WAARSCHUWING. PLEZEERREiS Dr. j. iiiuscmx, Tsr Nsazen-Esrgsn op Zoom GRIND. Gemengde berichten. BURGtERLIJKE stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Brood, Beschuit, Koek, Banket en Kruidenierswaren, Kiezers van Axel Petrus Dieleman Wz., M. A. Smies, P. van Hoeve, Lev. de Feijter Jz, 190 M3. Grind van 2—6 c.M., Openbare Verkooping 2 hektaren Rogge, ll/2 Wintergerst, P/2 Zomergerst, Te Uithuizen (Gr.) werd Donderdagavond 24 Juni, het zoontje van den koopman J. v. d. Hoek, 10 jaar oud, met diepe messteken aan den hals levenloos opgehaald uit eene moddersloot. Deze treurige geschiedenis wordt aan de Prov. Gron. Ct. aldus verhaalt Genoemde jongen bevond zich in de zoogenaamde z/Wilgenbosch" (dit is eene tuinbonwinrichting onmiddellijk bij het dorp), om op den akker van zijn vader met een broodmes eenig onkruid te verwijderen. Daar trof hij een drie jaar ouderen knaap, met wieu hij ging nestjes uithalen. Volgens het verhaal van dezen knaap werden zij daar overvallen door een persoon met witte broek, blauwe jas en pet zonder klepwaarop de 13jarige het hazenpad koos en het dorp inging. Een goed uur later hoorende, dat het zoontje van V. d. Hoek vermist werd, ging hij met eenige anderen naar de plek, waar zij samen geweest waren, waarop het lijk weldra in eene sloot gevonden werd. Het onderzoek van de politie, zoo uit Uithuizen als uit de omliggende gemeenten, waar men onmiddelijk per velocipede met het feit in kennis gesteld werd, heeft naar het schijnt nog geene resultaten opgeleverd. Een dusdanig gekleed persoon schijnt hier niet opgemerkt te zijn. Ook het broodmes is nog niet terecht. Nader meldt men Het is gebleken dat de vermoorde knaap het slachtoffer is van zijn 13jarigen makker. Met den vermoorde had hij een nestje uitgehaald waarin een ei. Bij het strootjetrekken, de gewone handeling om te beslissen, wien dit ei zou toebehooren, viel het lot ten gunste van den vermoorde uit. Verstoord over dezen uitslag, schijnt de dader daarop twist gezocht te hebben, waarin zijn kameraad het onderspit dolf en met een mes vermoord, ja, letterlijk geslacht werd. Na deze verschrikkelijke daad bedreven te hebben, wierp hij het lijk in de zich onmiddelijk daarbij bevindende sloot en ging daarop, alsof er niets gebeurd was, naar het andere einde van het dorp, om eens te kijken, wat er bij de haven voorviel. Een uur later terugkeerde, verneemt hij, dat men den jongen V. d. Hoek vermist en nu dischte hij een verhaal op van een man, zoo en zoo gekleed die hem en zijn kameraad met een lang voorwerp had achtervolgd. Hij bood zich aan mee te helpen zoeken en noodigde zelfs andere jongens daartoe uit. Weldra //vond" hij het vreeselijk verminkte lichaam. De mare hiervan verspreidde zich als een loopend vuur door het dorpmen ging een klopjacht houden op den ffman met witte broek, blauwe jas en pet zonder klep," die zich waar- schijnlijk in het hooge koren verborgen had, doch natuurlijk nergens te vinden was. Men zette posten uit op de wegen, waarlangs dit onmensch des nachts waarschijnlijk ontvluchten zou. Bij het verhoor, dat de jongen den volgenden dag onderging, heeft hij bekend. Zwerftocht van een 14jarigen knaap. In het begin der maand April j.l. verdween uit de ouderlijke woning te Antwerpen de 14jarige scholier Frederic R. de zoon van een officier. Hoewel het signalement van den knaap naar alle richtingen door het geheele land werd getelegrafeerd, bleef men drie maanden lang zonder eenige tijding van den vermiste. Zaterdag j.l. vervoegde zich aan het