om een minnaar te volgen, maar alleen om voor vaderland en vorst te strijden. De grootste oogstmachine der wereld verricht op het oogenblik op de tarwevelden aan de San- Joaquin-rivier in Californie wonderen zij brengt per minuut 3 bushels (1,08 H.L.) tarwe gedorscht en van het kaf ontdaan in de zakken. Met behulp van deze, door 8 man te bedienen machine, kunnen in 10 uren 100 acres land totaal afgeoogst en 1500 ii 1800 zakken tarwe voor de markt klaar gemaakt worden. En toch lost deze machine het probleem niet op, hoe men in den oogsttijd over een behoorlijk aantal arbeiders kan beschikken ze is namelijk zoo kostbaar, dat alleen de groote z/tarwekoningen" zich van haar kunnen bedienen. Gemeenteraad van Zaamslag. Rotterdam, 30 Augustus 1897. Binnen 1. Granen, De stemming bleef heden voor puike soorten Tarwe, Rogge en Gerst prijshoudend. Nieuwe soorten ruim ter markt. Haver en Kookerwten waren aangeboden. Tarwe 25 a 40 cent lager. Gerst en inlandsch Meel 25 cent hooger. Men noteert Jarige Tarwe 6,50 h /7,50; nieuwe dito f 6,25 h 7,40 Canada-Tarwe f 6,h 6,35 Rogge 4,40 a 5,Wintergerst 4,75 a 5,25 Zomergerst f 4,50 a f 5,Chevalier- gerst 5,25 5,75 Haver 2,50 a 3,50 Kookerwten 6,50 k 7,25 Kanariezaad 4,— a 6,25 per hektoliter. Buiten 1. Granen. Tarwe op levering per 2400 kilo Nov. f 210 a f 213 Rogge op levering per 2100 kilo Oct. /119 a 121, Maart en Mei 124, 125 Gerst per 2000 kilo Zwarte Zee f 100 ii f 106. Haver Petersburger 7, Mai's 4,80 a 5,Cinquintine 5,75 a 5,80 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch 15,50 a 16,25; le soort 14,50 a 15,25; le soort Duitsch 14,50 a 15,extra puik Hongaarsch f 20,50 a f 21,251" soort dito 18,50 it 19,50Prima Amerik. patent 15,75 it 16,50 le soort 14,— k 14,75; 2e soort 13,— a f 13,75; Zeeuwsche Tarwebloem 14,50 a 14,75; Duitsche Roggebloem 9,50 a 10, per 100 kilo netto. Runderprijzen 42 a 60; Stieren 30 a 50; Kalveren 55 it 72; Schapen 45 a 50; Varkens 34 h 38 cent, alles per kilo. Melk- en Kalfkoeien /150 it 200 Stieren 60 a 120 graskalveren 18 a 35 Pinken 40,a 80,Yaarzen f 110 it f 150 Biggen en nuchtere Kalveren 7 it 18 alles per stuk. Aardappelen. Spuische jammen 3,25 Zeeuwsche f 2,50 Ge'ldersche blauwe f 1,90 it 2,Brielsche witte 2,50 alles per mud. Boterprijzen in vaten 46, 48, 52 stukken 55 a 65 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas 19,h 25, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 3,20 a 3,25. Buitenlandsche /2,75 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin 1,per 50 kilo. V 1 a s met weinig handel. Amerik. Petroleum onveranderd, in vaten f 7,50 per 100 kilo en 6 a 6| cent per liter. J ava-Koffie onveranderd in balen 47 cent, Santos 25^ cent per half kilo. VEE HANDEL in BELGIE. Middenprijzen van het vette vee op de voor- naamste markten gedurende de week van 23 tot 28 Augustus ossen 74. tot 84, stieren, koeien en vaarzen 55 tot 65 centimen, opslag twee centimen, alles per kilo levend gewicht. Markten iets minder bevoorraad. Vette kalvers 63 c. tot I fr. 02, opslag drie tot vier centimen. Vette varkens 77 tot 87 c., rijzend. ZEETlJDiNGEN. Van 26 tot en met 29 Aug. Van 27 tot en met 29 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op- en 41 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- en 3 afgeschut. DAGEN. V oorm. Nam. Dinsdag 31 Aug. 3.36 3.54 Woensdag 1 Sept. 4.12 4.31 Donderdag 2 H 4.51 5.11 Vrijdag 3 5.34 5.59 Zaterdag 4 6.26 7.