}ililie Verkoopiag a Coiiaot, (i raffliM kwrnm h'uirmm BOUWLAND, der IM Y 3 H 7 A R13 Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Bericht aan de Schippers. B e e s t i a a 1. Landbouw- en Melkgereedschap. H u i s r a a d. K 1 a v e r. t i Docter Mirschel, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Dat onlusten zijn uitgebroken onder de onaf- hankelijke, ons met vijandige Bataks, verhoogt de moeilijkheden waarmede generaal Vetter te worstelen heeft. Althans er zijn troepen heen gezonden, die anders zeer waarschijnlijk hadden kunnen dienen om tegen de Atjehers op te trekken. Het 5e en het 7e veld-bataljon, die (volgens de Tel.) naar Atjeh vertrekken, liggen, het 5e te Semarang en het 7e te Magelang. Blijkens een bij zijne familie te Maastricht ont- vangen telegram is de luit.-adj. Jhr. Van der Maesen de Sombreff, van het 9e bataljon, die op 18 dezer door een zonnesteek werd getroffen, weder hersteld. Uit Batavia wordt bericht, dat het gouvernement zes stoombooten van de //Kon. Pakketvaart" heeft gehuurd: de //Bantam", //Coen", //Reael", Japara", z/Carpentier" en //Van Goens", vermoedelijk voor het vervoer van troepen enz. naar Atjeh. Be bijeenroeping van de Tweede Kamer wordt tegemoet gezien tegen 5 Mei. De Kamer zou dan vermoedelijk het grootste deel dier week aan sectie-arbeid wijden en daarna tusschen 12 en 19 Mei verschillende zaken in het openbaar behandelen, om Dinsdag 19 Mei met de behandeling van de kieswet aan te vangen. Gisteren zijn door de Kon. Maatschappij //de Schelde" te Vlissingen de vier stalen stoomketels in het voor de Stoomvaartmaatschappij //Nederland" bestemde stoomschip //Koningin Wilhelmina" ge- plaatst. In het geheel werden tot nog toe door ,/de Schelde" 228 ketels gemaakt, waarvan het laatste honderdtal onder leiding van den ketelma- kersbaas Van der Does. Dat de 4 hoofdketels der /Wilhelmina" niet tot de kleinste behooren, bewii'st hun totaal gewicht van 232,000 K.G. (VI. Ct.) Het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente te Ellewoutsdijk besloot dankbaar te aanvaarden het aanbod van den ambachtsheer, den heer J. C. van Hattum, tot het vrije gebruik van een nette en geschikte woning c. a. ten behoeve van een predikant. Daar elk beroep had moeten afstuiten op het gebrek van een geschikte woning, bestaat er thans wel kans dat deze gemeente, sedert 1879 vacant, eindelijk gerake in het bezit van een eigen predikant, te meer daar het kerkbestuur tevens besloot de toelage tot de rijks-jaarwedde van f 200 tot f 350 te verhoogen. De verminderde uitvoer van vee naar Belgie doet zicli in de provincie Zeeland goed gevoelen. Waren een paar weken geleden overal opkoopers aan het werk, thans is bijna geen vraag meer naar rundvee, waardoor vanzelf de prijzen ook verminderen. TER NEUZEN, 24 April 1896. Heden namiddag omstreeks 4 ure deed zich alhier een treurig ongeval voor op het stations- emplacement. Het 9jarig zoontje van A. Dieleman had zijn vader, aldaar werkzaam, boterhammen en koffie gebracht. Hij bevond zich tusschen de rails toen een locomotief aankwam, wilde nog uit den weg gaan, doch de locomotief greep hem en hij geraakte er onder, met het gevolg, dat de wieleu over het rechterbeentje gingen en dit onder de knie totaal afsneden. Het ongeval had piaats onder het oog van velen, waaronder ook den vader, die daar tegen een