BIJVOEGSEL Ter Heuzensche Courant Gemengde berichten. Zaterdag 6 Juni 1896. No 3313, Het onweder heeft in onderscheidene deelen van ons land hevig gewoed, gepaard met zware regenbuien, waarvan men hoopt, dat zij het uit- gedroogde land zullen goeddoen. Te Hilversnm en Baarn sloegen hagelsteenen met eene middellijn van meer dan een centi meter met kracht neer. Op het station te Hilversnm en tusschen Baarn en Hilversum zag de grond op enkele punten wit van den hagel. De bui dreef naar het Noord-oosten. Te Oldeboorn (Fr.), werden bij den veehouder IJ. Sinnema, twee lammeren door den bliksem doodgeslagen. Te Terwolde bij Deventer, werd de boerderij van den heer Kloosterboer, in pacht door den landbouwer W. Rutgers, door brand vernield. Te Achterberg sloeg de bliksem in den molen van A. Vanders. De molen is geheel afgebrand, met ongeveer 450 zakken koren. Niets was ver- zekerd. Te Beesd (Gelderland) werden twee woningen in de asch gelegd. Te Bokstel werden twee woningen getroffen. Op beide plaatsen werd geen brand veroorzaakt. In het westen van Noord-Brabant heeft het onweder in bijzonder hevige mate gewoed. De bliksem sloeg in den windkorenmolen van den heer C. Meulenbroek te Ossendrecht. Bran- dend en smeulend hout was alles wat er van overbleef. Op hetzelfde oogenblik ontstond brand in de hofstede van de Wed. Yeraart en werd de dochter der weduwe, die bij de schuur stond, door den bliksem getroffen. Te Oorderen werd een 20jarig jonkman en te Eekeren twee kinderen door het hemelvuur gedood. Woensdag-avond brak te Goes een felle brand uit op de hofstede vKlein Frank rijk,' eigenaar de heer Dekker, pachter Jacob de Dreu. De pachter was uitstedig. De vrouw was alleen thuis met eenige jeugdige kinderen en een hulp- "behoevende oude moeder. De buren trachtten uit het woonhnis een en ander van waarde te redden. Doch de schuur met kleiner schuurtje werden met varkenshok en den ganschen inboedel, waaronder eenig klein vee, een prooi der vlammen. De woning, hoewel zwaar beschadigd, bleef behouden. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Het gerucht gaat, dat een kind den brand kan veroorzaakt hebben. Voor de spuitgasten was de brand zeer onwelkom, dewijl zich tegelijk een zeldzaam zwaar onweder, gepaard met felle plas- regens, boven hen ontlastte. Twee menschen te Middelburg, die Dinsdag geroepen waren om een lid der Staten van Zeeland te kiezen, kwamen hoe ,/les beaux esprits'j elkaar toch kunnen ontmoeten allebei op het geestige denkbeeld, te stemmen opToekoe Oemar. Wielrijden schijnt voor sommigen op zich- zelven nog geen gevaren genoeg aan te bieden. Nu heeft een wielrijdersvereeniging op Zuid-Be- veland verzonnen, een ringrijderij op rijwielen te houden. Te Harlingen werd, bij het toenemend ge- brek aan goed drinkwater, rondgebeld, dat aan een opgegeven adres nog drinkwater is te bekomen tegen 25 cts. per gang. De Engelsche booten brengen uit Londen ook drinkwater aan en houden kosteloos uitdeeling, en de stoomboot Prins van Oranje bracht eenigen aanvoer van de waterleiding te Leeuwarden. De vereeniging van gisthandelaren te Schie dam heeft een aanbieding ontvangen van Mackensie, een Amerikaan, waarbij deze aan heeren gistfabri- kanten een geheim aanbiedt voor millioen. De hoofdzaak van dit geheim is de meerdere gistopbrengst. De betaling der koopsom zou hoofdelijk worden omgeslagen over alle leden. Ieder betaalt 1 cent per kilo meel. De firma Regout te Maastricht blijft pogen, het door hardheid te winnen. Nu heeft zij volgens de Lim. Koerier