politie- bureau van Ten Bosch te Ixelles een 14jarigen knaap om nachtverblijf en voedsel onder mede- deeling, dat hij een groote voetreis gemaakt en sedert twee dagen niets gegeten had. Na hem een maal te hebben verstrekt, nam de commissaris van politie Jagueneau den zwerve- ling in verhoor en kwam weldra tot de overtuiging, dat hij te doen had met den knaap, dien de politie sinds drie maanden vruchteloos zocht. De jongen vertelde aan den politieambtenaar, dat hij door een hartstochtelijke zucht tot reizen aangegrepen, te Antwerpen een valies, een vooraad ondergoed en een horloge met gouden ketting had gekocht om daarna naar Gent te vertrekken, waar hij eenige dagen had doorgebracht. Yervolgens had hij den trein naar Ostende ge- nomen, om na een uitstapje naar Rijsel en Roubaix, naar Parijs te vertrekken. Te Parijs verteerde hij alles wat hij bezat, hij verkocht zijn horloge met ketting en aanvaardde eindelijk te voet den terug- tocht naar Belgie. Hij bezocht Bergen (Mons), meisje, dat in die gansche streek gevonden kon word en. Het was echter de vader niet, die het eerst tot de ontdekking kwam, dat het kind zich tot eene vrouw had ontwikkeld. Datgeschiedtrouwens maar zelden. Die geheimzinnige herschepping is te onzichtbaar, te geleidelijk, om afgemeten te worden naar datums. Het meisje zelf is de aller- laatste die er zich rekensehap van geeft, totdat de klank eener stem of de aanraking eener hand, haar hart doet kloppen, en dat zij, met eene men- geling van vrees en smart, gevoelt hoe er eene nieuwe, breeder natuur in haar ontwaakt is. Er zijn weinig vrouwen, die zich dien dag niet kunnen herinneren of niet terugdenken aan het kleine voorval, dat haar den dageraad van een nieuw leven aankondigde. Voor Lucy Ferrier was de gebeurtenis op zichzelf ernstig genoeg, behalve nog zijn toekomstigen invloed op haar lot en dat van zoovele anderen. (Wordt vervolgd.) Chimay, Namen, Luik en tusschengelegen plaatsen. Te Charleroi verschacherde hij zijn kleeren en zijn valies tegen een gewoon pak kleeren en met het weinige geld, dat hij op den koop toe ontving, begat hij zich opnieuw op weg. Zoo arriveerde hij ten slotte uitgeput van vermoeienis te Brussel. De heer Jagueneau gaf den heer R. te Antwerpen telegrafisch kennis, dat zijn zoon teruggevonden was en verzocht hem den knaap te komen afhalen. Het antwoord van den heer R. luidde, dat hij den verloren zoon ter beschikking van de regeering stelde wegens landlooperij. Zoodoende werd de jonge reiziger eenige dagen geleden door den politierechter van Ixelles veroordeeld tot plaatsing in het rijksopvoedingsgesticht te Ruysselede tot zijn 23e jaar en eindigde de zwerftocht van den knaap tusschen twee gendarmes. Een buitengewoon brutale diefstal is in een personentrein van den Kursk-Sharskow-Azofschen spoorweg gepleegd. In een damescoupe 2e klasse werd een zekere mevr. F. uit Astrakan getroffen door het opvallend gedrag van een rijkgekleede dame. Toen de overige passagiers op deze dame na gerust sliepen, hield mevrouw F. zich alsof zij sliep om de verdachte te bespieden. Deze naderde plotseling een naast mevrouw F. slui- merende dame en ontrukte haar met een vlugge beweging iets, dat zij tusschen haar borst gestoken had. Mevrouw F. vond spoedig daarna gelegenheid om een conducteur kennis te geven van haar bevinding. Toen de trein eenige minuten later het station binnenreed, traden een gendarme en de conducteur de coupe binnen, sloten de deur en verzochten de aanwezigen, hun bagage na te willen zien, daar zich een dievegge