Dankbetuiging. Dankbetuiging. PAARDENKEDRING is fiemengde berichten. BURGERL1JKE STAND. Advertentien. Aangifte voor 15 Juli e. k. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Telegrafische berichten. 's morgens liier opgelatea waren, tegen half twaa^ (Vlissingsche tijd) te Crefeld aankwamen, en binne11 het uur de 75 prijzen waren gewonnen. De beide eere-prijzen, door de gemeente en de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen- verkeer aangeboden, werden behaald door de heeren Jos. Bougartz en Carl Theisejans. Den 12aen Juli a. s. is men voornemens de duiven met een der booten van de Stoomvaart- Maatschappij //Zeeland" mede te geven, om ze alsdan te Queenboro op te laten. VI. Crt. Sas Tan Gent, 3 Juli. In den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur werden de ingezetenen uit hun slaap gewekt door het geroep //brand, brand." De kerk der Hervormde gemeente stond in lichte laaie en brandde dan ook spoedig geheel uit, alleen de muren bleven staan. De aangrenzende gebouwen bleven gespaard doch leden eenige water- schade. Waarschijnlijk is de toren getroffen door den bliksem, daar omstreeks 9 uur een kort maar hevig onweer losbarstte. Opmerkelijk is het dat de klok te half twaalf nog sloeghet vuur moet dus lang gesmeuld hebben. De kerk, alzoo schrijft men ons, is geassureerd. Koewaeht. Aan deze gemeente is behalve en boven de gewone bijdragen eene rijkssubsidie ver- leend van 3100 gulden tot behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs. 's Gravenliage, 3 Juli. De overblijfselen van den Prins van Oranje zijn alhier per gewonen trein van het Staatsspoor aangekomen en onmiddellijk met een extra-trein naar Delft overgebracht. De driekleur en eenige kransen bedekten de lijkkist in den rouwwagen. In Delft werd de kist met mililair vertoon naar de nieuwe kerk vervoerd en bijgezet in den graf- kelder in tegenwoordigheid van het Huis der Koninginnen en de gezanten van Duitschland en Oostenrijk en de Italiaansche legatie. Een Ko- ninginnen-krans van laurierblaren aan oranjelinten blijft het overschot versieren, dat in den grafkelder rust naast het graf zijner moeder, de gemalin van Prins Willem V. RECHTSZAKEN Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 Juli de volgende vonnissen uitgesproken E. H. V., oud 40 j., slachter te Sas van Gent, is wegens mishandeling vrijgesproken. A. A. E. V., oud 16 j., timmermansknecht te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. d. B., oud 27 j., stroodekker te Zaamslag, is wegens beleediging van een ambtenaar veroord. tot f 8 boete of 8 dagen hecht. 1°. A. L. K., oud 23 j., 2°. L. V., oud 23 j., schoenmaker, 3°. Ch. L. Loud 26 j., veldar- beider, alien te Westdorpe, zijn wegens huisvrede- breuk de le en 2e bovendien wegens beleediging veroord. de le tot f 8 boete of 8 dagen hecht., de 2e en 3° ieder tot f 5 boete of 5 dagen hecht. De rechtbank te Maastricht heeft uitspraak gedaan in de zaak van de drie personen, onder wie een gemeenteraadslid en zijn zoon, die terecht hebben gestaan ter zake van wederspannigheid het ontzetten van een beschonken arrestant uit de handen van een agent van politie en het raadslid tot een dag, de beide andere beklaagden ieder tot 7 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Naar het huis van arrest te Middelburg is in voorloopige bewaring overgebracht zekere P. J. d. B., 31 jaar oud, candidaat-briefdrager, geboren en wonende te Niekerken (Oost-Vlaanderen), die te Clinge aangehouden, de uitlevering door de Belgische Regeering aan de Nederlandsche gevraagd is, als moetende nog een straftijd van 18 maanden ondergaan, hem bij vonnis van het gerecht te Dendermonde onlangs opgelegd. Bij de arrestatie van het 5tal personen uit Borssele, op het kantongerecht te Goes, alien verdacht van meineed, trok een zesde getuige zijne valsche verklaring tijdens de zitting in. Te TJmuiden is uit Belgie een groote waggon