Houtwaren, Philippine. LIJKDIENAAR, Gevraagd: Wilgsn Gewaai en Snoei, Een Sclipper voor eene partij Belt Steen, I!ande!sbericbten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. MAATJE DE SMIT, wed. H. LEUNIS, Openbare Verkooping. nieuwe en gezaagde HOUTWAREN, Openbare Verkooping. Eene groote partij Hollandsch Hout, Miliciens, die op het oog meer dan 70 kilogram, gekleed, wegen, zullen op last van den Minister van oorlog bij het wapen der cavalerie niet dan bij volstrekte noodzakelijkheid worden aangenomen. Een goed besluit zeker voor de cavalerie- paarden. Een ongeluk, dat boven verwachting betrek- kelijk goed afliep, had Maandag te Meppel plaats. Terwijl men in een gezin bezig was het middag- maal te bereiden, bezweek de vloer van de keuken en vielen de BOjarige bewoonster, hare nicht en het 12jarige dienstmeisje, het brandende fornuis, een brandend petroleumstel, stoelen, tafel, potten, pannen enz. in den 12 voet diepen kelder. De nicht wist spoedig weer in de gang te komen, doch meer moeite had het in, de oude dame uit haar netelige positie te bevrijden, bedolven als zij was onder allerlei voorwerpen. Het ergst was het dienstmeisje er aan toe, daar zij in aanraking gekomen was met het petroleumstel, waardoor hare kleederen vlam vatten en zij eenige brand- wonden kreeg. Uit een der Drentsche dorpen schrijft men het volgende aan de Ass. Ct. Bij een onlangs gehouden avonddienst van een onzer drie predikanten bracht een vergissing een ongewone verstoring in de voortzetting van de godsdienstoefening. De preek, die zoo vlottend werd voorgedragen en blijkbaar indruk maakte op de eerbiedig luiste- rende scjiare, werd plotseling afgebroken, terwijl een groote onrust zich van den hoogen spreker meester maakte. Otn tijd te winnen en eenigszins op verhaal te komen, werd aan de gemeente verzocht een ellen- lang gezang te zingen. De koster ging orders halen op den preekstoel en snelde de kerk uit naar de pastorieeindelijk komt hij terug met doodsbleek gelaat en knikkende knieen en brengt al stamelend uit,/Ik kan 't niet vinden, ik kan 't niet vinden, zelf moet je zoeken." Om de verbazing ten top te voeren, verlaat thans ook de predikant de kerk, de verbouwer- eerde gemeente aan de vreemdsoortigste gissingen ten prooi latende. Eindelijk, na lang wachten, komt de schare in bedaarder stemming door de terugkomst van den dominee, die met opgewekt gelaat zich weer de trappen opwerkt en tot aller voldoening de preek verder ongestoord ten einde brengt. Yoor f 6000 is door iemand uit Groningen aan een Engelschman verkocht een stel van vijf stuks blauw Chineesch porselein, mager van vorm en van het zeer zeldzaam voorkomende patroon ffde vliegende ruiter" 3 potten met deksels en 2 bekers circa 47 cM. hoog. Zeer onlangs werden aan een anderen koopman te Londen door een onzer antiquairen twee blauw porseleinen potten ter hoogte van 44 cM. voor f 4800 verkocht. Zaterdagavond werden door het garnizoen te Kleef drie kanonschoten gelost, ten teeken, dat het land van Kleef begon in te loopen. Zondagavond 10 uur schreef men uit Nijmegen: De Waal is hier gestegen tot 11,86 M. -)- N.A.P. of 5,72 M. boven 0. Dientengevolge spoelt het water in de omgeving van het veer tegeu de stoepen der huizende kelders zijn volgeloopen door de kwel, terwijl het doorgaand verkeer over de Waalkade voor alle voertuigen is gestremd. Uit vrees voor het breken van den veerkabel door