BIJVOEGSEL Ter Heuzensche Courant Gemengde berichten. Zaterdag 5 Dec. 1896. No. 3391. I Gemeenteraad van Ter Neuzen. I Volgens een New-Yorkschen berichtgever van //Daily Telegraph", moet Edison een meisje, dat sinds drie jaren blind was, door Rontgen stralen den vorm van voorwerpen hebben laten zien. De blinde kon zelfs, zoo wordt er bij gemeld, de gele kleur van een dier voorwerpen onder- kennen. Reeds eenigen tijd geleden werd geleden, dat Edison in die richting proeven deed en hoop had op een goeden uitslag. Een Parijsche journalist is daarover een paar oogheelkundige autoriteiten gaan raadplegen, en de geleerde heeren oordeelden toen, dat het bericht waarschijnlijk overdreven was. De stralen zijn, verklaarden zij, een hulp- middel bij het onderzoek van de oogen bij blinden kunnen zij een llauwen indruk van licht op de gezichtszenuw teweeg brengenmaar het zou te veel zijn, te hopen, dat zij hun een begrip van vormen en kleuren konden geven. Men hoopt echter, dat de uitvinder de ver- wachtingen der geleerden beschamen zal. Het zou den eersten keer niet wezen, merkt ,/tNieuws" op. In de //Arnh. Ct." schrijft de heer J. A. Groen te Arnhem, zich tituleerende //gezichtkundige' over dit bericht z/Op grond van veelzijdige studie moet ik dit beslist tegensprekenwanneer door de oogspiegel geconstateerd is geworden, dat het netvlies door spanning, drukking, loslating der vezelen, door ziekelijke afwijking zoo verre afgevallen is, dat de lichtstralen, met welke hulpmiddelen ook, het staafvormige weefsel niet meer bereiken kunnen Over dit vraagstuk toch hebben mannen als Snellen en Donders en anderen reeds zooveel gesproken en geschreven, dat men wel doet zeer voorzichtig in de publicatie daarvan te zijn." De redactie merkt hierbij op, dat Edison zelf ook al is opgekomen tegen het onjuiste bericht en heeft verklaard, dat alleen in eenige bijzondere gevallen blindheid te genezen was. Een millioenenproces is in Engeland aanhangig gemaakt. Het loopt over den eigendom van uit- gestrekte goederen in Wales, die elk jaar ongeveer 800,000 of 8y2 millioen gulden opbrengen. Yele jaren reeds is het onzeker wie op die goederen recht heeft, zoodat de pachters hun penningen in de consignatiekas (kanselarij) hebben gestort, waar die tot een groot bedrag zijn gestegen. Thans laat een mijnwerker zijn rechten op die bezittingen gelden. Een brutale aanrandig is te Parijs gepleegd. Op den niet zeer drukken Boulevard Bourbon is op klaarlichten dag een kantoorknecht aangevallen door een man, die hem peper in de oogen wierp, den riem van zijn tasch doorsneed en met die tasch waarin een pas ontvangen bedrag van 17,400 fr. was aan den haal ging. De dief werd echter door eenige mannen, die de aanranding van verre hadden gezien, gegrepen en aan de politie overgeleverd. Hij trachtte de gestolen tasch in de Seine te werpen, maar zij bleef aan den kant liggen en werd aan den kantoor- looper teruggegeven. Te Odessa is een groote troep Chineezen aangekomen die op weg zijn naar den Kaukasus, om daar het toezicht te houden op de theecultuur. Die cultuur is onder de zorg van den Staat zoo goed geslaagd, dat particulier er toe zijn overgegaan, groote stukken land aan te koopen om daarop theeplantages aan te leggen. Men verwacht dat Russische thee uit den Kaukasus spoedig een groote concurrent zal worpen op de Europeesche markt. Verloren en teruggevonden. In de Sak- sische fabrieksstad Reichenbach heeft zich het romantische geval voorgedaan, dat een door Zigeu- ners gestolen kind acht jaar later in dezelfde streek terugkeerde en door de nasporingen der politie aan de ouders teruggegveen werd. Dit kind is de thans 14jarige Elsa Vetter. Zij heeft van haar vijfde jaar af groote tochten van het noorden naar het zuiden tot aan Dalmatie