Estamiiet „LA BELLE THE." Gemengde berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Logement's Lands Welvaren. Mijn welgemeenden heilgroet J. F. DE C00KER-HEIJENS, k Binnenland. Telegrafische berichten. De Koningin liecft Zaterdagmiddag met Prinses Elisabeth van Waldeck schaatsen gereden op de ijsbaan, gereserveerd voor het hof aan de achterzijde van het Huis ten Bosch, welk water thans door rasterwerk is afgescheiden van het voetpad langs den Bezuidenhoutschen weg. De Koningin-Regentes wandelde in den tuin met dames en heeren der hofhouding en enkele genoodigden, onder wie eenige adelborsten der marine. Des avonds heeft de Koningin-Regentes met Prinses Elizabeth de opvoering bijgewoond van Samson et Dalila in de Eransche opera. De Eerste Kamer is Zaterdag op reces uit- eengegaan, na eerst alle aan de orde gestelde ontwerpen te hebben afgedaan. Zoowel de Con- versie-wet als de Middelenwet zijn zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomcn. De eind-verslagen wezen er reeds op, dat geen discussie werd gewenscht. Wei beklaahde de Kamer zich, dat zij door de omstandigheden verplicht was de conversie zoo overhaast te behandelen, maar het viel den Minister niet moeilijk de gemaakte op- merkingen, welke bijna uitsluitend details betroffen, op bevredigende wijze te beantwoorden. Naar alle waarschijnlijkheid zal dus nu de conversie in het begin van 1896 plaats vinden. De Minister van waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden dat in de maand Maart van het volgend jaar een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben van candidaten, dingende naar een getuigschrift van voldoend afgelegd examen voor opzichter van den Rijkswaterstaat, volgens het in de Stct. no. 305 voorkomende programma, dat ook verkrijgbaar is bij Gebroeders van Cleef te 's Gravenhage. Staatsblad n°. 226 bevat het besluit van den 238ten December 1895, tot nadere aanvulling der voorschriften, gegeven bij Koninklijk besluit van 18 April 1890, Staatsblad n°. 64, tot uit- voering van art. 24 der wet tot regeling van het lager onderwijs. Art. 1 van dit besluit luidt Voor de bijzondere scholen, die over 1893 en 1894 genoten hebben de Rijksbijdrage, bedoeld in art. 54bis der wet op het lager onderwijs en ook over 1895 voor die Rijksbijdrage in aanmerking komen, is, indien zij op 1 Januari 1896 niet voldoen aan de vooTschriften van art. 2 van het Koninklijk besluit van 18 April 1890 (Staatsblad no. 64), voor zoover zij ook over 1896 aanspraak maken op eene Rijksbijdrage, gedurende dat jaar de naleving dier voorschriften niet verplichtend mits 1°. het aantal kinderen hetwelk op 15 Jan. 1894 als werkelijk school gaande bekend stond, sedert die dagteekening niet is of wordt vermeerderd in zoodanige mate, dat daardoor verineerdering van het aantal onderwijzers gevorderd wordt, zonder dat in deze vermeerdering is voorzien 2°. het verschil tusschen het volgens boven- genoemde voorschriften gevorderde en het aan de - school verbonden aantal onderwijzers niet meer dan een bedrageen 3°. het aantal onderwijzers, op het tijdstip van het in werking treden van het tegenwoordige besluit aan elke dier scholen verbonden, niet worde verminderd. Men verzekert den schrijver der Ilaagsche kroniek van de N. Gr Ct., dat de