BURGERL1JKE STAND. Ilandelsbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Landbouwers. Geiueenteraad van Sas van Gent. Rotterdam, 22 Febr. 1897. 15 i n n e n 1. Granen. De aanvoer van Tarwe en Rogge was heden grooter dan de kooplust. Gerst en haver eveueens aangeboden. Boonen en Erwten ruirner ter markt. Puike soorten prijs- houdend. Men noteert Tarwe naar kwaliteit van f 5,80 a f 6,60 Canada-Tarwe 5,a 5,50 Rogge f 3,75 a 4,15 Wintergerst 4,a 4,50Zomer- gerst 3,90 a 4,25 Chevalier 4,50 a y 5,50Ilaver 2,25 a f 3,25 aPies per hektoliter. Paardeboonen f 4,80 it f 5,30 Witte Boonen f 6,a 9,Bruine Boonen f 5,75 it f 7,50 Blauwe Erwten, kooksoorten, f 5,75 it f 6,40 voedersoorten 5,it 5,50Kanariezaad 5,it 6,50 per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 k.g. prijshoudend Maart op levering f 190, Mei f 186. Rogge per 2100 k.g. vast op levering Maart 102 it 103, Mei 103 it 104. Helena-Rogge 116 it f 120. Gerst Zwarte zee 105 f 106 per 2000 k.g. Haver Libau f 6,25 per 100 k.g. Mais Amerik. f 77 a ,78. Foxaman f 100. Cinquantin 119 per 2000 k.g. Me el. Prima inlandsch 12,it f 12,50; le soort /ll,a 11,50; extra puik Hongaarsch 15,— it f 15,25 1" soort 13,— it 14,25 Prima Amerik. patent f 13,it 14,1* soort bakkers 11,75 it 12,25 2e soort 10,it 11,Zeeuwsche Tarwebloem 12,50; onge- build f 10,Duitscke Roggebloem /8,75 a 9,gemalen Rogge 7,50 alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 56 a 66; Kalveren 75 a 86 Schapen 45 a 55 Varkens 43 it 46 cent per kilo. Melk- en kalfkoeien 150 it 230 stieren 70 it 130 pinken 35 it 40 vaarzen /60 it 110 biggen en nuchtere kalveren 6 it 13 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 2,10 si 2,60 Geldersche blauwe 1,75 Champions 1,25 h 1,50 Poters 1,alles per mud Boterprijzen in vaten 55 it 60, stukken 62 it 70 cent per half kilo. a g s Q 1 DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 23 Pebr. 5.40 6.3 Woensdag 24 6.28 6.59 Donderdag 25 7.34 8.15 Vrijdag 26 u 9.5 9.59 Zaterdag 27 10.50 11.35 Zondag 28 12.10 Maandag 1 Maart. 0.37 1.2 Zeeuwsche Eieren 4,50 per 100, luitenlandsche 3,50. Zeeuwsche Ajuin 0,70 it 0,90 cent per 47 kilo. Amerik. Petroleum in vaten per 100 kilo onveranderd f 9,80 en cent per liter. TEE HANDEL in BELGIE. De gemiddelde prijs van de slachtbeesten nog- maals onveranderd geblevende markten waren meestal overvloedig bevoorraad, en de gang was eer naar afslag dan naar opslag. ZEETUDINGEN. Van 19 tot en met 21 Februari. Van 19 tot en met 21 Februari werden langs 8 binnenvaartuigen op- en Westsl. 7 op- en 1 afgeschut. de Oostsluizen alhier 17 afgeschut; door de CORRESPONDENTIE. Het schrijven van ween landbouwer," naar aan- leiding van het ingezonden stuk van den heer P. Hombach zal in ons volgend Hummer geplaatst worden. Aan X. te H. We meenen dat u eerst aan de redactie van genoemd blad ruimte dient te vragen. P O L. I T 1 E. Bij de politie alhier is als gevonden gedeponeerd een gouden ring. Rechthebbenden vervoegen zich op het bureau. Heden middag overleed na een kort- stondig lijden van slechts drie dagen mijne echtgenoote, moeder en grootmoeder D1NA VAN DER WELLE, in den ouderdom van 82 jaar en 7 maanden. IMAN RIJNBERG. Wed. D. J. GUEQUIERRERijnberg en Kinderen. Ter Neuzen, 22 Februari 1897. Aan de Bijzondere Normaahlessen te Ter Neuzen, kunnen met 1 April nieuwe leerlingen geplaatst worden. Zich aan te melden bij den ondergeteekende v6dr 1 Maart a. s. H. KOELMANS. Wie genegen is om voor deze campagne