met de Zigeuners meegemaakt en had bij haar terugkeer nog slechts een zwakke herinnering behouden aan haar geboor- teplaats deze was intusschen in enkele bijzonder- heden zoo overtuigend, dat twijfel aan haar iden- titeit niet mogelijk was, te meer daar ook de ouders hun kind aan bijzondere kenteekenen en de groote gelijkenis met de moeder herkenden. De justitie vond dezer dagen aanleiding, om te onderzoeken of het gevonden kind werkelijk de dochter der familie Yetter is, daar een familie uit den omtrek van Leipzig, die eveneens op deze wijze een kind verloor, op een onderzoek in dien geest aandroug. Uit de ingestelde enquete bleek, dat de vondeling zonder eenigen twijfel Elsa Vetter heet. De ouders beleven veel plezier van hun dochter, die, hoewel zij tot haar 13de jaar zonder eenig onderricht opgroeide, in een half jaar haar medescholieren van de hoogste klasse der stadsschool in alle vakken van het lager onderwijs glansrijk en tot ieders verbazing heeft ingehaald. ZEET1JDINGEN. Van 2 tot en met 3 Dec. ol Van 2 tot en met 3 December werden langs de Oostsluizen alhier 48 binnenvaartuigen op- en 42 ^fgeschutdoor de Westsluis 3 opgeschnt. VAN DE VAN Vergadering van Donderdag 8 Dec. 1896. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Harte, De Feijter, Moes, Tazelaar, Wieland, Visser, Van der Hooft, De Koeijer, Donze, Van der Moer, Grenu en Van den Hoek. Afwezig de heer Van IJsselsteijn wegens uitstedigheid. Na opening der vergadering leest de secretaris het verslag der voorgaande, dat z. h. a. wordt goedgekeurd. Aan de orde komt: 1. Suppletoir kohier Hoofdelijken Omslag. Ter behandeling hiervan gaat de openbare in een geheime zitting over. De zitting weder openbaar geworden zijnde deelt de Voor zitter mede dat het kohier is besproken en stelt voor dit vast te stellen zooals het thans is opgemaakt. Z. h s. wordt hiertoe besloten en het kohier vastgesteld op een bedrag van 270,12^. 2. Suppletoir kohier belasting op de honden. De Voorzitter stelt voor dit vast te stellen op een bedrag van 47,50; er komen op voor 12 huis-, 1 jacht- en 11 werk- of bandhonden. Z. h. s. wordt aldns besloten. Op verzoek van den heer De Feijter wordt thans de volgorde der punten van de agenda gewijzigd en eerst behandeld lO. Verbeteren weg Koedijk. De Voorzitter brengt het plan daartoe ter tafel. De weg is ter bedoelde plaatse 4 M. breed, wat te smal is. Het plan strekt om den weg 6,50 M. breed te maken en daartoe een strook grond van de wed. M. de Bruijne aan te koopen, welke grond verkregen kan worden voor 75 cent per M-. benoodigd is 184 M2., zoodat dit eene uitgave zou worden vim f 138. Voorts zou nog moeten worden betaald f 10 voor schadevergoeding aan den pachter der grasetting. Verder deelt de Voorzitter mede dat stemmen zijn opgegaan om den weg te bekeien in plaats van begrinden. Nadat nog eenige inliehtingen zijn gegeven over den plaatse- lijken toestand en ook gesproken is over de wijze van verharden, wordt z. h. s. besloten tot aankoop van de strook grond over te gaan. Over de wijze van verharding zal later beslist worden. Tot uitvoering van een en anderzalin 1897 worden vergegaan. 3. Benoemen voorzitter Nieuwjaars-Commissie. De heer Wieland vraagt of niet van de gewoonte zou kunnen worden afgeweken en de leden uit hun midden een Voorzitter laten kiezen, inplaats dat de Raad die aanwijst. Er was iemand die er met hem over sprak en die vond het een bezwaar dat de leden niet zelf den Voorzitter kunnen benoemen. De Voorzitter: Wie moet dan het initiatief nemen De heer Moes zou daar ook geen bezwaar tegen hebben, maar zooals de Voorzitter opmerkt wie moet de leden bij elkaar brengen. De heer Wieland gaf alleen het denkbeeld aan omdat er iemand met hem over sprak, die meende dat het dan beter zou