in het ge- zelschap bevond. Plotseling hoorde men een kreet: //mijn 15000 roebels zijn verdwenen!" en de jonge dame, van wie hierboven sprake was, viel in onmacht. Het gevolg hiervan was, dat men overging tot fouilleering van de reizigers, hetgeen slechts oppervlakkig geschiedde, daar de dievegge bekend was. Toen de beurt nu aan de rijkge kleede dame kwam, weigerde deze, zich door mannen te laten fouilleeren waarop men haar naar het damessalon bracht, waar de fouilleering verricht zou worden door de vrouw van den sta- tionchef, bijgestaan door het vrouwelijk stations- personeel, terwijl gendarmes en de conducteur aan de deuren post vatten. Nauwelijks waren eenige minuten gepasseerd, toen de vrouwen plotseling om hulp roepend het salon ontvluchtten de elegante dievegge bleek namelijk een verkleede man te zijn die nu, van de eerste verwarring gebruik makend, half gekleed uit het venster sprong. Dit hielp hem echter weinig. De gendarmes haalden hem zeer spoedig in en vonden op hem niet alleen de gestolen 15000 roebels maar ook een groote hoeveelheid gouden snuisterijen en juweelen. Men is er nog niet ingeslaagd de identiteit van den dief vast te stellen. C O R R E S P O N D E N T I E. Den heer Maertens te Hulst. Wij ontvingen van onzen correspondent een schrijven dat ons niet bevredigt. Wij althans en zeker velen met ons hebben er in gelezen, dat die correspondent zijn verwondering te kennen wilde geven, dat een muziekgezelschap, waar van de heer Maertens voorzitter is, den heer Yan Deinse eene serenade bracht hem feliciteerde. Onzes inziens moest dat geen verwondering baren en kon dat woordje zelfs gerust achterwege gelaten zijn. Men kan op politiek gebied lijnrecht tegenover elkander staau en toch elkaar als mensch hoog- achten. Wij hebben in den laatsten verkiezingsstrijd een tweetal schoone voorbeelden gezien, hoe een overwonnene den overwinnaar hartelijk feliciteerde twee menschen op politiek terrein oneindig ver van elkaar En waarom ook niet. Wij noemen uwe houding correct, navolgens- waardig. Ten einde verkeerde gevolgtrekkingen te voor- komen diene dat het bericht niet van onzen gewonen correspondent te Hulst kwam. Aan VUw schrijven, als zijnde van geheel persoonlijken aard, kunnen wij geen plaats verleenen. Red. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Juli. 3.44 4.3 Zondag 4 n 4.21 4.41 Maandag 5 tt 5.0 5.21 Dinsdag 6 n 5.44 6.7 W oensdag 7 n 6.32 6.59 Donderdag 8 u 7.27 7.57 Vrij dag 9 h 8.31 9.6 Ondergeteekende betuigt haren har- telijken (lank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden op haar 8§'ten jaardag. Ter Neuzen, 2 Juli 1897. Wed. JAN KAMERIK. Yoor de vele blijken van deelneming welke mij, zoo van hier als elders, zijn toegebracht bij de herdenking mijner 30jarige diensttijd bij de posterijen, betuig ik, ook namens echtgenoote en kiuderen, mijn innigen dank. Ter Neuzen, 2 Juli 1897. F. J. OOSTDIJK. De ondergeteekenden betuigen hunn en hartelijken dank voor de vele hulp en belangstelling, ondervonden gednrende de ziekte en het overlijden van zijne geliefde echtgenoote en der kinderen zorgvolle moeder. JAN YAN DIXHOORN en Kinderen. Axel, 30 Juni '97. •'qagffiA''*'- Yoor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, bij mijne herkiezing als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van alle zijden ontvangen, betuig ik mijnen innigen dank. J. G. YAN DEINSE. Bij deze betuig ik mijnen op- rechten en welgemeenden dank aan alien, die tot het blusschen van den brand van Zondag j.l. hebben