Gemengde berichten. Teiegrafische berichten. Rechtbank te Zierikzee bepaalde bet bedrag op /"375, daarbij de visites ad f 15 berekende, en veroordeelde den arts in de kosten. Deze kwam nu in booger beroep bij het Gerechtshof te 's Gravenhage. Bij de behandeling aldaar concludeerde het Openbaar Ministerie tot bevestiging van het vonnis der Rechtbank, met veroordeeling van den arts in de kosten, ook van bet hooger beroep. TER NEUZEN, 14 October 1896. Bij Kon. besluit is bevorderd tot opziener 3de klasse bij de visscherijen op de Schelde en de Zeeuwsche stroomen E. Lauret, thans scbipper lste klasse bij de visscberijpolitie op die wateren. Ds. W. H. Oosten te Middelburg heeft voor bet beroep naar de Gereformeerde kerk te Ter Neuzen bedankt. Zaamslag, 14 Oct. Bij de heden gebouden herstemming voor lid van den raad tusscben de heeren W. de Mul en 1). Dekker Sr. werden uitgebracht 191 stemmen. Gekozen werd de heer De Mul met 97 stemmen de heer Dekker verkreeg er 83, terwijl 11 van onwaarde waren. Yenlo, 14 Oct. Bij de beden gehouden ver- kiezing voor een lid der Tweede Kamer, werden uitgebracht 2096 stemmen. Gekozen werd de heer Nolens met 1396 stemmen. De heer Hafmans verkreeg er 699. RECHTSZAKEN. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 13 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken 1°. A. M. J., oud 25 j., huisvrouw van P. K., arbeidster. 2°. M. P. S., oud 15 j., arbeidster, beiden te Axel, zijn wegens strooperii veroordeeld ieder tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis. J. v. L., oud 20 j., broodbakker te Stoppeldijk, is wegens mishandeling veroord tot 2 maanden gevangenisstraf. Onder 's Heer-Arendskerke heeft een land- bouwer niet minder dan 36 hectaren (ruim 80 Gentsche gemeten) suikerbieten, die gemiddeld 50,000 K.G. per H. zullen opleveren. Na eene afwezigheid van ongeveer 14 dagen, is de gemeente-veldwachter van Noordgouwe Zaterdag-avond aldaar teruggekeerd. Met de Zierikzeesche stoomboot is hij uit Rotterdam ge- komen en is te Zijpe afgestapt, om van daar zijn reis naar Noordgouwe voort te zetten. Wat den man bewogen heeft terug te keeren zal wellicht een raadsel blijven. Na den afscheids- brief, die zijne vrouw Yrijdag ontving, had niemand hem meer terugverwacht. Te Rotterdam zijn volgens de Nederl. twee politieagenten in dienst, die zoo sprekend elkaars evenbeeld zijn, dat niet alleen een ieder zich in hen vergist, maar dezer dagen zelfs de moeder van den een, toen zij den ander tegenkwam, dezen voor haar zoon aanzag en hem toesprak. Uit Harlingen worden jaarlijks met de Lon- densche booten zwarte jonge hengsten naar Louden overgebracht, waar zij voor de lijkkoetsen worden gebruikt. Zoo ook Zaterdag weer met de Widgeon. Onder de paarden was er een, die men met de bezending van de vorige week tevergeefs ge- met zijn leerling in het ledige huis vierdemaar deze nieuwe levenswij'ze was bijzonder geschikt om zijn aandacht meer op zijn wetenscbap te vestigen. Na nieuwjaar verwief hij met een schitterende dissertatie den doctorsgraad en begon nu aan een philologisch werk, waarvoor hij reeds lang de noodige bouwstoffen had verzameld. Hij voltooide dit in korten tijd en verwierf daarmee grooten roem hij had daar niet op gerekend, want zijn eenig doel was geweest bezigheid te hebben. Snoward scheen niet teleurgesteld te zullen worden in de verwachtingen die hij bouwde op zijn verbintenis met de alotn gevierde barones Yon Ellerich. Hoewel men over Elvira de schouders ophaalde, toch werd door deze verloving de kracht van zijn naam grooter. Hij werd beschouwd als een Midas, voor wien alles in goud veranderde, wat hij in handen nam. Groote en kleine ka- pitalisten kwamen tot hem, zijn naam was geworden als een tooverwoord; waarmee men toegang kon krijgen tot de schatten van een nieuw goudland. De gegoeden uit den kleinen bqjgerstand waren even goed bekend met de bepalingen