aan de stakende glas- slijpers, die huizen van haar bewonen, bij deur- waarders-exploit de huur laten opzeggen. De stakers, die met kalme volharding strijden voor 't grondwettig recht van vereeniging, zijn echter de sterksten. Zij worden voortdurend on- dersteundgeen slijpers van elders komen de firma te hulp en de slijpmachines, waarvan onlangs be- richt werd, behoeven blijkbaar geen vrees aan te jagen. In Prieslands Noordoosthoek heerscht eene onbekende ziekte onder de kalveren. Er zijn boe- ren, die er reeds 8 h 11 verloren hebben. Als een dier wordt aangetast, dan is het ook binnen korten tijd dood. Men kon zich tot dusver al verzekeren tegen brand, ongelukken, hagelschade, inwerpen van glasruiten, inbraak enz.thans kan men ook, volgens het assurantieblad ,/Zonneschijn", ver- zekeringen sluiten tegen 't krijgen van tweelingen. De premie wordt verhoogd, wanneer het over- tuigend bewijs is geleverd, dat de vrouw of hare moeder reeds vroeger tweelingen heeft gehad in dat geval wordt de risico als ,/gevaarlijk" ge- classificeerd. Iedere polis moet drie maanden voor de interessante gebeurtenis worden genomen, en hoewel de verzekering over een termijn van twaalf maanden loopt, dekt zij slechts een risico een zeer noodzakelijke bepaling zegt het blad als waarborg tegen lieden, die onbescheiden genoeg zijn om twee paren tweelingen binnen 'tjaar te krijgen. Voor handelsreizigers hebben de Engelsche spoorwegmaatschappijen een zeer gunstige bepaling ingevoerd. Ieder handelsreiziger, die lid van eene vereeniging is, kan op vertoon van zijn diploma Zaterdags een retourkaart krijgen, geldig tot Maan- dag en wel tegen betaling van den enkelen prijs. Men redeneert in Engeland aldusDoor den aard van hun beroep genieten handelsreizigers weinig huiselijkheid. Men make het hun althans gemakkelijk, den Zondag in hun familiekring door te brengen. En ten slotte hebben de spoorweg maatschappijen zelven voordeel van dezen maat- regel, want het aantal handelsreizigers, die anders gebleven zouden zijn in de plaats waar zij voor hunne zaken zich bevinden, maar thans den Zon dag thuis doorbrengen, is zeer groot. Volgens de ,/Kolnische Ztg." bedraagt het aantal slachtoffers van de ramp te Moskou 2700. De correspondent van den „Berl. Lokal-anzei- ger deelt mede, dat er groote verontwaardiging heerschte tegen de politie en dat de inrichting van het Chodynskyveld zoodanig was, dat er ongelukken moesten gebeuren. De correspondent vertelt, dat hij het hoofd der politie van het veld zag terugkeeren met bloedend gelaathij was door een steenworp gewond. Merkwaardig moet het geweest zijn, hoe kalm na de eerste ontsteltenis de ramp werd opgenomen. Men keerde 's namiddags naar het veld terug, als- ot er niets gebeurd was. Er werd pret gemaakt en gekeken naar de vertooningen op tooneeleu in de open lucht, gegeten, gedronken en gedanst. Toen de czaar en zijn gemalin op 't veld ver- schenen, waar zij slechts een kwartier bleven, lagen niet ver van daar nog stapels lijken. Ook wordt nog vermeld, dat een groot deel der wachtende boeren, die den nacht op't veld hadden doorgebracht, 's morgens beschonken waren, wat natuurlijk tot de verwarring meewerkte en dat er een valsch gerucht was verspreid, dat de fabrieks- arbeiders, die nog uit de stad moesten komen, eerder bedeeld zouden worden dan de boeren. t Zal misschien een twintig jaren geleden zijn, dat de Engelschen begonnen aan't vervaardigen van cakes of kaakjes, zooals men ze bier te lande weldra noemde. Nu gaat de wereldvermaard