BIJVOEGSEL Ter Keuzensohs Courant Zaterdag 1 Mei 1897. No. 3452. Gemengde berichten. i Maandag 11. is een 23jarige schipper uitGraauw doordat hij een baken wilde uitzetten in het zooge- naamde Koeigat te Krabbendijke over boord ge- vallen en verdronken. Te Waarde is bij het fouwtje springen een meisje gevallen, met het gevolg dat zij een arm brak. Een 12jarig meisje uit Heemstede, stief- dochter van den schoenmaker K. aldaar, is in den nacht van Zondag op Maandag de ouderlijke woning ontloopen meenemende f 25. Zij ging naar Amsterdam, kocht daar een nieuwe japon, hoed en schoenen en ook een mooie poppe- wagen, waarmede zij op de De Ruijterkade door een agent werd aangetroffen, deze vond dat het kind verdacht deed en sprak haar aan. Eerst gaf zij op te Halfweg te wonen, doch later viel zij door de mand. Haarlemsche politieagenten hebben haar te Amsterdam gehaald en naar Heemstede terug- gebracht. Te Tongele reed Dinsdag een kar, met een paard bespannen, langs de spoorlijn, toen door een voorbijkomenden trein het paard schrikte en begon te stijgeren, met het gevolg dat de voerman viel en onder de kar terecht kwam. Hij werd levenloos daaronder uitgehaald. Bij het onweder van Dinsdagmiddag werd onder de gemeente Yeghel, op het gehucht Sonneveld een jongetje dat met zijn vader buiten was, door den bliksem getroffen en onmiddelijk gedood. Gisterenmorgen half vier werd Rotterdam wederom in rep en roer gebracht door een van alle zijden weerklinkend brandalarm. Nagenoeg alle spuiten rukten dan ook uit naar Delfshaven, waar de brand in een smederij van den heer Brinkman heette te woeden. Daar gekomen bleek intusschen een emmer water voldoende te zijn geweest om het gevaar te keeren. Men kon dus weer onverrichter zake teruggaan en dit geschiedde nu juist niet in de meest vriendelijke stemming jegens de politie. Men meldt uit Schoonhoven Nu vier jaren geleden vertrok een 9jarig knaapje, met zijne moeder en zijn stiefvader van Vreeswijk naar Amerika. Verleden jaar stierf zijne moeder en daarna besloot de stiefvader het ventje maar weg te zenden naar zijne tante (moeders zuster) te Schoonhoven, die dus maar voor de opvoeding van neefje moest zorgen. Dezer dagen kwam nu werkelijk de 13jarige jongen hier aan, nadat hij, geheel alleen, de reis van Kolmarzoo (Staat Michigan), naar tante te Schoonhoven had volbracht, in wier gezin hij ge- lukkig liefderijk werd opgenomen Bij Newfoundland is een Fransehe brik, de ,/Vaillant", in aanvaring gekomen met een ander vaartuig en gezonken. Van de 73 man, die zich aan boord bevonden, werden slechts 4 gered. Alles voor de defensie. Te Lissabon zette men in 1886 een kanonneer- boot op stapel, die eerst in 1895 afliep en dezer dagen bewapend moest worden met kanonnen. Het bleek, dat de stukken op een verkeerde maat besteld en te zwaar voor dit vaartuig waren. Nu maar nieuwe kanonnen gekocht en een nieuw schip gemaakt, om de andere te plaatsen Men deelt mede, dat een rijke Griek 15 millioen gulden aan de schatkist heeft geschonken, voor de oorlogskosten. Er moeten in Griekenland een groot aantal millionairs zijn. Hun patriottisme schijnt't echter niet te hinderen, dat het land zijne schulden niet betaalt. Een electriciteitsongeluk heeft te Parijs groot opzien en ongerustheid onder de bewoners van de huizen langs den electrischen tramweg naar Romainville verwekt. t Twee paarden van een bleekerskar, welke na het voorbijrijden van een tram op het spoor achter den tramwagen reed, zijn gedood door den elec trischen stroom, welke daar uit den grond kwam. Op die tramlijn wordt namelijk de