opgerichte REOELCLUB, EFFICTEN, BKREMDMAKING. Aankondiging. BEK EN i Ah 1 G Puiks Malta-Aardappslen, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. J. STURM te TER NEUZEN TeSegrafische berichten. (iemengde berichten. •rust, voordat hij aan de Atjehers rondom onze linie een gevoclige les heeft gegeven. Werd eerst Lamtih, Lamdjamoe en de kloof van Beradin, alles ten westen en zuidwesten der linie onder handen genomen, in de vorige week richten onze troepen zich naar Lamtih ten zuiden dier linie, waar op weinig verzet werd gestuit. Thans komt het gebied ten Oosten dier linie aan de heartblijkens de groote machtsontwikkeling wordt hier weder heftige tegenstand verwacht. Op dit terrein hadden de onze voor het verraad van Toekoe Oemar ook verreweg de meeste posten bezet, hetzij met onze eigen troepen, hetzij met onze bondgenooten, in welk geval het bestuur voor onderhoud zorgde. Bij het ontzetten der met onze troepen bezette posten werden in deze Moe- kims telkens hevig verzet ondervonden, zoodat, tenzij de vijand door de onlangs geleden verliezen ontmoedigd is, hier weder groote krachtsinspanning van ons leger zal gevergd worden. De Minister van Binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, in aansluiting aan het bericht voorkomende in de Staatscourant van £4 Mei 11., dat de invoer van rundvee en schapen uit Nederland in Belgie alsnog ook is toegestaan via het douanekantoor van het spoorweg- station te Selzaete, des Woensdags en Zaterdags voormiddags van 11 tot 12 uur. Ter paardenmarkt op Woensdag te Zierikzee waren aan de lijn 127 dieren. De prijzen waren van /BO tot 500. Er werden ruim 60 stuks aangekochtde handel was redelijk. Behalve den eersten prijs, zijn voor de verlotingnog 11 paarden aangekocht. Alle loten zijn geplaatst. Te Middelburg werd den volgenden dag, Donderdag 4 Juni, op het Molenwater de eerste, op initiatief van de afdeeling Walcheren der Zeeuwsche landbouw maatschappij in het leven geroepen, jaarlijksche paardenmarkt gehouden. Deze eerste markt is, wat den aanvoer betreft, boven verwachting geslaagder waren .toch 120 paarden aan de lijn. Kooplieden echter waren er zeer weinig en er werden weinig zaken gedaan. De enkele dieren, die verkocht werden, golden de paarden van f 200 tot 500, terwijl voor veulens /100 tot/135 besteed werd. Voor de te houden verloting werden drie paarden aangekocht. Overigens heerschte er veel drukte in Middelburg, en had het aanwezige veel bekijks. In de Hollandsche Lelie neemt mevr. Therese Hoven, die als redactrice werkzaam was, zoodra mevr. Van WermeskerkenJunius zich verplicht zag het werk te staken tengevolge van de grievende beschuldiging, tot haar gericht, afscheid van haar lezeressen met eenige vriendelijke woorden. Daaronder leest men ,/In n°. 22 (circa een half jaar geleden) nam ik afscheid van u met deze woorden. In de ge geven omstandigheden acht ik het beter tijdelijk mijn werk in andere handen te geven. De smet, die op mijn naam is gelegd, wensch ik geheel te zien weggenomen, eer ik mij weer aan het hoofd stel van mijn jeugdige en geestdriftvolle troepen, die zoo vol vertrouwen volgden, waar ik hen leidde. Alleen als gebleken is, dat ik dit ver trouwen geen oogenblik heb verbeurd, keer ik tot hen terug. Die dag is nu gekomen. Johanna van Woude." TER NEUZEN, 5 Juni 1896. De met 15 Juni a. s. tot commies der posterijen benoemde surnumerair W. H. van Kiel wordt met dien datum geplaatst aan het vereenigd post- en telegraafkantoor alhier. Volgens telegram van Loyds zijn de stoom- schepen //Swanley", van Bussorah naar Londen en nRiver Derwent", van Londen naar Ter Neuzen, op de Theems met elkander in aanvaring geweest. Beide schepen hebben schade bekomen. De ;/River Derwent is naar Londen teruggekeerd en was Zaterdag van Ter Neuzen uitgegaan. ,/Dat niet, maar was het een jong man met een blond en, vollen baard en die woont hier nietinhuis." ,/Was hij het?" vroeg de rechter van instructie, terwijl hij eensklaps het medaillon-portret aan de twee vrouwen vertoonde. Beiden uitten een kreet. //Hij en geen ander beweerden beiden Daar durven wij een eed op doen." De