Algemees Nienws- en Adverfcentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Mo. 3360. Donderdag 24 September 1896. 36e Jaargang. abonnement NATIONALB MILITIE. Binnenland. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32£. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADYERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Yoor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien voor 3 uren op den dag der uitgave. JPolitieli Overzicht. Ook Rusland versterkte thans zijne vloot in de Turksche wateren. Het eskader, dat bij Otchakoff kruiste, ontving last op het eerste bevel van den gezant te Konstantinopel aanstonds naar den Bos porus te stevenen. De Sultan heeft inmiddels gelast het //verbannen" der Armeniers te staken en de arrestatien tot de feitelijke misdadigers te beperken. Naar berekend wordt, hebben niet minder dan 25,000 Armeniers gedwongen of vrijwillig bet land verlaten. Nu geblekeu is, dat de Porte reeds den 12den September de ambassadeurs der zes groote mogend- heden en den Griekschen gezant heeft gewaarschuwd, dat onlusten op til waren, hebben de diplomatieke vertegenwoordigers van zes kleine staten, na lang beraad, besloten deswege tot de Porte eene ge- meenschappelijke nota te richten. Deze aldus gepasseerde zes mogendheden zijn de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Spanje, Belgie, Ru- manie, Zweden en Noorwegen en bet koninkrijk der Nederlanden. De Russische Czaar en de Czarina werden Dinsdag met bet schip Standart (geescorteerd door de Poolster) uit Kopenhagen te Leith verwacht, waar ze door eene aanzienlijke Britsche scbeepsmacht zullen verwelkomd worden. Per extra-trein gaat bet dan dadelijk verder naar de Koningin op Balmoral. Het doel der Dongola-expeditie wordt in Engeland met de gedeeltelijke bezetting dier stad feitelijk als bereikt beschouwd. FEUILLETON Bij het herinneren aan de //oude vriendschap" knipoogde de mulat hem toe, doch op Snoward scheen die vertrouwelijke wenk volslrekt geen in- drnk te maken. //Zoo en daareven heb je het laten voor- komen, alsof het je daar niet om te doen was. Ik begreep bet wel, je wilt geld hebben." Ja, rnaar geen kleine aalmoes, zooals men aan den eersten bedelaar den besten toewerpt." //Zoo zoo Kan ik u soms dienen met een cheque op Rothschild, heer kapitein De kalmte van den bankier scheen den mulat aan te moedigen. Hij nam plaats in een leuniug- stoel en keek eens rond in de kamer, die prachtig gemeubileerd was. z/Naar men mij vertelde, zijt ge een zeer rijk man geworden. Het ziet er hier als bij een prins. Ja, zoo iets heb ik altijd wel van u gedacht. Ge hadt altijd verstandige inzichten en dolveel geluk Het lot is mij niet zoo gunstig geweest. Nu, ik zal u het verhaal van rnjjn wisselvallig leven besparen z/Ik dank je voor die oplettendheid Snoward, maakte zijn nagels scboon als hij daarmee gereed was, zou bij er een eind aan maken, dat was hem duidelijk aan te zien. John Archer haastte zich dus om nog te zeggen, wat hem op het hart lag. z/Tien dagen geleden is onze impresario met de noorderzon vertrokkenik heb nog een voile In het Hongaarscbe Volkshuis heeft Maandag Minister-President Banffy, in antwoord op eene interpellate van den afgevaardigde Ugron over de reis van den Czaar naar Weenen, verklaard, dat het Drievoudig Verbond in al zijne kracht blijft voortbestaan en steeds een vreedzaam doel nastreeft. Het bezoek van den Czaar voegde bij er bij heeft duidelijk getoond hoe eenstemmigheid heerscht tusschen Oostenrijk-Hongarije en Rusland, wat betreft het vaste voornemen om den vrede en de bestaande toestanden in het Oosten te bandhaven en de ontwikkeling der Balkan-Staten te bevorderen. Met algemeene stemmen nam het Huis van deze verklaring aote. De onderhandelingen tusschen Oostenrijk en