BURGERLIJKE STAND. r 111 Middelen van vervoer. ZEETUDINGEIV. Van 1 tot en met 2 April. a 1 3 1 Van 1 tot en met 2 April werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 14 ifgeschut en langs de Westsl. 2 op- en 3 afgeschut# Grreenwich-tijd. Spoorweg Ter IVeuzen—Gent. Van Ter IVeuzen over St. iVicolaas naar Gent. Spoorweg* Ter VeuzeuMeehelen. Ter VeuzenBrussel over Lokeren. Boosendaal. -Middelkurg. Spoorweg Vlissingen— Stoomtram Vlisslngen- Spoorbootdienst WalzoordcnVlake. Wagendieust HulstWalsoorden. 1.1i j »VI 'if Id ill' /18f 0 geen r, ductie te verleenen en van af die klasse reductie te verleenen voor 2, 3 en 4 kinderen, terwijl voor het 5e of meer kinderen gelijklijdig schoolgaande, niets zou gevorderd worden. De aangegeven tabel daalt steeds, tot de klasse van f 450. terwijl die van f 400 zouden worden vrijgesteld en ook die van de klasse f 450 nog aan bet Dag. Best, in over- weging wordt gegeven. Dp deze wijze zou een veel billijker regeling tot stand koraen. Ook van dc scholen onderling loopt de kostende prijs van 'tonderwijs nogal uiteen. Op school A is het f 12 per kind. B f 18, C f 9,70 en D f 9,50. Om voor de verschiliende scholen hooger of lager sehoolgeld te heffen, daarvan kan echter volgens de commissie geen sprake zijn. Teekenend wordt het echter genoemd dat 72 pet. der schoolgaande kinderen in deze door verschiliende personen welvarend genoemde plaats tot de ouvermogenden behooren, waarom het vertnoeden wordt geuit dat het onvermogen door B. en Weth. spoedig aanwezig wordt geacht. De Voorzitter merkt naar aanleiding van dit rapport op, om het resultaat te kunDen beoordeelen eene lijst te hebben laten maken van het te betalen sehoolgeld over de maand Jannari 1896, volgens de door de heeren Tazelaar en Wieland aanbevolen regeling. De nitslag van dit onderzoek is dat men komt tot een bedrag dat f 0,52* hooger is dan nu is betaald volgens de bestaunde regeling Daarbij komt nog dat dan f 21,60 zou moeten worden gei'nd van personen die nu niet op de lijst voorkomen, en van wie voor het meerendee] wel niets zal te ontvangen zijn. In plaats van tot verhooging te leiden, wat toch eigenlijk de bedoeling was, zal het tot ver- mindering der onbrengst aanleiding geven. Voordeel ziet spreker er niet in, het is eenvoudig een andere regeling. De heer Van der MoerHet is geen voorstel mijnheer de Voorzitter. De VoorzitterWat het groote verschil in de kosten betreft, dit vindt zijn oorzaak in de tijdelijke ontvolking van school B bij de opening van school C, op school B zijn nu 65 leerlingen bijgekomener zijn er ook die de school ver- laten hebben, maar dat is een gering aantal. Men zou de berekening moeten maken volgens het aantal kinderen, waar- voor de school is ingerieht, nl. 330. De heer Van der Moer zegt, dat die meening ook is weersproken. De Voorzitter deelt verder mede, dat het Dag. Best, geen vrijheid vindt naar aanleiding van de mededeeling een voorstel te doen. De heer Wieland, de onbillijkheid der tegenwoordige heffing willende betoogen, wijst op het feit, dat iemand aangeslagen naar een inkomen van 500 voor 2 kinderen betaalt J 1,50, wat door iemand met een inkomen van f 3750 ook slechts wordt betaald. De Voorzitter: A1 had die ook een millioen, men mag niet meer dan den kostenden prijs vorderen. Dan wijst de heer Wieland nog iemand aan. die voor 700 is aangelagen en 48 sehoolgeld per jaar betaalt. De Voorzitter: Die aanslag is niet lichtvaardig. De man heeft nooit gereclameerd en er is ook gezegd dat hij te laag in den hoofdelijken omslag was aangeslagen. De heer Wieland Waarom