„i3chutte vaer" Mr. Tailleur een flinke Loopjongen, BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. liandeisberichten. Conversie 3l/~ %Nationale schuld. Conversie der 3l/2 Nederlandsche Staatsschuld in 3%. Terstond benoodigd: Trans Eeldbieler, die voor de arrondisse- ments-rechtbank te Arnhem terechtstond ter zake v,n inbraak en diefstal te Oosterbeek en tegen wien een gevangenisstraf van 6 jaar werd geeischt is in de strafgevangenis te Arnhem overleden. Te Smilde had dezer dagen een brutale aanranding plaats. Aan de Asser Ct. meldt men daaromtrent het volgende Een 3tal personen begaven zich des avonds van Smilde naar Assen, toen ze in de nabijheid der Van Liersbrug werden aangehouden door eene eroote bende jongelieden, die weinig goeds in den zin bleken te hebben. Het duurde maar kort toen het voertuig van het drietal te water lag en een der passagiers even later zoo werd bedreigd en mishandeld, dat hij 20 aan zijne belagers afstond. Dit geld moet hem echter later weer ter hand zijn gesteld, doch toen men op deze wijze het geweten tot rust had pogen te brengen, kreeg men alras berouw van deze daad. IJlings werd de vluchteling met zijn 20 achterna gezet en op- nienw moet hij toen zijn mishandeldeerst nadat hij zijne belagers eene gave had afgestaan, kon de deerlijk toegetakelde zijn weg vervolgen. De jongelui zullen zeker deze daad, evenals zoovele andere, als een grap beschouwen, vooral toen er aanvankelijk geen haan naar kraaide. Onze marechaussees hebben echter lont geroken en schijnen dat gevoelen met heelemaal te deelen. Geboeid werd een 2tal van den troep, die misschien wel 20 a 25 man telde, aan een touw naar de kazerne getransporteerd, wat natuurlijk ontzaglijk veel opzien baarde en aller tongen in beweging bracht. Een Bjarig meisje, wonende in een poortje aan de Voldersgracht in Den Haag, droomde Za- terdagnacht, dat men hare moeder vermoordde en sprong, ontwaakt, onder de indruk uit het raam. Gelukkig was de afstand tusschen den beganen grond en het venster niet zoo groot, zoodat het kind geen ernstig letsel bekwain. Maar den geheelen dag verkeerde het in hoogst over- spannen toestand. Donderdagmiddag had te Zeddam een onbe- zoldigd rijksveldwachter, onvoorzichtig genoeg, een gel ad en revolver op tafel gelegd. Toen een zijner kinderen dit wapen ter hand nam, wist de man niet hoe spoedig dit te bemachtigen, met het ongelukkig gevolg dat het schot afging en zijn vrouw in de borst trof, die kort daarna overleed. Door de marechaussee te 's Heerenberg is een onderzoek ingesteld en de man is voorloopig in arrest genomen. Yoor eenige weken werden een aantal meenteraadsleden te Maastricht beschuldigd van oneerlijkheid. Er is dienaangaande thans een ge- rechtelijk onderzoek ingesteld, en nu heeft de rechter van instructie in-beschuldigingstelling ge- vraagd van negen raadsleden en d ie oud-raads- leden. Marcelis Sanders, werkzaam in de stoom- en handweverij van de firma Bogaers Zonen te Helmond, was 2 Januari 75 jaar in dienst van genoemde firma. Dit zelfzaam feit is feestelijk herdacht. Hoewel aan Sanders reeds voor vele jaren pensioen werd aangeboden (vol loon) is hij door blijven werken, met een ijver en nauwgezetheid, velen jongeren ten voorbeeld. lets uit Rotterdam. "Wat waren ze in de olie Ze hielden ,/het ouwe in het nieuwe", vele kroegen werden met nun bezoek vereerd, en zoo kwamen zij boven hun theewater. Keezei Arie, waar binnen die tien gulden gebleven Wel, zei Kee, daar neem ik een plaisie op de vischmarkt voor Wat zegt hij, bin je gek Ken jij het niet met een dogplaats doen Had je me dat niet kennen vragen Aan jou bin je gek, ventan jou vragen, die het zout in de pap niet ken verdienen an jou die alle blauwe Maandag