A. H. DONZE. Adriaan II. Donze. Uitslag Vsrloting K G. WIELAND, Protest! BURGERL1JKE STANdT Ilandelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Modiste en Kleermaakster. tezers r Kiezers Wieland Joostz. G. Openbare Verkooping. Eenige huishoudelijke en andere roerende Goederen, m. Kneipp heeft het kurhuis en de Kathreiner's percenten vermaakt aan de orde der Harmhartige Breeders, die daarvoor het kinderasyl hebben te onderhouden, het Kneippianum 'aan de Erancis- canessen. Tot erfgenaam van zijne papieren, biblo- theek, contanten en meubels heeft hij aangewezen zijn ouden vriend en reisgezel pastoor Striickle uit Mindelau, die hem denkelijk als pastoor te Worishofen zal opvolgen. In La Tour de Peilz bij Bevey (kanton Waadt, in Zwitserland) was j.l. Dinsdag een werk- man bezig een beerput te leegen plotseling raakte hij door het iuademen van vergiftige gassen be- wusteloos en hij viel in den put. De koetsier van het heerenhuis snelde hem te hulp, raakte ook bedwelmd en viel er eveneens in. Hetzelfde geschiedde met een dienstmeisje, dat wilde komen helpen en met een Italiaanschen arbeider, die juist passeerde. Eindelijk, na veel moeite, gelukte het een twintigtal mannen, van wie er enkelen zich aan touwen aflieten, de drie eersten bewusteloos boven te brengenzij kwamen in het hospitaal weer tot bewustzijn, doch de koetsier stierf weldra de Italiaan werd dood opgehaald, de beide anderen hoopt men in het ieven te houden. Er komen steeds sensatieberichten uit Amerika over de goudvelden in Britsch-Columbie. Zoo wordt uit San Francisco geseind, dat een schip met wel vijf of zes millioen dollar aan goud uit Klondijke daarheen op weg is. Yolgens een ander verhaal zijn vier politieagenten, die de Canadeesche regeering naar het verafgelegen oord gezonden had, ieder met 200,000 dollar aan goud teruggekeerd. Het is een onherbergzaam oord, waar het goud gevonden is hoog in het Noordwesten en moeilijk te bereiken. Hetgeen niet belet dat de fortuin- zoekers vooral uit de Staten er heen stroomen. Zware regeus en, als een gevolg daarvan, overstroomingen hebben verleden week in Engeland aar.zienlijke schade berokkend en op sommige plaatsen het spoorwegverkeer gestremd. Ook Noord-Londen heeft van overstrooming last gehad. Men had voorname rijders in de sport. Men had ook, naar gezegd werd, in cafe-chantants gemaskerden, die gezegd werden een masker te dragen als achteruitgeboerde mannen van de wereld, van huis uit niet bestemd om op de planken te komen. Nu heeft men te Parijs ook een heer dief gehad, een gentleman inbreker. Een heer die een woning heeft op de derde verdieping van een huis in de reu de la Bienfaisance, vond, toen hij verleden week op een avond thuis kwam, de deur van een woning op de tweede verdieping openstaan. Aangezien hij wist, dat zijn benedenbuurman op reis was, kwam die open deur hem verdacht voor. Zonder gerucht te maken, sloop hij naar binnen, en nu zag hij iets vreemds. Een zeer deftig man, in rok, witte das, bloem in het knoopsgat, liep op verlakte schoentjes haastig de kamer rond en stopte zijn zakken vol met al wat hij aan zilverwerk en andere voorwerpen van waarde bergen kon. Niet begeerig met dien fijnen heer, die misschien een mes in zijn laag uitgesneden vest verborgen hield, te vechten, haastte de heer T. zich het vertrek uit en naar beneden, naar den concierge, dien hij de voordeur deed sluiten, waarop hij zelf twee agenten riep. Toen de heer dief naar beneden kwam, deftig en rustig, wachtten die beiden hem onder aan den trap op. Hij is gebleken een keurige jonggezellenwoning in de Champs Elys^es te hebben, waar men, behalve een volledig stel inbrekerswerktuigen, een lange lijst vond van aanbevelenswaardige slachtoffers der inbraakkunst. Een 24jarige matroos, Alexis Richon, was wegens desertie tot vijf jaren gevangenisstraf veroor- deeld en onderging deze straf in de marine- gevangenis te Cherbourg. Kort geleden besloot hij, eene poging tot ontvluchting te wagen. 