Door het enorm succes drooge Mutsaard, Vrnchten te Velde. is Dr. HIRSCHEL, BURGERL1JKE STAND? Ilandelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Dames en Heeren Den eersten ^ToeilSCUlg> TE BEKOMEN: Openbare Verkooping. Gemeenteraarl van Sas van Gent. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 3 Aug. 4.38 4.57 W oensdag 4 5.16 5.37 Donderdag 5 6.1 6.24 Vrijdag 6 6.52 7.22 Zaterdag 7 7.57 8.36 Zondag 8 9.21 10.7 Maandag 9 10.52 11.33 Weinig geld. Prachtig werk. Chirurgijn en Tandmeester, a. s. Yrijdag, van af zes uur's morgens, Axel. P. K O O L E. Omtrent 4 hektaren HAVER, 6 hektaren puike TARWE, 10 idem zware HAVER, 7 hektaren zware HAVER, 3 idem id. 2sne6 KLAVER, Daar gekomen sloot Elisabeth haar op en hield haar verscheidene dagen gevangen. Uit het afge- legen vertrek drongen geen kreten tot buiten door. Op een nacht beproefde Elisabeth zelfs Hortense te doen stikken, rnaar dit mislukte. De politie kwam intusscheu op het spoor van deze dom-aangelegde misdaad en arresteerde Eli sabeth Orban. Verleden week Maandag trouwde te Parijs een magazijnbediende met een naaister. Br werd vroolijk bruiloft gevierd, men dineerde in een restaurant der wijk, danste en dronk. De jonge vrouw bemerkte echter al spoedig dat haar man al te vriendelijk was tegenover een der bruidsmeisjes. Hij danste altijd met haar en liet zijn vrouw zitten. Deze maakte hare ouders opmerk- zaam. De ouders maakten eene opmerking tegen hunnen schoonzoon, die antwoordde //Uw dochter zal er nog wat anders van beleven. Als zij mij verveelt trek ik er eenvoudig van door en laat haar zitten." De genoodigden kwamen tusschenbeiden en de vrede werd hersteld. Men danste weer en men dronk nog meer. Te middernacht nam men een laatste rondje in een koffiehuis van de Avenue des Gobelins, maar de jonge vrouw, wier kwade luim nog niet over was weigerde te klinken. Om haar te straffen, gaf de man haar een klinkende oorveeg. Toen begon het lieve leven. De schoonvader sloeg op den schoonzoon, de vrienden van den schoonzoon op den schoonvader, de genoodigden van den schoonvader op den schoonzoon enz. 't Was een algemeen gevecht, waarnaar weldra een 600 toeschouwers stonden te kiiken onder uitbundig gelach. De politie kwam er bij, de vechters sloegen op de politie. Er waren talrijke agenten noodig om de geheele bruiloft naar het politiebureau te brengen. Toen men uitlegging vroeg over het gebeurde, begonnen zij alien gelijk te schreeuwen. Men sloot ze op in het arressantenhok, waar het ge vecht opnieuw begon. Slechts den volgenden morgen, toen alien kalmer waren geworden kon men ze uit het arrest ontslaan. Zij worden ver- volgd voor openbare dronkenschap, slagen en wonden, opstand tegen de politie enz. De jonge vrouw heeft geweigerd haar man te volgen en vraagt echtscheiding. Zijn de Engelschen hartstochtelijke whist- spelers, stellen onze Indische oudgasten in niets grooter belang dan in hun hombre-partijtje, de Duitschers zijn bijzondere liefhebbers van het skat-spel. Uit dankbaarheid nu voor de aangename avondjes, hem door het skat-spel bezorgd, heeft een rentenier te Altenburg in Thiiringen 15,000 mark aan de stad zijner inwoning gelegateerd, onder voorwaarde dat daarvoor een monument zou op- getrokken worden ter eere van zijne geliefkoosde _tijdpasseering. Hij zelf heeft een schets ontworpen van dit monument, dat hij zich gedacht heeft in den vorm eener bron, omringd van de attributen van het kaartspel. Onder deze attributen komt voor een speeltafeltje van ouderwetsch model, gelijk deze algemeen in Altenburg in gebruik zijn. Hieraan moeten drie //deutsche Manner" zittende worden voorgesteld. In Erankrijk verstaat men de kunst om de rechten van een ieder te beschermen. Wanneer iemand de echtheid of zuiverheid van eenig voedings- middel betwijfelt, dat hij van een