daar dan verleden week niet mee voor den dag gekomen De VoorzitterDaar hij nu veel sehoolgeld betaalt achtte men het dan maar beter hem niet in den omslag te verhoogen, daar de druk dan van beide zijden zou komen. De heer Wieland is van meening dat die persoon niet hooger in den omslag moet aangeslagen worden. Hij wordt te zwaar gedrukt. Iemand voor 500 aangeslagen, een vast tractement, betaalt niets, terwijl iemand die f 700 verdient, dat hij echter achter struiken en heggen moet gaan zoeken spreker beschouwt het tenminste als zoodanig f 48 betaalt. Dat is toch nogal een groot verschil. En rednctie voor hen die f 4000 inkomen hebben is toch onnoodig. De straks genoemde betaalt voor 2 kinderen 18 'sjaars, terwijl de kostende prijs 25,52 is. De Voorzitter merkt op dat volgens de nieuwe regeling maar 52* cent meer zou ontvangen zijn. De heer Wieland had een verschil van J 300 'sjaars en dan was toch ook de rechtvaardigheid betracht. De inkomens van f 400 zijn weggelaten, terwijl ook in overweging gegeven wordt dat met die van f 450 te doen. Hetgeen dan daar ontlast wordt komt weer terng van hen die f 2000 en meer inkomen hebben en men heeft dan een zuivere maatstaf en behoeft er niet naar te raden wat men betalen moet. De Voorzitter dankt voor de inlichtingen maar zegt dat men juist het tegendeel zal bereiken van hetgeen verlangd wordt, de opbrengst zal minder zijn. Nu wordt door Burg, en Weth. zooveel mogelijk rekening gehouden met de huise- lijke omstandigheden. De heer Wieland herhaalt dat het dan toch een rechtvaardige heffing zon zijner heeft de vorige week nog iemand, tegen hem over de onbillijke regeling geklaagd. De heer Van I.jsselsteijn wijst er op dat de door den Voorzitter medegedeelde staat 0,52* verschil oplevert, die van den heer Wieland echter 300dat is nog al van belong,- zou de heer Wieland die gegevens niet aan het Dag. Best, willen meedeelen De heer Wieland zegt deze gegevens uit de lijsten genomen te hebben en pi. m. 75 per kwartaal meer te besommen. De heer Tazelaar wijst er op. dat de commissie met ver schiliende gevoelens is aan het werk gegaan. De heer Van der Moer n 1. had zich verklaart voor algeheele vrijstelling van schoolgelden en het bleek spreker ook spoedig, dat de heer Wieland ook van meening was, dat alleen de directe uitgaven in aanmerking konden komen als kostende prijs. Hij heeft er zich daarom bij neergelegd, maar vraagt nu is dat wel de kostende prijs volgens spreker is dat niet het geval. Hij zou hen die 'kunnen ook willen laten betalen. Alle Ministers leggen de wet niet gelijk uit. Dat is nu weer gebleken met de verhooging der schoolgelden te Alfen aan de Rijn, waar een heffing van 16,80 is aangenomen, door Ged. Staten vemietigd en door den Minister goedgekeurd. Hij zou het niet in de mindere, maar in de hoogere willen zoeken. Het spijt den Voorzitter dat hij het moet zeggen, maar hij meent thans genoodzaakt te zijn er op te wijzen, dat het sehoolgeld hier niet f 12 bedraagt, maar op A 18 en op B 24, tenminste voor de enkele kinderen die de dag- en avondschool (die eigenlijk een uitbreiding van het aantal school- tijden is) bezoeken. Nu kan daar tegen wel geen bezwaar bestaan met het oog op de veel verbeterde inrichting van het onderwijs. naar verhouding van vroeger, met de gebrekkige schooltjes. Men heeft nu flinke onderwijzers, groote gebouwen, flink verlicht en geventileerd De schoolwet^ van 57 stelde niet de verplichte schoolgeldheffing, maar in 89 is dit er in gekomen, tegelijk met de bepaling, dat niet meer dan den kostenden prijs mocht worden gevorderd. Wel een voile week is daarover in de Kamer gediscussieerd. Na no<r eenige opmerkingen wordt besloten het rapport voor de led en" ter visie te leggen, terwijl de Voorzitter aan de commissie zijn dank betuigt voor hunne bemoeiingen. 