Paard en Rijtuig. BEKENDMAKIXG. II m SCilC mi v tt mom- pie trove RPlacliel- en Sueeiolei, Rederl. Paardenstamboek, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. PRIJSOPGAAF voor Brandstoffen en Minerale wateren 25 a 30 stuks Brandstoffen en Minerale wateren, STEENKOLEN. wegens mishandeling veroord. tot 6 maanden gevang. E. v. P., oud 23 j., werkman te Clinge, is wegens mishandeling vrijgesproken. Voor bovengenoemde rechtbank werd heden behandeld de zaak tegen M. L., oud 27 jaar; J. L., 27 jaar; A. L., 62 jaar en J. C. de M., 35 jaar; beklaagd van het bekende feit op 15 Maart jl. en in het nomrner dezer couraut van 23 April breedvoerig medegedeeld. De eisch van het openbaar ministerie is tegen den le, 2C en 4e beklaagde een jaar en tegen den 3" beklaagden zes maanden gevangenisstraf. Het uitvoerig verslag dezer rechtszaak vinden onze lezers in het bijvoegsel dezer courant. Gemeenteraad van Ter Neuzen. klaar - P - - DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 Mei. 4.48 5.11 Zondag 3 5.37 6.6 Maandag 4 n 6.38 7.13 Dinsdag 5 n 7.53 8.35 Woensdag 6 n 9.17 9.56 Donderdag 7 n 10.31 11.1 Vrijdag 8 n 11.27 11.49 A. meststoffen landerijen. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het YERHUREN van Wed. H. WOLFERT, Nieuwe Neuzenpolder. De Besturen van de polders AUTRICHEN, OUD en NIEUW PAPESCHOR maken bekend aan de eigenaren van gronden in die polders, dat de rekening en verantwoording over 1895/96 en de ontworpen begrooting, met memorie tot toelichting voor 1896/97, gedurende acht dagen te rekenen van 4 dezer, ten huize van den Ontvanger- Griffier ter inzage zullen liggen dat de gewone jaarlijksche vergadering van ingelanden zal gehouden worden op DinSflag den 12 dezer maand, des voormiddags ten 11 ure, ten baize van Cyr. Dellaert, te Westdorpe; dat daarna de vastgestelde begrooting met memorie tot toelichting andermaal gedurende acht dagen, te rekenen van 13 Mei e. k. terzelfder plaatse ter inzage zullen liggen; en dat voornoemde stukken in afschrift of druk, tegen betaling der kosten, verkrij'gbaar zullen zijn. Westdorpe, 2 Mei 1896. C. VAN WAES, -j..., D. B. VAN ACKER, DlJkgraven- H. KERCKHAERT, Ontvanger-Griffier. s. Zondag 3 Mei hopen onze geliefde ouders PIETER DE VOS en CATHARINA DE SMIDT, hun 40jarig liuwelijksfeest te herdenken. Ter Neuzen, 1 Mei 1896. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. De Kantonrechter in het Kanton Ter Neuzen, heeft bij beschikking van den drie en twintigsten April 1896, aan CHARLES POLIJDORE AUGUST PA.UWELS, wonende te S a s van Gent, verleend hand- licliting tot het voortzetten en exploit eeren van de bierbrouwerij, tot het optreden als agent in suikerpeeen, tot het drijven van handel in kur en pulpes en het bebouwen van Het Bestuur van den AAN- EN GENDER- DIJKEPOLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1895/96 en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1896/97 met de memorie van toelichting van 2 dezer af, gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van ingelanden is belegd, in het logement van den heer G. de Visser te Zaamslag, tegen Vrijdag 15 Mei 1896, des namiddags ten 2 ure dat de begrooting, na de vaststelling door de vergadering van ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen te rekenen van den dag nadien, ten voormelden kantore te inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 1 Mei 1896. Het Bestuur voornoemd, A. NIJSSEN, Dijkgraaf. P. J. WORTMAN, Wn4 Ontvanger-Griffier. afdeeling ZEKLAND H.H. LEDEN worden beleefd herinnerd aan hunne verplichting tot volledige aangifte van de geboorten hunner VEULENS, geboren uit stam- boek-ouders, aan den Secretaris C. A. H. WAGTHO, Tholen. Dames- Pinkster. Hoeden. De ondergeteekende zal voortdurend uitgepakt zijn bij K. EONTEIJN met en Kinderhoeden, enz. enz., tot Aanvaard veranderingen aan Mutsen en M. DE RECHTEit, Modiste. Ter gemeente-secretarie te TER NEUZEN wordt voor Dinsdag 5 Mei 1896, 's avonds uiterlijk 7 uren, ingewacht met bijvoeging van stalen, a. de levering van voorwerpen voor het onderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes op de openbare scholen A B en C in dekom. 