GAMBOLLING Boschkapelle. Openbare Verpachting. A. G. VAN CAMPEN, D. L VAN DAMME, KUNSTTAHEN. WMTTAMN. A to „Prins van Oranje" Rail 10 Hectarei Baaw- eo Hoogwatergetij te Ter Neuzen. „V0LKSTUIN" te Ter Neuzeii. Advertentien. Verkiezing leden van den raad teSTOPPELDiJKSCHE veer, G. VAN CAMPEN, VERPACHTEN Het Recht van Visschen Qb Het Recht van Jacht Zondag 26 Juli 1896. Openbare Verkooping. Docler Hirschel, BEESTIAAL: Landbouw-, Stal- en Melk- gereedschap Huishoudelijke Goederen Openbare Verkooping. een hebben we nu zes weken droogte in het verschiet en vermoedelijk warmte er bij. Een Amsterdammer, liefhebber van grogje, was dezer dagen in een gezellige club verzeild geraakt. Men dronk op alles, waarop maar aan te stooten viel en zat heel druk verschillende zaken te bespreken zonder er om te denken, dat de lei van den eigenaar van de inrichting waar men zat, heel getrouw aangaf het bedrag der consumptie- rekening. Onze stadgenoot had heelemaal geen idee van de betaling en kwam daarenboven tot de ontdekking dat hij, de soliedste aller schoonvaders genoodzaakt zou zijn geldelijke hulp in te roepen, omdat hij zijn portemonnaie had vergeten. De eigenaar van het cafe nam het zaakje al ernstig op. Hij verklaarde heel bedaard schoonpa //in pand te zullen houden totdat zijn schuld was aangi zuiverd. Daar zat de man en natuurlijk door de vrienden van zooeven, verlaten. Hij zou een laatste poging wagen, vroeg papier, pen en inkt en schreef het volgende bnefje Waarde schoondochter Ik ben in perceelin de Warmoesstraat door een ruit gevallen en wordt nu voor een bedrag van f in pand gehouden. Ze willen mij niet laten gaan. Geef dus brenger dezes het geld mede. t. t. Vader Herman. Schoondochter was echter niet voor de poes, en kende schoonpapa. Zij ging zelf mede naar het opgegeven adres en vernam dat papa wel //in pand" werd gehouden, maar wegens de nietbetaling van een schrikbarend aantal grogjes. Zij betaalde hetgeen noodig was, maar gaf schoonpapa een zoodanige recht kattige vermaning, dat deze wel zorgen zal voorloopig niet weer in pand te worden gehouden. Als de les maar blijvend helpt. Een koopman uit Woerden verkeerde in de meening, dat hij erfgenaam was van Neeltje Pater, te Broek in Waterland overleden. Men vertelt, dat Neeltje Pater schatrijk was geweest en de WoerdeDsche koopman meende, dat hij universeel erfgenaam was. Hij sprak dezen en genen over de middelen, die hij moest aanwenden om dat geld te krijgen, maar niemand scheen raad te weten eindelijk stuurde iemand hem naar een kaartlegster te Gouda. Deze wist raader moest, zeide zij een advocaat aan het werk gesteld worden, de kaarten hadden het uitgewezen. Maar advocaten gaan niet voor weinig geld aan het werk, er moest eerst 55 gestort worden, eer de advocaat zijn schouder tegen het wiel wilde zetten, dat de boel aan het draaien zou maken De sukkel stortte 55. De kaartlegster kwam met allerlei mooie praatjes, brieven, telegrammen enz. aan, en lichtte den man in een paar jaar voor f 600 op. Altijd had zij geld noodig voor den advocaat en vertelde dan, dat de zaak zoo goed ging als maar kon. De eenvoudige lieden wilden ook eens gaarne den advocaat zien. Eerst zeide de kaartlegster, dat de persoonlijkheid van dien advocaat geheim moest blijven, maar toen haar het vuur wat na aan de schenen werd gelegd, werd den goedgeloovigen zielen door de kaart legster aangezegd, dat mijnheer nu zou komen, en dat zij maar eens een flinke koffietafel moesten aanrichten. Er werd een zoogenaamd tafeltje- welbereid gemaakt, maar geen advocaat kwam. Eindelijk noemde zij een gefingeerden naam en ten slotte werden de bedrogenen wantrouwig, zoodat het rechtszaken werden. De kaartlegster, die gehuwd en tevens moeder is, gaf aan de rechtbank te Rotterdam, waarvoor zij Dinsdag terecht stond, te kennen, dat haar man niet grnoeg verdient, dat zij een jaar of zeven het beroep van kaartlegster uitoefent en dat