noodige beweeg- kracht uit het spoor zelf den wagens toegevoerd. De voerman van de bleekerskar kreeg ook een hevigen schok, waardoor hij de teugels liet vallen. Men beproefde nog de arme paarden op te helpen, maar die pogingen moesten opgegeven worden. Geruimen tijd later was de grond daar nog vol electriciteit. Een afgrijselijke gebeurtenis vindt men in het laatste nummer van Politiken vermeld Te Kopenhagen is een blanke door menscheneters verslonden. Het klinkt ongeloofelijk, maar men zal booren hoe het mogelijk was. Men zal zich herinneren dat te Amsterdam enkele malen vertooningen werden gegeven van troepen, uit Afrikaansche volksstammen samen- gesteld. De Bedouinen o. a. een paar malen en ook Somali's, Fellata's en Galla's. Zoo'n derge- lijke troep is tegenwoordig in een circus te Kopenhagen te zien het is een troep kannibalen. Eergisteravond nu ging de secretaris van het circus, Scheel-Vandel genaamd, zijn gewone avond- inspectie maken, en wel ditmaal alleen, in plaats van zooals gewoonlijk met eenige knechts. De wilden leken hem namelijk zeer vriendelijk Men heeft hem niet weer gezien. 's Morgens kwam een opzichter in het vertrek der kannibalen en ontwaarde een schouwspel dat hem deed ver- stijven van sehrik. Op den vloer en aan de wanden zag hij overal bloedvlekken, half afge- knaagde beenderen lagen hier en daar verspreid De kannibalen hadden den ongelukkigen Scheel- Vandel opgegeten Zijn kleeren hadden ze netjes opgevouwen op een hoop gelegd met zijn hoogen hoed er bovenop. Hoe alles gebeurd is weet men natuurlijk niet Scheel-Vandel was een krachtig man, al was hij ook wat zwaarlijvig. Waarschijnlijk is hij van- achteren besprongen en is hem de keel dicht- geknepen. Daarop hebben de wilden hem ontkleed en ze hebben hem rauw opgegeten. Sommige beenderen waren gekraakt en het merg was er uitgezogen, hetgeen overeenkomt met hetgeen Reclus in zijn groot aardrijkskundig werk schrijft over de voorliefde der kannibalen voor die lugubere lekkernij. De kannibalen zijn gearresteerd, hetgeen zij zich geduldig lieten welgevallen. Alleen toen hen de handboeien werden aangelegd, deden ze een dreigend gebrom hooren. Overigens begrepen ze er natuurlijk niets van en de advocaat die hen voor de rechtbank zal verdedigen gelooft dan ook stellig dat hij vrijspraak krijgt op grond van hun totale argeloosheid. De vreeselijke gebeurtenis heeft eigenlijk nog een slachtoffer gekostDe opzichter, die's mor gens het eerst binnenkwam, is krankzinnig ge- worden van sehrikhij is in den waan dat ieder- een hem wil verslinden. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 354*te ST AATSLOTERIJ. ZEET1JDINGEN. Van 28 lot en met 29 April. s a Van 28 tot en met 29 April werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op- en 26 afgeschut. VAN DB VAN Vergadering van Donderdag 29 April 1897. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Harte, Van IJsselsteijn, De Feijter, Moes, Wieland, Visser, De Koeijer, Van der Moer, Grenu en Van den Hoek. Na opening der vergadering worden de notulen der voor- gaande vergadering gelezen. De heer Van der Moer merkt op, dat het verzoek tot het plaatsen van kinderen op school C niet is afgewezen om financieele redenen zooals is genotuleerd, maar hij meent dat dit is gedaan omdat, zooals toen is opgemerkt, de zaak tot de competentie van Burg, en Weth. behoort en de Raad geen termen vond om in dezen tusschenbeide te komen. De zaak is wel dezelfde, maar de motieven verschillen. Na eenige opmerkingen, waarbij de Voorzitter zegt, dat toch in het begin de zaak van wege de financieele