ML P1MISTIM, AAN BESTED ING, Unie-rede Antirevolationairen Schuttevafer" droog OLMEN FACEEL Wijnen, Cognac, Likeursn sn Gedistillserd. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. BURGERL1JKE STAND. Advertentien. Vrijdag 15 Januari, Uit de hand te koop Aldeeling Zeeland. Openbare Verkooping eene partij OLMEN MUTSAARD, Openbare Verkooping. u %k aanbesteden: in zat, zou de huisarts (verhoogd tarief) dat middel ook wel hebben toegepast. Onder die omstandigheden zoekt vader hem 's avonds eens op, en of het nu ten einde raad of onder den indruk van het hartstochtelijk betoog van dien vriend is, hij weet het zelf niet maar zooveel staat vast, eensklaps begint hij de bekende armbeweging te maken, waarmee Donato zijn mediums als 't ware den slaap in de oogen giet. En zie, na de zesde armbeweging sluit de kleine de oogleden en sluipt een bekeerd ongeloovige doodsbleek op de teenen de kamer uit. In het huisvertrek gekomen, drinkt hij haastig drie glazen water en vertelt het geval aan zijn vrouw, die er maar half door gesticht is. Waarom zoo iets gedaan buiten den dokter om 't Kan nadeelig zijn voor het kind. Het was een ingeving van 't oogenblik 't was machtiger dan hij, die er nooit aan had willen gelooven, maar nu toch erkennen moet, dat er iets bestaat, waar wij niet bij kunnen Op hare beurt gaat moeder eens heel zachtjes naar haar lieveling kijken, op een afstand gevolgd door den man, van wien door armbeweging een geheizinnige kracht uitgaat. Zoo als zij biunenkomt zegt de kleine, de beide kijkers wijd open dag moe. Hee, ventje, ben je wakker? Vader dacht dat je sliep. Neen moe, maar vader deed zoo raar en toen heb ik mijn oogen maar dicht gedaan, ik dacht eigenlijk dat hij dronken was. Sinds die openbaring gelooft de heer Dinges niet meer aan slaapverwekking door oplegging der handen. Een vrouw te Parijs deelde per brief aan de politie mee, dat de man, met wien zij samen leefde, valsch geld maakte. Men ging naar het opgegeveu adres j de man werd op heeterdaad be- trapt en gearresteerd. Op 't oogenblik dat men hem wegbracht, viel de vrouw dood neer, getroffen door een zenuwtoeval. Een klooster verbraud. Het Ursulinen- klooster te Roberval bij het St. Johnsmeer in Canada is Dinsdag door een brand vernield. Het vuur is ontstaau door ontploffing van een petro- leumlamp. Zeven nonnen zijn levend verbrand de overigen hebben zich slechts met groote moeite kunnen redden. Het was een hartverscheurend schouwspelmen hoorde de wanhoopskreten der slachtoffers, doch het was niet mogelijk haar blj- stand te verleenen. Het onheil heeft in den ge- heelen omtrek groote ontroering gewekt. Tijdens een der stormen van de laatste weken sloeg een bark in de haven van Biarritz om, en de geheele bemanning kon zich slechts aan de planken van het door de golven heen en weer gedreven vaartuig vasthouden. Gelukkig zag kapitein Carcabueno of van zijn waren naam Eour- quet op een kleinen afstand een Duitsch schip en zwom met vertwijfelde krachtsinspanning daarheen, om een boot te vragen. Het werd hem toegestaan en een Duitsche matroos voer met Carcabueno naar de omgeslagen bark, twee man waren reeds door de golven verzwolgen en de anderen hadden de grootste moeite, om zich naar de kleine boot te werken, waar de Duitsche matroos hen met een roeispan binnen boord trok. De laatste was een scheepsjongen, die zich aan een mast vastgeklemd had en eerst na zijne kameraden gered wilde worden. Bij Elers (Er. dep. Noorden) is een vijfjarig kind, dat in een.sneltrein tegen een slecht gesloten portier leunde, uit den waggon gevalleq. De doodelijk verschrikte moeder sprong het na, en als door een wonder bleven beiden gespaard. Men vond moeder en kind ongeveer 1800 meter van elkander ongedeerd terug. De interessante Zigeuner Rigo heeft al schitterende aanbiedingen gekregen van een im pressario. Vol gens geruchten zou ook zijn ,/prinses' aan 't tooneel gaan. Van haar geld schijnt niet te veel over te zijn. In den nacht van Dinsdag op Woensdagis de Belgische stoomboot Belgique in het Engelsch kanaal vergaan. 