bekendmakIngT Concert en Bal r it) remit GELDLESNIJJG. Mmbnnipig „EUs worflen toamen" gezaag-d HOTJT, Handelsberiebten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. 10 0 0 0 WINKELHUIS, Openbare Verkooping. Hoek der Leegstraat n°. 11, de Apotheek-drogerij van H, van Aken Otten aangehouden en naar Soest geleid. Later werden zij naar de strafgevangenis te Utrecht over- gebracht. D. v. B. moet reeds tot bekentenis zijn gebracht. De verslagene was een oppasende jongen, eenige zoon. De schrijver der ,/brieven uit de hofstad" in de //Arnh. Ct." verhaalt het volgende staaltje van belastingontduiking, dat hij dezer dagen vernam van „een deftig en geacht Hagenaar;" door hem in persoon en openhartig in eene spoorwegcoupe aan hem geheel vreemde medereizigers opgebiecht. Deze achtenswaardige heer vertelde namelijk, dat hij eene zeer eenvoudige manier toepaste om van de vermogensbelasting zooveel mogelijk af te komen. Hij had van zijne effecten zooveel pakjes gemaakt als hij kleinkinderen bezit, en op elk daarvan den naam gezethier die van Pietje, daar die van Jantje, verder van Koosje, Heintje of hoe verder de afstammelingen van dezen waardigen grootvader heeten mogen; en nu waren 't zijne effecten niet meer en behoefde hij er dus geen belasting van te betalen, hoewel hij er waarschijn- lijk wel en deugdelijk de coupons van knipt en de renten beurt tot eigen profijt. Het leelijkste van 't geval is, dat deze slimmert, niet tevreden met dit eigen bedrog, hen die na hem komen, nog tot verdere fraude jegens de schatkist dwiugtwant het ligt voor de hand, dat na het verscheiden van dezen edele de successie- belasting betrekkelijk deze pakjes evengoed onbetaald zal blijven, quasi om de eer van den overledene te redden, of wel om van gehaspel met de ambtenaren der registratie af te komen, maar eigenlijk omdat de lieden van het bedrog profiteeren, zoodat de zuinigheid niet alleen de wijsheid, maar in dit geval de eerlijkheid bedriegt, met het voorbehoud gesteld al dat de eerlijkheid bij zulke slimme lieden huist. Een bejaard vrouwtje te Katwijk a/Zee had aldaar een stukje grond met huisje. Op dien grond bevond zich een gebouwtje, aan een ander toebehoorende, dat het moedertje in den weg stond, en om dit verwijderd te krijgen, wendde zij zich tot een advocaat te Leiden om advies. Diens bemiddeling kwam haar evenwel te duur voor en op aanraden van „de buren" kwam zij, tot haar nadeel, in contact met een poelier tevens zaak- waarnemer in de Hobbemastraat te's Gravenhage, die //razend goedkoop zoude zijn." De rest laat zich gemakkelijk raden. De quasi- rechtsgeleerde adviseur maakte het oude vrouwtje van alles wijs. Haar zaak stond prachtig en met vlag en wimpel zou zij het procesje winnen, mits zij maar geld stuurde. Yoorschot op voorschot volgde, want de zaak kon niet voor het kanton- gerecht worden afgedaan, maar inoest voor het groote gerecht" behandeld worden, en het slot van de geschiedenis was dat het vrouwtje van haar bescheiden spaarduitjes ongeveer f 1000 offerde en de z. g zaakwaarnemer niets uitvoerde en niets behoefde uit te voeren, daar hij inmiddels de zaak in handen had gegeven van een advocaat aldaar. Wegens oplichting had de poelier-zaak- waarnemer zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. Hij bekende den stapel brieven te hebben geschreven waarvan de voorlezing alleen meer dan 1| uur duurde die dienst hadden gedaan om de eenvoudige weduwe en hare familie te misleiden. Aan rechtstermen, als het oproepen in vrijwaring enz. waarvan de menschen natuurlijk niets begrepen, geen gebrek. Bekl. bekende ook de verschillende bedragen ontvangen te hebben „voor de vele werkzaamheden" in deze procedure verricht. Op de vraag van den president hoe hij van poelier zaakwaarnemer was geworden, antwoordde' beklaagde, dat een aardappelenverkoopster, voor wie hij wel eens een brief had geschreven, hem zooveel ,/klandizie" bezorgd had. De rechtzoeken- den kwamen uit eigen beweging zijn adviezen inwinnen, hoewel hij zich nimmer voor zaak