gaan, en zich ook zelf er mede wilde belastenhij kan die persoon echter maar moeilijk noemen, want dan zou t zijn alsof deze zich zelf wilde op den voorgrond stellen. De Raad behoeft op dat plan echter niet in te gaan, want spreker zou niet gaarne teleurstelling barende bedoelde persoon heeft het aan hem wel beloofd, maar als deze zich ten slotte terugtrekt, kan hij spreker er niets aan doen. De heer Tazelaar maakt er bezwaar tegen. Nu zal men iemand hebben die er toe genegen ismaar zal dit volgende jaren ook zoo zijn De heer Van der MoerDe heer Donze wil het zijn. De heer Donze verklaart eene benoeming te zullen aannemen. De heer Wieland vindt het dan ook goedmaar hij ver klaart dat hij 't vorig jaar medelijden had met den heer De Feijter, die als voorzitter dier commissie op zijne jaren van buiten telkens naar de kom der gemeente moest komen. De heer De Feijter merkt op dat het toch goed gegaan is, wat door den heer Wieland wordt beaamd. Ook de heer Donze verklaart dit, en zegt verder dat hij er slechts tot overgegaan is om zich voor eene benoeming beschikbaar te stellen nadat hij zich verzekerd heeft dat hij eene goede commissie zal kunnen samenstellen. Met algemeene stemmen wordt de heer Donze alsnu benoemd, onder dankbetuiging door den Voorzittnr voor de bereid- willigheid waarmede hij de opdracht aanvaardt. 4. Benoemen van leden der Commissie van Fabricage. De aftredende leden, de heeren Tazelaar, Visser, Van der Hooft en Van den Hoek, worden bij acclamatie herbenoemd. 5. Benoemen van leden der Commissie voor den Hoofde- Omslag Aan de beurt zijn de heeren De Feijter, Moes en Tazelaar. die daartoe zonder stemming worden benoemd. Benoemen van leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aan de beurt van aftredicg zijn de heeren J. A. Tazelaar, voorzitter, en de heeren C. J. de Nijs en J. Lijbaart. In plaats van den heer Tazelaar die verklaard heeft niet meer in aanmerking te willen komen, worden door het Bestnur aanbevolen de heeren P. Moes en G. Wieland. De heer Wieland verklaart in geen geval eene benoeming te zullen aannemen. De heer Moes maakt ook bezwaar, daar hij buiten de kom woont. De Voorzitter is van meening dat het een uitstekende voor- dracht is, die door het bestuur is ingezonden. Verschillende opmerkingen worden gemaakt om de heeren Moes en Wieland tot andere gedachten te bewegen en ook wordt opgemerkt dat de heer Tazelaar misschien nog wel eene benoeming zou aannemen. De heer Tazelaar verklaart het besluit rijp te hebben over- wogen. Reeds bij zijn vorige benoeming had hij 't plan gehad te bedanken. Toen is hij nog op zijn besluit terug gekomen, dat thans evenwel vast staat De heer Wieland vindt dit spijtigde heer Tazelaar had de functie nog wel wat kunnen waarnemen, daar hij toch een goeden steun bezit. De heer Tazelaar wijst er op dat de meest belangrijke ver- gaderingen van het armbestuur in den winter worden gehouden en dat zijn zwakke gezondheidstoestand meestal niet gedoogt die bij te wonen. Dit is wel het grootste motief geweest dat hem het besluit deed nemen. Hoewel de heeren Moes en Wieland beiden blijven ver- klaren geene benoeming te zullen aannemen, wordt tot stemming overgegaan. De uitslag is dat de heer Moes 9 en de heer Wieland 3 stemmen verkrijgt. De heer Moes kan met den besten wil van de wereld de benoeming niet aannemen, was het voor Voorzitter van de Nieuwjaars-commissie dan was het wat andersde heer Wieland heeft toch veel minder reden om het niet te kunnen aannemen. De Voorzitter merkt nog op dat de heer Moes niet als Voorzitter is benoemdhet college benoemt zelf haren Voor zitter hoewel het daarom gewoonte is dat een raadslid tot Voorzitter benoemd wordt. Na nog eenige opmerkingen verklaart de heer Moes ten slotte de benoeming dan maar aan te zullen nemen. Bij acclamatie worden hierna de heeren De Nijs en Lijbaart als lid herbenoemd. 