BURGERL1JKE STAND. Gemeenteraad van Zaamslag. 355ste STAATSLOTERIJ. sedert twee dagen niet meer gezien was. Daar de man alleen en in zeer behoeftige omstandig- heden leefde, kwam dit natuurlijk verdacht voor en des avonds verschafte de politie zich, onder toezicht van den burgemeester, toegang tot het huisje. Vlak voor de deur lag de man, geheel naakt, verstijfd en met ongedierte bedekt. Men vermoedt dat hij in zijn doodstrijd zich alle kleeren van het lichaam heeft getrokken en zijn bed (als die hoop vodden den naam van bed nog dragen mag), verlaten heeft, en toen ineen gezonken is. TJit Den Haag wordt gemeld Zaterdagavond zou, naar het verhaal van de buren wil, eeu vogelkoopman in het Kortenbosch alhier, zijne vrouw die in ,/omstandigheden" ver- keerde ernstig hebben mishandeld, hetgeen de woede opwekte van de buurvrouwen. Een harer bemoeide zich er meer direct mede en zou toen van den vogelkoopman een slag met een zaag gekregen hebben. Daarop ging de echtgenoot van die vrouw den koopman te lijf en bracht hem een messteek toe onder den arm. Het mes drong diep in en veroorzaakte een hevig bloedverlies. Per brancard werd de man naar het ziekenhuis vervoerd en bij aankomst aldaar had hij reeds het bewustzijn verloren. Zijn toestand was Dinsdag zeer zorgelijk. De dader werd in arrest genomen en proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Wij hebben de vorige week melding gemaakt van wanordelijkheden, die hadden plaats gehad onder de gevangeneu van de cellulaire gevangenis aan den Amstelveenschen weg te Amsterdam. Men was toen ontevreden over de hoedanigheid der verstrekte boonen. De president van het college van regenten en de procureur-generaal verklaarden echter, na onderzoek, dat de boonen goed waren om te eten. De gevangenen schijnen het hiermede echter niet eens te zijn en hebben eerst Zaterdag en vervolgens ook Maandag zulk een rumoer in hun cellen ge maakt, dat behalve de veldwachters ook nog een detachement Amsterdamsche politie te hulp werd geroepen, tot het surveilleeren op den weg om het publiek tot doorloopen aan te manen. Toen eergistermorgen 6 uur een boer naar het land wilde gaan, om zijn koeien te melken, zag hij al drie lakens uit de getraliede venstertjes hangen en ook een roode vlag. De vrouw van een woonschip in eene kleine wetering nabij de gevangenis had het ook al druk over die vlag ook zij had de lakens zien uithangen en had die vlag voor een borstrok gehouden, die als wap- perend symbool van den opstand had moeten dienst doen. Groot vermaak had het eergisteren den toeschou- wers verschaft, toen zij eenige gevangenen ver- bazende lange houtkrullen door de tralien van hun venster zagen steken. De gevangenen van een etage lager palmden die krullen in en lieten ze vervolgens weer voor de venstertjes der lager resideerende bewoners zakken, die zich dan op hun beurt een oogenblik met dit spelletje onledig hielden. Deze krullen behoorden tot de grond- stof, waarvan de gevangenen vuurmakers moesten vervaardigen. Ook schijnen ze zich in de origineele gevangenis aan den Amstelveenschen weg onledig te houden met het breien van vischnetjes eergisteren althans kwam er een verzameling daarvan aan een touw gebonden uit een der venstertjes naar beneden. Men kon de gevangenen druk met elkanderhooren redeneeren. #Zeg Roos" (of Moos) riep er een, ,/hoe gaat het tegenwoordig met je Truitje z/Lekkertjes hoor! was het antwoord. //Ze kunnen je in de dubbele buurt wel hooren klonk het uit een andere cel. Zelfs zag men eergisteren een half dozijn hoofden tegelijk voor de tralien verschijnen en een van 't nobele zestal stak ziju hand naar buiten en wuifde met zijn pet. De gevangenen zijn al verscheidene dagen op- roerig. Sedert Donderdag evenwel gaat het er zoo luidruchtig toe, dat de gansche buurt er over spreekt. Er