Parijschen handelaar gekocht heeft, kan hij het van stads- wege laten onderzoeken, zonder dat dit hem iets kost. Wordt het artikel niet deugdelijk bevonden, of is het vervalscht dan wordt de koopman tot geldboete of gevangenisstraf veroordeeld en moet bovendien op een goed zichtbare plaats van zijn winkel of magazijn een bord laten aanbrengen, waarop duidelijk te lezen staat,/Wegens ver- valsching veroordeeld." In de Londensche wijk Whitechapel is een Israelitische familie vergiftigd door het gebruik van karper. Drie weken geleden had de vader een partij visch gekocht, waaronder wat Pruisische karper, die, naar men geloofde, uit Holland afkomstig was. Den dag na het gebruik werd de geheele familie zwaar ziek, hoewel, volgens de Sun, naar het schijnt enkel de vader en de zoon van den karper hadden gegeten. Na geneeskundige behandeling herstelden de zieken, slechts de vader en de zoon bleven lijdend. De eerste was op den weg der beterschap, maar met den zoon wilde het niet vlotten. De geneesheer verklaarde dat er iets niet in orde was aan de rechterzijde van de maag, maar voordat hij de ziekte met succes kon be- strijden, overleed de jonge man. Den volgenden dag stierf ook de vader, maar niet direct tengevolge van de vergiftiging. Volgens den geneesheer was de zoon overleden aan een organische ziekte ont- staan na het eten van visch, en de vader aan een oude kwaal. De dokter veronderstelt dat de visch die het onheil heeft aangericht zelf vergiftigd was. Naar aanleiding van dit bericht schrijven de heeren Gebroeders Dil te Koog aan de Zaan, dat ten gevolge van dit voorval thans bij Engelsche Israelieten een vooroordeel bestaat tegen Hollandsche zoetwatervisch, zoodat men veilig zeggen kan, dat zij op het oogenblik in Engeland onverkoopbaar is en zij vragen, of het niet wenschelijk zou zijn, dat van regeeringswege een onderzoek worde in- gesteld om uit te maken, of de visch uit Duitschland of Rusland is aangevoerd of bedorven was, of bij het vangen door vergif bedwelmd. /Wenschelijk is het, dat men niet trachte een onzer smakelijke zoetwatervisschen een smet aan te wrijven, die onverdiend is, gelijk men eenige jaren geleden eveneens heeft beproefd te doen met de Zeeuwsche oesters. Deze zijn destijds van alien blaam gezuiverd door een grondig onderzoek", schrijven zij. Hoe men in Beieren over de Duitsche bond- genooten denkt, leert men uit het volgende in eene school aldaar voorgevallen feit Eene leerlinge vroeg, hiertoe aangezet door den schoolopziener, aan den meester waarom men in Beieren den 100'ten verjaardag vierde van een man die zooveel kwaad aan de Beieren gedaan had (Keizer Wilhelm I). Daarop nam de schoolopziener het woord, keurde de vraag van het jonge meisje onbepaald goed en voegde er bij dat als Koning Lode wijk nog leefde, dat feest nooit in Beieren zou gevierd geworden zijn. Het schijnt dat tot nog toe geene maatregelen tegen dezen schoolopziener genomen zijn. De Pruisische nieuwsbladen zijn erverontwaardigd over. Zitting van 28 Jnli 1897. Voorzitter de heer Joh. Verschaffel, Burgemeester. Aanwezig de heeren Oole, Stevens, Wauters, Malotaux, Warrens en Verhaak. Afwezig de heer Pauwels. De notulen van de vorige zitting worden gelezen en goed gekeurd. Punten van behandeling 1. Aanbieding gemeenterekening 1896. Zal op de secretarie ter inzage worden nedergelegd. De heeren Stevens en Malotaux worden benoemd om de rekening na te zien. De heeren Oole en Malotaux verlaten de vergadering. 2. Vastslelling rekening algemeen armbestuur 1896. De met het onderzoek belaste eommissie adviseert tot goedkeuring, Uit de voorlezing der versehillende posten blijkt dat de ontvangsten bedragen f 750,43£ en de uitgaven J 550,65 en er dns een goed slot is van f 199,78£, waarover de leden hnnne tevredenheid te kennen geven. De rekening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. 