Gemengde berichten. Telegrafische berichten. op grond van de daar te lande geldende veeartsenij- kundige voorschriften de toelating van uit Nederland ingevoerde runderen of schapen mochten weigeren, de geweigerde dieren weder in Nederland zullen kunnen worden ingevoerd op de volgende voor- waarden 1°. dat de invoer geschiede langs dezelfde lijn als de uitvoer plaats greep 2°. dat aan het grensstation hetzij in originali dan wel in gewaarmerkt afschrift of uittreksel de vrachtbrief worden overgelegd, welke bij den uit voer tot geleiding heeft gestrekt 3°. dat het vee niet verder dan het grensstation worde vervoerd dan na door den districtsveearts of een zijner plaatsvervangers te zijn onderzocht. De heeren Rutgers van Rozenburg c. s. hebben op de regeling der personeele belasting- amendementen voorgesteld, orn de belasting naar den zesden grondslag (rijwielen) nader te regelen. Zij hebben thans voorgesteld te heffen f 3 voor elk een persoons-rijwiel, en f 5 voor elk rijwiel, ingericht voor meer dan een persoon en dragen thans voor eene bepaling, strekkende ten bate van hen, die, door den aard van hun beroep of bedrijf, vaak in de noodzakelijkheid gebracht, be- langrijke afstanden af te leggen, (geneeskundigen, winkeliers, werklieden, boerenarbeiders, openbare beambten) zich daarom een rijwiel aanschaffen, en zonder deze gunstige bepaling ten voile be- lastingplichtig zouden worden, of nooit tot vermaak van dat rijwiel zouden kunnen gebruik maken. Yoorts stellen zij eene vrijstelling voor ter voor- koining van het min wenschelijk belasten van rijwielen van jonge kinderen, tevens ten bate komende van de bezoekers der lagere school, vooral ten plattelande. Met eene gedeeltelijke vrijstelling,door het vijftal voorgesteld, wordt bedoeld den druk der belasting te verminderen voor houders van halfgesleten of z.g. tweedehands-rijwielen. Mede wordt voorgesteld het hoofd van een gezin te doen beschouwen als houder mede van rijwielen van zijne vrouw en van inwonende minderjarigen. Verder hebben de voorstellers een reeks van voorschriften ontworpen ter verzekering van een algemeene en nauwkeurige toepassing der belasting, al gaan hiermede zekere omslag en niet onbelang- rijke kosten gepaard, welke intusschen ruim gedekt worden door het afsnijden van ontduikingen op belangrijke schaal en de hiermede hoogere opbrengst der belasting. Elk niet van belasting vrljgesteld rijwiel moet van overheidswege voorzien worden van een merk, bevattende een nummer, en bovendien van een plaatje, vertoonende dit nummer. Het berijden van een rijwiel, niet voorzien zijnde van het merk of plaatje, wordt gestraft met boete van ten hoogste 25. De belasting wordt over 1896 en 1897 slechts voor de helft geheven, tot verlichting van alle rijwielhouders, gedurende de eerste twee jaren. Ten aanzien van het merken van rijwielen voor de eerste maal, zal wellicht later een overgangs- bepaling worden voorgesteld. Naar men verneemt zullen, ten gevolge van het gebrek aan water gedurende deze campagne, het volgend jaar bij de fabriek Wittouck verschil- lende proeven genomen worden om zoutwater (zeewater) te gebruiken. De Reuter seint uit BrusselDe Belgische staat heeft eene overeenkomst getroffen met den /Grand Central Beige" betreffende het overnemen van de lijn Antwerpen-Rotterdam en de lijn der //Est Beige" tusschen de Sambre en de Maas. De voorwaarden voor deze overneming zijn nog niet bekend, maar men gelooft, dat zij voordeeliger Hij ontkende ook volstrekt niet, dat hij, in zijn wanhoop over Gertrude's handelwijze, zware be- dreigingen had gedaan, maar voegde er bij, dat die slechts op zijn eigen persoon gedoeld hadden. Men geloofde hem niet; in zijn hartstocht, dacht men, was hij wel in staat, de hand aan zijn vroe- gere geliefde te slaan. Zoo bekeken, scheen zijn verder verhaal van de gebeurtenissen volstrekt ongeloofwaardig. Door welke oorzaak zou Gertrude zoo plotseling tot de overtuiging gekomen zijn, dat hij onschuldig was? Waarom wilde zij hei- melijk met hem naar Amerika vertrekken en haar familie in den waan brengen, dat zij dood was En dan er was geen enkele reden bekend om zulk