1). de levering van stof voor 18 raamgordijnen in die scholen. Inlichtingen te bekomen ter secretarie voornoenit/. De Griffier bij het Kantongerecht te Ter Neuzen, A. W. VAN EVERDINGEN. Ondergeteekende berieht het publiek, dat hij den handel in heeft overgedaan aan E. van de Ree. Dankende voor het genoten vertrouwen gedurende vele jaren ondervonden en zijn opvolger minzaam aanbevelende. Ter Neuzen, 1 Mei 1896. J. A. STELLINGSMA. HI De ondergeteekende maakt bekend, dat hij a. s. Woensdag te Ter Neuzen, bij GALLE aan de R. C. kerk, van af's morgens vroeg ZAL TE K00r STELLEN A. VAN DER LINDEN, van Rotterdam. Mij refereerend aan bovenstaand berieht, beveel ik mij ten zeerste aan voor de levering van terwijl ik de verzekering geef voor een goede bediening. Ter Neuzen. E. VAN DE REE. IN LOSSING VAN HEDEN TOT EN MET DINSDAGAVOND voor rekening van Kloosterzande, 1 P. J. Mei 1896. VERBIST. Vergadering van Donderdag 30 April 1896. Voorzitter de heer J de orde de navol- A. van Boven. Aanwezig alle leden en de secretaris. Ha opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die onveranderd worden vastgesteld. Daarna komen achtereenvolgens gende punten 1. Aanbieden verslag gemeente 1895. Hiermede zal op de gewone wijze gehandeld worden. 2, Brief Hoofdingenieur W aterstaat uitwateringsduiker Ingekomen is een brief van den Hoofdingenieur van's Rijks Waterstaat, waarin deze mededeelt dat hij de door hem in overle" met het Dag. Best, ontworpen concept-voorwaarden betreffende het brengen van den uitwateringsduiker in de West buitenhaven aan de hoogere goedkeurmg had onder- worpen, en dat hij nu door tusschenkomst van Z.Exc. den Commissaris der Koningin berieht heeft ontvangen, dat de Minister van Waterstaat hem gemachtigd heeft, out op grond van de ontworpen voorwaarden, waarin de Minister slechts eenige wijzigingen van ondergesehikten aard heeft gebraeht, een 'contract met de gemeente te slniten. De Voorzitter geeft lezing van het contract en stelt voor het Dag. Best, te maehtigen de overeenkomst te sluiten. In de voorwaarden komt. nu ook voor dat de hediening van den inlantduiker aan den oostelijken kanaalarui aan de gemeente wordt opgedragen, doeh dat alleen water mag wor den ingelaten op toestemming van den Hoofdingenieur. Naar aanleiding hiervan oppert de heer Van der Moer het bezwaar, dat men van dien ingenieur geheel afhankelijk is, terwijl die buitendien in Middelburg verblijft. Als water- inlating noodig is moet men dus telkens naar Middelburg om het te vragen. Ook de heer Donze wijst er op dat zich spoedeischende gevallen kunnen voordoen, zooals 1>ij brand, als wanneer met het oog op de brandputten inlating van water direct noodig is. De Voorzitter deelt mede. dat die bedoelde bepaling dezelfde is die voorkwam in het in 1872 gesloten contract eh dat de waterstaat zijn recht in dezen nooit zal afstaa.n, daar zij ook gebonden is aan de overeenkomst met Belgie, die het onttrekken van water aan het kanaal verbiedt. Lang is men bezig geweest om dien inlaatduiker te verkrijgen. Er is daarom reden dankbaar te zijn met het verkregene. De heer Van der Moer weet niet of men dankbaar moet zijn, waar men het recht heeft van het Rijk te eisehen. Het Dag. Best, meende althans daartoe gerechtigd te zijn en beteekende verleden jaar een exploit aan den Staat. Hij zou alle verpliehtingen wederzijdseh zoo nauwkeurig moge- lijk willen omschrijven, met het oog op de vele kwestie s die de gemeente reeds met Waterstaat gehad heeft. Hij zou in de voorwaarden een reserve willen gemaakt zien voor het inlaten van water ingeval van brand. Nadat de Voorzitter den Raad heeft ingelicht van de tegenwoordig bestaande regeling, die niets te wenschen over laat, en die gegrond is op dezelfde bepaling, met dien ver- stande dat daarin wordt gesproken van ingenieur in plants van hoofd-ingenieur, en waarbij in geval van brand dadelijk in wateraanvoer kan voorzien worden, woidt met a gemeene stemmen het Dag. Best, gemachtigd de overeenkomst te sluiten. 