minister van financien zich den rusttijd zal ten nutte maken om niet alleen alles wat op de conversie betrekking heeft gereed te maken, ten einde dien maatregel nog in Januari uit te voeren, maar ook eene omwerking tot staiid te brengen van zijne perso- neele belasting, in verband met de reeds aange- brachte en eenige nieuw voorgestelde wijzigingen en ook naar aanleiding van 't veranderde tijdstip van invoering. De Tweede Kamer zal dus bij haar terugkeer een nieuw gewijzigd ontwerp vinden. TER NEUZEN, 31 December 1895. De dusgenaamde Nieuwjaarscollecte voor 1896 heeft ditmaal alhier opgebracht 655,37. In het vorige jaar werd tot dit doel gecollecteerd 601,75, benevens 10 ton steenkolen. Het op de Spijkerplaat, nabij Vlissingen, gestrand gekoperd Oostenrijksch barkschip ,/Zora" is Vrijdag te Vlissingen met de nog inhebbende lading rails en portlandceinent, in het openbaar verkocht voor 1400. Kooper werd de heer A. H. Polak, aldaar. '8 Gravenhage, 21 Dec. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot burgemeester van Zaamslag de heer J. Barendregt Az. Het getal oesters, dat de laatste 14 dagen voor Kerstmis verzonden is, zegt de Iers. en Th. Ct., kan men gerust op 2 millioen schatten. Ten gevolge dier dmkke verzending is er vrij wel werk. i Omtrent de prijzen is niets nieuws te vermeklen, zij zijn nog even laag, maar de daling zal nu vooreerst wel een einde nemen. Wegens achterstallige Rijksbelasting was tegen Zaterdagmorgen 10 uur een openbare ver- kooping van meubilair aangekondigd ten huize van een schoenmaker in de Lange Heerenstraat te Haarlem. Arbeiders en werkloozen waren in een strooibiljet opgeroepen bij de verkooping tegen- woordig te zijn, terwijl werd medegedeeld, dat Reens zou komen. Reens kwam echter een kwartier te laat. De verkooping was reeds afgeloopen, niettegenstaande de voorzitter van de afd. Haarlem van den Socialistenbond den deurwaarder had verboden tot den verkoop over te gaan. Door Reens werd boven de huisdeur opgehangen een tableau met de woorden,/Vrede op aarde, in de menschen een welhagen" en//Kom alien tot mij, die belast en beladen zijt." Op het Kamperzand bij Schokland zit sedert Woensdag j.l. een turfpraam aan den grond met de 6 opvarenden nog aan boord. Naar vernomeu wordt, zijn de menschen nagenoeg zonder eten, zoodat van uit Kampen pogingen in 'twerk zullen gesteld worden, het schip met de noodige proviant te naderen. Eenige dienstmeisjes te Tiel zouden volgens een mededeeling onder de ingezonden stukken van de Tielsche Ct. het volgende request hebben ver zonden z/Aan den WelEdelen heer Commmissaris van politie te Tiel. Geven met diepen eerbied te kennenvele, zeer vele dienstmeisjes, wonende te Tie! dat zij, door hare mevrouwen 's avonds uitge- zonden tot het doen van boodschappen, zoo sehrikkelijk, schrikkelijk veel last hebben van jongens, die haar op haren weg bemoeilijken door het werpen van voetzoekers dat zij, tengevolge daarvan, dikwijls onaangenaam- heden moeten ondervinden wegens beschadiging van ingekochte koopwaren, ja zelfs van haar eigen kleeding dat zij, met het oog op den a. s. Oudejaars- avond (waarop men gewoon is voetzoekers te werpen) vreezen te zullen hebben veel, zeer veel last van die kwajongensstreken, en daarom meenen te hebben, redenen UWelEdele beleefd te verzoeken de rondgaande politie-agenten te willen belasten met de bijzondere zorg voor onze persoonlijke vrijheid op straat en tot voorkoming daardoor van reeds dikwijls door ons ondervonden onaangenaamheden. 