hoop steenkolen zittende hun maal nuttigden. Spoedig was geneeskundige hulp ter plaatse, en werd een eerste verband gelegd, waarna het kind per brancard naar de woning zijner ouders is ver- voerd, vanwaar het korten tijd daarna naar het stedelijk ziekenhuis is gebracht. Het knaapje was nog bij zijn voile bewustzijn. Iloewel de wonde natuurlijk ernstig is, hopen de geneesheeren't kind te behouden. Nog is denzelfden middag een ongeval voorge- komen. De werkman Jac. de Ruijter kreeg nl. een slinger met ijzer tegen zijn beenen, waardoor deze gekneusd werden, wat hem belette voort te werken, waarom hij door een paar kameraden naar huis is gebracht. Bij daarvoor zeer gunstig ondervonden weder zal deze week de zaaiing der suikerbieten grooten- deels afloopen. Nu weder overtreft de bebouwing van dit product in hoofdsom van hectaren ver het uitgezaaide van het vorige jaar. Bij koninklijk besluit is pensioen verleend ad f 268 aan mej. M. C. Thiel, wed. G. J. Bruker, sluismeester aan het kanaal door Zuid-Beveland. vader keek in de kamer, zij bemerkte het niet. Zij jammerde op hartverscheurende wijze en wrong de handen als een wanhopige. De markies bleef een oogenblik op den drempel staan en zag met innig medelijden naar zijn dochter. Zijn geheele lichaam beefde van ontroering en ook zijn oogen werden vochtig. Hij zette reeds een voet over den drempel, want hij gevoelde be- rouw over de harde woorden, die hij tegen zijn geliefd eenig kind had geuit. Maar terwijl hij daar op den drempel toefde, kwam de oude familietrots weer boven en zijn medelijden verdween. Hij trok de deur dicht en verwijderde zich. En Marie weende nog immer en vermoedde niet, dat haar vader haar bespied had. Zij wist, hoe onbuigzaam hij was, en kon niet denken, dat hij een oogenblik op het punt had gestaan toe te geven. (Wordt vervolgd.) Koewacht. Als aanvulling van het bericht in ons vorig numrner diene, dat bij de aanbesteding van verleden Woensdag de volgende biljetten zijn ingekomen, als voor het le perceel, de levering en de aanvoer van 100,000 stuks lessinesche- of quenastkeien 9/15 c. M. E. de Meijer te Gent, voor f 43,47A. Roelant te Gent, voor f 43,40C. van der Hooft te Ter Neuzen, voor f 41, L. F. Willems te Selzaete, voor f 40,50 en J. Jansen te Ter Neuzen, voor f 36,50, per 1000 stuks, en voor het 2e perceel, de levering en de aanvoer van 6000 M. Doorniksche kantsteenenE. de Meijer te Gent, voor /0,47s; A. Roelant te Gent, voor f 0,4 6 57 C. van der Hooft te Ter Neuzen, voor /0,45s; L. E. Willems te Selzaete, voor 0,44s en J. Jansen te Ter Neuzen, voor 3,36s per M. Yerder kwam nog in eene aanbieding voor de 2 perceelen samendeze was van den laagsten inschrijver voor de beide perceelen afzonderlijk, van den heer J. Jansen te Ter Neuzen, voor 5768. Zooals wij reeds meldden zijn de leve- ringen aan laatstgenoemde gegund. RECHTSZAKEN Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 April de volgende vonnissen uitgesproken P. M. S., oud 20 j., veldarbeider te Boschkapelle, is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand ge- vangenisstraf. J. K., oud 33 j., schipper en graanhandelaar te Middelburg, die indertijd door het laten zinken van zijn geladen tjalkschip veel van zich deed spreken, werd wegens frauduleusen invoer van aan inkomenderechten en accijnsenonderworpengoederen en het verhinderen van