zijde was besproken, wordt besloten de notulen volgens het gesprokene door den heer Van der Moer te wijzigen en deze verder goedgekeurd. Hierna wordt de openbare zitting geschorst en gaat deze over in eene met gesloten deuren. De zitting weder openbaar geworden zijnde, zegt de Voor zitter dat bij Kon. besluit van 29 Januari is vastgesteld de kom der gemeente, zooals die wordt gerekend voor de kies- wet. De aangegeven grens komt met een kleine afwijking vrijwel overeen met de indertijd door den Raad vastgestelde kom voor de gemeente-administratie. Het Dag. Best, zou het echter wenschelijk achten om eenheid te hebben, dat de grens vanwege de gemeente ook werd bepaald volgens de door den Minister van Binnenlandsche Zaken aangegevene ook de Minister van Financien heeft deze grens voor de personeele belasting overgenomen. Spreker stelt namens het Dag. Best, voor hiertoe te besluiten en geeft lezing van een concept-besluit. De heer Moes kan zich met die grensregeling van de kom niet vereenigen, en zal dus tegen stemmen. De Voorzitter merkt op, dat de huisjes aan de Kerkhoflaan tot de kom behoorenhet was dus wenschelijk er de huizen aan de De Feijterstraat bij te trekken. De heer Van der Moer verklaart te zullen voorstemmen, echter in het denkbeeld dat later een betere grensregeling zal worden bepaald. De nu voorgestelde is zeer onregel- matig aangegeven. De Voorzitter acht het 't best deze nu aan te nemen men kan zegt hij altijd iets beters vinden. De heer Van der Moer stemt dit toe en zal daarom voor stemmen. In omvraag gebracht wordt het voorstel aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer Moes. De Voorzitter geeft lezing van een zooeven ontvangen kennisgeving van mejuffrouw de weduwe Donze—Faape, dat haar echtgenoot, de heer Arie H. Donze, gisteren in den ouderdom van 44 jaar is overleden. De Voorzitter is overtuigd dat alle leden met veel leed- wezen van dit bericht zullen hebben kennis genomen. De heer Donze was een ijverig lid, altijd bereid zijn diensten te verleenen waar die gevraagd werden, en hij bezat een goed en mild hart. Mij althans zegt spreker geeft dit overlijden bijzonder getroffen. Hij stelt voor dat Burg, en Weth. namens den Raad met een brief van rouwbeklag zullen antwoorden, om van de deelneming te doen blijken, waartoe wordt besloten. Alsnu komen achtereenvolgens aan de orde 1« Beschikken onvoorziene uitgaven 1896. Wordt besloten tot het beschikken op den post voor on- voorziene uitgaven op de begrooting voor 1896 ter voldoening van een vordering van notaris De Ridder voor het maken van erfpachtscontracten en van bedragen van f 75 en 40 ter voldoening van de vergoedingen voor het waarnemen der betrekking van gemeente-bouwmeester, gedurende het verlof van den titularis, over 1896. Z. h. s. aldus besloten. IB. Aanbieding verslag toestand gemeente 1896. De Voorzitter biedt dit verslag aan en stelt voor daarmede op de gewone wijze te handelen, waartoe wordt besloten. it. Zaak erf pack ten. De Voorzitter kan het zich niet ontveinzen dat het hem genoegen doet dat de eenige nalatige erfpachter thans aan zijne verplichtingen voldaan en zijn achterstallige erfpacht be- taald heeft, zoodat thans door alien hunne verplichting is nagekomen. Hij stelt daarom voor het in de vorige vergade ring genomen besluit, tot opzegging van den grond, in te trekken. De heer Wieland vraagt of er geen gelegenheid bestaat tot afkoop van de erfpacht. De Voorzitter: Daar heeft de Raad zich tegen verklaard en ik acht het ook niet wenschelijk, in vele gemeenten is men ook van meening dat het voor de