op gehalte te contracteeren kome aanstaande \V oens- dag in het Nederlandsch logement te Ter Neuzen, van af 11 uur, waar tevens inlichtingen te bekomen zijn. Door dezen brengen ondergeteekenden ter kennis van de geacht.e clientele, dat zij door aankoop eigenaars ge worden zijn der Cliemische Stoomwasscherij, Bleekerij eu Strijkinrichting „DE MARIA JACOBA", Singelweg te Vlissingen, welke zaak zij voornemens zijn 1 Maart a. s. voor hunne rekening voort te zetten. Hopende zich door eene soliede en prompte bediening de gunst en het vertrouwen waardig t« maken. Aanbevelend en hoogachtend, J. M. ZIETSE Co. Vlissingen, Februari 1897. de geheele weg en dat waar de geheele weg niet veel aan onderhoud zal kosten dit een ze§de deel niet reel zal bedragen 5. dat de weg door den Kleine Huissenspolder op sommige plaatsen maar 4$ meter breed is en dat daar onmogelgk een keibaan van 3 meter kan gelegd worden, daar er dan reel kans is voor uitwijking, er moet dus grond onteigend worden. De Voorzitter had gehoord dat de weg breeder is. De heer Van de Ree zegt dat een weg minstens 6 h 7 meter breed dient te zijn om te bekeien daar anders de bermen der slooten invallen en de keien wegzakken. De Voorzitter zegt geen deskundige te zijn, doch wilde alleen deze opmerkingen aaa den Raad mededeelen daar hij meende dat ze in 't belang der gemoente waren. De heer De Ruijter acht het onmogelijk dat de weg het houden kan, wanneer twee voertaigen elkander tegenkomen, en deze moeten uitsteken dan is er veel kans, dat ze in de sloot vallen, zooals reeds dikwijls is gebeurd 6. dat die 80 en 90 pet. wisten dat er een keiweg gelegd zou worden en dat er twee adressen waren om door de Val te leggen, en dat er geen tegen-adres ingezonden is, zoodat die 80 en 90 pet. al juichen ze het niet toe dat deweg door de Val gelegd wordt, afkeuren doen ze het toch ook niet. De Voorzitter merkt op, dat wel is waar ze niet gerecla- meerd hebben, doch dat dit nog geen teeken is dat ze het goed vinden. De heer Geelhoedtdoch nog minder dat zij het niet goed vinden. De Voorzitter heeft gemeend deze opmerkingen te moeten maken, ofschoon hij niet tegen een keiweg is. De voorstellen der commissie worden daarna aangenomen met algemeene stemmen. 6. Benoeming van een architect. De aanbeveling alphabetisch opgemaakt bestond uit de heeren M. Riemens Dz. en J. Wisse Jz., beiden wonende alhier. Bij de eerste, tweede en herstemming verkregen elk S stemmen. Bij loting werd M. Riemens Dz. gekozen. 7. De heer Van Dixhoorn stelt voor om een commissie te benoemen om te onderzoeken naar de beste wijze om de los- en laadplaats te bekeien, daar deze gewoonlijk in een zeer slechten toestand verkeerd. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen, waarna bij acclamatie wordt besloten deze commissie te doen bestaan uit de heeren De Kraker, Van de Ree en Geelhoedt, de leden van de commissie van den keiweg. 8. De heer Van de Ree vraagt wanneer het pad te Reu- zenhoek gelegd wordt. De Voorzitter zegt dat hij gezegd heeft in de vorige ver- gadering of in de zitting in December, dat dit pad met Maart tot stand zou komen, doch dat eerst de bewoners de sloot in orde moesten brengen, hetgeen wel in de notulen zal staan. De heer Van de Ree weet er niets van en gelooft het niet ook. De Voorzitter door de notulen op te slaan kan men dat bewijzen. De secretaris leest voor de notulen van 11 December 1896, waaruit blijkt dat geen tijd bepaald is. De Voorzitter zegt dat ze wilden zien wat de bewoners deden, doch dat de zaak nog niet in orde is. De heer Van de Ree merkt op, dat het al lang aanloopt, wel al 2 maanden, en verzoekt den Voorzitter er wat haast mee te maken, waarop de Voorzitter antwoordt, het een volgende vergadering bij Burg, en Weth. ter tafel te brengen. 