— Zondag 5 u 7.39 8.25 Maandag 6 9.17 10.9 Vergadering van Vrijdag 27 Aug. 1897. Voorzitter de heer A. Riemens, ondste wethouder. Tegenwoordig alle leden en de secretaris. Na opening der vergadering worden de notulen der voor- gaande gelezen en goedgekeurd. 1. Ingckomen stukken. a. Een mededeeling van A. Klaassen dat hij zijne benoeming tot lid van het Burg, armbestuur aanneemt. b. Een brief van G. L. van 't Hoff, berichtende dat hij zijne benoeming tot ondenvijzer aanneemt en met 1 Sept. a. s., in funetie zal treden. c. Een kennisgeving van Ged. Staten dat zij genoegen nemen met de aan het Burgerlijk Armbestuur voor '.898 verleende subsidie. d. Een provinciaal blad waarin wordt kennisgegen dat het gemeontebestuur van Aardenburg besloten heeft tot het instellen van een wekelijksche veemarkt, des Woensdags van 7 tot 11 uur 's voormiddags. De Raad heeft daartegen geen bezwaar. 2. Rapport der eommissie belast met het onderzoek der geineenterekening over 1898. De eommissie is van meening dat een uitgave van f 2,50 voor een boekwerk de Bnrgemeester Hulpofficier van justitie niet in de gemeenterekening thuis behoort, als zijnde uitsluitend in het belang van den burgemeester en niet in dat der ge meente, waarom de kosten dan ook ten laste van den burge meester behooren te komen. Omtrent dit punt adviseert het Dag. Best, overeenkomstig de meening der eommissie en stelt voor die post van f 2,50 te schrappen. Ten tweede komt het der eommissie voor, dat de uitgaven voor telegrammen en bodeloon worden veroorzaakt door het buiten de gemecnte wonen van den bnrgemee-'ter en kunnen zij die uitgaven niet in de rekening dulden, daar dat aan de gemeente geen financieele schade mag veroorzaken en atelt de eommissie daarom voor ook deze posten te schrappen. Het Dag. Best, deelt naar aanleiding hiervan mede, dat de post van 2,13 voor telegrammen en bestelloon ten laste der gemeente komen, hun oorzaak vindende in het in de gemeente voorgekomen geval van hondsdolheid. De rerdere posten van 1,— en 1,92 zijn veroorzaakt door het uitwonen van den burgemeester, en komen, wanneer men aanneemt het beginsel, dat die kosten niet door de gemeente mogen worden gedragen, ten laste van dezen. Omtrent een post van f 3,volgens rekening voor een rapport omtrent het torenwerk »op last van den burge meester", waarvan de eommissie nadere uiteenzetting verzoekt, deelen Burg, en Weth. mede, dat dit uitgevoerd is niet op last van den burgemeester, doch op last van Burg, en Weth. Op voorstel van het Dag. Best, wordt met algemeene stemmen besloten de posten ad 2,50, f 1,en f 1,92 uit de rekening te schrappen en deze voorloopig vastgesteld. 3. De gemeente-berooting voor 1898 wordt aangeboden op een eindcijfer van 22,120,46*, en gesteld in handen der eommissie, die de rekening heeft onderzocht, zijnde de heeren Van Dixhoorn en De Mul. 4. Op voorstel van het Dag. Best, wordt aan het hoofd der openbare school op het dorp en aan den onderwijzer C. P. Geelhoedt, ieder een gratificatie verleend van 112,50, zijnde f 25 per maand, gedurende den tijd, dat zij wegens vncatures in het personeel buitengewone uren les hebben gegeven. 