gelaatstrekken der beide ambtenaren waren diep ernstig geworden. Zij zagen elkaar veel- beteekenend aan. z/Viel u niets op in het voorkomen van den advocaat vroeg de rechter van instructie na een korte poos aan de portierster. z/Niet dat ik weet," antwoordde deze terwijl zij de schouders ophaalde, //maar ik was al wat slaperig en het ergerde mij alleen, dat hij zoo onbesuisd langs mij heenliep." z/Hebt gij misschien ook bloedsporen op zijn kleederen waargenomen vroeg Niederer verder. z/Neen," antwoordde vrouw Klaus met ontken- nend hoofdschudden. //Zoo iets zou ik bemerkt hebben, want het was tamelijk licht in het portaal." z/De dader kan bezwaarlijk bloedsporen bij zich gedragen hebben," sprak de dokter halfluid. //Hij bracht, zooals ik reeds zeide, de doodelijke snede achter den rug van zijn slachtoffer toe. De bloed- stroom vloeide dus naar voren en raakte den moordenaar niet." De benoemde l,t0 luitenant L. C. Wortman, van het 3de reg. inf., blijft gedetacheerd bij de militaire verkenningen te 's Gravenhage. In de vergadering van ingelanden van den Koninginnenpolder, Zaterdag te Biervliet gehouden; kwam ook de aanslibbing nabij de haven, als een gevolg van de mosselcultuur in den Brakman, ter sprake. Van den Minister was reeds verkregen, dat mosselbanken minstens 50 meter van de vaargeul verwijderd moeten blijven. Axel, 5 Juni. Gisteravond ongeveer half 8 werd alhier een jongetje van den winkelier L. D., ongeveer 16 maanden oud door een ledige kar overreden. Het wiel ging het kind over het hoofd, waaraan het ernstig gekwetst werd. Geneeskundige hulp werd onmiddelijk ingeroepen. Doch later is het kind aan de gevolgen overleden. Zaamslag. Woensdagavond werd een der schuren van de wed. Heijens onder Boschkapelle door den bliksem getroffen. De brand deelde zich weldra mede aan de tweede schuur, die mede een prooi der vlammen werd. Een paard met veulen en 2 kalveren kwamen om. Alles was verzekerd, de gebouwen bij de Tielsche Maatschappij. Zaamslag. In de Dinsdag jl. gehoudenver- gadering van stembevoegde ingelanden van den Zaamslagpolder werd met 32 van de 36 geldige stemmen herkozen als gezworen, de heer K. de Kraker. Met 33 tegen 6 stemmen werd besloten geen vergunning te verleenen tot aanleg van een grindpad te Reuzenhoek bovendijks, zulks naar aanleiding van het te dier zake door den gemeenteraad van Zaamslag genomen besluit. Met 20 tegen 18 stemmen werd besloten het aanbod van den gemeenteraad van Zaamslag, inzake aanleg eener keiweg o. a. over den Veerweg en den Reuzenhoekschen weg, niet te aanvaarden. Philippine. Dat de bliksem wonderlijk zijnen weg neemt, werd Woensdagavond ongeveer zeven uur in onze gemeente opgemerkt. Terwijl de commies-ontvanger, de heer Van Schingen, onder hevig onweer voor zijne geopende deur stond, sloeg de bliksem in zijn huis en werd de man gansch bewusteloos naar binnen gedragen door zijn zoon. Van daar ging hij door den schoorsteen van de woonkamer, sloeg het bovenste deel er van af en kwam in den daaraan grenzenden koestal van den landbouwer Barbe terecht, waar een begin van brand ontstond, die gelukkig, nog voor dat de brandspuit op het terrein verscheen, door naastwonende buren met emmers water werd ge- bluscht. Van daar was hij langs de zinken dak- goot van den ontvanger gegaan en had den lials van den regenbak geheel stuk geslagen. Tot verwondering van alien, had de heer ont vanger hoegenaamd geen letsel bekomen. Biervliet. De heer J. J. Homburg, candidaat te Middelburg, heeft het beroep naar de Ned. Hervormde gemeente alhier aangenomen, en alzoo bedankt voor de ontvangen beroepen naar Zuidzande, Borssele en een aantal andere vacante plaatsen in Zeeland. 