Algemeen Hieuws- en Advertentieblad voor Zeenwsch-Vlaanderen No. 3260. BUKKM),MAKING. Donderdag 30 Januari 1896. 36e Jaargang. Binneniand. Openbare Vergadering CARLOTTA ABOUNEMMT Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postYoor Nederland 1,10. Voor Belgie f 1,40. Yoor Amerika 1,32|. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van dnemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de priis slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. en Vrij<litm>von<l, "pTeestdagea. bil I» In den loop der maand Eebruari a. s. moeten, ter voldoening aan art. 8 der betrekkelijke ver- ordening, alle mannelijke ingezetenen, wonende in de kom der gemeente, geboren ill Let jaar 1865. en ook die van ouderen leeftijd, voor zoover zij hun 50e jaar nog niet zijn ingetreden, die in liet vorige jaar zicli in de gemeente liebben gevestigd, ter gemeente-secretarie aangifte doen om voor den dienst bij de brandweer te worden ingeschreven. Die deze aangifte verzuimen worden, onver- minderd de daartegen bedreigde boete, ambtshalve ingeschreven, of, wanneer het verzuim eerst na de loting wordt ontdekt, zonder loting in dienst gesteld. Ter Neuzen, 23 Januari 1896 Burgemeester en Wethouders aldaar, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. Donderdag 30 Januari 1896, namiddag 7 uur. H. C. E. "V AN IJSSELSTEIJN, Voorzitter. H. J. VOOREN, Secretaris. IPolitieli Overzicht. De verjaardag van Keizer Willi elm is Maandag te Berlijn met groote opgewektheid gevierd. Van alle openbare gebouwen en de meeste particuliere woningen v oei de vlag en verschillende vereenigingen en instellingen vierden den dag door eene feestelijke samenkomst. Ook in andere ste- den van Duitschland had meer of minder feest- vertoon plaats. De Keizer werd bij het krieken van den dag gewekt door een koraal, dat van den koepel der slotkapel weerklonk, waarna in den slottuin de reveille werd geblazen. De eerste, die den Keizer met zijn geboortedag kwam gelukwenschen, was de Keizerin, omgeven door hare zes zonen en de kleine prinses. Spoedig daarna werden de rijks- kanselier en de andere hooge hofdignitarissen aangediend. Voor het paleis verdrong zich eene dichte menschenmassa om te kijken naar de aankomst der vreemde vorsten en der leden van het keizerlijk huis. De gala-rijtuigen der vorstelijke bezoekers waren versierd met zilveren adelaars en bespannen met Trakhener hengsten. De feestelijke dienst in de slotkapel, waartoe de klokken gedurende een half uur opriepen, begon te half elf. De vorstelijke stoet begaf zich in opiocht tempelwaarts. De Keizer bood den arm aan de Koningin van Wurtemberg, de Koning van Wurtemburg bege- leidde de Keizerin, de Groothertog van Baden Keizerin Friedrich. Na afioop der godsdienstplechtigheid had in de Witte Zaal een defile voor den Keizer plaats. Tegenover den troon had zich de paleiswacht opgesteld. De Keizer stond links, de Keizerin rechts van den troon. Achter H.H. M.M. plaatsten zich de dames en heeren der hofhouding en naast hen schaarden zich de leden van het vorstelijk huis en de vorstelijke gasten. De rijkskanselier opende het defile. Na de buiging reikte de Keizer hem de hand. Achtereenvolgens trokken nu de leden van het corps diplomatique, van den Bonds- raad van het Pruisische staatsministerie enz. enz. langs den Keizer henen. In den //Lustgarten" werden tijdens deze ceremonie 101 kanonschoten gelost. Toen de ,/Cour" was afgeloopen, had de wacht- parade plaats op de overdekte binnenplaats van het //Zeughaus", waar zich eene eerewacht met muziek had opgesteld. De Keizer, gekleed in den grijzen jas met pelskraag, werd door de officieren met het militaire saluut ontvangen en richtte tot onderscheidene huuner het woord. Het parool, uitgegeven door den majoor van de wacht, luidde z/Ls lebe Se. Majestat der Kaiser und Konig Na afioop der wachtparade trok de Keizer zich, onder een donderend hoera-geroep der voor het paleis geschaarde menigte, in het slot terug. 