3. Verzoek I). Tholens om ontslag als onderungzer. Adressant, werkzaam aan school B, verzoekt hem in den kortst mogelijken tijd ontslag te verleenen. Ha eenige opmerkingen wordt aangenomen van het Dag. Best., dat strekt om het gevraagde ontslag te verleenen met 1 Jnli of zooveel vroeger als dit volgens het gevoelen van het hoofd der school zonder bezwaar voor het onderwiis kan geschieden. 4. Af- en overschrijvingen in de gemeente-begrootmg voor Het Dag. Best, stelt voor verschillende posten op de be- grooting af- en over te schrijven, in verband met het uit- voeren van werken die niet op de begrootmg voorkwamen en die betaald moesten worden mt gelden voor andere werken bestemd, welke niet uitgevoerd zijn. De heer Moes is van meening dat hier nogal veel van de begrooting is afgeweken en hij vraagtwat beteekent op die manier een begrooting, als zulke kolossale veranderingen gemaakt worden, wat ook de heer Van der Moer beaamt. De Voorzitter haalt verschillende omstandigheden aan die hebben geleid tot het afwijken van de begrooting, lets wat overal voorkomt. Verschillende onderhoudsposten waren zeer laao- geraamd, met het oog op de voorgenomen bestratings- werken in de Vlooswijkstraat. Toen kreeg men de over- strooming door de werkzaamheden aan de sluis, wat een groote uitgaaf vereischte. Daarop heeft men gezegddan moet de bestrating maar blijven rusten, en kreeg men ook geld vrij voor kleinere positen. Ti 1 Bii deze gelegenheid merkt de heer Y an den lloek op dat de gemeente aanbesteed volgens de algemeene voorschnt- ten van Waterstaat enz., die voorschrijven dat de betaling der aannemingssommen moet geschieden bmnen eene maand na het eindigen van het werk. Hoe komt het nu dat de gelden aan de aannemers van het gewoon onderhoud oyer 1895 nog niet zijn uitgekeerd 'tis nu reeds 4 maanden later. Zelfs heeft de aannemer van 'tjaar 1894 die tot het tiidstip der aanbesteding van verleden jaar (20 Mei) het onderhoud hield. het aan hem verschuldigde bedrag over nog niet ontvangen. Die was er 20 Mei reeds mee *t zou dus zeker al lang tijd geweest zijn dat te aanbesteedt. het voorstel en 1895 betalen. Als men volgens die voorwaarden moet men er zelf ook naar handelen. De ambtenaren der gemeente zullen hun geld wel op tijd ontvangen waarom dan ook de aannemers niet, die kunnen hun geld ook gebrmken. De Voorzitter meent dat de aannemers van de Rijkswerken toch ook wel eens wachten moeten De heer Van den Hoek zegt dat hij daarover nooit te klagen heeft gehad, terwijl de heer Van der Hooft opmerkt, dat" hij bij de Domeinen ook wel eens 4 maanden heeft moeten wachten. De heer Van der Moer merkt op, dat de aannemers de gemeente dan maar moeten aanspreken, waarop de heer Van den Hoek zegt dat dit een redeneering is die niet opgaat, daar de menschen dat niet durven De VoorzitterZe kunnen en durven dan toch wel bij mij komen. Waarom dat niet gedaan. Op dit oogenblik kan ik geen opheldering geven daar er mij niets van bekend is en het ingrijpt iti een anderen tak van administratie, werden zulke opmerkingen vddr de vergadering medegedeeld, dan kon een onderzoek worden ingesteld. Ha nog eenige opmerkingen worden z. h. s. overschrijvingen goedgekeurd. S. H'ijzigen begrooting 1896. Deze wijziging is noodig met het oog op den aankoop van grond voor de begraafplaats en het betalen daaryan door verkoop van inschrijvingen op het Grootboek der H. W. Z. h. s. goedgekeurd. Beschikken onvoorziene uitgaven. Het Da". Best, stelt voor op den post voor onvoorziene uifaven te beschikken over een bedrag van f 100 voor het uitbetalen der gratificatie toegekend aan den onderwijzer Scheffelaar Klots. Z. h, s. goedgekeurd. de af- en 3, Verzoek J. van der Velden om kwijtschelding boete. Adressant geeft te kennen, dat hij had aangenomen voor de gemeente te maken den duiker