5. Wordt op voorstel van het Dag. Best, besloten eene gratificatie van f 25 te verleeneu aan de onderwijzeres aan de school te Othene, daar zij bij de ziekte van de onder wijzeres in de handwerken aan de school in den Groo'e Huissenspolder, van Januari tot half April aan die school in dat vak les heeft gegeven. 6. Wordt besloten om met ingang van I Jan. a. s. weder in te huren voor 10 jaren voor f 50 'sjaars de grond van mej. de wed. Jac. de Moor te Hulst, thans in gebruik voor slachtplaats en vuilnishoop. 7. Burg, en Weth. deelen mede dat zij ten gevolge van de mindere opbrengst der opbrengst der opcenten op het personeel volgens de nieuwe wet, eerst het voornemen hadden om verhooging der opcenten voor te stellen van 25 op 40. Daar nu echter gebleven is dat de rijksuitkeering aan de gemeente zooveel hooger zal zijn dan vroeger, dat zij die verinindering der opcenten nog te boven gaat, trekken Burg, en Weth. hun voorstel tot verhooging der opcenten in. 8. Wordt het Dag. Best, gemaehtigd tot de aanbesteding van het plaatsen van nieuwe palen en vloeiplanken op de losplaats, waarvan de kosten door den gemeente-architect zijn begroot op f 197,80. De kosten hiervan zullen bestreden worden door een prelevement op het goed slot van 1896. Daarna wordt de vergadering gesloten. Ter leuien. Htiweljjks-aangiften. 27 Aug. Alexander Francois Voerman, oud 24 j jm. en Hippolyta Maria de Pauw, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Aug. Elias de Bel, oud 33 j., weduwn. en Maria Loniza Schelfhaut, oud 25 j., jd. 26 Aug. Herman Willem Rudolph Kramer, oud 23 j., jm. en Valentina Regina Hamerlinck, oud 22 j., jd. Gcboorten. 27 Aug. Cornelia Elisabeth, d. van Pieter van Wijck en van Maria de Witte. Overlijden. 22 Aug. Sophia Haes, oud 63 j., echtg. van Adolphus Stockman. 24 Aug. Abraham Ollebek, olid 10 m., z. van Daniel en van Elisabeth van der Peijl. Anthonie Stroo, oud 6 w z. van Jan en van Janna Cornelia Frederiksen. 27 Aug. Anna Catharina van Dam, oud 68 j., wed. van Johannes Kriekaart. Pieter de Kraker, oud 6 w., z. van Michiel en van Elizabeth van de Voorde. VLAG. a 29 NAAM. M3. Van en naar. Lading. 27 28 29 29 j Voor Ter Kenzen Eng. s s. Abrota 3234 Riga hout idem Mabel 1 2149 Bilbao minerie Vail Ter Weazen i Duits. s.s. Herman 2678 Burntisland ledig Noor. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Voor (leal Eng. s.s. Derwent 2349 Goole stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem Zweed. s.s. Rumina 4043 Arendal hout Deens. s.s. Hermia 2960 Riga idem Noor. s.s. Hafnia 2723 Lovisa ideir. Noor.3 m. sell. Vesta 632 Krederikshald idem Duits. s.s. Emma 1862 Danzig idem Eng. s.s. Alice Taylor 832 Hull stukg. idem Sea Belle 2152 Londen idem idem Calder 1992 Goole idem idem Ouse 2158 idem idem Van Kent Duits. s.s. Rolandseck 2101 Bremen ledig Eng. s.s. Wark worth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Gull 2100 Londen idem idem Dynamo 1364 Hull idem idem Derwent 2349 Goole idem Noor. s.s. Hildur 2745 Sundsvall ledig Eng. s.s. Antiquari 2915 Leith stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3