aangekomen, waarin zich zes ijzeren tanks bevinden. Daarin kan ongeveer 8000 KG. levende visch in water vervoerd worden, dat door een petroleum- motor voortdurend in beweging gehouden wordt. Het zeewater wordt in den waggon gepompt en behoorlijk gefiltreerd. Boven in den wagen zijn luchtreservoirs, om het water voortdurend met versphe lucht te kunnen vermengen. Li-Hung-Chang zal hier te lande komen zonder zijn mee op reis genomen doodkist. Die is vooruitgezonden naar Engeland. fn een vlaag van krankzinnigheid loste een huisvader te Sittard een revolverschot op zijne 25jarige dochter, waarna hij zich naar den stal begaf om zijn paard te dooden. Gelukkig was de dochter, die in het gelaat gekwetst werd en veel bloed verloor, niet doodelijk gewondhaar toestand is buiten gevaar. 'tWas zeer moeilijk, den onge- lukkige te overmeesteren; de boeien verbrijzelde hij en eerst na door een sabelslag verwond te zijn, kon hij vervoerd worden. Te Haarlem sneed zich voor eenige maanden een jongen, bij het breken van een glasruit, vrij ernstig in den pols. Een geneesheer wist de wond te doeu heelen, maar zonderling genoeg, de hand bleef onbruikbaar en de jongen klaagde steeds over een vreemde pijn in den pols. Ten laatste besloot de geneesheer de hulp in te roepen van Dr. Val- kema Blauw om den pols door middel van Ront- genstralen te photographeeren. En afgaand op de photographie, welke een zwarte streep in den pols vertoonde, werd bij eene operatie op die plek een stuk glas gevonden. De hand is nu weer goed te gebruiken. Hoe de scholen ten plattelande uitstekende bureaux zijn om te adverteeren, schetst een //dorps- onderwijzer" in de Arnh. Ct. Onder meer schrijft hij Iemand verloor een stok met zilveren knop. Hij adverteerde, liet het 's Zondags aflezen he- laas het mocht niet baten. Hij was au bout de son rouleau, tot hij opeens den inval krijgt, de hulp van een paar schoolhoofden in te roepen en ziet binnen drie dagen bracht een jongen uit eene naburige gemeente den dierbaren stok terug. Een heer had bij een val van zijn paard in het dorp L. zijn gouden bril verloren. Hij be- merkte dit eerst toen hij thuis kwam te G. Hij wendde zich dadelijk tot het schoolhoofd te L, en ziet de bril kwam terug. Ziet men buiten, door 't ontrouw schoolbezoek in ons vrije vaderland, al weinig resultaten van het onderwijs, kunnen de bekwaamste onderwijzers zich in deze moeielijk verdienstelijk maken, schat- ten onstoffelijk wel te verstaan kunnen ze zich vergaderen in hulpvaardigheid. De boer heeft een koe geslacht. „ze wordt morgen om zoo en zoo laat uitgepond, met been voor 15 ct. zonder voor 20 ct. 't pond," //Schipper E. is met kolen aangekomen, lost morgen, voor 14 stuivers afhalen, 15 thuis." //De goochelaar geeft Donderdagavond een voorstelling bij E., lste rang 25 ct., 2de enz., kinderen half geld." //Rijnder zal morgen de zwarte bessen ontvangen tegen 6 ct." //Boer van Wijhe heeft drie losse arbeiders noodig zonder den kost." //Overmorgen om 6 uur veevergadering (veeleden van het veefonds)." Wat een kostelijk en goedkoop advertentiebureau (de meester doet dat voor de eerIk ken een school waar tot 1892 de brievengaarder om 10 uur de school instormde, kranten, brieven en soms geld uitdeelde onder de schoolkinderen en dan rustig naar zijn //moeder de vrouw" ging. Niet waar, we gaan vooruitwat al gemakken verschaft toch onze 19e eeuw boven de 18e en dat nog wel door die volksscholen, die 't altijd gedaan hebben Bij een wielerwedren tusschen de Engelsche jockey's Morris en Davies te Parijs had eerst- genoemde, reeds dicht bij den eindpaal gekomen, het ongeluk te vallen en een dijbeen te breken- op twee plaatsen. Zijn mededinger Davies, die vlak achter hem was, viel over hem heen en bekwam een wond aan het hoofd, waaraan hij na eenige uren stierf. Maar Morris stond, ondanks zijn pijnen op, en reed met een been, terwijl het andere slap neerhing, verder