eene handelwijze te rechtvaardigen. ffZij wilde al de kwellingen ontgaan, die men haar nog kon aandoen gedurende de twee jaren, die nog tot haar meerderjarigheid moesten ver- loopen," verklaarde hij. //Wanneer wij eenmaal getrouwd waren, kon men ons niet meer scheiden. Het ergste, wat ons kon overkomen, was, dat haar voogd weigerde de renten uit te betalen." z/En u kon overkomen, dat men u als deserteur behandelde," merkte de president op. //O neen, ik had verlofvoor dat dit was ver- streken, had ik om verlenging daarvan kunnen vragen, of wij konden naar hier teruggekeerd zijn. Ware ik niet gearresteerd z/En had men het lijk niet gevonden, dan zoudt ge zonder straf weggekomen zijn," viel de president in. z/Het is Gertrude's lijk niet." De president wees hem er op, dat de bloed- verwanten het lijk hadden herkend en dat er niets bekend was van het vermissen van eene andere jonge dame, maar toch bleef George volhouden. zijn voor de yEst" dan voor de lijn Antwerpen- Rotterdam. De overeenkomst moet gevolgd worden door overeenkomst met Frankrijk en Nederland, voor zooveel betreft de op het gebied dier staten gelegen gedeelten van genoemde lijnen. TER NEUZEN, 6 December 1895. In de op heden gehouden vergadering van den Dijkraad der Waterkeering van den Calamiteuzen polder Nieuwe Neuzen, is eene voordracht van drie personen opgemaakt voor de benoeming van een Lid van het Bestuur, ter voorziening in de vacature op 10 November jl. ontstaan door het overlijden van den heer H. Wolfert Dz. Als eersten kandidaat werd verkozen de heer Ad" Eranse Cz., als twee den de heer W. G. Diele- man Adz. en als derden de heer And3 Bareman Wz., alien wonende te Hoek. Tot ontvanger-griffier van de polders Oud en Jong Breskens is benoemd de heer H. G. Hammacher te Groede. De heer D. Vooren, te Ambon, is benoemd tot adjunct-inspecteur van onderwijs in de 5e af- deeling in Ned. Oost-Indie. Bij de firma M. J. H. Kessels te Tilburg verscheen dezer dagen eene groote fantaisie voor piano (tweehandig) overdeOud-Hollandscheliederen (van A. Valerius 1626) bewerkt door Joh. M. Coenen, orkest-directeur van het paleis van Volks- vlijt enz. te Amsterdam. Dit muziekstuk met fraaie titelplaat, waarop een schoon en goed ge- lijkend portret van H. M. Koningin Wilhelmina prijkt, is in fijnste gravure en op best papier gedrukt. De liederen'tOude Wilhelmus, 't Ontzet van Bergen op Zoom, Bede voor 't Vaderland, Spotlied op de Bossie, Dankgebed, Afscheid, Krijgs- lied komen er alle in voor en zijn zoodanig bewerkt, dat het stuk zeer gemakkelijk zelfs voor min gevorderde pianisten te spelen is. Dit omvang- rijk, voor iedere gelegenheid passend muziekstuk (8 pagina's) wordt gedurende de maand December elk muziekliefhebber die er om vraagt, gratis en franco toegezonden. Wij raden de pianospelers aan van deze gelegen heid gebruik te makenze is gewis meer dan voordeelig. Zaamslag. De heer A. H. de Vries, hoofd der openbare dorpsschool, heeft tegen 1 Maart 1896 eervol ontslag uit die betrekking aangevraagd. Westdorpe, 6 Dec. Gisteren werd alhier een tweejarig kindje door een geladen wagen overreden het was onmiddelijk dood. iJzendijke. D*. G. Wijnmalen zal volgens zijn mededeeling aan leden van 't kerkbestuur en aan ambtsbroeders tegen 1 April a. s. zijn emeritaat aanvragen. Een genoeglijken rust na meer dan vijftigjarige bekleediug zijner bediening zij den waardigen grijsaard geschonken. Middelburg, 6 Dec. Heden werd alhier in het gebouw van het Prov. bestuur aanbesteed het driejarig onderhoud van het kanaal door Walcheren en daarbij behoorende werken. (Raming f 28,000 per jaar). Het minst werd hiervoor ingeschreven door den heer C. van der Hooft te Ter Neuzen, voor de som van 26,368 per jaar. Op de vraagwaarom de jonkvrouw dan niets van zich had laten hooren, of waarom zij niet terug- gekomen, was hij nu niet op den afgesproken tijd te Liverpool was verschenen, antwoordde hij met bevende stem, dat hij dit niet wist, en deze onzekerheid had hem in de gevangenis nog het meest van alles gekweld. z/Er moet haar een ongeluk overkomen zijn; ik vrees thans werkelijk, dat zij dood is riep hij uit, en jammerende