9. De heer Van de Ree vraagt of er al een onderzoekis ingesteld naar de lijst der schoolgaande kinderen te Othene, daar de Voorzitter in de vorige vergadering beloofd heeft dit zoo spoedig mogelijk met de wethouders te zullen doen. De Voorzitter zegt alleen met het hoofd der school er over ge- sproken te hebben, een jongeling dat was ook zoo, behoorde niet tot de werkelijk schoolgaande, daar hij te vroeg was toegelaten, doch wat de andere betrof deze kon volgens de wet niet als niet schoolgaande beschonwd worden, en behoort op de absentielijst. De heer Van de Ree merkt op, dat hij de school niet bezocht heeft in 9 maanden, zoodat hij z. i. niet meer als schoolgaande mag beschouwd worden, hij heeft het nog nooit in de wet gelezen. De Voorzitter zegt dat het beschouwd wordt als schoolverzuim. De heer Van de Ree vraagt als zoo'n jongen dan eens drie jaar wegblijft, of hij dan nog op de lijst blijft staan, het komt hem wonderlijk voor, waarom hebben Burg, en Weth. het nog niet onderzocht. De Voorzitter heeft voorloopig alleen onderzocht, doch deze maand gaan Burg, en Weth. er nog naar toe om te onderzoeken. De heer Geelhoedt is het volkomen eens met den heer Van de Ree, hij heeft er over gesproken in de vergadering van Burg, en Weth. en meende toen en meent nog dat zoo'n jongen als niet schoolgaand moet worden aangemerkt. De burgemeester wees toen op de onderwijswet en heeft gezegd er met den sehoolopziencr over te spreken. De Voorzitter merkt op, dat hij gezegd heeft, dat hij er met den schoolopztener over spreken zou, hij is nog niet in de gelegenheid geweest om naar Kloosterzande te rijden en men kan toch niet van hem eischen dat hij expres een rijtuig neemt, bovendien is er niet zoo'n haast bij. De heer Van de Ree meent dat er wel haast bij is, daar het de gemeente wel eens een onderwijzer meer zou kunnen kosten. De Voor zitter zegt, dat Burg, en Weth. hier reeds in hebben voorzien, door geen onderwijzer op te roepen voor die school. Niets meer'te behandelen zijnde, werd de vergadering gesloten. Zitting van 18 Februari 1897. Voorzitter de heer Joh. Verschaffel, burgemeester. Aanwezig de heeren Pauwels, Oole, Stevens, Wauters, Warrens en Verhaak en de secretaris. Afwezig de heer Malotaux. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Punten van behandeling X. Mededeeling ingekomen stukken. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland mededeelende dat zij den aanslag in den hoofdelijken omsiag van A. van der Vliet hebben verlaagd van de 5e naar de 6e klasse, omdat reclamants inkomen slechts f 1900 bedraagt en hij f 156 voor pensioensbijdrage moet storten. De heer Stevens Zoo gaat het gemakkelijk zich aan de belasting te onttrekkenik vind dat pensioensbijdrage wel degelijk bij het inkomen moet gerekend worden die bijdrage is nog nooit er afgetrokken. Wij moeten ons evenwel bij het besluit neerleggen. De heer Verhaak Zoo kan men wel zijn geheel jaarlijkseh inkomen bij eene levensverzekeringmantschappij inleggen, dan hoeft men in het geheel geen belasting te betalen. De heer Wauters: Het is hier een besluit van Ged. Staten en daartegen is niets te doen. II. De Voorzitter brengt