naar den eindpaal, waar hij als overwinnaar aan kwam. Te Ostende is een hotel in aanbouw, dat tien verdiepingen zal krijgen. De Amerikaansche opgravingen te Korinthe hebben onlangs de bouwvallen van het theater aan het licht gebracht, benevens de overblijfselen van een lange zuilengaanderij, en een groot aantal zeer oude vazen, die tot een periode behooren, voorafgaande aan het zg. Trojaansche tijdperk. Onder de blanken die in Rhodesia door de oproerige Kaffers werden vermoord, is ook een broeder van den beruchten Dr. Jameson. Te Bristol meldt een blad woont een paar tweelingbroeders, die zoo sprekend op elkaar gelijken, dat zij dikwijls geld van elkaar leenen zonder het te weten. Bij eene verkooping van volbloed-paarden in Engeland is f 150,000 betaald voor eene 7jarige merrie. Mevrouw Harriet Beecher Stowe, de beroemde schrijfster van De Negerhut, is op 84jarigen leef- tijd te Hartford, in den Amerikaanschen Staat Connecticut, overleden. De Parijsche politie heeft een en twintig dieven gevat, die tot een talrijke en goed georga- niseerde bende behooren, welker hoofd tegenwoordig in Amerika is. Men weet nu reeds van 200 diefstallen door deze bende gepleegd, tot een gezamenlijk bedrag van 800,000 a 1,000,000 fr. Onder den in hun bezit gevonden buit zijn vele uit kerken gestolen kostbaarheden. De bende pleegde bij voorkeur kerkdiefstalleu en zij heette daarom in de dievenwereld //de bende der sacristijnen". Behalve den hoofdman had de bende nog vijf aanvoerders, die nu alien gevat zijn. Alleen die vijf kwamen bijeen om de aanslagen te beramen en zij waarschuwden zeer omzichtig de leden der bende, die zij noodig hadden voor de uitvoering. Door al hunne voorzorgsmaatregelen konden zij jarenlang straffeloos hunne diefstallen plegen. Een agent der geheime politie heeft de bende ontdekt. Een man, die een bijzonder kostbaren ring droeg, wekte verleden jaar zijn achterdocht. Hij volgde dien man, kwam langzamerhand telkens onder een nieuwe vermomming, midden onder de dieven, volgde hen, leerde gaandeweg- al de leden der bende kennen, en eenige dagen geleden werd de troep gevangengenotnen. Een der aanvoerders werd gevat op het oogenblik dat hij bezig was, werklieden aanwijzingen te geven voor een villa, die hij voor zich liet bouwen. Een commissie van aanzienlijke Staatsambte- tenaren, handels-, nijverheids-en geldmannen heeft te Berlijn ter eere van den Chineeschen Onderkoning Li-Hung-Chang een buitengewoon schitterend afscheidsfeest op het tentoonstellingsterrein gegeven. Aan het feestmaal brachten de Minister Von Botticher en de staatssecretaris van marine Hollmann een toost uit in de Chineesche taal. Het geheim der verrassende kennis van die heeren was spoedig opgelost. Het is de Duitsche consul te Peking, die hun de Chineesche volzinnen heeft geleerd. Hij zat mede aan en hij was, op een paar kleinigheden van de uitspraak na, tevreden over zijn leerlingen. De Minister Von Botticher sprak eerst in het Duitsch met geestdrift van de liefde, die alle Duitsche stammen hunnen Keizer toedragen en opeens begon hij met ziju Tsing-ping-tsging, tot groote verbazing zijner toehoorders. Wat hij zeide was ongeveer//Het land der deugd, de groote Keizer, mogen zij 10,000 jaren leven een wensch die misschien in het Chineesch zeer goed, maar in de taal van nuchtere Westerlingen wat vreemd klinkt. De heer Hollmann begon in het Chineesch en eindigde met een Duitschen toost op den Keizer van China. Li-Hung-Chang eet op Europeesche manier, met vork en mesmaar onder het eten door rookt hij met veel smaak zijn sigaar. Hij was na iederen toost onvermoeid in het klinken met de heeren en dames om hem heen. De Onder koning heeft voor zijn verblijf in het Hotel Kaiserhof te Berlijn 500 mark 300) per dag betaald. Uit Berlijn vertrok Li-Hung-Chang naar Essen, om daar eenige dagen de gast te zijn bij den z/kanonnenkoning" Krupp. Op Krupps villa Hiigel is Maandag een stand- beeld voor Li-Hung-Chrng onthuld, als blijk van erkentelijkheid voor de groote diensten welke de Onderkoning van Petchili aan den Europeeschen handel heeft bewezen. De heer Krupp hield daarbij een toespraak, waarin hij wees op de vriendschapsbetrekkingen tusschen Duitschland en China. Een feestmaal besloot de plechtigheid. 