waarnemer had uitgegeven en aan rechtsliteratuur niets anders in huis had dan een wet op de schutterij. Vermelding verdient nog, dat beklaagde bij zijne ,/rechtspraktijk" geholpen werd door een voor zijn examen gedropen landmeter, die al even weinig van rechtszaken wist, maar zich toch grof liet betalen. Het 0. M. vorderde de veroordeeling van den beklaagde tot drie jaren gevangenisstraf. Sedert drie dagen zijn de heeren Dirk van den Berg en de Duitscher Niemann bezig elkaar te Amsterdam te meten in het worstelen. De strijd tusschen den grooteren en meer ge- spierden Niemann en onzen minder sterken maar vluggeren landgenoot bleef onbeslist. Maandag evenwel had de beslissende strijd plaats, wij lezen hierover in de Telegraaf Eergisteravond (Maandag) zou de kamp om het kampioenschap van Europa, die verleden week in den driedaagschen strijd onbeslist was gebleven, uitgevochten worden in vijf ronden en moest er dus onherroepelijk een beslissing volgen. Het publiek was weder in grooten getale opge- komen niettegenstaande de verhooging der entrees. Er vas dezen keer echter minder leven dan de vorige maal en de kapioenen konden geregelder werken. Van beide zijden werd mooi geworsteld en de overwinnaars van een ronde werden steeds luide toegejuicht. De heer Blazer uit Rotterdam had wederom welwillend de regeling op zich genomen, bijgestaan door eenige amateurs als juryleden. De uitslag is als volgt1" ronde overwinnaar Van den Berg, met een halve collier force, des te moeilijker, daar Niemann met zijn korten nek en rond hoofd bijna niet te houden is in dezen greep. Tijd 14 min. 2e ronde Niemann, over winnaar in 10V2 min. 3e ronde Niemann in 5 min. 4e ronde V. d. Berg in 2l/z m. en 5e ronde Van dan Berg, winnaar na een hevigen strijd in 15 min. Dirk is dus overwinnaar en blijft kampioen van Europa. Natuurlijk groote opgewondenheid van het publiek. Ook Niemann werd levendig toege juicht en verdient alien lof voor de kranige en royale wijze, waarop hij zijn tegenstander bekampte. Na de 2e ronde groote opschudding in de zaal. door het binnentreden van een Turk in vol kostuum. Een mannetje om bang van te worden. Het was echter reeds bekend geworden dat het de heer Memmick was, kampioen-worstelaar van den Sultan van Turkije, die zeer veel met deze sport schijnt op te hebben en er een uitgelezen collectie worstelaars op nahoudt. Deze Memmick moet zeer sterk zijn en reeds vele bekende atlheten hebben overwonnen, o. a. Tom Canon en Paul Poons, welke laatste het na een strijd van ijl/j uur opgaf. De Turk, die geengageerd is in het crisis Althoff, was gekomen om onze worstelaars uit te dagen. Onze kampioenen trokken wel een beetje een leelijk gezicht, toeu zij door de gaatjes van het scherm kijkende, den reus zagen binnen komen en schenen niet veel lust te hebben om het met hem te wagen. Toen na afloop der 3e ronde de impressarie van Memmick op het tooneel verscheen en in het Eransch mededeelde, dat Memmick iedereen uit- daagde om zich met hem te meten, daarbij uit- loovende een prijs van 1000 tot 5000 gulden en zelfs nog meer, zonder tegen-inzet, zoo zeker schijnt hij van zijn zaak te zijn, nam eerst de heer Karel Buch Forret van Rotterdam en daarna ook de heeren Van den Berg en Niemann de uitdaging aan. Van heden af zullen nu in het circus gedurende eenige avonden een serie ronden geworsteld worden, welke zeker zeer belangrijk zullen zijn, te meer, daar zich nog eenige buitenlandsche worstelaars hebben doen inschrijven. Een ieder zal daar zijn beste beentje wel voorzetten en toonen watkracht en vlugheid vermag. Een geemployeerde op een koffie-onderneming niet ver van Dampit schijnt een vreeselijk lot te hebben ondergaan, zoo leest men in de //Soer. Ct." Hij had op last van den admiuistrateur zich te paard naar Dampit begeven om geld te halen. Toen hij eenigen tijd vertrokken was, kwam het paard alleen terug met een gebroken beugel. Onmiddellijk werd getelefoneerd naar Dampit of de geemployeerde daar ook reeds was geweest. Toen hierop ontkennend antwoord