is al meermalen gewezen op het abnormale teit, dat in de gevangenis aan den Amstelveen schen weg de gevangenen met elkaar kunnen spreken. Een werkman, die aan de gevangenis mede had helpen bouwen, vertelde, dat de drempeltjes van de vensterkozijnen hoi zijn en de gevangenen daardoor als door een spreekbuis met elkaar kun nen praten. Uit de uitroepen der gevangenen was op te maken, dat ook ditmaal de reden hunner ontevredenheid de kwaliteit der boonen was. Te Steenwijk is Zaterdag door den ambtenaar van den burgerlijken stand het huwelijk voltrokken tusschen 2 doofstommen. De verklaring, bedoeld bij art. 135 van het Burgerlijk Wetboek, werd door hen schriftelijk afgelegd, waarna de ambtenaar van den burger lijken stand schriftelijk verklaarde, dat bedoelde personen door het huwelijk verbonden waren. Een talrijk publiek woonde deze buitengewoon zeldzaam voorkomende huwelijksvoltrekking bij. Uit Westervoort wordt aan de N. Arnh. Ct. het volgende gemeld Dat we door de benoeming van den tegenwoor- digen burgemeester een zuinig beheer gekregen hadden, ondervonden al dadelijk de onderwijzers, die ondanks de protesten in onvoldoend verwarmde lokalen hebben moeten werken gedurende den laatsten winter. Nu blijkt weer, dat het ons gemeentebestuur ernst, hooge ernst is, de gemeente-financien te verbeteren. Toen de veldwachter n.l. een paar nieuwe laarzen kreeg, liet de burgemeester de oude naar den schoenmaker brengen, om ze ten voordeele van de gemeentekas te verkoopen. De veldwachter heeft echter den treurigen moed gehad, de oude laarzen weer op te halen, bewerende, dat de kleeding hem eenmaal gegeven, niet ge- meente-eigendom meer is, maar hem toebehoort, Diep gevoelen we de enorme scha, die hierdoor de gemeentekas zal lijden. Door een visscher moet in de Zuiderzee bij Harderwijk een kist gevonden zijn vol goudstukken, meerendeels afkomstig uit de 13e eeuw. De zaak, die met veel geheimzinnigheid be- handeld wordt, moet zich ongeveer aid us hebben toegedragen Onlangs is een zwaar stuk steen op ongeveer dezelfde hoogte waar de kist gevonden is, uit de Zuiderzee verwijderd. Nabij die plek nu, waar het water niet hoog staat, scheurden in den laatsten tijd vele visschers hun netten. Het net echter van bedoelden visscher scheen sterker dan de andere, bleef wel haken, maar scheurde niet. Onze visscher nu, met zijn knecht onderzoek doende, vond op den bodem der zee een grooten houten kist, die bij nader inzien het omhulsel bleek te zijn van een looden kist. Zij besloten de zaak geheim te houden en be- gaven zich des nachts met hun vondst naar huis. Bij onderzoek bleek nu, dat de kist gevuld was met goudstukken uit de 13e eeuw. Zulk een millioenenvangst is beter dan een millioenenerfenis die in de lucht hangt Ealb, de weerprofeet, die aan verlamming lijdt, zocht te Teplitz eenige verlichting voor zijn lijden. Maar de bijgeloovige bevolking gaf hem de schuld van de wolkbreuken der laatste weken en dreigde hem te steenigen. Falb is daarop vertrokken. Een bataljon van het Duitsche regiment te Metz heeft dezer dagen op een militairen marsch het voedsel voor den dag medegenomen in den vorm van een levenden os. Tegen elf uur 's morgens hield het bataljon rust. De os werd geslacht en in stukken verdeeld die aan de esconades werden uitgereikt. Deze konden hunne portie's naar den smaak der manschappen bereiden. Eenigen maakten er soep van, anderen gebraad. Het doel van de proefneming was om te zien hoeveel tijd een troep soldaten noodig heeft om in het veld zijn voedsel te bereiden, wanneer het vee levend wordt meegevoerd. Het bataljon had juist twee uur noodig om den os te verorberen. We hebben al bruidsparen per fiets en per luchtballon gehad; nu komen die in automobielen of zelfrijdende wagens. Te East Peckham, in Kent, is dezer dagen een man