4. Brief Domeinen omtrent overgang vastgoed van btaats- domein aan de gemeente. Namens den Minister wordt te kennen gegeven dat er geen bezwaar bestaat tegen de overdracht van de strook grond in in de Nieuwstraatdat de grond waarop school A en onder- wijzerswonlng op het Zandplein kan worden overgenomen voor 1560 en dat omtrent de grond achter de Smidswal een onderzoek wordt ingesteld. Na eenige bespreking?n, waarbij algemeen afgekeurd wordt om de grond op 't Zandplein voor 1560 te koopen, wordt besloten aan te dringen op spoedige overdracht van den grond in de Nieuwstraat, opdat de gemeente dan daarvan den cijns kan heflfen, en omtrent het andere nog in afwachtmg te blijven. De heer Van der Moer had in overweging gegeven zich tot de Kamer te wenden met het oog daarop dat de overdracht bij wetsontwerp moet geschieden- 5. Rekening Nieuicjaars-commissie. Bovengenoemde rekening is bij den Raad ingekomen en zal voor de leden ter inzage liggen. Besloten wordt de commissie dank te zeggen voor de door haar verrichte werkzaamheden. G. Rekening brandweer. Wordt besloten deze te behandelen bij de gemeente-rekening. 7. Stoep Wolfert. De Voorzitter deelt mede dat door D. E. Wolfert aan de Korte Kerkstraat ,eene stoep is gelegd zonder vergunning van Burg, en Weth. waarvoor hij dan ook veroordeeld is. Nu beweert echter Wolfert dat de stoep aan die zijde zijn eigendom is en hij daar dus geen erfpacht voor wil betalen, maar wel voor het strookje aan de Nieuwstraat. Met de grootte die zijn grond volgens zijn koop-contract groot moet zijn, komt het zoo wat uit. Burg, en Weth. zouden nil volgens de bouwverordening wel liet recht hebben de stoep af te breken, maar zullen daartoe toch niet overgaan. De vraag is echter of er tegen Wolfert eene burgerlijke rechtsvordering zal worden ingesteld. Eenige discussie ontspint zich hierover, naar aanleiding van den vroegeren toestand, waarbij de Voorzitter als zijne meening verklaart dat de grond, altijd bij den publieken weg heeft behoord. De heeren Tazelaar en Van der Moer daarentegen meenen dat het altijd stoep is geweest. Besloten wordt met 11 tegen 2 stemmen, die van de heeren Visser en Van den Hoek, om de zaak te laten rusten. St Adres ingezetenen om een urinoir te jilaatsen bij de bijzondere school. Door eenige bewoners dier buurt wordt dit verzoek gedaan met het oog op den overlast. die zij bij het in- en uitgaan der school ondervinden van het wateren der kinderen tegen de huizen. De Voorzitter zegt, dat er vroeger een urinoir gestaan heeft, dat echter is verwijderd bij het bebouwd worden dier buurt. Misschien zou er echter mogelijkheid zijn er een te plaatsen in den gang die de school daar in eigendom bezit, als Van der Peijl vergunning wilde geven om een riool voor afvoer der urine te leggen naar het riool der daar staande hem toebe- hoorende huisjes. De heer Tazelaar stelt. voor, dat het Dag. Best, zich tot de commissie van de bijzondere school zal wenden om hierover te spreken. Aldus besloten. 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. a. Onder applaus der vergadering deelt de Voorzitter mede, dat ook de heer Grenu zijne medailles geslagen bij de opening van het kanaal aan de gemeente heeft afgestaan. De Voorzitter betuigt den heer Grenu daarvoor dank. b. Zijn ingekomen 4 brieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. 