zij nogal beklant was, maar dat de klad in de zaak is gekomen, sedert het bekend is geworden, dat zij de goegemeente had opgelicht. Zij verklaarde, dat zij met den advocaat die de zaak zou in orde brengen haar eigen persoon bedoeld had, want zij was haar eigen advocaat. Yoor hoeveel geld zij de goedgeloovige zielen had beetgenomen, kon zij niet zeggen, want zij ver klaarde nu en dan suf te wezen door het drinken van een borreltje. Tevens werd zij door den president tot de erkentenis gebracht, dat er niets uit de kaarten was af te leiden. De officier van justitie eischte 1 jaar en 6 maanden voor de beklaagde. Met deze woorden legde hij, als gebruikelijk, de hand op zijn schouder. Horner uitte een kreet van woede. Thans, maar te laat, begreep hij alles. Het schuim kwam hem op de lippen, hij trachtte zijn handen uit de stalen beugels los te rukken en toen hem dit niet gelukte, poogde hij zich op den grond te werpen. Maar de politieagenten hielden hem nog altijd van achteren vastnu tilden zij hem op en droegen hem naar het rijtuig, dat voor de deur van het restaurant stond te wachten. Alles was uiterst snel in zijn werk gegaan en, onder bescherming van de middelerwijl ingevallen duisternis, had geen der voorbijgangers er iets van gemerkt, zoodat een oploop vermeden werd. (Wordt vervolgd). Eenige dagen geleden maakte een kleine jongen, die als bediende werkzaam was bij een drogist, den winkel schoon en vond op den vloer een paar stukjes, die hij voor zoethout hield. Hij at er van en daar hij den smaak niet kwaad vond, raapte hij alles op wat -er nog lag en deelde er later zijn vriendjes van mee. Maar de jongen had in zijn onwetendheid geheel iets anders dan zoethout gegeten en de gevolgen bleven dan ook niet uit. Al heel spoedig werden eenige knaapjes ziek en ter verpleging opgenomen in het Guy- gasthuis, waar het bleek dat zij door belladonna waren vergiftigd. Tn het geheel zijn er tien kinderen ziek, waarvan drie niet zonder gevaar. Men hoopt hen echter in het leven te kunnen behouden, Het gerucht loopt hier al een paar dagen, zegt de Parijsche benchtgever der Indep. Beige, dat er een groot schandaal zal uitbreken, betrek- king hebbende op een groot administratief lichaam te Parijs. Er zou sprake zijn van verduistering van eenige millioenen. In den morgen van den 14en Juli moeten een twintigtal leden van het personeel in hechtenis zijn genomen. Sedert hebben de onderzoekingen en de arrestatien voortgeduurd, zoodat ongeveer vijftig personen zich in hechtenis bevinden. Hooggeplaatste personen moeten in het schan daal betrokken zijn. Aan boord van het Amerikaansche barkschip Herbert Fuller, dat op de reis van Boston naar Buenos-Ayres te Hallifax binnenliep, is op zee een bloedig drama afgespeeld. De bemanning, wie het van het begin der reis af reeds niet erg naar den zin scheen te gaan, weigerde de bevelen van de officieren op te volgen, klaagde over de kwaliteit van het voedsel en sloeg aan het muiten. Zaterdag bereikte de muiterij haar hoogste punt. Gedurende den nacht slopen de muiters, met bijlen gewapend, naar de kajuiten waar de gezagvoerder, kapitein Nash, zijn echtgenoote en de tweede stuurman sliepen, vielen hen aan en hakten hen bijna in stukken. Geen der slachtoffers had een schreeuw laten hooren, alles was zoo stil in zijn werk raau, dat de op wacht zijnde eerste stuurman er niets van bemerkt had en de gruweldaad kwam eerst uit, toen de wacht afgelost moest worden en de eerste stuurman zich naar de kajuit begaf, om den kapitein te wekken. De stuurman, scheepstimmerman en hofmeester voorzagen zich nu van wapenen en noodzaakten de bemanning het schip aldaar binnen te brengen, waar alien gevangen genomen zijn. Li-IIung-Tchang blijft nog tot 3 Augustus in Erankrijk. Dan gaat hij naar Engeland. Hij heeft reeds aan deD reporter van een Engelsch blad verzekerd. dat de Engelsche kolonien in China uitstekend worden bestuurd. Het