't Welk doende, Eenige Dienstmeisjes." Zaterdag werd te Haarlem weder instructie gehouden in de vergiftigingszaak van Krommenie. Het bevestigde zich, dat de instructie was over- gebracht op een geheel ander terrein. De levens- loop van de huishoudster, in deze zaak betrokken, werd namelijk aan een ernstig onderzoek onder- worpen. Yerschillende personen te dezer stede, die haar man vroeger, toen zij hier woonde, kennen, zijn bij den rechter-commissaris geroepen en, naar men verneemt, werd door vele getuigen hare waar- heidsliefde zeer in twijfel getrokken. De heer Van Slogteren, organist der Herv. kerk te Harkstede, begeleidde den tweeden Kerstdag als naar gewoonte het kerkgezang, met de tonen van het orgel. De predikant had twee verzen aan de gemeente opgegeven te zingen. Plotseling, toen het le vers geeindigd was, verstomden de tonen en bleef het orgel stil. Men ging naar de oorzaak daarvan zien en vond den ouden organist dood. De //Salak", van de Rotterdamsche Lloyd, op reis naar Java, is in aanvaring gekomen met de Engelsche boot //Peace", van Galatz naar Liverpool. De //Peace" zonk, maar het volk werd gered. De //Salak" is met zware schade te Lissabon binnengeloopen. De stoomboot //Norse King", van Baltimore naar Antwerpen, had, in 't gezicht van V lissingen een stormvlaag te doorstaan, waardoor 500 schapen van 'tdek spoelden, 12 paarden gedood werden en een boot werd weggeslagen. De Vlaardiugsche vischsloep //Charlotte Louise is hoogsf waarschijnlijk in den storm van 5 December door eene zware zee, koinende van de Doggersbank omgeworpen en gezonken. Op de kust bij Terrasina is eene boot aange dreven, waarin zich bevond het lijk van een zeeman. Op de boot stond de naam //Eanny Scott". De man scheen door gebrek en ontbering te zijn gestorven. Men vreest, dat de //Eanny Scott", een Engelsche brik, die 16 November van Candia naar de Clyde vertrok, op zee is gezonken. Een blanke, wilde volksstam, holbewoners, leeft, naar men van de Goudkust bericht, in de binnenlanden van Afrika, in het gebied aan gene zijde van den Koranzas. Een Mohammedaansch priester, die het bezocht heeft, verhaalt, dat de blanke wilden blond haar en blauwe oogen hebben, en zeer krachtig van lichaam en moedig, onafhan- kelijk van aard zijn. Zij doen al het mogelijke om vreemdelingen buiten hun gebied te houden. Voor de Kerstdagen zijn dit jaar uit Caen, in Normandie, niet minder dan 300,000 ganzen, kalkoenen en poularden naar Engeland verzonden, in 15,000 kisten. Uit Honfleur zijn 12 stoom- booten met gevogelte naar de overzijde van het Kanaal gestoomd, om voorraad voor de Londensche magen te brengen. Uit Soerabaya wordt van 26 Dec. aan de Java-Bode geseind z/Gisteren zijn hier in hechtenis genomen eenige Chineezen, beschuldigd van het namaken van bankpapier. Het hoofd der bende is Kwee Khe Soe, wiens medeplichtigen zijn Han Siauw Goan Poei Tjin Tik, Oei Tjiauw Tjiang, den graveur Pa Aminah en een sinkeh Chinees, die de drukker was. Toen de werkplaats op Tjindilan overvallen werd, was zij in voile