GELDLEENING. A. H. D0NZE. Adman IS. A dr. II. Hon L. de Feijter Jacszoon. „Prins van Oranje" Protest! G. WIELAND, KIEZERS! DIRECTEUR is Dr. HIRSCHEL, Teiegrafische berichtsn. liemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. DANKBETUIGING. Prijsschieting Kiezers Den eersten W oensdag- 18 Juli, ingevolge art. 56 der kieswet, is aange- vangeu des morgens te acht uren en dat het hoofd- stembureau, overeenkomstig, art. 93 kieswet, den volgenden dag, des voormiddags te 9 uren, in zijn stemlokaal eene zitting heeft gehouden tot het vaststellen van den uitslag der verkiezing. Het proces-verbaal van de zitting van 14 dezer werd onderteekenda door den heer A. G. V. Hom- bach, oudsten aanwezigen wethouder, die den burge- meester, ingevolge art. 77 van de Gemeentewet, verving en als zoodanig optrad als voorzitter van het stembureaub door den heer H. Wauters en c door den heer J. Seydlitz, plaatsvervangend lid •van het stembureau. En 4°. dat de sub 4 door den schrijver aange- haalde grond, dat nl. het proces-verbaal, dadelijk na de stemming op te maken, eerst den volgenden dag is opgemaakt, vervalt door de weerl egging van het sub 2 genoemde. (Midd. Ct.) Boschknpelle. Tot hoofd der school alhier is door den gemeenteraad benoemd de heer G. J. de Gier, thans hoofd eener school te Berchem (prov. Noord-Brabant). Koewacht. Woensdag had ten huize van den herbergier E. de Yleeschouwer alhier eene ver- gadering plaats van ingelanden in den polder Oud-Beoostenbleij. De dijkgraaf, de heer A. B. Plassaert, die reeds 53 jaar lid van het bestuur van dien polder is en wiens gouden feest voor 8 jaar met zooveel luister is gevierd, had om gezondheidsredenen zijn ontslag ingediend. Dit ontslag werd op de meest eervolle wijze verleend, terwijl een der voornaamste ineelanden een woord van dank en hulde bra.cht aan den ouden dijk graaf, die zoo eene lauge reeks van jaren de belangen van den polder heeft behartigd en steeds vol toewijding en ijver zijne taak heeft volbracht. Daarna ging men over tot de benoeming van eeuen nieuwen dijkgraaf. Van de 32 uitgebrachte stemmen verkreeg de zoon van den heer A. B. Plassaert, de heer E. Plassaert 30 stemmen, zoodat deze tot dijkgraaf gekozen is. 's Gravenhage, 23 Juli. Thans wordt ge- bulletineerd, dat het Kabinet aldus is samengesteld: Pierson, formateur, financienW. H. de Beau fort, buitenland Cort van der Linden, justitie Borgesius, binnenland Jansen, marineEland, oorlogLely, waterstaatCremer, kolonien. De meeste dezer heeren woonden gister eene conferentie bij den heer Pierson bij. Middelburg, 23 Juli. Aan het gebouw van gewestelijk bestuur alhier werd heden aanbesteed 1°. Het maken van twee ducdalven en een landhoofd ten behoeve van de drijvende aan- legplaats met toeleidende brug voor de buitenhaven te Ter Neuzen en het verrichten van bijbehoorende werkzaamheden. (Raming f 7150.) Laagste inschrijver hiervoor was de heer Abr. Tholens Dingz. te Ter Neuzen, voor f 7078. 2°. Het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de buitenhaven te Ter Neuzen. (Raming 8000.) Laagste inschrijver hiervoor was de heer J. P. de Groot te Giessendam, voor f 7000. RECHTSZAKEN, Arrondissements-reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 23 Juli de volgende vonnissen uitgesproken J. d. V., oud 28 j., metselaarsknecht te Zaam- slag, is wegens mishandeling veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. J. d. B., oud 22 j., dienstknecht te Axel, is wegens beleediging en mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. Met den excursietrein die eergistermorgen van Vlissingen, Middelburg en tusschengelegen plaatsen te Nijmegen aankwam, kwamen 900 personen mede, waarvan 450 naar Arnhem door- reisden. Van het gedeelte dat te Nijmegen afstapte, gingen pi. m. 200 per stoomtram naar Neerbosch, terwijl de overige zoowel per rijtuig als te voet een bezoek aan de stad en omstreken brachten en 's avonds te 7,35 weder vertrokken. Bij het bezoek