ge- worden fabriek van Huntley Palmers, te Reading, over in handen van een maatschappij met een kapitaal van 72 millioen gulden In Zwitserland is het thans mogelijk zelfs uit kleine dorpen te telephoneeren naar alle plaatsen des lands voor een prijs van 5 a 20 cents. Ook heeft men er in ieder dorp van eenige beteekenis electrisch licht. De beweegkracht voor het op- wekken van de electriciteit wordt daar door water, niet door storm verkregen. La Chronique weet te verzekeren, dat er ernstig sprake is van de oprichting te Spa van een monument ter eere van de verzoening van Belgie en Nederland. Men beweert, dat de° Bel- gische regeering tot dat doel tien duzend francs heeft toegezegd en dat de gemeente Spa, gestennd door een openbare inschrijving, de overige benoo- digde vijftien duizend francs zal verschaffen. 001 de Rechtbank van West Hampstead (Londen) zal een dame, Mrs. Minnie Howard die een jaarlijksch inkomen van 25,000 heeft, als diefegge terechtstaan. Die dame maakte haar werk van stelen op trouw- partijen. Zij ging, keurig gekleed, de eene of andere trouwplechtigheid (altijd van rijke lieden) in de kerk bijwonen, en daarna volgde zij, ofschoon ongenood en niet bekend met de familie, den stoet, om deel te nemen aan het bruidsmaal. Zij gedroeg zich daar voor het oog geheel naar den eisch maar zij nam, als zij de kans schoon zag, diamanten spelden of andere kostbaarheden, ook fraaie hoeden en parasols, weg. Onlangs, toen zij weder druk bezig was bij een voorname trouwpartij in het West-End, waar zij drie diamanten spelden van gravin Malmesbury en een kostbaren hoed van lady Beresford stal, werd zij opgemerk, bij de politie aangegeven en in hechtenis genomen. Er zijn nu van alle kanten aanklachten tegen haar ingekomen. Haar advocaat houdt vol, dat zijne client aan kleptomanie (diefstalswaanzin) lijdt, en de rechter verdaagde de zaak om een onderzoek in te stellen o. a. zal nagezien worden of Mevr. Howard voorkomt op de kleptomanenlijsten der politie of op die der Londensche winkeliers. De Londensche winkeliers houden namelijk lijsten van klanten, die op diefstal betrapt worden, en waarschuwen elkander per circulaire bij ieder nieuw geval. Wordt er iets vermist, dan gaan zij na welke der klanten van die lijst in den winkel zijn geweest en onderzoeken bij de familie, die dan het gestolene teruggeeft of betaalt. Op die kleptomanenlijsten staan tegenwoordig ongeveer 800 namen voor het meerendeel van deftige dames. Er zijn niet meer dan tien heeren onder. Gemeenteraad van Ter Neuzen. VAN DK VAN Vergadering van Donderdag 4 Juni 1896. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Harte, Van IJsselsteijn, Moes, Tazelaar, Wieland, Visser, De Koeijer, Donze, Van der Moer, Grenu, en Van den Hoek. Afwezig de heeren De Feijter en Van der Hooft. Na opening der vergadering worden de notulen der voor- gaande gelezen en goedgekeurd. Daarna komen achtereenvolgens aan de orde U. Brief Gedeputeerde Staten betrekkelijk wijziging veror- dening brandweer. In dit schrijven geven Ged. Staten te kennen dat de oor- spronkelijke verordening in twee vergaderingen vastgesteld zijnde (27 Augustus en 22 October 1880) niet behoorlijk is kunnen afgekondigd worden en dus volgens de jurisprudentie, aange- nomen bij het arrest van den H. R. van 29 Juni 1885, rechtsgeldigheid mist. Het College geeft daarom den Raad in overweging de verordening in haar geheel opnieuw vast te stellen. Tegen litt c van art. 13, zooals dit op 30 April j.l. is vast gesteld bestaat bij Ged. Staten