18 personen worden vermist. Men heeft hoop dat zij gered zijn, maar nog geen zekerheid. Van twee matrozen weet men dat zij verdronken zijn. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Sultan 5000 softa's (studenten) op zijn kosten naar huis gezonden heeft. Nog eenige duizenden zullen volgen. Deze terugzending van studenten geschiedt elk jaar, doch ditmaal zijn er een groot aantal softa's bij, die gedwongen worden naar huis terug te keeren, omdat men te Konstantinopel vreest voor betoogingen tegen de regeeriug. Tusschen de Belgische regeering en de commissie voor de Brusselsche havenwerken is thans overeenstemming over de plannen ver kregen, zoodat de uitvoering der werken verzekerc schijnt. De pest te Bombay breidt zich snel uit, naar men zegt, voor een groot deel te wijten aan de Hindoes, die op godsdienstig gezag de maat regelen daartegen tegenwerken. Het ongeluk aan boord van de Saghalien. Iemand, die het ongeluk aan boord van de Saghalien bijwoonde, schrijft uit Saigon (Cochin China) d.d. 8 Dec. jl. aan de N. R. Ct. Wie in huiskamer of studeervertrek het ver- raal van een schipbreuk of zeeramp in de courant eest, waarbij passagiers en equipage het leven verloren of het slechts met moeite konden redden, heperkt zijn beschouwingen met de gedachte dat ,/Zoo iets verschrikkelijk moet wezen". en vervolgt, zijne lectuur. Maar wie getuige geweest is van de paniek, die eene ramp in voile zee veroor- zaakt, vergeet den doorgestanen angst zijn geheele even niet. Wellicht hebben de Europeesche bladen gewag gemaakt van het gevaar, waaraan de Saghalien, een der stoomschepen van de Messageries Maritimes op de lijn Marseille-China-Japan, heeft blootge- staande bijzonderheden laat ik hier volgen. Wij waien op weg van Singapore naar Saigon. Het was even over zessen, d. w. z. het uur waarop in de tropen een korte avondschemering der nachtelijke duisternis voorafgaat. De bel voor het avondeten had juist geklingeld, en de passa giers traden het salon binnen, toen een doffe slag, door een trilling gevolgd, een ieder deed begrijpen dat er iets abnormaals gebeurd was. Onmiddel- lijk daarop hoorde men alarmkreten van alle kau- tende boot had gestopt en de electrische ver- lichting was uitgedoofd. Een elk vloog op dek, waar dikke, zwarte rook- kolommen zich in verschillende richtingen een weg baanden, en gepaard met de heerschende duisternis, tot alle gissingen aanleiding gaven. Zeker had er eene ontploffing plaats gehad, doch waar en in welke mate? was er tevens brand veroorzaakt, en had onze stoomboot een scheur gekregen, die ons zinken deed? Gegil en geschreeuw allerwege een paniek van enkele minuten die uren schenen een spanning, die doet begrijpen wat het wezen moet wanneer een schip gelijk de Drumond Castle, plotseling in de diepte wegzinkt en alien aan boord een wissen dood voor oogen hebben. Een der officieren snelt toe en roept met kalme stem, dat er geen gevaar bestaat. Ik baan mij een weg naar het voorschip, dwars door dikke rookwolken, en verneem dat een der stoomketels gesprougen is, zonder de romp van het schip te hebben getroffen, of brand te hebben veroorzaakt. Gaandeweg worden debijzonderheden der ramp be- kend. Elf stokers zijn gedoodalle Arabieren die wij te Aden aan boord hebben gekregen. Zes anderen zijn zwaar gekwetst evenals helaas drie Europeanen. Een der laatsteu is sedert lange jaren als machinist bij de maatschappij in dienst. Hij sterft na een paar uren onder een verschrik kelijk lijden en twee Arabieren bezwijken kort na hem. Onze boot ligt roerlooser wordt besloten met behulp van den tweeden ketel, die in gereedheid moet gebracht worden, de reis langzaam te ver- volgen, doch er zullen 20 uren verloopen, alvorens wij met eene