Gemengde berichten. TER NEUZEN, 19 Juli 1897. Terwijl Zaterdagmorgen in het Nieuwediep alliier een moeder, druk met haar huiswerk bezig zijnde, niet beter wist of haar kind van ruim een jaar zat in den gang te spelen, was de kleine de voordeur uit en de straat opgekropen. Een aldaar met ledige kar en paard passeerende jeugdige voerman lette niet op de kleine en een der wielen ging over een handje en beentje van het kind heen. Het mag wel verwondering baren dat geen der genoemde lichaamsdeelen gebroken, doch slechts gekneusd ziju en naar we vernemen zal het ongeval nog al goed afloopen. Ongeveer voor onze haven werd een man van de van Antwerpen komende stoomboot Restitutie te water geslingerd. In de nabijheid was een sleepboot met twee binnenvaartuigen achter zich waarvan men spoedig met een roeiboot den te water gevallene bereikte en opvischte, waarna men hem aan boord van het stoomschip bracht. Aan den heer A. Dhoogedirecteur van tramwegen te Velsen, is door ZEx. den Minister van waterstaat concessie verleend tot den aanleg van een tram van 's Bosch naar Grave. Tengevolge van het overlijden van den heer J. E. Kegelaer te Graauw, een der voor den gemeenteraad in herstemming komende candidaten, kan de herstemming die op a. s. Vrijdag bepaald was niet doorgaan en wordt alsnu weer een vrije verkiezing uitgeschreven. Hoek. De WelEerw. heer L. C. Terneden, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Maasdam, heeft het beroep naar die gemeente alhier aan- genomen. Zaterdagochtend is op het station Helmond een wisselwachter, bezig zijnde een trein aan elkaar te koppelen, tusschen de buffers geraakt. Hij bleef op de plaats dood. De man is ougehuwd en was pas zes dagen in dienst. Voor een week was een tienjarig knaapje de ouderlijke woning te 's Gravenhage ontloopen. Nergeus kou men den jeugdigen avonturier vinden, niettegenstaande overal onderzoek werd gedaan. Donderdagmiddag is het kind eindelijk terugge- vonden te Gouda, van waar het naar de ouders is teruggebracht. Woensdag vervoegde zich een net gekleede jonge dame bij een rijwielhandelaar te Utrecht, om voor enkele uren een rijwiel te huren, daar, zooals zij voorgaf het hare plotseling defect was geworden. Tot heden heeft zg echter niets meer van zich doen hooreu, zoodat men begint te ver- moeden dat men met een slimme oplichtster te doen heeft gehad. Dezer dagen werd ook door ons vermeld dat door Klaas Jan Slieustra te Beetgum verklaard was, dat drie door hem met name genoemde personen erkeud hadden schuldig te zijn aan de inbraak onder Britsum, waarvoor de gebroeders Hoogerhuis indertijd veroordeeld werden. In //Recht voor Allen" komt nu een schrijven voor van Allard Dijkstra, te Beetgum, een der drie door Stienstra genoemden, waaruit blijkt dat hij (Dijkstra) 17 Maart j.l. bij den burgemeester van Menaldumadeel eene aanklacht tegen Stienstra wegens aanranding van goeden naam en eer ingediend en later bij de rechtbank te Leeuwarden in een request aange- drongen heeft den officier van justitie op te dragen een aanklacht aanhangig te maken. Op dit request heeft de rechtbank den 17 Juni een afwijzende beschikking genomen, o. a. uit over- weging dat blijkens het schriftelijk verslag van den officier van justitie en de naar aanleidiug der aanklacht ingewonnen information de feiten, waar van de verzoeker en P. van Dijk aanklacht hebben ondoordringbaarder. Gebukt onder de zwaarte van zijn last, en uitgeput van vermoeienis strompelde hij verder, slechts moed vattende bij de gedachte dat elke stap hem nader tot Lucy bracht en dat hij genoeg voedsel bij zich droeg om hun proviand voor de rest hunner reis te verstrekken. Hij was thans genaderd tot den ingang der bergpas, in welke hij hen achtergelaten had. Zelfs in het donker kon hij de omtrekken her- kennen der rotsen, die haar omsloten. Hij zeide tot zichzelven in welk eene spanning zij hem op moesten wachten, want