kwam, trok men uit om hem te zoeken, aangezien hem een ongeluk moest zijn overkomen. In het bosch op eenigen afstand vond men eerst een voet, later het vreeselijk verminkte lijk van den armen man, die blijkbaar het slachtoffer van een tijger was geworden. Niet onwaarschijulijk is het, dat hij door het breken van zijn beugel van het paard gestort, hulpeloos is blijven liggen, terwijl zijn paard naar huis holde. Wellicht is hij door pijn bewusteloos geworden en zoo een gemakkelijke prooi geworden van een tijger of toetoel. Een Duitsch werkman te Chicago, door ellende tot het niters te gebracht, heeft zijn vader, zijne moeder, zijne vrouw en drie kinderen in den slaap vermoord en daarna zich zelven om het leven gebracht. Hij was langen tijd zonder werk geweest. Men verhaalt, dat daags na de vreeselijke ge- beurtenis een brief aan zijn adres kwam waarin hem werk werd aangeboden. Nu gaat 't firmament ook al bom men werpen. Eergistermorgen is te Madrid een zeldzaam luchtverschijnsel waargenomen. Een aerolieth, die een fel licht verspreidde, ontplofte met een gewel- digen slag, welke alle huizen deed dreunen en een algemeene paniek veroorzaakte. Volgens de Brusselsche ,/Inde'pend." heeft men precies waargenomen, dat de ontploffing plaats had op 32 kilometers boven den grond. Hoe men dat heeft gedaan, wordt er niet bij verteld. De Examiner, van San Francisco, geeft een portret van onze Koningin in wielrijderscos- tuum. Zij heeft de velocipede bij zich. Een heele beschrijving van haar pakje is er bijgevoegd. Het mooiste is, dat de Koningin nooit op een velocipede gezeten heeft. Bij het kerkhof van Elsene, aan den straatweg van Boendale, werd een werkman, die bezig was een diepen put te graven, door een grondverzakking bedolven. Men werkte uren lang, om hem te be vrij den, tot laat in den nacht. Alle hoop, den armen man nog levend te vinden, gaf men op, maar de arbeiders bleven doorgraven. Eindelijk, om 2 uur in den nacht, kreeg men de zekerheid, dat hij nog leefde; men hoorde hem roepen. Met verdubbelde kracht werkten de mannen nu voort, en om 7 uur zat de geredde nog maar met een been vast. Men vroeg hem of hij pijn had. Maar tot antwoord begon hij te zingen van blijdschap. Eenige oogenblikken later was hij geheel bevrijd. Hij had een voet gebroken, zijn schouder was ontwricht en hij klaagde over pijn in de borst. Op het oogenblik van de grondverzakking hield de man juist zijn hoofd in een holte, af- komstig van een vroeger gegraven en weer ge- dempten put. Een arm had hij boven het hoofd en den anderen op de borst. In die houding is hij zes-en-dertig uren lang gebleven. Z M E T 1J D I N (i E N. Van 10 tot en met 11 Februari. a P Van 10 tot en met 11 Februari werden langs de Oostsluizen alhier 11 binnenvaartuigen op en 14 ifgeschut; door de Westsl. 2 op- en 3 afgeschut. Hulst, 10 Februari. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,95 a 48, Engelsch per 12,00 12,05 DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 13 Febr. 1.59 2.17 Vrij dag ]4 2.33 2.49 Zaterdag 15 3.3 3.19 Zondag 16 3.32 3.46 Maandag 17 4.1 4.14 Dinsdag 18 4.28 4.42 Woensdag 19 H 4.56 5.10 Voorspoedig bevallen van een zoon N. DIELEMANDe Jong. Hoek, 11 Februari 1896. Heden overleed na een kort doch smarte- lijk en geduldig lijden ons geliefd zoontje DESIRE PHILEMON GERARD, in den jeugdigen leeftijd van ruim 10 jaar. Ter Neuzen, 11 Februari 1896. B. A. KOEVOETS. E. A. KOEVOETSBannier en kinderen. Heden werd plotseling van mijne zijde weggenomen mijn geliefde echtgenoot en vader, behuwd- en grootvader ARIE JACOBUS BLANSAART, in den ouderdom van bijna 66 jaren. Uit aller naam, Wed. A. J. BLANSAART. Axel, 8 Februari 1896. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen tot het HERSTELLEN van alle Heeren- en Ivinderkleedingstukken. Ter Neuzen. KLAASSEN, Korte Jverkstraat. N.B. Maakt ook nieuwe Broeken en Yesten. De Dijkgraaf van den polder NIEUWE NEUZEN, maakt bekend, dat eene vergadering van Ingelanden is belegd tegen Woensdag den 19en Februari 1896, des namiddags te twee ure, in het ,/Ne- derlandsch logement," bewoond door Mejuffrouw de Wede F. A. Susijn te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 11 Februari 1896. De Dijkgraaf voornoemd, P. MOES. Het Bestuur van den ZAAMSLAGPOLDER maakt bekend, dat ten behoeve van dien polder wordt aangegaan eene geldleening, groot tegen eene rente van niet hooger dan 4 ver- deeld in aandeelen, groot f 500, en af te lossen, te beginnen in 1897, met ten minste den obligatie, storting der aandeelen 1 Mei a. s. Alle nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Ontvanger-Griffier des polders. De inschrijvingsbiljetten, vermeldende naam, voornamen en woonplaats der inschrijvers, het aantal aandeelen waarvoor wordt ingeschreven en de bedongen jaarlijksche rente, moeten ingezonden worden, in verzegeld couvert, met opschrift //Inschrijvingsbiljet Geldleening" bij den Dijkgraaf des polders, voor 15 Maart 1896. Zaamslag, 10 Febr. 1896. Het Bestuur voornoemd, M. RIEMENS, Dijkgraaf. P. J. WORTMAN, wd Ontvanger-Griffier. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij YERHUISD is van wijk A 162 naar A 7, naast het hulpkantoor der posterijen, en tevens, dat bij hem uit de hand te koop is een net ingericht terstond bij den koop te aanvaarden. Hoek. L. MICHIELSEN. op Maandag 17 Februari a. s., 's avonds 8 ure, in het /,Ned. Logement." HET BESTUUR. IJ op Zondag 16 Februari a. s. in het schoollokaal. De te spelen looneelstukken zijn Eene lage ziel, drama. De vredesticliters, blijspel. De betooverde geldbeurs, blijspel. Aanvang5^ uur. Hetlocaal wordtgeopend om 5 uur. PR1JZEN DER PLAATSEN Gereserveerde plaatsen voor vreemdelingen f 0,75 le rang f 0,50. 2erang f 0,35 en 3" rang 0,25 Namens het Bestuur, H. F. J. VAN BIJLEVELT, Secretaris: De Notaris W. A. de Bidder, te Ter Neuzen, zal krachtens art. 1223 B. W., in het Nederlandsch Logement te TerNeuzen, op Woensdag 26 Februari 1896, des namiddags om 2 uur, in het openbaar verkoopen A Een nieuw gebouwd WOONHUIS en ERF a te Ter Neuzen, in de Donze-Visserstraat, kadastraal sectie C n°. 3261, bewoond door Dan. de Zeeuw. BEen HUISJE en ERF te Ter Neuszen, a aan de Kerkhoflaan, kadastraal sectie D 297, bewoond door Kn Hamelink Kzn. Nadere inlichtingen te bekomen bij gemelden Notaris. Deurwaarder Huineman, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Maandag den 17 Februari 1896, des namiddags om 2 uren, te Philippine aan de haven, in het openbaar verkoopea EENE GROOTE PARTIJ NIEUW als: VLOT- en DORSCHDEELEN,KEPERS, L A TT FN, RIBBEN en eenige AFMAAK- SCHALEN, alles van diverse lengte en zwaarte. Te vergaderen aan voornoemde haven. Uit reden van vergrooting zal van af heden overgebracht worden van den Westtragel naar den vroeger bewoond door Notaris SABOT te Selzaete. S B VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Kenzen 10 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. idem Ptarmigan 3492 Liverpool idem Belg. s.s. l'Esperance 1888 Middlesbro ijzer 11 Eng. barge Eliza Patienca 205 Vlissingen ledig Eng. s.s. Ashdene 3219 Bilbao minerie Van Ter Veuzen s 11 Eng. s.s. Kiver Lagan 2272 Londen stukg. Voor fiient 10 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Calder 1784 idem idem 11 Fra. sch. Jeune France 229 Bordeaux wijn Eng. bark Aurora 3235 Iquique salpeter Deens. s.s. Absalon 4062 Libau bout vl. Van Clients 10 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 11 Duits. 8.8. Lotte 1282 Dantzig phosph. Belg. s.s. Vlaanderen 2 341 Ostende iedig Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 7,00 a f Rogge 5,00 a fWintergerst f 6,00 a f Zomergerst f 5,00 a Haver 4,00 a f Erwten f 6,00 a fPaardenboonen f 6,00 a f Duivenboonen f 7,00 a Witteboonen 11,00 fBruineboonen f 10,a fBoekweit f Lijnzaad fa Aardappels Koolzaad per zak ran 106 liters f Boter per kilo 0,90 a Eieren per 26 stuks f 0,86 a f Er waren ter raarkt te koop gesteld 40 stuks hoornvee en 32 varkens. Verkocbt 21 stuks hoornvee en 19 varkens. DOOR DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3