Hongarije over de nieuwe overeenkomst hebben niet tot een resultaat geleid. De bepaling van het aandeel dat ieder der beide staten zal bijdragen voor de gemeenschappelijke uitgaven,is bet struikel- blok gebleven. En er worden thans plannen gemaakt voor een referendum over de kwestie. Te Weenen is, nu de Keizer van de manoeuvres in Galicie teruggekeerd is, een vergadering gehouden van de beide ministeries, het Oostenrijksche en het Hongaarsche. Daar is ernstig over den toestand beraadslaagd, met het waarschijnlijke resultaat, dat de Parlementen der beide landen zullen worden ontbonden. Naar de Neue Freie Presse verneemt, zullen de besluiten tot ontbinding van den Oostenrijkschen Rijksraad en de Hongaarsche Kamer in de eerste belft van October worden uitgevaardigd de nieuwe verkiezingen zullen dan onmiddellijk worden uit- geschreven, zoodat de nieuwe vertegenwoordigingen reeds den 20 November moeten bijeenkomen. Op deze wijze zal men de beide volken in de gelegenheid stellen uitspraak te doen bij de stembus over de geschilpunten, die het hernieuwen van de overeenkomst tusschen beide landen onmogelijk maken. De nieuwe vertegenwoordigingen zullen dadelijk na hun optreden een commissie benoemen, om de onderhandelingen over de overeenkomsten te her- vatten. Inmiddels zal de Keizer de bestaande overeen komst voor 6en jaar verlengen, in de hoop dat de nieuwe Parlementen de quota zullen vaststellen op 65 pCt. voor Oostenrijk en 35 pCt. voor Hongarije. Het rapport is openbaar gemaakt van de Oranje- Yrijstaatsche afgevaardigden op de Tol-conferentie van Zuid-Afrikaansche Staten te Kaapstad. maand loon van hem te vorderen. Ik heb geen krediet meer kortom, ik ben aan lager wal, want de kastelein heeft mijn instrumenten en kostumes in pand, waarmee ik dus nu niets meer verdienen kan. Gelukkig vond ik uw naam in een courant, en hier ben ik nu Er volgde een poos van stilte. Snoward vijlde zijn nagels en keek nu en dan eens uit het venster. Weet ge wel, mr. Snoward," fluisterde John Archer zacht, alsof bij slechts noode een geheim bekende, //weet ge wel, dat ik aan het honger- lijden ben toegekomen, en dat ik reeds aan zelfmoord gedacht heb Snoward geeuwde. „Ge verveelt mij, kapitein. Zoudt ge maar niet weggaan z/Ik heb op het punt gestaan om te stelen," fluisterde de kleine wanhopig. //Jammer, dat je het niet gedaan bebt, mijn jongen, en liefst in Amerikadaar hadden ze je misschien kort en bondig opgehangen." De mulat werd woedend. z/Ja, ik begrijp, dat zou u wel naar den zin geweest zijn. Ge weet wei, dat ik dingen kan vertellen z/Lompe kerel, je denkt toch niet, dat ik bang voor jou ben z/Nu, ge hebt in Amerika ook niet altijd zuiver spel gespeeldriep Archer opgewonden. //Al heeft men u niet met politie en justitie op de hielen gezeten, toch zou het u bier, waar ge optreedt als //groote mijnheer" en solied koopman, wel kunnen benadeelen, als men verneemt, uit welke fraaie zaken ge voordeel hebt getrokken, voordat ge bier als millionnair de man van eer kondt spelen." De vraag of Basutoland in de Unie kan blijven is niet beslist. De Vrijstaat heeft macht gekregen om maat- regelen ts nemen in verband met de moeielijkheid der dubbele rechten op de grenzen van Natal, en de regeering der Kaapkolonie eveneens in verband met eene gelijke moeielijkheid aan de grenzen van Griqualand. Het tarief op de voornaamste levensbenoodigd- heden, zooals graan, meel en vleesch, is sterk verminderd. Daarentegen is het recht op sommige weelde artikelen verhoogd. De kosten van inning der rechten worden ten gunste van den Vrijstaat verminderd. Het tarief wordt nog niet openbaar gemaakt omdat het den handel zou verstoren. Twee Vrijstaatsche afgevaardigden teekenen een minderheidsverslag ten gunste van een transito- verbond alleen, met