's Nachts wist hij uit zijne eel te breken, klom den gevangenismuur over en zette 't op een loopen. Maar de wacht had zijn vlucht opgemerkt. Dadelijk werd een vervolging ondernomen verscheidene schoten werden den vluehteling achterna gezonden, maar zonder gevolg. Zoodra Richon ontwaarde, dat men hem op de hielen zat, nam hij zijne richting naar de zeezijde en wierp zich in de golven. Een sloep werd dadelijk te water ge- laten, maar men slaagde er niet in, hem in de diepe duisternis op te visschen. Na langdurige nasporingen inoest men wel aanuemen, dat de deserteur in de golven was omgekomen, en keerde men in die meening naar de haven terug. Richon echter was een ijzersterke kerel en voortreffelijk zweinmer en had zich al dien tijd tegen de hooge golven staande weten te houden. Toen hij zich verzekerd had, dat hij niet meer aehtervolgd werd ging hij aan land en hield zich dien nacht in een woud verborgen. Hij slaagde er den volgenden dag in, bij de boeren op het land zijne gevangeniskleeren tegen andere te ruilen en zoo wist hij, in een goedefenwagen verseholen, naar Parijs te ontkomen, hij verscheidene dagen doorbracht zonder te worden. Hij sliep in de open lucht als sjouwerman in zijn levensonderhoud te voorzien. Ougelukkig voor Richon, werden op den dag vdor het Bastillefeest van den 14 Juli, naar aan- leiding van vele dreigbrieven aan het adres van president haure, door de politie alle personen, die haar maar eenigszins verdacht voorkwamen, ge- arresteerd, en zoo vond zij ook onzen vluehteling, rustig slapende in den Jardin des Plantes. Hij waar ontdekt en wist werd in arrest genomen en naar het politiebureau gebracht, waar hijna tuurlijk spoedig herkend werd. Richon mocht nu weer gratis van Parijs naar Cherbourg reizen maar thans op staatskosten. Gemeenteraad van Zaamslag. Rotterdam, 26 Juli 1897. Binnenl. Granen. Het is een gewoon verschijnsel in het laatst van Juli dat de aanvoer van allerlei graansoorten niet belangrijk is en de prijzen eerder stijgen dan dalen. Ook heden was dit het geval. Gerst wordt niet meer ge- noteerd evenals Boonen en Erwten in afwachting van den nieuwen oogst. Rogge 15 en Meel 25 cent hooger. Men noteerl Tarwe naar kwaliteit /6,40 a 7,10; Canada- Tarwe /6,25; Rogge 4,-35 it /4,75; Gerst als voren Haver 3,a 4, Kanariezaad 4,— a 6,50Koolzaad 10,40 it 10,80, alles per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g op levering Nov. 1,83Rogge per 2100 k.g. van Oct. 108 a /109, Maart /109, /110, /111, Mei 112. Helena-Rogge 120 /122. Gerst, Zwarte Zee 91 a 94 per 2000 k.g. Haver Libau 6,30 a, 6,50 Tarwe 8,50 8,90 per 100 k.g. Amerik. Mais 90 a 95. Cinquantin /106 /115 per 2000 k.g. Boekweit 133, per 2100 k.g. Meel. Prima inlandsch 12,a 13, le soort /ll,a 11,50; extra puik Hon- gaarsch 15,25 ^/15,75; 1" soort 14,— 15,Prima Amerik. patent 12,75 a 13,25; 1« soort 11,25 4 11,75; 2" soort 9,75 a 10,75; Zeeuwsche Tarwebloem 11,75 12,25; Duitsche Roggebloem 8,25 it 8,75; per 100 kilo netto. Runderprijzen 40 a 58; Stieren 30 a 50Kalveren 50 it 66Schapen 50 a 56 Yarkens 32 a 36 cent per kilo. Vette runderen /150 a 200 magere 50 a 75; Stieren 60 h, 90 Pinken 40 it 75; Biggen en nuchtere Kalveren 8 h/17, alles per stuk. Aardappelen. Westlandsche zand 3, a 3,25; idem klei 2,25; Geldersche kralen 2,75 per mud. Boterprij zen in vaten 34, 38, 42 stukken van een half kilo 50 it 65 cent. Zeeuwsche Eieren 3,— a 3,10 per 100. Bnitenlandsche 2,75. Zoetemelksche kaas als voren. V I a s. Geen handel, en weinig aanvoer. Amerik. Petroleum in vaten per 100 kilo onveranderd 7,50 en 6J cent per liter. Koffie in balen Java 47 en Santos 25J cent per half kilo. Z E E T 1J D 1 N G E N. Van 23 tot en met 25 Juli. 1 Van 23 tot en met 25 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op- en 33 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 1 afgeschut. dagen. Voorm. Nam. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 27 28 29 30 31 1 2 Juli. Aug. 0.17 1.3 1.42 2.17 2.52 3.27 4.2 12.41 1.22 1.59 2.34 3.9 3.44 4.19 Alle belanghebbenden die genegen zijn deel te nemen aan een op te rich ten ZUIVELFABRIEK in de kom der ge meente Axel, worden verzocht hunne opgave met het aantal te melken koeien voor of op den 6 Augustus bij een der ondergeteekenden te doen. De Comviissie P. J. VAN DIXHOORN. J. J. DE FEIJTER. M. WOLFERT. P. VAN FRAAIENHOVE. JAC. DEKKER. P. DE BRUINE. F. DEKKER. Axe], 24 Juli 1897. in de eerste klasse der 355ste Staats- loterij, prijzen gevallen op N°. 17586, 14210, 20727, 19651, 19286, 10495, 9556, 15403, 4096 en 7829. De winners gelieven spoedig bericht te doen wat zij wenschen te ontvangen prijs of geld. Heinkenszand. JOH8 ZUIDWEG. Het Bestuur der waterkeering van de calamiteuze MARGARETHA-, KLEINE HUISSENS- en EENDRAGTPOLDERS maakt bekend, dat de rekening der ontvangsten en uitgaven, gedaan door den Secretaris-Ontvanger, mitsgaders de ver- antwoording van het Bestuur over het dienstjaar 1896/97, gedurende veertien dagen, terekenen van Dinsdag 27 dezer af, ten kantore van den "W d Secretaris-Ontvanger ter inzage van de besturen en grondeigenaren van de polders, die bij de zeewering en oeververdediging van dit waterschap zijn betrokken, is nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, voor hen verkrijgbaar is. Zaamslag, 23 Juli 1897. JAN SCHEELE, Voorzitter. P. J. WORTMAN, Wd Secretaris- Ontvanger. Ondergeteekende maakt bekend, dat zij is VERHUISD van de Lange Kerkstraat naar de SCHOOL WEG naast den heer O. van Damme. Zij beveelt zich bij voortduring aan als F. REMERY. Ter Neuzen, 21 Juli 1897. Bij de herstemming voor lid van den ge meenteraad alhier bevelen wij den heer A. H. DONZE ten sterkste aan. Stoort u niet aan advertentie s, waarin een liberaal een anti- revolutionair zijn steun toezegt, laat alle persoon- lijkheden varen en houdt alleen de zaak in't oog. Komt daarom trouw op en stemt met ons den heer EENIGE WERKLIEDEN-KIEZERS. Bij de herstemming op a. s. Dinsdag 27 Juli voor een lid van den gemeente raad wordt ten dringendste aanbevolen de heer aftredend lid. 1 ele kiezers uit Ter Neuzen en om- streken die liet onnoodig achten ver- andering te brengen. Eenige Katholieke kiezers van Ter Neuzen raden hun mede-geloofsgenooten aan als protest tegen den uitslag der herstemming van het district Hulst hun stem uit te brengen op den tegen-candidaat der anti-revolutionairen, zijnde den heer Eenige Katholieke kiezers die hun vrijheid liefhebben. Gij alien Ter Neuzen, die belang stelt in de welvaart van komt trouw op en stem aldus VELE KIEZERS. De Notaris W. A. de Bidder, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Woensdag 28 Juli 1897, des namiddags te 1 uur, in de herberg van Mej. de wed. CH. L. HAMERLINCK, te Ter Neuzen (Noordstraat), in het openbaar verkoopen bestaande hoofdzakelijk in 2 ovale Tafels, 1 ronde I en 1 vierkanteTafel, Stoelen, 8 Banken, 2 Kastjes, Ledi- kant, Pluimenbed, 1 Kachel, 1 Naaimachien, Lampen waaronder 1 Lamp Beige, TeerliDg- doos met Stolp (automaat), 1 koperen Spoelbak, 1 witte steenen Dito met Verzijp, 10000 it 12000 Sigaren van verschillende fabrieks- merken, Bascule metGewichten, Winkelbakken, Borstelwerk, IJstent, Petroleum-Emmers, Kruiken en Flesschen en hetgeen meer zal worden aangeboden. r t- ;en te ge net <1 en. Koopen tot en met 3 contant. 