voor de Argentijnsche leening als de groote heeren van de beurs, aan wier hoofd de Amerikaan een sterke rijzing van deze effeclen wist te bewerken. Doch Snoward richtte zijn veldheersblikken niet alleen op de Argentijnen, hij opereerde op alle linien. Een hoofd-manoeuvre, die ook baron Von Ellerich tot slachtoffer zou gehad hebben, wanneer Elvira's verloving hem niet voor totalen ondergang had behoed, was den Amerikaan gelukt met zijn ont- worpen //Maatschappij voor Binnenlandsche scheep- vaart." Zijn naam en zijn millioenen hadden hem dadelijk voor dit plan een grooten aanhang bezorgd. tracht had aan boord te krijgen, maar die zich toen tegen het inschepen zoozeer verzette, dat hij maar voor een volgenden keer werd terug- gehouden. Ook ditmaal volgde hetzelfde verzet, en nu sprong het paard van de loopbrug te water en verdronk. De eigenaar zal, zegt men, hierdoor eene schade lijden van wel f 400. Naar men van goed ingelichte zijde verneemt heeft zich te Gees (Drenthe) een geval van cholera voorgedaan. Op last van Dr. Fledderus te Dalen is het lijk (de lijder is reeds bezweken) dadelijk naar het lijkenhuisje op de begraafplaats vervoerd. Een 8jarig meisje te Rotterdam ging Zon- dagmiddag liggen slapen op beddegoed, dat op twee naast elkander geplaatste stoelen was gelegd in haar slaap weken de stoelen uit elkaar, het kind geraakte onder het beddegoed, heeft blijkbaar de kracht gemist om de dekens en kussens van haar hoofd te verwijderen, en is gestikt. Eenige dagen geleden werd een ingezetene van Leiden de dupe van een sluwen oplichter van 14jarigen leeftijd. Op een avond kwam te diens huize een jongeheer met Indisch uiterlijk, overhandigde een gesloten brief, welke bij opening het verzoek inhield aan een vriend f 50 te leenen. Geen kwaad vermoedende, sloot hij twee bank- biljetten van 25 in een couvert, dat aan dien jongenheer overhandigd werd. De leener, enkele dagen daarna zijn vriend sprekende, gaf dezen te kennen niemand om geld gezonden te hebben, zoodat bedrog moest zijn gepleegd. De 14jarige oplichter was nu spoedig gevonden. Een inwoner van Arnhem kwam eergisteren in gezelschap van zijn zwager naar Rotterdam om zijn vrouw, die met een andere man was gevlucht, op te sporen. Het was den bedrogen echtgenoot blijkbaar minder te doen om zijn vrouw, dan wel om de f 1300 die zij uit zijn huis had mede- genomen, terug te krijgen. Na lang zoeken werd eergisteravond de vrouw gevonden in een huis op de Boerenvischmarkt waar zij met haar geliefde voor acht dagen een gemeubileerde kamer had gehuurd, onder voorgeven dat zij man en vrouw waren. Toen de wettige man het verblijf zijner vrouw ojitdekt had, wist hij met zijn zwager, door bemiddeling van de bewoonster van het huis toegang tot haar kamer te krijgen. Zoodra de deur daarvan openging, zag de man in een hoek van de kamer een valies van hem staan en vermoedende dat de f 1300 zich daarin bevonden, vlogeii hij en zijn zwager er op aan om er zich meester van te maken. Bij het openen er van rolde er een geladen revolver uit, die de zwager opraapte, doch nu kwam ook de minnaar der vrouw te voorschijn en bang, dat men hem met het wapen te lijf zou gaan, greep hij de revolver ook beet. De bedrogen echtgenoot, zijn zwager in gevaar ziende, kwam er nu eveneens bij te pas, waarop alle drie aan het wapen stonden te trekken om het te bemachtigen. Hoewel geladen stond het gelukkig voor hen, in de rust, zoodat geen schot kon afgaan. Te midden van dit gevecht stond de weggeloopen vrouw te schreeuwen en om hulp te roepen en kwam een politieagent, die intusschen gewaarschuwd was, de trap op. De man der wet had het drietal spoedig ge- scheiden, de revolver in zijn zak gestoken en nam de drie mannen en de vrouw mede naar het bureau in de Lange Torenstraat om daar het pleit te laten beslissen. Na veel loven en bieden en door de tusschenkomst van een welbespraakten