den vliegenden stroom, welke er gaat, is de gierbrug van dien kabel afgenomen en wordt nu door een stoombootje over de Waal gesleept. Te Arnhem veroorzaakte het snelle stijgen veel ongerief voor de scheepvaart. Plotseling is het water komen opzetten, zoodat er bijna geen tijd was om de touwen los te maken. Men stond 's middags tot de knieen in het water, waar het des morgens nog droog was. De laatste regendagen hebben een nieuwen was veroorzaakt in verschillende rivieren. Langs de Maas in Belgie is de toestand zeer kritiek te Seraing en Luik staan de kaden onder water ook de Sambre trad buiten hare oevers. In verscheidene deelen van Engeland hebben overstroomiugen, door zware regens ontstaan, veel schade veroorzaakt. Te Dover zijn drie huizen zwaar beschadigd door een neerstortend rotsblok en ook tegenover Shakespeare's Cliff heeft een bergstorting plaats gehad, maar zonder de daarlangs loopende lijnen van den Zuid-Ooster spoorweg te versperren. In het Theemsdal is de rivier zeer gezwollen en te Windsor staat het water ruim 1 meter boven het zomerpeil. Men weet dat een viertal led en der bende van //Zwarte Griet" die de omstreken van Brus- sel onveilig maakten door berooving en mishan- deling van personen in hechtenis zijn genomen. Naar deze vrouw zoekt men echter nog te vergeefs zij weet alle nasporingen te ontkomen. De gearresteerde leden hebben zich in cassatie begeven tegen hun arrest, maar de rechtbank ver- wierp hun aanvraag. De schepen die Zaterdag en Zondag in den Sont waren, hebben het zwaar te verantwoorden gehad. Met een sterken zuidoosten wind waren groote ijsmassa's komen opzetten en weldra was het ijs geducht aan 't kruien. Soinmige schepen, die het gevaar zagen aankomen, vielen bijtijds in de Vrijhaven van Kopenhagen binnener was dan ook geen doorkomen aan. 'Zelfs een groote boot als de Scotia, van Hamburg, die getracht had Kopenhagen te verlaten, kwam weldra weer terug. Vele schepen bleven in 't ijs steken. Het gevaarlijkst was de toestand voor de Kotka, een Hull-boot, die van 't Noorden kwam, dus tegen den ijsgang in, en dicht bij Amager bleef zitten. Tevergeefs poogde een sterke sleepboot adsistentie te verleenenhet ijs werkt.e te zwaar. Hooger en hooger stapelden zich de schotsen om den boeg, die ten laatste van de kust af niet meer zichtbaar was. En daar het schip juist zijn voile bakboordzij aan het ijs presenteerde, hoopte zich ook daar een ljsmuur op, die ten slotte al boven de verschansing uitkwam. De gemeenteraad van Venetie heeft 800 onderwijzers ontslagen, omdat zij geprotesteerd hadden tegen de imnenging der geestelijkheid in schoolzaken. Uit Napels wordt gemeld, dat een of andere Era Diavolo een kist met gouden, zilveren en bronzen medailles, bestemd voor de soldaten van het Afrikaansche leger, heeft gestolen uit een artillerie-fourgon. Onder de wandelaars op een plein in het hartje van Weenen bevond zich onlangs een oude dame met haren beveling, haar //Puffi." Deze, een zuiver gewasschen, harige, schril keffende pinscher, presenteerde zich, zoo verhaalt het N. W. Tgbl. geheel fin de siecle. Op zijn waggelend kopje boemelde een miniatuur-cylinder met een zeer breeden rand it la modeeen bordeauxrood dek omhulde het welgeschoren lijf van de viervoeter, terwijl aan de plaats waar het lustige kwispelende staartje begint, men een prachtige uit een schotsche sjerp gedraaide kokarde zag. Dat was echter nog niet