B E R I C H T. Een WOONHUIS Kennisgeving. Wildschieting Kanadaboomen. Uitstel Yerkoopingan. 120 wilgsn TRONKEN Eene partij Huisraad 1 Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. De Societeit Willem Tell Vrijdag 6 November 1896. Oim, ilandelsberichten. 1896—1S97. Openbare Verkooping Openbare Y^erkooping 250 Wilgen Tronken, 12 Kanadaboomen, zware Openbare Verkooping. 85 Kanadaboomen, doorzij bezaten o. a. verscheiden buizen in het dorp. De politie is overtuigd dat de misdaad is gepleegd door personen die met de lokaliteit bekend waren. Van de Venetiaansche dames heeft de prinses van Napels als huwelijksgeschenk een prachtige parasol gekregen, die een waar kunststuk moet zijn. De overtrek bestaat uit een enkel stuk oude Venetiaansche kant, zonder naad vanbinnen is de parasol met witte zijde gevoerd. De steel bestaat uit een enkel stuk licht schildpad, waarom zich een diamanten slang kronkelt. De kop van de slang is naar boven gekeerd, naar de konings- kroon toe, die het uiteinde van het hand vat vormt en uit goud, brillanten, saffieren en robijnen bestaat. Onder aan het handvat is een gouden band aangebracht, waarop in kleine brillanten de woorden zijn ingelegd ffLe ognore veneziane 1896". De kostbare parasol is besloten in een etui van olijvenhout met zilverbeslag. Voor het hof van assises der Seine is Maandag het proces begonnen tegen Aubert, die den 14 Mei 11. een jongen man, Delahaeff genaamd, in zijn woning lokte en hem daar met een bijl vermoordde, om zijn postzegelverzameling machtig te worden. Men zal zich herinneren dat Aubert, geholpen door zijn bijzit Marguerite Dubois, het lijk in een koffer pakte en daarmede dagen lang in Normandie rondzwierf, een gelegenheid zoekende om zich van het lijk te ontdoen. Aan het station Couville werd de lugubre inhoud van den koffer ontdekt, en toen Aubert en Dubois hunne bagage kwamen afhalen, werden zij gearresteerdHet is een geschiedenis, die in veel opzichten herinnert aan den moord van den deurwaarder Gouffe. De beklaagde Aubert is een weerzinwekkend type, met stekende oogen, een lijkkleurige tint en mager als een geraamtedaarbij lijdt hij aan zenuwtrekkingen, waardoor beurtelings zijn oogen, zijn mond, zijn neus, zijn kaken en zijn hals worden vertrokken alsof men hem een electrischen stroom door het gelaat liet gaan. Deze vmonstrueux bonhomme", zooals een der verslaggevers hem beschrijft, is morphinomaan en verkeerde in hoogst opgewonden toestand hij zat voortdurend geluiden te slaken, te trappelen, zijn vuisten te ballen, en smeekte op brullenden toon den president van het hof, hem morphine te geven om te kalmeeren. Dat gebeurde echter niet. Het bleek dat hij reeds herhaaldelijk tot gevan- genisstraf veroordeeld was wegens misbruik van vertrouwen. Hij had van alles bij de hand gehad, maar zijn voornaamste middel van bestaan bestond daarin, dat hij onder een valschen naam te Bordeaux wijn op krediet kocht, die hij tegen contant geld verkocht aan een zwarte bende. Als de bedrogen leveranciers in Bordeaux de Parijsche politie waarschuwde, nam Aubert een- voudig een anderen naam aan en verhuisde naar een ander adresin zes jaar tijds was hij zes en dertig maal van domicilie veranderd. Ten slotte wilde de flesschentrekkerij echter niet meer lukken, en nam hij zijn toevlucht tot oplichterijen door middel van huwelijksannonces. Ook wordt hij verdracht, na afloop van een ge- maskerd bal een bankier vermoord te hebben, en het huis van zijn inoeder in brand gestoken te hebben om de assurantie machtig te worden maar de instructe heeft over al deze geheimzinnige punten geen lichf kunnen verspreiden, en de be- schuldiging bepaalt zich tot den moord van den jongen Delahaeff. Zijn vriendin Dubois, een kleine mollige blondine met een hoogst