telegraafbureau Hirsch vernam van een z/Japansch diplomaat," dat Li in zijn eigen land eigenlijk weinig invloed heeftde genadeslag voor al degenen, die nog bleven hopen op een groote leverantie door zijn tusschenkomst. Op de bekende toeristenlijn tusschen Yerz en Stalheim in Noorwegen, verongelukten dezer dagen de 70jarige Amerikaansche hoedenfabrikant Joumans en zijn vrouw. Hij reed met een groot gezelschap Amerikanen op den dicht langs het water loopenden weg, toen het paard van een der kleine wagens schrikte, en met het voertuig en de passagiers in den afgrond sprong. De koetsier sprang nog juist bijtijds van den bok, doch het echtpaar verdronk. De lijken werden gebalsemd en naar Amerika verscheept. Bij de Zondag j.l. te Yalladolid in Spanje plaats gehad hebbende stierengevechten, kwamen niet minder dan vijf ongelukken voor. Twee picadores stortten van hun paarden en bekwamen een hersenschudding, twee espado's werden zoodanig door de stieren toegetakeld, dat hun onmiddellijke opneming in het hospitaal noodzakelijk bleek en een paardenjocgen werd op de horens genomen en zoo ernstig verwond, dat men voor zijn leven vreest. Het publiek amuseerde zich kostelijk Lady Henry Somerset, de wakkere voor- standster der matigheid heeft verscheidene bijdragen weten te verkrijgen voor het bouwen van een hospitaal van een nieuwe soort, dat te Duxhirst, bij Reigate zal opgericht worden onder bescherming der hertogin van Teck. Het is een stad van aardige huisjes, waar vrouwen, die aan den drank zijn, worden behandeld en van de ondeugd genezen door de aantrekkelijkheid van het buitenleven. De ijverige stichtster hoopt op die wijze dronken vrouwen tot boerinnetjes en gewezen slavinnen van den drank tot goede huishoudsters te maken. Men weet niet waarover men zich meer moet verbazen over de ongeloofelijke ontwikkeling van den drankzucht onder de vrouwen, waardoor be- hoefte ontstaat aan zulke groote gestichten, of over de edelmoedigheid der Engelschen, die altijd bereid zijn tot het offeren van millioenen, waar het een onderneming met een menschlievend doel geldt, al is de uitslag ook nog zoo twijfelachtig. Het beroemde zwarte paard van generaal Boulanger moet ook ondervinden dat aardsche grootheid vergankelijk is. Men zal zich nog wel herinneren, dat het dier niet weinig tot de popu- lariteit van Boulanger bijdroeg. En wie had gedacht, dat de edele Tunis, zooals de generaal zijn strijdros noemde, zijn dagen zou eindigen in den stal van een huurkoetsier Zoo is het toch. De correspondent van den Matin heeft de lijdens- geschiedenis van het paard gevolgd en werkelijk het ros bij een huurkoetsier aangetroffen. Jammer, dat Tunis niet praten of zijn memoires opschrijven kan Ook is het jammer, of liever onbegrijpelijk, dat de vele vrienden en vriendinnen van den generaal zich het lot van het zwarte paard niet hebben aangetrokken en Tunis het genadebrood hebben gegeven. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag 25 Juli. 2.9 2.29 Zondag 26 2.49 3.7 Maandag 27 H 3.26 3.42 Dinsdag 28 4.— 4.16 Woensdag 29 4.34 4.49 Donderdag 30 5.5 5.21 Vrijdag 31 5.38 5.57 op a. s. ZONDAG 26 JULI, te geven door het Muziekkorps der BURGERWACHT te St, Nicolaas (Belgie). Directeur de heer ELLEGIERS. Aanvaner te £5 uren. Entree 15 centen per persoon. ARMANI) BL ASSIAUH AECK, //Hotel de la Station". Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling van hier en elders ondervonden, bij gelegenheid mijner 100»ten ver- jaardag, betuigt ondergeteekende hare harteiiiken dank. M. LEUNIS, Wed. H. Moens en Eamilie. 