alles. De pootjes staken in uiterst kleine zeer sierlijk gevormde slobkousen. Bij de straatjongens verwekte //Puffi" een gansch onbe- schrijfelijke opwinding uit. De sensatie die hij maakte, scheen zijn meesteres eindelijk onaangenaam te worden zij wenkte een fiacre, tilde spoedig den hond in den wagen en onttrok daardoor den be- schoeiden pinscher aan aller blikken. Een der rijkste families te Chicago, die een prachtig huis bewoont, gebruikt voor wieg een gewone straatvuilnisbak, die echter zoo mooi mo- gelijk geverfd en gevernist is. Ze doet dit ter herinnering aan het feit, dat de vrouw des huizes als zuigeling in die vuilnisbak, toen staande voor de woning van een fabrikant in eene andere stad, gevonden en door den fabrikant, die kinderloos was, als kind aangenomen werd. Een New-Yorker blad schrijftDaar ginds in het bloedige zuiden had rechter I lynch zich voorgenomen aan een brutalen neger volksge- rechtigheid uit te oefenen. In het donkerste van den nacht brak men de gevangenis open, maar had het ongeluk den verkeerde te nemen en op te hangen. Eerst op den terugweg hoorde men de dwaling uit den mond van den Sheriff, die met den werkelijk schuldige achterna kwam. Groote schrik. Men vroeg heen en weer, wat te doen, toen eindelijk een uit de hoop het woord nam en zeideu Gentlemen, de wet verbiedt, wegens een misdaad tweemaal te straffen. Alloh, schenken wij den anderen neger leven en vrijheid. Laten wij hem het eigendom van den Sheriff." En zoo geschiedde het. In de nabijheid van Kopenhagen is een groote fabriek van gecondenseerde melk voor export opge- richt. De melk van 300 koeien, die onder zorg- vuldige controle staan, wordt er in een luchtledige ruimte gekookt tot s,\ van het water is verdampt en daarna in gesteriliseerde blikken doozen afge- tapt, die hermetisch gesloten worden. De maat- schappij, ofschoon door Denen gedreven, heeft den naam Danish milk-condensing compagny. Bij Deval in Zevenbergen, is een zaagmolen met de daarin werkende arbeiders door een sneeuw- lawine van den berg waar hij stond, in het dal gesleept. Slechts met groote moeite gelukte het de bedolven mannen uit de sneeuw te halen. Twee waren dood en veertien gewond. Op den weg van Fluelen, welke van Davos door het Engadin loopt, zijn verscheidene sleden met vijf mannen en zeven paarden onder een sneeuwval bedolven. In de villa Michel-Ange te Anteuil woonde een kellner, Pic geheeten, met twee zijner kameraads op kamers. Zij waren alle drie in betrekking bij een zekeren Rohrer. Pic werd Zondagmorgen dood in bed gevonden met afgesneden hals. De politie ondervroeg zijn beide kameraads, die kamers naast de zijne bewonen, doch deze konden geen aan- duidingen van eenig belang geven. Tijdens het verhoor was echter de aandacht van den heet- Rohrer getrokken door de aanwezigheid van een gewezen bediende van hem in zijn koffiehuis, een zekeren Roubertout, die vroeger met den vermoorde had omgegaan. De chef van den veiligheidsdienst ging dezen ondervragen en bemerkte eenige bloed- vlekken aan de boord van zijn hemdsmouwen, die zijn verdenking opwekten. Hij hield hem gevangen en liet zijn woning doorzoeken, waar hij een pakje bebloede kleederen vond. Hoewel deze aandui- dingen sterk tegen hem spraken, bleef Roubertout hardnekkig ontkennen. De heer Cochefort gaf toen bevel den verdachte te ontkleeden, zeggende //Hij moet door het bloed van zijn slachtoffer hebben geloopen en