onbeduidend gezicht, heeft geen deel genomen aan den moordterwijl het bloedig tooneel op de voorkamer werd afgespeeld, zat zij in de achterkamer te lezen in de //Lettres de Mademoiselle de La Valliere." Zij wordt alleen beschuldigd van heling, omdat zij gedeeld had in de opbrengst van de postzegels. Aubert houdt vol dat hij Delahaeff in zelf- verdediging heeft gedood, toen hij met den ver- zamelaar twist kreeg over de waarde van sommige postzegels en deze met een stok op hem aanvloog. Hij verklaarde dit alles op een bulderenden toon en met drukke gesticulaties Dubois deed vergeefs moeite hem tot bedaren te brengen. Er moeten in het geheel zestig getuigen gehoord worden. De zaak zal waarschijnlijk nog een paar zittingen in beslag nemen. Earner van Koophandel en Fabrieken te Ter Nenzen. Gemeenteraad van Zaamslag. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Hoewel ik overtuigd ben dat het door u gegeven verslag van de gemeenteraadszitting alhier, gehouden op 22 dezer 11. zeer uitgebreid is, ben ik evenwel zoo vrij ter voorkoming van misverstand, u voor onderstaande plaatsing te verzoeken. Bij de behandeling van Hoofdstuk V afd. I art. I Politie, waarbij door Burg, en Weth. werd voorgesteld om nog een agent van politie meer aan te stellen, werd door mij o. m. ook gezegd, dat door den burgemeester in de vergadering van Comm. van Fabr. van 7 Sept. 31. was gezegd, dat den inspecteur van politie naar een sollicitant gevraagd, had gezegd»'t is voor een gemakkelijk leventje", waarop door den burgemeester was gezegd, z/nu dat zal ik in mijn ooren knoopen", en dat Z.Ed.Achtb. toen evenals vroeger beweerde dat de dienst der politie niet te zwaar was. Ik vermeen M. d. R. dat men hierdoor eene geheel andere lezing van mijne gezegdens krijgt. U dank zeggende voor de plaatsing Hoogachtend, UEd" dw. dr, Ter Neuzen, 27 October 1896. Hulst, 19 Oct. Rotterdam, 27 Oct. 1896. De Meelprijzen werden heden als volgt genoteerd Prima inlandsch 13,a f 13,25le soort inlandsch 12,a 12,25; extra puik Hon- gaarsch f 15,a 15,50 le soort Hongaarsch f 14,a f 14,50 prima Amerik. patent 13, it f 14; 2° soort f 11,75 a f 12,25; Duitsch roggebloem 8,a f 9,per 100 kilo netto. Tarwe 6,50 a 7,50Rogge /4,10 h /4,70; Zomergerst 4,a 4,60 Haver 2,50 a f 3,90 per hektoliter. Tarwe was heden 25 cent lager, doch Gerst en Haver 25 cent hooger. Op de veemarkt werden heden aangevoerd 71 paarden ad 40 a 100 2031 magere runderen ad 75 120; 500 vette runderen ad f 180 a 260 756 vette en graskalveren ad 30 a f 70; 54 nuchtere kalveren ad f 6 a f 18; 287 biggen ad /3a 10 per stuk. KOERS YAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,80 h f 48,87 m 12,05 i/ n 12,08 ZEET1JD1NG1EN. Van 26 tot en met 27 Oct. s' Van 26 tot en met 27 October werden lang de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op- en 47 afgeschutdoor de Westsl. 1 op- en 2 afgeschut. DAGEN. Yoorm. Donderdag 29 Oct. 6.7 6.42 Vrijdag 30 7.23 8.11 Zaterdag 31 8.58 9.42 Zondag 1 Nov. 10.18 10.50 Maandag 2 11.19 11.44 Dinsdag 3 12.7 Woensdag 4 0.28 12.49 Het Bestuur der IJsclub „Terneuzen", maakt bekend dat de KINDERKAARTEN die het vorige jaar genomen zijn, ook geldig zijn voor het dienstjaar Namens het Bestuur voornoemd, T. VAN BORSSUM WAALKES, Secretaris-Penningmeester. van KLOOSTERZANDE, zal op 15 November a. s., eene geven. Condition in de plakbrieven omschreven. HET BESTUUR. De verkoopingen van Kanadaboomen, aange- kondigd tegen Dinsdag 3 November 1896, te 10 uur, worden UITGESTELD tot des voormiddags te 10 uur precies. VAN DER MOER, Notaris. Na afloop der verkoop van boomen van Willem de Koeijer, op 12 November 1896, zullen nog ten verzoeke van FRANCOIS DE RUIJTER, landbouwer te Zaamslag, worden verkocht met zwaar gewaai, waaronder vele geschikt voor klompenmakers, staande op den binnendijk tusschen den Kleine Huissens- en Margarethapolder, gemeente Zaamslag. Notaris DREGMANS. TE ZAAMSLAG. Notaris Van der Moer, te Ter Neuzen, zal op Zaterdag 31 October 1896, des namiddags te .2 uur, ten verzoeke van de erven JAN LAGRA en ELISABETH KIEMAN, in het openbaar verkoopen A.. In het logement van den heer G. de Visser. met TOEBEHOOREN en het RECHT VAN ERFPACHT op den grond te Zaamslag aan de Veerstraat, kadaster sectie F n°. 