een aaiernetjie verkoop, nu nog gekker. Van woorden kwam het tot daden en het was spoedig aan het gezicht van Arie te zien, waar de nagclijes van Kee heengegleden waren, terwijl het eveneens aan de oogen van Kee te zien was, waar de vuisten van Arie waren aangeland. Arie was Vrijdag weder op de vischmarkt present, om zijn gedeeltelijk geverfd gezicht aan de belang- stellenden te laten zien. Kee daarentegen was naar d Kaismarkt" gegaan, dan kon de peliesie haar bin owe oogen zien! Cauvin, een braaf en algetneen geacht man, werd omstreeks 4 jaren geleden verdacht van moord op een hoogbejaarde dame, Mevr. Mouttet, die hem tot haar erfgenaam had benoemd. Hij werd schuldtg bevonden, hoewel er geen bewijs tegen hem v dan het getuigenis van de dienstbode -der oud dame, Marie Michel, en veroordeeld tot levensb.i dwangarbeid. Hij kende appel aan, maar het vonnis werd in hot a beroep bevestigd. In 1' tit van verleden jaar kwam Marie Michel bij eei stelijke, die door een preek haar hart had ontron biechten, dat zij in drift den moord had gepleei. waarvoor Cauvin veroordeeld werd. De geesteb verwees haar naar den Aartsbisschop, en deze b i haar, alles te bekennen aan de procu- reur l aal te Marseille. De .luwvolle misdadigster voldeed aan dit bevel. Maar de procureur generaal maakte zich niet warm voor den onschuldig veroordeelde. Hij antwoordde zeer bedaard, dat het proces van Cauvin een afgedane zaak was, Marie Michel's bekentenissen waren tot niets meer nut, en hij ried haar, de zaak te laten zooals zij was. Marie Michel had echter, nu haar geweten ontwaakt was, eene andere opvatting van recht- vaardigheid. Zij maakte hare verklaringen open- baar en dwong de justitie haar te vervolgen wegens het afleggen van valsche getuigenis. Als zij schuldig bevonden werd, zou men het proces van Cauvin opnieuw moeten behandelen. Maar zij werd niet schuldig bevonden. Het proces, dat 5 maanden duurde, eincligde met een door haar zelve niet gewenschte vrijspraak. Maar de broeder van Cauvin, die in het laatste proces een civiele actie had ingesteld, is in hooger beroep gekomen, en Marie Michel zal nu voor het Hof van Riom nogmaals terechtstaan wegens het afleggen van valsche getuigenis. Men hoopt, dat nu de heeren van het gerecht zullen erkennen, dat er een dwaling is begaan en dat de arme gevangene, die reeds voor Marie Michel's bekentenis door zijn gedrag zijne bewakers overtuigd had van zijn onschuld, nu eindelijk bevijd en in zijn eer hersteld zal worden. De heer Telix Decori, advocaat bij het Hof van appel te Parijs, heeft ten behoeve van Cauvin eene uitvoerige en welsprekende memorie opgesteld en naar het gerechtshof te Riom gezonden. Tranf;isque Sarcey roept de sympathie van het publiek voor den onschuldig veroordeelde in met een artikel in het veelgelezen Petit Journal. De vermindering van de havengelden te Antwerpen, goedgekeurd door den gemeenteraad, is nog niet bekrachtigd door de regeeringer schijnt nog eenig geschil over te zijn. Maar men hoopt toch dat ze met 1 Februari in werking zal kunnen treden. Op 1 Januari is in Noorwegen de nieuwe drankwet in werking getreden. Nadat het Gothen- burger stelsel het misbruik van sterke drank daar te lande reeds sterk had doen verminderen, is nu bepaald, dat de vereenigingen, die onder dat stelsel in op drie na alle steden van Noorwegen het monopolie hebben voor den alkoholverkoop, in het vervolg de goedkeuring van het volk moeten hebben voor het openen van een gelegen- heid waar sterke drank verkocht wordt. Alle inwoners, mannen en vrouwen, stemmen mede over de rraag, of er in een gemeente een kroeg of koffiehuis geopend zal worden. Dezer dagen overleed, in 83jarigen ouderdom, te Londen de man, die de eerste