3S eerej 1 pel e [CEF Zitting van Vrijdag 23 Juli 1897. Voorzitter de heer J. Barendregt Azn., Burgemeester. Aanwezig alle leden van den Raad en de secretaris. Nadat de vergadering ia geopend worden de notulen van het verhandelde in de voorgaande zitting gelezen en goed- gekeurd. 1. Mededeeling ran ingekomen stukken a. Twee brieven van de heeren Jac. van Hoeve en J. Buijze, waarin zij verklaren hunne benoeming tot lid van het bur- gerlijk armbestuur aan te nemen 1. Idem van den heer J. P. Geelhoedt dat hij voor de benoeming als lid van bovengemeld college bedankt. c. Brief van Ged. Staten waarbij zij te kennen geven de benoeming van den heer P. J. Wortman tot tijdelijk ontvanger goed te kenren. d. Twee brieven van de heeren W. de Mul en F. de Ruijter dat zij hunne benoeming tot raadalid aannemen. Vorengemelde aangenomen voor kennisgeving. e. Brief van Ged. Staten waarin zij den Raad naar aanleiding van de wijziging der begrooting verzoeken om een nieuwen post in de begrooting op te nemen voor het aanschaffen van een nieuw torenuurwerk en deze nitgave niet op te nemen onder een reeds bestaanden post. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig [het verzoek van Ged. Staten bealoten. f. Brief van Ged. Staten waarin het college mededeelt dat aan den bnrgemeester vergunning is verleend om tot 1 Maart 1898 te Ter Neuzen te wonen. g. Kennisgeving van het beslnit van Ged. Staten dat de Burgemeester des Dinsdags en Vrijdags, telkens van 912 ure in de gemeente voor de ingezetenen moet te spreken zijn. h. Brief van Jhr. Mr. De Branw, oud-Commissaris der Koningin, houdende een afschiedsgroet aan de colleges en autoriteiten in Zeelandvoorts eene circulaire betrekkelijk de aanvaarding dier betrekking door Mr. A. J. Roest. De Voorzitter deelt mede dat door Burg, en Welh. aan Jhr. Mr. De Brauw reeds een antwoord is gezonden, waarin hem dank is betuigd voor hetgeen door hem in het belang der gemeente is tot stand gebracht. De stukken fh aangenomen voor kennisgeving. 2. Wordt door het Dag. Best, aan den Raad aangeboden de gemeente-rekening over 1896. De heeren Van Dixhoorn en De Mul worden benoemd tot leden der commissie belast met het onderzoek derzelve. 3. Ter benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbe stuur, in plaats van den heer J. P. Geelhoedt die zijne benoeming niet heeft aangenomen, wordt door Burg, en Weth. eene voordracht aangeboden, bestaande uit de heeren A. den Decker en Jan Moens. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer A. den Decker. 4. Wordt vastgesteld het suppletoir kohier der schoolgelden over het tweede kwartaal 1897, op 25, Hierbij werd door den heer Van de Ree opgemerkt dat er door den Voorzitter in Februari reeds een nieuwe regeling der schoolgelden is toegezegd hij vraagt wanneer die nu komt, waarop de Voorzitter antwoord deze tegelijk met een nieuwe regeling van den hoofdelijken omslag te zullen indienen. 5. Wordt medegedeeld een schrijven van Ged. Staten waarin zij op uitnoodiging van den Minister van binnenl. zaken den Raad verzoeken het besluit van 30 April 1.1. be- treffende het gebruik der raadzaal in te trekken, teneinde eene voordracht tot vernietiging van dit besluit, als zijnde in strijd met de wet, te voorkomen. Dit schrijven ging vergezeld van het door Ged. Staten aan H. M. gezonden verslag, waarin zij in overweging gaven het besluit te vernietigen Volgens het college is de burgemeester terecht opgekomen tegen het besluit, waarbij hem detoegang tot de raadzaal is ontzegd, daar hij krachtens het eerste lid van art. 70 der gemeentewet belast is met de uitvoering