medegewerkt, maar in 't bijzonder aan het personeel der brandweer, voor de spoedig verleende hulp. Westdorpe. Wed. J. DAELMAN. De ondergeteekende wenscht bij de a. s. verkiezing voor lid van den raad niet in aanmerking te komen. T. L. v. WIEMEERSCH, Axel. Bij ons vertrek naar IJmuiden roepen wij alle vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. W. A. YOGEL en Ter Neuzen. Echtgenoote. De Gemeente-Ontvanger van TER NEUZENj waarschuwt de achterstalligen in de voldoening van de verschenen termijnen van den Hoofdelijken Onislag, om hun verschuldigde v«5<5r den 15den dezer muand te zijnen kantore te voldoen. Bij verdere nalatigheid moet lot vervolging worden overgegaan. ijtQf KANTOOR wordt gehouden van's Maan- dags tot en met Yrijdags, telkens van voormiddags 10 tot 1 ure. 2 Juli 1897. op II JULI aanstaande, ter gelegenheid van Concerten met medewerking van het Fanfarengezelschap „DE YEREENIGDE WERKLIEDEN" te Ter Neuzen. Vertrek van Ter Neuzen 's m. 6 uur. Vertrek van Bergen op Zoom 's a. 7 uur. Kaarten tegen 1 gulden per persoon verkrijg- baar tot en met Donderdag 8 Juli, bij den heer C. M. DE JAGER. Ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek bekend te maken, dat hij zijne zaak, bestaande in alsook BOTER, KAAS en EIEREN, op Zaterdag 3 Juli opentbelovende eene prompte en uette bediening, beveelt hij zich minzaam in de gunst van een ieder aan. P. STOUTHAMER, bakkerij j,De Hoop", Oostkade, Sas van Gent. Bij de a. s. verkiezing voor den gemeenteraad worden met het volste vertrouwen aanbevolen zijnde mannen welke hunne sporen op dat gebied hebben verdiend, en onnoodig behoeven vervangen te worden. VELE KIEZERS. Tiindmeester van Z. M. den Koniusr der lielgen, Moretnslei 27 bij 't Park, ANTWERPEN, is te spreken te Ter Neuzen, den eersten Maandag van iedere maand, van 1 tot 5 uur, bij den heer I. GOUDSTIKKER, Nieuwstraat, speciaal voor het inzetten van Kunsttanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoeding opnieuw gearrangeerd en gegarandiseert. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten huize der kalanten zonder verhooging van prijs. Ten behoeve van den polder OUD WESTEN- RIJK, wordt gevraagd prijsopgaaf voor de leve ring op keur en vrij op den wal, voor 1 September a. s., van op de opslagplaats aan den Westelijken kanaaldijk te Ter Neuzen, bij de woning van Meslier. Inschrijvingbiljelten in te leveren voor z>//uren voormiddags van Woensdag 14 Juli a. s., ten kantore van den Ontvanger-Griffier van den polder, den heer J. Sturm te Ter Neuzen. t e AXEL. Notaris Van (ler Moer, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van dhr. DANIEL VAN CADSAND te Ter Neuzen, op Dinsdag Juli 1897, des namiddags te half twee, in het openbaar ver- koopen wassende op landen op de door hem vroeger bewoonde hofstede in den Oude-Eglantier- polder, gemeente Axel. Te vergaderen op de hofstede. miina«mwuw*ii] ■iwMwnmM Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juni. Johannes de Jonee, oud 23 j., jm. en Anna Suzanna Rieraens, oud 20 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Maria, d. van Pieter Verbrugge en van Janna Moes. 28 Jnni. Neeltje, d. van Pieter Moes en van Maria Neeltje Jansen van Roseudaal. Hoenarht, Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Petrus Augustinus van Vooren, oud 34 j., jm. en Bertina Goossens, oud 22 j. jd. Aloijsins Inghels (van Stekene Belgie), oud 27 j., jm. en van Victoria Behiels, oud 22 j., jd. Geboorten. 20 Juni. Maria, d. van Cornelis de Feijter en van Catharina Dekker. 