hij was bijna vijf uren afwezig geweest. In de blijdschaps zijns harten, bracht hij de vingers aan den mond en deed den omtrek weergalmen van een luid //hallo" ten teeken dat hij in aantocht was. Hij bleef stil- staan, om te luisteren naar het antwoord. Er volgde echter geen ander dan de echo van zijn eigen kreet, die door de sombere, zwijgende ravijnen weerklonk en tallooze malen herhaald werd. Andermaal riep hij hun toe, nog luider dan te voren, en ook thans werd er geen levensteeken vernomen van de vrienden, die hij zoo kort te voren verlaten had. Eene ombestemde, namelooze vrees maakte zich van hem meester, en in zijne verwarring het kost- bare voedsel latende vallen, snelde hij gejaagd verder. Toen hij aan een bocht van den weg was ge- komen, stond hij vlak tegenover de plek, waar het vuur gebrand had. Er bleef daar nog een gedaan, zooal bewijsbaar, niet kunnen worden ge- acht te zijn gepleegd met de bedoeling om eer en goeden naam van de klagers te benadeelen. Dat bij gemis van zoodanige bedoeling een voor de vervolging noodzakelijk bestanddeel van het beweerd misdrijf ontbreekt, en dat er daarom geen termen zijn om den officier van justitie te bevelen, terzake der opgegeven daadzaken eene vervolging in te stellen. Thans is men vanwege het gemeenbestuur te Middelburg begonnen met het plaatsen van duinwater-automaten. Daarvan kan men tegen een cent per emmer gebruik maken. Het toestel is gemaakt volgens een uitvinding van den heer P. Polet, directeur der gas- en waterleiding aldaar. Een inwoner van Amersfoort en een van Hilversum en waarschijnlijk nog veel anderen zijn dupe geworden van een flesschentrekker. Een heer uit Amsterdam wist hun een filiaal aan te praten van een aldaar gevestigde inrichting, van welke hij zich directeur noemde. Men had niets anders te doen dan de goederen, die in die inrichting werden gefabriceerd, aan huis te verkoopendaar- voor zou men genieten een salaris van f 10 per week, vergoeding voor winkelhuishuur, 2£ pet. van de opbrengst der goederen en 20 pet. van de ingekomen liefdegiften. Beiden vlogen er n Het coniract, nog wel door een notaris (voor den Amersfoorter althans) opgemaakt, werd geteekend, en de gevorderde som van f 500 door den filiaalhouder gestort. Twee of drie weken werd het tractement betaaldverder hoorde men niets. En toen men op informatie aan het kantoor te Amsterdam uitging, bleken en directeur en borg- tocht verdwenen, in de plaats van welken laatsten men nu eenige kleine goederen bezit, ter waarde van circa /75 a 80. Om de f 500 te kunnen storten had de Amersfoorter een hypotheek op zijn huis moeten nemen. Yoor den hovenier G. F. te Bergen op Zoom zal de gemeenteraadsverkiezing nog een staartje hebben. Tegen hem is n. 1. proces-verbaol opge maakt, omdat hij op 12 Juni zijne stem heeft uitgebracht in het 2" stemdistrict, terwijl hij in het le thuishoorde. Later heeft hij zich begeven naar het eerste district en daar nogmaals gestemd, nadat hij op de secretarie, onder voorgeven dat hij zijn oproepingskaart had verloren, een nieuwe kaart had gevraagd en verkregen. Te Kerk-Driel viel Vrijdag een arbeider, bij het oprijden van een april, van eene met hooi geladen kareen der wielen reed hem over het hoofd, zoodat hij onmiddellijk dood was. Men meldt uit Barneveld Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen den 15jarigen boerenknecht G. S. alhier, die Zondagavond nabij de halte Terschuur, even voor het passeeren van een paar passagierstreinen, op de rails van den spoorweg een steen en een stuk hout had gelegd. Nadat deze voorwerpen door de locomotieven verwijderd of stuk gereden waren, trok S. een 50 c. M. dikken eikenpaal uit den grond en legde ook dien op de rails even voor het passeeren van een goederentrein. Ook deze paal werd gelukkig stuk gereden, zoodat geen ontsporing volgde. Als reden gaf S. aan de politie op eens te hebben willen zien hoe zoo'n