met schuif en bijbehoorende werken aan de Westsluis dat dit werk pas een maand na den bepaalden tijd voltooid was, wat veroorzaakt werd door de om- standigheid, dat de schuif er 3maal moest uitgenomen worden, daar zij niet good sloot en 2maal naar Gent is gezonden om het te verbeteren. Dat hij met Walraven een overeenkomst had gesloten, waarbij deze op zich genomen had het ijzerwerk te leveren waarvan hij evenwel verzuimd had een schriftelijke overeenkomst te maken, en daardoor de schade geheel ten laste van adressant komt. Verder wijst hij er nog op reeds meermalen werk voor de gemeente te hebben verricht, dat nog altijd op tijd is klaar geweest, waarom hij verzoekt van de betaling der boete te worden vrijgesteld. Daarna geeft de Voorzitter lezing van het advies van den gemeenle-bouwmeester, waaruit blijkt, dat Van der Velden met zijn werk op tijd gereed was en alleen de schuif oorzaak was van te late oplevering, waarvoor een boete is verschuldigd van 240. In verband hiermede neemt het Dag. Best, verzachtende omstandigheden in aanmerking en stelt voor J 10 boete te laten betalen. De heer Van den Hoek zou geen boete willen laten be talen, wil men dat, dan is 10 te weinig. De heer Van der Moer is het hiermede niet eenshij zou alleen willen laten gevoelen, dat boete verschuldigd is en stelt voor 0,50 te vorderen. Eenige opmerkingen worden thans gemaakt op het stellen van een antecedent, met het het oog op latere dergelijke verzoeken, waartegen aangevoerd wordt, dat men de omstan digheden in aanmerking moet nemen. De heer Van den Hoek stelt alsnu voor 5 te laten betalen. De heeren Visser, Van der Hooft en Wieland zouden niets willen laten betalen, met het oog op het verrichte werk. De schuif goed sluitend te maken was niet gemakkelijk. Buiten dien Van der Velden is met zijn werk nog nooit te laat ge- komen. Het voorstel van het Dag. Best, (te laten betalen 10) werd hierna verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Voor de heeren Harte. Van IJsselsteijn, De Feijter en Moes. Daarna wordt verworpen met 9 tegen 4 stemmen het voor- stel-Van den Hoek (te laten betalen f 5.) Voor de heeren Van den Hoek, Harte, Van IJsselsteijn en Moes. Alsnu komt in stemming het voorstel-Van der Moer (te laten betalen 50 cent.) Dit wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen, tegen de heeren Van der Hooft, De Koeijer en Visser. 8Verordening brandweer. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur der brandweer stelt het Dag. Best, - voor aan te stellen een adjunct-brand- meester en in verband daarmede verschillende artikels der verordening te wijzigen, waar er van dien beambte sprake behoort te zijn. Z. h. s. aangenomen. Daarna komt aan de orde wijziging van art. 13, (vervallen der vrijstellingen, in het vorige raadsverslag uitvoerig inede- edeeld). De Voorzitter zegt, dat wel enkele vrijstellingen zouden kunnen worden opgenomen, maar het Dag. Best, is daar niet voor en wil liever ieder jaar de aangevoerde redenen van vrij stelling onderzoeken, evenals dat geschiedt bij de schutterij. Men kan zich bij vermeend ongelijk met ongezegeld bezwsar- schrift in hooger beroep tot den Raad wenden. Het komt den heer Van der Moer voor, dat wanneer. zooals het voorstel luidt, zij worden vrijuesteld die andere plichten in het openbaar belang te vervullen hebben, er dan nog meer vrijstellingen zullen komen dan nu zijn opgenomen. De heer Visser is van meening dat er veel kwestie's uit zullen voortkomen Er wordt volgens hem te veel overgelaten het Dag. Best.hij vindt het beter zooals het thans is aangegevenongeveer dezelfde personen zullen toch vrijstelling komen vragen. De Voorzitter wijst nogmaals op de ministerieele beschik- kingen, waarbij verordeningen op de leest onzer bestaande geschoeid, vernietigd werden als in strijd met de wet. De heer Van der Moer noemt de uitdrukking, andere plichten in het openbaar belang te vervullen hebben rekbaar, daar velen werkzaamheden in het openbaar belang vervullen. De