werkzaamheden door ambte- nareu krachtens de wet te verrichten veroord. tot 3 maanden gevangenisstraf en 25 boete. In het belang der schippers, die de Goesche haven nu en dan aandoen, wordt medegedeeld, dat van 31 Mei tot 7 Juni d. a. v. het water uit de haven zal worden afgelaten en op 8 of 9 Juni weder op het gewone peil zal worden gebracht. Zooals men nader uit Kapelle meldt, zijn de boompjes, waarvan het ongesteld geworden en ten deele overleden hoornvee eenige afknipsels gegeten heeft, genaamd Taxus baccata, d. i. besdragende taxus, in Nederland .gewoonlijk taxis genoemd. De zieke dieren zijn hersteld en het vleesch der afgemaakte dieren is voor de consumptie goedgekeurd. Reeds meermalen is vee ziek geworden of gestorven door het eten van taxisblaren, zoodat tegen het aanplanten op boerderijen met nadruk moet gewaarschuwd worden. Zooals men weet zijn voor eenigen tijd. een aantal personen te Amsterdam veroordeeld wegens het verspreiden van voor de Koninginnen beleedi- gend geachte biljetten. Een dezer personen had nu een oproeping ont- vanger om zijn straf te komen ondergaan. Hij had Zaterdag moeten komen doch ging op Maandag, en nu kreeg hij ten antwoord dat zijn piaats reeds door een ander was bezet, met a. w. dat de gevangenis vol was. Yan het lste reg. veld-artillerie te Utrecht hebben zich voor overgang of detacheering bij het leger in Oost-Indie aangemeld 1 korporaal en 35 mindere militairen. Eergisteren vervoegde zich aan het depar- tement van marine de marinier 2e kl. B. Wolff, die uit naam van 200 zijner kameraden een onderhoud met den Minister verzocht. Aan den adjudant van den Minister, die hem bij afwezigheid van dezen te woord stond, legde hij het verlangen der twee honderd bloot om te mogen overgaan bij het Iudische leger buiten eenig bezwaar van den lande, daar het hun niet om eenig voordeel te doen was, maar om in de moeilijke omstandigheden van het oogenblik het vaderland te dienen, zooveel in hun vermogen was. Tot zijn groote teleur- stelling bleek hem spoedig, dat om welke reden dan ook, de vrijwillig aangeboden diensten niet konden worden aanvaard. Naar men zegt, zou generaal Vetter van de hulp der mariniers niet gediend willen zijn. De Engelsche politie zet met grooten ijver haar onderzoek voort in de zaak van vrouw Dyer en der kleine kinderen die verdwenen zijn. Men heeft berekend dat dit afschuwelijk schepsel meer dan 20 zuigelingen heeft doen verdwijnen. Die kinderen waren van twee tot acht maanden oud. Zij is nu bijna geheel hersteld van hare poging tot zelfmoord. Zij oefent reeds meer dan zestien jaar het beroep van kinderbewaakster uit, n. 1. sedert haar man zich van haar scheidde. De man, nog in leven, is een zeer best mensch van onkreukbare eerlijkheid en van haar gescheiden, zoo men zegt, wegens haar heftig en wraakzuchtig karakter. Alleen gebleven, maar in 't bezit van een kleine rente, die haar in staat stelde te kunnen leven zonder hart te moeten werken, begon vrouw Dyer met kleine kinderen in te kost te nemen en zij kweet zich zoo slecht van deze taak dat het gerechtshof van Long Ashton haar veroordeelde tot zes maanden dwangarbeid (hard labour) voor de wreedheden op een meisje van 13 jaar begaan. Yervolgens ging zij wonen te Horsfield, te Eastville en andere plaatsen nabij Bristol. Overal nam zij kinderen van jeugdigen leeftijd aan tegen