50 gulden Mooning Eene H0FSTEDE Scheepsafbraak, Bekendmaking. Te pachten Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Bankbiljet van 300 gulden, STALEN van Manufacture^ en AANH00RIGHEDEN, aan Ie bested en Openbare Verkooping. Woensdag 22 April 1896, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. B e e s t i a a 1. Landbouw- en Melkgereedscliap. H u i s r a a d. K1 a v e r. gevoelen, om als donateur of op andere wijze de „Yereenigde Handwerkslieden" financieel te steunen, opdat zij kunnen voortgaan, zooals ze tot heden hebben gedaan. Gedurende de 2de belft der maand Maart zijn aan het postkantoor alhier de volgende onbestelbare brieven verzonden, aan de adressen van D. van Alten, Amsterdam J. A. Scheirlinks, Antwerpen en L. van Aken Antwerpen. In de Woensdagavond te Middelburg ge- bouden jaarlijkscbe algemeene vergadering van het Zeeuwscb geuootschap der Wetenschappen is, o. a. tot lid benoemd de heer L. J. M. van Waesberghe- Janssens, lid van gedeputeerde staten, te Hulst. Bij bet akte-examen te Middelburg zijn o. a. geslaagd de dames A. C. Vrolijk te Aardenburg, A. M. Wemelsfelder te Breskens, die beide ook voor de nuttige handwerken zijn geslaagd, zoomede laatstgenoemde voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Bij de aanbesteding op gisteren te Wilhel- minadorp, van de levering van materialen enz. ten behoeve van den Willie! minapolder, werden o. a. aannemers de heeren B. van Eck te Ter Neuzen, van den Vilvoordschen steen voor 635,68, van het Waalpuin voor 206,64 en van de Hollandsche staken voor f 48 en de heer J. de Bree Fz. te Ter Neuzen van den Lessinesche steen voor /472. St. Jansteen. Benoemd tot veldwachter alhier P. de Brock van Graauw. Middelburg, 17 April. Heden werd aan het gebouw van het Prov. Bestuur alhier aanbesteed het verhoogen vg.n het zeeeinde van den West- havendam te Breskens, behoorende tot de haven- werken in de provincie Zeeland. (Raming f 8500.) Hiervoor had het minst ingeschreven de heer C. de Wilde van Kattendijke, voor 9790. Heden slaagden voor het examen van onder- wijzer, de heeren L. F. de Mul van Westdorpe en C. J. Neeteson van Hontenisse. Dinsdag avond omstreeks 9 uur werd een omstreeks 18jarig meisje, te Middelburg ongeveer anderhalf jaar in hetzelfde gezin dienende, door haar meesteres om een boodschap gezonden. Haar langdurig wegblijven maakte het gezin ongerust, zoodat de heer des huizes nog eenige nasporingen heeft gedaan, vooral omdat hare ouders niet te Middelburg, maar te Serooskerke woonden en er dus geen vermoeden bestond, dat zij naar huis was gegaan. Woensdag morgen is het raadsel van haar weg blijven opgelost door het vinden van haar lijk in de sloot bij de buitenplaats ^Veldzicht" aan den ouden Vlissingschen weg. Hoe zij daar gekomen is kan men niet gissen haar boodschap was in de stad, en zoover men weet had zij dien weg uit niet de minste con- necties. Of hier aan een ongeluk of aan moedwil inoet gedacht word en is niet bekend en niet te gissen. Het lijk, dat verschillende krabben op' het aangezicht had, is per brancard naar het gasthuis gebracht. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ontdekte de op surveillance zijnde veldwachter Straub te Hansweert een tweetal kippendieven. De arrestatie gelukte, doch met veel verzet. De arrestanten zijn naar Middelburg overgebracht. Een proef om appelen evenals aardappelen in te kuilen, is te Ter Apelkanaal genomen en uitnemend geslaagd. Men mag zich verwonderen, dat niet eerder de aandacht op deze goede en eenvoudige manier van appelen bewaren gevallen is. Het inkuilen, ook van kool, die gaaf en frisch als pas gerooide te voorschijn kwam bij eene proef daarmede, verdient aanbeveling boven het