bedekte hij zijn gelaat met beide handen. De president gaf hem verlof te gaan zitten, en nu begon het getuigenverhoor. Eerst werd mijn- lieer Von Melnik opgeroepen. Deze schilderde met levendige kleuren den angst, dien hij en zijn vrouw hadden uitgestaan wegens Gertrude's uit- blijven en hoe hij met zijn personeel aan het zoeken was gegaan. Hier stond de verdediger op en vroeg, waarom de jonkvrouw altijd alleen zulke verre wandelingen ondernam. wDat was zij gewoon en ze wilde zich daarin niet beperkenze was een beetje eigenzinnig," verklaarde Melnik. z/Het is toch opmerkelijk, dat zij die wande lingen voortzette, nadat zij de verloving had afge- broken. Zij moest toch weten, dat zij hem in het bosch zou ontmoeten," merkte Dr. Pfeiffer op. z/Dat wist zij, en ik geloof zelfs, dat zij dit volstrekt niet wilde vermijden. Het kwamgeheel met haar karakter overeen, hem voorbij te loopen en hem te toonen, dat zij niets met hem meer wilde te doen hebben." Daarover door den president ondervraagd, gaf George toe, dat deze onderstelling van den getuige juist was, en dat hij tot vertwijfeling was gedreven Kantongerecht te Top Neuzen. door den zwijgen afkeer, dien zij hem bij elke ontmoeting had betoond. z/IIadt ge dan geen vrees, dat zulk eene ont moeting bij het oploopend karakter van den be- klaagde tot een noodlottige gebeurtenis kon leiden vroeg de piesident op eenigzins verwijtenden toon. z/Ik was daar wel bezorgd over, maar mijn macht over mijn schoonzuster reikte niet ver genoeg om haar die verre wandelingen te beletten. Zij volgde altijd haar eigen wil." Die laatste woorden sprak hij aarzelend uit, alsof hij slechts ongaarne iets minder goeds van de overledene wilde uiten, en voegde er nog bij //Bovendien kon ik niet verwachten, dat iemand zoo slecht zou zijn." Bij deze woorden sprong George op, dreigde met de vuist en wilde spreken, doch zonder een woord te zeggen, zakte hij op de bank neer. De verdediger zeide nu tot Melnik; yEr wordt gezegd, dat tusschen u en uw schoonzuster geen goede verstandhouding bestond." z/Deze meening is niet geheel juist," antwoordde Melnik lachend, //ik heb mijn schoonzuster altijd goed mogen lijdennog kind zijnde had zij wel een afkeer van mij, doch ik heb dat toegeschreven aan jaloerschheid. Later is dat uitgesleten, en wij gingen goed met elkaar omhet beste bewijs daarvoor is wel, dat zij, tijdens ons verblijf op den Godeberg, als lid van ons gezin leefde." (Wordt vervolgd.) De Zweedsche bark ylndien" is eergisteravond door twee sleepbooten naar Rammekens gesleept en daar op het droge gezet om daar verder te worden gelost. Door den hevigen storm, die eer- gisterennacht en gisteren woedde, bevonden zich de aan boord tijdelijk vertoevende H. Bogerd en J. Verbrugge in gevaar, zoodat te Vlissingen te 3^ ure de reddingsboot uit de nieuwe haven tot assistentie vertrok, onder bevel van schipper Van Hoepen. De achterste mast van de ylndien" is weggeslagen. De opvarenden zijn gered en aan den wal gebracht. VI. Ct. Eergistermiddag hield een agent van politie aan het station D. P. te Rotterdam twee jongens aan, die daar op verdachte wijze rondliepen. Van een hunner, een knaap van 14 jaar, bleek weldra dat hij bij verschillende winkeliers inkoopen ge daan had en zich een nieuw pak kleeren had aan- geschaft. Naar het politiebureau Overgebracht, bekende hij te Amsterdam, waar hij woont, door zijn patroon, een diamantslijper, te zijn uitgezonden om een bankbiljet van f 40 te wisselenvan dat geld had hij daar met een kameraadje f 10 ver- teerd, en vervolgens was hij per spoor naar Rotterdam vertrokken, na eerst Haarlem en's Graven- hage bezocht te hebben. De politie te Rotterdam heeft aan verschil lende kassiers- en wisselkantoren aldaar meegedeeld, dat er wederom valsche bankbiljetten van 10 0 gulden in omloop zijn gebracht en wel tot een bedrag van twintig duizend gulden. Te Amsterdam zouden er nl. reeds zijn aangeboden. Als verdacht van de hand te hebben in de talrijke branden, welke in den laatsten tijd te Etten-Leur der bevolking schrik aanjoegen, is een inwoner van Prinsenhage gearresteerd. De man moet niet wel bij het hoofd zijn. Het