getrouwd, die bij de fabricage van motor-cars is betrokken en die zich met zijn bruid en de bruiloftsgasten door een automobiel, waaraan eenige versierde wagens waren verbonden, naar de kerk en het bruiloftslokaal liet rijden. De goudkoorts heeft ook dames aangetast, en onder deze is er een, naar men bericht, de 27jarige miss Blanche King, die uit San Francisco naar Klondyke, het nieuwe dorado, gaat vertrekken met een som van 10,000 dollars, een keukenmeid, een kamermeisje, een paard, een papegaai en een piano. Aan boord van een te Soerabaja liggend stoomschip, geladen met 100 kisten petroleum, hoorde men op 12 Juli in den vroegen morgen, een knal en vond men weldra den bottelier met zware brandwonden in het ruim nabij de petroleum. Bij nader onderzoek bleek, dat hij door kruit en lont die olie had willen doen in brand vliegen. De ontploffing duurde hem te lang, hij ging eens kijken en ontstak een lucifer, met het gevolg dat alleen hij, daar de petroleum niet in brand ge- raakte, het slachtoffer werd. Aangezien ook werd verteld, dat veel geld aan boord was, is het niet onmogelijk, dat voorgenomen diefstal de aanleiding was tot het plegen van dit misdrijf. Omtrent een spoorwegongeluk bij Celle, Zaterdagavond aan den D-trein van Frankfort naar Hamburg, omstreeks 9 uur overkomen, meldt de //Harnb. Korr.", op gezag van een ooggetuige De D-trein was Celle gepasseerd. Hij reed kalm voort, toen plotseling in mijn waggon alle lichten uitgingen. Op hetzelfde oogenblik ver- namen wij aan het hoofd van den trein een steeds sterker worden kraken en knetteren. De bodem onder ons en het dak boven ons hoofd gingen krom staan en wij werden heftig door elkander geschud. De pakjes en valiezen vielen uit het net op ons hoofd. Er was geen twijfel meer aan er moest wat gebeurd zijn. Plotseling helde de waggon en stond toen stil. Een verschrikkelijk gesteun en geroep om hulp, met angstige kreten er onder door, klonk ons in de ooren. Allen sprongen op, doch het was onmogelijk, een deur of raam te openen, zoo waren het hout en het ijzer verbogen. Wij klommen eindelijk uit een raam en konden toen zien wat er gebeurd was. De zware locomotief was uit de rails geloopen en in een boscbje naast den weg gereden, waar zij thans half staand, half liggend in den grond zat. De postwagen, die achter de locomotief kwam, was in duizend stukken geslageneen der lange zijden van den wagen lag op het dak van den volgenden personenwagen, Dit was een rookwagen derde-klasse, waarvan de voorste helft geheel ver- pletterd was. De lange waggon was in letterlijken zin rond gebogen. Ik bevond mij in de achterste helft van dezen waggon en bleef als door een wonder ongedeerd. Onmiddellijk gingen wij aan het reddingswerk, want voor ons was het gevaar voorbij. De machinist was gered, wat een groot geluk mocht heetende man werd van de machine geslingerd, doch had zich bijna niet bezeerd. Onmiddellijk sprong hij op de machine en zette de veiligheidsklep open, waardoor een ontploffing voorkomen werd. Ook de postbeambten waren bijna ongedeerd uit hun totaal vernielde waggon geslingerd. De aanblik die het tooneel opleverde, was ont- zettend. Het eerste wat ik zag, was een man, wiens hoofd geheel van de romp gescheiden was. Vier dooden werden nog uit de waggons gehaald (in de officieele berichten wordt slechts van drie dooden melding gemaakt). ledereen die kon poogde te helpen. Doch er behoorden moed en koelbloedigheid toe. Hart- verscheurend was het klagen, steunen en kermen der gewonden in het voorste deel der personen wagen. De bodem was tot splinters gedrukt en tusschen die splinters zaten mannen, vrouwen en kinderen vastgeklemd. Omstreeks den tijd waarop het ongeluk plaats had, het zal kwart voor negen geweest zijn, moest de trein van Hamburg voorbij de plaats komen, waar de weg