thans rapport uit inzake het Eozemarijnstraatje. Hij is bij de aanpalendB eigenaars geweest, doch geen van hen is genegen een bod te doen als niet de verzekering ge- geven wordt dat De Vos geen recht van uitweg heeft. De heer Wattters Als er geen honderd gulden voor ge- boden wordt zou ik het maar laten zooals het is. De heer Verhaak: Ik ben voor het voorstel van den heer Steven9, nl. het straatje publiek te verkoopen, door den kooper met alle lusten, lasten, enz. te aanvaarden. Eenige leden meenen dat dan niet veel er voor zal ge- boden worden. De heer Stevens Gister heb ik De Vos gesproken deze beweerde een contract te bezitten waarin hem recht van uitweg verzekerd werd, maar hij was niet bereid het te toonen. Wordt goedgevonden in de zaak te berusten en het straatje te laten zooals het is. De VoorzitterKunnen die varkenshokken daar blijven staan of moeten die weg De heer OoleIk zou die maar laten staan ze staan niet in den weg. De heer WautersMaar staan die hokken wel op ge- meentegrond Ik geloof van niet. Wordt besloten den toestand te laten zooals hij is III. Voorstel tot wijziging der begrooting van 1896. Het voorstel bestaat in eenige posten samen met f 260 te vermeerderen en anderen daarentegen met dat bedrag te verminderen. De post .straatverlichting" o. a. moet wegens den nieuwen lantaarn op de markt verhoogd worden. De heer Verhaak vraagt hoeveel die lantaarn gekost heeft, daar die niet erg meevalt. De VoorzitterDe lantaarn zelf kost 42, maar zal met eenige kleine benoodigdheden op f 50 komen. De heer Verhaak Dat is duur, vooral daar ik vind dat de lantaarn niet buitengewoon veel licht geeft. De Voorzitter en de heer Pauwels deelen dat gevoelen niet, maar wijzen er op dat gedurende een paar dagen eene andere lamp in den lantaarn gestaan heeft en hieraan dus het minder goede licht zal te wijten geweest zijn. Het voorstel tot wijziging der begrooting wordt met alge meene stemmen aangenomen. IV. Voorstel tot verhooging jaarwedde vasten arbeider. De VoorzitterIn de vorige vergadering is inedegedeeld dat Van As mondeling verhooging zijner jaarwedde gevraagd heeft. Burg, en Weth. hebben toen voorgesteld de jaarwedde tot 300 te verhoogen, maar de beslissing is aangehouden. De heer VerhaakIk geloof dat alle leden opgemerkt hebben dat Van As goed zijn best doetdes winters toch moet hij van 's morgens 5 tot 'a avonds 9 tot 10 uur in de weer zijn en is ook des Zondags niet vrij hij mag wel 1 per dag verdienen en daarom stel ik voor de jaarwedde te brengen op f 360. De heeren Oole en Pauwels bekennen dat Van As goed zijn best doet maar vinden f 360 wel wat veel De heer Wauters360 vind ik ook wat veelik zon voorstellen de jaarwedde te bepalen op f 330, dus zooals die vroeger geweest is. Met de profijtjes en het rnest zal Van As dan toch nog 1 per dag verdienen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Wauters deelt mede, dat hij verplieht is de ver gadering te verlaten, doch gaarne nog een paar aanmer- kingen zou maken, o. a. dat de goot aan de openbare school nog steeds lek is, waarop de Voorzitter mededeelt dat Lam- mens reeds veel zink er aan verwerkt heeft. maar de goot slecht wordt en Lammens nog eens zal besteld worden om allea goed na te zien. Ook vindt de heer Wauters dat het slecht voor de klinker- bestrating is toe te laten dat zulke massa s steen daar worden "gestapeld; met dooiend weder, zooals nu, moet de klinkerbestrating onder zoo'n zware vracht verzakken. De heer