10. Omvraag. a. De heer De Feijter vraagt naar aanleiding der aan meester Klots verleende gratifieatie of er ook niet eens van gesproken is aan onderwijzers van school C eene gratifieatie te verleenen voor diensten gedurende vacatnre's. De Voorzitter gelooft het niet, maar zegt toe het te zullen onderzoeken. b. De heer Van der Moer vraagt hoe het staat met de zoogenaamde onderwjjs kwestie. Er was medegedeeld dat er een plan bestond om de commissie aan te vullen, er bestond een plan dat Burg en Weth. de zaak zouden onderzoeken, maar er wordt niets meer van gehoord. Hij wil daarom vragen of er iets van bekend is dat er reeds voorstellen zijn of aanhangig zullen worden gemaakt. De heer Donze verklaart dat hij en de heer De Feijter wel personen hebben gevraagd of zij eene eventueele benoe- ming als lid zouden aannemen, maar niemand had zich willen laten vinden. Dan is het natuurlijk vergeefs werk hen te benoemen. De heer Van der Moer zou wenschen dat er pogingen werden aangewend om de commissie zoo spoedig mogelijk aan te vullen of anders deze maar geheel op te doeken. Een commissie van 2 leden, die er nog zijn, beteekent niets. Wirt het onderzoek betreft door Burg, en Weth. in te stellen zegt de heer Van IJsselsteijn dat de heer Donze nog altoos explicatie schuldig is gebleven van de namen der personen die inlichtingen konden verschaffen. De heer Donze heeft dit wel eens gezegd, maar toen hebben de andere leden dadelijk hun ont9lag genomen en zoo is de zaak blijven steken. De fieer De Feijter verklaart, dat hij en de heer Donze verschiliende personen hebben aangezocht die zoo genaamd inlichtingen zouden kunnen verschaffen, maar als 't er op aankwam trokken ze hun hand terug. Besloten wordt dat het Dag. Best, met de leden der com missie verder zullen trachten onderzoek te doen. c. Vraagt de heer Van der Moer of er nog niets naders omtrent het plaatsen der advertentien in de couranten is vernomen. Hij heeft verzocht, omdat het bij den heer Van de Sande nogal hoog was, te vragen of er niet wat af kan De Voorzitter is bereid dat te doen, er was hem echter niets van bekend, dat het Dag. Best, dat reeds op zich genomen had. Hij zal er nu echter voor zorgen. d. De heer Grenu vraagt, naar aanleiding van het onlangs met den inspecteur Klaassen gebeurde, of het niet wenschelijk zou zijn nog een agent aan te stellen, daar ze nu nogal een heelen tijd alleen surveilleeren. Het zou kunnen voorkomen, dat ze zoo maar in eens 'tlicht uitgeblazen werden. De Voorzitter heeft reeds meermalen gezegd, dat hij voor stellen tot uitbreiding van personeel of verhooging van salaris van gemeente-ambtenaren wanneer ze door den Raad worden gedaan nimmer zal bestrijden. Hij wil er echter op wijzen dat, toen hij over 30 jaar hier kwam, ermaar een veldwaehter was. Nu zijn er hier 4 politie-beambten en een brigade mare- chaussee van 4 man is 8, benevens een gemeente-politiebeambte en een rijks-veldwachter te Sluiskil. De heer GrenuDe toestand is nu ook veel veranderd. Nog wordt opgemerkt, dat men voor den gemeentedienst niet over de marechaussee kan beschikken. De heer Van der Moer wijst op de vele wisseling bij het personeel. Bestaan daar bijzondere redenen voor of ligt het aan te zwaren dienst De VoorzitterOm dat te voorkomen zou men moeten be- ginnen met f 640 tractement te geven. Velen beproeven rijks- veldwachter te worden, dan genieten zij dadelijk dat tractement. Besloteu wordt deze zaak bij de begrooting te behandelen. De vergadering is gesloten. ■Ill 1st. Geboorten. 