U n i e - r e d e. bandvepzekering-Iaalscliappi ..HOLLAND" Het W00NHUIS. Dieuwe werteo HedefiancIsGhe Bank. OPEMBARE VERKOOPIMg! oiiHii van het harierhospltaal vai Gent, Te huur: Frachtigs nisiiwe Fatronen ALMANAKKEN SCHSURKALBHMRS Ter Nam. P. J. TAN DE SANDE. I Iande!sbericbten. Advertentien. BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. b' 120 Wilgentronken zonder gewaai en 25 Kanadaboomen, gevestigd t e Dordrecht. J. A. MEERTENS Jac.zn Doktor Burvenich, Selzaete, voor Teekenlappen, VOORHAN DEN den raad gekozen, voerde bij daar een soort van stelselmatige oppositie, die in 't oog van de buitenwereld moest doorgaan voor ijver en nauw- gezetheid in de behartiging van de zaken der gemeente, maar die bij velen den indruk maakte van een jacht maken op goedkoope populariteit. Deze oppositie had dan ook tengevolge, dat ver- scbeidene leden van den raad bij de periodieke aftrediug in dit jaar ronduit verklaarden geen ver- kiezing te zullen aanvaarden, wanneer de bnrgerij den heer Van Wermeskerken herbenoemde. Toen deze toch weer gekozen werd, hielden zij zich aan hunne verklaring en bedankten voor bunne herbenoeming, ja sloegen zelfs een tweede beuoeming af. Andere notabelen ingezetenen, die daarop uit de stembus kwamen, volgden dat voorbeeld, zoodat eerst na eindeloos stemmen en kiezen de gemeenteraad weer voltallig werd." Aan het Nwsbl. v. Nederl. deelt men het volgende mede ,/Het was reeds langen tijd bekend, dat er groote oneenigheden bestonden tusschen den notaris en zijne vrouw en meermalen zijn zij reeds van plan geweest om door scheiding van tafel en bed een einde aan dit treurig leven te makendoch telkens werd er van afgezien met het oog op de twee kinderen, van wie de oudste 14 jaren telt. Eenige maanden geleden evenwel is door den notaris eene vordering tot scheiding ingesteld tegen zijne vrouw op grond mishandeling. Zij zou hem tot twee malen van toe een zwaar stuk ijzer, dat voor het ophalen der vensterramen gebruikt wordt, naar het hoofd hebben geworpen. Van dat oogenblik schijnt het voornemen bij haar te zijn opgekomen om haar man van het leven te berooven. Als middel schijnt zij anti- piryne gebruikt te hebben, dat in sommige gevallen wel eens als geneesmiddel wordt gebezigd en als zoodanig nog al gemakkelijk in de apotheken te verkrijgen is, maar dat, wanneer het in eenige groote hoeveelheid wordt ingenomen bepaald doo- delijk is, vooral ook wanneer het in aanraking komt met alcohol. Vooraf moet zij iutusschen in alle stilte het leven van haren man voor een aanzienlijk bedrag verzekerd hebben. Gedurende het onderzoek van het bier en van de jenever werd zij in haar woning gelaten onder bewaking van twee rijksveldwachters. Ze moet zich toen buitengewoon kalm gehouden hebben, sprak over allerlei dingen, maar vermeed alles zorgvuhlig wat op vergiftiging betrekking had. Zij moet tot dusverre alle schuld ontkennen, niet- tegenstaande, dat groote hoeveelheden anti-piryne in haar bezit en ook in het bier en de flesch je never gevonden zijn." De Duitsche bladen zijn vol van het heuglijke feit, dat de rechtbank te Miinehen zich verwaardigd heeft te beslissen in eene aangelegenlieid, waarin ieder bierdrinker belang moet stellen. Niet van het ,/Biergericht" der Duitsche studenten, van dit academiseh-gerechtshof, dat alle quaesties aan de biertafel zoo snel en fideel uit de wereld weet te helpen en derhalve ook bij de scheidsrechters zelf zeer in trek is, voornamelijk omdat zij bij hunne juris dictioneele werkzaamheden hun wijsheid naar hartelust mogen putten uit aanzienlijke doses z/Freibier," is hier sprake, doch van een echte rechtbank onder de hooge bescherming van vrouwe Themis. Om kort te gaanhet Miinchener //Amts- gericht" veroordeelde dezer dagen een kastelein, die uit kracht der gewoonte en