locomotief der wereld, de door Stephenson vervaardigde „Reket", heeft bestuurd. Hij is tot op hoogen leeftijd machinist gebleven. Te Pest bestaat een courant, die op dit oogenblik waarschijnlijk eenig in haar soort is, en die vooral voor blinden en voor personen, die zwak van gezicht zijn, een groot genot oplevert. Zij telt thans ongeveer 6000 lezers of liever //hoor- ders." Want het eigenaardige dezer courant bestaat hierin, dat zij de abonnes door middel van een telefoon voorgelezen wordt. Uit het bureau der courant leidt een eigen telefoonlijn naar de woningen der abonnes. Deze kunnen in hun huis den draad laten aanleggen waarheen zij willen, zoodat zij al naar verkiezen de courant in bed, in hun studeer- kamer, in een luien stoel voor den haard enz. kunnen hooren. De courant wordt in een vooruit vastgestelde volgorde opgemaakt en dan overgegeven aan een tiental voorlezers met een krachtige duide- lijke stem, die haar van 's morgens half negen tot's avonds half elf, met vooruit bepaalde tusschen- poozen, een twintigmaal voorlezen, zoodat de abonne op ieder uur van den dag gelegenheid heeft zijn courant te hooren. En daar hij de volgorde weet, behoeft hij niet de geheele courant aan te hooren, maar stopt hij de gehoorbuizen slechts in zijn ooren wanneer er een rubriek komt, die hem belang inboezemt. Een schurkenstreek is op het goed Stonysra in Duitsch-Polen bij de Russische grens nog bijtijds verijdeld. Tegen den avond meldden zich drie fatsoenlijk gekleede personen aan om nachtverblijf, dat hun welwillend werd aangewezen. Zij gingen weldra uit onder voorwendsel, dat zij eenige in- koopen moesten doen, doch lieten hun koffer achter. Hun afwezigheid duurde zeer lang en de landheer wien dit verdacht voorkwam, ging met een buurman eens naar den koffer zien. Een dog die hen was gevolgd, vloog woedend op den koffer aan, waarop men eenige flinke mannen riep en de kist opende. Plotseling sprong er een kerel uit, die met een groot slachtersmes gewapend zich op de aanwezigen wilde werpen. Doordat de hond hem naar de keel sprong, werd zijn voornemen belet en kon men hem ontwapenen en binden. De man bekende toen, dat zijn kameraden tegen den nacht zouden terugkeeren. Hij zou hen binnenlaten en te zamen zouden zij den rijken grondeigenaar bestelen. Nadat de noodige voorzorgsmaatregelen waren genomen om ontvluchting te voorkomen, wachtte men. Tegen elf uur werd er zacht tegen een raam getikt. Even zacht werd dit opgeschoven en een der roovers sprong naar binnen. Deze werd dadelijk gegrepen en gebonden, waarop de buiten verscholen staande liedeu van den land heer zich van de beide andere schurken Jmeester inaakten. Paardeboonen 4,75 a 5,10; Bruine boonen f 10,a f 10,75; Witte boonen 11,50 a f 12,75 Erwten kooksoorten 6,25 a 8,25 overige /4,75 a 5,20; Kanariezaad f 6,a f 7,60 per hectoliter. M e e 1. Prima inlandsch f 9,75 a f 10, le soort 8,75 a 9,extra puik Hongaarsch 14,a f 14,50 1" soort 11,75 a 13, prima Amerik. 10,50 all,2e soort 8,50 a 9,per 100 kilo netto. Buiten 1. Granen. Tarwe op levering onveranderd Maart 149, Mei f 150 a f 151. Rogge traag Maart f 102, Mei f 103 a f 104. Runderprij zen 54, 60, 66, kalveren 80, 85, 90, schapen 50 a 55, varkens 32 a 36 cent alles per kilo. Melkkoeien f 175 a f 230 kalfkoeien f 180 a 240 stieren 120 a 180 graskalveren 35 a 60 biggen 6 a 16 alles per stuk. Aardappelen. Spuische jammen 2, a 2,50 Zeeuwsche jammen 1,80 a f 2, Flakkeesche 1,90 Geldersche blauwe 2, per mud. Boterprijzen in vaten 48, 52, 56 en stukken 60 a 70 cent per half kilo. Zoetemelksche kaas f 23 a f 25,50 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f 5,50 en buitenl. 3,10 per 100. Am erik. Petroleum vaster. 