5Adres uitbreiding verlichting op Sluiskil. In dit adres ingezonden door H. Anjoul en eenige andere bewoners van Sluiskil wordt gevraagd het plaatsen van een paar lantaarns aan de Zuidzijde van Sluiskil, wat zij zeer noodig achten bij het drukke scheepvaartverkeer. Verder achten zij het ook noodig met het oog op de avondschool, daar het door de nabijheid van het water voor de kinderen die de school bezoeken gevaarlijk is daar te passeeren. De Voorzitter deelt mede dat door de Commissie van Fabricage een bezoek aan Sluiskil is gebracht om de toestand op te nemen. Besloten is daarop tot het plaatsen van 2 lantaarns aan deze zijde der brug, daar het daar wegens het vele uitbouwen noodig werd geacht; aan de andere zijde achtte men het niet noodig. De heer Visser merkt op dat hij het whl wenschelijk achtte daar er aan de zijde naar Sas van Gent ook nog al gebouwd wordt. Ook de heer Tazelaar heeft met 'toog op het bouwen aldaar het wenschelijke al eens betoogd van uitbreiding der verlichting. De VoorzitterAls we het daar zoo gaan uitbreiden kunnen ze van Driewegen ook wel komen vragen. De heer Wieland wilde juist eens over Driewegen spreken. De heer De Feijter meent dat het toch nog al van belang is daar door de nabijheid van het water toch gevaarljjk moet zijn. Hij is echter niet goed met de plaatselijke gesteldheid op de hoogte. De Voorzitter vraagt of de leden er nog eens over willen denken. De heer Van den HoekDan is de winter uit eer er een lantaarn staat. De heer Moes kan er ook niet over oordeelenhet blijkt dat de Commissie niet eenstemmig is. Ook hij acht echter de nabijheid van het water gevaarlijk. De Voorzitter: Met redeneeren kunnen we er niet komen. We moeten besluiten al ot niet het verzoek in te willigen De heer Donze stelt thans voor 2 lantaarns te plaatsen. De heer WielandEn dan te Driewegen Er werd mij door een landbouwer naar gevraagd. Het is daar juist een drieweg en het kan licht gebeuren dat men in de duisternis daar van verschillende wegen aankomende met rijtuigen op elkaar botst. Men was van meening dat een aldaar wonend persoon het aansteken ens. van een lantaarn voor een kleinig heid op zich zou willen nemen. De Voorzitter: Als er een geplaats wordt zullen er wel meer komen. De heer Moes stelt voor dit nog eerst eens te onderzoeken, wat de heer Wieland goed vindt. Alsnu wordt z, h. s. besloten het adres in te willigen en alzoo het voorstel van den heer Donze aangenomen. W. Begularisatie gemeente-financien 1896. De Voorzitter wijst er op dat dit jaar vele buitengewone uitgaven zijn gedaan, n. 1. f 233 voor het beschot iu de school te Sluiskil, f 623 voor het leggen van ijzeren balken in school B, 880 voor verbetering van de Grenulaan en rioleering achter de Donze-Visserstraat, 685 voor de Kerk- hoflaan en f 1258 voor het bluschmaterieelverder kan men nog een aanvrage van het Burgerlijk Armbestuur verwachten van f 300. Dit is te zamen een bedrag van ongeveer f 4200. Nu zal er op verschillende posten nog een bedrag over zijn, zoodat men in de betaling dezer bedragen zal kuunen voorzien door verkoop van inschrijvingen op het Grootboek ten bedrage van 3000 nominaal. Het Dag. Best, stelt dns voor daartoe over te gaan. De heer WielandEr wordt wel eens gesproken van een kabel zonder eind, zou dit ook een kabel zonder eind zijn, waar we nu stukken afnemen De heer HarteDie na ons komen moeten ook maar zorgen. De heer Van der Moer Het zijn toch eigenlijk uitgaven die uit de gewone inkomsten zouden moeten bestreden worden. Men zou daarvoor dan den hoofdelijken omslag nog moeten vorhoogen De Voorzitter: Men is nu bezig met eene nieuwe regeling der gemeente-financien, we zullen maar hopen dat dit een verbetering van de financien zal tengevolge hebben. Z. h. s. wordt daarna het voorstel van het Dag. Best aangenomen. O. Beschikken op onvoorziene uitgaven begrooting 1896. Het Dag. Best, stelt voor over te gaan tot het beschikken op den post voor onvoorziene uitgaven tot een bedrag van 98,69, voor betaling der kosteu van het opmaken der con- tracten voor de Kerkhoflaan enz. en 26 voor vervolgings- kosten van onvermogende belastingschuldigen. 