bedenking omdat het vrijstellen (of ontslaan) van hen, wier dienen door Burg, en Weth. tegen het belang van den dienst wordt geacht metterdaad geen criterium van vrijstelling inhoudt en aan Burg, en Weth. overlaat wat tot de bevoegdheid van den Raad behoort. Ged. Staten achten deze bepaling in strijd met art. 192 en 193 der gemeentewet op grond van het Kon. besluit van 11 Mei 1862 (Staatsbl. no. 47). Verder wordt er de aandaeht op gevestigd dat de duur der persoonlijke diensten slechts bepaald wordt voor de oefeningen (art. 36) maar niet voor het geval van brand, zooals volgens arresten van den H. R. noodig is. Aan dit bezwaar is echter tegemoet te komen door aan art. 36 toe te voegen eene nieuwe alinea luidende »De duur der persoonlijke diensten bij brand vangt aan met het begin en duurt tot het einde van den brand." Wat het eerste punt betreft, het dragen van een dubbelen datum, zegt de Voorzitter, dat over deze kwestie maar een arrest bestaat en het niet gebruikelijk is om een arrest als heerschende jurisprudentie aan te nemen, te meer daar dit arrest nog werd uitgesproken in afwijking van de conclusie van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie. Spreker betoogt dat de wet hierover handelende meer bedoelt het afkondigen, dat dit op behoorlijken tijd geschiedt. Buitendien is noch door den rechter, noch door het Openbaar Ministerie op onze verordening naar aanleiding daarvan ooit aanmerking gemaakt. Het is echter buiten kijf, dat het dragen van 2 datums voor een verordening verkeerd is, want dan ziet men wel, dat die in twee gedeelten is vastgesteld, maar staat voor de vraag welk gedeelte Het opnieuw vastatellen eener geheele verordening vereischt echter moeite en kosten er moet dan een geheel afschrift gemaakt worden en de verordening moet dan ook opnieuw worden gedrukt. Ook aan de uitgevers der couranten berokkent het moellijkheden om zoo'n geheele verordening op te nemen, dat is voor den uitgever, die aan de beurt van t drukken is wel niet zoo heel erg, maar voor den ander dan toch nogal bezwarend. Met het oog daarop hadden Burg, en Weth. slechts eene ivijziging voorgesteld, nu echter Ged. Staten er aanmerking op maken, stelt het Dag. Best, yoor aan hun verlangen te voldoen en de ver ordening in zijn geheel opnieuw vast te stellen. Wat verier de opmerking betreft, dat litt. c van art. 13 geen criterium daarstelt en aan Burg, en Weth. overlaat wat tot de bevoegdheid van den Raad behoort, het volgende Litt. a is de hoofdzaak en stelt een zuiver criterium vast, dat de toepassing daarvan aan Burg, en Weth is overgelaten heeft geen bedenking uitgelokt en nu is het Dag. Best, van meening, dat ook litt. c een zuivere grens aangeeft, het heeft in die bepalingen geen verschil kunnen ontdekken. Men zou aan het verlangen van Ged. Staten kunnen toegeven en de beslissing aan den Raad overlaten, daar het zelden zal voor- komen, dat iemand onwaardig wordt geacht bij de brandweer te dienen. De wet zegt wel dat alleen vrijstelling mag worden verleend aan hen, die in de onmogelijkheid zijn persoonlijke diensten te vervullen, ipaar dit kan natuuilijk alleen spreken op de geschikten, maar het zal wel niet in de bedoeling liggen dit artikel toe te passen op ongeschikten, op personen wier dienen bij de brandweer tegen het belang van den dienst zou zijn. Het Dag Best, wenscht daarom deze alinea te behouden en deze bij Ged. Staten nader toe te lichten. Wat eindelijk de opmerking betreft dat er bij brand geen duur der persoonlijke diensten is