BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. I landelsbericbten. De Belgische minister Vandenpeerenboom heeft, volgens het ,/Hbld. van Antwerpen", besloten wijzigingen te brengen in de statuten der voor zieningskas van loodsen en zeelui. Voortaan zal men voor het pensioen dezer agenten dezelfde bassissen aannemen als die, welke de pensioenen der weduwen en weezen der spoor- wegen beheeren. i)at brengt eene aanzienlijke vermeerdering mee. Wat meer is, het pensioen der weduwen, dat vroeger 10 a 12% bedroeg, is tot 20% gestegen. Het minimum van pensioen, vroeger 120 fr. is tot 155 fr. gebracht. De belaughebbenden zullen daarvoor geen centiem meer te storten hebben. De tijd waarop de belanghebbenden dienst doen ten titel van proefneming, zal meegerekend worden voor de jaren, die op pensioen recht geven, en de gewone afhoudingen zullen geschieden ge- durende de proefnemingsperiode. In Engeland is dezer dagen een man, die een kat in een gloeienden oven verbrand heeft het dier sprong er nog eenige keeren uit tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Een dame te Passau, die hare vriendin naar den trein bracht en de coupe eerst verliet toen de trein al in beweging kwam, is het slachtoffer harer overgroote hartelijkheid gewordenzij vie] en werd door den trein, die over haar heen reed gedood. De Prinses van Wales heeft aan den Lord- Mayor van Londeu voorgesteld, om de armste bewoners van Londen tijdens de jubileumweek feestelijk te ontvangen. Zij stelde 100 pond daartoe beschikbaar en de Lord-Mayor heeft dade- lijk voor hetzelfde bedrag ingeteekend opdelijst, die men nu voor dat doel zal laten rondgaan. De officieele openingsplechtigheid der Brus- selsche tentoonstelling is thans, overeenkomstig het verlangen van den Koning, vastgesteld op 8 dezer, 's namiddags 2 uur. Een commissie van Engelsche geneeskundigen en veeartsen die advies moet uitbrengen over de bestrijding der tuberculose in Engeland, zal naar men verneemt biunenkort een bezoek aan ons land brengen. Zaterdag is op de Belgische spoorwegen de nieuwe tijdaanwijzing ingevoerd, waarbij de uren na den middag met de getallen van 1324 worden aangeduid. Gemeenteraad van Zaamslag. Rotterdam, 8 Mei 1897. Binnenl. Granen. De aanvoer van alle graansoorten, zoowel van Boonen en Erwten, was ruim voldoende voor de vraag. Meel 25 cent lager. Men noteert Tarwe naar kwaliteit van 5,50 a 6,50 Canada-tarwe 5,50 Rogge 3,80 a 4,20 Wintergerst 3,— k 3,75; Zomergerst 3,— a 3,75; Chevaliergerst 4,25 a 5,25; Haver f 2,50 a /3,75 per hektoliter. Paardeboonen 4,50 k 5,30; Witte Boonen f 6,a 8,25Bruine Boonen f 4,50 a 7, Blauwe Kookerwten 5,50 a /6,50; niet kokende f 5,— k /5,25; Kanariezaad 4,25 k 6,75, alles per hectoliter. Buitenl. Granen. Op levering Tarwe prijs- houdend _/175. Rogge weinig veranderd f 100 a 101. Helena-Rogge per 2100 k.g. 115 a 117. Tagaxrogge 112 113. Gerst Zwarte Zee per 2100 k.g. 88,92. Haver Reval 6,50 per 100 k.g. Boekweit 123 a 125 per 2100 k.g. Boekweit-grutten 185. Amerik. Mais 76 a 77. Foxanion 90 a 92 per per 2000 k.g. Meel. Prima inlandsch 11,25 k f 12, le soort f 10,25 it f 10,75; extra puik Hon- gaarsch 13,75 k 14,75 1" soort 12,25 a 13,25; Prima Amerik. 