gemeente het voor- deeligst is om de grond te behouden. De heer Wieland vraagt dit omdat er door erfpachters met hem over gesproken werd. Zij gevoelen zich bezwaard om dat zij geen vastheid aan hun eigendom hebben en er geen geld op te krijgen is. De menschen moeten nu ook nog al heel wat betalen en zouden daarom liever afkoopen. De heer Van IJsselsteijn is ook voor afkoop. Hij zelf b.v. moet met 1900 jaarlijks een f 100 aan erfpacht gaan betalen, daar is men zoover niet meer vandaan. De heer Wieland zegt verder dat de menschen ook gaame den grond zouden willen koopen, omdat ze bang zijn dat na twintig jaar, als de contracten afgeloopen zijn, nog meer gevraagd zal worden. Spreker weet wel, dat de gemeente geld noodig had en daarom de erfpacht verhoogen moest, maar het is toch voor de menschen nogal bezwarend. De heer Van der Moer merkt op dat de erfpacht is ver- hoogd om de meerdere waarde van den grond. Na twintig jaar kan daarmede weer rekening gehouden worden en als, wat hij vermoedt dat gebeuren zal, de grond in waarde ver- mindert, moet de erfpacht ook verminderd worden. Na nog eenige discussie, ook over het voor en tegen van al- of niet toestaan van afkoop, wordt z. h. s. besloten het vorige besluit in te trekken. 4. Adres J. de Feijter aanleg straat. Van den heer Joz. de Feijter Pz. is ingekomen een adres, waarin hij het voornemen te kennen geeft 9 woonhuizen te bouwen achter de huizen in de De Feijterstraat; deze zullen uitgang verkrijgen tusschen de huizen bewoond door de heeren Agema en De Keyser, terwijl de rioleering, als ontbrekende daar een gemeente-riool, aan dat van den heer Agema kan aansluiten. De straat zal 4 M. breed zijn, zonder de trottoirs, en bekeid worden met recoupins fa^onnee's. De Voorzitter geeft lezing van art. 14 der bouwverordening, op deze aanvraag van toepassing en volgens welk artikel de Raad moet bepalen de breedte der straat en de wijze van verharding. De beslissing over de rioleering is overgelaten aan Burg, en Weth. Het Dag. Best., in overeenstemming met het advies der Commissie van Fabricage, acht een breedte van 4 Meter voor de straat te weinig. Hoe gaarne men den aanvrager ook tegemoet komen wil, minder dan 4,50 Meter voor de breedte zonder de trottoirs, die volgens de verordening minstens 0,75 M. breed moet zijn kan zulks niet worden toegelaten. Z. h. s. wordt hierna besloten dat de breedte der straat 4,50 Meter zal moeten bedragen en deze verhard worden met recoupins faijonn^es. H. Ingekomen stukken. n. Een adres van den heer L. Schalk alhier, waarin deze bij den Raad in beroep komt op de door hem van Burg, en Weth. ontvangen afwijzende beschikking op zijn verzoek tot het vergrooten zijner houten steenkolenloods aan den Oostelijken kanaalarm. Adressant deelt in zijn adres mede, dat hij den grond waarop de loods staat en zal uitge- breid worden van den Rijkswaterstaat in erfpacht heeft, dat die loods volgens het contract op eersten aanzeg moet opge- ruimd worden en dat er geen licht ontvlambare stoffen in geborgen mogen worden. Hij wendt zich daarom tot den Raad met het verzoek hem alsnog vergunning te willen ver leenen tot het verlengen zijner loods in hout naar de zijde van het kanaal. De heer Van der Moer: Welk motief heeft het Dag. Best, tot zijne afwijzende beschikking geleid De Voorzitter leest art. 7 der bouwverordening, op dergelijke verzoeken van toepassing en voorschrijvehde dat het verboden is in de bebouwde kom of onmiddellijk tegen de gebouwen van anderen een gebouw van hout enz. te bouwen of te herbouwen, tenzij met vergunning van Burg, en Weth., en