vergoe- dingen van 200 tot 500 shillings. Telkens als zij zich in een andere stad vestigde, veranderde zij van naam en wist dit zoo goed aan te leggen dat de instructie nu en dan haar spoor kwijtraakte en vele jaren haars levens totaal onbekend zijn. Men vindt haar echter weder te Cardiff, waar een veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf tegen haar werd uitgesproken, omdat zij een kind van twee jaar des nachts in een openbaren tuin aan zijn lot had overgelaten. Toen haar straftijd verstreken was, verdween zij weer. gedurende bijna achttien maanden. Men vond haar eenige weken geleden te Reading terug op het oogenblik dat de verdwijningen van kinderen te Londen en in den omtrek menigvuldiger voorkwamen. In het afgeloopen jaar had vrouw Dyer een advertentie in een blad van Cheltenham geplaatst, waarbij het haar gelukte onder den naam van mevrouw Tornley 220 shillings van een dienst- bode te krijgen, die haar een meisje van eenige weken oud in handen stelde. Het lijkje van dit kind werd eenige dagen later in een put terug- gevonden, maar daar men niet wist waar de gewaande Tornley zich ophield kwam er van de zaak niets. De politie tracht nu zooveel mogelijk haar slag te slaan uit de onthullingen van den jongen Willie Thornton, een ongelukkige jongen van negenjaar, die nooit zijn ouders gekend heeft en sedert zijne vroegste jeugd bij de beschuldigde gewoond heeft. Willie heeft bij vrouw Dyer zooveel kinderen zien komen en verdwijnen, dat hij er het getal niet meer van weet. Hoogstens herinnert hij zich eenige namen, maar die namen zijn meerendeeels kindernamen, waarmede hunne identi- teit niet vastgesteld kan worden. De annonces betrekkelijk aanneming van kinderen zijn geheel verdwenen van de 4e bladzijde der groote en kleine couranten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 25 April. 12,10 Zondag 26 0.33 12.54 Maandag 27 1.15 1.35 Dinsdag 28 ,t 1.55 2.16 Woensdag 29 2.37 2.57 Donderdag 30 3.19 3.40 Yrijdag 1 Mei. 4.4 4.24 Ondertrouwd ALBERT STANDAERT en MARIA BECKMANN. Ter Neuzen, 24 April 1896. Algemeene kennisgeving. Gelegenheid voor de aanstaande campagne om met Suikerbeeten te varen van het kanaal van Ter Neuzen, Sassing en Passluis naar Moerbeke. Lading omtrent 100 ton. Diepgang 5:/a voet niet te boven. Prijs drie frank vijftig centiemen per last. Geen commissieloon. Men wende zich tot de SUIKER- EABRIEK van Moerbeke (Waes). op lVoensdag 29 April 1896, namiddag 1 uur, faillieten boedel AUG3 YERMAST, ten zijnen huize, School weg E 59. HUINEMAN, Deurwaarder. v~a n Het Bestuur van den CANISVLIETPOLDER brengt ter kennis van de Ingelanden van dien polder 1°. dat de gewone jaarlijksche vergadering zal gehouden worden op Maandag den 5 Mei 1896, des voormiddags 11 ure, ten huize van Cyr. Dellaert, te Westdorpe 2°. dat van af 27 April tot en met 4 Mei eerstkomende ten kantore van den ontvanger- griffier te Westdorpe ter inzage liggen, en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijgbaar zijn a. de rekening en verantwoording over 1895/96, b. de begrooting voor 1896/97 met de daarbij behoorende memorie tot toe- lichting, en 3°. dat van die begrooting, na te zijn vastgesteld, andermaal, gedurende 8 dagen, ter zefder plaatse, inzage zal kunnen worden genomen. Westdorpe, 25 April 1896. Het Bestuur voornoemd, C. YAN WAES, Dijkgraaf. H. KERCKHAERT, Ontvanger-Griffier. rp