BURGERL1JKE STANPf Ilandeisbericbten. gekomen. Het is tegen zijn baas jankend opge- sprongen, bet heeft hem aan het been getrokken en was niet tot bedaren te brengen. De baas kon niet mee; hij moest aan zijn werk blijven. Toen is het hondje weggeloopen en weer teruggekomen, altijd even angstig en gejaagd maar pas 's mor- gens is de baas meegegaan en heeft de doode vrouw en het doode kindje gevonden in het inge- storte huis. Voor eenigen tijd is bij een rijken rentenier, te Parijs, in de Rue Ballu, die een groot lief hebber van antiquteiten was, een belangrijke diefstal ontdekt geworden, die onder de volgende eigenaar- dige omstandigheden plaats greep. Terwijl de heer L. met zijne familie zich naar zijn buiten- verblijf begeven had en zijne woning aan de hoede van den concierge had toevertrouwd, verscheen op een goeden dag een meubelwagen, met een groote Normandische kast beladen, voor het huis. De vier mannen, die den wagen begeleidden, zeiden, dat de kast bepaald voor den heer L. was. De concierge, ofschoon over deze zending verwonderd, liet de kast daarop in de woning binnenbrengen, terwijl hij intusschen scherp op de vier dragers lette. Eenige dagen later verschenen zij wederom en verklaarden, dat zij zich vergist hadden met die Normandische kast, maar deze kleinere was voor den heer L. bestemd. De kast werd onder opzicht van den concierge weder. weggevoerd, die toen evenmin iets bijzonders opmerkte als later. Eerst toen de rentenier, na drie maanden afwezig te zijn geweest, terugkwam, bemerkte hij, dat uit alle kasten en laden papieren van waarde, zilver- werk en alles wat licht te verkoopen was en veel waarde bezat, was weggevoerd. De dief was door zijn helpers in de groote kast binnengevoerd en met de gestolen zaken op deze secure inanier weer weggesleept geworden. Onder de Nieuwjaars-onderscheidingen die president Faure heeft verleend, is een ridderkruis van het Legioen van Eer dat wel verdiend is. De nieuwe ridder is een eenvoudig zeeman, Delacour geheeten, op wiens borst nog slechts plaats was voor een ordeteeken, voor het kruis van het Legioen van Eer. Hij is reeds in het bezit van alle reddingsmedailles die in Frankrijk verleend kunnen worden. Delacour is 74 jaar oud en heeft thans een hetrekking als waker op de kade van de Com- pagnie transatlantique te Havre. In 1840 toen hij nog slechts achttien jaar oud was, sprong hij midden in den winter te Rouaan in de Seine en, hoewel de ijsschotsen hem zeer in zijn bewegingen belemmerden, slaagde hij er in een zeeman, die in gevaar van verdrinken verkeerde, het leven te redden. Dit was Delacour's eerste heldendaad sedert heeft hij zes-en-zestig menschenlevens gered, waarvan de meeste met groot gevaar voor zijn eigen leven. Toen hij reeds 70 jaar was sprong gij nog te Havre geheel gekleed in het dok om een meisje te redden. In Pennsylvania zal de doodstraf door middel van verstikking ingevoerd worden. Een wetsont- werp is ingediend, waarbij voorgesteld wordt, de doodstraf voortaan niet meer langs electrischen weg te voltrekken of door den strop, doch door verstikking met doodende gassen. Een uit talrijke artsen en andere bevoegde personen bestaande coinmissie heeft zich langen tijd met deze vraag bezig gehouden en is tot het besluit gekomen, dat deze methode verreweg de verkieslijkste is. Indien het ontwerp aangertomen wordtdan zullen de ter dood veroordeelden in een bij- zondere eel gebracht worden, die door een ge- ruischloos naar beneden zakkend plafond lucht- dicht afgesloten wordt. Dit geschiedt terwijl de misdadiger slaapt. Tegelijkertijd stroomt uit eene in de eel uitmondende buis het doodende gas, waardoor de veroordeelde in weinig minuten slapende de eeuwigheid ingaat. De commissie zijn een vijftieutal volkomen reuklooze gassen bekend, die