M. J. Adriaansen, Adr. H. Donze, Jan de Feijter Jacz,, A, C. N. Grenu en Simon van der Hoofd Pz. ill ^nze S. van der Hoofd Pz. LUCERNH00I. Ksrk ts SluiskiL De Feijter Pz. Sr. J. (Jozias). Yan der Hooft G. (Cornelis). De Koeijer L. Wieland Joostz. G. 0e Fotografisehe Enriehting GRENU, DONZE, JAN DE FEIJTER. en BURGERL1JKE STAN D~ Hoogwatergetij te Ter Neuzen. G. N. NAGELKERKK, HH Adriaansen M. J. A. H. HH De Feijter Jacz. J. (Jan) HI De Feijter Pz. Sr. J. (Jozias) H Grenu A. C. N. IBB Yan der Hoofd Pz. S. (Simon) Illl Yan der Hooft C. (Cornelis) L. Wieland Joostz. G. Kiezers van Ter Neuzen! Eenige vrijzinnige Kiezers jlandelsberichten. Advertentien. Jozias de Feijter Pz. Sr., Cornelis van der Hooft, L. de Koeijer, G. Wieland Joostz., Liberale Kiezers Jozias de Feijter Pz. Sr., Cornelis van der Hooft, Louis de Koeijer, Gerard Wieland, 3 S©©3>1 het midden van het meer gevoerd. Mevr. Von Forster, de vrouw van een kolonel, bemerkte uit hare villa het gevaar waarin de schipbreukeling verkeerde en begaf zich met haren zoon, een cadet, en hare dochter in een boot om hulp te verleenen. Ofschoon de golven telkens over het vaartuigje sloegen, gelukte hun den drenkeling te bereiken en veilig aan wal te brengen. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Rotterdam, 12 Juli 1897. Binnenl. Gran en. Tarwe en Gerst aan geboden. Rogge en Haver gevraagd. Boonen en Erwten met veel aanvoer en handel. Meel 25 a 50 cent hooger. Men noteert Tarwe naar deugd 5,90 a 6,80 Canada 5,50 Rogge 4,a 4,40 Gerst 3, a 3,50; Chevaliergerst 4,a /4,75; Haver 2,75 a 3,80. Witte Boonen 8,50 it 9,Bruine Boonen 4,a 6,75 Kookerwten /5,50 a f 6,7b niet kokende 5,a 5,40Kanariezaad 4,- a 6 ,75, alles per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe op levering traag Nov. 166 a 167. Rogge onveranderd Oct. 103 a 104, Maart 105, 106, 107. Tarwe Roode polder 195 a 210 per 2400 k.g. Rogge Helena 115 a /117 per 2100 k.g. Gerst, Zwarte Zee 85 it 90. Mais Amerik. 88. Foxanion 89 a 90 per 2000 k.g. Boekweit grutten Reval 184 per 2100 k.g. Meel. Prima inlandsch 11,50 a 12,25; le soort 10,50 a 11,25; extra puik Hon- gaarsch 14,25 a 15,25 le soort 13, a 14,25 Prima Amerik. 12,50 a 13,25; 1° soort /ll,a 12,75; 2e soort 9,50 a 11,Zeeuwsche Tarwemeel 11,50 a 12,25 Duitsche Roggebloem 7,75 a 8,25; inlandsche 9,a 9,75 per 100 kilo netto. Runderprijzen 42 a 58; Stieren 38 a 50; Kalveren 60 sL 75; Varkens 32 a 36; Schapen 45 it 50 cent per kilo. Vette koeien 150 it 200 magere 75 it 120 Stieren /80a/ 110 Biggen en nuchtere Kalveren 8 it 14 alles per stuk. Aardappelen. Westlandsche zand 1,50 kleiaardappelen 1,10 a 1,20 per half mud. Boterprijzen in vaten 40, 36, 34; stukken van een half kilo 50 a 65 cent. Zoe t e m e 1 ksch e kaas 18,a 23,50 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 3,it 3,10 per 100. Buitenlandsche 2,50. Zeeuwsch VI as weinig ter markt. Amerik. Petroleum onveranderd. In vaten 7,50 perl 00 kilo en 6$ cent per kan. Java-Koffie in balen onveranderd 46$ en Santos 25 ceut per half kilo. ZEET1JDINGEN, Van 9 tot en met 11 Juli. Van 9 tot en met 11 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigen op- en 27 afgeschut; door de Westsl. 6 afgeschut. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 13 Juli. 0.36 1.5 Woensdag 14 1.31 1.55 Donderdag 15 2.21 2.44 Vrijdag 16 3.6 3.28 Zaterdag 17 3.49 4.10 Zondag 18 4.29 4.49 Maandag 19 5.8 5.27 Zondag 18 Juli a. s., hoopt Ds. J. v. d. SPEK, predikant te Schoonhoven, alhier's morgens om half 10 ure op te treden. DE REGELINGS-COMMISSIE. Sluiskil, 10 Juli 1897. De uitslag der stemmingen voor leden der Tweede Kamer nog versch in 't geheugen hebbende, noodig ik thans mijne medekiezers uit in geen geval een anti-revolutionair te stemmen als lid voor den Gemeenteraad, daar toch maar al te duidelijk gebleken is, in het bijzonder te Hulst, en in geheel Nederland in 't algemeen, hoe zij het in hun gestelde vertrouwen beschamen. EEN R. KATHOLIEK KIEZER. Wie zal ontkennen, dat ook de werklieden recht hebben op een zetel in den Raad Een aantal kiezers zouden zeker gaarne zien, dat een werkman met een belder hoofd en praktische kennis in den Raad zitting nam of echter de candidaatskeuze een gelukkige is, zal de stembus uitmaken. EENIGE WERKLIEDEN EN BURGERS van Ter Neuzen. LI We staan aan den vooravond van den strijd. Nog een laatste woord ter overdenking, waar- schuwing en OPWEKKING vooral, achten wij dringend noodig. Hoe komt het toch dat het zoo stil blijft, dat men zoo luttel teekenen van belangstelling verneemt in vergelijking met vroegere stemmingen, b. v. de laatste voor de Tweede Kamer Staan er dan thans geen belangen op het spel P Is het u gelijk aan wie de behartiging uwer belangen is opgedragen Neemt ge er genoegen mede dat mannen zitting hebben van eene partij die een tegenstander is van ingrijpende verbete- ringen Hebt ge er niets tegen dat men u belet een gepaste ontspanning te genieten, dat men u niet wil vrijlaten in de wijze waarop ge uwen rustdag wilt vieren Dat kunnen we moeilijk aannemen Welnu, wanneer ge het daarmee niet eens zijt, helpt dan om andere mannen af te vaardigen. Meer dan ooit is daarvoor nu de tijd en gelegen- heid. Renk er om <lat de Raad thans op het doode punt staat, dat men bij de aanstaande vacature alles zal aanwenden om den Raad OM te krijgen, ten voordetle van de anti-revoluti onair en. Bedenk wat daarvan de gevolgen zouden kunnen zijnAls minderheid reeds weten de anti-revolutionairen onze vrijheden te bekorten, hoe veel te meer zou dat niet het geval zijn wanneer zij de meerderheid mochten verwerven. Thans is het tijd oin voor ons beginsel op te komen. Thans, nu wij vijf candidaten hebben, uit alle standen der maatschappij, die dus als vertegenwoordigende de geheelc burgerij kunnen aangemerkt worden. Laat allepersoonlijke beschouwingen achterwege, maar overweeg hoe het standpunt der liberale candidaten is tegenover de algemeene belangen. Weest toch niet onverschillig. Denkt om uwe belangen en om die uwer medeburgers. Getroost u een gang naar de stembus en helpt mannen kiezen die met open oog, waar mogelijk, den bloei en de welvaart der gemeente zullen bevorderen en onbevooroordeeld handelen, zooals de omstan- digheden het eischen. In de naaste toekomst hebben we dringend znlke mannen noodig. Er staan belangrijke gebeurtenissen voor de deur. Met uit te voeren werken aan het kanaal en het bouwen der nieuwe sluis kunnen zeer nauw de belangen van Ter Neuzen betrokken zijn. Die werken staan om in het volgend tijdperk uitgevoerd te worden. 