Voorzitter is van meening dat het 't beste is het voorstel van het Dag. Best, aan te nemen, dan wordt ieder aanvraag afzonderlijk beschouwd en kan men in hooger beroep komen, tot zelfs bij den Minister, wat plants had met den griffier van 't Kantongerecht te Wageningen, die vrijstelling vroeg op grond dat hij wasbewaarder van een archief. Hij werd echter in 't ongelijk gesteld en ingelijfd. Ha nog eenige discussie wordt het voorstel van het Dag, Best. z. h. s. aangenomen. Voorts wordt besloten den leeftijd, waarop personen uit andere gemeenten komende, niet meer worden ingelijfd te bepalen op 45 jaren (vroeger 50) in verband met den leeftijd waarop ontslag wordt verleend, die van 55 op 50 jaren wordt bepaald. De som van afkoop wenscht het Dag. Best, te behouden op 5, terwijl tevens ook wordt voorgesteld een bepaling op te nemen, dat de gemeente in de dienstvervanging voor- ziet, zonder hezwaar voor hen die niet afkochten. De heer Donze vindt het te weinig; hij stelt voor f 10 te vorderen, terwijl de heer Van der Moer het liever geheel zou afsehaffen en ieder zelf voor een remplacjant laten zorgen. De Voorzitter merkt op dat het laatste niet kan, daar de wet vordert dat afkoop wordt toegestaan. De heer Van den Hoek denkt niet dat voor 5 'sjaars personen zullen te vinden zijn en daarom is 5 voor afkoop te weinig. De gemeente moet dan ten behoeve van anderen administreeren en kan dan misschien nog geld bijleggen ook. De Voorzitter is van meening dat er wel personen zullen te vinden zijn voor 5. Hog wordt opgemerkt dat er personen zijn voor wie het moeilijk kan vallen te dienen bij de brandweer en die daarom voor 5 willen afkoopen, wat bezwarend wordt als de som hooger is, daar niet uit het oog moet verloren worden dat de dienst 20 jaren duurt en het dus tegen f 10 'sjaars eene som van f 200 wordt. Op de vraag van den Voorzitter verklaart de heer Donze zijn voorstel (J 10) le handhaven. In stemming gebraeht wordt dit aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Voorstemden de heeren Moes, Tazelaar, Visser, Donze, Van der Moer, Grenu en Van den Hoek tegen de heeren Van IJsselsteijn Wieland, Van der Hooft, De Koeijer en Harte (de heer De Feijter was bij de stemming afwezig). Thans wordt de opmerking gemaakt, dat, zijn er lieden die voor minder dan 10 willen vervangen die betrokken personen zelf voor een reinplac.ant kunnen zorgen, waarop de heer Wieland zegt daaraan niet gedacht te hebben, warn had hij ook voorgestemd. Hog is in den loop der discu9sie's door den Voorzitter onder goedkeuring der vergadering medegedeeld, dat de leden der vrijwillige brandweer en het brandpiket niet worden inge lijfd bij de brandweer, daar voorn imelijk zij ingeval van brand kunnen gerekend worden plichten in het openbaar belang te vervullen. 11. Adverteeren bekend making en qemeentr.bestvur. De Voorzitter deelt mede, naar aanleiding van het in de vorige vergadering tot hem gerichte vcrz ek bij den heer Van de SanJe te hebben geiuformeerd of deze niet geuegen was de opgegeven som te vermindercndoch deze verklaarde daaraan niet te kunnen voldoen. De heer Van den Hoek vr >agt of het niet voordeeliger zou zijn een nbonnement te sluiten voor een aantal regels, waarop de heer Van der Moer, er op wijzende dat de publicatie s van het gemeentebestuur aan 't hoofd der courant worden geplaatst, voorstelt, bij wijze van proef voor een jaar, ingaande 1 Mei, de advertentien te plaatsen in de Ter Neuzensche Courant en het Ter Neuzensch Volksblad. voor de som door de uitgevers gevorderd, zijnde respectievelijk J 175 en f 30. De heer Joz. de F.