uniforme transito-tarieven, en met vrijheid voor elken Staat om zijn eigen tarief vast te stellen en rechten te ontvangen. De Koninginnen zullen in de eerste dagen van November naar Puguy-les-Corbieres, bij Alix- les-Bains, gaan en daar drie weken blijven, om vervolgens de voornaamste steden van Noord-Italie te bezoeken of eenigen tijd door te brengen aan de Italiaansche meren. -Men schrijft uit Middel'ourg. Met den gewonen sneltrein van 7,10 waarin ten hare behoeve een salonrijtuig was geplaatst, vertrokken Dinsdagmorgen van bier H. K. H. de Prinses von Wied met hare twee dochtertjes en gevolg. Aan het station werd H. K. H. een prachtig bouquet aangeboden door mevrouw De Brauw, echtgenoote van den Coinmissaris der Koningin. Op bet perron waren aanwezig de Com missaris der Koningin, de heer W. A. graaf Yan Lijnden, kamerheer in buitengewonen dienst van wijlen Z. M. den Koning, en andere hooggepiaatste autoriteiten. De Tweede Kamer heeft gisteren het adres van antwoord op de Troonrede bebandeld. De heer Van Kerkwijk bracht daarbij o. a. de Turksche aangelegenheden ter sprake. Bij de koloniale paragraaf werd een Atjehdebat bij de Indische begrooting in uitzicht gesteld. De sprekers volstonden thans met eenige opmer- kingen de heer Borgesius vroeg o. a. inlichting omtrent bet onthoofden van Atjehers. De Minister deelde mede, dat het verhaal omtrent kapitein Nu kwam er een onbeschrijfelijke glimlach op de dunne lippen van den bankier. z/Wat denkt ge wel, o ridder zonder vrees of blaam, dat het zou uitwerken, als John Archer, de smerige negerjongen, die het van knecbt in een kosthuis voor werklieden en goudgraven en gauwdief in California gebracbt heeft tot hansworst in een tingeltangel, ik zeg, als die onder de hand allerlei verdachtmakingen wilde uitstrooien tegen Ralph Tobias Jefferson Snoward //O, dat zou ik niet onder de band doen, aan de kletstafel in een herberg. Er zijn nog cou- ranten, waar men berichten in kan schrijven." z/Sedert wanneer kan jij dan schrijven, pochhans? Je hebt nooit iets anders geleerd, dan je vingers krom naar je toe halen, drinken en fooien aan- nemen. En zou jij denken, dat de krantenscbrijver van het minste allooi zoo dwaas zou zijn om nieuws te putten uit zoo'n betrouwbare bron als jouw smerige Moorenbek Je denkt zeker, dat ik zoo dom ben en niet weet, dat jij alle reden hebt om je bier op vreemden bodem heel rustig te houden, als je geen gevaar wilt loopen om als landlooper naar Amerika teruggezonden te worden John Archer veranderde plotseling van houding; deze had niets dreigends meer. z/Nu, zie eens, hoe beklagenswaardig ik ben," jammerde hij met bangend hoofd. //Loop naar den duivel z/En ge kunt toch zoo gemakkelijk van mij ontslagen worden. Een som geld, dat ik ginder in New-York of in Chicago op fatsoenlijke manier iets kon beginnen z/Ik zou gek zijn Janssen onwaar is, doch wel aan eenige Atjehers bet hoofd is afgeslageu. Die hoofden zijn bewijzen van identiteit. Het adres van antwoord is daarop goedgekeurd. Onder mededeeling van eene missive van den Minister van Binnenlandsche zaken betreffende uitvoering der kieswet, hebben Gedep. Staten tot de gemeentebesturen eene circulaire gericht als volgt Gaarne zullen wij zoo spoedig mogelijk van u vernemen, of bet u wenschelijk voorkomt, dat uwe gemeenten in stemdistricten verdeeld wordt, en, zoo ja, op welke wijze de indeeling zoude kunnen geschieden. Mocht uwe gemeente hoofd- plaats zijn van het kiesdistrict, dan zien wij tevens de opgave tegemoet van het stemdistrict, waarin het hoofdstembureau zitting zoude moeten hebben. Mocht op 10 October a. s. van u geen bericbt zijn ingekomen, dan zal het er voor gehouden worden, dat de verdeeling uwer gemeente in stem districten niet gewenscht wordt. Om den wederinvoer