't I» dus thans zaak om mannen te kiezen die het devies z/Vooruit" in hun schild voeren, want indien we het thans niet doen, dan is voor 4 jaren de kans vervlogen om de vrijzinnige partij in den Raad te versterken. Komt dus alien eendrachtig op en stemt de liberale candidaten Ter herinnering wijzen wij er u op dat ge dan op het stembiljet, -dat u van de voorzitter van het stembureau in ruil voor uwe oproepingskaart ont- vangt, de witte puntjes in het zwarte vakje voor den naam van ieder dier candidaten zwart moet maken. Dat is dus het 1% 2% 3e, 5" en 6e witte puntje van boven af te beginnen. Geef u de moeite om de 5 witte puntjes geheel zwart te maken, daar de stembureaux de stemmen anders van onwaarde verklaren. Als ge dan als boven aangegeven uw biljet hebt ingevuld vouw het dan dicht met de namen naar binuen, vertoon het met de zijde waarop de handteekening van den burgemeester voor- komt aan den voorzitter van het stembureau en steek het stembiljet in de bus. Laat niemand achterblijven maar alien opkomen en handelen zooals hier boven aangegeven. Eenige Liberalen. BaSHlS** a" s" verkiezing °P Dinsdag 13 Juli voor den gemeenteraad worden ten dringendste aanbevolen de heeren mannen die getoond hebben in mindere of meerdere mate onze belangen te behartigen en wenschen dat ieder weldenkend kiezer zijne. stem zal uit- brengen op genoemde heeren. Bijzondere attentie bij het zwart maken van de witte stip in het zwarte vierkant worde verleend, daar er ditmaal bij deze verkiezing dezelfde ge- slachtsnamen op het stembriefje staan, doch can didaten zijn van 'de tegenpartij. Kiest daarom eendrachtig Yele anti-revolutionaire kiezers. Lange Kerkstraat, Ter Neuzen, zal Donderdag (a. s.) 15 Juli GESLOTEN zijn TOT Yrijdag 16 Juli. Wilt ge handelen in 't belang uwer gemeente wilt ge breken met de oude gewoonte dat aftredenden maar steeds moeten herkozen worden, of ze al of niet op de hoogte van hun tijd zijn. Wilt ge vrijheid hoe uw Zondag door te brengen, hoe u te verheugen Wilt ge verbetering op zooveel gebied. Stemt dan als volgt CANDIDATEN. 1 EENIGE KIEZERS. Met den meesten aandrang worden bij de a. s. verkiezing voor den gemeenteraad aanbevolen de heeren aftredende leden. Eenige Anti-Rev. Kiezers. die zich niet geheel met de gestelde candidaten door de Kiesvereeniging ffDE VRIJHEID" kunnen vereenigen zullen hun stem uitbrengen op de heeren Dinsdag, 13 Juli a. s., wordt gij ter stembus geroepen voor het kiezen van 5 leden voor den gemeenteraad. Yergeet niet dat ook nu de werklieden het recht hebben in den gemeenteraad vertegenwoordigd te zijn. Welnu kiest dan met ons een man uit het volk, die door het tot stand brengen der nuttigste inrichting onzer gemeente steeds heeft getoond dat hij onze belangen kan en zal behartigen. Breng .dan als een man uwe stem uit op den heer YELE KIEZERS. 3 it 4 Gentsche gemeten Te bevragen bij A. E. DE MOOR, te Zaamslag. Zitting van 10 Juli 1897. Tegenwoordig de heeren G. Weijns, P. Roster, P. van Hoeve, L. Lamaitre, C. N. Jansen van Rosendaal, P. Dreg- mans, M. A. Smies, P. van Praaijenhove en D. J. Oggel, leden, en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig de heer P. Dieleman. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van kasopneming van den gemeente- ontvanger dd. 10 Juni jl. waaruit blijkt dat in kas moetzijn 1607,02J, juist overeenkomende met de vertoonde gelden. Aangenomen voor kennisgeving. b. Missive van Ged. Staten dezer provincie dd. 5 Juni jl. houdende kennisgeving, dat door hen is goedgekeurd het raadsbesluit van 25 Mei jl. tot het aangaan eener geldleening van ten hoogste f 3600. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt mede, dat voor de geldleening slechts door een persoon is ingeschreven en wel voor 3®/io pet. en vraagt of de Raad zijne goedkeuring daaraan kan verleenen, waartoe z. h. s. wordt besloten. 