dat die vergunning slechts geldt tot wederopzeggens. Vooral met t oog op de laatste bepaling acht het Dag. Best, dat het de bedoeling is om als regel aan te nemen dergelijke verzoeken niet toe te staan dan in zeer bijzondere gevallen, die Burg, en Weth. hier niet aanwezig achtten. Verder geeft de Voorzitter lezing van de beschikking van Burg, en Weth Op grond van de verordening komt adressant nu van deze afwijzende beschikking bij den Raad in hooger beroep. Herhaaldelijk zijn verzoeken tot het plaatsen van houten schuurtjes afgewezen, soma stonden de menschen haast te smeeken, maar hen werd gezegd dat het niet kon. Nu is het waar dat het hier wel een bijzonder geval is, daar de magazijnen ge'isolesrd staan. Het is ook geen eigen grond, ze staan er maar tijdelijk en als er gezegd wordt je moet er af dan moeten ze opgeruimd worden. Het is dus voor adres sant het verkieslijkst houten loodsen te hebben. De heer Van IJsselsteijn merkt op, dat de heer Schalk in zijn eerste verzoek van het thans aangevoerde argument dat er geen ontbrandbare stoffen in geborgen mogen worden niets heeft gezegd. Ware dit zoo geweest dan zouden hij en ook de heer Harte er niet tegen geweest zijn. Buitendien als de huur afgeloopen is moeten de loodsen toch opgeruimd worden. De heer Van den HoekJa, we weten wel hoe dat opruimen gaat. Ik acht het 't best om met de beslissing van het Dag. Best, mee te gaan, al was het maar alleen om den schijn te vermijden, met het oog op de vele verzoeken van mindere lieden die reeds afgewezen zijn. De heer Van der Moer: We kunnen dien grond toch niet als motief aanroeren De heer Van IJsselsteijn herhaalt dat hij er niet tegen zou geweest zijn als hij geweten had dat het contract met den Waterstaat het bergen van ontbrandbare stoffen ver- biedt. De heer Van den Hoek Kolen zijn toch ook ontbrandbaar, of verkoopt de heer Schalk onbrandbare kolen Nu aan den Voorzitter de veranderde meening van de wethouders gebleken is, stelt hij na eenige bespreking namens het Dag. Best, voor het verzoek in te willigen. De heer Van der MoerDaar het een zaak van Burg, en Weth. is, was het dan misschien maar beter dat de Raad er zich niet mede bemoeide. De Voorzitter acht het gewenscht dat de loop van de zaak nu maar dezelfde blijftdaar het hooger beroep eenmaal is ingekomen, is het beter dat de Raad er ook maar over beslist. De heer Wieland is het in beginsel eens met het door den heer Van den Hoek gesprokene. Maar het zou hem toch spijten als het verzoek van den heer Schalk werd afgewezen. Dat vergunning tot vergrooting der loodsen aangevraagd wordt, is een bewijs van toename van beweging, die aan de werklieden ten goede komt. Daar moet men zich in ver- heugen en daar vaart Ter Neuzen wel bij. Wat overigens den schijn betreft dat men aan een rijke vergunt wat men aan anderen weigertniemand zal mij zegt spreker voor een dienstknecht van den heer Schalk aanzien. De heer Van den HoekIn Sluiskil heb je het toch on- langs aan een armen drommel geweigerd. Het spijt den heer Wieland dat zoo'n opmerking ge maakt wordt, alsof het verzoek zou worden ingewilligd, omdat het een groote mijnheer is die het vraagt. Zooals hij zooeven zeide, betreft het hier een zaak tot welvaart van de plaats. De heer Van den Hoek zou de schijn willen redden. De heer Moes merkt op dat het te Sluiskil een«andere toestand was, daar was het tusschen andere huizen aan het eind van den dijk staan aldaar ook houten schuurtjes. De heer Grenu ziet er ook geen bezwaar in om het verzoek toe te staan, omdat de kolenloods zoo vlak bij het kanaal De heer Van