's Middags was er ten paleize gala-diner. De Keizer heeft, ter gelegenheid van zijn 378ten verjaardag, tal van onderscheidingen verleend. Prins Hohenlohe ontving het groot kommandeurs- kruis der koninklijke huisorde van Hohenzollern. Daily News" verneemt uit Sebastopol, dat verscheidene schepen van de vrijwilligersvloot be- wapening innemen, voor een volledige uitrusting als gewapende kruisers. Algemeen wordt geloofd, dat deze vloot zal vereischt worden voor actieven dienst in het voorjaar. Een telegram, dat //Daily News" uit Weenen ontvangt, zegt, dat de Armenische kwestie acuut wordt. De Russische vloot ligt gereed te Sebastopol en Odessa. In Kaukasie werden leger-afdeelingen samengetrokken aan de grens, om in het voorjaar Armenie binnen te rukken. Rusland is thans bezig, van de mogendheden de toestemming te erlangen tot verdeeling van Turkije. Rusland stelt voor, Armenie en Aziatisch I urkije, van Alexandrette tot Konstantinopel, voor zich te houdenFrankrijk zou Syrie, Palestina en Jeruzalem krijgen, Engeland Egypte en de ooste- lijke kust van de Perzische golf, Oostenrijk Servie en Macedonia, Italie Tripoli, Griekenland Thessalie, Kreta. en de eilanden. Er wordt beweerd, dat de mogendheden alle met het verdeelingsplan instem- men, behalve Oostenrijk, dat reserves maakte. Een telegram, eergister uit Massoeah verzonden, meldt, dat overste Galliano met zijn bataljon in goeden welstand verkeert en het hoofdkwartier nadert, vergezeld door de bevriende hoofden ras Makonnen en ras Aloela. Gisteren werden onrustwekkende tijdingen ont vangen te Rome, waarin gewaagd werd van ver- raadmaar de officieele berichten luiden gerust- stellend. Galliano werd heden te Ada-Aghamus verwacnt. Intusschen blijft men met spanning nieuwe tijdingen wachten. De Koning confereerde met Crispi en andere Ministers. Generaal Baratieri zond een boodschapper naar ras Makonnen om hem inlichtingen te vragen over de geruchten, dat de Abessyniers onderling ver- deeld zijn. De //Tribunabeweert, dat Galliano de ver- dedigingswerken heeft vernield, alvorens Makalle te verlaten. Dat is niet waarschijnlijk, want blijkens de afbeeldingeu is 'tfort te Makalle te stevig van constructie, om't maar gauw even te vernielen. Soinmigen laken nu Galliano, dat hij zijn post verlaten heeft, en de regeeringsbladen zeggen, dat er geen sprake van kan zijn, vrede te sluiteu, eer eene overwiuning is behaald. De onderhandelirigen met Menelik zullen dus v el opzettelijk zoo geleid werden, dat ze geen bevredigenden uitslag hebben. In den jongsten Spaanschen Ministerraad is beraadslaagd over het van de Bank te vragen voorschot van 50 millioen peseta's en over de beste wijze, om op Cuba eene oorlogsbelasting te heffen. Men is het evenwel nog niet eens kunnen worden. Minister-president Canovas verklaarde, dat hij de Kamers zal bijeenroepen te gelegener tijd. FEUILLETON. 10) z/Ja, hij is grijs geworden," antwoordde zij met een starenden blik. //Toenmaals had hij nog een bruinen baard, maar zijn gelaat, dat zich in mijne herinnering heeft geprent zooals geen enkel ander dat is hetzelfde O, maak het inij mogelijk om te twijfelen, Leonard Ik bezwijk onder de ver- Schrikkelijke zekerheid Hare hand hield hij in de zijne en hij zag haar onderzoekend in de oogen. Sprak er waanzin uit? Had die schrik, in hare kindschheid onder- vonden, misschien een onuitwischbaren indruk op hare hersenen gemaakt, zoodat hare ziekte zich nu juist door een wederopwekken van deze herinnering openbaarde Of geleek zijn vader misschien op den man, die in de eenzame