der pelgrims op het Loo barstte Woensdagmiddag een zwaar onweder los, waardoor een treffend ongeluk werd teweeggebracht. De bliksem was ingeslagen in het huis van Engel Boekhorst, een splinternieuw huis in 1896 ,/Zonder eenigen twijfel," gaf ik ten antwoord. ,/In dat geval is het bepaald onze plicht, in de belangen van het recht, zijne verklaringen aan te hooren," sprak de inspecteur. //Gij zijt vrij, mijnheer, uw verslag te gevenmaar ik zeg u nog eens dat het geboekt worden zal." //Zoo gij het veroorlooft, zal ik gaan zitten," zeide de gevangene, de daad bij het woord voegende. ,/Mijn hartkwaal put mij spoedig uit, en de worste- ling, welke ik een half uur geleden had te doorstaan, heeft het er niet beter op gemaakt. Ik sta op den rand van het graf, en zal u dus geen ouwaar- heid vertellen. Mijne minste woorden kunt gij gelooven, wat gij er verder mede doet, is voor mij van geen belang." (Wordt vervolgd.) gebouwd. Drie kinderen werden door den bliksem getroffen, ze lagen na het inslaan voor dood op de deel, waar ze een oogenblik te voren hadden staan kijken. Alle drie hadden zware brandwonden, maar een meisje, Antje, 11 jaar, waren de kleeren van 't lijf verbrand, de schoen van den linkervoet vlakweg verscheurd. Dit kind, geheel zwart op de borstvlakte en verschroeid in gezicht en hals, zal er het leven wel bij laten. De dokter geeft geen hoop. De andere twee zijn denkelijk buiten gevaar. De bliksemstraal bracht aanvankelijk maar een klein plekje van het halfrieten dak en nog een bos stroo aan het branden, maar aan blusschen was geen denken, vooral omdat er menschen gered moesten worden. E. B. heeft nl. 12 kinderen, waarvan 9 thuis. De menschen zijn arm en eerlijk. Yerleden jaar moesten ze hun wrak, hoog oud huis laten afbreken en geld op nemen om het nieuwe te bouwen. In een kwartier stond alles in lichtelaaie. Het weiuig vee, waarover E. B, beschikt, een of twee varkens, bleef behouden, behalve een kip met 10 kuikens. De vrouw liep mfct haar zuigeling als radeloos rond. Het huis is laag geassureerd voor 1200 maar de inboedel was niet verzekerd. Omtrent den brand op het tentoonstellings- terrein te Sonsbeek schrijft de Nieuwe Arnh. Ct. nog Woensdagmorgen begaven wij ons weder naar het terrein van den brand. Het bleek ons toen, dat men er in geslaagd was uit de afdeeling kunst- nijverheid bijna alle voorwerpen te redden. Alles lag in bonte wanorde in de remise verspreid, terwijl een gedeelte in het kasteel werd bewaard. Ook van de Apostelenkerk waren de meeste uurwerken gered, en wanneer men had kunnen vermoeden, dat de brand ook de oranjerie zou aantasten, dan was men er misschien wel in geslaagd ook de klok zelf te behouden. Omtrent de oorzaak van den brand werd Dinsdag- avond aanstonds gezegd, dat deze ontstaan was door het overspringen van een vonk van de elec- trische geleiding. Woensdagmorgen vroegen wij aan de ambtenaren dezer maatschappij eenige inlich- tingen en die heeren ontkenden ten sterkste, dat het electrisch licht de bewerker van het onheil kan wezen. De monteur trachtte dit te bewijzen door de opmerking, dat dit licht nog tien minuten na het uitslaan der vlammen brandde. Hopen wij, dat een nader onderzoek in deze het gewenschte licht zal verschaffen. A1 aanstonds waren Dinsdagavond de burge- meester, eenige wethouders en de commissaris van politie op het terrein aanwezig en ook Woensdag morgen vroeg stond de wethouder Cordes reeds bij den nog rookenden puinhoop. Omtrent de verzekering kunnen wij nog geen bepaalde cijfers mededeelen. Men zegt, dat het geheel verzekerd was voor f 150,000, maar dat kan wel een los gerucht wezen. Het spreekt vanzelf, dat tal van vreemdelingen een kijkje kwamen nemen. Nu er een stuk van de tentoonstelling verbrand is, heeft men den entreeprijs verdubbeld. Aldus wordt in de Arnh. Ct. medegedeeld. Aan boord van de aan de Willemskade te Rotterdam liggende Glasgowboot, werden Dinsdag avond te 11 uren, toen de boot op het punt was