's Gravenhage, 5 April. Tweede Kamer. Bij het voortgezet debat over de kieswet werd besloten, dat in gemeenten, in kiesdistricten verdeeld, ook districts-kiezerslijsten kunnen gemaakt worden. Verschillende artikelen zijn in overeenstemming met aangenomen amendementen. Aangenomen is het amendement Hintzen om woningverhuurders, werkgevers en ondernemingen te verplichten inlichtingen ts geven aan burge- meesters. De discussie is genaderd tot art. 26. De schutterij-bewegingen uit andere plaatsen schijnen te Dordrecht navolging te vinden. Een schutter, de bekende J. v. B., die ter exercitie was opgeroepen, maakte voor het uur van aantreden een rijtoertje in een open rijtuig. Voor- zien van een groote parapluie, reed hij rechts en links nijgend door de straten en begaf zich zoo naar het oefeningsterrein, waar de de exercitien reeds waren aangevangen. De warmte zal hem in het hoofd gezeten hebben De gangbare uitdrukking //een brutale dief is eigenlijk onzin, omdat elke dief uitteraard blijk van brutaliteit geeft. Een //buitengewoon brutale dief" zou men echter met grond het jongmensch kunnen noemen, dat te Brussel gesnapt werd wegens het leegen der zakken van advocaten, rechters enz. in het paleis van justitie. Dat berooven moet al geruimen tijd geduurd hebben. De dader was een bloedverwant van een z/Dan moet de stervende toch nog de kracht gehad hebben, den naam van zijn moordenaar op te schrijven," meende de commissaris. z/Dat is onmogelijk," weerlegde de dokter. z/De dood is terstond ingetreden." z/Maar het is toch niet waarschijnlijk, dat de schuldige zijn eigen naam met het bloed van zijn slachtoffer zou hebben geschreven, om zich zoo- doende zelf aan te klagen," zeide Loder. De dokter haalde de schouders op. (Wordt vervolgd). der beambten, zoodat er niemand iets vreemds in zag, dat hij zoo dikwijls in't gebouw kwam. Hij ging dan in de kleedkamers en nam uit de jassen der heeren alles mee, wat van zijn gading was. Een der meest bekende artsen te Amsterdam wilde eergisterenochtend een dicht rijtuig hebben om naar zijn patieuten te rijden, terwijl zijn stal- houder hem een open koetsje aanraadde. De arts durfde dit niet doen, omdat hij reeds ondervonden had, dat men in de buurt, waar hij moest doorrijden, altijd met vuil wierp. De stalhouder geloofde dit niet en ging met den arts een weddenschap aan, dat hij zonder hinder de buurt kon bezoeken. Dat de stalhouder zijn weddenschap verloren had bleek, toen de koetsier aan stal terugkwam en in de victoria zich bevonden 6 eierdoppen, 4 stukken touw, 4 halve rottige citroenen, een stukgebroken tol en eenige proppen papier, die als projectielen waren geworpen. Wanneer zich hier te lande een troep Zigeuners vertoont, worden zij steeds met de minst mogelijke gastvrijheid uitgenoodigd, hoe eer zoo beter zich te verwijderen. Nog onlangs geschiedde dit bij Bellingwolde met de zonderlinge combinatie van 4 Zigeuners, 2 kaineelen, 1 ezel en een kar met 8 apen, blijkbaar de voorhoede van een grootere bende. Wie meenen mocht, dat dit een wel wat hard optreden tegen onze evenmensch is, kan uit een stuk van Dr. Ujlaki in het jongste nommer van //El sevier's Maandschrift" leeren, dat de Zigeuners in hun eigen land, Hongarije, al niet veel beter behandeld worden. Daar worden zij nergens langer dan twee etmalen geduld en moeten buiten de gemeente in de open lucht wonen. En dat jegens een volk met zulke buitengewoon mooie vrouwen en zulke ongecvenaarde muzikanten zegt 't Nieuws". De coca'inomanie is, blijkens de gedenkschriften van iemand, die aan de cocaine verslaafd was, nog erger dan die van morphine, alcohol en haschich. Als de eerste prikkeling voorbij is, wordt het slachtoffer door de vreeselijkste vizioenen gekweld de lijder verbeeldt zich niet, zooals de lijders aan delirium tremens, dat hij vervolgd wordt door een legioen ratten, maar het is hemalsof hij doorduizenden vrouwen wordt verslonden hij hoort van verre de menschen op de straat bedreigingen tegen hem uiten en ziet zich omringd van messen en pistolen, die op zijne borst zijn gericht. Eene inspuiting doet voor een oogenblik deze folteringen ophouden, maar om ze later met vernieuwde woede te doen terugkeeren. Langzamerhand voelt de krankzinnige zijne krachten afnemenhij wordt bleek, zijne handen beven onophoudelijk, zijn huid is koud en toch vochtig van het zweet, de oogen liggen diep in de kassen en schitteren, de pupillen worden grooter de ademhaling is snel en kort, en er blijft hem nog juist genoeg bewustzijn over om aan zijn hartstocht te