berghut bloed had vergoten en daarna in de wildernis was verdwenen Plotseling ging eene rilling door zijne leden Oarlotta voelde, dat zijne vingers krampachtig samentrokken. Op eens stond weer voor zijne oogen het tooneel, toen zijn vader, tegenover hem zittende, onverwacht den naam Allessandro Tomasi had hooren noemen. Op hetzelfde oogenblik was zijn vader de karaf uit de hand gevallen. JNu hennnerde hij zich ook duidelijk, hoe zijn vader daarop in een somber stilzwijgen was ver- zonken en slechts de mond weer geopend had om te verklaren dat hij vertrekken wilde, onver- schillig waarheendat hij in het huis van zijn zoon met kon blijven. Als lood drukte hem deze herinnering en steeds dieper zonk zijn hoofd op zijne borstWanneer het eens waarheid was, wat Carlotta van zijn vader beweerde Leonard keiide zijn vader zoo weinigMaar vreemd en onbestendig was het leven van zijn vader altijd geweest, terwijl hij nu eens in Parijs, dan in Secilie en dan weer in Mouskou zich ver- toonde, en wien Europa soms niet groot genoeg scheen voor zijn onverzadigbare reislust. Wanneer het eens een zware schuld was, die hem dreef van de eene plaats naar de andereWhnneer Carlotta eens waarheid sprak De jonge man durfde zijne vrouw niet meer in 't gelaat te zien hij vreesde, dat zij zijn twijfel uit zijne oogen zou lezen. Met alle macht zocht hij den zwaren druk van zich af te wentelen. z/Gij liadt eerder tegenover mij moeten spreken, Carlotta. Ik moest u immers als ziek beschouwen, wijl ik de ontzettende gedachten, die u folterden, met kon raden. Laat ons nu samen overleggen, wat wij kunnen doen om u van deze smartelijke voorstellingen te bevrijden. Zij berusten op eene dwaling, moeten daarop berusten. Mijn vader zal u we] kunnen bewijzen, waar hij dienzelfden tijd vertoefde misschien in een ander werelddeel Hij zal u overtuigen van zijne onschuld, de bloedige schaduwen, die ge tusschen ons ziet oprijzen, kunnen verdrijven. Ik zal verlof vragen en mijn vader gaan zoeken. Het beste is, dat hij aan de gravin verzoekt gedurende mijne afwezigheid bij haar te mogen verblijven. Maar beloof mij met een duren eed, dat ge wilt leven tot ik terug kom, tot ik den argwaan, die in uw gemoed omtrent mijn vader woont, kan wegnemen, en uw hart weer vrij kan kloppen." Zes en dertig kamers van koophandel hebben instemming betuigd met het denkbeeld der Haagsche kamer, om aan de Regeering een leid- draad te verschaffen voor eene wijziging der regeling van de kamers, en bericht, dat zij zich op de daartoe te beleggen vergadering zullen doen vertegeuwoordigen. Daaronder behooren de kamers van Amsterdam, van de provinciate hoofdsteden, van Dordrecht, Delft, Leiden, Tilbursr, Deventer Schiedam. De vergadering is bepaald op 14 Februari om 11 uur in het Gebouw van K. en W. te 's Gravenhage en zoo noodig ook den 15. Onder de te behandelen vragen komen voor die over de regeling bij wet of bij kon. besluit, de openbaarheid der vergaderingen, de kiesbe- voegdheid, het instellen van een centralen raad en de regeling der geldmiddelen. De //Nederlandsche Jager" wijdt een korte be- spreking aan hetgeen de heer C. V. Gerritsen onlangs op een spreekbeurt te Kampen heeft ge- zegd over het verkeerde van de jachtwet. De meemng, dat de jachtwet alleen ten bate komt van de gegoeden, spreekt het blad ten stelligste tegen, waarbij 't wijst op de vele voordeelen, die door reeksen van leveranciers, door een groot aan- tal opzieners, wilddragers enz. enz. worden genoten. De opmerking, nog door hen gemaakt, dat zij tot schade strekt van den landbouw, acht het blad een paradoxale onwaarheid. Is er geen wild, dan heeft de eigenaar geen schade, is er wel wild, dan krijgt hij door verpachting van het jachtrecht veel meer dan hij ooit voor't wild