zesmijlsvaart voorzichtig verder kunnen stoomen. De noodseinen worden geheschen, voor het geval, hetwelk zich echter niet heeft voorgedaan, dat een stoomschip ons passeeren mocht. In den nacht worden de dertien Arabieren, elk in een zak gebonden met een stuk lood, om ze te doen zinken, in zee geworpen. Hun dood- strijd had slechts enkele seconden geduurd, het vleesch en de huid lieteu los van het lichaam toen me ze van de plaats des onheils verwijderde. Onder den bijstand van twee priesters, die passagiers waren, had er den volgendeu morgen een plechtige lijkdienst plaats voor den machinist, die vrouw en kinderen te Marseille achterliet. De kist, met de naticnale vlag gedekt, was vdor de brug, half op dek, half overboord geplaatst op een glooiend vlak. Na den lijkdienst sprak onze commandant, die nevens zijn officieren in groot tenue op de brug stond, een hartelijk indrukkend woord van afscheid, en op het commando ,/Envoyez gleed de kist langzaam in zee, en verdween in de diepte. Beklagenswaardige weduwe, die zooveel later een brief van den ongelukkige ontvangen zal, dien men wist, dat hij te Singapore verzondtn had Vertroostend klinkt het woord van onzen gezag- voerder, dat de Maatschappij tot stelregel heeft, zich het lot aan trekken der weduwen en weezen van wie in haren dienst het slachtoffer van een ongeluk worden. Wij zijn zonder verder incident behouden te Saigon aangekomen, van waar men een stoomschip had afgezonden om ons te zoeken. Ons wegblijven had groote bezorgdheid veroorzaakt, daar ons vertrek van Singapore telegraphisch gemeld was, en de gewone overtocht van 48 tot 52 uren duurt. Dat schip ontmoetten wij bij Kaap Saint-Jacques. De noodige herstellingen zullen hier bezwaarlijk kunnen geschieden, en zouden langen tijd vorderen. Men heeft aan de directie in Europa telegraphisch het voorstel gedaan, de Saghalien, onder den matigen stoomdruk en met behulp harer zeilen naar Marseille te laten wederkeeren. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 9 Jan. Zondag 10 Maandag 11 Dinsdag 12 W oensdag 13 Donderdag 14 Vrijdag 15 5.43 6.23 7.9 8.3 9.11 10.27 11.37 6.3 6.46 7.36 8.35 9.49 11.4 Z E E T 1J D I I> G E IN. Van 6 tot en met 7 Jan. Van 6 7 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 15 binnenvaartuigen op- en 8 afgeschutdoor de Westsl. 1 op- en 1 afgeschut. Ondertrouwd J. J. PATOIS en C. E. J. OOSTDIJK Ed. Ter Neuzen, 8 Januari 1897. Heden overleed tot mijne, mijner kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen diepe droef- heid, zacht en kalm, in den ouderdom van 77 jaren en bijna 4 maanden, mijne geliefde echtgenoote LEIJNTJE NIEUWLINK. Ter Neuzen, 8 Januari 1897. Namens de geheele familie, JAC. KOLIJN. te houden door den Weleerw. heer Ds. H. G. DE JONGE, van Dordrecht, op Dinsdag 12 Januari a. s., des avonds te half zes, in de Ger. Kerk te Ter Neuzen. hoopt Us. BOKMA, Pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Gorinchem, eene REDE te houden in het belang van het C. O., in de bijzondere school te Sluiskil. De Antirevolutionaire Kiesvereeniging roept alle te AXEL tot eene vergadering op, in de Christe- lijke school tegen Woensdag 13 Januari, 's avonds te 5 uren. Op die bijeenkomst zal de Nieuwe Kieswet besproken wordenwie volgens die wet Kiezer zal kunnen worden en wat gedaan zal moeten worden om Kiezer te worden. Een trouwe opkomst wordt zeer gewenscht. Namens het Best uur, P. VAN VLIET, Secretaris. Schippers-Vereeniging Afdeeling TER NEUZEN. VERGADERING op Dinsdag 12 Januari, des avonds te 7 ure, in het gewone lokaal van het /Hotel de Commerce" bij den heer J. Michielsen, HET BESTUUR. VERGADERING van de Kolenver- r eeniging DOOR EENDRACHT STERK te" Hoek, op Zaterdag den 16 Januari om 5 uur des 's avonds, bij C. Barker te Hoek. Tevens zal ook worden uitbesteed liet lossen en het vervoer der kolen. Briefjes voor het vervoer moeten voor 5 uur ingeleverd zijn