14. Ingekomen stukken en mededeelingen. a. De Voorzitter deelt mede, dat hedenavond proefnemingen zullen genomen worden voor een betere verlichting der laage brug aan de Axelsche poort b. Stelt het Dag. Best, voor over te gaan tot het aangaan eener leening voor kasgeld. De ontvanger is nu reeds een paar duizend gulden in voorschot. De heer Van der Moer zou het wenschelijk vinden dat de ontvanger de achterstallige belastingplichtigen aanschreef, daar het volgens hem niet aangaat dat de gemeente tengevolge van het lang wachten met het betalen der belasting rente moet betalen. De heer Wieland stemt dit toe. Dat is een oude sleur, waaraan spreker zelf ook leed, maar nadat er eens op is ge- wezen, heeft hij dat veranderd. De Voorzitter moet, er naar gevraagd, antwoorden dat de betaling te wenschen overlaat. Als hij den heer Van der Moer wel begrijpt ligt het in diens bedoeling dat de ontvanger zou moeten trachten te zorgen dat er meer op termijnen betaald wordt. Besloten wordt den ontvanger hiervan kennis te geven en verder wordt het voorstel tot het aangaan der leening van kasgeld ad f 3000 z. h. s. aangenomen. c. Wordt op zijn daartoe ingediend verzoek, aan Mr. H. M. G. Kloppenburg, restitutie toege-taan voor een twaalfde gedeelte van den reeds door hem betaalden vollen aanslag in den hoofdelijken omslag, als hebbende hij deze gemeente met 15 November 1.1. verlaten. d. Wordt voor kennisgeving aangenomen een door de Ned. vereeniging van steenfabrikanten ingediend verzoek tot het verleenen van adhaesie aan het door haar bij de Regeering ingediend adres, waarbij wordt aangedrongen op het in het leven roepen van een betere verhouding tusschen aannemeren aanbesteder. Dit zou men willen verkrijgen door het in de Algemeene Voorschriften opnemen van bepalingen waarbij arbitrage is toegestaan. De heeren Visser en Van den Hoek merken op dat ereene zoodanige bepaling in de A. V. staat, terwijl de Voorzitter de meening oppert dat dit een rijkszaak betreft, waarin de ge- meemeraad zich niet kan mengen. Deze meening wordt door den Raad gedeeld. e. Een kennisgeving van P. Huijssen, dat hij bedankt voor de benoeming van lid der keuringscommissie voor de jaar- markt. f. Een brief van den gemeente-bouwmeester, uit Honef, waarbij deze aan den Raad zijn dank betuigd voor het wel- willend aan hem verleend verlof, terwijl hij verder mededeelt dat zijn gezondheidstoestand sinds zijn verblijf aldaar goed vooruitgaande is. g. Brief van Ged. Staten waarbij dit College bericht dat het berust in de aan het Burgerlijk Armbestuur verleende subsidie voor 1897. h. Brief van Ged. Staten houdende goedkeuring der reke- ning over 1895. i. Brief van Ged. Staten, ter begeleiding van door dit College genomen beschikkingen op reclames tegen den hoofde lijken omslag. De aanslagen van W. A. Spiering en P. Moens zijn verlaagd en gebracht op f 1500 en 1650. Gehandhaafd is de aanslag van IJ. P. Stasse op f 1800. Dit besluit is door Ged. Staten o a. gegrond op de door den Commissaris van het Belgisch loodswezen voor den burgemeester afgelegde verklaring, dat de Belgische loodsen alhier naar dat inkomen kunnen worden aangeslagen. Aangenomen voor kennisgeving. j. Een schrijven van Dr. Van Nes over het ziekenhuis. Dit wordt ter visie voor de leden gelegd en besloten de