zelf kan krijgen. In de eerste helft der maand April zal een vergelijkend examen worden gehouden voor de betrekking van surnumerair der registratie en domeinen, waarvan het aantal plaatsen is vastge- steld op tien. Aangifte voor dit examen voor of uiterlijk op 10 Maart a. s. aan het departement van financien. In Mei zal te 's Gravenhage een examen worden gehouden voor klerk bij de posterijen en telegraphie. Dit jaar of later, kunnen, naar gelang van het ontstaan van vacaturen, 15 kommiezen na afgelegd examen, worden aangesteld als kommies- verificateur yoor den actieven dienst der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen. Een poos aarzelde zij. Toen legde zij hare hand in de zijne. z/Ik beloof het u," zeide zij treurig, //maar ik heb geen hoop." Toen zij eenige dagen later van elkander scheidden, klemde zij zich met krampachtige smart aan zijne borst en riep in wild uitbrekende wanhoop uit ,/Ons geluk is voorbij Het is een afscheid voor altijd Leonard had zich, zoolang Carlotta in zijne nabijheid was, den schiju gegeven als geloofde hij dat de oplossing van den somberen twijfel slechts eene kwestie van tijd was, en als ging hij zonder eenige zorg de toekomst tegen. Maar zoodra hij alleen was, gevoelde hij, dat de neer- slachtigheid zijner vrouw ook hem had aangegrepen. En waar zou hij zijn vader vinden Kort na diens vertrek had hij van hem een briefkaart uit llorence ontvangen. Het antwoord dat hij daar- heen zond kwam na eenigen tijd terug met de opmerking //Partito" //afgereisd." Waar in de de wijde wereld moest hij nu zijn vader zoeken, van wiens verklaring zijn geheele geluk afhing? In zijne radeloosheid wende hij zich tot den uit- gever, in wiens nieuwsblad de laatste reisbrieven van zijn vader waren geplaatst. Misschien wist deze lets omtrent het verblijf. Per keerende post ont- vmg hij het beleefde antwoord ,/De laatste zending van den heer Andreo Turrach had den poststempel //Meran." Dienzelfden avond nog reisde hij daarheen. In de laatste weken was het buitengewoon koud en regenachtig geweest, zoodat zijn vader, die steeds gewoon was voor koud en guur vteder zich geducht in acht te nemen, waar schijnlijk lang vertoefd had in het beschutte dal van Meran. Gedurende de laatste dagen was het weder echter veel verbeterd, waarom Leonard, die dadelijk op reis ging, vreesde dat hij zijn vader niet meer te Meran zou vinden. Bij zijne aankomst vernam hij dat de heer Turrach nauwe- hjks vier en twintig uren geleden over het Iloch- joch naar het koelere Oetzhal was gewandeld. Leonard was een minder goede voetganger en bergbestijger dan zijn vader, maar hij bezat een onvermoeibare volharding om een eentnaal vastge- stehl doe! te bereiken. Een uur na zijne aankomst was hij reeds op weg naar de uitgestrekte sneeuw- veldefl, die in de nabijheid van de grootste hitte, waarin mats en druiven tot rijpheid komen, in een eeuwige winterkoude zich boven elkander stapelen. liet Hochjoch vormt een van de gemakkelijkste overgangen over de gletschers van de Alpe'n en zonder vermoeid te zijn kwam Leonard dan ook in ent. Ook liier had zijn vader vertoefd, doch eenige uren geleden was hij weder vertrokken. Vlnbr voor hem een ware jacht aan door het uoeste dal met zijne watervallen, zijne schitterende sneeuwvlakten en zijn geweldige, trotsche schoon- heid. Gelukkig waren de steenachtige paden slechts geschikt voor voetgangershij behoefde us niet te vreezen, dat zijn vader hem in een rijtuig was vooruitgesneld. Maar welk een groote voorsprong deze ook had, in deze wildernis moest hij hem nu nog vinden. Eens aaar buiteii, dan openden zich wegen naar alle kanten en waren er zoovele verschillende middeleu TER NEIIZE1SCHE (01 RAYT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 1