12,50 a 13,25; 1' soort 10,50 a 11,—2« soort 9,25 a f 10,Zeeuwsch Tarwemeel 12,25; Duitsch Roggemeel 7,75 a 8,25 per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 a 62; Kalveren 70 it 85Schapen 50 a 55Yarkens 38 a 41 cent per kilo. Melk- en kalfkoeien f 150 a f 200 stieren 90 k 130 Vaarzen 70 a 120 nuchtere kalveren 6 k 12biggen /5 a, 10 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 2,10 a 2,50 Geldersche blauwe 1,75; Champions 1,25 Poters 90 cent per mud. Boterprijzen in vaten 36 stukken 55 a 65 cent per half kilo. Zeeuwsche Eieren 2,75 Buitenlandsche 2,25 per 100. tasbeurs. Meerendeels bleef onverkocht. Aanvoer tamelijk. Amerik. Petroleum in vaten per 100 kilo f 8,en 7 cent per liter. Java-Koffie onveranderd in balen 46 cent, Santos 1 cent lager, 27 cent per half kilo. a 44; a 2,90. YEEHANDEL in BELGIE. Middenprijzen van het vette vee gedurende de week van 26 April tot 1 Mei ossen 70 tot 80, stieren, koeien en vaarzen 53 tot 63 centimes afslag 2 centimes, alles per kilo levend gewicht. Markten overvloedig bezet. Vette kalvers golden 68 en vette varkens 68 tot levend gewogen. centimes tot 78 centimes 1 fr. 10 per kilo ZEET1JDINGE1V. Van 30 April tot en met 2 Mei. Van 30 a m. b. April tot met 2 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 17 binnenvaartuigen op- en .32 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 2 afgeschut, DAGEN. Voorm. Dinsdag 4 Mei. 3.5 W oensdag 5 3.35 Donderdag 6 n 4.9 Vrijdag 7 u 4.45 Zaterdag 8 5.27 Zondag 9 6.20 Maandag 10 7.50 - 3.21 3.52 4.26 5.4 5.52 6.54 8.10 Zitting van Vrijdag 30 April 1897. Voorzitter de heer J. Barendregt Az. Tegenwoordig alle leden en de secretaris. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. I. Worden medegedeeld de navolgende ingekomen stukken Een 4tal bezwaarschriften van I. Wisse, H Klaassen, Jac. Scheele en C. Dieleman, alien tegen kun aanslaginden hoofdelijken omslag Voegen bij de overige te dier zake ingekomen adressen. Een 3tal bezwaarschriften van W. W. Odink, P. Willemsen en P. J. Michielsen tegen hun aanslag in de schoolgelden. Voegen als voren. c. Een beschikking van den Commissaris der Koningin ep het nader adres van den Raad, d.d. 19 Febr., omtrent de handelingen van den Burgemeester. Lettende op de in afschrift ontvangen notulen der raadszitting van 19 Febr., voor zoover dit punt betreft, geeft Z.Ex. den Raad te kennen dat het thans ingediende adres geene aanleiding geeft om terug te komen op de beschikking van 12 Februari j.l. be- treffende de bevoegdheid van den gemeenteraad en van den burgemeester omtrent het gebruik der raadzaal dat Z.Exc. nu en voor het vervolg de beoordeeling wenscht voor te behouden of en op welke wijze een onderzoek omtrent eenig onderwerp zal ingesteld worden dat hij thans geene termen aanwezig acht om een onder zoek, als door den Raad bedoeld, in te stellen. Voor kennisgeving aangenomen. d. Een 4tal brieven van den Kreke-, Kleine Huissens- Eendragt- en Margarethapolders omtrent aanleg van een keiweg van Reuzenhoek door de Val naar de gemeentelijke los- en laadplaats en een brief van laatstgenoemden polder dat de Ged. Staten genegen zijn aan de Prov. Staten voor te stellen het renteloos voorsehot verleend aan hun polder tot aanleg van een grindweg van af de Val langs den Paardendijk naar de los- en laadplaats, te verleenen aan de gemeente tot aanleg van een keiweg voor dat gedeelte weg. e. Een schrijven, gericht aan Burg, en Wethvan de commissie voor aanleg van een keiweg van af Reuzenhoek naar de losplaats, waarin de commissie bericht 1. dat het schrijven van den Kreke- en van den Marga- rethapolder geen aanleiding heeft tot wijziging van het aan genomen plan 2. dat een door den Kleine Huissenspolder gestelde voor- waarde niet kan ingewilligd worden, daar het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland zulks verbiedt 3. Omtrent een door den Eendragtpolder gestelde voorwaarde, merkt de commissie op dat elke polder die aangesloten is aan een verharde weg die toegang heeft naar de gemeentelijke los- en laadplaats, zelf gezorgd heeft voor de verharding van de in dien polder liggende wegen dat evenzoo de Margaretha- polder op eigen kosten den weg