-ijter maakt bezwaar om den eenen drukker zooveel meer te geven dan den ander voor hetzelfde werk, waarop de heer 1 an der Moer opmerkt, dat men toch niet meer kan geven dan gcvraagd wordt. De Voorzitter deelt mede, dat in 1894 werd uitgegeven 69 en in 1893 83,50, zoodat het dus tot verheging van kosten leiden zal, waarom het Dag, Best, dan ook met het oog op de financien voorstelde. het plaatsen van advertentien op den ouden voet te bestendigen. De heer Van der Moer meent dat het van groot belang is dat de bekendmakingen in ruimen kring verspreid worden en het aanplakken, dat van oude tijden dagteekent, doet geen nut. Men moet toch een goede zaak niet altijd van eenige guldens laten afhangen Ook de heer Donze zou gaarne verandering zien, en is er vooral voor om in beide couranten te adverteeren, daar er ook personen zijn die wel het Volksblad lezen maar niet de Ter Neuzensche Courant. De heer Moes kan niet begrijpen hoe het komt dat het erschil zoo groot is, waarop de Voorzitter antwoordt dat dit legt aan de plaatsruimte die voor de bekendmnking zal gevorderd worden, wat dikwijls zal tengevolge hebben dat een afzonderlijk bijvoegsel moet worden uitgegeven. Met het oog op hetgeen elders betaald wordt is de gevorderde som niet hoog te noemen. En wat de aanbieding van 't Volksblad betreft, het is zoo, die is heel laag, maar men kan toch maar moeilijk gaan zeggen dat het te weinig is. Den heer Van IJsselsteijn komt het voorstel-Van der Moer aanbevelenswaardig voor. In stemming gebraeht wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. 111. Ingekomen stukken enz. a. Ingekomen is een brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het kohier van den hoofdelijken omslag. Aangenomen voor kennisgeving. b. Drie reclames tegen den hoofdelijken omslag, worden aangehouden om later te behandelen. c. Een adres van bewoners der Kerkhoflaan, verzoekende alles aan te wenden om zoo spoedig mogelijk een einde te maken aan den oDhoudbaren toestand voor hunne woningen, hetgeen wordt gesteld in handen van Burg, en Weth. bij wie deze zaak in behandeling is. Verschillende leden drongen aan op spoedige behandeling van deze zaak. De Voorzitter deelde mede, dat de tegenwoordige eigenaar van den weg voor afstand van zijn helft in de sloot vordert f 1 per strekkende meter, terwijl hij dan ook nog verlangt, dat er een heining op de scheiding wordt geplaatst. Verschillende leden zouden er voor zijn den eersten eisch toe te staan, als de de eigenaar de tweede laat vallen. De Voorzitter zal beproeven zoo spoedig mogelijk de zaak ten einde te brengen. d. Kennisgeving van den onderwijzer J. J. van Doeselaar, dat hij op 1 April aan school C in functie is getreden. e. Een verzoek van Dr. H. B. van Hes om een strook grond op de Smidswal, grenzende aan zijn stal, in erfpacht te verkrijgen. Wordt besloten de gewone publicatie te doen plaats hebben. Wordt in erfpacht uitgegeven aan D. E. Wolfert een strook grond, in de Hieuwstraat, voor stoep aan zijne woning. g. Provinciate en Staatsbladen. Gedeponeerd ter secretarie. h. Wordt voor kennisgeving aangenomen het door den Voorzitter gelezen adres dat aan de Tweede Kamer is gezonden betreffende de rolbrug. i. Deelt de Voorzitter mede dat het Dag. Best, met de schoolcommissie der bijzondere school heeft onderhandeld over het plaatsen van een urinoir bij die school in den gang die aan de school behoort. De commis9ie had daar bezwaar tegen met het oog op de stank die een urinoir aldaar zal veroorzaken. Ha eenige discussie wordt besloten deze zaak nog eens in overdenking te houden, daar niet gemakkelijk aldaar eene plaats te vinden is. j. Deelt de Voorzitter mede den uitslag der aanbestedingen van het leggen der stalen balken in school B en van het beschot in school D te Sluiskil. k. Deelt de Voorzitter mede, dat de aanbesteding van het grindvervoer en het onderhoud van de Molen- en Koe- dijken tot uitslag heeft gehad, dat er slechts een biljet was ingekomen voor een bedrag van f 425. De heer Moes zegt dat die hooge som en weinige lief hebbers zijn oorzaak vonden in het bestek, dat veel te streng was, en dat geen plaatselijke aanwijzing is geschiedt. Hij zou gaarne de voorwaarden ter inzage hebben om aan te wijzen wat er in veranderd kan worden. Besloten wordt deze zaak aan te houden. Ha omvraag sluit de Voorzitter .e vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2