Beestiaal: DE GRAANBEURS Landboawtentooflstelling Roord-Hollandsdie KALVEREN Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Landbotiwgsrssdschap „Yoor Yadsrlandsn Honing11 IUISII1IIF, als: Flavor te Yolde, I. Dq Yilla Ma Rstraits11 II. De Smederij, Stooin- vijlenmakerij en Woonlmizen BURGERLIJKE STAND7" HandeSsbericbten. Openbare Verkooping Advertentien. Scherpschutters-Vereeniging Groote Markt, Hulst. Biefstuk, ingelegde Paling enz. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Omtrent 2 hektaren ROGGE, Ruira 1 liektare GERST en eene partij GRAS en VLIET, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping uit de hand te koop. aan Bij de ontvangst van den Keizer en de Keizerin in het stadhuis te Moskou, stonden voor dat gebouw 14000 schoolkinderen, terwijl meisjes de trappen met bloemen bestrooiden. Het hoofd der stedelijke Regeering deelde mede, dat ter gedachtenis aan het kroningsfeest een ziekenhuis met 200 bedden zal worden gesticht. Een paard van den prins van Wales heeft den Derby-prijs gewonnen. Natuurlijk maakt dit Z. K. H. zeer populair bij een goed deel der Engelschen. Het jacht //Meteor", van den Duitschen Keizer, heeft in den zeilwedstrijd te Cowes gewonnen. De Keizer zelf was, om politieke redenen, zoo- als men weet, niet tegenwoordig. Daar is een //lneisje loos" dat wil gaan varen als tweede stuurman. Zekere Miss Robina Barton, te Melbourne, heeft het bestuur der Marine ver- zocht, toegelaten te worden tot het examen van 2de stuurman. Aan den eisch van vier jaren zeedienst meent zij voldaan te hebben door vier jaren van werkzaamheid als hofmeesteres op verschillende stoomschepen. De Marine-Board heeft echter beslist, dat men geen ,/stuurvrouwen" op de schepen kan aanstellen, en het verzoek van de hand gewezen. Het vaarlustige meisje zal nu in Engeland haar geluk beproeven. De naam van den Aartsengel Gabriel wordt nu in een proces betrokken. De meermalen vermelde parijsche jonge dame, Mej. Couedon, die beweert dat de Aartsengel door haren mond spreekt, heeft een proces wegens laster ingesteld tegen den directeur en een redacteur van het dagblad Le Jour, dat zoo vrij was dit niet te gelooven en veronderstellingen opperde welke de eer der dame kwetsten. In verband met de ramp bij de kroning van den Czaar worden te Moskou heel wat legenden verteld. Zoo heet het, dat de Czaar door een droom eerst heeft vernomen van de ramp. De Keizerin droomde dat een oude pelgrim op haar toekwam zeggende //Ik ben uit Siberie gekomen, jonge Czaritsa om uwen kroningsdag te zien en nu hebben uw kozakken mij gedood." Het visioen was zoo duidelijk, dat de Keizerin angstig naar den Czaar snelde en hem vroeg of ereenongeluk was gebeurd. De Keizer telefoneerde aan den Minister van het Keizerlijk Huis en vernam toen de verpletterende waarheid. Aldus verhaalt de correspondent van The Daily News. Een dienstmeisje te Kopenhagen, zoo ver haalt het weekblad Sport im Bild, had aan hare nieuwe mevrouw gevraagd, of zij hare //machine" mocht meebrengen. Mevrouw, die niet anders dacht of het meisje bedoelde een naaimachine, had natuurlijk ja gezegd. En daar kwam, tot haar verbazing, op den bepaalden dag het nieuwe dienstmeisje aanrijden op een tweewieler Parijs wordt, als verleden jaar met water- gebrek, nu met gebrek aan vieesch bedreigd. De groote slagers, veehandelaars en ossendrijvers dreigen het werk te staken. De vereeniging tot bescherming van dieren heeft bij de politie geklaagd over mishandeling van de beesten op de slachtplaats. Dientengevolge wordt daar nu door geheime politie- agenten streng toezicht gehouden, en telkens worden er slagersknechts of veedrijvers beboet, die hunne ossen of kalveren geslagen of op andere wijze mishandeld hebben. De slagers en veehandelaars verklaren echter, dat zij het vee niet met zachtheid naar de slacht plaats kunrien drijven. Zij verzochten afschaffing van het strenge politietoezicht, en nu dit hun geweigerd werd, dreigen zij geen vee meer te laten slachten. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur Wat was ik blij, de boeiende debatten over de brug des aanstoots, of te we] de rolbrug, niet meer te moeten slikken. Dat was van de baan behalve de rolbrug zelve, die nog geen ongeluk op haar geweten heeft. Daar kwam helaas weldra een der vroede vaderen met de onderwijs-kwestie voor den dag. En dat ging er alweer van langsGelukkig werd het publiek de wetenschap bespaard, hoe eigenlijk de vork in de steel zat. Men besprak dit eenvoudig in eene geheime zittmg met opene deuren, zoodat het publiek er heelemaal niets van wist een uur naderhand De voorzitter stelde ons, huisvaders, gerust' t Was thans en regie. Yroeger, een paar maanden of jaren ZiJ zo°; de onderwijskwestie is van de agenda wij kunnen gerust zijn, vast en trouw staat daar' t wakker overschot onzer schoolcommissie om te waken voor onze hoogste belangen Helaas, daar komt alweer een brandend punt de hoofden warm makenn.l. onze gemeente- brandweer Ik was sinds jaren in de overtuiging dat die voor Ter Neuzen zeer goed was. 't Mocht wat. Daar komt de voorzitter van de Vrijwillige brand- weer zonder er doekjes om te winden me uit dien waan helpen. eerh zegt hij, //de brandmeesters zijn er zelf met mede bekend waar de brandputten lisrgen." Da's een sterk stuk Om een brand te blusschen is in de eerste p.aats water noodig en kunnen wij niet uit het kanaal of kolk het noodige krijgen, dan de brand putten aangesproken Arme sukkelaars van brand meesters, ge weet ze niet te vinden't Is een uwer afgevaardigden uit de Noordstraat die het zegt, ik niet. Neem in 't vervolg bij hem in 't een en ander eens een lesje hij weet het En krijgen we nu na afloop van dit stukje het uitvoerig schrijven van den heer Moes over't be- stek begrinting Molen- en Koedijk Prettig vooruitzicht Dankend, enz. X. P.S. 'k Hoor zoo even dat de voorzitter der Vrijwillige brandweer verklaard heeft de gemeente- subsidie van f 75 voor zijne brandweer niet meer te willen hebben en dat Opper-brandmeester en een Commissaris hun ontslag genomen hebben het eerste juich ik in 't finantieel belang der gemeente toe, als zijnde een daad louter on- baatzuchtig, zonder de miuste nevenbedoeling, edel, humaan enz. Het laatste spijt me, ofschoon ik meen dat ze volkomen gelijk hebben AM BE8TEDING. Op Zaterdag 20 Juni 1896, des namiddags te 2 uur, in het //Hotel der Nederlanden" bij me- juffrouw de weduwe Susijn te Ter Neuzen, van Het driejarig onderhoud van de uitwaterings- werken, behoorende tot het kanaal van Ter Neuzen in Zeeland. Onder beheer der genie te Bergen op Zoom. (Raming 2500.) ZEETIJDINGEIN. Van 5 tot en met 7 Juni. Van 5 tot en met 7 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 29 afgeschut; door de Wests]. 4 afgeschut. Rotterdam, 8 Juni 1896. Binnenlandsche Granen. Behalve in bruine boonen redelijke aanvoer. Tarwe 20, beste soorten Meel 25 cent hooger. Men noteert: Tarwe de beste 6,70 a 6,80, mindere soorten f 5,70 a 5,90; Rogge 3,75 h f 4,30 Gerst 3,40 a 3,80Chevaliergerst 4,25 a f 4,90 Ha\er f 2,40 5 f 3,10, alles per hectoliter. Paardeboonen f 4,25 a f 4,80 bruine boonen f 10,a f 11,blauwe erwten voeder- soorten f 4,50 a 5,kanariezaad f 4,a f 6,25 alles per hektoliter. Meel. Prima Inlandsch 9,50 a 9,75 1 soort f 8,75 a 9,extra puik Hongaarsch /13, h 13,50, le soort 11,50 a 12,25 prima Amerik. 