aantal verschillende boomen, dat alleen op Zuid-Beveland in de laatste weken is, of in de volgende nog zal worden verkocht, kan op ruim 9000 worden geschat. Uit Rotterdam wordt gemeld dat aldaar sedert eergistermiddag vier uur vermist wordt de zesjarige Leonardus van Gijzen, aan het Roodezand. Hij is het laatst alleen gezien, drinkende aan den fontein op den hoek van de Hoogstraat en het Roodezand. Het //Centrum" komt het voor dat, nu in de laatste jaren van de meest groote misdaden in ons land de bedrijvers onbekend blijven, er meer aandacht moet worden geschonken aan een anderen eisch. In plaats dat men roept //Men moet den moordenaar hangen" zou het veeleer dienen te klinken //Men moet den moordenaar grijpen." Met alien eerbied voor de goedgemeende, doorgaans op zichzelf goedgeslaagde pleidooien voor de wederinvoering der doodstraf, maken zij bij de aanschouwing van de onmacht van politie en justitie in ons klein huiselijk landje, in de meeste gevallen van dien aard wel eenigszins den indruk van de onderhandelingen over de huid van den beer, die nog niet geschoten is. De visscherlieden W. Pinnema en W. Hof- meijer te Woudsend hadden dezer dagen een aardi g buitenkansje. Bezig zijnde met het visschen met de zegen op de Oudegasterbrekken, hadden zij nl. het geluk in een trek niet minder dan ruim 400 0 halve kilogr.; karper binnen te halen, die ze tege n 14 ct. per half kilogr. of ruim f 560 van de hand konden doen. Een agent van politie 3de klasse te Rotterda m is, op last van den hoofdcommissaris, met een boete van f 2 gestraft, omdat hij in politiek een bierhuis zonder vergunning binnen was gegaan, een glaasje jenever had gevraagd en daarop den kastelein, die er //inliep", bekeurd had. Welke ernstige gevolgen het veroorzaken van een schrik kan hebben, is dezer dagen te Beesd op treurige wijze gebleken Een jong meisje, krachtig en gezond, struikelde voor enkele weken op een donkeren avond over een zwart voorwerp, dat later bleek een jongen te zijn, die zich opzettelijk op den grond had gelegd, om schrik aan te jagen. Nog denzelfden avond moest een geneesmiddel aangewend worden, om haar geschokte zenuwen tot rust te brengen. Niets mocht echter baten. Hare zenuwachtigheid ging over in krankzinnigheid en thans is zij overleden. Een merkwaardig geval van slimheid bij runderen, anders op dat gebied nog al tamelijk ongunstig aangeschreven, deed zich dezer dagen te Schagen voor. Door een drietal veehouders werden op de markt 4 gras-kalveren aan een landbouwer in den Anna-Paulownapolder, ongeveer 21/2 uur van Schagen gelegen, verkocht. Des nachts wisten de beesten de afsluiting van het hok, waarin men ze tijdelijk had opgesloten, te verbreken, waarna ze den terugtocht naar Schagen hebben ondernomen. 's Morgens in de vroegte vond ieder der verkoopers zijn gewezen eigendom loeiend voor de hoeve staan. Zitting van 6 December 1895. Veroordeelil J. J. K., drogist te Ter Neuzen, ter zake van overtrading der wet op de artsenijbereidkunde tot eene boete van 1, subaidiair 1 dag hechtenia. E. M., gezagvoerder van het stoomachip .Astrologer" te Leith, ter zake als vorentot een koeta van 10, tubs. 10 dagen hecht. L. A. S., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van overtrading der wet op het lager onderwijs tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. M. C., winkelierster te Sas van Gent, ter zake van over trading der boterwet; tot eene boete van fx, subs. 1 dag hecht. E. C., schipper te Bouchaute, ter zake van overtrading der wapenwettot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen tweeloops- jachtgeweer. M. L, bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van over trading der jachtwettot eene boete van 6, subs. 4 daran hecht. A. d. P., jager te Axel, F. B. d. M., landbouwer te Zaamslag, ter zake als vorenieder tot eene boete van 2 subs. 2 dagen hecht. J. R., landbouwer te Zaamslag, ter zake als voren tot eene boete van 1 I, subs. 1 dag hecht. E. W., werkman te Wachtebeke, ter zake van overtrading der visscherijwet; tot twee boeten elk van f 2, subs 2 dagen hecht voor iedere boete, met verbeurdverklaring der