werking. Een groot bedrag aan valsche bankbiljetten van f 500 en 1000 is in beslag genomen. Het bedrag dat aan valsche bankbiljetten werd uitgegeven is onbekend. Aan valsche acceptation is voor ongeveer f 600,000 in omloop gebrachtde handteekeningen werden gewaarmerkt door den notaris jhr. van der Does de Bye. Gedisconteerd werden de accepten door Tan Kim Tjiang tot een bedrag van f -300,000, Ong Tjong Han tot een bedrag van f 150,000 en de firma Nash Co. tot een bedrag van f 145,000. De advocaat mr. Gericke heeft de zaak ontdekt. z/Kwee Khe Soe is getrouwd met eene dochter uit de deftige, rijke en over het algemeen geachte familie Haneen jaar of wat geleden heeft hij aan den weg moeten werken, waarover toen veel is te doen geweest. Uit de omstandigheid dat onder de in omloop gebrachte valsche bankbiljetten ook van f 1000 waren, en een Chineesche koelie in het bezit daarvan werd gevonden, werd reeds vroeger opgemaakt, dat de falsarissen onder de gegoede Chineezen moesten worden gezocht." Naar aanleiding van deze inhechtenisnemingen zegt het Bat. Nieuwsblad //Hoe tengevolge der ongehinderde Chineezen-inportatie de toestanden hier op Java geworden zijn, blijkt uit deze ge- beurtenis. De Kongsie oplichters en falsarissen, daarin bedoeld, behooren tot en zijn geparenteerd aan de aanzienlijkste Chineezen van Soerabaya. Als dit fine fleur is, vrage men niet hoe erkende gladakkers zijn Hulst, 30 December. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Jan. 1.53 2.36 3.19 4.3 4.48 5.35 6.27 2.15 2.57 3.40 4.25 5.11 6.1 6.25 De ondergeteekenden zeggen, ook w namens hunne familie recht hartelijk dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling ondervonden bij de herdenking van hun zilveren echtvereeniging, terwijl zij tegelijkertijd elk een gelukkig nieuwjaar toewenschen. M. EIJKE en L. A. EIJKEVan der Swan. Ter Neuzen. Een voorspoedig jaar zij toegewenscht aan al mijne vrienden en begunstigers. Ter Neuzen. TH. ACKE. Bij den aanvang des jaars mijn compliment aan begunstigers. M. J. ADRIAANSEN. Ter Neuzen, 1 Januari 1896. Heil, Zegen en Voorspoed, zij toegewenscht aan alien. Ter Neuzen. G. J. BALKENSTEIN. G. H. BECKMANN. p. f Ter Neuzen. Bij de verwisseling van het jaar wenscht onder geteekende aan zijne vrienden, bekenden en be gunstigers zoo buiten als binnen deze gemeente een gelukkig nieuwjaar. C. L. VAN DER BENT. Ter Neuzen, 1 Januari 1896. aan vrienden en bekenden zoo van hier als elders Ter Neuzen. E. \AN DER BENT. Mijnen begunstigers en vrienden zoo binnen deze stad als elders mijn hartelijke Heilgroet bi de intrede van 1896. G. VAN DER BENT. Ter Neuzen, 1 Januari. HEILWENSCH AAN ALLEN. J. BEUN. Ter Neuzen, 1 Januari 1896. Gods besten Zegen zij toegewenscht, bij den aanvang van het nieuwe jaar aan miine vrienden en begunstigers, zoowel buiten als oinnen deze ulaats, door Ter Neuzen. P. J. T. BRUGGEMAN. Ileil en Zegen aan al mijne vrienden en begun stigers, zoowel buiten als binnen de stad. TH. BRUGGEMAN, Estaminet en Logementhouder. Ter Neuzen, Vlooswijkstraat. HEIL EN ZEGEN zij bij den aanvang van het jaar toegewenscht, aan alle begunstigers, vrienden en bekenden zoo miten als binnen deze plaats. J. Di: BRUIJNE, Mandenmaker enz. Ter Neuzen, Noordstraat. HEILWENSCH bij den aanvang van het