dus bloedvlekken onder de voetzolen hebben." Inderdaad werden sporen van bloed gevonden. Roubertout blijft echter ont kennen en liet ook bij de confrontatie met het lijk niets blijken. Veelvuldige branden te Esschen wekteu het vermoeden, dat er kwaadwilligheid in het spel moest zijn. En inderdaad is de politie er in geslaagd, de hand op een brandstichter te leggen een landlooper, die steeds kort te voren in de nabijheid der verbrande perceelen was gezien. Van de verwarring en angst der bewoners maakte hij gebruik, om kasten enanderhuisraad //in veiligheid" te brengen, maar ontvreemde daarbij zooveel hij kon. Bij den jongsten brand stal hij uit een kast eenige honderden francs, die nog in zijn bezit werden gevonden. De vermoedelijke brandstichter is geboeid naar Antwerpen overgebracht. Dat het. den landbouwers in den Trans vaal meermalen een landbouwstreek bij uit- nemendheid genoemd lang niet alien voor den wind gaat, blijkt weder uit een schrijven, van een drietal landbouwers aldaar (nl. Waterval-boven) en waarbij zij inlichtingen vragen op welke wijze zij het best zouden kunnen slagen om het landbouw- bedrijf op Sumatra te gaan uitoefenen Tijdens zijn verblijf te Londen doet Nansen zich nog van een andere zijde kennen, als geestig verteller. Zaterdagavond heeft hij in de Savage- club weer een heel aardige speech gehouden. Hij zeide dat hij de guile en hartelijke ontvangst hen door de //wilden" (Savages) bereid ten voile heeft verdiend, omdat hij hen alien heeft overtroffen z/Ik heb vijftien maanden zonder zeep geleefd. Wij hebben rauw vleesch gegeten ijsberen, walrussen, bloed enz. Maar het ergste van alles was nog de wijze, waarop wij ons moesten reinigen. Wij krabden ons af met onze messen, en dat ging wel, want als men maar lang en goed krabt wordt de huid wel schoon. Erger was het met onze kleederen gesteld. Het eenige wat wij konden doen was ze uitkooken in onze etenspot. Op zekeren dag hoorde ik een hond en ontmoette ik een man en het eerste wat mij de nadering der beschaving deed bemerken was de geur der zeep." Niet alleen Erankrijk heeft zijn Muzelmansche afgevaardigde. Belgie heeft er een gehad, een twintigtal jaren geleden, en een echte Hij was afge vaardigde voor Mechelen en heete Vandekerchove. Hij had een schitterende loopbaan achter zich. Hij wijdde zich aan de diplomatie en werd charge d'affaires te Konstantinopel. Hij was daar nog geen twee jaar, toen hij plotseling aan de Belgische regeering zijn ontslag vroeg en in zijn vaderland terugkwam als vertegenwoordiger van het Turksche gouvernement. Terzelfdertijd liet hij zich kiezen als afgevaardigde van Mechelen. De bladen wijdden bijzondere aandacht aan de zaak en stelden de vraag, of Vandekerchove zijne burgerrechten niet verloren had. Hij was dan toch Turk geworden. Gelukkig voor hem was het juist de tijd van de onderneming tegen Mexico en de regeering verklaarde, dat de Belgen, die in buitenlandschen dienst traden, toch staatsburgers bleven. En zoo behield Mechelen zijn burgemeester en zijn Muzelmanschen afgevaardigde, want de heer Vandekerchove was tevens burgervader in die stad. Wie het niet gelooft, kan het lezen in de Brusselsche Reforme. Hulst, 8 Eebr. ""laTERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,70 h 47,80 Engelsch per 12,05 12,08 ZEETIJD^GE r*. Van 8 tot en met 9 Eebruari. Van 8 tot en met 9 Eebruari werden langs de Westsluizen alhier 10 binnenvaartuigen op- en 6 afgeschut. Met de Oostsluizen wordt niet geschut, wegens het onafgebroken afvoeren van water. D A G E N. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 11 12 13 14 15 16 17 Voorm. Nam. Eebr. 7.53 8.33 u 9.21 10.11 n 10.58 11.38 u 12.9 n 0.34 12.57 1.17 1.37 1.54 2.13 POLITIE, Aan het bureau van politie alhier is een para- pluie als gevonden gedeponeerd. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Op a. s. Zaterdag 13 Eebruari hoopt onze ge- liefde moeder, behuwd- en grootmoeder haar 80steD geboortedag te herdenken. Hare dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Hoek, 11 Februari 1897. De ondergeteekende beveelt zich, zoowel binnen als buiten de gemeente, beleefdelijk aan als belovende eene prompte bediening. Ter Neuzen, J. PLATTEEUW, 5 Eebruari 1897. Lange Kerkstraat, 145. pi. m. 4 5 d u i z e n d, van NIEL naar BORSSELE, met opgaaf van vrachtprijs. Adres brieven franco P. MELIS, Borssele. De Notaris P. Dreg mans, te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van de BUTHPOLDER, op Zaterdag 13 Februari 1897, des namiddags 2 ure, rerkoopen EENE GROOTE PARTIJ staande en liggende aan voormelden polder. Te vergaderen omtrent de hofstede bewoond door den Dijkgraaf de heer W. de Koeijeb,. De Notaris Zylstra, te IJzendijke, zal Maandag 15 Februari 1897, des namiddags 2 uur, aan de haven te Philippine, publiek ver- koopen voor den heer A. C. MAES te Hoofdplaat, op de gewone condities Een groote partij PLAN KEN enz. Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal op Dinsdag den 1(1 Februari a. s., des voor- middags 10 uur, te Zandberg (Graauw), ten ver zoeke en op de hofstede van de Gebr. BOOGAART, aldaar, publiek verkoopen 4 WERKPAARDEN van 4 tot 13 jaar, 1 Veulenmerrie, 1 jaarling Mer- t rieveulen (Belg. ras.) 15 stuks HOORNVEE, o. a. 4 Melkkoeien, 4 Kalfvaarzeu, 3 Run- deren, 3 Hokkeiingen en 1 Stier. 4 vette VARKENS van 100 tot 230 K.G. Een Vrachtkar op veeren, 500 drooge Muts- aards, 2500 K.G. Planlaardappelen (zuivere watten). 2 groote Kruiwagens, 3 Ladders, 2 Baktroggen, 2 Tafels, Ledikant, Waschkuipen, Ovenscheel, Kachel, 12 paar Beetenplanken; Hondenkar, Axelsche Stortkar, oude Wagen, Slijpsteen, Schaafbank. als Vlotdeelen, Dorschdeelen, Battings, Pan- latten, Kepers, 15 mijten Brandhout (klief hout), partij Bochtpalen, 2 Herbergierstafels, Vleesch- blok, Vleeschkuip, Koolbak, Koffer en wat verder zal worden gepresenteerd. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 7,75 a f Rogge 5,00 a Wintergerst 6,80 a Zomergerst f a fHaver f 5,90 a f Erwten /6,70 aPaardenboonen 7,00 a f Duivenboonen f 7,40 a f Witteboonen f a f Bruineboonen f a fBoekweit f Lijnzaad a f Aardappels f Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo f 0,95 a fEieren per 26 stuks f 1,00 a f Er waren ter raarkt te koop gesteld 26 stuks hoornvee, en 41 varkens. Verkocht 10 stuks hoornvee en 25 varkens. VLAG. NAAM. i M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem idem idem Eng. s.s. Eng. 8.8. idem Zweed. s.s Eng. s.s. V«nr Ter Kenien 2272 I Londen River Derwent Egret Antiquari Hots Pur 3492 Liverpool 2915 Leith 3059 Cartegena Van Ter 1'euien i Ann Webster I 2241 I Londen l'onr Cient Ouse 1 1929 Goole Strait Fisher 1314 Hull Lovisa 1 2587 Arendal Van Gent Spindrift 2003 Londen stukg. idem idem minerie stukg. atukg. idem hout stukg. H 1/

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3