der raadsbesluiten en dus de uitvoering van het raadsbesluit van 30 April dus niet, zooals daarbij is nepaald, aan den secretaris kan worden opgedragen. De burgemeester behoort juist steeds toegang tot de zaal te hebben om de besluiten op die zaal betrekking hebbende te kunnen uitvoeren. Bovendien kan de toegang den burgemeester niet worden ontzegd, omdat blijkens de missive van dien ambtenaar met bijlageu, de raadzaal de eenige afgezonderde localiteit is waar de burgemeester tevens hulp-officier van justitie te Zaamslag zitting kan houden, terwijl bovendien een gedeelte van het gemeente-archief, dat de burgemeester ten alien tijde moet kunnen raadplegen, in de raadzaal bewaard wordt. De Voorzitter deelt mede dat het voorstel van Burg, en Weth. is, het besluit in te trekken. De heer Van de Ree is tegen intrekken, hij acht het in 't belang der gemeente het besluit te handhaven, en stelt daarom voor het navolgende aan Ged. Staten te berichten De gemeenteraad van Zaamslag besluit: aan Ged. Staten te antwoorden dat de Raad de door hem genomen beschikking van 30 April 1897, omtrent het gebruik der raadszaal niet kan intrekken, daar de door Ged. Staten aangegeven gronden grootendeels berusten op onware mededeelingen door den burgemeester aan Ged. Staten verstrekt. Met 6 stemmen tegen 1, die van den heer Riemens, wordt dit aangenomen. 6. Ter behandeling van het bezwaarsehrift van A. E. de Moor tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, wordt tot een besloten vergadering overgegaan. De vergadering heropind, wordt medegedeeld, dat is be sloten adressant 1 klasse te verlagen. Niets meer te behandelen zijnde, werd de vergadering gesloten. Icr Keuzen. Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Leen- dert Mozes Salomon Snijder, oud 32 j., jm. en Naatje Run- stenaar, oud 22 j., jd. 23 Juli. Jan Baptiste Pieter Doppe- gieter, oud 22 j., jm. en Coralia Verbiest, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juli. Krijn Dees, oud 21 j., jm. en Jacomina Suzanna Kaijser, oud20j.,jd. Cornelius Wolfert, oud 23 j., jm. en Martina Geertruida de Feijter, oud 24 j., jd. Geboorten 20 Juli. Huibrecht, z. van Anthonie Ribbens en van Thona Gort. Martina Adrian a, d. van Cornelis Frederiksen en van Cornelia van Alten. Antonette Angelina Jacomina, d van Jacobus Bernardus Galle en van Jacomina Maria Leunis. 21 Juli. Cathalina, d. van Adries Nagtegaal en van Helena de Doelder. Francois Jacobus, z. van Jacobus Penne en van Cornelia de Blaeij. 24 Juli. Karel Willem, z. van Daniel de Smidt en van Henriette Pieternella Kaijser. Overlijden. 21 Juli. Cornelia van Alten, oud 33 j., echtg. van Cornelis Frederiksen. VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. 24 23 24 25 24 Van Ter Xeuzen Noor. bark Hjalmar 1049 Frederiksfac Eng. s.s. Hailing 2199 Londen Voor (Sent t Eng. s.s. Balmuir 3908 Riga idem Spindrift 2003 Londen Deens. s.s. Absalon 4030 Riga Belg. s.s. Stad Nieuport 1551 Amble Eng. s.s. Gotha 1976 Goole Noor. s.s. Hafnia 2723 Lovisa idem Ella 2478 Bossmo Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen Noor. sch. Ellida 354 Nawa Vai< (Sent Eng. s.s. Ralph Crerke 1994 Goole idem Bittern 2493 Antwerpen idem Fen ham 3516 Sunderland Duits. s.s. Commerzienrath Noor. s.s. Boekel 3546 New-Castle Dovre 2754 Shields Noor. sch. Elida 453 Christiania Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen idem Astrologer 2580 Leith idem Dynamo 1364 Hull Voor.3m.sch Vesta 632 Frederikshald ballast stukg. hout stukg. vlas.hout paarden kolen stukg. hout minerie stukg. hout stukg. idem ledig idem idem slakken stukg. idem idem ballast tt Aanwijzing der keuze. N A M E N. Voorletters. i i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3