16Maart. Emerentia, d. Van Camilla Maria Thijs. Josephina Virgenie, d. van Aloysius Antonius Rodrigo en van Maria Sophia Annemans. Johannes, z. ran Franciscus Taalman en van Florantia Verstraeten. 19 Illaart. Elisa Josephina Maria, d. van Carolus Borremeus de Wolf en van Maria Leonora de Silva. 23 Maart. Maria Josephina Rosalia, d. van Karal Ludovicus Persijn en van Mathilda Ilerreweijers. Maria Apolonia, d. van Petrus Johannes Blommaert en van Maria Anna van Huffel. 26 Maart. Frederik Petrus Marie, z. van Philippus Judocus de Boy en van Maria Johanna Schopman. Coleta Christina, d. van Josephus Ivamoen en van Johanna Rosalia Wingender. Eduardus, z. van Petrus de Bruijn en van Judoca Verschuren. 28 Maart Elisa Maria Rosalia, d. van Jan Francies de Blok en Maria Paulina van den Brande. 30 Maart. Josephus Carolus, z. van Charles Louis Blommaert en van Anna Catharina Philomena Michielsen. Overlijden. 30 Maart. Petrus Francies Cappaert, oud 4 w., z. van Karel Lodewijk en van Maria Brigitta Rombout. Axel. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Adriaan Marinus Witte, oud 51 j., weduwn. van Levina Jansen, en Pieternella Dees, oud 58 j., jd. 26 Maart. Abraham Esselbrugge, ond 27 j., jm. en Jannetje Cransberg, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Maart. Geerard Dieleman oud 23 j., jm. en Neeltje Jansen, oud 20 j., jd. Cornells Jacobus Hendrikse, oud 32 j., jm. en Janna Cornelia Eekman, oud 27 j., jd. Geboorten. 21 Maart. Christina Leuntie, d. van Arie Dieleman en van Adriana Christina Gerritsen. Cornelia Anna, d. van Pieter le Feber en van Catharina Sara van Houte. 23 Maart. Levinus, z. van Daniel Francois van Cadsand en van Catharina de Klerk. 26 Maart. Cornells Johannes, z. van Lambertus Jonkman en van Janneke van de Velde. 28 Maart. Pieternella Maria, d, van Marinus Stouthamer en van Franchise de Koeijer. 29 Maart. Melania Maria, d. van Gustavus Verbeke en van Maria Carolina van den Bos. 31 Maart. Johanna Janneke, d. van Pieter van der Welle en van Catharina Levina Verijzer. Overlijden. 17 Maart. Rocus de Blaeij, oud 56 j., z. van Mattheus en van Adriana van der Wide. 18 Maart. Her- manus de Regt, oud I m., z. van Cornelis en van Pieternella van Hermon. Francina Cornelia van der Lijke, oud 56 j., wed. van Reyndert Blankert. 20 Maart. Neeltje van den Bergh, oud 75 j., wed. van Abraham de Feijter. 30 Maart. Dirk Dieleman, oud 3 m z van Petrus en van Laurina Adriana Dieleman. 31 Maart. Tanneke Dieleman, oud 5 m., d. van Willem en van Janneke Eggebeen. lloseliUapellei Geboorten. 6 Maart. Charles Leonar- dus,z. van Johannes Adriaansen Neeteson en van Adriana Maria Platteeuw. 30 Maart. Maria Apolonia Francisca, d. van Cornelis Johannes Marcus en van Rosalia de Bakker. Overlijden. 16 Maart. Anna Maria Catharina van Huffel, oud 89 j., wed. van Jacobus de Bakker. 23 Maart. Jacobus Zegers, oud 48 j., weduwn. van Jozina Michielsen, echtg. van Jacoba Pieternella van de Velde. 26 Maart. Maria Fermont, oud 76 j., wed. van Theodoras Dullaart. 27 Maart. Florimond August van Acker, oud 3 m., z. van Petrus en van Mathilda Robijn. Graautv. Huwelijks-aangiften. 27 Maart. Pelrus Franciscus Stevens (van Hontenisse), oud 31 j.,jm. en Mathilda Francisca de Bock, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Maart. Alphonsius d'Hondt, oud 42 j., weduwn. en Paulina de Rooy, oud 30 j., jd. Geboorten. 6 Maart. Frederik Hendrik, z. van Jacobus Adriantis Boogaart en van Jozina van Arenthals. 14 Maart. Maria Gusta, d. van Gustaf de Buck en van Maria Josepha Smet. 20 Maart. Maria Phelomina, d. van Josephus de Rooy en van Mathilda Maria Asselman. Elisabeth, d. van Pieter van Kruijssen en van Judoca de Koster. 