helaas ook uit hoofde van zijn beroep, opzettelijk schuim voor bier aan den man bracht, wegens oplichting tot 7 dagen gevangenisstraf. Natuurlijk zijn de rechters die dit vonnis wezen, in de achting der bierdrinkende wereld tot een ongekende lioogte gestegen en men vreest, dat Salomo's beroemdheid in 't vergeetboekje zal geraken. Een vreeselijke gebeurtenis had Dinsdag plaats in de rue Mallet te Parijs. Eenjongeman, Emile Lague, straatslijper van beroep, doodde zijn vroegere vriendin, Ameline Bedeix, wier eenig misdrijf was, dat zij zijn brutaliteiten moede, van hem gevlucht was, en een andereu beschermer had opgezocht. Bizonderheden betreffende deze misdaad laten wij hieronder volgen. Dinsdagavond omstreeks 9 uur zocht Ameline haar nieuwen vriend op in een wijnhuis der rue Beaufleury. Deze jonge man heet Sarthou en is kruier van beroep. Toen zij hem in het wijnhuis aantrof, riep zij in groote woede//Kom mee, Lague heeft photografieen en nog andere dingen bij mij gestolen Dadelijk ging Sarthou met haar mede naar de rue Mallet, waar Lague woonde, en klopte aan zijn kamer om hem te vragen of hij het was, die de photografieen had medegenomen. Daar slechts de ouders van Lague thuis bleken, gingen zij weder heen, toen juist de gezochte thuis kwam. Sarthou deed hem heftige verwijtingen over de ontvreemding der photografieen, waaraan Ameline gehecht was. ,/Om haar weer terug te krijgen hebt gij de photografieen gestolen," schreeuwde Sarthou, //maar geloof niet, dat je toeleg geluk- ken zal." Woedend stormde Lague naar binnen, en terug- keerende met een enorm groot mes, wierp hij zich op Ameline, en stak haar het-lemmet tot aan het heft in de linkerborst. De ongelukkige zakte in elkaar, zeggende //Ik sterf." Terwijl de moordenaar vluchtte, bracht Sarthou de gewonde naar het dichts bijgelegen hospitaal, waar zij eenige oogenblikken na aankomst stierf. Nog dienzelfden avond werd de 24jarige moor denaar gearresteerdhij zegt dat de bedreigingen van Sarthou hem woedend gemaakt hadden dat deze hem met een mes dreigde en dat hij toen eveneens zich heeft gewapend om zich te verdedigen heeft hij toegestoten, zonder evenwel een bepaald doel te hebben. Alles scheen rood voor zij n oogen en hij stiet in het wilde weg. Na deze verklaringen werd hij naar degevangenis geleid. Als een sprookje uit de //Duizend en een Nacht" klinkt de geschiedenis van een eenvoudigen Engelschen burgerjongen, die een onaanzienlijk postje in de //City" van Londen bekleedde, zich op zekeren dag in beursspeeulatien wikkelde en op een mooien morgen tot de ontdekking kwam, dat hij koning was van de geldmarkt en de rijkste man van de'wereld. //Barney" Barnato, dat is de naam van dezen geluksvogel, was weinige jaren geleden verbonden aan een circushij bezat een klein kapitaalje en belegde dit in //Kaffirs." //Kaffirs" zijn aandeelen in de betrekkelijk nieuwe Transvaalsche goudmijnen. In die dagen was er als 't ware een koorts uitge- broken onder de speculantenmannen, vrouwen en kinderen, iedereen in Londen wilde //Kaffirs" hebben. De aandeelen rezen ontzaglijk, dagelijks werden er vermogens gewonnen en de instorting, welke door wijze profeten werd voorspeld, bleef steeds uit. Van deze speculatie werd Barnato, de gewezen circusman, weldra het middelpunt. Hij begon met een klein bedrag in Kaffirs te beleggen en had het geluk te winnen. Vol vertrouwen op zijn goed gesternte waagde hij toen zijn geheele winst, won opnieuw en was millonair. Hij speelde door met dolzinnige vermetelheid, won opnieuw, won nog eens, won altijd Thans wordt hij begroet als een man, die voor 100 millioen pond sterling niet opstaat. Een van zijn kleinste eigendommen is een bank, die oor- spronkelijk een kapitaal bezat van 12 A millioen pond sterlingnu wordt het geschat op 45 mil lioen. Dit