bewaren op zolder of in den kelder. maar ook gezegd, dat hij mocht hopen." z/Mocht hopen herhaalde Marie, die nu be- gon te begrijpen, dat de zaak ernstig gemeend was. //Hopen? Waarop zou hij mogen hopen?" //Op uw hand z/Ge moet niet zoo schertsen, vader, en vooral niet met den graaf de Maures Hij zou het ernstig kunnen opvatten en u aan uw woord willen houden." z/Maar Marie gij zijt de eenige, die in deze zaak tot schertsen geneigd schijnt te zijn. De graaf sprak in vollen ernst, en ik deed dit ook. Ge zult toch wel begrijpen, dat ge niet altijd bij uw vader kunt blijven z/Dat juist niet; als dit door het lot voor mij is bestemd, hoop ik ook eens in het huwelijk te treden." z/Goed gesproken, mijn kindEn nu heeft zich een partij voor u opgedaan, een voortref- felijke partij." z/Bedoelt ge daarmee den graaf, vader Zoudt ge er ooit in toestemmen, dat uw kind met dien man trouwde z/Zeker zou ik dat, het bewijs daarvoor is reeds geleverdik heb hem beloofd, dat ge zijn vrouw zult worden." (Wordt vervolgd.) Te Rotterdam is het vijfjarige dochtertje van een bierhuishouder op den Schiedamschen dijk aldaar, naar het bureau van politie gebracht. Het kind bleek bij onderzoek onder den invloed van sterken drank te zijn. De politie doet streng onderzoek naar de onverlaten, die het kind in zulk een toestand hebben gebracht. Alle steden in Perzie en in het bijzonder Teheran, bereiden zich voor op groote festiviteiten, die op 6 Mei zullen geschieden bij gelegenheid van den 50eB jaardag van de troonsbestijging van den Sjach. Reeds is een geschenk aangekondigd van den Czaar, namelijk een aantal Krupp- kanonnen met een hoeveelheid ammunitie. Dit vriendelijk geschenk is al onderweg. Onlangs ging een man in New-York met eenige andere een weddenschap aan, dat hij binnen een uur een jonge dame, die hij zooeven in het hotel had zien aankomen, ten huwelijk gevraagd zou hebben door haar aangenomen en met haar getrouwd zou zijn. In de Amerikaansche wet is niets wat zulk een haast maken verhindert. Hij stelde zich aan de dame voor, zij nam zijn aanzoek glimlachend aan, een predikant werd gehaald en binnen een uur waren zij getrouwd. Het bedrag van de weddenschap, dat niet groot was, werd den bruidegom ter hand gesteld, die den volgenden dag met zijne vrouw vertrok. Kort daarna ontdekte men, dat het paar reeds lang man en vrouw geweest was en dat zij rondreisden, om in verschillende hotels dezelfde poets te spelen. In de noordelijke haven te Meiderich is het lijk opgevischt van een Nederlandsche schuiten- voerder, die onlangs met twee kameraden in de haven van Ruhrort had gevaren en daarna spoor- loos was verdwenen. De beide kameraden staan onder verdenking het //ongeluk" met opzet te hebben veroorzaakt. Te Rudolfswerth in Krain is een hevige aardbeving gevoeld, die met onderaardsche geluiden gepaard ging. Alle menschen ijlden verschrikt naar buiten. Ook in den omtrek van Rudolfswerth zijn hevige schokken gevoeld. In Italie is de winter in al zijn gestrengheid teruggekeerd. Op vele plaatsen in de Po-vlakte is sneeuw gevallenop Sicilie heeft een zware sneeuwstorm gewoed, die veel kwaad heeft gedaan aan de te velde staande gewassen. Een werkman uit Molenbeek (Belgie) heeft bericht gekregen dat hij de eenige erfgenaam is van eene verwijderde bloedverwante, die hem het bagatel van 14 millioen francs naliet. Er moet bij gezegd worden dat er een millioen voor proceskosten afgaat. De erfgenaam trekt zich echter deze nota van onkosten niet sterk aan. De tweewieler begint het verkeer voor voet- gangers in Londen zoo lastig te maken, dat nu gevraagd wordt om in de City en alle drukke straten, tusschen tien en vijf uur het rijden van tweewielers te