in Nederland van runderen en schapen, wier toelating door de Bel- gische autoriteiten, op grond van de daar te lande geldende veeartsenijkundige voorschriften, mocht zijn geweigerd, behalve langs de spoorlijnen, ook langs de heerbanen mogelijk te maken, zijn eenige wijzigingen gebracht in de desbetreffendebepalingen. De belangstellende vindt het ministerieel besluit dienaangaande in de Staats Ct. van gisteren. De uitzending van scbepen om onze belangen te beschermen in de wateren van Konstantinopel is voorloopig op 26 September a. s. bepaald. Uitgezonden zullen worden de //Joban Willem Eriso" en de schoener //Zeehond", onder commando resp. van kapitein ter zee A. P. Tadema en kap.- luit. ter zee I. v. d. Bosch. Nadat dezer dagen door eene commissie uit de //Vereeniging van gisthandelaren" te Schiedam eene nadere onderhandeling met den heer B. C. Mackenzie te Londen had plaats gehad, over diens systeem van gistbereiding, waardoor eene meerdere opbrengst van uitstekende en duurzame gist zou worden verkregen, en zij er in geslaagd was, zijne condition tot de helft verminderd te krijgen, werd het contract onderteekend en eene vergadering ge houden van de contractanten. Deze vergadering koos in de commissie van arbitrage de heeren W. A. J. Witkampf, C. J. Wouterlood en J. van der Yelden, en de heer Mackenzie, die de vergadering bijwoonde, verklaarde, met deze samenstelling der commissie genoegen te nemen. z/Of ten minste bet geld om den overtocht te betalen. Ach God, op kosten van de politie kan ik toch niet reizen." z/Het is belachelijk Je zoudt toch niet ver- trekken. Je verdrinkt het geld en over een week kom je weer hier." z/Neen," riep Archer met overtuiging. //Mijn woord van eer daarop z/Dat is grappig gezegd," zei Snoward lachend en na een oogenblik nadenken voegde bij er bij z/Daar zal ik je voor beloonen." De oogen van Archer begonnen te schitteren, toen hij zag, dat de bankier naar de ijzeren brandkast ging, die in een hoek van de kamer stond. Snoward opende die, nam er een groote porte- feuille uit en na eenig omslaan liet hij achteloos zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken drie bankbiljetten een voor een op den grond fladderen. Met begeerige blikken had Archer naar de brandkast geloerdnu bukte hij zich telkens om een bankbiljet op te rapen, zooals een roofvogel op zijn prooi neerschiet. z/Een twee drie telde hij in gespannen verwachting. Snoward sloeg de portefeuille dicht en legde die in de kast. De mulat bleef met open mond staan. z/Wat?" vroeg hij, toen er niets meer volgde. z/Krijg ik slechts driehonderd mark z/Dat is genoeg voor de reiskosten tusschen- deks. Zoo, en scheer je nu weg, hondsvot, en kom niet terng hier, als je geen flink pak slaag wilt oploopen." NEIIZENSCHE COIRAM Hit hlttrf vernchijn« tiintnilai;-, Woenwtltm- rijilbiJ den uitgever P. 3. VA» 1»K 1ANDE «e Ter Menzen. Bnrgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN- Gelet op art. 26 der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72), zooals die is gewijzigd bij de wetten van 4 April 1892 (Staatsblad no. 56) en 20 April 1895 (Staats blad no 72) Brengon bij deze ter keonis van belanghebbenden dat het register van de in dit jaar voor de nationale militie ingeschrevenen, benevens de daaruit opgemaakte alpha- betische lijst, voor elk op de secretarie ter lezing zullen neder- liggen van den 33 September tot en met den 1 October dat tegen register en lijst, binnen den tijd der nederligging, bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in de provincie, door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt dit verzoekschrift moet worden ingediend bij den burgemeester tegen bewijs van ontvang. Ter Neuzen, den 22 September 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 1