door het gebroken materieel versperd was. Het gelukte, dezen trein even voor de plaats van de ramp te doen stilhouden, en terug te doen stoomen naar het vorige station om hulp te halen. Na verloop van twee uren kwam uit Uelzen een hulptrein, waarin zich de inspecteur der spoorweglijn, geneesheeren en hospitaal- personeel met verbandmiddelen bevonden. Even te voren was ook uit Celle een hulptrein met geneeskundige hulp aangekomen. Met vereenigde krachten gelukte het alle gewonden uit den ver- nielden waggon te voorschijn te halen. Het aantal gewonden bedroeg ongeveer 20, waaronder enkele zwaar gekwetsten. Een oude vrouw, die met hare twee kleinkinderen in den trein was, had beide beenen gebrokeneen der kinderen had een gebroken been, het andere was geheel ongedeerd. Met verpletterde beenen lag onder een der raderen een man te kermen naast hem lag zijne vrouw die ernstig aan het hoofd gewond was. Terwijl de gewonden naar het hospitaal te Celle werden gebracht, transporteerde men de lijken naar Eschede, het dichtsbijgelegen station. Over de oorzaak van het ongeluk was niets te weten te komen noch van het personeel, noch van de reizigers wist iemand hoe het ontsporen in zijn werk was gegaan. Tegen 2 uur in den nacht kwamen wij met een extratrein te Eschede aan, van waar wij de reis naar Hamburg konden voortzetten. Zitting van Dinsdag 17 Augustus 1897. Tegenwoordig alle leden en de seeretaris. Afwezig de burgemeester de heer J. Barendregt Az. De oudste wethouder de heer Riemens opent wegens afwezig- heid van den burgemeester de rergadering. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. 1. Geschiedt mededeeling van de navolgende ingekomen stukken a. Van een brief van Abr. den Decker, mededeeling dat hij zijn benoeming tot lid van het algemeen burgerlijk arm- bestuur niet aanneemt. b. Van eeu beschikking van Ged. Staten, mededeeling dat aan Ds. A. M. Knottnerus, in zake zijn adres tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1897, ontheffing is verleend tot het bedrag dat het verschil uitmaakt tusschen den aanslag in de 'I"1' en die van de 10de klasse. c. Van een beschikking van hetzelfde college, mededeeling dat zij den aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1897, van den heer C. Dieleman Wz handhaven. d. Van een brief van de commissie, belast geweest met de inzameling en uitdeeling der nieuwjaarsgiften in den winter 1896/97, aanbieding der rekening over bovengenoemd tijdvak. De rekening goedgekenrd. e. Van een tweetal brieven van Ged. Staten, goedkeuring tan de wijziging der begrooting dienst 1897 en van hetsup- pletoir kohier der schoolgelden over het 2ie kwartaal j.l. Van een brief van de commissie, belast met nazien der gemeenterekening, waarin zij den raad voorstellen de posten vermeld onder bijlage 106, 124 en 132, nl. aanschnf- fing van een boek »de hulp-officier van Justitie", door den burgemeester en de kosten van telegrammen en bodeloon uit de rekening te schrappen, op grond dat wat het boek betreft deze handleiding uitsluitend in't belang van den burge meester is, en niet in dat der gemeente, en dat wat de kosten van telegrammen en bodeloonen betreft, deze hun oorzaak vinden in het niet inwonen in de gemeente van den burgemeester, wat hun inziens de gemeente geen finantieele schade mag berokkenen, terwijl zij wat bijlage 189 betreft, een post van f 3 wegens uitgebracht rapport over het op- nemen van reparatie aan het torenuurwerk, volgens ingediende rekening op last van den burgemeester, een nadere uiteen- zetting hieromtrent wenschen van burgemeester en wethouders. Goedgevonden wordt dit rapport aan te houden. 