tot het verkoopen van sterken drank in het klein, moet voor 1 Mei worden betaald. Het kantoor van den Gemeente-Ontvanger van TER NEUZEN is geopend van's Maandags tot en met Vrijdags, telkens van voormiddags 10 tot 1 ure. De ondergeteekende zal voortdurend uitgepakt zijn bij K. FONTEIJN met Dames- en Kinderhoeden, enz. enz., tot Pinkster. Aanvaard veranderingen aan Mutsen en Hoeden. M. DE RECHTER, Modiste. geexamineerd tandarts, is te spreken de le Maan dag van iedere maand van 's morgens 9 tot 12 uur, in de //Graanbeurs" te H u 1 s t en van 1 tot 5 ure, in het //Hotel des Pays-Bas" te Ter Neuzen, en den le Dinsdag van iedere maand te Axel, bij de wed. Rolff, van 's morgens 10£ tot 's nam. 2 uuralleen voor het inzetten van kunsttanden en gebitten, zonder uitnemen der oude wortels. Op aanvraag komt Dr. Hirschel aan huis, zonder verhooging van prijs. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de wed. EUG8 DOM8 YSEBAERT, op de door haar nog bewoonde goederen te Koewacht, wijk //Oude molen," op Donderdag 7 Mei 1896, des voormiddags 11 ure, verkoopen 1 Twaalfjarig Merriepaard, 1 vijfjarig Ruin- paard, 1 Tweejarig goed ingespannen Werk- paard, 1 puik Jaarlingpaard, 2 Koeien waaron der een bekalfd, 2 vette Runders, 2 Jaarling- runders, 2 Kalvers, 2 Yarkens met biggen, 2 Yarkens dik van biggen, 2 Loopvarkens, 30 Hoenders en Hanen, 1 Bandhond met Ketting. 2 Yrachtkarren met ijzeren assen, 1 zoo goed als nieuwe Driewielskar, 1 Tilbury met getuig, 2 Ploegen, 1 ijzeren en 1 houten Egge, 1 Slede, 1 Sleper, Kruiwagen, Stroo- snijmolen, Raapmolen, Windmolen, 3 Ladders, Haverkist, 2 Basculen met gewichten, 2 Balansen, 2 Huissels, Weegbak voor varkens, Graanmaat, 5 Graanziften, Balen, Rieken, Yorken, Mesthaken, Spaden, Paardentuig, Netten, Rijtoom, Wan, Reepen, Slijpsteen, Schelfbalken, Eikenhout, Schaafbank met haak, Timmergereedschap, ijzeren Latten en Bouten, Waschkuip, Kaarn met toebehooren, Melkkuip, Teelen, Emmers, Yleeschkuip, Bak- trog met toebehooren, Teeltuin, Eornuis (inhoud 125 liters), 2 Varkensbakkeii enz. enz. V O 0 R T S: Eene partij STROO en RIET, 500 drooge SPARRENSNOEI, 1000 MUTSAARD, 5000 kilogram VOEDERBEETEN en 3000 dito AARDAPPELEN. 2 eiken Commodes, 2 kleine Kasten, Glazen- kast, 2 Kleerkasten, 2 Huisklokken, waar onder 1 met eikenkast in snijwerk, 2 Bloem- vazen, 1 Thermometer, 1 Gemak, 2 Ledikanten, 3 Tafels, eenige Stoelen, Kamerkachel, Lesse- naar, Prenten, Lantaarns, 12 oud porceleinen Borden, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd en Aardewerk, Wafelijzer, Plaat met staand ijzer, Komfoor en meer andere goederen. V2 hectare KLAYER te velde, wassende in den polder Oud Beoostenblij, gemeente Koewacht. Koopen tot en met f 5,— terstond te betalen. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Maandag 11 Mei 1896, des namiddags 2 ure, in de //Graanbeurs" te Hulst, verkoopen 1 liektare 86 aren 50 centiaren of 4 gemeten 55 roeden gelegen in de gemeente Clinge, kadaster sectie A nummers 1936 en 1939. In pacht bij Eduard Patjwels tot het rooven van den oogst dezes jaars voor f 80,Boomprijs f 44,Grondlasten ad f 6,92 van 1 Januari 1897. Polderlasten ad 3,van 1 Mei 1896 voor kooper. Betaling koopsom en opleg pacht over 9 maanden, 1 Juli 1896. Onkosten 7| en j gelag, 8 dagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2