bepaald, meenden Burg, en Weth. dat dit van zelf sprak, maar hebben geen bedenking tegen de opname, ofschoon op de redactie we) wat is aan te merken. Men zou daarover in debat kunnen komen, doch dan den schijn op zich laden van betweterij. En hiermede heeft spreker de Voorzitter de toelichting van het Dag. Best, op het schrijven van Ged. Staten, voor zoover hij weet medegedeeld. De heer Donze wil vragen wie klokluider van de gemeente is. De VoorzitterDe werkbaas De Vos, of eigenlijk de eerste de beste die komt. Ik heb het zelf ook al gedaan. De heer Donze vraagt dit naar aanleiding van een opmerking in de courant dat de klokluider hem (voorzitter der vrij- willige brandweer) bij den brand bij Klaassen zou zijn komen waarschuwen voor hij ging luiden. De heer Van der Moer zegt, dat hij in de vorige zit ting die opmerking gemaakt heeft, omiat het hem was verteld. De heer Donze verklaart, dat het anders een lid van de vrijwillige brandweer was die hem kwam waarschuwen. De heer Van der Moer geeft. zijn verwondering te kennen dat de verordening in 1880 reeds is goedgekeurd en dat men nu met bezwaren komt. De Voorzitter zegt, dat het arrest van den H. R. eerst van 1885 dateert. De heer Van der Moer had juist een voorstel gereed om de verordening opnieuw te wijzigen, toen hij den oproepingsbrief voor de vergadering ontving. Hij kan zich nog maar niet vereenigen met de bepaling dat Burg, en Weth. de vrijstel- lingen verleenen. Hij heeft een voerstel gemaakt in dien zin, dat Burg, en Weth. vooraf een lijst van vrijstellingen opmaken en deze daarna door den Raad wordt vastgesteld. Zooals het nu is geregeld is het tegen de bedoeling der wet en er kan practiscli geen bezwaar tegen zijn. De Voorzitter geeft toe dat de Raad zelf kan beslissen wat hij al of niet aan zich wenscht te behouden. Het onderhavige is echter ook in andere plaatsen zoo geregeld, nog wel van kleiner omvang dan Ter Neuzen. Burg, en Weth. kunnen aan den Raad de lijst der door hen verleende vrijstellingen mede- deelen. Zijn er bedenkingen tegen dan kunnen deze in discussie worden gebracht en de Raad eene beslissing nemen, waarnaar Burg, en Weth. dan een volgend jaar kunnen handelen. Zoo als nu is het dus goed geregeld en spreker weet niet of het goed is om ieder punt afzonderlijk in den Raad te brengen De heer Van der Moer: Het is nu in ieder geval zoo dat Burg, en Weth. de zaak uitmaken en wij er niets over te zeggen hebben, wordt naar onze opmerkingen gehandeld dan is dat alleen eene goedheid ran het Dag. Best. En afgezien of het nu al of niet strijd met de wet, ben ik er tegen om alles aan Burg, en Weth. over te dragen. De heer Van IJsselsteijn (weth.) vraagt of de heer Van der Moer den loop der debatten over de kieswet dan niet heeft gevolgd, daarbij wordt veel aan Burg, en Weth. overgelaten en nog wel zaken van heel wat meer beteekenis. Wat hem persoonlijk betreft, en hij gelooft ook dat dit met zijn collega Harte het geval is, heeft er echter niets op tegen dat de Raad wat werk van hun overneemt. De vraag is echter of dit van zooveel belang is, daar volgens de verordening alleen zij zullen worden vrijgesteid die in de onmogelijkheid zijn bij de brandweer te dienen. De heer Van der Moer zegt, dat hij met zijn voorstel geen personen op het oog heeft, maar een algemeenen regel wil vastgesteld zien. De verordening spreekt niet van „hen die in de onmogelijkheid zijn" maar van „hen die andere plichten in het openbaar belang te vervullen hebben." Dit is zeerrekbaar. En als er nu personen