1923, groot 3 aren 65 centiaren, bewoond geweest door genoemde erflaters. Aanvaarding na de betaling der kooppenningen, welke moeten worden voldaan uiterlijk 15 De cember a. s. 13. Onmiddellijk daarna aan gemeld woonhuis. als 12 Stoelen, 2 Tafels, 1 Kabinet, Lamp, Kachel, Kist, Pluimbed met toebehooren, Aardewerk en wat verder aanwezig is. Koopen tot en met f 3, contant. TER NEUZEN. Notaris Van der Moer. te Ter Neuzen, zal op Maandag 2 November 1896, des voormiddags te 11 uur, ten verzoeke van den heer J. VAN ZON, te 's Gravenhage, in het openbaar verkoopen met en zonder gewaai, waaronder ook geschikt voor klompenmakers. waaronder eenige zware. staande op de hofstede, vroeger bewoond geweest door wijlen A. Allaart, aan het Naaikussen, alwaar te vergaderen. Mr. J. G. van Deinse, Advocaat en Notaris te Hulst, zal ten verzoeke van den HoogEdel geboren heer E. G. M. Graaf DE VOLDER, grondeigenaar te Gent, op Zaterdag 31 October 1896, des voormiddags om 10 uur, in het open baar presenteeren te verkoopen groeiende in de polders Absdale, Riet- en Wulfsdijk, aan den Trekpad. Te vergaderen aan de brug N°. 8. Nalatige debiteuren worden niet als koopers aangenomen. Vergadering van Maandag 26 Oct. 1896. Voorzitter de heer H. C. E. van IJsselsteijn. Verder aanwezig de heeren yan Rompu, Tholens, Kolijn, Hamelink en Van de Velde. Een vacature (Schalk). Na opening der vergadering leest de secretaris de notnlen der voorgaande welke worden gearresteerd. De Voorzitter zegt hierna, dat het Kon. besl. tot inrichting der Kamers van Koophandel o. a. als kenteeken van het tot lid benoembaar zijn eischt, dat men is mannelijk Nederlander en verder dat zij die lid zijn zonder aan dit kenteeken te voldoen, bij de invoering van de nieuwe regeling ophouden lid te zijn. Tot sprekers leedwezen is dit met den heer Schalk het geval, vandaar diens afwezigheid. Hierna wordt de openbare zitting door den Voorzitter ge- schorst en gaat deze over in eene met gesloten deuren. Nadat de zitting weder openbaar is geworden deelt de Voorzitter mede, dat in de geheime zitting is besproken het besluit van den Raad, waarbij op de begrooting voor 1897 gel den werden geweigerd voor de huishouding der Kamer. Besloten is, zich op grond van art. 19 van het Kon. besl. van 4 Mei 1896, waarbij is bepaald dat de Raad verplicht is om jaarlijks op de begrooting een post uit te trekken als subsidie, ter bestrijding van de kosten van het beheer der Kamers, tot Ged. Staten te wenden, met het verzoek de be grooting dezer gemeente niet goed te keuren en daarop een zoodanigen post te brengen voor deze Kamer ad 200, n.l. f 100 voor de bezoldiging van den secretaris en 100 voor administratiekosten. Verder zal aan Ged. Staten verzocht worden hierover spoedig eene beslissing te willen nemen, daar de Kamer anders met 1 Januari a. s. zonder financien zou zitten. Alsnu doet de Voorzitter mededeeling van ingekomen stukken Een verzoek van het Nederl. Landbouweomite om toezending van de reeds verschenen verslagen der Kamer voor zoover die nog voorhanden zijn, terwijl ook verzocht wordt om toezending van de verder uit te geven verslagen. Besloten wordt aan dit verzoek te voldoen. Een ingekomen afdruk van het door den Nederl. Aan- nemersbond aan de Tweede Kamer gezonden adres, betrekkelijk de Algemeene