2. Wordt mededeeling gedaan van het proces-verbaal van de op 22 Juni jl. gedane opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van de heeren W. de Mul en F. de Ruijter als gekozen leden van den gemeente raad. Nadat beide heeren de vergadering hadden verlaten, werden na onderzoek hunner geloofsbrieven, beiden met algemeene stemmen toegelaten als lid van den gemeenteraad. waarna zij weder ter vergadering verschenen. 4. Wordt benoemd tot lid van het algemeen burgerlijk armbestuur de heer Anthonie Klaasscn met 5 van de 7 stemmen. de heer C. Leunis Oz. verkreeg 2 stemmen. 5. Met algemeene stemmen wordt de begrooting van het algemeen burgerlijk armbestuur dienst 1898 en de verleening van een subsidie aan dat college ten bedrage van f 1575,50 voor gemeld dienstjaar goedgekeurd. 6. Worden vastgesteld de voorwaarden voor de openbare aanbesteding der straatverlichting voor den winter 1897/98. 7. Benoeming van twee onderwijzers aan de dorpssehool, waarom, teneinde inzage der stukken te verkrijgen, tot een gesloten vergadering wordt overgegaan. De vergadering heropend zijnde, wordt medegedeeld dat de voordracht bestaat uit de heeren G. L. van 't Ho ft' te Hoek, J. A. de Hnllu te Cadsand en M. B. Schram te Westcapelle (Belgie). Benoemd worden met algemeene stemmen de heeren Van 't Hoff en De Hulln. 8. De heer De Kraker vraagt den Voorzitter wanneer of ze eens van de voetpadjes zullen hooren in een vorige ver gadering toch beloofde de Voorzitter dat dit spoedig een punt van behandeling zou wezen, doch er is al een vergadering overheen gegaan en hij heeft er nog niets van gehoord. De Voorzitter zegt dat ze juist opgemeten zijn en dat het dus nog wel een week of 4 zal duren eer men daar iets van kan vememen. De heer De Kraker merkt op dat hij er niet veel moed op heeft, dat deze zaak van 'tjaar nog in orde komt. 9. De heer De Ruijter vraagt of de palen in het nieuwe gedeelte haven ook van slagplanken moeten voorzien worden, waarop de Voorzitter antwoordt dat de architect het juist heeft opgenomen en dat ook de oude zooveel mogelijk zullen hersteld worden. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Axel. Huwelijks-aangiften. 6 Aug. Jacobus Gijsbregt Houg, oud 22 j.,jm.en Elisabeth Margaretha Deij, oud 19 j., jd. 13 Aug. Mels Verstraten, oud 20 j., jm. en Maria Boeije, oud 18 j., jd. Ferdinandus van Tatenhove, oud 20 j., jm. en Johanna Balkenende, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Aug. Jan Martin, oud 37 j., jm. en Emelie de Block, oud 28 j., jd. Geboorten. 31 Juli. Amoldina Wilhelmina Susanna, d. van Arnoldus Steijling en van Wilhelmina Susanna Heck. 1 Aug. Maria Rosalia, d. van Gustavus Verbeke en van Maria Carolina van den Bos. 3 Aug. Salomon, z. van Petrus Dieleman en van Pieternella Koole. 6 Aug. Jacomina, d. van Marinus Dieleman en van Cornelia Wijna 9 Aug. Louis, z. van Jan de Feijter en van Christiana Jacoba Jansen. 10 Aug. Jan Karel, z. van Jan Herrebout en van Antje Verberkmoes. Eduardus Romanus, z. van Leo Waelput en van Marie Stephanie van Staveren. 13 Aug. Jan Karel Pieter, z. van Johannes van Espen en van Janneke Stout- hamer. Maria Seraphina, d. van Dominicus Franciscus Goossens en van Stephania Coppieters. 14 Aug. Cornelia, z. van Cornelis de Zeeuw en van Hendrika Deij. Overlijden. 8 Aug. Edumond van Santberghen (overl. te Koewacht), oud 5 m., z. van Hippolite en van Hendrika Catharina Steel. 13 Aug. Jacomina Dieleman, oud 7 d., d. van Marinus en van Cornelia Wijna. ■lontenisse. Huwelijks-aangiften. 13 Aug. Pieter Alphonsus van Kampen, oud 27 jjm. en Maria Johanna Willems, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Aug. Pieter Polfliet, oud 21 j., jm. en Anna Maria Daalman, oud 26 j., jd. 14 Aug. Andries Vermorken, oud 61 j., weduwn. en Anna Maria Coolsen, oud 59 j., wed. Geboorten 1 Aug. Leonardus Francies, z. van Leonardus Francies de Smit en van Maria Catharina Morcus. Alouisius Johannes Adolf, z. van Jan Francies van Leemput en van Seraphina de Theije. 