politieinspecteur, kwamen de Arnhemmer en zijn weggeloopen vrouw overeen de f 1300 samen te deelen. Aldus geschiedde en de man vertrok in Door ernstige mannen werd er tevergeefs op ge- wezen, dat die ontworpen inaatschappij weinig kans had om de noodige concessie te verkrijgen het feit alleen, dat Snoward de zaak in handen had genomen, was reeds voldoende om de thans bestaande //Stoombootreederij" groote afbreuk te doen. Ieder verkocht zijn aandeelen, waarvan de koers al meer daalde en Snoward liet door verschillende agenten, die hun eigenlijken lastgever niet kenden, op vreemde beurzen alle aangeboden aandeelen opkoopen. Zoodoende kreeg hij de oppermacht van de //Stoombootreederij" op sluwe manier in handen, en nu viel de slagHij trok zijn plan tot oprichting van een //Maatschappij voor Binnenlandsche scheepvaart" weer terug, de koers van de aandeelen der //Stoombootreederij" rees op een gegeven bevel op de vreemde beurzen tot een onzintiige hoogte, en al het geld, dat de vroegere aandeelhouders verloren hadden, vloeide nu door verschillende kanalen in de kas van den bankier Ralph Snoward. Met denzelfden goeden uitslag werkte de slimme financier op binnen- en buitenlandsche beurzen. Te Rio de Janeiro misleidde hij de speculanten, door hun de schitterendste winsten voor te spiegelen, welke men zou trekken van aandeelen in goud- mijnen te Cordoba; te New-York deed hij het zelfde met aandeelen in maatschappijen voor grond- bezit in Mexico, die hij te Montevideo had opge- kocht voor een appel en een eimeer waren ze dan inderdaad ook niet waard. Ja, op de wereld- markt kwamen geen groote rijzingen of dalingen in den koers voor, of Snoward had er de hand in en wist er geld uit te slaan. Een wet, waarbij zijn roof op groote schaal strafbaar werd gesteld^ gezelschap van zijn zwager. Zijn vrouw, daar moest hij niets meer van hebben. De //ordelievende" Rotterdamsche burgerij heeft weer eens een lief proefje van haar //goed- gezindheid" gegeven. Een agent van politie, ter assistentie geroepen in het kosthuis aan de Kipstraat, om een man te verwijderen, die zonder aanleiding eene dienstbode had mishandeld, bracht dien man, omdat hij zich verzette en spektakel maakte, geboeid naar het politiebureau, toen in de Kipstraat drie kerels hem gelastten, zijn arrestant in vrijheid te stellen. Toen de agent hieraan niet voldeed, grepen zij hem beet en sloegen, trapten en mishandelden hem zoolang, tot hij den arrestant moest loslaten, die zich nu uit de voeten maakten, waarop het drietal de vlucht nam, geholpen door de saam- geloopen menigte, die de politie op een valsch spoor bracht. Men schrijft aan de N. R. Ct. Een bewoner van een der buitenwijken onzer stad (Rotterdam) wilde zich, 'twas reeds 12 uren geslagen, te bed begeven, toen hij, nog een blik naar buiten slaande, twee personen bemerkte, die tegenover zijn huis stonden, daarna een paar passen vooruit gingen en een deur opende van een boven- huis. Binnen zijnde, werden zij door een derden persoon gevolgd, die haastig kwam aanstappen en eveneens naar binnen ging, waarna de deur be- hoedzaam gesloten werd. De overbuur, wetende, dat in het bovenhuis op de eerste verdieping een bejaarde dame alleen woonde en op de tweede een kinderloos echtpaar, dacht terstond aan dieven. Hij greep zijn zakrevolver en sloop de deur uit, vreezende zijn vrouw te wekken, die zonder twijfel hem van de gevaarlijke excursie zou teruggehouden hebben. Buiten gekomen, spoorde hij twee agenten van politie op, aan wie hij zijn ontdekking mededeelde. Een der agenten liep de eene zijde van de bewuste straat in, terwijl de andere agent den verslaggever op een looppas op den voet volgde, om aan de andere zijde de straat te bereiken, ten einde alzoo bij eventueele ontvluchting den dieven den pas af te snijden. De verslaggever liep vlugger dan de agent, zoodat een paar heeren, die huiswaarts keerden, den