Voorschriften, geldend bij aanbestedingen, van vier Departementen, benevens een verzoek om aan dat adres adhaesie te willen verleenen, wordt gesteld in handen eener commissie om de Kamer hierover te dienen van adries. De Voorzitter benoemt tot leden dier commissie de heeren Van Rompu, Tholens en Van de Velde, die de opdracht aanvaarden. Verder zijn ingekomen verschillende verslagen van Kamers in andere gemeenten, statistieken enz. Nog wordt besloten bij het Ministerie aan te vragen een voldoend aantal exemplaren van het nieuwe regleinent be trekkelijk de inrichting der Kamers, ter uitreiking aan de leden, daar de Kamer deze anders voor dat doel zelf zou dienen te laten drukken. Niemand bij de omvraag het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Zitting van Dinsdag 27 October. Voorzitter J. Barendregt Az., Tegenwoordig alle leden behalve de heer Dekker. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd 1. O. m. zijn ingekomen de navolgende stukken: a. Een schrijveu van de Commissaris der Koningin, dat als zetters bij 's Rijks-Direete belastingeu zijn benoemd de heeren A. Riemens en D. Dekker Sr., voor het tijdperk 1897—1900. b. Idem een schijven van de Commissaris der Koningin, dat bij het 5« Bat. rustende schutterij in Zeelaud zijn benoemd de heeren P. J. van Brabant tot le en P. J. Wortman tot 2e luitenant. c. Een sehrijven van Ged. Staten betreffende het bezwaar- schrift van J. de Putter Pz., tegen zijn aanslag in den hoofdeiijken omslag, waarin deze onthetfing verleenen aan adressant van bet bedrag dat het verschil uitmaakt tusschen de 1 le en 12e klasse. d. Een kennisgeving van de heer W. de Mul, dat hij zijn benoeming als lid van den Raad aanneemt. Bovengenoemde stukken voor kennisgeving aangenomen. e. Een sehrijven van het hoofdbestuur der Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van sterken drank, om op ge- meentewerken het gebruik van sterken drank te verbieden en uitbetaling van het loon in gepast geld, wordt ter zijde gelegd als zijnde ongezegeld. f. Een sehrijven van Ged. Staten betreffende het verzetten van de jaarlijksche veemarkt le Zuiddorpe, waartegen geen bezwaren bestaan. g. Een verzoekschrift van R. Jansen om een strook grond, westelijk zijne woning gelegen, in erfpacht te verkrijgen. Daar adressant reeds cijnspachter is van genoemde grond wordt goedgevonden om hem te berichten, dat de Raad aan ■zijn verzoek geen gevolg kan geven. 2. De heer W. de Mul wordt als Raadslid toegelaten. 3. Wordt besloten den tuin bij het gemeentehuis onder- handsch te verkuren aan K. Dees voor de som van 10 voor het tijdperk 1 Januari tot 31 December 1897. 4. Een wijziging der gemeentebegrooting voor 1896 wordt zooals die door Burgemeester en Wethouders is voorgedragen vasigesteld. 5. Wijziging der begrooting van het algemeen burgerlijk armbestuur voor 1897 en vermindering van het voor dat jaar verleend subsidie. In aanmerking nemende, de bezwaren daaroml rent geopperd door Ged. Staten wat betreft de posten van kleeding en onvoorziene uitgaven, worden deze respectievelijk met 80 en f 40 verminderd, en het subsidie vastgesteld op f 1554,30. 6. Aanvraag van Burg, en Weth. om crediet voor bedek- king van de goot in de achterbuurt en voor het leggen van bedekkingen over zinkputten. De Voorzitter zegt dat Burg, en Weth. dit voorstel doen omdat het beter was, dat de zinkputten gesloten waren, en dat er zijn die te hoog liggen, zoodat men licht er over zou kunnen struikelen. Deze veranderingen kunnen f 30 kosten De heer Van de Ree vraagt of Burg, en Weth. ook van plan zijn de wed. De Pooter te helpen, waarop de Voorzitter antwoordt dat ook daarvoor tevens geld kan toegestaan worden. Spreker gelooft niet dat f 30—, daarvoor voldoende is, wat ook de heer Geelhoedt meent daar de kosten voor ver- betering bij de wed. De Pooter wel f 20 zullen bedragen, waarna de Voorzitter voorstelt het bedrag van het crediet op f 50 te stellen, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen 7. Vaststelling van het suppletoir kohier van den hoofde iijken omslag. Dit wordt onveranderd zooals het door Burg, en Weth. is voorgesteld, vastgesteld op een bedrag van 18,90. 