tot dit doel aangewend kunnen worden. De buitenlandsche bladen maken grooten ophef, van een schandaal, dat zich in de Belgische wereld voordoet. De Prins De Chimay, zoon van den vroegeren Belgischen minister van buiten- landsohe zaken, heeft n.l. een echtscheidingsproces ingesteld tegen zijn vrouw, een schatrijke Ameri- kaansche dame, die met een Zigeuner aan den haal is gegaan, dien zij te Parijs muziek hoorde maken en op wien zij onmiddellijk z6o verliefde, dat zij haar man verliet om den Hongaar te volgen. Het zonderlingste is nog, dat de Prinses een bekoorlijke, elegante vrouw is, en de Zigeuner op weinig schoonheid kan bogen en bovendien ook ge- trouwd is. Geruimen tijd was men onbekend met de verblijfplaats der verliefden, tot men hen eindelijk te Stuhlweissenburg op het spoor kwam. Men noodigde het paar uit, een bezoek aan het bureau van politic, te brengen, waar de man erkende, de leider van een muziekgezelschap te zijn en Jan Rigo te heeten en dat mevrouw een Prinses was, die dol veel hield van hem en zijn muziek en sedert den herfst met hem geleefd had. De politie vond geen termen het paar gevangen te houden, en de twee geliefden trokken verder, naar de woonplaats van Rigo's ouders, waar de beide zonderlingen het kerstfeest hebben gevierd. De prinses heeft aan haar aanstaande schoon- ouders want zij wenscht haar Zigeuner te trouwen, zoodra zij van haar man en hij van zijn vrouw bevrijd is een huis met een groote streek grond gegeven, en denkt spoedig naar Amerika te vertrekken, in gezelschap van haar muziek- makenden Zigeuner. Prinses de Chimay heet eigenlijk miss Claire Ward. Als kind ging zij onder haar speelge- nooten door voor een zeer ontwikkeld meisje haar opvoeding werd voltooid op de eerste instituten in Engeland. Het jonge echtpaar leefde in Parijs een vroolijk, onbezorgd leven. Zij schitterde in alle salons door haar schoonheidhij was een der eerste sportmannendoch den voortdurenden omgang met bookmakers, lieden uit speel- en andere clubs, met wien haar man haar in kennis bracht, schijnt de jonge vrouw geheel op den verkeerden weg te hebben gebracht. In een circus te Birmingham heeft men dezer dagen angstige oogenblikken doorleefd. Na afloop van de voorstelling zou een pas aangekoinen leeuwin uit het hok, waarin zij ver- voerd was, in het groote hok bij de andere leeuwen worden gelaten, toen opeens door een veikeerd begrepen order het electrisch licht uitging. De mannen, die de deur van het groote hok open- hielden, lieten die vallen in hun schrik, en de leeuwin, die juist het kleine hok was uitgekomen, liep nu den donkeren circus in, naar den kant van de paarden. Een daarvan viel zij aan. Het arme dier schreeuwde vervaarlijk, en toen het licht weer aan was, zag men de leeuwin op den nek zitten van het paard, dat zij bezig was te ver- slinden. Een geweerschot, door den leeuwentemmer gelost, deed beide dieren dood neerstorten. Een onbeschrijflijke schrik had in den duisteren circus geheerscht. Twee muilezels waren losge- broken, alsook een olifantdie werd echter weer gevangen vdor hij ongelukken had veroorzaakt. Een der bedienden, die in het donker zich vast- greep aan een tralie van het leeuwenhok, werd door een der leeuwen ernstig gewond aan de hand. De Times verneemt uit Melbourne dat de stad Nevertire in Nieuw-Zuid-Wales is verwoest door een kringstorm. Bijna alle huizen zijn ver woest twee gebouwen werden opgenomen en tot gruis verbrijzeld. Menschen werden door den cycloon gegrepen en ver weggedragen. Daar de telegrafische gemeenschap gestoord is, zijn nauere berichten omtrent de uitgestrektheid der ramp nog niet ingekomen. Een vreeselijk drama is dezer dagen in de Fransche gemeente Maringues (Puy-de-Dome) afge- speeld. Twee bij hun ouders inwonende boerenzoons, de 20jarige Francois