bij A. Bedet, waar ook inlichtingen te verkrijgen zijn. De Voorzitter A. BEDET. met compl. inventaris (paviljoenjacht) groot 36 ton. Te bevragen bij schipper L. C. DE HOND, of bij den heer H. RIBBENS te Ter Neuzen. Keuring van MERRIES en HENGSTEN ter opname in het Nederlandsch Paardenstamboek te HULST, Maandag 18 Januari, 11 uur. te OOSTBURG, Dinsdag 15) Januari, 9£ uur. De Secretaris, C. A. H. WAGTHO. TE TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 26 Januari 1897, des voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van de heeren Gebroeders 3AARS te Hoofdplaat, in het openbaar verkoopen EENE PARTIJ (ongeveer 15 0 M.), zeer geschikt om te worden gezaagd tot haardblokjes, en op de hofstede bewoond door den heer PK. Huijssen, bij het Zwaantje. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van H. HOEBE en N. COOLS, ten hunnen sterfhuize te Zaamslag, op Dinsdag den 19 Januari 1897, des voormiddags ten 10 ure, verkoopen EENE PARTIJ als Mahoniehouten Kast met marmer blad, eiken- houten Dameschiffonniere, Kabinet, Tafelkast, Linnen- kast, mahoniehouten ronde Tafel, eikenhouten Uittrektafel, ovale Tafel, 21 Stoelen, 2 ma honiehouten Zetels, 1 Luierstoel, Pendule, Naaimachine, Hangklok, 3 Spiegels, Schil- derijen, 3 Pluimenbedden met toebehooren, Hang- en staande Lampen, 3 Kachels, Kolen- bakken, Vazen, Beelden, Koper-, Blik-, Tin-, IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Schuurgerief, Meelkist, Baktrog, Tuinbank, Tuingerief, Spekkuip, Spekkist, Kruiwagen, Trappen, Ladders, Slijpsteen, Vlaggestok en vlag, 12 Ribben, Brandhout, Vlas- en Hooivorken, Bagger- lepels, Splinterziften en verder Vlasgerief. Koopen tot en met f 3,kontant. Het overige op 3 maanden onder borgtocht desgevorderd. De Notaris A. M. Tak, zal op Woensdag 13 en Donderdag 14 Januari 1897, telkens des avonds te zeven uur, op de bovenzaal der societeit vDe Vergenoeging" op de Groote Markt te Middelburg, ten verzoeke van den heer E. N. VAN DER BILT, als curator in het faillissement van den heer Jhr. R. H. G. NAHUYS, gehandeld hebbende onder den naam van Gebr. NAHUYS, publiek verkoopen eene groote partij Proefflesschen zijn tegen betaling bij de Vendu- meesters verkrijgbaar. De catalogus is op aanvrage gratis verkrijgbaar bij voornoemden Notaris en de Vendumeesters. De Vendumeesters DE GROOT en HONDIUS, belasten zich met commissien. KERKVOOGDEN der Ned. Herv. Gemeente te Sas van Gent, zullen op 12 Januari 1897, in de pastorie, des voormiddags ten elf uur, Het bouwen van een KERK met toren, portaal, consistoriekamer en bergplaats op aanwezige fundeering. Het bestek met twee teekeningen ligt ter inzage bij den heer J. J. DOOTJES, en is tegen beta- ling van 1,50 verkrijgbaar bij den president- kerkvoogd. Kerkvoogden voornoemd, C. DE KIEWIT, President. J. J. DOOTJES, Secretaris. 0 H 0 0 0 0 Hengstdijk. Overlijden. 22 Dec. Johannes van Steene, oud 72 j*, echtg. van Anna Maria Colleta Smits. "Westdorpe. Overlijden. 18 Dec. Een als levenloos aangegeven kind v«n het mann. geslacht van Desird Buijsse en van Rosalia de Smet. VLAG. NAAM. M®. Van en naar. Lading. Eng. 8.8. Eng. 8.8. idem idem idem Eng. s.s. idem idem idem Eng. s.8. idem Ned. s.s. Eng. s.s. Belg. s.s. Eng. sch. Noor.3m.8ch Eng. s.s. idem Voor Ter Veuxen River Lagan I 2272 I Londen Van Ter Neuien Ann Webster G. M. B. Glitra Hailing 2241 1684 2353 2199 Londen Grimsby Dninkerken Londen Voor Uent Ralph Creyke Fulmar Renwick Myrtle 2065 3007 1879 3762 Van Kent t Sea Belle Don Talisman Strait Fisher l'Avenir Fruit Girl Niels Ribe Lestris Ralph Creyke tot en met 2152 2658 2025 1314 1612 354 1024 3680 2065 Goole Manchester Londen Riga Londen Goole Harlingen Hull Dundee Plymouth Paragua Liverpool Goole stukg. stukg. ledig idem stukg. stukg. idem idem hout stukg. idem idem idem phosph. idem briquet, stukg. idem 55 A#

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3