3. Vaststelling begrooting algemeen armbestuur 1898. De heeren Oole en Malotaux komen weder ter vergadering. Uit de voorlezing der posten blijkt dat een subsidie uit de gemeentekas van J 400 gevraagd wordt. zijnde f 180 minder dan het vorige jaar. Het subsidie wordt met algemeene stemmen toegestaan en de begrooting goedgekeurd. 4. Benoeming lid van het algemeen armbestuur. Op de voordracht staan de heeren Oole (aftredend lid) en N. van Goethem. Bij stemming verkreeg de heer Oole 4 stemmen, de heer Van Goethem 1, zoodat de heer Oole gekozen is. Deze verklaart de benoeming aan te nemen. 5. Voorstel tot onderhandsche verhuring krnidkelder. De Voorzitter: Reeds in de vorige vergadering is hiertoe voorloopig besloten, maar toen wist men niet of de vastgestelde prijs zou aangenomen worden. Thans kan ik u mededeelen dat A. Storme de Boever f 25 huur per jaar wil betalen. De heer Verhaak stelt voor den kelder voor zes jaar te verhuren. De heer Wauters: Ik meen dat 1 November a. s. de pacht van de bij den kelder gelegen landen uit is. Men zou den kelder nu gelijk met die landen kunnen verpachten. Hiertoe wordt besloten terwijl aan A. Storme de Boever vergunning verleend wordt den kelder te gebruiken tot 1 November a. s tegen f 25 per jaar. 6. Bezwaarschriften hoofdelijken omslag 1897. De heer Verhaak acht het wenschelijk eerst alle andere punten af te handeleu, opdat, daar voor de bezwaarschriften de vergadering met gesloten deuren zal gehouden worden, het publiek na het weder openen niet meer zou behoeven terug te keeren. De Voorzitter vindt dit niet noodig zoodat de openbare vergadering overgaat in eene met gesloten deuren. Na heropening deelt de Voorzitter mede dat de aanslag van Ch. Pauwels gebracht is van de eerste naar de tweede klasse en die van Pet. de Ridder van de elfde naar de twaalide, terwijl die van Ch. Claassens behonden is. 7. De Voorzitter leest thans art. 6 van de politie-verordening, luidende»Werken, waarbij de straten of andere eigen- dommen worden benadeeld of belemmerd, mogen niet worden gemaakt, veranderd of verlegdhij vraagt er den Raad uitlegging van en zegt dat in den laalsten tijd toch dit artikel slecht wordt nageleefd, daar beweerd wordt, dat het leggen eener nieuwe plank op bank of kelderval niet onder dat art. valt. De heer Oole Ik ben ook van gevoelen dat art. 6 zeer onduidelijk is, volgens mij kan er niet op vervolgd worden ik zou vroeger ook mijn bank niet hebben weggeruimd, als ik niet het onderdeel weggebroken hadik ben van gevoelen dat een nieuwe plank er gerust mag worden opgelegd. De Voorzitter Dit art. is door den vroegeren Burgemeester Stevens opgemaakt om al die banken en keldervallen van de kaai weg te krijgen en gelijke trottoirs te bekomen. De heer Wauters. De straten zijn breed genoeg die banken kunnen wel gerust gelaten worden. Het was beter dat eens naar die regenbakken en privaten gezien werd, bij Pol.Dammens o. a., dat is gevaarlijk. De heer StevensIk vind het goed dat men tracht de trottoirs gelijk te maken de Burgemeester moet maar aan het art. bij overtrreding uitvoering geven. De Voorzitter: Die stoep van de wed Dumoleyn b. v. die is ook veranderd, doch daar zijn dezelfde steenen gebruikt en is dezelfde hoogte behouden is dat dan verandering De heer VerhaakHet art. is zeer onduidelijk, ik geloof dat vervolging weinig zou geven. De Voorzitter: Dan zal ik het maar zoo laten en de ver- anderingen maar laten gebeuren. De leden echter zijn van gevoelen dat bij grootere werken wel kon gezorgd worden dat de stoepen gelijk komen. De vergadering wordt gesloten. Ter Veuzen. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Juli. Ja cobus Cornelis van Driel, oud 21 j., jm. en Pietemella van Dixhoom, oud 25 j., jd. Geboorten. 