langs den Paardendijk heeft willen verharden doch dat de gemeente ten einde een meer doelireffende toegang tot de gemeentelijke los- en laadplaats te vcrkrijgen, besloot tegen genot eener jaarlijksche bijdrage dit werk uit de handen van den Margarethapolder over te nemenwij zijn dus van oordeel dat de Eendragtpolder zelve hebbe te zorgen voor de verharding der door haar genoemde wegen 4. dat naar het ons voorkomt het al of niet geven van toestemming der betrokken polders, omtrent het bekeien van den zoogenaamden Valweg niet den minsten invloed hebben kan op dit bekeien, daar zelfs bij weigering van de betrokken polders er wel middelen zijn om toch tot die bekeiing te raken. De in onze handen gestelde berichten geven ons dus niet de minste aanleiding om eenige wijziging in het eenmaal aangenomen plan voor te stellen. De wankelbare toestand van de suikerbietenteelt, ontstaan door de> lage prijzen, de dreigende invoerrechten in Belgie, benevens de mogelijkheid dat bij het ontstaan van een meerderheid in de Tweede Kamer ten voordeele van het heffen van graanrechten, het heffen daarvan de bietenteelt nog meer zou doen verminderen en de keiweg dan niet noodig is, doch dan kan volstaan worden met een grindweg, maakt de commissie huiverig orn te adviseeren thans tot het leggen van den keiweg over te gaan en stelt zij voor het besluit daartoe in te trekken en zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het op flinke en voldoende wijze voorzien in het begrinden van den Groote en Kleine Huissenspoldersstraat. Na eenige discussie wordt het voorstel der commissie met algemeene stemmen aangenomen en verder Burg, en Weth. gemachtigd om in plaats van 300 M3. grind, daar dit nu niel voldoende wordt geacht, thans aan te schaffen 400 M3. De commissie belast met het onderzoek in zake het te laat opleveren van herstellingen aan het schoolhuis der openbare dorpsschool deelt als resultaat van haar onderzoek mede, dat de geheele schuld van het te late opleveren ligt aan den burgemeester en stelt mitsdien voor aan den aannemer, Jacob Wisse, geen boete op te leggen. De Voorzitter merkt op, dat Burg, en Weth. geen boete hebben opgelegd en dat derhalve de raad niet bevoegd is dit besluit te nemende gemeentewet toch zegt dat de raad ontheffing kan verleenen, doch hier is geen boete toegepast, zoodat de raad ook geen ontheffing kan verleenen hij stelt daarom voor het rapport voor kennisgeving aan te nemen. De wethouder Geelhoedt meent dat er een besluit moet genomen worden, bij de voorwaarden van aanbestediDg toch is bepaald dat bij te late oplevering f 3 boete per dag ver- schuldigd is, moeten deze voorwaarden nil nageleefd worden of nietwas het een gewoon geval, dat de schuld dus lag aan Wisse dan zou er boete moeten toegepast worden, doch daar gebleken is dat deze geen schuld heeft, moet het rapport wel degelijk in stemming gebracht worden. De Voorzitter zegt, daar Burg, en Weth. de werken aan- besteed hebben deze ook alleen het recht hebben boete toe te passen, doch niet de raad, deze kan wel de boete, wanneer ze door het Dag. Best, is opgelegd, kwijtschelden, dit is niet gebeurd er is dus onmogelijk sprake van kwijtschelden. De heer Geelhoedt denkt van wel, het is hier een heel ander geval, tengevolge van de veranderlijkfc mededeelingen is door de raad een commissie benoemd om deze zaak te onderzoeken. De Voorzitter zegt, dat het door den raad geforceerd is een commissie in te stellen, deze toch kan zooveel commissien benoemen als ze willen, doch dit leidt nog niet tot een resultaat, in deze zaak heeft ze dan ook een onvruchtbaar werk gedaan de wet spreekt hieromtrent heel duidelijk. Na voorlezing van art. 139 gemeentewet. waaruit