der Moer; Als de regel van den heer Van den Hoek opging, dan zou een rijke er altijd 'tslechtst aan toe zijn. want dan zouden stelselmatig hunne verzoeken ge weigerd worden. We moeten echter met de omstandigheden rekening houden. De VoorzitterAls men geen rekening kan houden met bijzondere omstandigheden, dan moet men het geheel verbieden In stemming gebracht wordt het verzoek met 9 tegen 1 stem, die van den heer Van den Hoek, ingewilligd. b. Adres van den heer Van Laare, verzoekende afschrijving van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag over 8 maanden, wegens zijn vertrek uit de gemeente met Mei aanstaande. Dit verzoek zal op de gewone wijze behandeld worden. c. Mededeeling van den Voorzitter dat de heer Van de Sande, uitgever van de Ter Neuzensche Courant verklaard heeft de door hem voor het plaatsen der publicaties gevraagde som niet te kunnen verminderen. Aangenomen voor kennisgeving. tl. Brief van Ged. Statcn, ter begeleiding van het goed gekeurd kohier van den hoofdelijken omslag, benevens nog een drietal goedkeuringen van raadsbesluiten. (i. Omvraag. a. De heer De Feijter vraagt hoe het staat met den april bij Kielman, daar dit moeilijk zoo blijven kan omdat zoowel de grindweg van den Pierssenspolder als die van de gemeente er door beschadigd worden. De heer De Koeijer heeft er met het bestuur van den Coegorspolder over gesproken, maar vanwege dien polder zal er niets aan gedaan worden, daar door haar aan Kielman vergunning is verleend daar een april te maken, waarvan de polder reeds schade heeft als kunnende nu niet meer over den grond beschikken. De heer De Feijter oppert het denkbeeld om de april van wege de gemeente te verharden daar ook anderen er gebruik van maken en het dus een publiek belang is. Besloten wordt deze aangelegenheid tot een volgende ver gadering aan te houden, opdat het Dag. Best, de zaak kan onderzoeken. b. De heer Moes vraagt hoe het staat met het zieken- hnis, De Voorzitter antwoordt dat een voorstel spoedig bij den Raad zal in kom en. c. De heer Van der Moer verklaart dat hij in de vorige vergadering na de pertinente verklaring van den heer Van IJsselsteijn zeide zich wellicht vergist te hebben in het mede- gedeelde aangaande het onderhoud met den heer Jurrij, dat er aan diens school een onderwijzer meer moest zijn. Spreker heeft met genoemden heer een nieuw onderhoud gehad en daaruit is hem gebleken dat hij zich niet rergist had. Hij wenschte dit ter kennis van den Raad te brengen. Hierna is de vergadering gesloten. Trekking van Woenidag 28 April, 4de klasse. 3de lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. No. 158B9 1500. No. 14131 1000. No. 9367 400. No. 981 3584 12354 15046 100. Prijzen van 65. 11 2277 4578 6865 9074 10672 12740 14967 17034 18808 102 2330 4592 6878 9094 10718 12789 14989 17061 18834 168 2368 4619 6946 9139 10740 12810 151 12 17069 18852 229 2376 4639 7148 9160 10825 12843 15178 17230 18878 244 2404 4647 7149 9165 108.84 12854 15191 17267 18885 281 2526 4706 7260 9176 10953 12864 15195 17:69 18892 282 2567 4742 7268 9178 10965 12927 15249 17282 18963 375 2571 4909 7282 9203 11047 12936 15293 17319 18993 413 2655 4915 7294 9245 11053 13106 15294 17358 19009 496 2666 4962 7359 9325 11185 13136 15305 17401 19026 505 2726 5007 7363 9360 11188 13178 15309 17404 19110 514 2755 5016 7366 9384 11235 13195 15405 17471 19158 560 2878 5040 7408 9391 11280 13291 15552 17481 19161 569 2927 5092 7468 9420 11329 13336 15558 17507 19189 606 2976 5152 7537 9446 11360 13367 15719 17587 19242 682 3002 5230 7575 9457 11413 13374 15760 17607 