27 Juli. Ida Johanna Maria, d. van Ulricus Marie Vermast en van Maria Clemencia de Cooker. 28 Juli. Samuel Johannes, z. van Pieter Adrianus Mielen en van Adriana Sara Vergouwe. Maria Vemeranda Marcelda, d. van Henricus Joannes Martinus van de Winkel en van Theresia Bernard. 29 Juli. Johannes Theophilus, z. van Maria Tanneke Huijssen. 30 Juli. Jan, z. van Hendrik van Wijck en van Elizabeth Francina de Visser. Sara Jacoba, d. van Marinus Meijer en van Cornelia de Smidt. Elizabeth Johanna, d. van Cornelis Petrus Tak en van Maria Theodora van Meer. Axel. Huwelijks-aangifien. 13 Juli. Cornelis van de Velde, oud 23 j., jm. en Francina Hamelink, oud 21 j., jd. Abraham de Feijter, oud 21 j., jm. en Christina de Koeijer, oud 19 j., jd. Jan Cornelis Faas, oud 24 j., jm. en Maria van Cadsand, oud 21 j., jd. 28 Jnli. Jan Martin, oud 36 j., jm. en Entilie de Block, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Juli. Cornelis van de Velde, oud 23 j., jm. en Francina Hamelink, oud 21 j.,jd. Abraham de Feijter, oud 21 j., jm. en Christina de Koeijer, ond 19 j., jd. Jan Cornelis Faas, oud 24 j., jm. en Maria van Cadsand, oud 21 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Janneke Jacomina, d. van Mechiel 't Gilde en van Jacomina Sol. 17 Juli. Cornelis, z. van Cornelis Overdulve en van Helena Bolleman. 21 Juli. Jacoba Cornelia, d. van Simon Jansen en van Maria de Feijter. 24 Juli. Jacobus Reinier, z. van Jan Francois Scheele en van Janneke Cappon. 27 Juli. Arie, z. van Jan van de Wege en van Barbara de Pooter. Overlijden. 24 Juli. Cornelia Geertruida Goossen, oud 19 d., d. van Abraham en van Cornelia Rooze. Catharina Kotvis, oud 3 m., d. van Johannes en van Maria den Hamer. 26 Juli. Abraham van der Hooft, oud 85 j., echtg. van Maria Vereijke. StoppelitijU. Huwelijks-aangiften. 27 Juli. Johannes Franciscus Hendriks, oud 43 j., weduwn. en Christina Lansu, oud 38 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Hubertus Franciscus, z. van Petrns Vink en van Anna Catharina Lossie. Xuiildorpe, Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Aloysius Nnyts, oud 31 j., jm. en Florentia Maria Adam, oud 20 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juli. Jacobus de Meij, oud 29 j., jm. en Emerentia Joanna Stephania Casteels, oud23j.,jd. Rotterdam, 2 Augustus 1897. Binnenl. Granen. Er was heden ter Beurze voldoende aanvoer voor de vraag. Meel 50 a 75, Tarwe 10 h 20 cent hooger. Men noteert Tarwe naar kwaliteit f 6,50 a f 7,40Canada- Tarwe 6,60 Rogge f 4,40 h /4,75; nieuwe Wintergerst 4,50 Haver f 3,a f 4, nieuw Koolzaad f 10,50 h 10,80; Kanariezaad 4,- it 6 ,50, per hektoliter. Buiten 1. Granen. Tarwe f 8,h f 8,90 Haver Libau 7,Amerik. f 6,75 per 100 k.g. Rogge Helena 119 a 123 per 2100 k.g., op levering Oct. /"114 a f 115. Gerst, Zwarte Zee f 96 a f 98 per 2000 k.g. Amerik. Mais 92 a 95. Cinquantin 110 a, /"115 per 2000 k.g. Boekweit Reval f 192, per 2100 k.g. Meel. Prima inlandsch f 12,75 a f 13,50 1® soort 11,75 it f 12,50; extra puik Hon- gaarsch f 15,50 a f16,75; 1® soort f 14,50 a 15,75; Prima Amerik. 13,50 k 14,25; 1® soort y 11,75 it 12,50 2® soort f 10,25 k f 11,50; Zeeuwsche Tarwemeel f 13,Duitsche Roggebloem f 9,h 9,50, per 100 kilo netto. Runderprijzen 40 a 58; Stieren 32 a 44Kalveren 50 h 64Schapen 50 a 55 Yarkens 32 k 36 cent per kilo. Vette runderen /175 a f 200 magere f 75 k f 100Stieren 55 a /"110; Biggen en nuchtere Kalveren 7 k /IS, alles per stuk. Aardappelen. Westlandsche zand 3,20 a 3,75; dito klei /"2,25 it /"2,50; Geldersche 2,30 Brielsche f 2,40 per mud. Boterprijzen in vaten f 42, 38, 34 stukken 50 a 65 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas f 18,50 it f 23,50 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 3,10 it f 3,25. Buitenlandsche 2,80 per 100. V 1 a s. Zonder handel in afwachting van het nieuwe gewas. Amerik. Petroleum onveranderd in vaten f 7,50 per 100 kilo en 6£ cent per liter. Java-Koffie in balen 47 cent en Santos 25 i cent per half kilo. VEEHANDEL in BELGIE. De gemiddelde prijs van de vette slachtbeesten op 's lands voornaamste markten is deze week nog eens zeer vast en onveranderd gebleven. De gewone voorraad was iets minder. ZEETIJDIIXLIEN. Van 30 Juli tot en met 1 Aug. s Q VLAG. NAAM. M\ Van en naar. Lading. Voor Ter Veiisen I 1 Eng. s.s. Calder 1992 1 Goole stukg. Van Ter Veuien 30 Fra. logger Augusti et Marguerite 208 Port Lanev phosph. 