ontsporing toch eigenlijk ging. Bij een winkelierster in goud en zilver op de Havenstraat te Rotterdam, vervoegden zich Zaterdag twee als heeren gekleede personen, die ringen kwamen koopen voor hunne meisjes. Toen verschillende ringen uitgestald en bezichtigd waren vertrokken zij, zeggende geen keus te kunnen maken; de meisjes zouden later zelven wel eens komen uitzoeken. Eenigen tijd na hun vertrek mistte de winkelierster echter twee gouden ringen met diamanten steenen, ter waarde van f 40 elk. De politie tracht thans de beide onbekenden op te sporen. stapel gloeiende asch over, maar het vuur was blijkbaar niet aangewakkerd geworden, sedert zijn vertrek. Ook hier ter plaatse heerschte dezelfde doodsche stilte. Zijne angsten waren nu zoo goed als in zekerheid herschapen, en hij spoedde zich steeds voort. Bij de overblijfselen van het vuur, was geen levend schepsel te zien de dieren, de man, het jonge meisje, alles was verdwenen. Het bleek maar al te duidelijk dat er gedurende zijne afwezigheid een even onverwacht als vreeselijk onheil had plaats gegrepen, een onheil, dat hen alien getroffen had, en toch geen spoor had achter gelaten. Als versuft en waanzinnig door dien slag, voelde Jefferson Hope zijn hoofd duizelen, en was hij verplicht op zijn geweer te leunen om niet neer te vallen. Hij was echter bovenal een man van wilskracht, en kwam dan ook weder spoedig zijne oogenblikkelijke onmacht te boven. Een half verteerd stuk hout uit het smeulende vuur op- nemende, blies hij het tot een vlam aan, en begon, met behulp daarvan, het kleine legerkamp in oogenschouw te nemen. De bodem was er geheel vertrapt door paardenhoeven, wat bewees dat een talrijke bende ruiters de vluchtelingen overvallen had, en de richting van hunne sporen toonde aan, dat zij later naar Salt Lake City waren terugge- keerd. Hadden zij zijne beide metgezellen met zich medegevoerd Jefferson Hope was reeds zoo goed als tot de overtuiging gekomen dat dit het geval geweest Bij de ramp te Poederooien was bijna een menschenleven te betreuren, weinig scheelde het of er was in de kerk een kind verbrand. Vrouw De B., wier woning ging branden, had haar jongste kind in het schoolhuis gebracht, meenende dat het daar veilig zoude zijn. Even later echter dreigde ook dit in hetzelfde lot te deelen, zoodat de vrouw van den hoofdonderwijzer het haar toever- trouwde kind in de kerk bracht, denkende dat het hier goed bewaard was. Geen vijf minuten later vatte ook dit laatste gebouw vuur en intus- schen was men door schrik en ontsteltenis ver- geten waar vrouw De B., wier huis intusschen tegen den grond lag, het kind gelaten had. Men zocht, men riep, men vroeg, maar alles vruchte- loos. Een paar menschen, die niets van het kind wisten, maar het waagden het brandende kerkge- bouw binnen te gaan om zoo mogelijk nog een en ander te redden, zagen de kleine ongedeerd en spelend in het midden der kerk, waarvan het dak een oogenblik daarna instortte. Een winkelier in meubelen, bedden enz. in de Spuistraat te 's Gravenhage is het slachtoffer geworden van een onbeschaamden diefstal. Sedert verscheidene jaren had hij een magazijnbediende in dienst die zijn vertrouwen genoot. Die man is Vrijdag door de politie in hechtenis genomen en Zaterdag naar het huis van bewaring overge- bracht, verdacht van zich in den loop van een drietal jaren tal van magazijngoederen toegeeigend en ten eigen bate beleend en verkocht te hebben. Vele goederen, waaronder groote linnenkasten, ledikanten, beddegoed enz. enz., zijn bij op- koopers of in pandjeshuizen te 's Gravenhage door de politie in beslag genomen. Hoe al die goederen onopgemerkt of liever zonder argwaan op te wekken het magazijn konden verlaten, is begrijpelijk, wanneer men weet dat het perceel een achteruitgang heeft in de Haagpoort. Het gestolene moet een waarde van f 3500 a f 4000 vertegenwoordigen. Het volk in het zuiden van Hancock