te vertrekken, twee verdachte Duitschers aange- troffen, van wie men vermoedde dat zij medeplichtig zijn aan een te Breda gepleegden diefstal. Beide vreemdelingen waren op de komst der politie weggekropen en werden in het kolenhok gevonden waar zij zich verstopt hadden. Onder een valschen naam hadden zij zich ingescheept voor Engeland. Zij zijn tot nader onderzoek naar het centraal politiebureau overgebracht. Zoo komt de //smakelijke" waar in de wereld, die men voor spotprijzen koopen kan enkoopt ook 1 Een heer waarschuwde eergister-ochtend een politie-agent te Rotterdam, dat twee lieden het cadaver van eene geit uit den Goudschen singel opgehaald en in een zak gestopt hadden, waarna zij er mede vertrokken waren. Den agent gelukte het, beide lieden, vleeschhouwersknechts, in de Broodgang op te sporen, waar zij bezig waren, het lijk te villen, om het vleesch te verkoopen, dat nu in beslag werd genomen en aan het abattoir voor de consumptie afgekeuad. Ditmaal is 't weer eens verijdeldmaar men kan er uit afleiden, wat er ongerechtigs op dit gebied gebeurt en o. m. wat er alzoo in worst en gehakt gaat. Door de Rotterdamsche politie werd Woens dagmiddag een wagen aangehouden, waarop twee manden met komkommers vervoerd werden, waar van een verdachte lucht uitging. De manden werden doorzocht en bleken, behalve een dun laagje komkommers, ruim 100 kilogram stinkend vleesch in te houden, per spoor uit Moercapelle ingevoerd. Tegen den vervoerder, een vleeschhou- wer, werd proces-verbaal opgemaakt. Het vleesch werd op het abbatoir voor de consumptie afgekeurd en vernietigd. Tegen een slager in Den Haag is proces- verbaal opgemaakt, die een koe eerst met een knuppel heeft mishandeld en het dier daarna met een schaar eenige steken gegeven heeft. Op last van het gerecht van Breda is te Groenendijk onder Oosterhout in verzekerde be waring genomen zekere G. L., die verdacht wordt Maandag zijne woning in brand te hebben gestoken waarbij ook de boerderij van zijn buurman, N. van Bunet, geheel in asch is gelegd. Aan het postkantoor te Leiden worden sedert Vrijdag van de vorige week 4 aangeteekende brieven vermist, aangebracht met de laatste post van Parijs naar Amsterdam. Te Bemmel is Woensdagochtend de heer F. H. B., toen hij met een bootje zich overzette, met zijn beide knechts in de zoogenaamde Sprang langs den dijk in het water geraakt en verdronken. In de Friesche gemeente Gaasterland zijn een aantal personen, zoowel volwassenen als kinderen, lijdende aan mondzeer. Dinsdagavond arriveerde te Southampton het stoomschip „St. Fillans", van Rotterdam naar New-York bestemd, met een groot gat in den stuurboordsboeg. De gezagvoerder rapporteerde, met het Belgische stoomschip //Concha", van Carloforto naar Antwerpen bestemd, in aanvaring te zijn geweest, tengevolge waarvan het is ge- zonken. De aanvaring vond plaats des namiddags 3 uren, tijdens zeer dikken mist en hoewel de z/St Fillans" zeer langzaam stoomde, was de kracht der aanvaring zoo groot dat de //Concha" binnen drie minuten zonk, waarbij negen man verdronken. Zeven man werden door de booten van de //St. Fillans", die onmiddellijk te water werden gelaten, gered. De //Concha" stoomde langzaam aan in den dikken mist en nauwelijks kwamen de stoom- schepen in het gezicht of reeds liep de ,/St. Fillans" met den steven in den bakboordsboeg van den //Concha". Dit veroorzaakte een hevige schok, waardoor het stoomschip van voor tot achter schudde en binnen 3 minuten zonk. Door de booten van de *St. Fillans", die zeven man van de schipbreukelingen gered hadden, werd de gezagvoerder van de „Concha" ontdekt, die bewusteloos tusschen de wrakstukken ronddreef, en die onmiddellijk aan boord werd genomen. Niettegenstaande men beproefde de levensgeesteu weder op te wekken, is de gezagvoerder twee uren daarna overleden. De ,/St. Fillans" liep te Southampton binnen, waar een gerechtelijke schouwing van het lijk van den gezagvoerder zal plaats vinden. De geredde bemanning is in het zeemanshuis te Southampton opgenomen. De //Concha", in 1878 te Hoboken gebouwd, was 858 bruto registerton groot en eigendom van de Societe John Cockerill te Seraing. Bovenstaand bericht is ontleend aan de Times. Volgens het Handelsblad van Antwerpen is de gezagvoerder van de //Concha" gered en ligt deze met een gebroken been in het hospitaal te Southampton. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 24 Juli. 9.25 10.4 Zondag 25 10.42 11.19 Maandag 26 11.50 Dinsdag 27 H 0.17 12.41 Woensdag 28 1.3 1.22 Donderdag 29 1.42 1.59 Vrijdag 30 2.17 2.34 Omlertrouwd L. S. SNIJDER en N. KUNSTENAAR. Amsterdam Ter Neuzen' Huwelijksvoltrekkiug 11 Augustus. -, Juli 1897. Ondergeteekende betuigt bij dezen haren har- telijken dank voor de vele bewijzen van deel- neming bij het overlijden harer geliefde echtgenoot Ant. Rif.mens, en in het bizonder aan de werklieden van de firma Van Cantfort Koch. Ter Neuzen, 28 Juli '97. M* WIELAND. Voor de verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad te Axel wordt van de vier candidaten ten zeerste aanbevolen de heer VELE KIEZERS. te TER NEUZEN. onder de leden (Art. 14 Reglement) op Zondag 25 Juli 1897, 's namiddags 5 ure. HET BESTUUR. Ten behoeve van den NIEUW-OTHENE POLDER, wordt aangegaan eene Geldleening van 7000,— tegen eene rente van ,hoogstens 4 pet., aftelossen binnen veertien jaren, te beginnen in 1898, met minstrns f 500,— 'sjaars. Inschrijvingsbiljetten met opgave van rente, in te leveren voor 5 Augustus a. s. ten kantore van den Ontvanger-Griffier van den polder, den heer J. STURM te Ter Neuzen. Bij de herstemming voor lid van den ge meenteraad alhier bevelen wij den heer A. H. DOXZE ten sterkste aan. Stoort u niet aan advertentie's, waarin een liberaal een anti- revolutionair zijn steun toezegt, laat alle persoon- lijkheden varen en houdt alleen de zaak in 't oog. Komt daarom trouw op en stemt met ons den heer EENIGE WERKLIEDEN-KIEZERS. Eenige Katholieke kiezers van Ter Neuzen raden hun mede-geloofsgenooten aan als protest tegen den uitslag der herstemming van het district Hulst hun stem uit te brengen op den tegen-candidaat der anti-revolutionairen, zijnde den heer Eenige Katholieke kiezers die hun vrijheid liefhebben. Bij de herstemming op a. s. Dinsdag 27 Juli voor een lid van den gemeente raad wordt ten dringendste aanbevolen de heer aftredend lid. Vele kiezers uit Ter Neuzen en om streken die het onnoodig achten ver- andering te brengen. Aan wie de schuld dat bij de eerste stemming niet minstens twee zetels door de liberalen gewonnen werden Aan de liberalen zelf Lauwheid en tweedracht was in hun kamp, terwijl de vijand schouder aan schouder streed en overwon. Laat dit voorbeeld u aansporen ten minste als partij eendrachtig te zijn en alien op te komen. De belangen van Ter Neuzen, van den handel, van het openbaar onderwijs, uw vrijheid om u te ontspannen zooals ge dit verkiest staan op't spel. Getroost u de moeite naar de stembus te gaan, maakt het bovenste witte cirkeltje zwart en ge kiest den heer VELE KIEZERS. SOLLICITANTEN naar de betrek- king van der Begrafenis Maatschappij „UIT VOOR- ZORG" te Middelburg, (waaraan verbonden de verplichting tot stellen van eene waarborgsom van 1000) wenden zich schrii'telijk voor 4 Augustus e. k. tot den Heer J. FAK BROUWER Mzn., Hoofdcommissaris van gemelde Maatschappij te Middelburg. Het reglement der Maatschappij en de Instructie van den Directeur liggen ter lezing tot 31 Juli e. k. ten kantore van de fungeerende Directrice Mej. A. S. HOUPT, Lange Noordstraat. L 180 te Middelburg, des Maandags, Donderdags, Vrijdags en Z^terdags, voormiddags tusschen 10 en 12 ure. van iedere maand Chirurgijn en Tandmeester, te spreken bij den heer I. GOUDSTIKKER, Nieuwstraat, T e r N e u z e n, van 9 tot 5 uur, speciaal voor het inzetten van Kunsttanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseert. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 2