en de 17jarige Jean werden tegelijk door typhus aangetast. Beide patienteu verpleegde men in een en dezelfde kamer. Op een der laatste avonden sprong Frangois in een aanval van koorts plotseling uit zijn bed, stortte zich op zijn broeder, sleurde dezen de kamer door naar het erf eD wierp zich daar op den ongelukkige om hem met de tanden en de nagels het vleesch van het lichaam te scheuren. De beide broeders rolden over den grond, terwijl zij woeste kreten slaaktenJean rochelde reeds en Francois, wiens krachten door de koorts vertienvoudigd waren, pleegde onbewust een broedermoord. In de woning bevonden zich slechts bejaarde lieden, die niet in staat waren, den razende van zijn slachtoffer los te rukken en daardoor gedwongen werden, het geheele ontzettende schouwspel bij te wouen. Op hun hnlpgeroep snelden de buren toe, doch het was te laatJean was reeds bezweken en Francois ging nog steeds voort, het lijk van den ongelukkige te verscheuren. Eindelijk slaagde men er in, den woesten patient, die zich met geweld in een waterput wilde storten, met vereende krachten te overmeesteren. Hoewel hij bijna naakt was, moest men er ondanks de strenge koude toe overgaan, hem aan de deurposten van een schuur vast te binden. De onmiddellijk ontboden wachtmeester der gendarmerie liet den ongelukkige naar bed brengen en onder zorgvuldige be waking stellen. In een Fransch provinciestadje is door de militaire overheid geen verlof op de Kerstdagen toegestaan, omdat, zoo luidde de dagorder, vKerst- mis dit jaar zoo dicht bij Nieuwjaar valt." Verleden week hebben 2000 ontslagen mari- niers de poorten van het arsenaal te Konstantinopel belegerd, gedurende twee dagen, om tien maanden achterstallige soldij te krijgeu. Ze werden eindelijk tot den aftocht genoopt, toen ze twee maanden gage hadden ontvangen. De geschenken van den Czaar aan Menelik van Abessinie moesten in vier waggons geladen worden en hielden o. a. in een concertvleugel, een gewoon klavier en blaasinstrumenten. Tegelijk zijn verscheidene muzikanten met een orkestdirigent naar Abessinie afgereisd. Wanneer dit bericht, dat aan de ,/Koln. Ztg." ontleend is, op waarheid berust, mag men wel zeggen, dat de Czaar zeer ongevaarlijke geschenken aan zijn nieuwe vrienden doet toekomen. Als zijne donkere majesteit, op den ongewonen aanblik, ze maar niet voor helsche machines houdt. Wee dan den armen muzikanten INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Wil s. v. p. voor onderstaande een plaatsje in uw veelgelezen blad afzonderen. De Kamer van Koophandel en hare leden zijn in den laatsten tijd reeds zooveel besproken en bedild dat het emu gerust bij kan blijven, ofschoon ik de bedillers niet het minste succes toewensch, aangezien alle neringdoenden met mij zullen beamen, dat wij onze welvaart hoofdzakelijk te danken hebben aan de scheepvaart, die toch een gevolg is van den zij het dan ook maar transito handel. Mijn schrijven betreft dan ook niet deze maar wel een andere zaak, die eveneens van veel belang is, voor een groot getal neringdoenden, namelijk de toepassing alhier van de wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank enz. Ik en zoovelen met mij storten jaarlijks een groote sorn geld in de gemeentekas, als vergunnings- recht tot het verkoopen van sterken drank in het klein, terwijl het van algemeene bekendheid is, dat vele anderen zoowel slijters als tappers, die geen vergunning hebben en dus ook geen recht betalen, ongestraft denzelfden handel drijven en daarbij goede zaken maken. Dezer dagen werd zelfs beweerd dat ten behoeve van het huishouden van iemand, die in de eerste plaats tegen wetovertreding te waken heeft, sterken drank in het klein werd gekocht bij een nering- doende zonder vergunning. Wellicht vindt een en ander zijn oorzaak