blijkt dat de raad kwijtschelding kan verleenen aan hen, die hebben aan genomen ten behoeve der gemeente iets te doen of te leveren, zegt spreker dat er dan pas sprake kan zijn van kwijtschelding, wanneer Burg, en Weth. boete toepast hebben. De heer Van de Ree vraagt of Burg, en Weth. niet ver- plicht zijn boete toe te passen, waarop de Voorzitter ant- woordt dat dit geheel en al aan hun is overgelaten. De heer Van de Ree merkt op dat ze dus willekeurig den een voor den ander kunnen stellen de Voorzitter zegt dat er naar willekeur gehandeld wordt doch dat de omstandigheden er toe kunnen leiden. De heer Van de Ree vraagt of die omstandigheden zijn nagegaan en of die er niet bestaan. De wethouder Geelhoedt merkt op dat Burg, en Weth. tot veraniwoording schuldig zijn aan den gemeenteraad, en deze heeft inlichtingen gevraagd doch die waren zoo duister dat de raad wel verplicht was een commissie van onderzoek in te stellen, de Voorzitter zegt dat die duisterheden nu tot helderheid zijn gekomen. De heer Geelhoedt zegt dat de commissie nu onderzocht heeft aan welke inlichtingen de meeste waarde moet gehecht worden. De Voorzitterhet rapport komt niet alleen neer op de ontheffing van boete doch er is alleen sprake dat ik die man permissie heb ge- geven om het werk te laat op te leveren of zooals men dat noemt, ik heb hem te veel voet gegeven. De heer Geelhoedt herhaalt, dat door de duistere inlichtingen de raad verplicht was een commissie te benoemen om advies uit te brengen, wat z. i. nergens verboden wordt in de gemeentewet. De Voorzitter zegt dat er niet kan voorgesteld worden om ont heffing van boete te verleenen; de heer Geelhoedt: een be sluit om geen boete toe te passen kan toch genomen worden, hij stelt daarom voor het rapport in stemming te brengen zooals het hier ligt. De Voorzitter zegt dat hij het dan wel in stemming zal brengen, waarna het met algemeene stemmen wordt aangenomen. II. Wordt medegedeeld het proces-verbaal van den 23 Maart gedane kasopneming. III. Wordt aangeboden het verslag van den toestand der gemeente over 1896. IV. Met 'toog op verschillende geformuleerde bezwaren stellen Burg, en Weth. voor aan den Reuzenhoek in plaats van een grindpad benedendijks, waartoe eerst is besloten, den op- en afrit voor de woning van Joj J. Verlinde te ver- beteren en daarover een grindweg te leggen tot bij de woning van C. Smallegange, een en ander na rooraf de bestaande weg zooveel noodig in beteren staat te brengen. De heer Van de Ree geeft zijn verwondering te kennen, dat het pad al lang niet gelegd is, daar de sloot toch reeds lang gedolven is. De Voorzitter merkt op dat het niet was gedaan zoo het wezen moest, de heer Van de Ree dat Burg, en Weth. wel zoo eon wonderlijke voorstelling kunnen hebben van delven, doch ze zijn altijd zoo langzaam in het uitvoeren van besluiten. De Voorzitter zegt dat het blijkt dat ze nu toch niet stil hebben gezeten, de heer Van de Ree dat er in Januari reeds sprake van was dat het in Maart zou gelegd worden, wat de Voorzitter zich niet kan herinneren, terwijl de heer Van de Ree zegt dat het toch zoo is en dat, wanneer Burg, en Weth. zoo handelen met den te begrinden op- en afrit, we wel 1898 of 1899 kunnen schrijven eer die er ligt, waarna het voorstel met algemeene stemmen wordt aan genomen. V. Een verzoek van den Groote Huissenspolder om ver- gunning tot het lossen van grind aan den zeedijk van den Kleine Huissenspolder, wordt behoudens rechten van derden met algemeene stemmen toegestaan. VI. Een verzoek om een verlof van 6 maanden voor den gemeente-ontvanger wordt met algemeene stemmen toegestaan. De Voorzitter deelt nog mede dat door Burg, en Weth. als waarnemend