9,per 100 kilo in vaten en 7^ cent per liter. Z E E T 1.1 I» INGE IN. Van 3 tot en met 5 Januari. a a s DAGEN. Dinsdag 7 Jan. Woensdag 8 Donderdag 9 Vrijdag 10 Zaterdag 11 Zondag 12 Maandag 13 10.19 10.57 Schippers-Vereeniging Afdeeling TER NEUZEN. VERGADERING op Donderdag 9 Januari, des avonds te 7 ure, in het gewone lokaal van het Hotel de Commerce" bij den heer J. Michielsen. HET BESTUUR. Ondergeteekende heeft zich alhier gevestigd als en beveelt zich bij het geachte publiek minzaam aan. J. A. HAMELINK, Dijkstraat. Ter Neuzen. Van 3 tot en met 5 Januari werden langs de Oostsluizen alhier 10 binnenvaartuigen op- en 8 ifgeschutdoor de Wests]2 op- en 2 afgeschut. Rotterdam, 6 Januari 1896. Graanmarkt. Wegens het weinige vertier in de binnenlandsche scheepvaart door de afgeloopen feestdagen, was er heden weinig aanvoer. Men noteert Tarwe naar kwaliteit 5,50 a /6,70; Rogge f 4,a f 4,40 Gerst Winter f 3,40 a f 4,50 Zomer dito f 3,40 a /"3,90; Chevalier f 4,25 a f 5,20 Haver f 2,a f 3,per hec toliter. 7P Bonders van vrije rekeningen, certificaten en schuldbekentenissen, die geen verwisseling wenschen in 3 gelijke schuld, moeten daarvan tusschen 8 en 18 Januari e. k. verklaring afleggen aan het Agentschap van het Ministerie van financien. De ondergeteekende zorgt voor de kostelooze verwisseling of aflossing, geeft alle verdere inlich- tingen en verzoekt opgaaf en vertoon der certificaten en schuldbekentenissen voor 17 dezer loopende maand. T. S. P. WIJNMAN, Commissionair in effecten en assurantien, Ter Neuzen. Ondergeteekende geeft inlichtingen en belast zich met alle verrichtingen welke tot bovenge- noemde Conversie betrekking hebben. Houders van 31/,, schuldbekentenissen, die niet tot de Conversie wenschen toe te treden kunnen hunne stukken inleveren <5<5r* of uiterlijk op Vrijdag' 17 dezer ten mijnen kantore; houders van 3V2 inschrijvingen Grootboek moeten eveneens" v<5«5r dien datum aangifte doen dat zij aflossing verlangen. Zij, welke zulks niet doen, worden geacht stil- zwijgend met de conversie genoegen te nemen. Hulst, 6 Januari 1896. Ls VAN WAESBERGHE-JANSSENS. zich te vervoegen ten kantore van VAN IJSSELSTEIJN Co. Ter H'euien. Huwelijks-aangiften. 3 Jan. Pieter Adrianus Mielen, oud 48 j., weduwn. en Adriana Sara Vergouwe, oud 19 j., jd. Daniel Willera Cornelis de Jonge, oud 29 j., jm. en Johanna Verschelling, oud 26 j., jd. Geboorten. 31 Dec. Janneke Franeina, d. van Gelein Adriaan Yerlinde en van Dina Suzanna Jolijt. Elisabeth Helena, d. van Jojakim Jan Verlinde en van Neeltje Cornelia Hoebe. 2 Jan. Willem Marinus, z. van Arie Cornelis de Feijter en van Antonina Veerman. 4 Jan Goela, Pieternella. d. van Cornelis Marinus de Jager en van Susanna Bruggeman, Dina, d. van Jacobus Zoeter en van Adriana Yisser. Overlijden. 31 Dec. Cathalijntje Herrebout, oud 3 m., d. van Marinus en van Maatje de Kraker. 1 Jan. Janna van den Ouden, oud 60 j., wed van Adriaan Durink, echtg. van Adriaan Jonkman. 4 Jan. Clara Regina van Ootegem, oud 18 d., d. van Augustus en van Mathilde de Maet. Axel. Geboorten. 20 Dec. Cornelis Daniel, z. van Daniel Cornelis Schieman en van Ebrina den Hamer. 23 Dec. Adriaan Pieter, z. van Cornelis Haak en van Maria Riemens. 28 Dec. Neeltje, d. van Karel Willem Kaijser en van Jaco- mina Cornelissen. 30 Dec. Jacobus, z. van Francois Bolle- man en van Elisabeth Wolfert. 31 Dec. Dirk, z. van Petrus Dieleman en van Jjanrina Adriana Dieleman. Overlijden. 20 Dec. Adriana Joris, oud 68 j., wed. van Adriaan van der Wiele. 23 Dec. Pieternella van Veerdegem Beaufort, oud 71 j., echtg. van Christiaan Minjon. 2 7 Dec. Cornelis Marinus de Regt, oud 10 m., z. van Cornelis en van Pieternella van Hermon. Clinge. Huwelijka-voltrekkingen. 