10,— a 10,50, 2" soort 8,75' a 9,alles per 100 kilo netto. Bui ten 1. Granen. Tarwe per 2400 K.G. op levering prijshoudend Nov. 145. Ro<r°-e op levering per 2100 K.G. iets hooger Oct. 95 a 96. Runderprijzen 54 a 67; Kalveren 75 a 80; Schapen 48 a 54Varkens 30 a 32 cent alles per kilo. Melkkoeien /170 h/ 225; Kalfkoeien 160 a 250 Stieren 70 a 120 pinken 60 h f 90 Vaarzen 70 a 100; Paarden f 40 h f 100; Biggen 5 a 15nuchtere kalveren /6a 16, alles per stuk. Aardappelen Zeeuwsche jammen 2 a 2,60 per mud. B o t e r p r ij z e n 34, 38, 42 in vaten en 55 a 65 cent per half kilo voor stukken. Zoetemelksche kaas/17 a 23 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 2,60 a 2,80 per 100 en 2,Buitenlandsche. Amerik. Petroleum, vaster, in vaten per 100 kilo 7,75 en 6y3 cent per liter. VEEHANDEL in BELGIE. Er is geene verandering op den prijs van de vette runddieren. Ze golden gemiddeld ossen 74 tot 84, stieren, koeien en runders 56 tot 70 en kalvers 70 centimen tot 1 fr. 05, De markten waren sterk bezet. De prijs van de vette varkens twee centimen per kilo afgeslagen, was 60 tot 70 centimen. door uitscheidinsf van bedrijf. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den heer ALPHONSE GOVAERT te Overslag, op zijne hofstede in de gemeente Overslag, op Vrijdag den 26 Juni 1890, des middags 12 ure, verkoopen 1 schoon Merriepaard, oud 8 jaar, met veulen, 2 Melkkoeien, 2 eenjarige Runders, 1 Ilokkeling, 4 Zeugvarkens, eenige jonge Varkens, 70 Hoenders^en Hanen, 1 Band- hond met ketting. D A G E N. Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 Vrijdag 12 Zaterdag 13 Zondag 14 Maandag 15 Juni. Voorm. 12.42 1.19 1.56 2.33 3.12 3.53 4.36 Bij ons vertrek naar IJmuiden, roepen wij onze vele vrienden in Ter Neuzen en daarbuiten een hartelijk vaarwel toe. Ter Neuzen, 8 Juni 1896. L. TAAT en Echtgenoote. Het proces tusschen DE ROOIJ te Boschkapelle en DE MUIJNCK te Westdorpe, is door laatstgenoemde in begin M*ei geeindigd moeten worden, omdat DE MUIJNCK geenerlei bewijzen had. TE TER NEUZEN. 2 kloeke Menwagens, 2 Karren, 1 Tilbury voor twee personen, 2 Ploegen, 1 Aardappel- ploeg, 1 Sleper, 1 Slede, 7 houten Eggen, 2 ijzeren Dito, 1 Kettingegge, 1 Rolblok, 1 Beerbak, 1 Dorschmachine met manege, 1 Snijmolen, 1 Graanmaalder met dezelfde manege werkende, 1 Raapmolen, 1 ,'Windmolen, 3 Ladders, A oederbak, Meelkist, Emmers, Schoppen, Rieken, V orken, Mesthaken, 2 Fornuizen, 75 Graanzakken, Ziften in soort, Zaadzeil, Bascule, Graanmaat, Paardentuig, Zadel, Ton- nen, enz., enz. Kleerkast, Stoelen, Tafels, Zetel, 2 pluimen Bedden met toebehooren, Koper-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Keuken-, Melk-, Wasch- en Schuurgerief, enz. DAARNA: Ongeveer 1£ liektare wassende in de polders Moerbeke en Varempe. Verdeeld in koopen. Koopen tot en met 5 kontant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd, waarop streng zal worden gelet. Belgische koopers moeten Nederlandsche borgen stellen. Den leden wordt bericht, dat de Zomer-Schiet- oefeuingen voortaan, als naar gewoonte Zaterdags- avonds en Zondagsmorgens weder zullen plaats hebben. HET BESTUUR. 99 Hotel DE LOZAISINE, Ter gelegenheid der Dinsdag 9 Juni Table d'hote na terugkomst van de rijtoer, a 2,— per persoon met 1/2 fl. wijn. Woensdag 10 Juni Table d'hote om 2 en om 4% ure, a 2,50 per persoon met 1/2 fl. wijn. P. DE LOZANNE. N.B. Vooruit aangiften zij gewenscht. Voortdurend te bekomen T E AXEL. Deurwaarder Huineman, zal op Zaterdag 13 Juni 1896, des namiddags ten half een ure, nabij*' het station, voor de herberg van Willem Dieleman aldaar, publiek verkoopen EENE PARTIJ GROOTE (eerste kwaliteit). Kontant 5 op 3 maanden crediet 10 De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van FRANCOIS VAN FRAA1JENHOVE Pz., landbouwer aldaar, op Vrijdag den 19 Juni 1896, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alles wassende op een partij bouwland, genaamd z/het zoute pand in den polder Beoostenblij benoorden, gemeente Axel. Verdeeld in koopen. Te beginnen met de rogge. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van GIJSBRECHT HEIJNSDIJK, land bouwer aldaar, in het logement bewoond door de weduwe^ Rolff, te Axel, op Woensdag den 1 Juli 1896, des namiddags ten 3 ure, verkoopen Koop Een. 22 K W00NHUIS, groote nieuwe Vlasschuur en Erf, alles aan den Vaartdijk, gemeente Axel, kadaster sectie B nummer 603, groot 6 aren 50 centiaren. Koop Twee. 39 aren 10 centiaren DlJIf, thans BOUWLAND, gelegen napst koop 1, kadaster sectie B nummers 602 en 257bis. Voorschreven goederen zijn in eigen gebruik en te aanvaarden met November 1896. Grondlasten 1 Januari 1897 voor kooper, onkosten 7| °/ot betaling koopsom 3 maanden. ten overstaan van den Notaris J. de Vos, te Mid del burg, DONDERDAG 18 JUNI 1896, 's avonds te 8 uren, op de bovenzaal der societeit ,/de Vergenoeging" te Middelburg, van (Tivoli)HEERENHUIS en ERF met riant uitzicht, hebbende glazen zomer- en winter- warande, oranjerie, SCHUREN en fraai aan- gelegde TUINEN, alles aangenaam gelegen aan den Veerschen Singel S 62 te Middelburg kad. F 1768, groot 2470 M3., te veilen gecombineerd en in perceelen, als op het terrein en bij kaartjes wordt aangegeven. Op 't gebruik terstond. IIUIS met SMEDERIJ, BLAASBALG, AAM- BEELD en verder bijbehoorenMACHINE- GEBOUW (vroeger woonhuis) met stoomketel, motor en ma^hinerien; TAVEE WOONHUI- ZENalles gelegen aan de Dampoort te Middelburg O 110 en 107, kad. B nos 2019, 2020 en 2021, groot samen 412 M3., te veilen bij combinaties en in perceelen als bij biljetten nader wordt geannonceerd en alles zoo in geheel als in deelen Alles op 't gebruik 1 Juli a. s. of vroeger. Bezichtiging zoowel van I als van 11 op 17 18 Juni a. s., telkens van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uren op toegangskaart, te verkrijgen met verdere inlichtingen ten kantore van den Notaris. en Ter Neuzen. Huwelijks-voltrekking. 4 Juni. Adrianus Visser, oud 42 j., wed. en Jozina Apolonia de Sraidt, oud 30 j., jd. Geboorten. 31 Mei. Maria, d. van Adriaan de Ridder en van Adriana Klaassen. 2 Juni. Frans eu Cornelis, zonen van Elizabeth Cornelia de Ritter. 4 Juni. Janneke, d. van Jan Harms en van Sarra Adriana Scheele. Elizabeth Levina, d. van Joos Jacobus de Doelder en van Elizabeth Dobbelaar. 6 Juni. Jozias Pieter, z. van Pieter Jozias Klaaijssen en van Pieternella Elizabeth de Zeeuw. Jan Hubrecht, z. van Dingenis Tolhoek en van Janna Katharina Wilhemina de Jonge. Overlijden. I Juni. Tannetje Catharina Vel, oud 46 j., echtg. van Willem Frederik Harte. Hock. Huwelijks-aaagiften. 28 Mei. Pieter Haak, oud 30 jjm. en Franchise Kervink. oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Mei. Jan Koster, oud 28 j., jm. en Janna Moes, oud 27 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Adriaan, z. van Petrus Rinkhoud en van Aagje van Doeselaar. 23 Mei. Janneke, d. van Jan Jansen en van Jacoba Klaassen. Overlijden. 21 Mei. Emma Smet, oud 1 j., d. van Florentinus en van Rosalia Waegemans. 23 Mei. Floor van de Velde, oud 9 m., z. van Jacobus en van Maatje Meertens. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzen Eng. sch. Eng. s.s. idem Noor. s.s. Flower oftheFal Cremona Hailing Fancy 422 3318 2199 3981 Charlestown Jacobs tad Londen Abo pijpaarde hont stnkg. ho ut Van Ter Neuzen s Eng. s.s. James Groves 3433 Blyth ledig Voor Kent Eng. s.s. idem idem Deens. s.s. Duits. s.s. Deens. s.s. Eng. s.s. Rus. s.s. Spindrift Leona Humber Skjold Brutus Saturn Sea Belle Olga 2003 1698 1687 4380 1947 3836 2152 4673 Londen Goole Hull Riga Sikea Hudiksval Londen Riga stukg. idem idem hout idem idem stukg. hout Van Kenti Eng. s.s. idem idem idem idem Oporto Sea Gull Astrologer Leona II umber 1613 2100 2580 1698 1687 Londen idem Leith Goole Hull stukg. idem idem idem idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3