21 Maart. Emma Rosalia, d. van Cornelis Ivint en van Phelomina Ver- schelden. 22 Maart. Cornelia, d. van Franciscus de Vilder en van Hortensia Johanna Antonia Moens. Overlijden. 6 Maart. Sophia Francisca van Belle, oud 38 j echtg. van Bernardus Johannes Boerjan. 7 Maart. Cornelia van Huffel, oud 64 j., echtg. van Pieter de Rooy. 22 Maart. Machiel de Bakker, oud 70 j weduwn van Anna Maria Verhoeven, echtg. van Maria Louisa Wauters. 30 Maart. Martha de Bakker, oud 18 m., d. van Petrus en van Phelomina Bogaert. Hengsfdijk. Geboorten. 22 Maart. Rosalia Josina, d. van Jacobus Warrens en van Maria Cornelia Bogaart. Overlijden. 22 Maart. Apolonia Lemsen, oud 75 j., wed. van Josephus van Kroonenburg. Hoek. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Thomas Meertens, oud 22 j., jm. en Maria Yinke, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Maart. Marinus, z. van Jacobus de Groote en van Levina de Blaeij. 22 Maart. Gelein, z. van Cornelis Dieleman en van Elizabeth Scheele. 23 Maart. Pieter, z. van Louis Pladdet en van Maria Cornelia Hendrika de Visser. Overlijden. 16 Maart. Jacobus Klaassen, oud 9 m., z. van Jan Dirk en van Maria de Meester. 24 Maart. Daniel Buijze, oud 2 m., z. van Pieter en van Adriana Heijnsdijk. Helena Meertens, oud 76 j., wed. van Pieter Yinke. 28 Maart. Pieter van Doeselaar, oud 17 j., z. van Jozias en van Jelijntje de Witte. 31 Maart. Jacomina Haak, oud 70 j., echtg. van Renier van Alten. Monteuisse. Geboorten. 19 Maart. Joseph Gijsbertus Livinus, z. van Jacobus Everaert en van Maria van Campen. 21 Maart. Maria Louisa Cecilia, d. van Judocus de Waal en van Maria Louisa de Theije. 23 Maart. Louisa Apolonia, d. van Petrus Tieleman en van Cornelia Collet. Daniel Leendert, z. van Adriaan Hendrikus de Koster en van Catharina Adriana Broere. 25 Maart. Angela Maria Pharaildis, d. van Petrus Johannes Franciscus Neve en van Clotilde Veneranda Maria van Damme. 27 Maart. Antonie Marinus, z. van Kornelis Roelse en van Sara Overbeke. 28 Maart. Hypolitus, z. van Pieter Augustinus van Kerkhoven en van Philomina Neve. 29 Maart. Ludovica, d. van Josephus Tieleman en van Apolonia Verhagen. Josephina Apolonia, d. van Jan Francies de Waal en van Verginia de Vijlder. 30 Maart. Rosalia Apolonia, d. van Ludovicus Bernardus Bogaert en van Maria Anna Buijs 31 Maart. Josephus Johannes, z. van Francies Cornelis Fruijtier en van Maria Louisa van Steene. Overlijden. 16 Maart. Mathilda Neve, oud I j., d. van Jacobus en van Rosalia Taalman. 18 Maart. Leonie Robijn, oud 29 j., echtg van Petrus van den Bergen. Elisabeth Maria Herrewegh, oud 14 d., d. van Theophilus en van Apolonia Louisa Heije. 21 Maart. Petrus Ludovicus Wilhelmus Eggermont, oud 1 m., z. van Petrus Augustinus en van Klaartje Durge. Maria Christina Buijtaert, oud 69 j., wed. van Benjamin Smet. 23 Maart. Joseph Bogaert, oud 48 j., echtg. van Paulina van Leemput. 24 Maart. Petrus Baart, oud 3 m., z. van Jacobus en van Johanna van Laar. 26 Maart. Alphonsus Andreas van Heese, oud 9 m., z. van Josephus en van Phelomina Heijdens. Hoetvaclit. Huwelijks-aangiften. 20 Maart. Emile Remerij, oud 43 j., jm. en Eleonora Colpaert, oud 53 j., jd. Geboorten. 18 Maart. LeoDie Marie, d. van Dominicus Antonius de Bourre en van Prudentia de Meijer. Valentina Maria, d. van Dominicus van Pottelberghe en van Maria Seraphina de Gronckel. 20 Maart. Maria Coleta, d van Alphonsius Sturtewagen en van Emma van Hoeije. 26 Maart. Camillus Josephus, z. van Augustus Rotthier en van Marie Louise Verschraegen. 