27 Dec. Desiderius Ludovicus van Gassen. oud 33 j jm. en Prudentia Regina Lockefeer, oud 25 j., jd. Geboorten. 21 Dec. Jozeph, z. van Pieter Francies de Moor en van Constantia van den Bergh. 24 Dec. Anna Maria, d. van Pieter Augustinus en van Maria Louisa van de Vijver. Overlijden. 17 Dec. Hendrika Perpetua Maes, oud 66 j., echtg. van Clesns Marcellires de Potter. 22 Dec. Eduardus van Geetsom, oud 51 j., z. van Dominicus en van Amelia Talboom. Ilengsbl ij li. Huwelijks-aangiften. 20 Dec. Johannes Baptist Vleeskens (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Pitro- nella Merk, oud 29 j., jd. Jan Francies Schuren (van Bosch- kapelle), oud 25 j., jm. en Suzanna Merk, oud 27 j., jd. 27 Dec. Antonius Mannaart, oud 32 j., jm. en Apolonia Roctus, oud 27 j., jd. Judocus Maas, oud 27 j., jm. en Rozalia Elias, oud 31 j., jd. Geboorten. Alfred Anthonius Johannes, z. van Camillus Eduardus van Putte en van Appolonia Heijens. Maria Louisa, d. van Jan Francies de Meijer en van Rosalia de Bakker. Ossi'iii ***«-. Huwelijks-aangiften. 27 Dec. Judocus van Troost, oud 27 j., jm. en Rozalia Constantia Seij, oud 22 j.,jd. Overlijden. 16 Dec. Anna Catharina Perdaan, oud 83 j., wed. van Jan Francies Boechaut. Sint Jansfern. Huwelijks-aangiften. 20 Dec. Jo hannes Martinus Giele, oud 41 j., jm. en Eugenia Maria de Beule, oud 31 j., jd. 27 Dec. Petrus Goetkindt, oud 28 j., jm. en Melania Lippens, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec. Carolus Ludovicus Heij- man, oud 61 j., weduwn. en Julia Franciesca de Rechter, oud 40 j., wed. Franciescus Stekelinck, oud 57 j., weduwn. en Johanna Adriana Thoen, oud 65 j., wed. Geboorten. 21 Dec. Josephus, z. van Charles Louis de Kind en van Philomena de Smet. 22 Dec. Carolus Ludo vicus, z. van Felix Franciscus de Maaijer en van Leonia Maria Verdurmcn. 24 Dec. Josephina Maria, d. van Carolus Ludo vicus d'Hoogbe en van Julia Francisca de Smet. 27 Dec. Maria Margaretha, d. van Pieter Hubertus Versehelden en van Rosalia Ringoot. Overlijden. 19 Dec. Rosalia de Rechter, oud 65 j., echtg. van Johannes de Potter. 26 Dec. Petrus Ludovicus Want, oud 56 j, echtg. van Anna Kamp. 27 Dec. Augustus Jose phus d'Hooghe. oud 4 w., z. van Petrus Franciscus en van Maria Louisa de Vos. 31 Dec. Maria Julia van Hoeij, oud 6 m., d. van Franciscus en van Maria van Dorsselaer. JEaamslag. Geboorten. 23 Dec. Jacobus Cornelis, z van Marinus Jannis van Breen en van Elizabeth Geer- truida Leuuis. Overlijden. 17 Dec. Frederik Bakker, oud 79 j., echtg. van Maria de Rijke. 27 Dec. Krina Deij, oud 43 j., d. van Jacob (overl.) en van Maria Maas. 28 Dec. Adriana Lokerse, oud 29 j echtg. van Adolf Meinhard Knottnerus. 31 Dec. Pieter Hamelink, oud 60 j., echtg. van Metje den Hamer. VLAG. NAAM. Mb Van en naar. Lading. Belg. s.s. Eng. s.s. Eng. barge Eng. s.s. idem Belg. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem idem 3 Eng.3m.sch. Eng. s.s. 4 Deens. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Duits. s.s. Eng. sch. Eng.3xn.sch. Voor Ter Semen Cleves 1955 New-Castle Hailing 2199 Londen Genesta 350 - -ey Van Ter Senzent River Der went 2272 Londen Brio 3134 Shields Cleves 1955 Londen Ann Webster 2241 idem Voor r% Spindrift 2003 Louden Staincliffe 3586 Huelva Albert 1485 Londen Sea Belle 2152 idem Van Gent s Lizzie R. Wilce 457 Swaensie Dynamo 1364 Hull Hamlet 3137 Sunderland Calcler 1784 Goole Sea Gull 2100 Londen Antiquari 2915 Leith Plato 2244 Londen Nord 1635 Geestemunde Voor Selzaete t Coaltar I 621 1 Havre Van Selzaete Alembic 721 Oran ijzer stukg. pijpaarde stukg. ledig idem stukg. stukg. minerie stukg. idem pliosph. stukg. ledig stukg. idem idem idem ledig creosoot ballast H H 9 9 II II Voorm. - 'A

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3