Oole is het met den heer Wauters eens. De heer Verhaak Maar juist omdat de klinkerbestrating los- en laadplaats is moest ze niet dienen als jaagpad, waarom ik er ook voor ben de klinkerbestrating als los- en laadplaats te behouden. De heer StevensMen zou het voor kleine vrachten kunnen toestaan, maar niet voor zoo'n groote «n wie weet wanneer die steenen daar weggeruimd worden De heer OoleIn de eerste veertien dagen wel niet. De Voorzitter zal in het verAdg rekening er mede houden. De heer Wauters verlaat de vergadering. V. Voorstel rechtskundig advies L. Hamelink. De Voorzitter deelt mede Hamelink door den deurwaarder te hebben doen aanzeggen binnen twee dagen den riethoop van zijn gepacht perceel te doen wegruimen, waaraan niet voldaan is. Hij wil den Kaad voorstellen een rechtskundig advies in te winnen alvorens Hamelink verder te vervolgen. De heer OoleMaar Hamelink is de eenige overtreder niet en als men den eene vervolgt moeten alle overtreders vervolgd worden. Ik zou daarom de zaak maar laten rusten De heer Stevens Ik zou de zaak willen vervolgen hier heeft eene overtreding plaats en men moet het contract uit- voeren of anders geen maken. De heer Verhaak Ik ben het met den heer Oole eens dat er meerdere overtreders zijn men mag geen onderscheid maken en daarom zou ik Hamelink niet verder vervolgen. Met vier stemmen tegen eene. die van den heer Stevens, wordt besloten de zaak te laten rusten. De heer Stevens: Het kan hier gerust gezegd worden wie nog overtreder is het is de Burgemeester zelfhij heeft wel vergunning om steenkolen op het gepacht perceel te leggen, maar niet om er steenen te stapelen zooals hij gedaan heeft. De overtreders moeten maar vervolgd worden, de een zoo goed als de ander. De heer Verhaak meent dat de pachters niet genoeg met de voorwaarden op de hoogte zijnhij wou elken pachter een afschrift van het contract geven, tegen betaling der kosten. Dit zal bij de vaststelling der voorwaarden eener volgende verpachting ter sprake komen. VI. Voorstel scheiding eigendom met de Hervormde gemeente. De Voorzitter leest een schrijven van het Hervormd kerk- bestuur aan den gemeenteraad, verzoekende een persoon aan te wijzen om met hun Voorzitfer de scheiding tusschen ge- meentegrond en den grond van de Ned. Herv. Kerk aan te wijzen. De Burgemeester stelt voor eene commissie te benoemen om zich met die regeling te belasten. De heer Verhaak. Laat ons liever den landmeter van het kadaster vragen. Ik denk dat geen der leden genoeg op de hoogte is om die scheiding aan te geven. De heer StevensWij kunnen die kosten wel sparen. Als men niet overeenkomt heeft men het kadaster slechts te raadplegen, dat op dit punt duidelijk is. Ik stel voor Burg, en Weth met de regeling te belasten. Hiertoe wordt besloten. VII. Kennisgeving plaatsen palen Rijkswaterstaat. De in de vorige vergadering benoemde commissie tot onderzoek der overeenkomst met het Rijk brengt het volgende rapport uit De ondergeteekenden zijn van meening dat het hier eene zaak geldt waarbij rechten moeten worden overgedragen en men derhalve zeer verkeerd zoude doen daarin te handelen naar eigen goedvinden. Wanneer het eigen zaken geldt, wendt men zich tot een advocaat, of tot een notaris wanneer een contract moet worden opgemaakt nu het de belangen der gemeente betreft mag niet met minder zorg worden ge- handeld, te meer omdat, zooals ieder onzer heugt, het Rijk er steeds op uit is geweest zich meester te maken van de