ontvanger is benoemd de heer P. J. Wortman. VII. Een verzoek van C. P. Oppe om gebruik van gemeentegrond aan- en nabij het zoogenaamde zaagplein wordt ingewilligd onder voorwaarde dat geen belemmering worde teweeggebracht aan het publiek verkeer. VIII. Met algemeene stemmen wordt besloten dat wijzi ging van den ligger der wegen en voetpaden in deze gemeente wenschelijk is. IX. Tot leden van het stembureau, voor de verkiezing van de Tweede Kamer der Staten-Generaal worden benoemd de heeren Geelhoedt en De Ruijter, en voor de verkiezing der gemeenteraad de heeren De Kraker en Van de Ree, terwijl besloten wordt, ingevolge art. 65 der Kieswet, als stemlokaal aan te wijzen de raadzaal in het gemeentehuis X. Burg, en Weth. vragen machtiging om tot aankoop over te gaan van slangcn voor de brandspuit en van kies- lessenaars zonder voorafgaande aanbestedingde brandspuit toch werd indertijd geleverd door de firma Bikkers Zoon te Rotterdam en het verdient aan beveling ook daar de be- noodigde onderdeelen aan te schaffen, die wat afmetingen aangaan aan de vereischten voldoen, welke machtiging met algemeene stemmen wordt verleend. XI. Daar de houten luitoestel in den toren geheel versleten is en een nieuwe houten luistoel plaatsen een uitgaaf zal vorderen van f 108,24, terwijl een ijzeren volgens verstrekte opgaaf een bedrag van f 140 kan kosten, en dit meerdere bedrag toch geen bezwaar kan opleveren als men in aan- merking neemt dat een houten wegens het blootgesteld zijn aan het weder spoedig reparatie noodig heeft, stellen Burg, en Weth. voor een ijzeren luistoel aan te schaffen, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. XII. De Voorzitter stelt voor, om een aanvraag te doen aan den Directeur der Posterijen om wijziging in de bodeloop, hij zou n.1. een bode op Axel in den voor- en een bode op Ter Neuzen in den namiddag laten gaan, wat spreker zeker in 't belang der gemeente acht, hetgeen even wel door den heer Geelhoedt wordt bestreden, waarna dit voorstel met 5 tegen 2 stemmen wordt verworpen. Voor stemden de heeren Van de Ree en Riemens. XIII. De Voorzitter deelt mede, dat op de begrooting een som van f 240 is uitgetrokken voor den verbouw van de gemeentesohuur en dat er een opgaaf van den gemeente- architekt is ingekomen dat den verbouw van die schuur in hout 255 en in steen f 295 zal kosten, hij stelt daarom voor om Burg, en Weth. te machtigen de schuur in steen voor de gemelde som te verbouwen, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. XIV. De heer Van de Ree zegt gehoord te hebben dat de nieuwjaars-commissie wil bedanken omdat ze geen gebruik mag maken van de raadzaal, hij stelt voor, dat de Raad een besluit neemt, hetwelk hoofdzakelijk daarop neerkomt, dat de burgemeester, zonder aan den Raad verlof te vragen, geen gebruik meer mag maken van de raadzaal, doch wel andere commissien, welk voorstel met 6 tegen 1 stem, die van den heer Riemens wordt aangenomen. De Voorzitter gaf te kennen van dit besluit in appM te zullen komen, als achtende hij dit in strijd met de wet. XV. De heer Van Dixhoorn stelt voor, om in de instructie voor de onderwijzers voor deze gemeente de bepaling op te nemen, dat kinderen, die in 3 manden de school niet bezocht hebben, niet meer als werkelijk schoolgaande te erkennen, en alzoo de onderwijzers verplicht zijn deze kinderen van de lijst te schrappen. Besloten wordt aan Burg, en Weth. op te dragen in dien geest een voorstel in te dienen. Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering gesloten. Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 30 April. Framjois Cornells Herrebout, cud 27 j., jm. en Maria Louisa van der Vliet, oud 22 j., jd. Pieter Willem 't Gilde, oud 23 j., jm. en Jozina Snap, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 April. Geleijn Kroon, oud 21 j., jm. en Pieternella Wiskerke, oud 19 j., jd. Geboorten. 25 April. Johannes Andries, z. van Adriaan Abraham Eekman en van Adriana Buijze. 26 April. Elisabeth Christina Adriana, d van Martinus Willem Wilhem en van Neeltje Sara de Jonge. 28 April. Karel, z. van Willem Frederik Kaijser en van Thona Frederiksen. 29 April. Neeltje, d. van Marinus de Feijter en van Anna de Putter. 1 Mei. Pieter Willem, z. van Neeltje Maria Nieuwelink. Overlijden. 28 April. Arie Henrikus Donze, oud 44 j., echtg. van Aplonia Aberdina Paape. 29 April. Mozes Levie Cats, oud 53 jechtg. van Dirkje Goedhart. Rosclikapelle. Huwelijks-aangiften. 23 April. Petrus de Rijk, oud 27 j., jm. en Cornelia de Rooij, oud 29 j., jd. 29 April. Ferdinandus Dees (van Hengstdijk), oud 23 j., jm. en Janna Dieleman, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 April. Maarten Marijs (van Axel), oud 66 j„ weduwn. van Leuntje van den Hoorn, en Jacoba Pieternella van de Velde, oud 32 j., wed. van Jacobus Zegers. Geboorten. 3 April. Angela Maria Pharailda, d. van Camile Adolphe van Damine en van Maria Louisa Duerinck. 14 April. Emma Christina, d. van Petrus Augustinus Mangnus en van Elisabeth de Waal. 16 April. Maria Louisa, d. van Josephus Robijn en van Amelia Ivens. Overlijden. 14 April. Johanna Catharina de Gijsel, oud 71 j., echtg. van Dominicus Mel. 22 April. Camilus van Eerdenburg, oud 2J jaar, z. van Pieter Augustinus en van Virgina Fermont. Graauw. Huwelijks aangiften. 17 April. Wilhelmus Johannes Bathist van Immersed, oud 29 j., jm. en Dorothea Ivens, oud 26 j., jd. 23 April. Petrus Dignus Malcontent, oud 27 j., jm. en Johanna van Troost, oud 31 j., jd. 30 April. Pieter Anthonius van Passel, oud 35 j., jm. en Anna Maria de Caluwe, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 April. Wilhelmus Johannes Bathist van Immerseel, oud 29 j., jm. en Dorothea Ivens oud 27- j., jd. Geboorten. 4 April. Josephus, z. van Johannes Verras en van Maria Anna de Rooij. 5 April. Anna Catharina, d._ van Adrianus Josephus Verschuren en van Anna Laffeber. 15 April. Scholastica, d. van Barbara van Buijten. 17 April. Martha Maria, d. van Adreas van Denderen en van Paulina van Gimst. 21 April. Cornelia, d. van Judocus Claeijs en van Philomina de Roster. 27 April. Eduard Johan Francois, z. van Marijn Lodewijk de Keijser en van Maria Johanna van Hertoni. 28 April. Josephus Rene, z. Petrus Mahu en van Mathilde van Gassen. Overlijden. 7 April. Matha Sophia Leeraard, oud 17m., d. van Wilhelmus (overl.) en van Rosalia van Laar. 19 April Anna Maria Burm, oud 73 j., wed. van Cornelia Oostdijk. 20 April. Jacobus Stobbelaar, oud 50 j., echtg. van Philonit-na Kuijck. 21 April. Pieter Verhaegen, oud 66 j., weduwn van Johanna Verbust. 22 April. Valentina Roelans, oud 8 md. van Cornelis en van Anna Catharina Crombeen. 28 April. Petrus Durinck, oud 3 m., z. van Alphonsus en -an Clementina Durinck. 29 April. Elisabeth van Kruijssen, 13 m., d. van Pieter en van Judoca de Roster. oud lloek. Huwelijks-aangiften. 22 April. Leunis Sol jm. en Elizabeth van Wijck, oud 24 j., jd. oud 27 j., Huwelijks-voltrekkingen 22 April. Marcus de Feijter, oud 54 j., weduwn. en Anna de Bokx, oud 52 j., wed. Geboorten. 26 April. Cornelis, z. van Jan Riemens en van Suzanna Dieleman. 27 April. Francois, z. van Gerrit Jan Buter en van Catharina Francina van den Broeke. Sara Suzanna, d. van Maarten van der Gouwe en van Maria de Meester. Overlijden. 23 April. Pieteraella Catharina de Blaeij, oud 1 m., d. van Jan en van Santina de Bruijne. 30 April. Abraham de Fouw, oud 39 j., echtg. van Juliana Goethals. limit enisse. Hpwelijks-aangiften. 