worden ingelijfd die zeggen dat ze plichten in het openbaar belang te vervullen hebben, en weigeren, wat dan De heer Van IJsselsteijn Dat zouden ze dan moeten be- wijzen en de rechter uitmaken. De Voorzitter: Die zou vragen of ze waren vrijgesteid. De heer Van der Moer: Dat moet de Raad doen. De Voorzitter zou dit toestemmen wanneer er geen redres bij den Raad was. De heer Van der Moer: Dat is er niet, het is alleen eene toegevendheid van Burg, en Weth. De Yoorzitter is van meening dat men moet aannemen dat er tusschen het. Dag. Best, en den Raad eene goede verstand- houding heerscht. De heer Van der MoerDat is nu zoo, maar later I)e VoorzitterDan kan de Raad nog altijd de verordening wijzigen. De heer Moes is het met den heer Van der Moer eens, want wat dat veranderen betreft, dat -vordert weer een onder zoek en veroorzaakt tijdverlies. De heer Van der Moer vindt zijn voorstel toch nog al eenvoudig. Burg, en Weth. maken de lijst op, doen het voorloopig onderzoek en de Raad stelt de lijst vast. De Voorzitter denkt dat Ged. Staten er wel genoegen mede zullen nemen als de door het Dag. Best, voorgestelde \yijzi- gingen worden aangebracht en zou er daarom voorloopig maar in berusten. De heer Van der Moer stemt hiermede niet in en stelt voor "De onlangs na artikel 13 ingevoegde artikels 13a en 135 laten vervallen en daarvoor in de plaats stellen de volgende bepalingen 13<z. Door Burgemeester en Wethouders wordt vbbr 15 Maart van elk jaar eene lijst van vrijstellingen opge- maakt en aan den Raad overgelegd, welke lijst binnen eene maand na die overlegging door den Raad wordt onderzocht en vastgesteld. Art. 135. Aan ieder door de loting tot het dienen bij de brandweer aangewezen, wordt binnen acht dagen na de vastsielling der lijst in art. 13a bedoeld door of namens Burgemeester en Wethouders schriftelijk medegedeeld of hij voor den dienst bij de brandweer is aangewezen of wel daar van is vrijgesteid. Hij die niet is vrijgesteid en meent toch redenen van vrij stelling te kunnen doen gelden, kan binnen acht dagen nadat hem de mededeeling in het voorgaand lid bedoeld is gedaan, een bezwaarschrift indienen aan den Raad, welke daarop beslist binnen drie weken na de indiening. Zij, voor wie gedurende hun dienen bij de brandweer, redenen van vrijstelling ontstaan, kunnen zich tot den Raad wenden met verzoek van de verplichting te worden ontheven, op welke verzoeken de Raad binnen eene maand na de indiening beslist." Met het oog op het schrijven van Ged. Staten waarvan spreker bij het opmaken van zijn voorstel niets bekend was zal misschien ook daarin wijziging noodig zijn. De Voorzitter had gemeend dat het met een kleine wijzi ging te veranderen was. maar dit stelt eene geheel andere verordening daar. Men moet nu toch ook rekening houden met den indruk dien het bij Ged. Staten maken zal, dat men een onlangs gewijzigde verordening nu weer opnieuw gaat wijzigen. Den^ heer Van der Moer kan dat niets schelen, waarop de Voorzitter aanmerkt dat wat den een niet schelen kan den ander toch wel kan schelen waarna de heer Van der Moer als zijne meening te kennen geeft dat de Raad er niets mede te maken heeft wat Ged. Staten er van zullen zeggen, maar wel of het een wijziging is in 't belang der gemeente. De heer Moes vraagt met het oog op het ingewikkelde van de kwestie of het niet kan worden aangehouden. De heer Van der Moer heeft hiertegen geen bezwaar, daar de bepaling dit jaar toch niet meer kan gelden. Aldus wordt besloten 3. Verslag Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1895 