gemeente-haven, hetzij met geweld, zooals blijkt uit de proce dure en het dreigement van Minister Van Houten, hetzij op eene andere wijze zooals blijkt uit het eerste voorstel. In artikel 4 behoudt het Rijk zich rechten voor, welke niet kunnen worden toegestaan zoo als gevraagd wordt, omdat het gemeentebestuur geene permission kan geven zonder voorschriften in het belang van de veiligheid van het verkeer en der openbare orde. Zoo ook zoude de kaart in dnbbel moeten worden opge maakt anders weten wij niet, waartoe wij de gemeente hebben verbonden en is het voor latere gemeente raadsleden onmo gelijk te weten wat door ons zoude zijn verricht. Artikel 5 alle rechten en kosten zijn voor rekening van de gemeente Sas van Gentachten wij in strijd met artikel 1 der wet van 29 Nov. 1874 Staatsblad n°. 149 dat zegt alzoo wij in overweging genomen hebben, dat het wensclielijk is, de bestaande en de te maken wegen op de vestinggronden te Sas van Gent, kosteloos aan de gemeente aftestaan en artikel 4 dezer wet zegt immers »De registratie der overeenkomsten, die ter uitvoering »dezer wet met de gemeente worden gesloten, geschiedt kosteloos Door den Raad werd reed9 in 1852 de grensscheiding gevraagd tusschen Rijks en gemeente eigendommen waar echter geen antwoord op gegeven is en aangezien beide pnnten in zoo eene nauwe betrekking staan mag zonder raadpleging van een rechtsgeleerde de overeenkomst niet worden gesloten en daarom adviseert de commissie het advies in te winnen van een der advocaten welke zijn geraadpleegd bij de vroegere gelegenheid. Sas van Gent, 13 Februari 1897. (Get.) J. B. Stevens. C. J. Warrens J. V. Oole. De Voorzitter herinnert den Raad dat voor ongeveer twee jaar van wege den Waterstaat op gemeente-grond palen ge- plaats zijn die er thans nog staan h ij vindt dat het tijd wordt dat men daartegen handelend optreedt. De heer StevensDit is lets dat den Raad niet aangaat daarvoor moet de Burgemeester zorgen. Daar alle leden niet tegenwoordig zijn stelt de heer Verhaak voor dit punt aan te houden tot eene volgende vergadering waartoe wordt besloten. De vergadering wordt gesloten. Ter H'euen. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Febr. Johan Marcus de Zeeuw, oud 33 j., weduwn. en Adriana Verhage, oud 38 j., jd. Maarten de Jonge, ond 40 j., jm. en Suzanna Scheele, oud 35 j., jd Geboorten. 14 Febr. Pieternella Neeltje, d. van Jan de Raad en van Johanna Pieternella Wieland. Wilhelm Heleen Paul Maria, z. van Anthonie Eggebeen en van Maria Josina Faasse. 16 Febr. Catharina, d van Pieter van Cadzand en van Cornelia Schieman. 19 Febr. Fran^oise en Adriaan, d. eh z. van Cornelis Meertens en van Levina Bollleman. Overlijden. 14 Febr. Pieter Anthonie Hamelink, oud 4 m., z. van Cornelis en van Maartje Louisa Versluijs. 16 Febr. Elisabeth Harte, oud 3 m., d. van Anthonij Jacobus en van Neeltje van Dixhoorn. 17 Febr. Bernardus Johan nes de Boy, oud 69 j., wednwn. van Jacoba Paulina Vink echtg. van Helena Maria Spronk. Michiel Hendrik Pladdet, oud 10 d., z. van Cornelis en van Neeltje van Doeselaar. ■lengstclijU. Geboorten. 5 Febr. Judocus Josephus Alouisius, z. van Petrus Johannes Beck en van Rosalia Lauwens. 15 Febr. Josephus Andreas, z. van Alphonsus Lauret en van Louisa Morcus. ■Inntenisse, Huwelijks-aangiften. 