in een te beperkte politiemacht, zoodat overtredingen der genoemde wet niet, 'of althans zeer moeilijk kunnen worden geconstateerd. Maar nu in den loop van dit jaar het personeel met een agent wordt vermeerderd ware het te wenschen dat daarop nauwkeuriger wordt gelet,. M. d. R. het is niet mijn bedoeling uiting te geven aan persoonlijke veeten, zooals door vele schrijvers tegenwoordig wordt gedaan, doch alleen te vragen, kan het politietoezicht in dezen niet wat worden verscherpt. IJ. Neringdoende die vergunning heeft tot verkoopen van sterken drank in het klein. Ter Neuzen, 1 Januari 1897. Rotterdam, 4 Jan. 1897. Binnenl. Granen. Als een gewoon ver- schijnsel na nieuwjaarsdag werden heden weinig zaken gedaan. Door afwezigheid van verscheiden beurtschippers was de aanvoer niet groot en de stemming prijshoudend. Men noteert Tarwe f 6,a /6,90; Canada-Tarwe f 5,50 a 5,85 Rogge f 4,a /4,50; Wintergerst 4,25 /4,75; Zomergerst 4,a 4,50 Chevaliergerst /4,50 a /5,50; Haver 2,25 a f 3,25 per hektoliter. Bruine Boonen 6,50 a /8,50; Witte Boonen 7,ii, 9,Paardeboonen f 5,it 5,50 Kookerwten 6,a 6,75; niet kookende 5,25 a 5,75; Kanariezaad 5,50 a 6,75 per hectoliter. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kg. op levering hooger Maart 194, f 195. Rogge per 2100 kg. op levering Maart 109, 110. Gerst Zwa'rte Zee 102 per 2000 kg. Mai's 4,50 Cinquantin 6,50. Haver 6,20 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch 12,25 il 12,75; le soort f 11,25 a f 11,75; extrapuik Hongaarsch 15,a 15,50 le soort f 13,50 a 14,50 Prima Amerik. 13,50 a 14,501" soort 11,75 it 12,25; 2" soort/10,60 4/ll,— Duitsche Roggebloem 8,50 a 9,25 per 100 kilo netto. Runderprijzen 56 66Kalveren 70 a 85Schapen 45 a 50 Varkens 36 a 38 cent per kilo. Magere runderen 90 /130; vette 150 a 250; graskalveren 25 ii 35Biggen /4a 13 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 2,10 a 2,50Geldersche blauwe f 1,80Poters 1,10 per hect. Boterprijzen in vaten 50 a 58stukken 60 il 72 cent per half kilo. Zeeuwsche Eieren 4,75 a 5,10. Buitenl. f 3,50 per 100. Amerik. Petroleum in vaten per 100 kilo 9,80 en 7 cent per liter. VEEHANDEL in BELGIE. De prijzen van de vette runderbeesten hebben nogmaals geene verandering ondergaan. De markten waren sterk bezet. Van de vette varkens is de prijs weder twee tot drie centimen per kilo levend gewicht opgeslagen. Zij golden 63 tot 75 centimen. Ter \<MlacilGeboorten 28 Dec. Pieternella en Franijoise, dochters van Cornelis van Tatenhove en van Krina Goossen. Jacomina Suzanna, d. van Willem Jozias van Doeselaar en van Elisabeth Scheerders. Petrus, z. van Jacobus Franciscus Dierickx en van Rosalia Seegers. 29 Dec. Jan, z. van Jan Koster en van Tanneke Esther Pladdet. 1 Jan. Jacomina, d. van Leendert Dieleman en van Adriana van Hoeve. 2 Jan. Gerardus Johannes, z. van Izaak Meijer en van Engelina Pieternella Minnik. Overlijden. 28 Dec. Jan de Lege, oud 42 j., weduwn. van Maria Vermeulen. 30 Dec. Jannetje Meulmeester, oud 23 m., d. van Marinus en van Neeltje de Noijer. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Dee. Adriaan Jacobus de Jonge, oud 20 j., jm. en Janna Suzanna Massielje, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Dec Krina Suzanna, d. van Christiaan Hollebek en van Maria Bakker. 17 Dec. Hyppolite, z. van Adolphus Breepoel en van Leonia Maria Segers. 19 Dec. Adriana Tanneke, d. van Adriaan Goossen en van Cornelia Dieleman. 20 Dec. Jacobus, z. van Adriaan van Cadsand en van Ebrina Dees. 22 Dec. Jan, z. van Jan Ruben en van Maria Anthonina Hamelink. 24 Dec. Wilhelmina Hen drika- Elisabeth, d. van Cornelis Witte en van Hendrika Cornelia Speelman. Daniel Corneljs, z. van Daniel Cornelis Schieman en van Ebrina den Hamer. 25 Dec. Josina Adriana, d. van Machiel van Arenthals en van Adriana van Cadsand. 