30 Juni. Bertha Maria, d. van Josephus de Wolf en van Marie Amelie Vervaet. Overlijden. 21 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Benignus de Maeijer en van Maria Louisa de Bruijne. 23 Juni. Valentina Maria van Pottel- berghe, oud 1 j., d. van Dominieus en van Maria Josephina de Gronckel. Ossenisse. Overlijden. 22 Juni. Petrus Francies de Lavoir, oud 9 m., z. van Petrus Francies en van Carolina Philomena Joos. Oter>lng. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Philippine. Huwelijks aangiften. 5 Juni. Eduardus Rammeloo, oud 28 jjm. en Josephina Maria Francisca de Mul, oud 23 j., jd. 12 Juni. Alphons Teirlinck, oud 23 j., jm. en Stephanie Rammeloo, oud 22 j., jd. 19 Juni. Alphonsus Stephanus Wijne, oud 26 j., jm. en Phelomena Voerman, oud 23 j., jd. Overlijden. 29 Juni. Fnnciscus Norbertus Lauret, oud 1 j., z. van Adolphus Jacobus Bernardus en van Sophia Francisca Rammeloo. Mas van (went. Geboorten. 15 Juni. Augusta Maria, d. van Augustus Inghels (overledon 30 Nov. 1896) en van Nathalie de Dobbelaere. 18 Juni. August Victor, z. van Amandus Petrus Martinus de Lauwere en van Anna Johanna Korn. Overlijden. 16 Juni. Augusta Lammens, oud 9 j., d. van Eduard en van Paulina de Wulf. 21 Juni. Celina Maria Johanna Amelia Koene, oud 5 d., d. van Julius Joannes Dominicus en van Johanna Maria Bosman. 24 Juni. Charles Louis Amedd de Meij, oud 32 j., gescheiden echtg. van Marie Goedertier. 30 Juni. Henricus Stephanus Dijsse- linck, oud 5 m., z. van Carolus Ludovicus en van Carolina Mathilda Troch. Stoppelitijk. Geboorten. 19 Juni. Louisa Rosalia, d. van Dingenius Cornelis Heije en van Paulina Elisabeth Bruggeman. Overlijden. 21 Juni. Pieter Johannes Borm, oud 74 j., weduwn. van Anna Catharina de Bakker. ^Vestdorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Juni. Adolf van Hecke, oud 30 j., jm. en Mathilda Ceulenaere, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Elodie Marie, d. van Emile de Clercq en van Maria de Vos. 3 Juni. Augusta, d. van Constan- tinus van Dam en van Maria Schelfhout. 5 Juni. Magdalena Maria, d. van Petrus Augustinus Kindt en van Honorine Vervoet. Alfred Cornelis, z. van Francies Josephus Pluijm en van Angelina Coleta van den Abeele. 6 Juni. Florimondus Prudent, z. van Alexander Rottier en van Stephania de Moor. 10 Juni. Emilie Marie, d. van Petrus de Bock en van Rosalia Soethaert. Bertha Stephanie, d. van Petrus Johannes Notschaele en van Maria Louisa de Moor. II Juni. Franciscus Leonardus, z. van Machiel Lafort en van Prndentia Frederiks. 27 Juni. Leonardus, z. van Leonardus Carolus Oderie en van Cerelina de Bouver. 28 Juni. Emma Agatha, d. van Jeroen van Bastelaere en van Stephanie Rosalie Ceulenaere. Overlijden. 8 Juni. Catharina Riddering, oud 52 j., echt. van Jan de Fouw. Zaannilng. Huwelijks-aangiften. 24 Juni. Daniel van de Voorde, oud 21 j., jm. en Geertruida Sara Penne, oud 21 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni. Pieter Oppeneer, oud 29 j., weduwn. en Catharina Jansen, oud 23 j., jd. Geboorten. 18 Juni. Jan Johannes, z. ran Willem van Driel en van Maria Kempe. 26 Juni. Jacoba Janna, d. van Jan van Hermon en van Adriana Johanna Roose. Catharina Cornelia, d. van Mels Dees en van Magdalena Scheele. 27 Juni. Catharina Elizabeth, d. van Jacobus Riemens en van Cornelia de Kraker. Overlijden. 20 Juni. Jan Johannes van Driel, oud 2 d., z. van Willem en van Maria Kempe. 24 Juni. Isaac van Kerkvoort oud 71 j., echtg. van Neeltje Bakker.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 2