behandeling uit te stellen tot ook van den heer Spruitenburg een schrijven zal zijn ontvangen. k. Een schrijven van de wed. P. M. van den Ouden houdende kennisgeving van het overlijden van haar echtgenoot, in leven keurmeester van vleesch en spek. De Voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van der Moer vraagt of er niet in de vacature moet worden voorzien. De Voorzitter antwoordt toestemmend. Het is echter niet gemakkelijk om iemand daarvoor aan te wijzen. De benoeming behoort echter bij het Dag Best., die er iemand voor op 't oog heeft. De heer Wieland, doet de vraag of nu geen gebruik zou kunnen gemaakt worden van het aanbod van den veearts uit Axel. Nu heeft men maar een keurmeester meer. Hen ontslaan ging niet, maur nu er iemand benoemd moet worden zou het misschien kunnen. Verschillende leden zien geen heil in het door dien veearts gedaan voorstel. De heer De Feijter merkt op dat de thans beitaande wijze I van keuren geen aanleiding tot klachten geeft, waarom men dus wel zoo kan blijven voortgaan. De heer Wieland vindt het ook beter als 't blijven kan zooals t nu is, doch hij opperde alleen het denkbeeld naar aanleiding van het bewuste ingekomen schrijven. I. Een adres van de lantaarnopstekers P. Haak en Joz. Meijer, waarin zij den Raad te kennen geven dat hun het nieuwjaarwenschen is verboden. Zij betreuren dat uit 66n oogpunt, n. 1. een financieel oogpunt. Er wordt door hen steeds op het daarmede ontvangen bedrag gerekend, om daarmede uitgaven te voldoen, die uit hun laag weekgeld niet konden betaald worden. Zij verzoeken daarom den Raad om hun door een gratificatie of verhooging hunner bezoldigin" schadeloos te stellen. De Voorzitter deelt mede dat het niet geheel juist is dat het nieuwjaar wenschen aan hen is verboden. Evenwel acht het Dag. Best, het wenschelijk dit af te schaffan. Aan den vuilnisman is het nu bij de voorwaarden verboden en ook zij zijn ambtenaren van de gemeente. Vroeger werd door hen wel eens gezegd dat de fooien niet veel beteekenden, maar thans had Haak aan hem spreker gezegd, dat hij een f 30 er mee ophaalde. Het zou daarom niet onbillijk zijn om aan de tegenwoordige lantaarnopstekers eene vergoeding te geven, daar deze er nu eenmaal op rekenen. De heer Van der Moer is van meening dat het in de eerste plaats de vraag is of hun tractement te laag is. Is dat zoo, dan moet het verhoogd worden. Om echter vergoeding te geven inplaats van die fooien, daarmede kan hij niet instemmen. De Voorzitter zegt dat het de bedoeling van het Dag* Best, is om 40 daarvoor uit te keeren. De heer Wieland kan er wel mede instemmen om voor dit jaar die som als gratificatie uit te keeren. De heer Van der Moer kan er zich mede vereeDigen dat voor dit jaar de som als gratificatie gegeven wordt indien dan bij de volgende begrooting wordt overwogen of het tractement al of niet dient te worden verhoogd. Hiermede verklaren eenige leden zich te kunnen vereenigen. De Voorzitter merkt daarna op dat 50 toch beter was, met het oog daarop, dat er nog een jongen ook is. Het traetement is werkelijk niet hoog want er zijn weinig lief- hebbers voor te krijgen. Hij stelt namens het Dag. Best, voor dit jaar eene gratificatie te verleenen ten bedrage van f 50 voor de 3 personen. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. m. Provinciale en Staatsbladen, waarbij een pror. blad houdende mededeeling van de verandering van den datum der paardenmarkt te Goes. De Raad heeft daartegen geen bezwaar. De heeren De Feijter en De Koeijer verlaten de vergadering. n. De Voorzitter zegt dat thans zou dienen beslist te worden of de gewone gratificatie aan de rijkspolitie weer zal worden uitgekeerd. De heer Van der Moer is tegen het verleenen eener gra tificatie met het oog daarop dat tengevolge der uitbreiding van de gemeente-politie de diensten der rijkspolitie minder noodig zijn voor de gemeente. Zeker is die dienst wel niet meer noodig in die mate dat er gratificatie voor noodig is. De heer Visser vraagt hoe de Voorzitter er over denkt; deze, als hoofd der politie, weet toch 't best of veel of weinig dienst wordt verricht. De Voorzitter antwoordt dat op drukke tijden de rijkapolitio ook surveilleert en o. a. met kermis hulp verleent. De heer Van der Moer Hoe moet het dan op andere plaatsen gaan, waar soms een 25 rijksveldwachters gerequireerd worden? Als men die dan alien afzonderlijk moest gaan betalen Vroeger was het iets anders, dan was er geen gemeentepolitie. De VoorzitterDat is zoo De heer Van der Moer gelooft niet dat de rijkspolitie nog veel dienst voor de gemeente doet. Zouden ze wel ooit's nachta geroepen worden De heer Visser: Op andere plaatsen wordt het toch ook gegeven. Met het oog daarop is het hier ook geschiedt. De beer MoesIn Axel krijgen ze het, doch daar is maar een veldwachter. De heer Van der Moer is buitendien van meening dat, waar ze door het rijk btzoldigd worden, het voor hun gelyk is waar ze dienst doen De heer Visser wil nog opmerken dat de gratificatie geldt voor dit jaar en dat de uitbreiding der politie ingaat met het volgend jaar. Met 8 trgen 2 stemmen wordt besloten geen gratificatie ts verleenen. Voor stemden de heeren Harte en Vissertegen de heeren Moes, Tazelaar, Wieland, Van der Hooft. Douze, Van der Moer, Grenu en Van den Hoek. De heer Van der Moer verlaat de vergadering. o. Is ingekomen een mededeeling van de Commissie van den grindweg Ter NeuzenHoek waarin wordt medegedeeld dat men geen gebruik wenscht te maken van Pruisische grind en aan Hollandsche de voorkeur geeft. Aangenomen voor kennisgeving. p. De aangenomen conventie betreffende het kanaal van Ter Neuzen. De heer Wieland maakt de opmerking dat waar verwacht wordt dat de nieuwe sluis buiten de kom zal komen, het hem vreemd voorkomt dat de bewoners aan de Westkant zich zoo stil houden. Die zullen daarvan toch wel nadeel ondervinden. Bij al hetgeen door de gemeente is verricht zou het wel wenschelijk zijn dat de inwouers zich ook eens lieten hooren. Hierover wordt even van gedachten gewisseld, waarbij ook wordt opgemerkt dat er reeds veel over gerequesteerd is, maar dat men er ten slotte toch niets aan kan doen. 12. Omvraag. De heer Grenu betuigt zijn spijt dat de heer De Feijter de vergadering heeft verlaten, daar deze beloofd had in een volgende vergadering leden voor de schoolcommissie te zullen voordragen. Het was wenschelijk dat tot aanvulling werd overgegaan. Misschien kan de heer Donze daarover inlieh tingen geven. De heer Donze deelt mede dat verschillende personen zijn aangezocht, doch geen van hen eene benoeming wilde aan- vaarden. Als de heer Grenu er echter zooveel prijs op stelt dat de Commissie aangevuld wordt, dat hij dan zich zelf fate benoemen, dan is de Commissie, met aanvulling door het Dag. Best compleet. De heer Grenu kan zich daarvoor niet beschikbaar stellen. De vergadering wordt hierna gesloten. 5 1 2 VLAG. NAAM. M'. Van en naar. Lading. Eng. s.s. Fra. i.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem Deens. s.s idem Eng. s.s. idem idem idem idem Eng. s.s. Voor Ter Neuzen s Astrologer 2580 Leith Marie j 2151 Hamburg Van Ter Neuzen t Ann Webster I 2241 I Londen Voor (dent i Ibis 3024 j Manchester Renwick j 1879 Londen Van Uenti Agnete Absalon Altona Sea Belle Ralph Creyke Anglia Thistle 3190 4030 1909 2152 2065 2469 1500 Grangemouth New-Castle Goole Londen Goole Leith Liverpool Voor Selzaete: Alchymist 1079 Hamburg stukg. ledig stukg. stukg. idem ledig idem stukg. idem idem idem suiker creosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 5