31 Maart. Josephina Maria, d. van Joannes Valient en van Paulina van Damme. Overlijden. 22 Maart. Virginia Maria van Haelst, oud 71 j., wed. van Seraphinus van Putte en van Gillius Bonte. Overslasf. Geboorten. 18 Maart. Johannes Phara'ilde Joseph, z. van Eduardus Apers en van Angela van der Hende. Sas van Rent. Geboorten. 27 Maart. August, z. van Maria Sophia Pielaert. St. Jausteen. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Maart. Augustinus Audenaert, oud 25 j., jm. en Elisa Carolina Mattens, 0"d 20 j.. jd. Gebqorten. 19 Maart. Petrus Johannes Josephus, z. van Alouisius van Dorsselaer en van Apolonia Maria van Remortel. 22 Maart. Maria Louisa, d van Alphonsius de Kind en van Emelia Albertina Boussen. 26 Maart. Maria Leonia, d. van Victor Honore van Waes en van Amelia Frankevijle. Overlijden. 26 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht, van Carolus Dominicus Antonius Voet en van Maria Eeckhout. Stoppeldijk. Geboorten. 20 Maart. Josephus Fran ciscus Ludovicus, z. van Josephus Piessens en van Rosalia Bogaart. 28 Maart. Odula Coleta Rosalia, d. van Josephus Lauwers en van Maria Louisa Neve. Overlijden. 15 Maart. Anna Catharina Helmus, oud 74 j., echtg. van Francies la Feber. 16 Maart. Maria Lauret, oud 19 j., d. van Cornelis (overleden) en van Sophia Kriekaert. 22 Maart. Jacobus van der Veen, oud 59 j., echtg. van Fidelia Petronella van den Bosch. Stephanus Poppe, oud 65 j., echtg. van Apolonia de Blieck. 29 Maart. Emma Louisa Anna Serrarens, oud 23 d., d. van Petrus Johannes en van Louisa Cecilia Rademakers. Zuiddorpe. Geboorten. 27 Maart. Irma Maria, d. van Alphonsus de Coninck en van Regina Dominica Tolleneer. 29 Maart. Margaretha Maria, d. van Antonius Franciscus Gijsel en van Justina Seghers. Overlijden. 28 Maart. Joannes Franciscus Herman, oud 69 j., echtg. van Natalia Audenaert. Kaamslag. Huwelijks-aangiften. 30 Maart. Pieter Sol, oud 64 j., weduwn. van Neeltje Oppeneer, en Neeltje den Beer, oud 65 j., wed. van Jan van Aalst. Huwelijks voltrekkingen. 19 Maart. Dirk Dees, oud 24 j., jm. en Catharina Zegers, oud 20 j., jd. Geboorten. 19 Maart Mechelina, d van Jan Bavekoo en van Cornelia Jacoba deVos. Jozina Adriana, d. van Hendrik Pieter Lensen en van Johanna Frederika Jacobs. 22 Maart. Tanneke, d. van Cornelis Verplanke en van Cornelia de Ruijter. 27 Maart. Wilhelmina Jacoba, d. van Jacobus Willem Penne en van Elizabeth van der Haegen. Cornelis Adriaan, z. van Jan de Kraker en van Neeltje Riemens. 30 Maart. Tanneke, d. van Paulus Geens^ en van Jacomina de Ruijter. Overlijden. 16 Maart. Janneke de Bokx, oud 2 m., d. van Marinus en van Adriana Verberkmoes. 25 Maart. Janna Bakker, oud 64 j., echtg. van Krijn Dees. a VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. Voor Xer IVeuzen 1 Noor. sch. Inga 810 Frederikstad 2 Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith Belg. s.s. Antverpia 1725 Great Yarmouth Eng. s.s. River Derwent 2272 Londen Van Ter Keuzeni 1 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen Voor Rent 1 Eng. s.s. Ibis 3024 Manchester idem Lotes 1690 Grangemouth Eng. sch. Mount Blairy 414 Charlestown Eng. s.s. Sea Gull 2100 Londen 2 Noor. brik Fido 631 Arendal Eng. s.s. Derwent 2349 Goole Van 4 dent I Eng. s.s. Deerhound 1254 Londen idem Albert 1485 idem Noor. s.s. Aud 2113 Bonnes Eng. s.s. Don 2658 Goole idem Sea Belle 2152 Londen idem Fulmar 3007 Antwerpen 2 Rus. s.s. Mary 2714 Sunderland Eng. s.s. Ibis 3024 Antwerpen Noor. s.s. Tryg 2103 Blyth Voor Selzaete: 1 Eng. s.s. Commercial 321 Caen hout stukg. ledig stukg. stukg. stukg. kolen pijpaarde stukg. hout