't Moet gezegd worden dat men bezig is onzen aanstaanden gast op bedenkelijke wijzete verwennen! Z E E T 1J 1) I N G E N. Van 1 tot en met 2 Juli. a a DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 J uli. 8.7 8.36 Zondag 5 9.8 9.41 Maandag 6 /f 10.14 10.46 Dinsdag 7 11.17 11.46 W oensdag 8 12.11 Donderdag 9 0.35 12.58 Vrijdag 10 1.19 1.41 Op Vrijdag 10 Juli a. s., hoopt onze geliefde moeder en grootmoeder MEGELINA LEUNIS, wed. H. Moens, haar 100Bten ver- jaardag te herdenken. Namens de familie, J. MOENS. Zaamslag, 29 Juni 1896. Op aanstaande Maandag 6 Juli hopen onze geliefde ouders JAN WOLEERT en TANNEKE VERBRUGGE, hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen leven is de wensch van hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Hoek, 3 Juli 1896. Ondergeteekenden brengen bij deze hunnen liartelijken dank aan den WelEd. heer A. Spkuitenburg, arts alhier, voor de goede zorg en toewijding door hem betoond bij het ongeluk en de verdere behandeling van hun zoontje. A. DIELEMAN Pz. en Vrouw. Ter Neuzen, 3 Juli 1896. Ondergeteekende betuigt zijn liartelijken dank voor de zeer gewaardeerde hulp hem bij het ongeval op 1 Juli 1.1. verleend, in 't bijzonder aan de heeren J. Oppeneer en C. Michielsen, alsook aan den heer J. Meslier en Echtgenoote. I. GOUDSTIKKER. Ter Neuzen, 3 Juli 1896. Plakkaten zijn in alle gemeenten uitgezet ter raadpleging. Het Bestuur der M'j t. bev. v. Landb. en Veet. in Zeel., Afd. Hulst, JULES VOGELVANGER, Voorzitter. ERANQOIS VAN WAESBERGHE, Secretaris. Van 1 tot en met 2 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 16 binnenvaartuigen op- 23 afgeschutdoor de Westsl. 1 op- en 4 afgeschut. s BInsctiliapelle- Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Petrus Boogaert, oud 30 j., jm. en Clementina Piessens, oud 26 j., jd. 27 Juni. Petrus Paulus Kox, oud 36 j.,jm. en Rosalia van Dijk, oud 26 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Johannes Franciscus, z. van Petrus Baart en van Paulina de Bruyn. Overlijden. 7 Juni. Maria Anna de Kort, oud 86 j., wed. van Jan Francies Mel. 16 Juni. Emma Apolonia Mel, oud 4 m., d. van Johannes en van Cornelia Kroes. HSeng-sitlijk. Geboorten. 19 Juni. Elisabeth, d. van Alphonsus Mannaart en van Anna Maria de Blok. 2 6 Juni. Alphonsus Alouisius, z. van Jan Francies Florijn en van Philomina de Waal. RIoek. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Jacobus Penne, oud 23 j., jm. en Cornelia de Blaeij, oud 17 j., jd. Geboorten. 19 Juni. Snzanna, d. van Cornelis van Dixhoorn en van Tanneke Riemens. 28 Juni. Christiaan, z. van Jan Donze en van Adriana Klaassen. Overlijden. 21 Juni. Pieter Dieleman, oud 52 j., echtg. van Anna de Bokx. ESontenisse. Huwelijks-aangiften. 26 Juni. Johannes Franciscus de Maat, oud 46 j weduwn. en Christina Fruij- tier, oud 30 j., jd. Geboorten. 24 Juni. Alphonsus, z. van Andries de Bakker en van Maria de Waal. 28 Juni. Joseph Maria, z. van Pieter Francies de Kock en van Johanna Cornelia van Eer- denburg. Overlijden. 18 Juni. Maria Louisa van de Yelde, oud 10 m., d. van Carolus Ludovicns en van Anna Maria Duerinck. 19 Juni. Maria van der Poel, oud 72 j., wed. van Pieter Franciscus Vermeire. 21 Juni. .Cornelia Theresia Heyman, oud 69 j., wed. van Wilhelmns Kuijpers. 27 Juni. Cornelia Taalman, oud 98 j., wed. van Hendricus van der Meeren. 29 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Johannes Jacobus Blommaart en van Maria Isabella Kint. Franciscus van Poeke, oud 2 j., z. van Eduardus Johannes en van Dorothea Geensen. Dvcrslag. Huwelijks-aangiften. 