County in Maine, stelt een levendig belang in een bizondere ziekte, waarmede Experience Guilford is aangedaan eene oude vrouw van East Bluehill aldaar, die sedert vijftig jaar geen woord gesproken heeft. De eerste reden voor haar slilzwijgen was boos- heid, omdat zij den man harer keuze niet kon huwen. Toen zij 19 jaren oud was, werd zij ver- liefd op den dorpsschoolmeester William Simson. Ze zouden den 18 Juni 1847 trouwen, maar een der afgewezen vrijers van Miss Guilford vertelde dingen, die voor des schoolmeesters goeden naam nadeelig waren, ten gevolge waarvan hare ouders het huwelijk verboden. Vol toorn riep het meisje toen uitfflk zweer bij God dat ik geen woord zal spreken, al werd ik ook vijftig jaar oud, zoo ik dezen man niet trouw." Het huwelijk ging niet door en ze hield haar woord. Na den dood harer ouders ging ze bij een gehuwden broeder inwonen en toen ook deze stierf bij eene zuster. Maar toen ook de zuster overleed, ging ze naar een broeder, die in een kamp midden in het bosch woonde. Ze deed huiswerk en toonde volstrekt geen spijt over hare gelofte. Toen de 50 jaren, nu tien dagen geleden, om waren, werd ze door vrienden en betrekkingen bezocht, die er getuigen van wenschten te zijn dat ze weer spreken zou. Kort na het middag- maal trok ze de kleederen aan, die ze een halve eeuw geleden had afgelegd. Om 2 uur stond ze voor de saamgestroomde menigte, glimlachte, opende hare lippen en trachtte te spreken. Maar ofschoon ze haar uiterste best daartoe deed, zoodat ze er zelfs rood in haar gezicht van werd, kon ze geen geluid geven. Hare stemspieren waren door het jarenlange ongebruikt laten verlamd. Toen miss Guilford bevond dat zij niet spreken kond, zond ze om een geneesheer uit den omtrek, die haar weinig hoop gaf, maar haar overbrenging naar een hospitaal te Boston aanraadde. Zoodra ze sterk genoeg is, zal zulks geschieden. Door het gebruik van komkommers zal de stem wel terugkeeren. Men meldt uit Amsterdam De concierge van een onzer hoogere burgerscholen is het onschuldig slachtoffer van een brutalen dief. Des concierge's kinderen behooren tot de be- oefenaars der rijwielsport, waarvan zij zich echter sedert kort moeten onthouden, aangezien de familie was, toen zijne blikken op een voorwerp vielen, dat elk zijner zenuwen krampachtig trillen deed. Een weinig ter zijde van het kamp was een kleine hoop roodachtige aarde opgestapeld, dien hij daar niet te voren gezien had. Hij kon zich daaromtrent niet vergissenhet was een nieuw gedolven graf. Toen de jonge jager naderbij trad, bemerkte hij dat er een stuk hout op was geplant, terwijl aan het boveneind daarvan een vel papier was bevestigd. Het opschrift dat het blad droeg was kort maar veelzeggend JOHN FERRIER De krachtige oude man, dien hij zoo kort te voren had verlaten, was dus bezweken, en dit was zijn eenig grafschrift. (Wordt vervolgd.) ontlast is van twee der drie rij wielen, welke zij eenmaal heeft bezeten. Des middags om 4 uur, dus bij klaarlichten dag, verschaft een slungel zich met een valschen sleutel toegang tot de woning van den concierge, ontvoert uit die gang een rijwiel, dat buiten door een handlanger bestegen wordt en blijft daarna kalmpjes voor het het huis op en nederslenteren. De concierge komt buiten en beschuldigt den knaap van den pas bedreven diefstal. Hij ont- kent natuurlijk, er is trouwens geen rijwiel meer te zien. z/En je bent toch in mijn huis geweest z/Wel neen z/En ik zelf zie je er daareven uitgaan met het wiel z/Dat lieg je 1" De jongen laat zich zonder eenig verzet inrekenen en voor den rechter brengen, die hem echter wegens gebrek aan bewijs moet vrijlaten. Eenige dagen later maakt de dief opnieuw van den sleutel gebruik, die op de voordeur van den concierge past en eigent zich het tweede rij wiel toe. eder wordt hij voor den rechter gebracht en weder wegens gebrek aan bewijs van rechtsver- volging ontslagen, hoe