stukg. phosph. stukg. ledig stukg. idem idem ledig stukg. ledig creosoot v. Ter Neuzen n. Gent 5,30 8,37 1)12,03 Sluiskil 5,41 8,46 12,12 u Sluiskil (brug) 5,43 8,48 12,15 Philippine 5,49 8,52 12,20 Sas van Gent 6,00 9,01 12,29 (aankomst 6,08 9,05 12,34 (vertrek 6,20 9,10 12,49 Aank. te Gent (kl. st.) 6,56 9,46 u te Gent (gr. st.) 7,10 9,58 1,30 6,38 1) Deze trein vertrekt des Woensdags om 12,15. Selzaete 5,18 5,21 5,24 5,28 5,37 5,42 5,52 v. Gent (gr. st.) n. TerNeuzen 5,26 u Gent (kl st.) 5,38 e (aankomst Selzaete v (vertrek v. Sas van Gent Philippine u Sluiskil (brug) Sluiskil Aank. te Ter Neuzen 6,16 6,21 6,36 6,45 6,50 6,53 7,01 8,23 8.33 9,05 9,09 9,21 9,30 9.34 9,36 9,43 *12,06 12,17 12,48 12,51 1,03 1,11 1,14 1,17 1,2 5,02 5,11 5,46 5,56 6,23 6,35 6,45 6,50 7,02 8,00 8,07 8,10 8,20 8,31 8,86 8,50 9,23 9,84 7,56 8,07 8,42 8,55 9,15 9,28 9,85 9,40 9,50 's Vrijdags vertrekt deze trein uit Gent om 12 uur. CORRESPONDENTJE (t). v. Selzaete n. Eecloo 6,18 9,08 12,58 5,51 8,58 Eecloo n. Selzaete 5,15 8,08 11,50 4,43 7,46 Selzaete n. Moerbekeen Lokeren 6,18 9,09 12,52 5,47 8,58 v Lokeren n. Moerbekeen Selzaete 5,31 7,14 12,05 3 44 8 08 Gent n. Brussel *7,19 9,21 10,53 1,37 6,53 *9,41 n Brusael n. Gent *7,01 9,16 *2,38 5,05 *6,08 Gent n. Ostende *8,21 8,24 10,49 1,02 *3,55 4,06 *7,10 Ostende n. Gent 5,03 *6,05 8,53 *10,57 1,41 *2,29 5,42 Sneltrein 3e klasse. r. Ter Neuzen 6,25 9,50 1,36 5,50 n, St. Nicolaas 7,32 10,55 2,35 7'00 Aank. te Gent (Waes) 8,40 12,21 3,16 8,18 v. Ter Neuzen u Sluiskil Axel Kijkuit u Hulat Clinge Aank. te St. Nicolaas Vertr. Aank. Meehelen 6,25 9,50 1,35 7,32 10.55 2,35 8,40 12,21 8,16 9,50 9,57 10,05 10.13 10,23 10,40 10,55 10,57 11,52 6,25 6,32 6,40 6,48 6,58 7,15 7,32 8,28 9,24 1,35 1,42 1,50 1,57 2,06 2.19 2,35 8,05 4,03 5,50 5,57 6,05 6,12 6 22 6,43 7,00 7,17 8,14 v. Mech. n. St. Nic. en T. Neuz. 6,41 10,28 n St. Nicol. n. Ter Neuzen 7,50 11,40 u Clinge 8,10 12,00 Hulst 8,32 12,22 Kijkuit 8,40 12,30 Axel 8,49 12,39 Sluiskil 8,57 12,47 Aank. te Ter Neuzen 9,05 12,55 1,25 8,10 8,30 3,48 4,00 4,13 4,22 4,80 6,07 7,25 7,49 8,10 8,18 8,27 8,85 8,45 CORRESPONDENT1E (f). v. St. Nicolaas n. Antwerpen 7,42 11,85 *2,55 7,10 *8,24 u Antwerpen n. St. Nicolaas 6,58 9,05 10,33 12,80 6,26 St. Gilles n. Moerbeke 8,01 11,51 3,26 7,41 Moerbeke n. St. Gilles 6,43 9,48 1,15 6,14 Meehelen n. Brussel 9,30 *11,55 4,15 *8,20 8,27 Brussel n. Meehelen *6,09 9,42 12,43 4,55 Meehelen n. Leuven *9,29 *1,23 1,26 4,14 10,16 v Leuven n. Meehelen 5,45 9,36 12,10 5,32* Sneltrein 3e klasse. Sneltrein 2e klasse. (f Deze uren geven de directe correspondentie van en naar Ter Neuzen aan. 10,18 12,54 1,25 5,87 9,00 9,43 9,15 1,07 3,50 6,85 8,55 9,50 5,25 10,05* 1,10 4,10 v.Ter Neuzen 12,03 5.13 v. Brussel a Selzaete 12,52 5,47 Selzaete a Brussel 8,15 9,36 a. Ter Neuzen v. Vlissingen n. Roosendaal 5,22 7,00* 5,83* 6,40 Roosendaal naar Vlissingen 6,58 9,24 7,40 9,15* 10,06* Treinen eerste en tweede klasse. Stadstijd. v. Vlissingen, Remise: vm. 4,50 (alleen op werkd.) 5,55. Van de Zeilmarkt8,00 9,30 11,00 nm. 12,30 1,15 2,00 2,45 3,30 4.15 5,10 5,55 6,55 7,45 8,30 9,15 10,15. Middelburg Naar Remise, Vlissingen vm. 5,20 (alleer op werkd.) 6,23. Naar de Zeilmarkt: 8,45 10,15 11,45 nm. 1,20 2,05 2,50 3,35 4,20 5,15 6,00 7,00 7,50 8,30 9,20 10,20 11,00. v. Walsoorden n. Vlake: vm. 4,50 8,50 nm. 12,45 3,35 n Vlake n. Walsoorden vm, 8,01 10,80 nm. 2,15 5,15 u Hulst n. Walsoorden: vm. 7,00 11,00 nm. 2 05 8,05 v. Walsoorden n. Hulst ongeveer 8,45 11,30 nm. 3,15 6,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 6