17 April. Jan Fran cies Rosier, oud 45 j., jm. en Anna Catharina van Dorsse- laer, oud 36 j., jd. Jacobus Fruijtier, oud 27 j., jm. en Johanna Christina van Dorsselaer, oud 33 j., jd. 23 April. Eduardus Eggermont, oud 27 j jm. en Anna Maria Boone, oud 27 j jd. 24 April. Jan Francies Rottier, oud 23 j., jm. en Maria Louisa de Clippeieir, oud 22 j., jd. 30 April. 1etius Asselman, oud 27 j., jm. en Maria Coleta van der Hoott. oud 25 j., jd. Johannes Francies Rrieckaart, oud 33 j., jm. en Catharina Duerinck, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 April. Eugene Johannes Alphonsus Maria, van Maria Alphonsus lleijens en van Maria Josepha van Wesemael. 18 April. Anna Maria, d. van Francies van Sikkelerus en van Johanna Bogaert. Rosalia Apolonia, d. van Jacobus Andreas Bogaart en van Melanie Cammaart. 30 April Joseph Gerardus Cornelis, z. van Eduardus Pieters en van Louisa Barbarina van Jole. Overslasr. Huwelijks-aangiften. 24 April. Theophilus Bruggeman (van Wachtebeke), oud 31 j.,jm. en Maria Louisa Audeuaerd, oud 29 j.. jd. Overlijden. 27 April. Leonia Maria Simoen, oud 8 m., d. van Alphonsius en van Clementina Maria van Bambost. Sas van (went. Huwelijks-aangiften. 16 April. Fer dinand Ludovicus Scheffer, oud 24 j., jm. en Victorina Riteco oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 April. Johannes Franciscus Gilson, oud 27 j jm. en Maria Adolphina de Laeter, oud 2o J jd Charles Louis Vermandel, oud 24 j., jm.en Maria Pieternella Renique, oud 23 j., jd. 29 April. Joannes Fran ciscus Vankerschaver, oud 38 j., jm. en Adriana Johanna Hendnka Dole, oud 21 j., jd. Geboorten. 22 April Rosalia Maria, d. van Petrus Fran ciscus Baart en van Julie Verbrugge. 24 April. Everdina Elisabeth Adriana, d. van Thomas Hubrecht Rijnwalt en van Adriana Josyna Amelunxen. 30 April. Joannes Willem, /an ,Dirk Cornelis .de Smidt en van Suzanna Hamelink! Overlijden. 11 April. Rend Johannes Vermandel, oud 5 m., z. van August en van Leonie van de Iverkhove. 13 April. Adelaida Ferdiuandina Verplanke, oud 61 j., d. van Johannes en van Joanna Petronella de Munck. Stoppelilijk. Geboorten. 16 April. Anna Maria, d. van Petrus van Vlierberghe en van Anna Catharina Strij- donck. 17 April. Angelina Paulina, d. van Josephus Willems en van Philomena de Rijk. Overlijden. 21 April. Rosalia Lansue, oud 56 j., echtg. van Johannes Franciscus Hendriks. Kuidilnrpe. Overlijden. 19 April. Augustus Fran ciscus Bogaart, oud 4 m., z. van Petrus en van Maria Christina Schaut. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 30 30 2 30 30 Eng. s.s. Eng. barge Noor. s.s. Eng. s.s. idem Noor. sch. Rus. sch. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem Deens. s.s. Noor. bark Noor. s.s. Eng. s.s. idem idem Eng. s.s. Noor. bark Eng. sch. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Voor Ter I'euien Astrologer Rochester Castle Toftwood G. M. B. Ann Webster Van Ter Heimdal Johannes Hailing Voor Ost Dynamo Spindrift Ouse Ilega Rentigern Munin Sea Belle Alice Taylor Calder 2580 289 2755 1684 2241 Leith Londen Amsterdam Middlesbro Londen stukg. landb.zout Iedig ijzer stukg. stukg. Iedig Xeuiens 637 Biyth ballast 370 Port Launay iphosph. 2199 Londeu 1684 Grimsby •went 2385 Riga 1364 Hull 2003 Londen 1929 Goole 3363 Riga 2249 Pensagola 3374 Porsgrund 2152 Londen 832 Hull 1992 Goole Van (went Lizzie Cory Emauuel Iona Sea Gull Dyuamo Ouse Astrologer 3436 696 328 2100 1364 1929 2580 Sunderland Porsgrund Ipswich Londen Hull Goole Leith hout stukg. idem idem hout idem idem stukg. idem idea Iedig ballast phosph. stukg. idem idem idem H H II tt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3