verbieden. Werklieden, kantoor- bedienen enz., die gewoon zijn per tweewieler in plaats van per trein in stad te komen, kunnen die dan toch dagelijks bezoeken en verlaten. Maar voetgangers hebben recht op bescherming in den drukken tijd. Driewielers, die langzamer gaan en kunnen stil- staan, zouden den geheelen dag mogen rijden en dit' te meer omdat deze ook het geschikst zijn voor winkeliers, postboden. enz. Te Marseille hebben onlangs eenige dieven op zeer vernuftige wijze zich toegang weten te verschaffen tot de //dief- en brandvrije" geldkast van een bankier. Zij bedienden zich nl. van een cirkelzaag, met behulp van een petroleum motor in werking gesteld Het werk ging heel ge- makkelijk en de heeren eigenden zich op deze wijze 15,000 francs toe. Waarlijk een uitvinding een betere zaak waardig. AANBESTEDING. Op Donderdag 30 April 1896, des voormiddags te elf uur, in het //Hotel de Nederlanden", bij mejuffrouw de weduwe Susijn, te Ter Neuzen, van Het eenjarig onderhoud van de werken en gebouwen enz. te Ter Neuzen en te Elle- woutsdijk en van de zeeweringen te Ter Neuzen, onder beheer der genie te Bergen op Zoom. (Raming 3110.) Op Vrijdag 1 Mei 1896, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van I. Het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de buitenhaven van Ter Neuzen. (Raming 8000.) II. De voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 18 April. 4.31 4.49 Zondag 19 5.9 5.32 Maandag 20 5.59 6.29 Dinsdag 21 7.8 7.52 Woensdag 22 8.42 9.30 Donderdag 23 f/ 10.13 10.48 Vrijdag 24 11.20 11.47 *x* Heden overleed tot mijne diepe smart en der wederzijdsche familie na een lijden van eenige weken, mijn hartelijk geliefde Echtgenoot de heer C. MULLER, waterbouwkundig ambtenaar, in den ouderdom van ruim 57 jaren. Wed. J. A. MULLER—Bierens. Zaamslag, 15 April 1896. Algemeene kennisgeving. Voor de zeer vele blijken van deelneming en belangstelling, onder- vonden bij het overlijden van mijne geliefde echtgenoote betuig ik, ook namens de familie, mijn oprechten dank. Ter Neuzen, 17 April 1896. JOOST LEUNIS. De familie ALLAART betuigt haren hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van hunnen onvergetelijken vader. Ter Neuzen, 17 April 1896. Hartelijke dankbetniging aan alien die ons hulp en bijstand hebben betoond bij den brand op gisteravond, inzonderheid aan de vrouw van Jacob Geensen, zonder wiens gewaardeerde hulp zeer zeker een ontzettend ongeluk had plaats gehad. Ter Neuzen, 17 April 1896. C. KLAASSEN. lEMT* De ondergeteekende betuigt bij deze zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling op zijn 90s*en geboortedag ondervonden. HERM. RIEMENS en Echtgenoote. Zaamslag, 17 April 1896. aan diegene welke het verloren dat Dinsdagmorgen 14 April op de prov. boot van 7,25 van Ter Neuzen naar Vlissingen verloren is, gevonden heeft en het aan het bureau dezer Courant terug bezorgt. De ondergeteekende maakt bekend, dat bij hem te bezichtigen zijn eene prachtige collectie nit een der grootste magazijnen van Londen en Brussel en verzekert het publiek van de deugdzaamheid der goederenalle bestelde goederen kunnen op korten tijd geleverd worden contant, tegen zeer lage en eoncurreeremle prijzen, alles per meter. Uw dienaar, J. B. DE SMET, Mr. Kleermaker, Barbier enz. O geen salon, maar sauve qui peut. te bevragen bij ondergeteekende Notaris DREGMANS. Dot bestuur van het waterschap iPBSP //DE' VRIJE POLDERS ONDER THOLEN" zal trachten de levering van 4000 Belgisclie EIKEN PERKOENPALEN, 120 scheepston gesorteerden VILVOORD- SCHEN STEEN, 358 gesorteerden DOORNIK- SCHEN STEEN, 100 nieuwe WAALBRIKKEN. Condition ter inzage bij den waterbouwkundige K. G. BAL te Tholen. des namiddags 1 ure, zal Deurwaarder Huineman, op de Markt te Ter Neuzen, verkoopen Eene zeer groote partij alsBALKEN, PLANKEN, PLATEN, STIJLEN. Voortseen groote koperen Ketel, enz. De ondergeteekende zal voortdurend uitgepakt zijn bij K. FONTEIJN met Dames- en Kinderhoeden, enz. enz., tot Pinkster. Aanvaard veranderingen aan Mutsen en Hoeden. M. DE RECHTER, Modiste. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de erven wed. R. BLANKERT, ten haren sterfhuize in de Gentsche Vaartstraat aldaar, op Vrijdag den 24 April 1890, des voormiddags ten 10 ure, verkoopen EENE PARTIJ als Chiffonniere Linnenkast, Tafelkastje, Uit- trektafel, gewone Tafels, Penan ttafel tje, Kachels met toebehooren, Uurwerken, Spiegels, Schil- derijen, Horretjes, Lampen, Naaimachine (Singer), 3 pluimen Bedden, 1 haren Bed met toebehooren, wollen en katoenen Dekens, 2 Ledikanten, Vloerzeilen, Karpetten, Kleedjes, Matten, 1 stel Billardballen, Buffet, nieuwe Vlag, Rustbank, Lessenaar, Vliegenkast, eene groote partij Fransch Porcelein, 4 oud porce- leinen Koppen en Schotels, Geleierd- en Aardewerk, Koper-, Tin-, Blik- en IJzerwerk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Schuurgerief, IJsslede, Bascule met Gewichten, 2 Deuren met Posten, Meelkist, Brandhout en meer andere goederen. Koopen tot en met 3 terstond te betalen. Het overige op 3 maanden onder borgtocht desge- vorderd. Na afloop daarvan, in de herberg bewoond door Pieter Dieleman, te Axel, na verleend rechter- lijk bevel, de volgende onroerende goederen Koop 1. ESN WO0NHUIS, verdere Aanhoorigheden en Erf, in de Gentsche Vaartstraat, te Axel, kad aster sectie G n°. 161, groot 1 are 56 centiaren. Laatst bewoond door de wed. Blankert. Koop 2. Een Woonhuis, en Erf, te Axel, kadaster sectie G n°. 1229, groot 25 centiaren. Te aanvaarden of in het genot der huur bij de betaling der koopsom. De Notaris P. Dregmans, te Axei, zal ten verzoeke van de wed. EUGS DOM" YSEBAERT, op de door haar nog bewoonde goederen te Koewacht, wijk ,/Oude molen," op Donderdag 7 Mei 1896, des voormiddags 11 ure, verkoopen 1 Tweejarig Merriepaard, 1 vijfjarig Ruin- paard, 1 Jaarlingpaard, 2 Koeien waaronder een bekalfd, 2 vette Runders, 2 Jaarling- runders, 2 Kalvers, 2 Varkens met biggen, 2 Varkens dik van biggen, 2 Loopvarkens, 30 Hoenders en Hanen, 1 Bandhond met Ketting. 2 Vrachtkarren met ijzeren assen, 1 zoo goed als nieuwe Driewielskar, 1 Tilbury met getuig, 2 Ploegen, 1 ijzeren en 1 houten Egge, 1 Slede, 1 Sleper, Kruiwagen, Stroo- snijmolen, Raapmolen, Windmolen, 3 Ladders, Haverkist, 2 Basculen met gewichten, 2 Balansen, 2 Huissels, Weegbak voor varkens, Graanmaat, 5 Graanziften, Balen, Rieken, Vorken, Mesthaken, Spaden, Paardentuig, Netten, Rijtoom, Wan, Reepen, Slijpsteen, Schelfbalken, Eikenhout, Schaafbank met haak, Timmorgereedschap, ijzeren Latten en Bouten, Waschkuip, Kaarn met toebehooren, Melkkuip, Teelen, Emmers, Vleeschkuip, Bak- trog met toebehooren, Teeltuin, Fornuis (inhoud 125 liters), 2 Varkensbakken enz. enz. VOORTS: Eene partij STROO en RIET, 500 drooge SPARRENSNOEI, 1 000 MUTSAARD, 5000 kilogram VOEDERBEETEN en 3000 dito AARDAPPELEN. 2 eiken Commodes, 2 kleine Kasten, Glazen- kast, 2 Kleerkasten, 2 Huisklokken, waar onder 1 met eikenkast in snijwerk, 2 Bloem- vazen, 1 Thermometer, 1 Gemak, 2 Ledikanten, 3 Tafels, eenige Stoelen, Kamerkachel, Lesse naar, Prenten, Lantaarns, 12 oud porceleinen Borden, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd en Aardewerk, Wafelijzer, Plaat met staand ijzer, Komfoor en meer andere goederen. 1/2 hectare KLAVER te velde, wassende in den polder Oud Beoostenblij, gemeente Koewacht. Koopen tot en met f 5,terstond te betalen. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2