5 Febr. Alphonsus Maria van Campen, oud 23 j., jm. en Maria Coleta Picavet, ond 25 j., jd. Pieter Francies d'Hondt (van St. Jansteen), oud 38 j., jm. en Paulina Rottier, oud 33 j., jd. 12 Febr. Theodoras Cornelissens, oud 58 j., jm. en Rebekka Paulina Bogaert, oud 47 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Emilia Judoca, d. van Francies Neve en van Rozalia Isabella Kuijpers. 4 Febr. Florida Hortense, d. van Ludolphe Arnold Houtteqniet en van Leonie Octavie Moerman. 13 Febr. Jacobus Gilles, z. van Jacobus Diele- man en van Elisabeth Pieternella Box. 15 Febr. Cornelis, van Anthony de Maagt en van Ida Morcus. Overlijden. 3 Febr. Francies van Sikkeleris, oud 70 j., echtg. van Anna Catharina Lis. 6 Febr. Paulina de Smit, oud 22 j., d. van Jan Francies en van Anna Maria de Feber. Catharina Baart, oud 72 j., wed. van Pieter Rottier. 7 Febr. Rozalia de Roos, oud 43 j., echtg. van Jan Francies Herman. 8 Febr. Gerardus van den Bosch, oud 83 j., weduwn. van Anna Cambeen. 10 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Josephus Tieleman en van Apolonia Verhagen. 15 Febr. Rosalia van Troost, oud 11 j., d. van Jan en van Annette Hendrickx. Osspnissts. Huwelijks-aangiften. 12 Febr. Petrus de Waal, oud 43 j., jm. en Christina Morcus, oud 32 j., jd. Geboorten. 10 Febr. Petrus Cornelis, z. van Jacobus Johannes de Vijlder en van Louisa van den Bosch. 11 Febr. Alphonsus Josephus, z. van Kornelis Neve en van Rozalia Vettenburg. Overlijden. 4 Febr. Maria Christina Jacobs, oud 82 j., wed. van Nicolaas van Dijke. Philippine. Geboorten. 10 Febr. Petrus Franciscus, van Theophilus Petrus van Wijnsberghe en van Amelia Francisca Buijck. 12 Febr. Leonie, d. van Karel Lodewijk Nuijtinck en van Mari,a Francisca Rammeloo. IVesttl orpeGeboorten. 11 Febr. Louisa Maria Alberta, d. van Alphousius Josephus Kerckhaert en van Emiliana Wauters. Overlijden. 6 Febr. Maria Francisca IJsebaert, oud 78 j., wed. van Pieter Franciscus Hileijn. Xaamslag. Huwelijks-aangiften. 11 Febr. Abraham Isaac Houtzager, oud 35 j., jm. en Leuntje Machelina van Arenthals, oud 36 j., jd. Geboorten. 31 Jan. Adriana, d. van Jacobns Roose en n Jacomina Hamelink. 1 Febr. Adriana Elizabeth, d. Leendert van Dixhoorn en van Janna de Pooter. 3 Febr. Leendert, z. van Cornelis van de Wege en van Tanneke Bakker. Andries, z. van Jacob van Drongelen en van Janna Andriessen. 11 Febr. Jan, z. van Adriaan Koster en van Ebrina van Tatenhove. Cornelis, z. van Arie Verpoorte en van Janneke de Vos. Overlijden. 1 Febr. Willem Anthonij Wisse, oud 74 j., weduwn. van Klasina Stoffels. 5 Febr. Cornelis Hamelink, oud 17 j., z. van Marinus en van Pieternella Heijnsdijk. 13 Febr. Adriaan Riemens, oud 33 j., echtg. van Adriana van de Wege. Kniddorpe. Geboorten. 13 Febr. Florimondus, z. van Joannes Baptista Belaert en van Maria Christina Valke. Overlijden. 8 Febr. Irma Maria van de Vijver, oud 6 m., d. van Pieter Franciscus en van Emerentia Puts. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Seuien 19 Eng. s.s. Antiquari 2916 Leith stukg. idem Moto 3953 Bilbao minerie 21 idem U11 ens water 2569 idem idem idem Ann Webster 2241 Londen stukg. Van Ter Kemen t 20 Eng. s.s. Hailing 2199 Louden stukg. Voor Kent 19 Eng. s.s. Dyuamo 1364 Hull stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem 21 idem Tadorna 3730 Antwerpen idem Van Geiiti 19 Eng. s.s. Dinnington 1059 Goole stukg. Noor. s.s. Bjame 1484 Blyth ledig 20 Deens. s.s. Rolf 3110 idem idem Eng. s.s. Sea Gull 2100 Louden stukg. idem Gotha 1976 Goole idem 21 idem Dynamo 1364 Hull idem idem Antiquari 2915 Leith idem H II II II

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3