8. Wijziging der verordening op het begraven van lijken op de algemeene begraafplaats en wijziging van het tarief der begrafenisrechten, naar aanleiding van het voorstel daar- omtrent gedaan door den heer Geelhoedt, wordt zooals het is voorgesield aangenomen. De begraafplaats zal in drie klassen zijn verdeeld, de eerste en tweede voor eigen graven, de derde voor de gewone. De reehten voor eigen graven in de eerste klasse blijven zooals ze thans zijn, die voor graven in de tweede klasse zullen bedragen voor 1 lijk f 30, voor 2 lijken f 45, voor 3 lijken f 55, voor 4 lijken f 62,50. De breedte voor eigen graven werd eenigzins ruimer gesteld. De derde klasse zal zijn verdeeld in drie afdeelingen le afdeeling voor lijken van personen boven de 16 jaar, 2e afdeeling voor lijken van kinderen boven de 8 en beneden de 16 jaar, 3e afdeeling voor lijken van kinderen beneden de 8 jaar. 9. Verzoek van bewoners te Othene om straatverlichting en asehbakken. Burg, en Weth. stellen voor afwijzend te beschikken wat betreft straatverlichting, doch om tot plaatsing van twee vuilnisbakken over te gaan. Dit voorstel wordt aangenomen. 10. Adres van de wed. De Pooter om voorziening in afwatering. Burg, en Weth.. stellen voor afwijzend op het adres te beschikken, om reden het een burenkwestie is. De heer Van de Ree meent dat er reeds geld voor toe gestaan is en zou er voor zijn het werk te verrichten, waar ook de heeren Geelhoedt en Van Dixhoorn mede in stemmen. De Voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in stemming, wat verworpen wordt met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Kraker en Riemens. Het voorstel om een riool te leggen onder den weg wordt daarna aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Kraker en Riemens. 11. Vaststelling der gemeente-begrooting dienst 1897. Naar aanleiding van het rapport van de commissie belast geweest met het onderzoek der gemeente-begrooting stellen Burg en Weth. voor eenige wijzigingen hierin aan te brengen, waardoor het totaal der uitgaven onveranderd blijft, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. De begrooting bedraagt in ontvang en uitgaaf 21763,071- De belastingen werden niet verhoogd. 12. De Voorzitter deelt mede dat het hem gebleken is dat het niet noodig is een nieuwe aanvraag om subsidie voor de havenwerken te doen, en sluit daarna de vergadering. M. VAN DEN HOEK. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 8,00 a Rogge 5,80 a Wintergerst 7,25 a f Zomergerst f a fHaver f 6,00 a f Erwten f 7,50 a f Paardenboonen f 6,a f Duivenboonen f a fWitteboonen f 10,a Bruineboonen f 8,a fBoekweit f Lijnzaad f a f Aardappels f Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 0,95 a fEieren per 26 stuks f 1,30 a f Er waren ter markt te koop gesteld 39 stnks hoornvee, en 35 varkens. Verkocht 21 stuks hoornvee en 27 varkens. S3 CJ Q VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. Voor Ter I'enien 26 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Lestris 3680 Liverpool idem idem Ann Webster 2241 Londen idem Von Ter I'euzen 27 Eng. s.s. River Lagan 1 2272 1 Londen stukg. Voor <»ent 26 Eng. s.s. Strait Fisher 1314 I Hull stukg. V an 44enl i 26 Eng. s.s. Kinghorn 1993 Leith stukg. idem Spindrift 2003 Londen idem 27 idem Dynamo 1364 Hull idem idem Aire 1763 Goole idem n n i/ TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3