De Voorzitter doet mededeeling dat dit verslag is inge komen, waarvan ook al de leden wel een exemplaar zullen hebben ontvangen. De heer Moes kan de opmerking niet nalaten dat de inhoud van het verslag zoo mager isdan wordt dit verslag ook nog in het gemeenteverslag opgenomen, naar aanleiding waarvan hij bezwaar zou gaan maken om aan de jaarlijksche toelage van 200 zijn stem te geven dat is echter een onderwerp zegt spreker, dut thans niet te pas komt. 3. Verbeteren toestand bij Kerkhoflaan. De A oorzitter deelt mede, dat de eigenaar der sloot een conference wenschte met het Dag. Best, te zijnen huize en dat die heeft plaats gehad. Men is thans zoover gevorderd dat de eigenaar tegen eene vergoeding van 50 het dempen der sloot wil toestaan, terwijl voorts de gemeente op de crens een afrastering moet plaatsen van houten palen met prikkel- draad. Hij wil dan in 't midden en op 't eind aan de zijde van het kerkhof een uitweg geven, zoodat er dan met den uitweg aan de Axelsche weg drie zijn. Voor de verdere bespreking dezer zaak wordt de openbare vergadering geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na heropening der vergadering deelt de Voorzitter mede dat naar aanleiding der besprekingen besloten is de zaak aan te houden en nader met den eigenaar der sloot te onderhandelen. A. Vermoedelijk benoemen onderwijzer aan school B. De oorzitter deelt mede dat benoeming niet kan plaats hebben, daar de voordracht nog niet is terugontvangen waarop gerekend was. Ingekomen slukken en aanhangige zaken a. Een schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling van een Koninklijk besluit waarbij aan deze gemeente voor 1896 eene buitengewone rijkssubsidie wordt verleend ter tegemoetkoming in de kosten van het lager onderwiis ten bedrage van 2625. Deze soin is f 375 minder dau op de begrooting was uitgetiokken en waartoe door Ged. Staten was geadviseerd. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Het nieuwe reglement omtrent de regeling der Kamers van Koophandel en het opmaken der lijsten van kiezers voor dit college. Voor kennisgeving aangenomen. c. Het aanhangig schrijven van het Bestuur der brandweer betrekkelijk materieel. De Voorzitter stelt namens bet Dag. Best, voor, geheel in overeenstemmmg met de Commissie van Fabricage De spuiten A en B te laten nazien en dit als het meest wenschelijk op te dragen aan den vervaardiger, en voorts om geen nieuw stel spuiten aan te schaffen, maar spuit C te behouden en daarvoor aan te schaffen een aanjager, tevens dienst kunnende doen als perspomp. Dan is men misschien voor 600 goed geholpen. De heer Donze U zegt daar, mijnheer de Voorzitter, dat de verbetering 600 zal kosten. De oorzitter licht den heer Donze in dat de aanschafflng van een aanjager ongeveer die som zal kosten. De reparatie kosten voor de spuiten A en B zullen naar deskundigen verzekeren met hoog loopen. Een aanjager is voor spuit C bepaald noodig, want het is nu altijd sukkelen en een gewurm met de waterzak. De heer Donze wou zeggen dat, als dat verbeterd wordt door een aanjager aan te schaffen circa 600 kost en dan IS.. ,.lenSte dcr slangen van spuit C 60 M. De spuit der yrijwillige brandweer bezit slangen ter lengte van 204 M en heeft 800 gekost. De heeren willen nu toch eenmaal in concurrentie komen met de vrijwilligers, was het dan niet beter hun ook zoo'n spuit te geven. Dat kost maar 200 meer en dan zijn de slangen van voldoende lengte.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 5