23 Juli 1896. TE TER NEUZEN. PRIJSSCHIETING ingevolge art. 14 v/h Reglement, op Zondag 26 Juli 1896, des namid- dags 5 ure. HET BESTTTUR- Tot lid van den Raad bevolen de heer wiens uur, in de //Graanbeurs" te H u 1 s t en van 1 tot 5 ure, bij I. GOUDSTIKKER te Ter Neuzen, en den P Dinsdag van iedere maand te Axel, bij de wed. Rolff, van 's morgens 10£ tot 's nam. 2 uurvoor het inzetten van kunst- tanden en gebitten, volgens het nieuwste systeem en billijke prijzen. Op aanvraag komt Dr. Hirschel aan huis, zonder verhooging van prijs. De Notaris A. M. van Rijsoort van Meurs te Hulst zal, ten verzoeke van het Bestuur van het wdterschap Groot- en Klein Ferdinandus op Dinsdag 11 Augustus 1896, 's voormiddags 9 uur, in het logement//hetBonte Hert" te Hulst, bewoond door den heer E. M. Brand in het openbaar gelegen onder de gemeente St. Jansteen en Koewacht, verdeeld in 14 perceelen, nader bij plakbrieven omschreven, in eigendom be- hoorende aan bovengenoemd waterschap. in 3 perceelen of bij accumulatie, op en in alle de waters van bovengenoemd waterschap, zooals dit thans in pacht is bij Erancies van Acker, visscher te Koewacht. op alle eigendommen van meergenoemd wa terschap, ter grootte ongeveer van 128 hec- taren Bouw- en Weiland en Kreken, zooals dit thans in pacht is bij de heeren C. Ysebaert en P. de Kerf te St. Jansteen. De verpachting geschiedt voor den tijd van zeven achtereenvolgende jaren, ingaande wat het bouw- en weiland betreftna het roo- ven van den oogst in 1897 wat het vischrecht betreftden 1 Januari 1898; en wat het jachtrecht betreftop den dag der opening van de jacht op het waterwild in 1897. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris. wordt ten zeerste aan- onpartijdigheid, helder verstand en veel- vuldige kennis algemeen bekend is. Hij heeft den moed de kat de bel aan te hangen, indien zulks noodig is en zal zeer zeker de belangen der gemeente onpartijdig behartigen, zonder naar de oogen van een ander te zien. Stemt dus met ons op het geel briefje den heer op het wit den heer EENIGE KIEZERS. geexamineerd tandarts, is te spreken de le Maan- dag van iedere maand van 's morgens 9 tot 12 in Waleploeg, De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van den heer LEVINUS DE FEIJTER Pz. op de door hem bewoond geweest zijnde hofstede in den Buthpolder, gemeente Axel, op Donderdag den 30 Juli 1896, des voor middags 10 ure, verkoopen 4 WERKPAARDEN. 5 baatgevende KOEIEN, 2 tweejarigeRUNDERS, 1 eenjarig RUND, 3 VAARSKALVERS, 1 STIERKALE, 2 LOOPVARKENS, 70 HOENDERS en HANEN. 4 Menwagens, 1 Chais op veeren met Draagkussen, 1 Treemkar, 3 kleine Ploegen, 1 Saxploeg, 1 oude Zeeuwsche houten en ijzeren Eggen, Molbord met ketting, Rolblok, Rolslede, 2 Windmolens, Snijmolen, Snijbak, 2 Bascules met gewichten, Zaadzeil, Draagkleeden, Graan- zakken, Balen, Ziften, Rieken, Schoppen, Vorken, Mesthaken, Zeisen, 4 Ladders in soort, Graanmaat, Kaarnmolen, Kaarntonnen, Boterbakken, Emmers, Waterbak met goot en schepper, Touwwerk, Teeltuin, Vlasreep, Bollenbreker, 2 Ylasziften, Slijpsteen enz. VOORTS: Eene partij BRANDHOUT, DROOGE MUTSAARD, WILGEN STIJLEN, STROO, MEST enz. 2 Kabinetten, Kleerkast, Hoekkastje, 3 Tafels, eene partij Stoelen, Vloerzeil, Matten, Staande- en Hang- lamp, Spiegels, Eriesche Klok, 2 pluimen Bedden met toebehooren, Ledikant, Kachel met toebehooren, een Staten Bij bel, eene partij Boeken van godsdienstigen en anderen aard, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch- en Schuurgerief, Vleeschblok, Worstenbak, Vleeschkuip en meer andere goederen. Koopen tot en met 5,terstond te betalen. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd. Nalatige betalers worden niet als kooper of borg aangenomen. Orgeldraaiers en liedjeszangers worden niet toegelaten. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Weduwe en Erven van den heer J. BAUWENS te Axel, op Zaterdag den 1 Augustus 1896, des namiddags 1 ure, verkoopen Een PAARD, RIJTUIG op veeren, nieuwe en oude HARNASSURES, NET, SNIJMOLEN, LICHTER, HAVERKIST, LADDER, TRAP, SCHOP PEN, VORKEN, ZADEL, TEUGEL, STROO, enz., enz. HANDBOOGSCHtJTTERIJ alles aan den stal door voornoemde mevrouw het woonhuis bewoond Bauwens te Axel. nog 10* OP van

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2