voldoen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 6 Juni. 10.22 10.49 Zondag 7 11.15 11.39 Maandag 8 12.1 Dinsdag 9 0.22 12.42 Woensdag 10 1.1 1.19 Donderdag 11 1.38 1.56 Vrijdag 12 2.15 2.33 Getrouwd ADRIAAN VISSER en JOZINA APOLONIA DE SMIDT, die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen, voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Rotterdam Ter Neuzen 4 Juni 1896. H Ondergeteekende betuigt zijn har telijken dank voor de vele blijken van belangstelling dezer dagen ontvangen. L. TAAT. Ter Neuzen, 5 Juni 1896. Voor de vele blijken van belang- fur^^r stelling ondervonden op 30 Mei 1.1. betuigen wij onzen hartelijken dank. E. VAN KEMSEKE en Echtgenoote. Hulst, 5 Juni 1896. Zij, die nog lid wenschen te worden van de pas worden uitgenoodigd tot bijwoning van de VER GADERING op Zoudag 7 Juni a. s., bij Blassiau, //Hotel de la station", 's avonds om half acht uur precies. Namens het voorloopig Bestuur, J. J. KOL1JN. J. DE JONGE. verzoekt inlevering, voor 26 Juni a. s., van 4V2 pet. OBLIG. BATAVIASCHE OOSTER- SPOOR ter convertering. Het Bestuur van den polder ZUID KATS, ST. ANNA en SPARKS maakt bekend dat de rekening over 1895/96 en de begrootinj voor 1896/97 voor de grondeigenaars van 8 tot met 15 Juni 1896 ter inzage zullen'liggen ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen dat vergadering van stembevoegde ingelanden van den polder zal worden gehouden in het ,/Nederlandsch logement" te Ter Neuzen, op 16 Juni a. s., des namiddags 2 ure dat begrooting en memorie andermaal ter inzage zullen liggen van 17 daarna, op eerstgemelde plaatsen dat van de genoemde stukken afschriften, tegen vergoeding van kosten, zullen verkrijgbaar zijn. I Ter Neuzen, 5 Juni 1896. J. HUIJSSEN, Dijkgraaf. J. SCHEELE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder ZEVEN TRINITEIT maakt bekend dat de rekening over 1895/96 en de ontwerp- begrooting voor 1896/97 voor de rechthebbenden, van 6 dezer, gedurende 8 dagen, ter inzage zullen liggen ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen; dat vergadering van stembevoegde ingelanden van den polder zal worden gehouden in het Neder- landsch logement te Ter Neuzen op 16 dezer, des namiddags 3 ure dat begrooting en memorie andermaal ter inzage zullen liggen van 17 daarna, op eerstgemelde plaatsen dat van genoemde stukken afschriften, tegen vergoeding van kosten, zullen verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 5 Juni 1896. A. DE FEIJTER, Dijkgraaf. J. DIELEMAN Wz., Ontv.-Griffier, Het Bestuur van den polder VAN L IJ N D E N, maakt bekend 1°. Dat eene vergadering van ingelanden zal ge houden worden op Woensdag den 17den Juni 1896, des namiddags te 2 uren, in het //Neder- landsch logement", bewoond door Mejuffrouw de Wede E. A. Stjsijn te Ter Neuzen 2°. Dat ten kantore van den Ontvanger-Griffier, van af den 8sten tot en met den 16den dezer, voor de grondeigenaren in den polder, ter inzage zullen zijn nedergelegd de Rekening en verantwoording over het dienstjaar 1895/96 en de Begrooting 1896/97, met memorie tot toelichting. 3°. Dat de begrooting andermaal ten voornoemde kantore ter inzage liggen zal, en wel van af den 19den tot en met den 29sten dezer, en 4°. Dat de rekening en de begrooting, tegen betaling der kosten, in afschrift of druk verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 5 Juni 1896. Het Bestuur voornoemd, J. VERPOORTE, Dijkgraaf. J. STURM, Ontvanger-Griffier. VERGADERING van stembevoegde Ingelanden van den polder //BUTH," op Dinsdag 16 Juni 1896, des namiddags 2 ure, in het logement //het Gulden Vlies," bewoond door Mej. de weduwe Rolff te Axel. Het Bestuur van voornoemden polder, W. DE KOEIJER, Dijkgraaf. P. DREGMANS, Ontv.-Griffier. TE BEKOMEN BIJ G. MEULENBERG, Ter Neuzen. De Dijkgraaf van den SMIDS-KOEGORS- SCHORRE c. a. polder, maakt bekend dat eene buitengewone vergadering van ingelanden zal worden gehouden, op Dinsdag den 9 Juni e. k., des namiddags 1| ure, ten huize van de kinderen Pierets te Sas van Gent. AVestdorpe, 4 Juni 1896. De Dijkgraaf voornoemd, H. KERCKHAERT. IN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2