wel een straatjongen kon getuigen, dat hij den dief een sleutel in het slot der deur had zien steken. Verstoord over de nuttelooze dagvaardingen, die de bestolen concierge hem bezorgd had, heeft nu de brutale jongen bij den concierge aangebeld, dien heer te spreken gevraagd en hem toegevoegd z/Ik zal jou onthoudenik waag er vijf jaar aan hoor Den officier van justitie heeft hij een brief ge- schreven, waarin hij dringend verzoekt, hem den sleutel en een breekijzer, hem bij gelegenheid zijner arrestatie ontnomen, terug te bezorgen. Vrijdagmorgen tusschen 3 en 4 uur werd te Nunspeet brand ontdekt in een voor ongeveer 18 jaren aangelegd gedeelte van het Veerhouten- boseh. Spoedig daagde van Vierhouten en Elspeet een menigte volk op om te redden wat te redden was. Dit gelukte in zooverre dat van het prachtige jonge dennenbosch, in het geheel circa 36 H. A. groot, de kleinste helft werd behouden. Het is bijna zeker dat hier baldadige handen zijn bezig geweest, daar het niet wel aan te nemen is, dat midden in den nacht in het geheel afgezonderd gedeelte van het bosch, iemand kon passeeren die bij ongeluk den brand kon hebben veroorzaakt. Donderdagnacht is te Tilburg ingebroken in de sigarenfabriek van den heer M. v. L. Door het indrukken van een ruit en het forceeren van een deur hebben de dieven zich toegang weten te verschaffen tot het kantoor. Zij hebben echter geen geldswaarde kunnen bemachtigen. De vermoedelijke daders, zijnde V. M., vroeger werk- man aldaar, en zijn meisje L. v. B., te Goirle, zijn gearresteerd. Er bestaat nu weer plan tot het aanleggen van een tandradspoorweg op den Sinai. Een Engelsche maatschappij, die een spoorweg van Port Said naar Bassorah, aan de Perzische Golf, wil aanleggen, zal ook daarvoor concessie aanvragen. Het station op den berg, welke slechts van een zijde toegankelijk is, zal worden gebouwd op de plek, waar, volgens de overlevering, Mozes heeft gestaan, toen hem de wet der tien geboden werd geopenbaard, en waar Keizerin Helena, de moeder van Constantijn den Groote, een steenen kruis heeft opgericht. De spoorweg loopt ook voorbij de bergholte, waar Elia zich eenige dagen schuil hield, toen hij vluchtte voor de Baalspriesters. Uit Milaan wordt bericht, dat de paarden- koopman Carcano, een der grootste paardenfokkers van Lombardije, sedert eenige dagen in die stad een paard heeft tentoongesteld, dat door zijne afmetingen en de buitengewone schoonheid zijner vormen allerwege de aandacht trekt. De pony is slechts 60 c.M. hoog, maar goed gevormd, levendig en sterk. Carcano gebruikt zijne sierlijke ponys, welke niet grooter zijn dan een hond van middelbare lengte, als vierspan voor lichte mandenwagens, en verzekert, dat zij in vlugheid en volharding be- wonderenswaardig zijn. (Wij staan er niet voor in, dat dit paardje van 60 duim hoog geen //eend" is uit de fabriek van gemengde zomerberichten.) Volgens het Journal des Debats is de nieuwste nieuwigheid te Parijs een hooge hoed van zwart stroo. z/Wij weten niet," voegt het erbij, //waar ter wereld deze nieuwe toepassing van stroo is opge- komen. Is ze in Parijs uitgevonden Helaas, er bestaat reden om het te vreezen, hoewel het nieuwe hoofddeksel den ergsten Duitschen wansmaak eer aan zou doen. Maar in al geval is de fabrikant die deze misdaad tegen den goeden smaak heeft begaan, een genie in zijn soort, want hij heeft zijn tijd begrepen. Hij heeft bij zichzelf overlegd dat er nieuw voedsel moest worden verschaft aan den algemeenen geest van poenigheid die tegenwoordig heer en meester is en dat hij dus iets leelijks en dwaas moest uitvinden. De hooge stroohoed ver- eenigt die beide eigenschappen in hooger mate dan de poenigste der poenen het zou kunnen wenschen. Hij zal dus zeker wel ingang vinden; het is maar een zaak van tijd." VOORHEEN VAN SALT LAKE CITY OVERLEDEN 4 AUGUSTUS 1860.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 2