nieuw- aar, aan begunstigers en vrienden zoo buiten als ainnen deze stad. Iz. BUTLER, Mr. Smid, Tholensctraat. Ter Neuzen. Schoenliandel, Ter Neuzen, wenscht zijnen vrienden en begunstigers zoowel buiten als binnen de stad een GELUKKIG NIEUWJAAR. Ondergeteekende wenscht vrienden en begun stigers zoowel buiten als binnen deze gemeente een gelukkig en voorspoedig jaar en beveelt zich weder beleefd in ieders gunst aan. Ter Neuzen, 1 Januari 1896. M. DEES Az., Tailleur, Dijkstraat D 75. Heil en Voorspoed in het nieuwe jaar aan vrienden en kennissen van buiten en binnen deze gemeente hartelijk toegewenscht door Westdorpe. ER. DELLAERT. Hartelijk geluk bij de intrede van 1896. JAC. DEIJ, Metselaar. Ter Neuzen. Aan mijn geachte clientele en vrienden, een gelukkig nieuwjaar. AUG. DIIAEZE, Ter Neuzen. Mr. Smid cn Zinkwerker. Bij den aanvang van het nieuwe jaar veel HEIL en ZEGEN. Hoek. M. J. VAN DIXHOORN. Bij den aanvang van het nieuwjaar Gods besten Zegen toegewenscht, zoowel binnen als buiten deze deze plaats, door M. VAN DOESELAAR. Ter Neuzen, 1 Januari 1896. Bij de intrede van 1896 wenscht ondergeteekende aan zijne vrienden, begunstigers en kennissen zoowel buiten als binnen deze veste een gelukkig nieuwjaar. Ter Neuzen, ADR. H. DONZE-Pothoven, 1 Januari. Nieuwstraat. Veel Heil en Zegen wenscht ondergeteekende zijnen vrienden en begunstigers buiten en binnen Ter Neuzen. J. J. DONZE, Winkelier. G. VAN DRIEL wenscht alien zegen In het nieuw begonnen jaar, En, die hem weer zijn genegen Koopen van zijn goede waar Groenten in diverse soorten, 'k Noetn ze hier niet alien op, Maar, om toch zoo wat te noemen, Verkoop ik appelen per kop. Ook diverse kool en boonen, Veldsla, ook zeer mooi van stuk, Kan ik uit mijn tuin u toonen, En 'k wensch u verder veel geluk. Ja, veel geluk in 't nieuwe jaar Burgers, boeren met elkaar, Maar vooral een dankbre klant En vrienden in het gansche land. Ter Neuzen, 1 Januari 1896. Op 1 Januari 1896 mijnen begunstigers en vrienden een gelukkig jaar gewenscht. A. A. EEKMAN, Eabriek van Minerale wateren. Ter Neuzen. Bij de vernieuwing des jaars brengen de onder geteekenden langs dezen weg hun Heilwensch aan alle vrienden en begunstigers, zoo buiten als binnen deze plaats. P. DE EOUW. Hoek- IZAAK DE EOUW. Bij de geteeken buiten a Heilgroe Ter E Bij d( teekende een gelu Ter E 1 Is En Eer Nu Bij Mij Gel Is Vee Mo En Mn Dei Ga< In Tre De Hij Me Ge Va On Da Da Ge Ma Te: De Ko Mc Ko Ge En En Da Mc Al: Kc Hi; In Ee Va En Ve Da Ter i Mijn en bek mij bij Ter Axel, 1 Jan Een en begi Ter i Gods b Ter Gelu aan mij Ter Heil begunst Ter Hij 1 wensch i aan all als bui Ter Ondergeteekende wenscht begunstigers, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Ter Neuzen, 1 Januari 1896. J. E. VAN ERAEIJEN HOVE. Mijn felicitei Ter Middenprijs per 100 kilo: Tarwe fi,75 a Rogge 7,40 a Wintergerst 6,75 a f Zomergerst 6,00 a Haver 4.50 a Erwteu /6,50 a Paardenboonen 6,50 a Duivenboonen f 7,00 a Witteboonen 11,a Bruineboonen /10,50 a Boekweit Lijnzaad a Aardappels Koolaaad per zak van 106 liters Boier per kilo 1,00 a Eieren per 26 stuks 1,35. Er waren ter markt te koop gesteld 9 stuks hoornvea en 29 varkens. Verkocht S stuks hoornvee en 15 varkens. Gei Gei

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2