29 Dec. Jacob, z. van Cornelis Overdulve en van Cornelia de Visser. 31 Dec. Jacobus Franciscus, z. van Petrus Josephus Seghers en van Mathilde Groothaert. Cornelis Marinus, z. van Hing Jongejan en van Suzanna Mertens. Overlijden. 18 Dec. Janna Jansen, oud 24 j., d. van Jan en van Cornelia de Feijter. 21 Dec Johannes Baptiste Vettenbiurg, oud 3 m., z. van Jan Francies en van Maria Louisa Lauwens. 25 Dec. Leuntje Maria van Cadsand, oud 21 j., echtg. van Marinus van Hermon. 26 Dec. Hendrika Cornelia Witte, oud 5 m., d. van Adriaan en van Wilhelmina Cornelia Geluk. 28 Dec Krina de Rieke, oud 77 j., wed. uit het eerste huwelijk van Pieter Schoonakker en uit het tweede van Annes Ruben. II ulst* Geboorten. 16 Dec. Cerulus Theodorus, z. van Franciscus Haulez en van Francisca de Kraker. 21 Dec. Ludovicus Petrus Johannes, z. van Petrus de Bruijn en van Ludovica de Schreuner. 22 Dec. Charles, z. van Joseph Rombout en van Johanna Coppens. 23 Dec. Jeannette Marie, d. van Johannes Freijser en van Clementina de Maat. 29 Dec. Antoine Bernardus, z. van Honore Smit en van Rosalia de Poorter. 31 Dec. Hendrikus, z. van Petrus Frans de Witte en van Johanna Wittock. Overlijden. 16 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Ludovicus de Cock en Maria de Silva. 17 Dec. Johannes Taalman, oud 9 m z. van Fran ciscus en van Florantia Verstraeten. 18 Dec. Johanna Everaert, oud 74 j., wed. van Jan van den Broecke. 19 Dec. Alphonsus Jesoirens, oud 3 w., z. van Aloysius en van Ealalia Seghers. Roscliliapelle. Huwelijks-aangiften. 31 Dec. Stepha- nus Borm, oud 29 j jm. en Anna Maria Louisa van de Lavoir, oud 32 j jd. Petrus de Moor (van Stoppeldijk), oud 26 j., jm. en Johanna Maria Taalman, oud 28 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Elisabeth Maria, d. van Petrus Franciscus Lucas en van, Maria Louisa van Campen. 22 Dec. Emma, d. van Johannes Mel en van Cornelia Kroes. Overlijden. 13 Dec. Amelie Marie Piessens, oud 20 j., d. van Fidelis Amandus (overl.) en van Apolonia de Kort. Anna Maria Dullaart, oud 48 j., d. van Theodorus en van Pieternella Willems (beiden overl C lintM*. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Dec. Eduardus Verplancke, oud 24 j jm. en Stephanie de Weijn, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Florentina, d. van Petrus Alphonsius Buijze en van Maria Cecilia Deekens. Petrus Johannes, z. van Pieter Johannes Seghers en van Johanna Pieternella de Meul. 6 Dec. Elodia Maria, d. van Johannes Francies Schuddings en van Johanna de Roele. 8 Dec. Bertha Maria, d. van Andreas Rottier en van Angelina Haulez. 18 Dec. Maria Seraphina Jacoba, d. van Desiderius Ludovicus van Gassen en van Prudentia Regina Lockefeer. 22 Dec. Anna Maria, d. van Constantinus Franciscus de Deckere en van Maria Clothilde Vercouteren 28 Dec. Clementina Elisa, d. van Cornelis de Bruijn en van Maria Ludovica Claessens. Clementina, d. van Charles Louis van der Heyden en van Stephanie van Ertvelde. Overlijden. 2 Dec. Eduardus Borm, oud 57 j., echtg. van Carolina Lampers. 12 Dec. Fidelus Henricus Mariman, oud 71 j., echtg. van Maria Rosalia Rape. 22 Dec. Isabella de Block, oud 82 j.. wed. van Johannes Francies Rogiers. 27 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Johannes Jacobus van Dorsselaer en van Catarina Stelleman. Cwraauw* Huwelijks-aangiften. 11 Dec. Johannes van Passel, oud 28 j., jm. en Rosalia de Bakker, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Dec. Victor Alphonsiug Josephus Maes, oud 28 j., jm. en Louisa Verlinden, oud 22 j., jd. 23 Dec. Johannes van Passel, oud 28 j., jm. en Rosalia de Bakker, oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Theophilus, z. van Petrus Augustinus van Kerckhoven en van Seraphina Baart. 