fuik. H. H., slachter, P. J. V., winkelier, te Ter Neuzen, G. H., winkelier, M. v. Swinkelierster, te Axel, S. D., idem te Zaamslag, P. d R., idem te Sas van Gent, P. d. R., melk- verkooper te Westdorpe, P. F. W., kruidenier te Philippine, ter zake van overtrading der ijkwet; ieder tot eene boete' van f 1, subs 1 dag heeht. G H. B., manufacturier te Ter Neuzen, ter zake als voren tot twee boeten elk van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. E. G., winkelier te Ter Neuzen, ter zake als vorentot vijf boeten elk van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete, met verbeurdverklaring en vernieling der in beslag genomen maten en gewichten. E. C. en J. P., herbergiers te Sas van Gent, ter zake van overtrading der drankwettot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. H., slijter te Sas van Gent, ter zake nls voren toj twee boeten elk van f 5, subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. L. A. H., bierhuishouder, en M. W. v. R., bierhuishoudster, te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht. C. N., bierhuishoudster te Westdorpe, en R. C., idem te Sas van Gent, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 15, subs. 15 dagen hecht. N. v. D., bierhuishoudster te Westdorpe, V. C., idem te Sluiskil, en M. J. H. A winkelierster te Sas van Gent, ter zake als voren; ieder tot eene boete van 20, subs. 20 dagen hecht. J. B. d Lbierhuishouder te Sas van Gent, ter zake als voren; tot eene boete van 30 en 2, subs. 20 en 2 dagen hecht. J. d. B., te Boschkapelle, en S. v. N., te Wijnckel, schippers, ter zake van overtreding der wet op de kinderarbeidde eerste tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht., de tweede tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. V., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake van stroo- perij tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. T. C. H., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene gevangenisstraf van 10 dagen. H. v. P. en J O., beiden zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij de eerste tot eene boete van 1, sub. 1 dag hecht., de tweede tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. H., huisvrouw, en A. H., dienstmeid te Ter Neuzen, ter zake van verwekken van nachtrumoer, waardoor de nacht- rust kan worden verstoordieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. F. v. R., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren en wegens het zich bevinden in kennelijken staat van dronken- schap op den openbaren wegtot twee boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hecht T. T., koopman te Axel, ter zake van op den openbaren weg trekdieren laten staan, zonder voorzorgsmaatregelentot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. C. V. d. H., kleermaker te Westdorpe, ter zake van ver- blijven in eene herberg na sluitingstijdtot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. G., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van zijne herberg niet sluiten op sluitingstijd, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. G. K., lantaarnopsteker, M. B., J. J. en J. d. D.. werk- lieden, alien te Ter Neuzen, J. C. S., werkman, D. v. d. P smidsknecht, J. V., knecht, alien te Axel, S. v. V., schipper te Philippine, L. v. D., schrijver te Zaamslag, A. D., schipper te Selzaete, E. M werkman te Assenede, en F. S., zonder beroep, alien ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. A. d. W., tuinman te Ter Neuzen, C. A. d. W., werkman te Axel, en H. M., zonder bekende woonplaats, ter zake als voren; ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. P., koopman te Zaamslag, ter zake als vorentot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. C. B., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren bij eerste herhalingtot 3 dagen hecht. J. D., metselaarsbaas ter Ter Neuzen, ter zake als voren bij tweede herhaling; tot 14 dagen hecht. Allen in de kosten. VrijjjesproUen i E. L„ winkelierster te Zaa mslag, ter zake van overtreding der ijkwet. De kosten hiervan te dragen d/or den Staat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2