is echter maar een appeltje voor den dorst. Het grootste deel van Barnato's rijkdom bestaat in een voorraad //Kaffirs". Kon hij deze aandeelen tegen de marktprijs verkoopen, dan ontving hij er ongetwijfeld meer geld voor dan eenig menscli in de wereld bezit. Toch is deze eindeeuwsche Aladin niet wat men noemt een geld-koninghij is een //goede vent" gebleven. Ofschoon plotseling tot eene duizeling- wekkende hoogte gestegen, is hij noch hoogmoedig, noch opgeblazen geworden. Op zijn kantoor in de' „City" is hij ongenaakbaar als de Keizer van China: zijn huis in het West-End staat voor alle bezoekers, ook voor de vroegere circus-vrienden open voor alien is hij //Barney" gebleven. In het Noorden van Europa is thans de winter ingetreden en was de Newa reeds Woensdag met drijfijs bezet. Op andere plaatsen was de winter ingevallen met harde vorst, zwaren sneeuwval en storm. De werkstaking van de metaalwerkei* te Gent, die reeds twee maanden duurt, is geeindigd. Een deputatie van de werklieden is naar Van den Kerchove toegegaan en heeft verzocht het werk te mogen hervatten op de voorwaarden door den patroon gesteld. Men zou heden (Maandag) aan 't werk gaan. Men beschuldigt //Vooruit," nu zijn kiesdoel bereikt is, de werklieden in den steek, te laten. Onder de werkersbevolking verwekt het opschudding. Rotterdam, 25 November 1895. Graanmarkt. Voldoeude aanvoer voor de vraag. Rogge en Paardeboonen 10 cent lager Bruine boonen 25 cent hooger. Graansoorten, meel onveranderd. Men noteert Puike Zeeuwsche Tarwe f 6,60 a f 7,10 goede en mindere dito f 5,40 a f 6,40 Kogge 4,10 a f 4,40; Wintergerst f 3,50 a /4,40; Zomergerst /3,50 a /4,20; Chevalier /4,25 a 5,Haver f 2,a 3,10, alles per hectoliter. Paardeboonen 5,a 5,30 Bruine boonen f 9,50 a 9,75; Witteboonen 11,50 a 12,50; Blauwe erwt.en, 5,a /8,50; Kanariezaad 6,25 a 7,75, per hectoliter. Meel. Prima inlandsch 9,50 A 10, le kwal. 8,50 a 9,2e kwal. Duitsch 6,50 extra Hongaarsch 14,a 14,50; le soort 11,75 a 13,prima Amerik. 10,75 a 11,50 Zeeuwsche Tarwebloem 12,50 Inland- sche roggebloem 10, per 100 kilo. B u i t e d 1. Granen. Tarwe per 2000 kilo f 150 tot 160 Rogge Helena 110, Taganrog f 100 per 2100 kilo Gerst Odessa 99 a 100 per 2000 kilo Haver Reval 5,90 a 6,per 100 kilo; Mai's 4,90 a 5, Runderprijzen 54, 56, 64, kalveren 75, 85, schapen 50 a 55, varkens 32 a 36 cent per kilo; graskalveren 30 a 70; biggen 5 a f 12, per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche Jammen 1,70 a f 2,per mud. Boterprijzen 48, 52, 56 in vaten en in stukken 60 a 70 cent per half kilo. Zeeuwsche Eieren 5,50 per 100 en buitenlandsche 3,50. Zoetemelksche kaas als voren. Am erik. Petroleum vaster 9 J a 10 iu vaten Jper 100 kilo en 7£ it 8 cent per kan. ZEET1JDINGE I\." Yan 22 tot en met 24 November. a 3 a Van 22 tot en met 24 November werden langs de Oostsluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 24 ifgeschut; door de Westsl. 2 op- en 3 afgeschut. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 26 Nov. 9.27 10.— Woensdag 27 10.30 10.57 Donderdag 28 11.21 11.43 Vrijdag 29 12.3 Zaterdag 30 0.22 12.39 Zondag 1 Dec. 0.57 1.15 Maandag 2 1.30 1.50 Op aanstaande Donderdag den 28 November lioopt onze geliefde vader JAN SCHEELE zijn 80sten geboortedag te herdenkendat hij nog lang mag gespaard blijven, is de wensch van zijn dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achter- kleinkinderen. 7„„moin„ Uit aller naam, g' JAN SCHEELE Jz. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene langdurige ziekte voorzien van de H.H. Sacramenten, onze geliefde echtgenoote en moeder MARTINA MARIA ANTONIA YAN WAES- BERGHE geboren JANSSENS, in den leeftijd van 48 jaar. Ls VAN WAESBERGHE-JANSSENS en kinderen. Hulst, 24 November 1895. Voor de vele bewijzen van deel- neming, ontvangen bij het overlijden onzer geliefde echtgenoote en grootmoeder, betuigen wij onzen welgemeenden dank. L. C. VAN VESSEM. J. J. VAN ARENTHALS. S. M. VAN ARENTHALS. Axel, 21 November 1895. Ds. E. DOUMA van Rotterdam, zal D. V. op Donderdag a. s., nam. te half drie, in de Ger. Kerk te Ter Neuzen, eene rede houden iu het belang van het Christelijk Onderwijs. De Corresp. van het Loc. Comite der UN IE. Kantoor te Ter Neuzen, Kostelooze verwisseliiig van Bankbiljetten en inwisseling van Bankbiljetten tegen muntspecie en omgekeerd. Beleening op Effected. Disconteren van wisselbrieven en nnder ban- delspapier. Assignation op Amsterdam en Rotterdam en op plaatsen waar Agentschappen en Correspoudent- schappen gevestigd zijn. Het kantoor is open alle werkdagen, behalve Zaterdag, van voormiddags 10 tot 1 ure. STURM. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM DE MUL, landbouwer te Zaamslag, op Dinsdag 3 December 1895, des voormiddags 10 ure, verkoopen MET QEWAAI, staande in de Aandijksche straat, gemeente Zaamslag. Te vergaderen op de hofstede bewoond door den verkooper, in den Aandijkepolder, gemeente voornoemd. Daarna ten verzoeke van den heer M. C. DE JONG, aannemer en grondeigenaar te Sliedrecht alles op zijne hofstede in voornoemden polder en gemeente, bewoond door Willem Dekker Az. Opgerieht anno 1859. Kapitaal 500,000. Reserve 109,000. De Directie geeft kennis dat zij benoemd heeft tot Agent voor HOEK en omstreken den heer. te HOEK. Dordrecht, den 18 November 1895. De Directeuren, K. J. J. LOTSIJ. P. J. DE KANTER. beveelt zich bijzonder aan voor kinderkrank- lieden en bij lijders aan maag- en velziekten. Te raadplegen alle dagen van 1 tot 2 uren, te Selzaete. laatst verhuurd geweest aan den heer Wolfert, staande in de Nieuwstraat. Te bevragen bij P. J. V ERSLUIJS, Ter Neuzen. 9 A BENEVENS Ter Neuzen. J. JuRRIJ-HoEBE. EN voor- 1896. Ter Meuien. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Nov. Johannes Aren van der Sloot, oud 27 j., jm. en Wouterina ten Hoeve, oud 25 j., jd. Geboorten. 17 Nov. Geertruida, d. van Jacobus Paulusse en van Johanna Geertruida de Zeeutv. 18 Nov. Hendrik Christiaan Louis, z. van Pieter Brugmans en van Maria Louisa Frnijtier. 19 Nov. Anna Adriana, d. van Alexander Geilliet en van Adriana Paulina Jacobs. Jacobus, z. van Janneke Sara van Gelderen. 22 Nov. Jacobus, z. van Cornelis den Exter en van Susanna Romeijnsen. Overlijden. 19 Nov. Jorgen Christian Vollgvarts, oud 39 j. Hoewarlit. Geboorten. 3 Nov. Petrus Franciscus, z. van Franciscus Buijsse en van Leonia Maria de Block. 4 Nov. Alphons Franciscus, z. van Franciscus Exaverius Schalkens en van Leonie Marie Bacrt. 7 Nov. Anna Maria Catharina, d. van Josephus Henricus Herwegh en van Maria Antoinette de Vliegher. 8 Nov. August, z. van Desiderius Martens en van Marie Leonie Martens. el VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. Voor Ter Keuzen 22 Eng. s.s. Kinghorn 1993 Leith stukg. idem Hailing 2199 Londen idem 23 idem Osborne 1613 Leith idem idem Busy Bee 2554 New-Castle idem Van Ter Vemen 24 Eng. s.s. River Derwent 1 2272 1 Londen stukg. Voor went 22 Duits. s.s. Fohr 2235 Hernosand hout Eng. s.s. Calder 1784 Goole stukg. idem Dynamo 1364 Hull idem Duits. s.s. Russia 1947 Koningsberg. vlas 23 Eng. s.s. Spindrift 2003 Londen stukg. 24 idem Ouse 1929 Goole idem Van dent t 22 Eng.3m.sch. G. C. Gradwell 441 Plymouth phosph. Noor. bark Celeritas 736 Frederikstad ballast 23 Eng. bark County of Eng. s.s. Anglesea 3122 Liverpool suiker Fulmar 3007 Antwerpen stukg. idem Sea Gull 2100 Londen idem 24 idem Dynamo 1364 Hull idem idem Calder 1784 Goole idem idem Edith 1722 Londen idem idem Kinghorn 1993 Leith idem Voor Selzaete: 22 Eng. s.s. Commercial 321 Havre creosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3