19284 716 3111 5247 7638 9527 11468 13420 15801 17620 19317 721 3115 5249 7656 9548 11477 13453 15841 17637 19348 728 3121 5286 7660 9555 11481 13460 15904 17680 19364 821 3167 5385 7671 9687 11485 13489 15923 17784 19375 858 3194 5411 7757 9730 11518 13494 15954 17802 19396 997 3264 5415 7822 9748 11555 13495 16074 17885 19403 1025 3320 5584 7856 9886 11596 13512 16109 17970 19437 1107 3338 5623 7863 9892 11611 13571 16116 18003 19487 1120 3519 5624 7869 9911 11646 13674 16117 18040 19547 1273 3573 5641 7873 9913 11705 13681 16173 18097 19673 1274 3600 5651 7900 9918 11723 137123 16225 18139 19682 1289 3602 5666 7928 9951 11751 13759 16241 18143 19782 1357 3696 5673 7936 9977 11856 13770 16356 18176 19788 1377 3705 5801 7992 9982 11982 13788 16370 18186 19884 1390 3829 5839 8055 10084 12012 13973 16.871 18264 19972 1425 3832 5872 8078 10104 12021 14012 16377 18274 19982 1482 3898 5873 8083 10153 12032 14156 16398 18283 20000 1322 3945 5923 8092 10238 12078 14222 16428 18365 20002 1548 4062 5928 8232 10273 12087 14245 16517 18371 20059 1590 4123 5951 8268 10290 12146 14294 16520 18407 20060 1628 4133 5977 8322 10339 12230 14385 16549 18464 20071 1676 4173 5991 8338 10395 12331 14451 16576 18501 20104 1755 4206 6073 8439 10434 12466 14467 16680 18532 20243 1776 4306 6080 8447 10452 12475 14487 16709 18536 20251 1946 4329 6146 8480 10464 12537 14488 16729 18549 20395 2027 4368 6149 8544 10482 12539 14607 16832 18595 20497 2057 4392 6196 8560 10536 12586 14669 16839 18608 20646 2060 4401 6211 8615 10657 12609 14680 16900 18663 20666 2067 4409 6266 8663 10563 12610 14724 16908 18719 20731 2128 4483 6277 8697 10567 12632 14787 16990 18758 20820 2129 4486 6300 8705 10568 12647 14791 16991 13799 20841 2139 4498 6723 9015 10609 12688 14870 17011 18801 20931 2140 4501 6735 9022 10628 12723 14896 17021 18803 20959 2197 4536 6802 In de vorige lijst stond no. 4797 dit moest zijn no. 3797. Trekking van Donderdag 29 April. 4de klasse. 4de lijst. Prijzen ran f 100 en daarboven. No. 2434 1500. No. 16418 1000. No. 7700 9055 400. No. 15972 18233 f 200. Prijzen van f 65. 141 3294 4811 7483 9947 12254 13265 15173 17007 18506 404 3386 4986 7484 9999 12761 14108 15285 17778 19381 547 3591 5419 7755 10914 12835 14327 15324 18170 19462 994 3616 5679 7913 11186 12905 14418 15356 18201 19959 1209 3695 5682 8381 11251 13056 14469 15440 18315 20096 2430 3711 6012 8466 11556 13070 14751 15453 18323 20184 2583 3715 6071 8529 11581 13075 14809 15477 18403 20390 2716 3725 6150 90r0 11588 13116 14871 15928 18432 20392 2903 4342 7206 9616 12089 13118 15011 16264 18499 20683 2999 4651 7447 9840 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Veuzen 29 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Eng. sch. Dantzig 304 Pentowan pijpaarde Van Ter Keuien 28 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. 29 idem Sinloo 3207 New-Castle ledig Voor (went I 28 Eng. s.s. Bittern 2498 Manchester stukg. idem Sea Gull 2100 Londen idem Van (went t 28 Noor. s.s. Veritas 1373 Reinsborg ijzergrond Belg. s.s. Stad Nienport 1551 Boston macadam Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Noor. brik Heldos 747 Skien ballast Noor. bark Alpha 1377 Middlesbro idem Noor. sch. Somerset 889 Blyth idem Eng. s.s. Sea Belle 2152 Londen stukg. idem Fulmar 3007 Liverpool idem idem Strait Fisher 1314 Hull idem 29 idem Bittern 2493 Antwerpen idem Voor Selzaete 28 Eng. s.s. Commercial 321 Caen creosoot Van Selzaete i 29 Eng. sch. Alembic 721 Havre ledig Eng. s.s. Commercial 321 idem idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 5