2. Hierna wordt de gemeente-begrooting voor het dienst- jaar 1897 tengevolge van de aangegane geldleening gewijzigd. 3. De voorwaarden van aanbesteding voor school- en straatverlichting worden z. h. 8. vastgesteld zooals die waren voor het dienstjaar 1896/97. 4. Verzoek van den heer J. Wieland alhier, om ontslag als lid van hi t Algem. burgerl. armbestuur, om reden hij eene kerkelijk bediening heeft aangenomen. De heer P. Dieleman komt ter vergadering. Met algemeene stemmen wordt besloten aan den heer J. Wieland het gevraagde ontslag, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten, eervol te verleenen. Tot lid van het algemeen burgerlijk ambestuur wordt inplaats van den heer J. Wieland gekozen de heer M. A. Smies. 5. Benoeming leden algemeen burgerlijk armbestuur. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren P. van Fraaijen- hove, L Jansen van Rozendaal en J. Dregmans. De heer Dreginans deelt mede dat zijn zoon niet meer verlangt in aanmerking te komen. Hierna worden achtereenvolgens tot leden gekozen de heeren P. van Praaijenhove, L. Jansen van Rozendaal en P. Deij. 6. Tot vierde lid van het stembureau voor de verkiezing voor leden van den Raad wordt benoemd de heer P. van Fraaijenhove en tot zijn plaatsvervanger de heer P. Dregmans, (De andere leden zijn reeds in eene vorige vergadering benoemd.) 7. Wordt aangeboden de begrooting van het algemeen burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1898. De Voor zitter benoemt tot onderzoek de heeren P. van Hoeve, P. Roster en P. Dieleman. Hot kohier der schoolgelden voor het 3e kwartaal, het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag alsmede eenige reclames in zake den hoofdelijken omslag wordt besloten te behandelen in eene beslotene vergadering. Niets meer te behandelen zijnde wordt de openbare zitting gesloten en overgegaan tot het houden van eene beslotene vergadering. Ter Keiizen. Huwelijks-aaugiften. 9 Juli. Cornelius Wolfert, oud 23 j., jm. en Martina Geertruida de Feijter, oud 24 j., jd. Krijn Dees, oud 21 j., jm. en Jacomina Suzanna Kaijser, oud 20 j., jd. Geboorten. 8 Juli. Arthur Bernardus, z. van August Bracke en van Emerentia Verstraeten. 10 Juli. Pieter, z. van Michiel de Kraker en van Elizabeth van de Voorde. Johannes Reinier, z. van Geleijn Kroon en van Pietemella Wiskerke. Datum. VLAG. NAAM. M». Van en naar. Lading. Voor Ter Wenien 9 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. 10 Eng. barge Britanie 261 Vlissingen ledig 11 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. idem Skinningrove 1459 Skinningrove ijzer idem Egret 3492 Liverpool stukg. Van Ter Keuzen 10 Eng. seh. Izabella 235 Port Laney phosph Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Voor (went t 9 Eng. s.s. Dynamo 1364 Hull stukg. Deens. s.s. Alice 2740 Riga hout 10 Eng 3m.ach. Volunteer 440 Charlestown pijpaarde 11 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. Duits. 8.8. Alice 3270 Petersburg vlas Van (ient 9 Has. s.s. Rusland 2417 Warkworth ledig 10 Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen stukg. idem Ouse 2158 Goole idem idem Dynamo 1364 Hull idem 11 Deens. s.s. Amalienborg 3803 Blyth ledig Eng. sch. Helena Tregenza 437 Plymouth phosph. Noor. s.s. Rdskva 1497 Drobok ledig Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Duits. s.s. Hermine 1338 Hamburg ledig Eng. s.s. Antiquari 2915 Leith stukg. Deens. s.s. Ansgar 3811 Grangemouth ledig 9 9 V 9 9 Aanwijzing der keuze. NAMEN. Yoorletters.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3