indruk kregen, dat de agent een vluchteling nazat en daarom eveneens een looppas aanvingen, om den agent in het vangen behulpzaam te zijn. Beide heeren zagen hunne vergissing in, toen de verslaggever voor het door hem bedoelde huis stilhield. Inmiddels was ook de tweede agent gekomen en gezamenlijk trad men op het huis toe om de vogels te knippen. Een der agenten belde aan en belde nog eens, waarop de bewoner der tweede verdieping half gekleed zich vertoonde en met een verschrikt gezicht vroeg wat er gaande was. Gevraagd werd hem of hij wist dat even te voren drie personen bij hem waren binnengekomen. z/Jawel", antwoordde hij, //dat was mijn vrouw, mijn zwager en ik." Tableau Krachtens een besluit van B. en W. van Achtkarspelen werd jl. Maandag te Surhuisterveen door den burgemeester eene schutting weggenomen, die een geheele week den openbaren weg in de Heide had ^versperd. De schutting was in den nacht geplaatst, zoo dat de toegang tot de school er door werd weggenomen eenige weinige kinderen konden er langs een omweg in komen, maar de groote meerderhgid niet, en evenmin de onderwijzer. De bedo^ling van deze versperring van den weg zegt de //Eriesche Ct." kan geen andere zijn geweest, dan te dwingen tot het leggen van een kunstweg. Hoewel de belangstellenden daartoe f 600 wilden bijdragen, kon aan hun verlangen geen gevolg worden gegeven, omdat er in de andere dorpen van Achtkarspelen nog zoo veel andere zandwegen zijn, die dan ook in behandeling zouden moeten worden genomen, wat y 40 k f 50,000 zou kosten. De wegruiming, waarbij ook de wethouders tegenwoordig waren, liep zonder moeilijkheden van de zijde van het talrijke publiek af. Maar toen de burgemeester vertrokken was, heeft men den weg opnieuw voor het openbaar verkeer onbruik- baar gemaakteen groote menigte volks heeft hem nu vergraven, in akkers gelegd en daarin rogge gezaaid en er weer een schutting op geplaatst. De onderwijzer moest weer terug, zonder in de school te kunnen komen. De gemoederen geraakten in gansch Acht karspelen door deze zaak zeer in beroering. De heer J. M. Giilcher verplichtte ons door de toezending van het volgende uittreksel uit een brief van den tijdelijken gezagvoerder der //Paramaribo", den heer E. .Juta, betreffende de reis De //Paramaribo" verliet IJmuiden 26 September bij vrij goed weder, dat echter weldra veranderde in het Kanaal was het voortdurend stormachtig uit het noordwesten, waardoor het noodig werd bestond niet, en al noemden duizenden hem in het geheim een schurk, toch waren er honderd- duizenden, die hem bewonderden wegens zijn scherp doorzicht en groote slimheid, en de meeste lieden uit de gegoede kringen der residentie bogen voor den goeden uitslag zijner ondernemingen en noemde hem een genie. (Wordt vervolgd.) onder den Engelschen wal te houden. Den 28sten Sept. werd Prawlepoint gepasseerd, en om bij het steeds ongunstige weer op de ruimte te blijven eerst bij be Scilly-eilanden een meer zuidwestelijke koers genomen. Trots voortdurende stormen en hooge zeeen hield het schip zich uitstekend en bereikte op den achtsten dag na het vertrek uit IJmuiden zonder averij de reede van Eunchal-eiland Madera. Van de Scilly-eilanden af had het schip eene vaart gehouden van 10£ mijl. Het aandoen van Madera lag niet in het oor- spronkelijke planmaar het werd wenschelijk geacht de machines behoorlijk na te zien, wiji door veelvuldig doorslaan van de schroef bij het aan- houdend stormachtige weer veel er van gevergd was geworden. Er bleek gelukkig niets te haperen, zoodat reeds Maandag 5 October de reis naar Suriname kon worden voortgezet, nadat op Madera nog een zevental passagiers waren opgenomen. Het verdere gedeelte der reis levert, zooals be kend is, menschelijkerwijze gesproken, geen gevaren meer op. Hbl. Eindelijk bevatte gisteren de Staatscourant de mededeeling, dat van den Nederlandschen consul te Tunchal (Madera) bij het departement van kolonien telegrafisch bericht is ontvangen, dat de //Paramaribo" den 5dcn dezer van Madera naar Suriname vertrokken is. Gistermorgen kregen we, alzoo schrijft het Nieuws, bezoek van een jongen man, die door zijn niet alledaagsche Jengte een ongewone verschijning maakte. Hij sprak Engelsch met een eoht Ameri- .kaanschen neusklank, en beweerde tot onze ver- wondering dat hij een Amsterdammer van geboorte was en eerst in 1889 zijn reizen als athleet in Amerika en Australia was begennen. De jonge Goliath maakte een zeer gunstigen indruk en langzamerhand vernamen we zijn levens- geschiedenis, waarbij een groot aantal knipsels en portretten in Engelsche bladen ter bevestiging dienden. Hij daagt den naam H. J. J. Placke en werd als de zoon van een gezagvoerder ter koopvaardij in 1870 geboren. Yan zijn vroegste jeugd af deed hij veel aan zwemmen en haalde daarbij sterke stukje uit. Zoo zwom hij eenmaal een afstand van driekwart Engelsche mijl in het Noord-IIollandsch kanaal. Hij ging op zijn dertiende jaar naar zee en voer eenige jaren in Indie op een kustboot, die van Java geregeld Bali en Lombok aandeed. In 1888 was hij aan boord van de Russische bark Atlanta van Zuid-Amerika naar Antwerpen, welk vaartuig op een afstand van 16 mijl van de Hollandsche kust zonk. De geheele equipageymi 30 man verdronk, maar Placke zwom op cfen voor hem gedenkwaardigen 22sten November van 's morgens 8 uur tot 's avonds halfnegen en be reikte toen uitgeput de kust van Goeree. Later is hij, zooals gezegd, op reis gegaan en had overal veel succes als zwemmer over lange afstanden. In Auckland op Nieuw Zeeland ver- sloeg hij een beroemd Engelschman en maakte een wereldrecord door een afstand van 3x/2 Eng. mijl (5400 M.) in 7 kwartier af te leggen. Ook in San Erancisco en elders in Amerika behaalde hij vele overwinningen. De bladen die daarvan spreken zijn vol bewondering over den Young Dutch giant, en alien roemen om strijd zijn eenvoudig, natuurlijk optreden, zijn bescheiden- heid en zijn innemend, haast jongensachtig uiterlijk. Behalve als zwemmer heeft Placke, die bij zijn lengte tevens zwaar gebouwd is, naam gemaakt als bokser, want hoewel hij met zekere goedigheid vertelt van een geval waarin hij de nederlaag leed, in verschillende andere ontmoetingen is hij de baas gebleven. Hij heeft tevergeefs getracht met Eitz-Simmons, een kampioen in //the noble of selfdefence," in het perk te tredenhij reisde hem overal na en kwam zoo onlangs in Engeland. Nu is hij even over gestoken om zijn oude moeder op te zoeken. Jammer dat het zwemseizoen voorbij is, en het boksen hier te lande verboden, zoodat wij wel niet in de gelegenheid zullen zijn dezen landgenoot in zijn voile kracht te zien. Yoorloopig kan men alleen over zijn lengte en gewicht oordeelen. Placke heeft een lengte van 6 voet 5j inch (bijna 1,97 M.) en weegt 225 pond. Een zeer leelijke concurrence hebben de fabrikanten Timm en Reyscher, te Iserlohn, een messenfabriek te Solingen aangedaan. Zij maakten namelijk slechte messen en zonden die met het merk en den naam der Solinger firma de wereld in. Daardoor kreeg die firma een slechten naam, zoodat zij van hare goede messen weinig meer verkocht en groote schade leed. Eerst na verloop van twee jaren werd het bedrog ontdekt. Thans zijn de twee genoemde fabrikanten ieder tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld en aan het vonnis moet de grootst mogelijke publiciteit worden gegeven. De Czaar moet te Parijs 1| millioen francs hebben uitgegeven, waarvan ruim de helft ten goede kwam aan de Parijsche firma's, die belast waren met de versiering en de meubileering van de Russische ambassade. Daar de gemeente Parijs ook een anderhalf millioen besteedde, en de staat nog meer uitgaf, kan men wel nagaan, dat er in de laatste weken geld is verdiend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2