22 Juni. Cyrille Baecke, oud 27 j., jm. en Emerentia Maria van Laere, oud 25 j., id. Sas van (Sent. Huwelijks-aangiften. 30 Juni. Char les Louis Acda (van Helwoud), oud 29 j., jm. en Mathilda Paulina Martens, oud 22 j., jd. Geboorten. 26 J uni. Maria Emilia, d. van Pieter Boudens en van Phelomina Bonn. Overlijden. 18 Juni. Lijdia Jacoba Theri, oud 2 m., d. van Pieter Abraham en van Johanna Adriana de Krijger. St. Jansteem. Geboorten. 16 Juni. Johannes, z. van Cornelis Franciscus Maas en van Nathalie Want. Johannes Baptiste, z. van Augustinus Beeckman en van Leonia de Winne. 20 Juni. Bertha Anthonia, d. van Levinus Engels en van Colleta van Haver. 25 Juni Augusta, d. van Desiderius Geubels en van Rosalia Meervis. Arthure Joseph, z. van Aloysius van Watersehoot. 27 Juni. Florentius, z. van Augustus Slock en van Johanna Francisca de Maaijer. Overlijden. 19 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Everard Martinus Hubert Bartz en van Maria Rozalia Pluijm. 22 Juni. Eulalia Roels, oud 61 i., echtg. van Charles Louis Uytdragers. Stoppeldijk. Huwelijks-aangiften. 19 Juni. Honore Mannaart, oud 22 j., jm. en Anna Catharina de Nijs, oud 24 j., jd. 26 Juni. Josephus Johannes Fruijtier, oud 31 j., jm. en Rosalia Mahu, oud 33 j., jd. Petrus van Vlierberghe, oud 30 j., jm. en Anna Catharina Strijdonck, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni. Ludovicus Rodolphus Kalle, oud 26 j., jm. en Marie Vermeulen, oud 28 j., jm. Geboorten. 30 Juni. Joseph, z. van Jacobus Lossie en van Cornelia de Vijlder. Overlijden. 28 Juni. Anna Catharina van Herwegen, oud 77 j., wed. van Jan Francies de Rijk. IVestdorpe. Huwelijks-voltrekkingen 18 Juni. Jose phus Johannes Lammens (van Sas van Gent), oud 28 j., jm. en Clemence Maria de Boever, oud 25 j., jd. 30 Juni. Josephus Petrus van den Bogaert (van Assenede), oud 30 j., jm. en Euphema Bernardina de Mul, oud 20 j., jd. Geboorten. 22 Juni. Hendricus Josephus, z. van Arnoldus Dhaene en van Francisca Filipse. 26 Juni. Alma Gabriella, d. van Henry Govaert en van Valentina van Leuven. Irma Maria, d. van Carolus Ludovicus Audenaerd en van Stephania Audenaert. 29 Juni. Andre Bernardus, z. van Clemens Remerij en van Stephanie Buijsse. Overlijden. Clementia van Damme, oud 65 j., wed. van Josephus van Waes. Xaamslnir. Huwelijks-aangiften. 18 Juni. Marinus Scheele, oud 24 j., jm. en Jacomina Dekker, oud 22 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 25 Juni. Pieter Cornelis Oppe, oud 30 j., jm. en Adriana Cornelia Smallegange, oud 25 j.' jd. Simon de Klerk, oud 22 j., jm. en Johanna Maria van Hoeve, oud 20 j., jd, Geboorten. 16 Juni. Jacobus, z. van Adriaan Jacobus Yerpoorte en van Adriana van de Ree. 27 Juni. Een als t levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Pieter I van Es en van Elizabeth Wilhelmus. Overlijden. 16 Juni. Adriaan van der Beek, oud 48 j., echtg. van Johanna Pieternella Wisse. 29 Juni. Elizabeth J Wilhelmus, oud 36 j., echtg. van Pieter van Es. 30 Juni. 1 Cornelia de Krijger, oud 8 m., d. van Thomas en van Catharina Oppeneer. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 27 Juni. Alphonsus Josephus de Moor, oud 20 j., jm. en Eulalia Maria Aerts, I oud 20 j., jd. a 03 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. idem Eng. bark Eng. s.s. idem Deens. s.s. Duits. s.s. Voor Ter Xeuzen Skinningrove j 1459 Skinningrove ijzer River Derwent 2272 1 Londen stukg. Van Ter tfeuzen Glencairn 903 New-Castle ledig Hebdomos 3562 Burneiland idem Hailing 2199 Londen stukg. Skinningrove 1459 Middlesbro ledig Voor Geat Sea Gull 2100 j Londen stukg. Rozenborg I 4432 i Wyborg hout Van Rent t Don Rallus Charlotte Sea Belle Egret AlexanderShukoff 4695 Christian I 2639 2658 3015 1130 2152 3492 stukg. idem ballast stukg. idem ledig idem Goole Antwerpen Blyth Londen Antwerpen Hull Antwerpen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2