6 Aug. Auguste Cerille Marie, z. van Cerillus Josephus Vael en van Eugenia van Duijse. Johannes, z. van Jozef Antoon Hooft en van Maria Clotilde Rottier. 9 Aug. Desir£, z. van Jacobus Norbertus van den Bergen en van Justina Lucia van Jole. 11 Aug. Joseph Johannes, z. van Bernardus Frag ken en van Justina Petronella d Hondt. 12 Aug. Alphonsus Francies, z. van Petrus Johannes van Waterschoot en van Apolonia Heijman. 14 Aug. Petrus, z. van Jacobus Bun en van Apolonia Everaert. Overlijden. 7 Aug. Louisa Pauwels, oud 4 j., d. van Jan Francies en van Mathilda Crombeen. 11 Aug. Desird Francies Cornelis, oud 1 m., z. van Petrus Franciscus en van Maria Rozalia Hoveniers. Itoewaclit. Geboorten. 1 Aug. Cornelis Alphonsius, z. van Augustus de Dauw en van Maria Louisa Elegeert. Adolph Ferdinand, z. van Ludovicus Samuel Poppe en van Maria Eugenia van Poele. 7 Aug. Anna Maria, d. van Hipolytus van Overloop en van Marie Leonie Ketelars. 9 Aug. Helena Maria Leonia, d. van Dominicus de Schepper en van Maria Ludovica Zwartele. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Sas van Kent. Huwelijks-aangiften. 3 Aug. Livinus van Hulle, oud 57 j., weduwn. en Annigie Meeusen, oud 43 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Johannes Eugenius Braet, oud 24 j., jm. en Maria Cornelia Konings, oud 20 j.,jd. Geboorten. 9 Aug. Magdalena, d. van Desiderius Josephus Verschraegen en van Maria Johanna Catharina Dysserinek. 12 Aug. Germaina Pieternella Clementina, d. van Cornelis Johannes Warrens en van Clementina Moens. Stoppeld ijh. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Jo hannes Franciscus Hendriks, oud 43 j., weduwn. en Christina Lansu, oud 38 j., jd. Xaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Aug. Jozias Kolijn, oud 23 j., jm. en Anna de Jonge, oud 20 j., jd. Cornelis Adrianus van der Hooft, oud 29 j., jm. en Cornelia de Krijger, oud 20 j., jd. 12 Aug. Cornelis van de Velde, oud 25 j., jm. en Anna Dieleman, oud 21 j., jd Geboorten. 1 Aug. Pleuntje, d van Levinus van Cadsand en van Janna Goossen. 2 Aug. Jan, z. van Jacobus Maas en van Catharina Hamelink. Krijn, z. van Levinus van de Wege en van Adrians Elizabeth Willemsen. 6 Aug. David Jacobus, z. van Willem Galle en van Cornelia Eekman. 14 Aug. Govert, z. van Willem Faas en van Debora Krina Gerrits. Kuiililnrpe. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Aug. Aloysins Nuyts, oud 31 j jm. en Florentia Maria Adam, oud 20 j., jd. Geboorten. 6 Aug. Sidonie Marie, d. van Eduardus Baert en van Natalia Colleman. 13 Aug. Maurice, z. van Josephus Cappaert en van Pharailde de Vos. Overlijden. 10 Aug. Ferdinandus Verdurmen, oud 79j., eclitg. van Maria Theresia Haers. Trekking van Maandag 16 Augustus. 3de klasse. lste lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 9986 2000. No. 3393 16171 18121 1000. No. 1040 200. No. 1888 2432 7143 11884 100. Prjjzen van f 45. 35 1891 46 1917 93 1921 192 1932 218 1952 262 1971 284 1986 304 2038 438 2103 453 2132 498 2211 624 2226 675 2248 696 2264 716 2326 738 2350 3658 3691 3699 3762 3782 3816 3841 3876 3897 3908 3928 3986 3996 4014 4102 4119 5455 5458 5547 5610 5627 5631 5639 5714 5716 5921 5953 6024 6083 6089 6104 6115 8107 10345 8116 10392 8151 10432 8198 10453 8209 10475 8408 10577 8412 10595 8454 10631 8520 10633 8764 10641 8782 10683 8786 10689 8789 10751 9006 10782 9039 10789 9076 10801 12526 14323 12538 14338 1256114400 12632 14457 12731 14659 12769 14661 12783 14714 12880 14751 12881 14773 1288314776 1294114791 12959 14804 12971 14964 13011 15048 13092 15099 13102 15124 16499 18827 16524 18904 16546 18960 16559 18967 16569 18977 16697 19024 1672819050 16736 19057 16739 19126 16743 19178 16762 19190 16794 19806 16821 1940ft. 16903 19516 16907 19612 16923 19636.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3