2 Dec. Juliana Clementina Mathilde, d. van Amandus Poppe en van Maria Lossie. 4 Dec. Serule Emile, z. van Petrus Augustinus de Boeij en van Maria Paulina Franssens. 5 Dec. Hendrik, z. van Josephus van Immerseel en van Apolonia de Waal. 15 Dec. Elisabeth, d. van Josephus de Smit en van Rozalia Janssens. 31 Dec. J an Francies, z. van Petrus van Immerseel en van Paulina de Koster. Overlijden. 15 Dec. Petrus van Sikkelerus, oud 5 w., z. van Cornelis en van Phelomina van Heese, 26 Dec. Pieter Staal, oud 82 j., echtg. van Anna Maria van der Wielen. Iloek. Geboorten. 17 Dec. David, z. van Jan Pieter Riemens en van Janneke Overdulve. Hontenisse* Huwelijks-aangiften. 18 Dec. Josephus Krieckaert, oud 42 j., jm. en Dorothea Leenknegt, oud 51 j., wed. 24 Dec. Benedictus Neve (van Ossenisse), oud 33 j., jm. en Anna Catharina van Herrewegen, oud 24 j., jd. Jacobus Arens (van Ossenisse), oud 25 j., jm. en Maria Isabella Pauwels, oud 25 j., jd. Martinus Verschuren, oud 30 j.. jm. en Anna Paulina de Bakker, oud 27 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Elisabeth, d. van Eduardus Krieckaart en van Apolina Beeckman. 26 Dec. Marie Antoinette, d. van Auguste Jacques Marinus van der Horst en van Apolonia Johanna Sorber. 28 Dec. Jacoba Elisabeth, d. van Jacobus van Dixhoorn en van Elisabeth van Dixhoorn. 31 Dec. Maria Carolina, d. van Gustavus de Schepper en van Maria Louisa van de Walle. Overlijden. 16 Dec. Anna Catharina Servaes. oud 64 j., echtg. van Johannes Josephus Boeding. 22 Dec. Rosalia Bun, oud 8 j., d. van Jacobus en Apolonia Everaert. 26 Dec. Cornelia Maria de Wagter, oud 16 m., d. van Pieter Augustinus en van Anna Maria van Laar. 28 Dec. Apolonia Mathilda Wullems, oud 19 j., d. van Johannes en van Maria Boeijkens. 30 Dec. Anna Catharina Bogaert, oud 10 m., d. van Petrus en van Cornelia Sarneel. lioewnrlit. Huwelijks-aangiften. 18 Dec. Jacobus de Jonge (van Stekene Belgie), oud 70 j., weduwn. van Henrica Vermeire, en Sophia de Caluwe, oud 35 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Dec. Judocus Gerardus van Rattingen (van Stekene Belgie), oud 33 j., jm. en Melania Raes, oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Dec. Coralie Augusta, d. van Franciscus Hiel en van Rosalia Aben. 19 Dec. Emelie Marie, d. van Remondus Vernimmen en van Maria Louisa van Avermaete. 29 Dec. Julienne, d. van Eduardus Franciscus Vereecke en van Elodia Maria Vermeire. Overlijden. 18 Dec. Victor Joseph Temmerman, oud 4 m., z. van Melchior Balthazar Jaspar en van Eulalie Marie Bracke. 27 Dec. Martha Maria de Roover, oud 3 m., d. van Hippolytus en van Monica van Poele. 30 Dec. Petrus Johannes Sturtewagen, oud 18 j., z. van Seraphien en van Coleta Janssens. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Stoppeldijk. Huwelijks-aangiften. 31 Dec. Wille- brordus Cammaart, oud 38 j., jm. en Anna Maria Voshaart, oud 2 7 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Elisa Maria, d. van Pieter de Vree en van Maria Theresia de Meij. 23 Dec. Christiaan Petrus Ludovicus Marie, z. van Jacobus Cornelis de Wit en van Euphemia Maria Fassaert. 31 Dec. Petrus Ludovicus Silvester, z. van Alphonsus de Maat en van Anna de Schepper. KaaeiisIai?. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Dec. Anthony Goossen, oud 63 j., wednwn. van Willemina Jansen, en Geertrui Penne, oud 60 j.. wed. van Martinus Rouw. Geboorten. 16 Dec. Suzanna, d. van Aarnout Dieleman en van Maatje Riemens. 17 Dec. Suzanna Anna, d. van Levinus Willemsen en van Pieternella Geertruida Mensink. Overlijden. 26 Dec Albrecht de Jonge, oud 67 j., echtg. van Pieternella de Blaaij. Kiiiddorpe. Geboorten. 18 Dec. Andre Joseph, z. van Aloysius Waelput en van Johanna Maria Pierets. Cirilus Camilus, z. van Maria Francina de Block.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3