31 Duits. s.s. Hermann 2678 Grangemouth ledig Eng. s.s. Hailing 2199 Louden stukg. Voor Kent t 30 Deens. s.s. Saturn 3836 Hudiksval hout Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 31 Deens. s.s. Hamlet 3254 Riga hout 1 Noor. sch. Orton 459 Frederikstad idem Noor. bark Hassel 1702 Cape Cross phosph Eng. 8.8. Sea Belle 2152 Londen stukg. Van Gentt 30 Noor. s.s. Ella 2478 Warkworth ledig Eng. sch. Volenter 440 Londen phosph. 31 Eng. s.s. City of Trnro 5613 Blyth ledig Noor. s.s. Hafnia 2723 idem idem 1 Eng. s s. Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Antiquari 2915 Leith idem idem Ouse 2158 Goole idem idem Sea Gull 2100 Londen idem idem Dynamo 1364 Hull idem Duits. s.s. Hudiksval 2215 Hamburg ledig Van Selzaetet 30 Eng. s.s. Commercial 321 Londen ledig Van 30 Juli tot en met 1 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschutdoor de Westsl. 3 op- en 4 afgeschut. h V H U 0 Op Donderdag a. s. 5 Augustus hoopt, zoo de Heere wil, onze geliefde moeder LEUNTJE OPPENEER, echtgenoote van L. F. Kaijzer, hare SO'4"1 geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Hare dankbare Kinderen. Zaamslag, 2 Augustus 1897. die genegen zijn mede te werken aan de oprichting van een RIJWIEL CLUB, ten doel hebbende door gemeenschappelijken aankoop in 't bezit te komen van een soliede machine tegen billijken prijs en zeer gemakkclijke betalingscomlitien, worden uitgenoodigd de vergadering bij te wonen, op Dinsdag 3 Augustus, nam. 8 uur, in het cafe van den heer J. DE FEIJTER, Statiousweg, Ter Neuzen. zal de FOTOGRAFIESCHE INRICHTING Tholensstraat 59, Ter Neuzen, deze week nog tot en met Yrijdag dagelijks geopend zijn. van iedere maand te spreken bij den heer I. GOUDSTIKKER, Nieuwstraat, Ter Neuzen, van 9 tot 5 uur, speciaal voor het inzetten van Kunsttanden en Gebitteu, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseert. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. aan 2 cent de Mutsaard, staande op de afgebrande hofstede te Westdorpe. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Donderdag den 5 Augustus 1897, des namid- dags ten 2 ure, verkoopen a Ten verzoeke van den WelEd. heer J. STURM te Ter Neuzen 3 liektaren TARWE, 2 PAARDENBOONEN, wassende op zijne landen in den Van Lijn- denpolder, gemeente Zaamslag. Te vergaderen bij H. Scheele, aan de Poonhaven. bTen verzoeke van mevrouw de weduwe den heer J. LEUN1S en mejuffrouw D. B. LEUN1S, beiden te Ter Neuzen Omtrent 3 liektaren HAVER, 37g PAARDENBOONEN, wassende op hunne landen in voormelden polder en gemeente CTen verzoeke van den WelEd. heer J. PAULUS te 'sHage: wassende op zijn kavel land, in den polder Willem 111, gemeente Boschkapelle. De Notaris STEEGERS, te Assenede, zal op Woensdag 4 Augustus 1897, 10 Om 1 ure namiddag, ten verzoeke van mevrouw DELVAWATERLOOS en den heer OCTAAF CLAEIJSVIEVlj], grondeigenaren te Gent, verkoopen wassende te Philippine in den Vergaertpolder. Te vergaderen bij Nap. Dumoleijn. 30 Om 2 uren namiddag, ten verzoeke van de heeren LEO CATTOIR, rentenier, en ALEXANDER GOETHALS, landbouwer, beiden te Bouchaute wassende te Philippine, in den Philippine- polder, dicht bij den wijk Posthoorn. Te vergaderen aan de haver.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3